<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovenija]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/</link>
                    <description></description>
                    <language>sl</language>
                    <lastBuildDate>Sun, 18 Oct 2026 12:40:56 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Fri, 09 Jan 2026 14:15:22 +0100</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovenija]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Nadaljnja rast športnih avtomobilov: BMW M GmbH beleži že 14. zaporedno rekordno leto.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/nadaljnja-rast-sportnih-avtomobilov-bmw-m-gmbh-belezi-ze-14-zaporedno-rekordno-leto/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/nadaljnja-rast-sportnih-avtomobilov-bmw-m-gmbh-belezi-ze-14-zaporedno-rekordno-leto/</guid><pp:caseid>810570</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Prodaja se je povečala na 213.457 vozil +++ BMW M GmbH je že sedmo leto zapored najuspešnejši proizvajalec med svojimi neposrednimi konkurenti +++ BMW X3 M50 je najbolje prodajani model +++ BMW M5 in BMW M5 Touring poganjata rast v segmentu visokozmogljivih vozil +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <sup>Več informacij je na voljo spodaj in v priponki v angleščini.</sup></p>
<p>
  <strong>Munich. </strong>BMW M GmbH once again achieved outstanding
  sales growth in 2025. For no less than the 14th time in a row, the
  manufacturer of high-performance and performance vehicles reported
  record sales. And for the 7th time running, BMW M GmbH vehicles
  outsold their competitors by a considerable margin. A sales total of
  213,457 vehicles surpassed the previous year’s excellent result
  (206,582 vehicles) by three per cent. Both the high-performance and
  performance models set new benchmarks. Keys to success in all markets
  are a state-of-the-art model range spanning many vehicle classes and
  an extensive portfolio of powertrain options. In 2025, nearly every
  tenth BMW sold was a BMW M model. This share of 9.8 per cent
  represents another milestone.</p>
<p>“Our 14th consecutive sales record validates our strategy. We will
  continue to offer performance and high-performance vehicles across the
  entire BMW model range. With fully electric, partly electric and
  all-ICE powertrains,” says Franciscus van Meel, CEO of BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>High-performance executive models drive
  growth.<br /></strong>The high-performance models from BMW M GmbH
  combine racetrack capabilities with unrestricted everyday usability.
  BMW M5 models became key growth drivers in 2025. The BMW M5 Sedan
  (energy consumption, weighted, combined: 17.6–17.2 kWh/100 km and
  5.0–4.8 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions, weighted, combined:
  114–108 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with discharged battery
  G, weighted, combined C; fuel consumption with discharged battery:
  10.7–10.5 l/100 km (WLTP))*<sup>,1</sup> and the BMW M5 Touring
  (energy consumption, weighted, combined: 18.1–17.6 kWh/100 km and
  5.3–5.0 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions, weighted, combined:
  119–114 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with discharged battery
  G, weighted, combined D–C; fuel consumption with discharged battery:
  10.9–10.7 l/100 km (WLTP))*<sup>,1</sup> saw enormous sales increases
  in their first full year on the markets, making them key contributors
  to the success of BMW M GmbH. Both vehicles offer a model-specific
  version of the M HYBRID system with a peak output of 535 kW/727 hp and
  a maximum system torque of 1,000 Nm. A high-revving V8 engine with M
  TwinPower Turbo technology and an electric motor combine with an
  eight-speed M Steptronic transmission to provide power to the M xDrive
  all-wheel drive system. The great appeal of the BMW M5 Touring was
  underscored by a “Golden Steering Wheel” award. This accolade is
  awarded by “Auto Bild” and “Bild am Sonntag”, both published by the
  German Axel Springer SE publishing house. The high-performance model
  achieved the highest points score of all finalists in the competition.
  Moreover, the distinguished jury rated the BMW M5 Touring ahead of the
  other class finalists in all driving disciplines, as well as in terms
  of efficiency and value for money.</p>
<p>The BMW M2 Coupé (fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G)* was the best-selling high-performance
  vehicle of 2025. This model is also available with a manual
  transmission (fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G)* and as an even more track-focused BMW M2 CS
  special model (fuel consumption, combined: 10.0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 226 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G)*. This delivers 390 kW/530 hp of power and recently set a
  new record time of 7:25.5 minutes on the Nürburgring.</p>
<p>
  <strong>Favourite among performance enthusiasts: the BMW M3
  family.<br /></strong>The BMW M3 models are another family of
  high-performance best-sellers. The series impresses with perfectly
  tailored model variants and includes sedans with various output
  levels. The BMW M3 entry-level model is a particularly purist vehicle
  that comes with a six-speed manual transmission and 353 kW/480 hp of
  power (fuel consumption, combined: 10.1 l/100 km; CO<sub>2</sub>
  emissions, combined: 230–229 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub> class: G)*.
  Then there are the extremely popular Touring variants. 2025 also saw
  the launch of the BMW M3 CS Touring (fuel consumption, combined: 10.5
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 238 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G)*, the most sporting exemplar with 405 kW/551
  hp. The large number of BMW M3 family sales is a clear sign of the
  model series’ continued allure and represents a major contribution to
  the new record of almost 71,500 high-performance vehicles sold.</p>
<p>
  <strong>M Performance model is BMW M GmbH best-seller.<br /></strong>A
  particularly popular model and also the best-selling BMW M GmbH
  vehicle of 2025 was the BMW X3 M50 (fuel consumption, combined: 8.3
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 189 g/km (WLTP);
  CO<sub>2</sub> class: G)*. The top athlete in the premium mid-size SAV
  segment offers unique performance capabilities and a charismatic
  appearance. The M TwinPower Turbo engine, combined with 48-volt mild
  hybrid technology, delivers a maximum system output of 293 kW/398 hp.
  The power of the BMW X3 M50 is complemented by specific chassis
  technology and signature M design elements. With these attributes, it
  overtook the BMW i4 and its M60 Gran Coupé xDrive variant (energy
  consumption, combined (WLTP): 20.9 kWh/100 km; CO<sub>2</sub>
  emissions, combined (WLTP): 0 g/km, CO<sub>2</sub> class: A)*, which
  delivers an output of 442 kW/601 hp and a range of up to 551 km. The
  electric BMW i4 range-topper was the best-selling BMW M GmbH model
  from 2022 to 2024. </p>
<p>In 2025, nearly every tenth BMW sold was a BMW M model, and the sales
  share of 9.8 per cent (9.4 per cent in the year prior) represents
  another new record. BMW M vehicles are especially popular in
  Switzerland, where nearly every fourth BMW ordered is a BMW M model. </p>
<p>
  <strong>Exceptional sales total, top spots in the individual
  markets.<br /></strong>In the key markets, BMW M GmbH vehicles led the
  field, beating their competitors by a considerable margin. The models
  were particularly coveted in the U.S., the largest single market at
  over 72,000 units sold. But BMW M models also achieved top positions
  in markets such as Canada, Germany, Korea, South Africa and the United
  Kingdom. In China, BMW M GmbH achieved its largest absolute sales increase.</p>
<p>
  <strong>Focused model strategy to secure and expand top
  position.<br /></strong>The state-of-the-art model portfolio with its
  comprehensive range of ICE, plug-in hybrid and all-electric vehicles
  is at the heart of BMW M GmbH success. The development of models based
  on the Neue Klasse will provide further momentum. “Our strategy of
  being open towards new technologies once again paid off in 2025. BMW M
  GmbH stands for optimal performance, independently of the powertrain
  type. In all markets and across all vehicle classes. Customers looking
  for a performance or high-performance vehicle will always find it at
  BMW M GmbH”, says Sylvia Neubauer, Vice President Customer, Brand,
  Sales at BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>Motorsport remains a key pillar at BMW M
  GmbH.<br /></strong>The BMW M Motorsport race cars – the BMW M Hybrid
  V8, the BMW M4 GT3 EVO and the BMW M4 GT4 EVO – achieved a total of
  more than 180 victories in 2025. In works motorsport, the BMW M Hybrid
  V8 delivered a competitive performance in the first half of the FIA
  WEC season and the BMW M GmbH marks 14th consecutive record year. The
  best result of a season marked by highs and lows was the 1-2 finish at
  Road America. The BMW M4 GT3 EVO had a tremendous season. While the
  1-2 victory at the Bathurst 12 Hour race in Australia was still won by
  the predecessor model, the EVO version seamlessly continued the series
  with top results. Triumphs at the Nürburgring 24 Hours (Germany), the
  Suzuka 1000 (Japan), the Indianapolis 8 Hour race and in the GTD Pro
  Class at the 6 Hours of the Glen and the Petit Le Mans (both U.S.) are
  among the highlights of a season that saw over 80 victories and 100
  further podium finishes.</p>
<p>Teams driving the BMW M4 GT4 EVO achieved over 100 victories in the
  2025 season. More than any other model, the BMW M4 GT4 is associated
  with customer racing. The victory in the SP10 at the Nürburgring 24
  Hours was a particular high point. In the Nürburgring
  Langstrecken-Serie (NLS) racing series, these vehicles came out on top
  in nine out of ten races. Moreover, the BMW M4 GT4 EVO triumphed in
  all classes at the GT4 America. The strong results of the GT4 teams
  helped BMW M Motorsport secure the SRO manufacturers’ title in the GT4
  segment. The 2026 season will see the debut of the BMW M2 Racing as a
  new entry-level vehicle complementing the model portfolio for customer racing.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>In case of queries, please contact:</p>
<p>
  <strong>
    <br />Corporate Communications</strong></p>
<p>Christophe Koenig, Head of BMW M GmbH and BMW M Motorsport Communications</p>
<p>Telephone: +49-89-382-56097</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Cypselus.von-Frankenberg@bmw.de">Christophe.Koenig@bmw.de</a></p>
<p>
  <br />Alexandra Landers, Head of Product and Brand Communication BMW</p>
<p>Telephone: +49-89-382-30871</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Ingo.Wirth@bmw.de">Alexandra.Landers@bmw.de</a></p>
<p> </p>
<p>Internet: https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>E-mail: presse@bmw.de</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Energy consumption, weighted, combined: 17.6–17.2
  kWh/100 km and 5.0–4.8 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions,
  weighted, combined: 114–108 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with
  discharged battery G, weighted, combined C; fuel consumption with
  discharged battery: 10.7–10.5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Energy consumption, weighted, combined:
  18.1–17.6 kWh/100 km and 5.3–5.0 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  emissions, weighted, combined: 119–114 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  classes: with discharged battery G, weighted, combined D–C; fuel
  consumption with discharged battery: 10.9–10.7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manual transmisson):<br />Fuel consumption, combined:
  10.2–9.7 l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km
  (WLTP), CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Fuel consumption, combined: 10.0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 226 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW M3 (manual transmission):<br />Fuel consumption, combined: 10.1
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–229 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Fuel consumption, combined: 10.5 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 238 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Fuel consumption, combined: 8.3 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 189 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Energy consumption, combined
  (WLTP): 20.9 kWh/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined (WLTP): 0
  g/km, CO<sub>2</sub> class: A</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Stik za medije: Maja Ilec<br>Tel: +38615867374<br>Elektronska pošta: <a href="mailto:maja.ilec@bmwgroup.com">maja.ilec@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,BMW M,M3,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Fri, 09 Jan 2026 14:15:22 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 09 Jan 2026 13:15:22 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6b1263c6-9709-4b08-8adb-b4f6cceae95c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6b1263c6-9709-4b08-8adb-b4f6cceae95c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6b1263c6-9709-4b08-8adb-b4f6cceae95c/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>&quot;Connected Home Charging&quot;: Optimizirano solarno polnjenje in polnjenje optimizirano glede na obremenitev na domu za vse električne avtomobile BMW in MINI .</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/connected-home-charging-optimizirano-solarno-polnjenje-in-polnjenje-optimizirano-glede-na-obremenitev-na-domu-za-vse-elektricne-avtomobile-bmw-in-mini-/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/connected-home-charging-optimizirano-solarno-polnjenje-in-polnjenje-optimizirano-glede-na-obremenitev-na-domu-za-vse-elektricne-avtomobile-bmw-in-mini-/</guid><pp:caseid>810177</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Naročilo izvedeno neposredno v konfiguratorju BMW/MINI. +++ Vse komponente iz enega vira. +++ Priročna integracija v aplikaciji myBMW / MINI. +++ Začetni trgi D, IT, A, DK, NO, S. +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Dodatne informacije so na voljo spodaj in v priponki v
    angleščini. <br clear="all" />
  <strong>  <br clear="all" />Munich.</strong> The BMW Group and E.ON
  are working together to integrate the electric car into the home and
  the intelligent energy system of the future.  <br />[<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">click
  here</a> for more information] <br />As a first step, the strategic
  cooperation now makes it possible to set up a charging ecosystem in
  customers' homes that intelligently and automatically integrates BMW
  and MINI vehicles into the building's PV power generation and
  household consumers. <br />The "Connected Home Charging"
  package can be ordered for all electric BMW and MINI vehicles
  (BEV+PHEV) directly via the vehicle configurator on the internet. (<a href="http://www.bmw.de">www.bmw.de</a>; <a href="http://www.mini.de">www.mini.de</a>) Pilot markets are Germany,
  Italy, Denmark, Norway and Sweden. Customers here can conveniently
  obtain all components and services from a single provider.</p>
<p>The core elements of the solution are the BMW / MINI Wallbox Plus as
  an intelligent charge point a smart meter with back-end connection as
  a basis for all Connected Home Charging services, and all installation
  and set up work by E.ON. Customers can make system settings
  intuitively in the familiar MyBMW App or MINI App.</p>
<p>The digital and automated control of energy flows allows residents of
  buildings with PV power generation to benefit from lower charging
  costs and increase their level of self-sufficiency, while the
  optimised use of green energy contributes to climate protection.</p>
<p>
  <em>
    <br />The price of the Connected Home Charging package for customers
    in Germany, depending on installation is €1,769 including VAT. After
    3 years, the smart services can be extended via the BMW / MINI
    Connected Drive Store.</em></p>
<p>The Connected Home Charging package can also be ordered for BMW i4,
  i5, i7, iX1, iX2, iX3, iX, MINI Cooper SE, MINI Countryman SE and all
  BMW / MINI plug-in hybrids delivered before April 2024 via all BMW /
  MINI retailers.</p>
<p>
  <strong>
    <br />Home and electric car as a shared energy ecosystem </strong></p>
<p>With the Connected Home Charging Package from BMW and E.ON, for
  example, solar surplus charging can be used: The electric car can be
  charged with the energy produced on the roof.</p>
<p>"Together with E.ON, we are making the car a key element of the
  smart home, with BMW and MINI electric cars at its heart. This brings
  balance to the private energy ecosystem, reducing energy costs for our
  customers and improving their carbon footprint by optimising the use
  of green energy. The cooperation will also enable us to integrate
  intelligently into the energy market in the future," says Dominik
  Becks, Head of New Business Areas for Energy Services at the BMW
  Group. <br />
  <br />"Because green driving doesn't work without green charging,
  I'm delighted that we are working with BMW to offer drivers of
  electric BMWs and MINIs not only energy management but also solar
  charging as a first step. This will allow drivers to choose whether
  they want to charge their cars using their own solar power. According
  to our survey, 67 percent of electric car drivers in Germany, who live
  in their own house, have a solar system. So we are convinced that our
  joint Connected Home Charging solution can offer many people added
  value for even more efficient energy use," says Mathias Wiecher,
  CCO of E.ON Drive. <br />
  <br /></p>
<p>
  <strong>Joint implementation of bidirectional charging </strong></p>
<p>As part of the cooperation between BMW and E.ON, more features will
  be implemented in the future. This includes cost-optimised charging,
  which allows customers to participate in price trends on the
  electricity market, in order to charge at particularly low prices at
  certain times. With the BMW New Class from 2025, the Connected Home
  Charging offer will also be extended to include bi-directional
  charging. This technology allows customers to use the high-voltage
  battery of the electric vehicle as a storage unit and later feed the
  stored electricity back into the grid or use it in their own
    household.<br />[<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">click
  here</a> for more information]</p>
<p>Both partners can also draw on the results of joint research projects
  on bi-directional charging with a fleet of BMW i3.<br />[<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">click
  here</a> for more information]</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW / MINI Charging: Charging on the go with convenience,
    transparency and high network coverage.</strong></p>
<p>In addition to intelligent solutions for home charging, customers can
  also rely on convenient solutions from BMW / MINI Charging when
  charging on the go. The main advantage is the attractive kilowatt-hour
  prices for AC and DC charging in the Active tariff in Europe,
  regardless of the charging infrastructure operator and regardless of
  the price displayed at the charging station.</p>
<p>The High Power Charging network of the BMW Group subsidiary IONITY is
  also integrated into the BMW charging network.</p>
<p>With just one registration, BMW / MINI Charging offers access to more
  than 588,000 public charging points in 29 countries in Europe alone.
  With coverage of more than 95 percent of all public charging networks,
  BMW / MINI Charging is one of the top providers.</p>
<p>BMW / MINI Charging customers worldwide have access to more than two
  million charging points, in collaboration with international partners.</p>
<p>The Multi Contract function is groundbreaking and unique. Customers
  can store up to five individual Plug & Charge-capable traction
  current contracts from different providers digitally in the vehicle.
  The authentication required for the charging process and billing takes
  place automatically at compatible charging points.<br />
  <br /></p>
<p>In case of queries, please contact:</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group Corporate Communications</strong></p>
<p>Wieland Brúch, Tel.: +49 89 382-72652, E-mail: <a href="mailto:wieland.bruch@bmw.de">wieland.bruch@bmw.de</a></p>
<p>
  <strong>
    <br />E.ON Drive Corporate Communications</strong></p>
<p>Karen Peemöller, Mobile: +49 152 091 286 23, E-mail: <a href="mailto:Karen.Peemoeller@eon.com">Karen.Peemoeller@eon.com</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW Group</strong></p>
<p>With its four brands BMW, MINI, Rolls-Royce and BMW Motorrad, the BMW
  Group is the world’s leading premium manufacturer of automobiles and
  motorcycles and also provides premium financial and mobility services.
  The BMW Group production network comprises over 30 production sites
  worldwide; the company has a global sales network in more than 140 countries.</p>
<p>In 2023, the BMW Group sold over 2.55 million passenger vehicles and
  more than 209,000 motorcycles worldwide. The profit before tax in the
  financial year 2023 was € 17.1 billion on revenues amounting to €
  155.5 billion. As of 31 December 2023, the BMW Group had a workforce
  of 154,950 employees.</p>
<p>The success of the BMW Group has always been based on long-term
  thinking and responsible action. The company set the course for the
  future at an early stage and consistently makes sustainability and
  efficient resource management central to its strategic direction, from
  the supply chain through production to the end of the use phase of all products. </p>
<p>
  <br />www.bmwgroup.com</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Stik za medije: Maja Ilec<br>Tel: +38615867374<br>Elektronska pošta: <a href="mailto:maja.ilec@bmwgroup.com">maja.ilec@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X1,Press Release,BMW i,X3,Research &amp; Development,F48,3 Series,Drive Technologies,330e,5 Series,F39,X2,G01,G05,X5 xDrive45e,G20,i20,X2 xDrive25e,Electric,F60,Countryman,G26,X1 xDrive25e,X3 xDrive30e,i4 M50,G09,XM,iX M60,G70,G60,550e,i5 M60,i7 M70,F56,750e,Product,BMW,BMW M,MINI]]></category>
            <pubDate>Tue, 16 Apr 2024 08:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 16 Apr 2024 06:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/3079ab05-3d2b-46f2-b03d-625e67eaf863/500_P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/3079ab05-3d2b-46f2-b03d-625e67eaf863/500_P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/3079ab05-3d2b-46f2-b03d-625e67eaf863/P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH zaključuje jubilejno leto z novim prodajnim rekordom.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/bmw-m-gmbh-zakljucuje-jubilejno-leto-z-novim-prodajnim-rekordom/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/bmw-m-gmbh-zakljucuje-jubilejno-leto-z-novim-prodajnim-rekordom/</guid><pp:caseid>810012</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Globalno je bilo prodanih 177.257 avtomobilov BMW M, kar je 8,4-odstotno rast v primerjavi s prejšnjim letom. Uspešen začetek preobrazbe v električno mobilnost: BMW i4 M50* je takoj najbolje prodajan model BMW M, ki mu sledi BMW XM*, prvo elektrificirano visokozmogljivo vozilo.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Dodatne informacije so na voljo spodaj in v priponki v angleščini.<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>Munich</strong>. At the end of its anniversary year, BMW M
  GmbH has once again achieved record results. Global sales of
  performance and high-performance cars rose to 177,257 vehicles during
  the 2022 financial year. This represents an increase of 8.4 per cent
  compared to the previous year, despite the continuing challenging
  conditions in the area of logistics and supply chains. The most
  important single market in 2022 was again the USA, with the second
  most important sales region again being the German domestic market,
  followed by the UK.</p>
<p>“The enthusiasm of the M community for emotionally powerful
  performance on the road and on the racetrack has carried us through
  the entire anniversary year,” says Franciscus van Meel, Chairman of
  the Board of Management of BMW M GmbH. “This is also expressed in a
  new sales record for BMW M automobiles, which gives us a positive
  outlook for 2023.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50: the best-selling BMW M automobile drives locally
    emission-free. <br /></strong>At the same time, 2022 marks BMW M
  GmbH's successful start into the age of electric mobility. “The
  best-selling BMW M automobile of 2022 is the all-electric BMW i4 M50,”
  says Timo Resch, Head of Customer, Brand and Sales at BMW M GmbH. “For
  us, this is a clear signal that the unique M feeling has arrived in
  the world of electrified vehicles.” The BMW i4 M50 is powered by an
  electric motor on both the front and rear axles, which together
  generate a maximum output of 400 kW/544 hp. The perfectly coordinated
  power delivery of the two e-motors and independent suspension tuning
  ensure an M-typical driving experience characterised by dynamics,
  agility and precision, which proved to be a real crowd-puller right
  from the outset.</p>
<p>With the BMW iX M60*, a second all-electric performance car from BMW
  M GmbH made a highly successful debut. During the course of 2023, BMW
  M GmbH will continue its product offensive with, among other things,
  the first electrified high-performance automobile, the BMW XM, and the
  BMW i7 M70, a BMW M automobile based on the fully electric BMW i7. The
  further transformation towards electric mobility has also already been
  mapped out. In order to be able to include high-performance cars with
  purely electric drive in the range in the future, BMW M GmbH will
  intensify the corresponding concept testing in 2023. The focus will be
  on an integrated driving dynamics control system and an electric M
  xDrive all-wheel drive system with four electric motors, which will
  ensure that the emotionally powerful M feeling reaches an even higher level.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Anniversary year with spectacular premieres, BMW M3 and BMW M4
    remain on the road to success, fast-paced launch for the new BMW
    M240i xDrive Coupe*. <br /></strong>The celebrations of the 50th
  anniversary of BMW M GmbH were accompanied by debuts for numerous
  spectacular new models. The broad spectrum of new releases ranged from
  the second generation of the puristic BMW M2*, with its combination of
  straight six-cylinder engine, 6-speed manual transmission and
  rear-wheel drive, which evokes classic driving pleasure in a
  high-performance automobile, to the extroverted BMW XM with its
  480 kW/653 hp M HYBRID drive. The first BMW M3 Touring* also offers
  completely new ways to experience M-typical performance. This
  diversity creates ideal conditions for attracting additional target
  groups and generating further growth in 2023.</p>
<p>The current increase in sales figures is also based on sales
  successes in a wide range of vehicle segments. The high-performance
  sports cars of the BMW M3 and BMW M4 series, which – including the new
  BMW M3 Touring – are available in four body variants, in two
  performance levels, with a choice of a 6-speed manual or an 8-speed M
  Steptronic transmission, as well as with rear-wheel drive or the
  all-wheel drive system M xDrive, continued to enjoy particularly
  widespread popularity in 2022. BMW M GmbH thus covers a wide range of
  customer needs in this core segment.</p>
<p>With an exceptionally strong performance within their competitive
  environment, the high-performance cars based on BMW X models also
  contributed to BMW M GmbH's new sales record. The upcoming upgrade for
  the BMW X5 M and BMW X6 M models in spring 2023 will provide effective
  impetus for a continuation of this success story.</p>
<p>The successful launch of the new BMW M240i xDrive Coupe in 2022
  proved to be a highlight in the performance car segment. The new
  edition of the compact two-door is powered by a 275 kW/374 hp
  straight-six engine and is now also available with classic rear-wheel
  drive. “The new sales record for BMW M Automobiles is based on our
  successful presence in a broad range of vehicle segments,” says Timo
  Resch. “With our wide-ranging product portfolio, we are also ideally
  positioned for the future.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Premiere at Daytona: the new BMW M3 CS* and the BMW M Hybrid V8.</strong>
  <br />In addition, BMW M GmbH fulfils the desire for particularly
  concentrated racing characteristics with attractive special models –
  as early as 2022 with the BMW M4 CSL* and soon with the new BMW M3 CS.</p>
<p>The BMW M3 CS will make its world debut on the last weekend of
  January as part of the 24-hour race at Daytona. The tradition-steeped
  competition in the US state of Florida is also the venue for BMW M
  Motorsport's comeback to endurance racing. The new BMW M Hybrid V8
  will compete there for the first time. 47 years after the Daytona
  overall victory of the legendary BMW 3.0 CSL, the new LMDh prototype
  is set to race for points in the IMSA GTP class of the WeatherTech
  SportsCar Championship before also competing in the official FIA World
  Endurance Championship at Le Mans and elsewhere in 2024.</p>
<p>The final phase of the development process and the subsequent test
  drives on various race tracks were among the highlights of 2022 for
  the BMW M GmbH motorsport department, while the all-important success
  on the race track was the overall victory in the DTM drivers' and
  teams' championships. South African Sheldon van der Linde and Team
  Schubert Motorsport secured the title win in the prestigious touring
  car championship in the very first season with the new BMW M4 GT3.</p>
<p> </p>
<p>*<strong>Consumption and emission values:<br />BMW i4 M50:
  </strong>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.<br />
  <strong>BMW XM:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  1.6 – 1-5 WLTP; Power consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9
  WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.<br />
  <strong>BMW iX M60:</strong> Power consumption in kWh/100 km combined:
  24.7 – 21.9 WLTP.<br />
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  200 – 185 WLTP.<br />
  <strong>BMW M2:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 Touring:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  235 – 229 WLTP.<br />
  <strong>BMW M4 CSL:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.1 – 9.9 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 CS:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i4 M50: </strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 1.6 – 1-5 WLTP; Power
  consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 24.7 – 21.9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 – 9.9 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Stik za medije: Maja Ilec<br>Tel: +38615867374<br>Elektronska pošta: <a href="mailto:maja.ilec@bmwgroup.com">maja.ilec@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Sales &amp; Finance,X6 M,M3,M4,M2,X5 M,M240,F95,F96,i20,G26,G80,i4 M50,G87,G09,XM,iX M60,3.0 CSL,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Jan 2023 12:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Jan 2023 11:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a7ee96cd-9bfd-4fe4-89cb-b1bb2ad2ce3e/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a7ee96cd-9bfd-4fe4-89cb-b1bb2ad2ce3e/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a7ee96cd-9bfd-4fe4-89cb-b1bb2ad2ce3e/P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Naelektrena slovenska predstavitev: BMW i4, BMW CE 04, dobrodelni projekt Empathy</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/naelektrena-slovenska-predstavitev-bmw-i4-bmw-ce-04-dobrodelni-projekt-empathy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/naelektrena-slovenska-predstavitev-bmw-i4-bmw-ce-04-dobrodelni-projekt-empathy/</guid><pp:caseid>810028</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[V sredo, 30. 3., je potekala predstavitev BMW i4 M50 in BMW i4 eDrive40 – športnikov za vsakodnevno uporabo, in popolnoma novega električnega skuterja BMW CE 04, katerega deli nosijo tudi slovenski podpis podjetja Hidria. Ker podjetje BMW Slovenija verjame v moč dejanj, ne le moč besed, so predstavili tudi projekt Empathy – predelan motocikel R18 z namenom.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Ljubljana, marec 2022</strong>. BMW Group vztrajno uresničuje
  napovedi o številu električnih in elektrificiranih vozil, ki bodo v
  prihodnjih letih zapeljali na svetovne ceste. V sredo, 30. 3., je
  potekala predstavitev <strong>BMW i4 M50</strong> in <strong>BMW i4
  eDrive40</strong> – športnikov za vsakodnevno uporabo, in popolnoma
  novega električnega skuterja <strong>BMW CE 04</strong>, katerega deli
  nosijo tudi slovenski podpis korporacije Hidria. Ker podjetje BMW
  Slovenija verjame v moč dejanj, ne le moč besed, so predstavili tudi
    projekt <strong>Empathy</strong> – <strong>predelan motocikel
  R18</strong> z namenom.<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>BMW i4 je prvo električno vozilo blagovne znamke, ki je
    osredotočeno samo na vozno dinamiko.<br clear="all" />
    <br clear="all" /></strong>Povsem električna mobilnost je dosegla
  jedro blagovne znamke BMW. <strong>BMW i4</strong> združuje športno
  zmogljivost in vožnjo na dolge razdalje: učinkovita tehnologija
  pogonskega sistema in inteligentna lahka zasnova zagotavljata vozno
  dinamiko, ki prikliče nasmeh na usta, in velik doseg brez potrebe po
  nesorazmerno velikih in težkih baterijah. Novinec v BMW floti temelji
  na fleksibilni arhitekturi vozila, ki je bila že od začetka zasnovana
  za popolnoma električni pogonski sistem. Ponaša se z dolgo medosno
  razdaljo in širokimi kolesnicami. Tehnologija BMW eDrive pete
  generacije vključuje tesno povezan sklop, ki ga sestavljajo
  elektromotor, močnostna elektronika in menjalnik, vključno z
  najnovejšo tehnologijo baterijskih celic. Prilagodljiva ali
  individualno nastavljiva rekuperacija zavorne energije povečuje
  učinkovitost ter omogoča občutek vožnje z enim pedalom in uporabo
  funkcije jadranja glede na trenutne razmere v prometu.<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>David Černivec</strong>, vodja korporativne in diplomatske
  prodaje, področja elektromobilnosti ter blagovne znamke MINI pri BMW
  Group Slovenia je povedal: »BMW i4 nudi vso udobje, brezskrbnost in
  dinamičnost, kot jo pričakujemo od vozil BMW z motorjem na notranje
  izgorevanje, vendar popolnoma brez emisij. BMW i4 tako v formi športne
  zmogljivosti serije 4 nosi baklo elektromobilnosti na nov teren, na
  področje divizije M. BMW i4 M50 je prvo vozilo v floti M, ki ga
  poganja izključno električna energija. BMW i4 «<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>Novi BMW CE 04 je tiha revolucija: novo poglavje za dvokolesno
    mobilnost v mestih na električni pogon.<br clear="all" />
    <br clear="all" /></strong>Prihodnost električnih in
  elektrificiranih vozil prav tako napoveduje novi električni skuter
    <strong>BMW CE 04</strong>. <strong>Samo Trpin</strong>, direktor
  BMW Motorrad Slovenia, je povedal, da je BMW CE 04 namenjen urbani
  mobilnosti in je tako idealen za vsakodnevne vožnje brez emisij.
  Spremembe na področju vozniški dovoljenj bodo omogočile vožnjo z BMW
  CE 04 širšemu krogu navdušencev užitka na dveh kolesih in s tem
  pripomogle k pospeševanju elektromobilnosti. Z novim BMW CE 04 BMW
  Motorrad še naprej dosledno sledi svoji strategiji elektromobilnosti
  za mestna središča ali urbane aglomeracije, z njim namreč odpira
  povsem novo poglavje za dvokolesno mobilnost v mestih. S svojim
  električnim pogonom, napredno obliko in inovativnimi rešitvami
  povezljivosti novi skuter združuje transportne in komunikacijske
  funkcije za novo obliko mobilnosti v mestnem okolju.<br clear="all" />
  <br clear="all" />Dr. <strong>Iztok Seljak</strong>, glavni direktor
  Hidrie Holding d.o.o., ki izdeluje okvirje za CE 04, je na
  predstavitvi izpostavil: »V Hidrii smo že pred leti vedeli, da bo naš
  hiter razvoj in tehnološki preboj temeljil na trajnostnem poslovanju
  in usmerjenostjo v prihodnost. Zato smo si že ob vstopu na
  avtomobilski trg leta 2005 zastavili cilj radikalnega zmanjševanja
  emisij in vzpostavljanje trajnostne mobilnosti prihodnosti.«<br clear="all" />
  <br clear="all" />Sodelovanje med BMW in Hidrio poteka že več kot 25
  let; tehnološka dovršenost, ki jo nudi Hidria, je ključna za športno
  dinamiko in luksuz, katera predstavljata dušo BMW vozil. Simon
  Malovec, direktor Hidria Mototec: »Projekt CE 04 je za Hidrio
  izrednega pomena, saj je naša korporacija v fazo razvoja vstopila že z
  izdelavo prototipa in soustvarjanjem končnega produkta z ekipo BMW,
  kar kaže na izredno zaupanje in pomembno partnerstvo.«<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>Športnika za vsakodnevno uporabo.<br clear="all" />
    <br clear="all" /></strong>V nadaljevanju predstavitve so se imeli
  udeleženci dogodka priložnost usesti za volan <strong>BMW i4
  M50</strong> in <strong>BMW i4 eDrive40 </strong>in izkusiti združitev
  športnih zmogljivosti z udobjem, vrednim vsakodnevne uporabe. Pot jih
  je vodila na Gorenjsko, doživeli so luksuz, primeren za daljšo vožnjo
  po avtocestah, vozno dinamiko, katere je BMW i4 zmožen na regionalnih
  cestah, za konec pa se je pred njimi odprlo vznožje Kamniško
  Savinjskih Alp in jim ponudilo serpentinaste ceste, kjer s svojimi
  športnimi zmogljivostmi i4 blesti.<br clear="all" />
  <br clear="all" />
  <strong>BMW Motorrad s prvim motociklom - Empathy, izdelanim po meri
    za dobrodelni namen.<br clear="all" />
    <br clear="all" /></strong>BMW Group s številnimi iniciativami
  uresničuje zavezo k soustvarjanju (boljše) družbe. V Sloveniji se
  podjetje zavezi tokrat pridružuje s projektom Empathy. Slednjega
  predstavlja po meri (»custom«) izdelan motocikel BMW R18, ki bo s
  potovanjem po Sloveniji spodbujal empatijo do sočloveka, s prodajo
  izdelkov istoimenske kolekcije pa se bo zbiralo finančna sredstva za
  dobrodelni namen. Sredstva bodo namenjena občasni sodelavki BMW
  Motorrad in ljubiteljici znamke BMW Lani Nini Markelj, ki je v
  kolesarski nesreči utrpela hude telesne poškodbe. Mama Lane, Jožica
  Markelj: »Hvala lepa vsem, ki pomagate, trenutek, ko vam bo to lahko
  povedala tudi Lana sama, pa bo neprecenljiv.« Izkupiček od prodaje
  izdelkov bo preko neprofitnega društva Never Give Up namenjen za
  rehabilitacijo in prilagoditev življenjskih pogojev za prejemnico
  donacije. Motocikel BMW R18 je prvi tovrsten motocikel znamke BMW,
  predelan v Sloveniji. V sodelovanju s podjetjem Dreamachine in
  svetovno priznanim podjetjem Akrapovič je BMW R18 dobil nov izgled z
  nekaterimi unikatnimi komponentami. Tomaž Capuder iz Dreamachine je na
  predstavitvi povedal slednje: »Ko smo slišali Lanino zgodbo, smo k
  projektu nemudoma srčno pristopili in rezultati to tudi potrjujejo.
  Motocikel smo popolnoma predelali in bodočemu lastniku želimo obilico
  užitkov ob vožnji.«</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Stik za medije: Maja Ilec<br>Tel: +38615867374<br>Elektronska pošta: <a href="mailto:maja.ilec@bmwgroup.com">maja.ilec@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW i,C Series,Sustainability,G26,i4,CE 04,Scooter,i4 M50,Product,BMW,BMW Motorrad]]></category>
            <pubDate>Fri, 01 Apr 2022 10:44:53 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 01 Apr 2022 08:44:53 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1da67256-0f3e-4107-bf6c-fdf7f48d274a/500_P90456597_highRes_bmw-i4-edrive40--bmw.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1da67256-0f3e-4107-bf6c-fdf7f48d274a/500_P90456597_highRes_bmw-i4-edrive40--bmw.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1da67256-0f3e-4107-bf6c-fdf7f48d274a/P90456597_highRes_bmw-i4-edrive40--bmw.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90456597_highRes_bmw-i4-edrive40--bmw.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Prvi BMW i4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/prvi-bmw-i4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sl/prvi-bmw-i4/</guid><pp:caseid>809963</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW i4 in BMW iX skupaj predstavljata naslednji pomemben korak pri preoblikovanju BMW Group v smeri doseganja 50-odstotnega deleža globalne prodaje popolnoma električnih vozil v letu 2030. Zato je povsem logično, da se obe vozili lansirata hkrati. Podrobnosti o prvem BMW i4 najdete v pripetih sporočilih, za BMW iX glejte ločena sporočila, objavljena v PressClubu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Prvi BMW i4 v zgodovini </strong></p>
<ul>
  <li>Povsem električna mobilnost je dosegla jedro blagovne znamke BMW.
    BMW i4 je prvo električno vozilo blagovne znamke, ki je osredotočeno
    samo na vozno dinamiko. Užitek v vožnji brez lokalnih emisij,
    brezkompromisna vrhunska kakovost in individualizacija, osredotočena
    na kupca, prvič prihaja v tradicionalno jedro segmenta srednje
    velikih vozil. BMW i4 združuje legendarno vrhunsko zmogljivost in
    doseg, medtem ko eleganca, prostornost in praktičnost Gran Coupé-ja
    s štirimi bočnimi vrati prepričajo na daljših poteh.</li>
  <li>Vozilo bo na nekatere trge prišlo novembra 2021 (v Sloveniji bo na
    voljo od marca 2022) v dveh različicah: BMW i4 M50 (kombinirana
    poraba električne energije: 22,5–18,0 kWh/100 km v skladu s
    preizkusnim postopkom WLTP; 0 g/km emisij CO2) – prvi povsem
    električni visokozmogljivi avtomobil družbe BMW M GmbH s 400 kW/544
    KM, štirikolesnim pogonom in dosegom do 521 kilometrov v skladu s
    preizkusnim postopkom WLTP; BMW i4 eDrive40 (kombinirana poraba
    električne energije: 19,1–16,1 kWh/100 km v skladu s preizkusnim
    postopkom WLTP; 0 g/km emisij CO2) z 250 kW/340 KM, klasičnim
    pogonom na zadnji kolesi in dosegom do 590 kilometrov v skladu s
    preizkusnim postopkom WLTP. Cena BMW i4 eDrive40 je na slovenskem
    trgu od 54.300 €, BMW i4 M50 pa od 67.500 €.</li>
  <li>Integrirana uporaba vseh komponent pogonskega sklopa in podvozja,
    ki temelji na desetletjih strokovnega znanja uveljavljenega
    proizvajalca vrhunskih športnih avtomobilov, zagotavlja skladnost
    zasnove, ki je konkurenti ne morejo doseči. Že poznane dinamične
    vozne zmogljivosti BMW avtomobilov krepko presegajo hitro
    pospeševanje v ravni črti in so združene s subtilnim udobjem za
    dolga potovanja.</li>
  <li>Posebna BMW rešitev, ki združuje prej nezdružljivi športno
    zmogljivost in vožnjo na dolge razdalje: učinkovita tehnologija
    pogonskega sistema in inteligentna lahka zasnova zagotavljata vozno
    dinamiko, ki prikliče nasmeh na usta, in velik doseg brez potrebe po
    nesorazmerno velikih in težkih baterijah.</li>
  <li>BMW i4 temelji na fleksibilni arhitekturi vozila, ki je bila že od
    začetka zasnovana samo za popolnoma električni pogonski sistem.
    Ponaša se z dolgo medosno razdaljo in širokimi kolesnicami.
    Struktura karoserije je še vedno izredno toga, a pri minimalni teži.
    Torzijski oporniki, specifični za model, aluminijasta plošča in
    podokvir sprednje preme so vpeti z ohišjem visokonapetostne
    baterije. Optimizirana aerodinamika s C<sub>d</sub> 0,24.</li>
  <li>Novozasnovana tehnologija podvozja, natančno usklajena s konceptom
    vozila, uporablja sprednjo premo z vzmetnimi nogami z dvojnim zgibom
    in petčlensko zadnjo premo. Blažilniki s posebno nastavitvijo
    delovanja in zračno vzmetenje na zadnji premi so del standardne
    opreme. Omejitev zdrsa koles v neposredni bližini aktuatorja (prvič
    v kombinaciji z električnim štirikolesnim pogonom) zagotavlja
    vrhunski oprijem in smerno stabilnost pri izredno dinamični vožnji.
    BMW i4 M50 je prav tako opremljen s prilagodljivim M podvozjem,
    spremenljivim športnim krmiljenjem, M športnim zavornim sistemom in
    opcijskimi M platišči iz lahke zlitine (do 20-palčna).</li>
  <li>Tehnologija BMW eDrive pete generacije vključuje tesno povezan
    sklop, ki ga sestavljajo elektromotor, močnostna elektronika in
    menjalnik, vključno z najnovejšo tehnologijo baterijskih celic.
    Električni motorji delujejo po principu sinhrone enote z vzbujalnim
    tokom. Gostota moči do 2,14 kW/kg; takojšni razvoj moči, vzdrževane
    prek širokega območja vrtljajev.</li>
  <li>BMW i4 M50 s funkcijo Sport Boost za ultradinamični razvoj moči iz
    dveh električnih motorjev z največjo izhodno močjo in maksimalnim
    sistemskim navorom 795 Nm. Pospeševanje od 0 do 100 km/h v 3,9
    sekunde. BMW i4 eDrive40 pa se ponaša z maksimalnim sistemskim
    navorom 430 Nm in pospeševanjem od 0 do 100 km/h v 5,7 sekunde.</li>
  <li>Zvok pogona, specifičen za model, zagotavlja verodostojne povratne
    informacije glede gibanja pedala za plin in hitrosti. BMW i4 M50 se
    ponaša z izredno energičnim zvokom. Opcijski BMW IconicSounds
    Electric omogoča integracijo novih različic zvokov, ki so nastale v
    sodelovanju s skladateljem filmske glasbe Hansom Zimmerjem.</li>
  <li>Vitka visokonapetostna baterija, zasnovana posebej za BMW i4, je
    nameščena nizko v podu vozila z izredno nizko višino celice, tj. 110
    milimetrov. Težišče je do 53 milimetrov nižje kot pri BMW serije 3
    Limuzina. Bruto energijska vsebnost: 83,9 kWh.</li>
  <li>Prilagodljiva ali individualno nastavljiva rekuperacija zavorne
    energije povečuje učinkovitost ter omogoča občutek vožnje z enim
    pedalom in uporabo funkcije jadranja glede na trenutne razmere v prometu.</li>
  <li>Integriran sistem ogrevanja in hlajenja s funkcijo toplotne
    črpalke za notranjost, visokonapetostno baterijo in pogonskim
    sistemom. Upravljanje toplote s predvidevanjem za visokonapetostno
    baterijo optimizira učinkovitost polnjenja.</li>
  <li>Kombinirana polnilna enota omogoča polnjenje na polnilnih postajah
    DC s hitrim polnjenjem do 205 kW. Doseg se lahko poveča za kar 164
    kilometrov (BMW i4 eDrive40) in 140 kilometrov (BMW i4 M50) z
    10-minutnim polnjenjem na tovrstnih polnilnih postajah. Storitev
    polnjenja BMW Charging zagotavlja posebej ugodne cene polnjenja na
    javnih polnilnih postajah in visokozmogljivih polnilnih postajah IONITY.</li>
  <li>BMW i4 je nov sinonim za trajnostno športno zmogljivost, udobje in
    vsakodnevno uporabnost v segmentu srednje velikih prestižnih
    avtomobilov. Koncept vozila Gran Coupé združuje udobje limuzine s
    sodobno funkcionalnostjo. Elegantna športna zasnova s proporci
    raztegnjenega kupeja, poševna strešna linija, štiri bočna vrata z
    okni brez okvirjev in velika vrata prtljažnika.</li>
  <li>Skoraj popolnoma zaprt sprednji del in čudovita ledvička BMW z
    diskretno vgrajeno kamero, ultrazvočnimi in radarskimi senzorji.
    Vitka žarometa, opcijsko s funkcijo BMW Laserlight. Barvni poudarki
    v BMW i Blue. BMW i4 eDrive40 v specifikaciji M Sport in BMW i4 M50
    s posebnimi zmogljivostnimi iztočnicami. Paket zunanje opreme M
    Carbon in dodatki iz programa BMW M Performance Parts bodo na voljo
    od začetka prodaje.</li>
  <li>Luksuzni ambient in večnamenska notranjost. Akustična zasteklitev,
    predhodno ogrevanje in predhodno temperiranje, športni sedeži in
    športni volan so del standardne opreme. Sredinska konzola z moderno
    oblikovano nadzorno ploščo za prestavno ročico, upravljalnikom BMW
    in funkcijskimi gumbi. Velika vrata prtljažnika so standardno
    opremljena z električnim mehanizmom odpiranja in zapiranja.
    Prtljažnik nudi prostornino v velikosti 470 litrov, ki jo je mogoče
    razširiti do največ 1290 litrov. Opcijsko je na voljo električno
    raztegljiva in zložljiva vlečna kljuka. Dovoljena obremenitev: 1600 kilogramov.</li>
  <li>Širok nabor možnosti osebnih prilagoditev, kot je to običajno pri
    prestižnih modelih. Užitek in udobje med vožnjo dodatno bogatijo
    možnosti, kot so ogrevanje in zračenje sedežev, oblazinjenje iz
    usnja Vernasca in različice oblazinjenja iz usnja BMW Individual,
    instrumentna plošča s prevleko Sensatec ali usnjenimi prevlekami,
    paket M Sport Pro, ambientalna razsvetljava, sistem za prostorski
    zvok Harman Kardon in velika steklena drsna/dvižna sončna streha.</li>
  <li>Premiera nove generacije nadzornega/upravljalnega sistema BMW
    iDrive. Jasen poudarek na funkcionalnosti zaslona na dotik novega
    ukrivljenega zaslona BMW in naravnem glasovnem dialogu, ki ga
    omogoča nadgrajeni inteligentni osebni asistent BMW. Popolnoma
    digitalni zaslon, sestavljen iz 12,3-palčnega informacijskega
    prikazovalnika in 14,9-palčnega nadzornega prikazovalnika. Napredna
    grafika in zmogljiva programska oprema, ki temelji na operacijskem
    sistemu BMW 8.</li>
  <li>Samodejna klimatska naprava z novim upravljanjem prek zaslona na
    dotik in vgrajenim filtrom iz nanovlaken. Inteligentni nadzor
    temperature s pretokom zraka ter ogrevanjem sedežev in volana.</li>
  <li>Nadgradnja programske opreme na daljavo zagotavlja, da je
    programska oprema vedno posodobljena. Navigacija s sistemom v oblaku
    BMW Maps. Načrtovanje poti s postanki med vožnjo za polnjenje vozil
    s pomočjo storitve BMW Charging. Obsežna integracija pametnih
    telefonov, vključno z uporabo aplikacij Apple CarPlay in Android
    Auto. Prilagajanje osebnih nastavitev s pomočjo BMW ID in aplikacije
    My BMW. Hiter prenos podatkov prek mobilnega omrežja 5G.</li>
  <li>Na voljo je okoli 40 funkcij za pomoč pri vožnji. Opozorilo pred
    čelnim trkom, informacije o omejitvi hitrosti in opozorilo za
    zapustitev voznega pasu so del standardne opreme. Opcijsko je na
    voljo aktivni tempomat s samodejnim sistemom za omejevanje hitrosti
    Speed Limit Assist, funkcijo nadzora poti in (v Nemčiji) odzivanjem
    na semaforje. Na voljo je tudi: funkcija Driving Assistant
    Professional, vključno z asistentom za krmiljenje in ohranjanje
    voznega pasu.</li>
  <li>Nadzor razdalje pri parkiranju in kamera za pomoč pri vzvratni
    vožnji sta del standardne opreme. Opcijsko je na voljo parkirni
    asistent z dodatnim asistentom za vzvratno vožnjo. Parking Assistant
    Plus s funkcijo Surround View.</li>
  <li>Jasno prizadevanje za trajnostno poslovanje v okviru odgovorne
    uporabe virov prek celotne vrednostne verige in maksimalno
    zmanjšanje ogljičnega odtisa skozi celotno življenjsko dobo izdelka.
    Proizvodnja vozil v tovarni BMW Group v Münchnu; baterijske celice
    so proizvedene s stoodstotno zeleno energijo.</li>
  <li>Obsežna uporaba sekundarnih surovin, naravnih in recikliranih
    materialov. Poseben način zasnove elektromotorjev omogoča opustitev
    uporabe redkozemeljskih materialov. Nadzorovano, pregledno in
    trajnostno pridobivanje kobalta in litija za visokonapetostne baterije.</li></ul><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4 eDrive40: WLTP (combined): power consumption: 19.1-16.1
  kWh/100km; CO2 emissions: 0 g/km; range: 493-590 km.</p>
<p>BMW i4 M50: power consumption: 22.5-18.0 kWh/100km; CO2 emissions: 0
  g/km; range: 416-521 km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Stik za medije: Maja Ilec<br>Tel: +38615867374<br>Elektronska pošta: <a href="mailto:maja.ilec@bmwgroup.com">maja.ilec@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW i,Research &amp; Development,Drive Technologies,G26,i4,i4 M50,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 02 Jun 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 01 Jun 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/cf988e81-62f2-4f9b-ab6d-05658ac4b8e7/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf988e81-62f2-4f9b-ab6d-05658ac4b8e7/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf988e81-62f2-4f9b-ab6d-05658ac4b8e7/P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>