BMW GROUP PRZYSPIESZA TRANSFORMACJĘ
Solidny zysk brutto BMW Group w trzecim kwartale na poziomie ponad 2 mld euro oraz ponad 6 mld euro od początku roku do końca września
Marża EBT BMW Group na poziomie 6,8% w trzecim kwartale oraz 6,6% od początku roku do końca trzeciego kwartału
Marża EBIT segmentu motoryzacyjnego na poziomie 3,4% w trzecim kwartale oraz 3,5% od początku roku
Samochody w pełni elektryczne stanowiły 20% dostaw w trzecim kwartale, a łącznie z hybrydami typu plug-in 27,4%
Prognoza dla segmentu motoryzacyjnego skorygowana ze względu na wpływ czynników niezwiązanych z bieżącą działalnością operacyjną w czwartym kwartale
Rozszerzenie i intensyfikacja działań dotyczących portfolio oraz zmian strukturalnych
BMW Group dynamicznie dostosowuje się na przyszłość. W oparciu o solidne wyniki trzeciego kwartału zarząd monachijskiego producenta samochodów klasy premium podjął decyzję o dalszym rozszerzeniu i intensyfikacji działań dotyczących portfolio oraz zmian strukturalnych. Wynik BMW Group w trzecim kwartale pozostał solidny i przekroczył 2 mld euro, będąc jedynie umiarkowanie niższy niż rok wcześniej (III kw.: 2,083 mld euro / -10,6%; od początku roku do końca III kw.: 6,128 mld euro / -23,9%). Podjęte obecnie działania wpłyną w czwartym kwartale na wynik segmentu motoryzacyjnego, przy czym wpływ ten nie będzie związany z bieżącą działalnością operacyjną.
Do końca września BMW Group z powodzeniem utrzymywało również kurs na realizację całorocznych celów finansowych w wysoce konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Potwierdzają to marża EBT na poziomie 6,8% w trzecim kwartale (od początku roku do końca III kw.: 6,6%) oraz marża EBIT segmentu motoryzacyjnego na poziomie 3,4% (od początku roku do końca III kw.: 3,5%). Zapewnia to firmie odpowiednią przestrzeń finansową do rozszerzenia planowanych działań.
Choć w całym roku operacyjna marża EBIT segmentu motoryzacyjnego przed uwzględnieniem działań restrukturyzacyjnych nadal powinna przekroczyć 2,0%, BMW Group skorygowała prognozę wartości raportowanej i obecnie oczekuje całorocznej marży EBIT w przedziale od -0,5% do +0,5% (wcześniej: 1-3%). Stabilne wyniki operacyjne firmy potwierdza także prognoza dotycząca wolnych przepływów pieniężnych w segmencie motoryzacyjnym. BMW Group podtrzymuje oczekiwanie, że w 2026 roku wolne przepływy pieniężne segmentu motoryzacyjnego przekroczą 2,5 mld euro.
Działania dotyczące portfolio są odpowiedzią na utrzymujący się wysoki popyt na modele Neue Klasse. BMW Group odpowiednio wcześnie zareagowało na tę sytuację, wprowadzając dodatkowe zmiany produkcyjne. Wynikające z tego przyspieszenie zwiększania produkcji stwarza możliwość wcześniejszego rozpoczęcia stopniowego wycofywania poprzednich generacji pojazdów i technologii, w tym wybranych modeli wykorzystujących technologię akumulatorów Gen5.
Neue Klasse, wraz z kluczowymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak technologia Gen6, ma w nadchodzących latach stać się jednym z głównych czynników poprawy rentowności firmy, dzięki wysokiemu poziomowi innowacyjności oraz większej efektywności kosztowej.
Technologia ta jest już dostępna w modelach BMW iX3*, BMW i3*, BMW i7*, BMW iX4* oraz BMW iX5*, a w najbliższych miesiącach zostanie wprowadzona również do wielu kolejnych modeli.
Jednocześnie firma zamierza wykorzystać dynamikę wynikającą z programu restrukturyzacji zatrudnienia, aby rozszerzyć zmiany organizacyjne oraz usprawnić procesy. Przykładowo redukcja liczby stanowisk kierowniczych zostanie przeprowadzona szybciej, niż wcześniej zapowiadano.
„Obecna sytuacja w naszej branży wymaga zdecydowanego działania i szybkiego wdrażania zmian. Dlatego też zintensyfikujemy i przyspieszymy realizację kroków o charakterze strukturalnym” – powiedział w środę w Monachium Milan Nedeljković, prezes zarządu BMW AG. „W ten sposób dostosowujemy naszą firmę do nowych warunków oraz zwiększamy jej elastyczność i długoterminową konkurencyjność. Tworzymy tym samym podstawy pozwalające w pełni wykorzystać potencjał naszego wyjątkowego portfolio technologicznego i produktowego Neue Klasse w nadchodzących latach.”
W ostatnich miesiącach wprowadzanie Neue Klasse na rynki na całym świecie nabrało tempa. Wysoce innowacyjne modele i technologie Neue Klasse stanowią impuls dla kolejnego etapu transformacji i będą przyczyniać się do długoterminowego, rentownego wzrostu BMW Group.
Zgodnie z informacjami przedstawionymi podczas Capital Markets Day pod koniec września firma planuje także dalsze działania na rzecz zwiększenia rentowności i konkurencyjności. BMW Group będzie konsekwentnie rozwijać strategię wielu marek i segmentu premium oraz utrzymywać podejście otwartości technologicznej, jednocześnie zwiększając regionalizację gamy modelowej i rozwijając segment najwyższej klasy.
BMW Group jeszcze silniej koncentruje się na tworzeniu wartości. W tym celu firma rozszerzy wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań „Industry Best Offer”, które optymalnie łączą innowacyjność, skalowalność i efektywność kosztową, a jednocześnie pozwalają zwiększać efektywność w obszarach rozwoju, zakupów i produkcji.
Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji firma chce jeszcze mocniej skoncentrować się na elastyczności i skuteczności działania. Sztuczna inteligencja staje się coraz ważniejszym elementem codziennej działalności. Niezależnie od tego, czy jest wykorzystywana do tworzenia indywidualnych ofert dla klientów, czy pełni rolę cyfrowego współpracownika w planowaniu zakupów, agenci AI gromadzą wiedzę, automatyzują poszczególne etapy procesów i tworzą podstawy do szybszego podejmowania decyzji w oparciu o pełniejsze informacje.
„Szybkość jest jednym z kluczowych czynników powodzenia planowanej transformacji. Dlatego już w tym roku intensyfikujemy działania zwiększające efektywność i upraszczające nasze struktury. Chcemy w ten sposób wzmocnić przyszłe marże i konsekwentnie realizować nasze cele w zakresie rentowności” – powiedział Walter Mertl, członek zarządu BMW AG ds. finansowych.
Wzrost w USA i Europie, niższa sprzedaż w Chinach
W trzecim kwartale BMW Group dostarczyła klientom 551 075 pojazdów, o 6,3% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. W pierwszych dziewięciu miesiącach roku BMW Group odnotowała łącznie 1 707 802 dostawy, co oznacza spadek o 4,9%. Wzrost w Europie (III kw.: +2,6%; od początku roku do końca III kw.: +4,5%) oraz USA (III kw.: +2,5%; od początku roku do końca III kw.: +3,4%) tylko częściowo zrównoważył utrzymującą się trudną sytuację na rynku chińskim.
Samochody w pełni elektryczne stanowiły jedną piątą całkowitej sprzedaży BMW Group w trzecim kwartale. Łączny udział samochodów BEV i PHEV wyniósł 27,4%. W Europie niemal połowę (46,9%) wszystkich dostarczonych samochodów stanowiły modele zelektryfikowane, z czego 34,7% to samochody w pełni elektryczne.
W Chinach sytuacja rynkowa w trzecim kwartale pozostawała wymagająca. Sprzedaż BMW Group spadła o jedną czwartą w porównaniu z poprzednim rokiem, co było zgodne ze spadkiem całego rynku. Firma przygotowuje się do listopadowej premiery rynkowej BMW iX3 LWB oraz wprowadzenia kolejnych modeli Neue Klasse w 2027 roku.
W trzecim kwartale BMW Group osiągnęła przychody w wysokości 30 452 mld euro, co oznacza spadek o 5,8%. Po skorygowaniu o wpływ różnic kursowych spadek wyniósł 7,7%. Od początku roku do końca trzeciego kwartału przychody zmniejszyły się o 7,3%, a po uwzględnieniu wpływu różnic kursowych o 6,6%.
Umiarkowany spadek wydatków na badania i rozwój oraz nakładów inwestycyjnych
Po osiągnięciu najwyższego poziomu w 2024 roku, wydatki na badania i rozwój stopniowo maleją, a firma planuje utrzymać je w określonych przedziałach docelowych.
Wydatki na badania i rozwój spadły umiarkowanie w trzecim kwartale do 1,790 mld euro, a w pierwszych dziewięciu miesiącach roku wyniosły 5,504 mld euro (III kw.: -6,8%; od początku roku do końca III kw.: -7,4%). Podobnie jak rok wcześniej wskaźnik wydatków na badania i rozwój wyniósł 5,9%, zarówno w trzecim kwartale, jak i w okresie od początku roku do końca września.
Nakłady inwestycyjne w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy spadły znacząco, do 3 657 mld euro (-17,1%; III kw.: 1,757 mld euro / +4,6%).
Wskaźnik nakładów inwestycyjnych od początku roku do końca września wyniósł 3,9% (2025: 4,4%; III kw. 2026: 5,8%; III kw. 2025: 5,2%). W całym roku wskaźnik nakładów inwestycyjnych również powinien pozostać na poziomie poniżej 6%.
Marża EBT BMW Group na poziomie 6,8% w trzecim kwartale
Zysk BMW Group przed opodatkowaniem (EBT) wyniósł w trzecim kwartale 2,083 mld euro, a po dziewięciu miesiącach 6,128 mld euro (III kw.: -10,6%; od początku roku do końca III kw.: -23,9%). Pozytywny wpływ, szczególnie w pierwszym i trzecim kwartale, miały efekty wyceny instrumentów pochodnych stopy procentowej. Marża EBT BMW Group wyniosła 6,8% w trzecim kwartale oraz 6,6% od początku roku do końca września (III kw.: -0,4 pkt proc.; od początku roku do końca III kw.: -1,5 pkt proc.).
W trzecim kwartale segment motoryzacyjny osiągnął przychody w wysokości 26,669 mld euro (III kw.: -6,5%; po skorygowaniu o wpływ różnic kursowych: -8,5%; od początku roku do końca III kw.: -7,1%; po skorygowaniu o wpływ różnic kursowych: -6,5%).
Niższe koszty produkcji wpłynęły na obniżenie kosztu własnego sprzedaży. Niższy wolumen sprzedaży oraz silna konkurencja w globalnym sektorze motoryzacyjnym, szczególnie w Chinach, negatywnie wpłynęły na przychody segmentu. Dodatkowym obciążeniem były niekorzystne efekty kursowe.
Zysk segmentu przed uwzględnieniem wyniku finansowego (EBIT) wyniósł w trzecim kwartale 901 mln euro (-39,7%; od początku roku do końca III kw.: -43,8%). Pozytywny wpływ miało zakończenie postępowania prawnego dotyczącego zintegrowanego układu hamulcowego.
Marża EBIT w trzecim kwartale wyniosła 3,4%, co oznacza spadek o 1,8 pkt proc. Wynik operacyjny w trzecim kwartale i od początku roku był obciążony o 1,2 pkt proc. w związku z amortyzacją aktywów BBA wynikającą z alokacji ceny nabycia, a także kosztami związanymi z wyższymi cłami importowymi, które odpowiadały za około 1,25 pkt proc. obciążenia. Dla porównania w trzecim kwartale poprzedniego roku wpływ ceł wynosił około 1,75 pkt proc., a w pierwszych dziewięciu miesiącach 2025 roku około 1,5 pkt proc.
Wolne przepływy pieniężne segmentu motoryzacyjnego w całym roku spodziewane na poziomie powyżej 2,5 mld euro.
Wolne przepływy pieniężne segmentu motoryzacyjnego za pierwsze dziewięć miesięcy roku wyniosły 724 mln euro. W trzecim kwartale wolne przepływy pieniężne wyniosły -566 mln euro (2025: 2,688 mld euro; III kw. 2025: 343 mln euro). Firma podtrzymuje oczekiwanie, że wolne przepływy pieniężne segmentu motoryzacyjnego w całym roku przekroczą 2,5 mld euro.
Stabilne wyniki operacyjne w segmencie usług finansowych
W segmencie usług finansowych liczba nowo zawartych umów finansowania i leasingu wzrosła nieznacznie w pierwszych dziewięciu miesiącach 2026 roku do 1 292 663 umów (+1,3%; w III kw.: -5,4%).
W trzecim kwartale segment odnotował zysk przed opodatkowaniem (PBT) w wysokości 639 mln euro, natomiast od początku roku do końca września wyniósł on 1,647 mld euro (III kw.: -0,8%; od początku 2026 roku: -10,3%).
Istotnym obciążeniem było zwiększenie istniejącej rezerwy w związku z programem rekompensat dla klientów korzystających z finansowania samochodów w Wielkiej Brytanii, dokonane w pierwszym kwartale 2026 roku.
Skorygowana prognoza na 2026 rok
Koszty związane z opisanym powyżej rozszerzeniem i intensyfikacją działań dotyczących portfolio oraz zmian strukturalnych wpłyną negatywnie na wynik operacyjny BMW Group w czwartym kwartale.
W związku z tym firma oczekuje obecnie, że marża EBIT segmentu motoryzacyjnego wyniesie od -0,5% do +0,5%. Nadal zakłada się, że marża EBIT przed uwzględnieniem działań dotyczących portfolio i zmian strukturalnych przekroczy 2,0%. Oczekuje się, że dostawy samochodów będą umiarkowanie niższe niż w poprzednim roku.
Stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału (RoCE) w segmencie motoryzacyjnym ma wynieść od -1% do +1%.
Stopa zwrotu z kapitału własnego (RoE) w segmencie usług finansowych prognozowana jest na poziomie 13-16%.
W segmencie motocykli oczekuje się obecnie, że dostawy będą nieznacznie niższe niż w poprzednim roku (wcześniej: na poziomie poprzedniego roku). Marża EBIT powinna znaleźć się w przedziale 4,0-6,0%, a RoCE w przedziale 10-14%.
Prognoza na cały rok uwzględnia negatywny wpływ na marżę EBIT segmentu motoryzacyjnego wynoszący około 1,25 pkt proc. w związku z podwyższonymi cłami, 1,2 pkt proc. z tytułu amortyzacji aktywów BBA wynikającej z alokacji ceny nabycia oraz około 2,5 pkt proc. w związku z działaniami dotyczącymi portfolio i zmianami strukturalnymi.
Rzeczywiste wyniki działalności BMW Group mogą odbiegać od przedstawionych powyżej oczekiwań, na przykład wskutek zmian uwarunkowań politycznych i makroekonomicznych.
| III kw. 2026 | III kw. 2025 | Zmiana w % | ||
| Dostawy do klientów | ||||
| Samochody¹ | szt. | 551 075 | 588 140 | -6,3 |
| w tym: BMW | szt. | 479 294 | 514 422 | -6,8 |
| MINI | szt. | 70 712 | 72 414 | -2,4 |
| Rolls-Royce | szt. | 1 069 | 1 304 | -18,0 |
| Motocykle | szt. | 46 605 | 53 247 | -12,5 |
| Liczba pracowników, stan na 31 grudnia 2025 r. | 154 540 | |||
| Marża EBIT segmentu Samochody | % | 3,4 | 5,2 | -1,8 pkt proc. |
| Marża EBIT segmentu Motocykle | % | 4,8 | 7,9 | -3,1 pkt proc. |
| Marża EBT BMW Group² | % | 6,8 | 7,2 | -0,4 pkt proc. |
| Wolne przepływy pieniężne w segmencie Samochody | mln euro | -566 | 343 | – |
| Przychody | mln euro | 30 452 | 32 314 | -5,8 |
| w tym: Samochody | mln euro | 26 669 | 28 510 | -6,5 |
| Motocykle | mln euro | 688 | 755 | -8,9 |
| Usługi finansowe | mln euro | 10 160 | 9 607 | 5,8 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | 3 | 3 | – |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | -7 068 | -6 561 | 7,7 |
| Zysk przed wynikiem finansowym (EBIT) | mln euro | 1 589 | 2 261 | -29,7 |
| w tym: Samochody | mln euro | 901 | 1 494 | -39,7 |
| Motocykle | mln euro | 33 | 60 | -45,0 |
| Usługi finansowe | mln euro | 621 | 624 | -0,5 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | -4 | 0 | – |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | 38 | 83 | -54,2 |
| Zysk przed opodatkowaniem (EBT) | mln euro | 2 083 | 2 329 | -10,6 |
| w tym: Samochody | mln euro | 853 | 1 388 | -38,5 |
| Motocykle | mln euro | 32 | 59 | -45,8 |
| Usługi finansowe | mln euro | 639 | 644 | -0,8 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | 667 | 300 | – |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | -108 | -62 | 74,2 |
| Podatek dochodowy BMW Group | mln euro | -635 | -632 | 0,5 |
| Zysk netto | mln euro | 1 448 | 1 697 | -14,7 |
| Zysk na jedną akcję zwykłą | euro | 2,46 | 2,74 | -10,2 |
¹ Dostawy obejmują spółkę joint venture BMW Brilliance Automotive Ltd. w Shenyang.
² Stosunek zysku BMW Group przed opodatkowaniem do przychodów BMW Group.
| I–III kw. 2026 | I–III kw. 2025 | Zmiana w % | ||
| Dostawy do klientów | ||||
| Samochody¹ | szt. | 1 707 802 | 1 795 734 | -4,9 |
| w tym: BMW | szt. | 1 483 963 | 1 585 382 | -6,4 |
| MINI | szt. | 220 247 | 206 252 | 6,8 |
| Rolls-Royce | szt. | 3 592 | 4 100 | -12,4 |
| Motocykle | szt. | 149 452 | 159 156 | -6,1 |
| Liczba pracowników, stan na 31 grudnia 2025 r. | 154 450 | |||
| Marża EBIT segmentu Samochody | % | 3,5 | 5,9 | -2,4 pkt proc. |
| Marża EBIT segmentu Motocykle | % | 11,0 | 10,8 | 0,2 pkt proc. |
| Marża EBT BMW Group² | % | 6,6 | 8,1 | -1,5 pkt proc. |
| Wolne przepływy pieniężne w segmencie Samochody | mln euro | 724 | 2 688 | -73,1 |
| Przychody | mln euro | 92 718 | 99 999 | -7,3 |
| w tym: Samochody | mln euro | 80 990 | 87 164 | -7,1 |
| Motocykle | mln euro | 2 396 | 2 522 | -5,0 |
| Usługi finansowe | mln euro | 30 148 | 29 711 | 1,5 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | 9 | 9 | 0,0 |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | -20 825 | -19 407 | 7,3 |
| Zysk przed wynikiem finansowym (EBIT) | mln euro | 5 224 | 8 064 | -35,2 |
| w tym: Samochody | mln euro | 2 875 | 5 120 | -43,8 |
| Motocykle | mln euro | 263 | 272 | -3,3 |
| Usługi finansowe | mln euro | 1 621 | 1 867 | -13,2 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | -8 | -9 | -11,1 |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | 473 | 814 | -41,9 |
| Zysk przed opodatkowaniem (EBT) | mln euro | 6 128 | 8 056 | -23,9 |
| w tym: Samochody | mln euro | 2 678 | 4 905 | -45,4 |
| Motocykle | mln euro | 260 | 270 | -3,7 |
| Usługi finansowe | mln euro | 1 647 | 1 836 | -10,3 |
| Pozostałe jednostki | mln euro | 1 493 | 772 | 93,4 |
| Wyłączenia konsolidacyjne | mln euro | 50 | 273 | -81,7 |
| Podatek dochodowy BMW Group | mln euro | -1 808 | -2 344 | -22,9 |
| Zysk netto | mln euro | 4 320 | 5 712 | -24,4 |
| Zysk na jedną akcję zwykłą | euro | 7,19 | 8,97 | -19,8 |
¹ Dostawy obejmują spółkę joint venture BMW Brilliance Automotive Ltd. w Shenyang.
² Stosunek zysku BMW Group przed opodatkowaniem do przychodów BMW Group.
** Od 1 stycznia 2025 roku przedział prognozy EBT BMW Group został skorygowany. Szczegółowe informacje można znaleźć w glosariuszu Raportu BMW Group 2024.
GLOSARIUSZ: objaśnienia kluczowych wskaźników
Dostawy do klientów
Nowy lub używany pojazd jest ujmowany jako dostawa w momencie przekazania go użytkownikowi końcowemu, co obejmuje również leasingobiorców posiadających umowy leasingowe z BMW Financial Services. W USA i Kanadzie za użytkowników końcowych uznaje się również dealerów, jeśli przeznaczają pojazd na samochód zastępczy lub demonstracyjny, a także dealerów i inne podmioty trzecie, jeśli nabywają pojazd służbowy na aukcji, oraz dealerów kupujących pojazdy służbowe bezpośrednio od BMW Group. Dostawy mogą być realizowane przez BMW AG, jedną z międzynarodowych spółek zależnych, punkt sprzedaży detalicznej BMW Group lub niezależnego dealera zewnętrznego. Zdecydowana większość dostaw, a tym samym dostaw raportowanych BMW Group, realizowana jest przez niezależnych dealerów zewnętrznych.
Dostawy detaliczne pojazdów w danym okresie sprawozdawczym nie są bezpośrednio skorelowane z przychodami ujmowanymi przez BMW Group w tym samym okresie sprawozdawczym.
Wskaźnik wypłaty dywidendy
Wskaźnik wypłaty dywidendy ma charakter wstępny. Choć Zarząd i Rada Nadzorcza zaproponują podczas Walnego Zgromadzenia określoną dywidendę na akcję, oczekuje się, że do czasu Walnego Zgromadzenia liczba akcji uprawnionych do dywidendy zmniejszy się ze względu na trwający program skupu akcji własnych. W związku z tym do 13 maja może również ulec zmianie całkowita kwota przeznaczona do wypłaty akcjonariuszom.
EBIT
Zysk przed wynikiem finansowym. Zysk przed wynikiem finansowym obejmuje przychody pomniejszone o koszt własny sprzedaży oraz koszty sprzedaży i koszty administracyjne, a następnie powiększone lub pomniejszone o saldo pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych.
Marża EBIT
Zysk lub strata przed wynikiem finansowym wyrażone jako procent przychodów.
EBT
EBIT powiększony o wynik finansowy.
PHEV
Plug-in Hybrid Electric Vehicle: pojazd hybrydowy z silnikiem benzynowym i napędem elektrycznym, z możliwością ładowania z zewnętrznego źródła energii.
LWB
Long Wheelbase: pojazd z wydłużonym rozstawem osi.
Dane dotyczące zużycia energii i emisji CO₂
BMW iX2 xDrive30: zużycie energii w cyklu mieszanym: 16,6-16,4 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 446-479 km (WLTP)
BMW i3 50 xDrive Limuzyna: zużycie energii w cyklu mieszanym: 18,0-13,4 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 729-912 km (WLTP)
BMW iX3 50 xDrive: zużycie energii w cyklu mieszanym: 19,4-16,1 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 666-806 km (WLTP)
BMW i7 60 xDrive Limuzyna: zużycie energii w cyklu mieszanym: 20,8 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 608-725 km (WLTP)
BMW iX4 50 xDrive: zużycie energii w cyklu mieszanym: 19,0-15,7 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 680-828 km (WLTP)
BMW iX5 60 xDrive: zużycie energii w cyklu mieszanym: 22,5-19,3 kWh/100 km (WLTP); emisja CO₂ w cyklu mieszanym: 0 g/km (WLTP); klasa CO₂: A; zasięg elektryczny: 724-850 km (WLTP)
BMW Group
Dzięki czterem markom – BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW Motorrad – BMW Group jest wiodącym światowym producentem samochodów i motocykli klasy premium, a także świadczy usługi finansowe najwyższej jakości. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a firma posiada globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.
W 2025 roku BMW Group sprzedała na całym świecie 2,46 mln samochodów osobowych i ponad 202 500 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku finansowym 2025 wyniósł 10,2 mld euro przy przychodach w wysokości 133,5 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2025 roku BMW Group zatrudniała 154 540 pracowników.
Sukces gospodarczy BMW Group zawsze opierał się na długoterminowym myśleniu i odpowiedzialnym działaniu. Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej BMW Group i obejmuje wszystkie produkty – od łańcucha dostaw, poprzez produkcję, aż po koniec ich okresu użytkowania.
www.bmwgroup.com
LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/bmw-group/
YouTube: https://www.youtube.com/bmwgroup
Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup
Facebook: https://www.facebook.com/bmwgroup