<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                    <description></description>
                    <language>sk</language>
                    <lastBuildDate>Mon, 12 Oct 2026 19:50:45 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Thu, 14 Aug 2025 08:27:00 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Classic meets innovation - Klasika sa stretáva s inováciou - bratislavská fotogaléria.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/classic-meets-innovation---klasika-sa-stretava-s-inovaciou---bratislavska-fotogaleria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/classic-meets-innovation---klasika-sa-stretava-s-inovaciou---bratislavska-fotogaleria/</guid><pp:caseid>809576</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW M5 Touring a prvá generácia BMW M5 Touring na Slovensku.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Fotogaléria - Classic meets innovations.</strong></p>
<p>
  <strong>Nové BMW M5 Touring a prvá generácia BMW M5 Touring na Slovensku.</strong></p>
<p>Foto: Marek Görözdös, <a href="https://eur01.safelinks.protection.outlook.com/?url=https%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fm4_r3k%2F&data=05%7C02%7CMilan.Stupka%40bmwgroup.com%7Ce1338c25a15a48e4c7dc08ddd8b7013e%7Cce849babcc1c465bb62e18f07c9ac198%7C0%7C0%7C638905002842890466%7CUnknown%7CTWFpbGZsb3d8eyJFbXB0eU1hcGkiOnRydWUsIlYiOiIwLjAuMDAwMCIsIlAiOiJXaW4zMiIsIkFOIjoiTWFpbCIsIldUIjoyfQ%3D%3D%7C0%7C%7C%7C&sdata=jUcE6ZxCkuf9my71wGLNACmjuZDrVNTgYcVEVH8yahQ%3D&reserved=0">https://www.instagram.com/m4_r3k/</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nové BMW M5 Touring</strong></p>
<p>Viac informácii <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">na linku</a>.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M5 Touring (E34)</strong></p>
<p>„Špičkový športový automobil, zabalený do športovej, ale nie honosnej
  karosérie“ – takto BMW M opísalo prvé BMW M5 Touring v roku 1992. A
  napriek trefnému a skromnému opisu bolo toto vysokovýkonné vozidlo v
  mnohých ohľadoch skutočne obdivuhodné. BMW M5 Touring E34 bolo
  priekopníkom kategórie Touring. Vďaka radovému šesťvalcovému motoru,
  pôvodne vyvinutému pre superšportový automobil BMW M1, M-podvozku a
  vylepšenému brzdovému systému ponúkalo výkon a radosť z jazdy, ktorá
  prekonávala všetky ostatné vozidlá vo svojej triede.</p>
<p>
  <strong>6 výkonných faktov:</strong></p>
<p>• Prvý BMW M Touring model<br />• Radový 6-valcový motor s koncepciou
  vysokých otáčok<br />• Objem: 3 795 cm³<br />• Maximálny výkon: 250 kW
  (340 koní)<br />• Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy</p>
<p>Celkový počet 891 vozidiel BMW M5 Touring opustil závod v Garchingu v
  rokoch 1992 až 1995. Tento BMW M automobil je teda jedným z
  najvzácnejších exemplárov značky. Prvé vozidlo BMW M5 Touring zaplnilo
  trhovú medzeru, ktorá bola na začiatku 90. rokov minulého storočia
  obzvlášť malá. Model v histórii BMW M pôsobí skôr exoticky, pričom
  koncept a technológia, ktorá vychádzala z pretekov, a vynikajúca
  realizácia inžinierov BMW M boli prelomové.</p>
<p>
  <strong>Vysoký výkon vyrobený v Garchingu</strong>
  <br />BMW M5 Touring E34 predstavuje jedinečnú kombináciu elegantného
  sedanu, vozidla pre voľný čas a typického športového vozidla M. Cieľom
  vývojárov bolo spojiť vlastnosti cestovného modelu, ktorý mal veľmi
  variabilný batožinový priestor, s maximálnym športovým charakterom
  automobilu typu M. Technológia BMW M5 Sedan, založená na pretekárskych
  technológiách, bola s minimálnymi úpravami transformovaná do modelu M5
  Touring. Pre vysokovýkonný Touring neexistovala žiadna výrobná linka,
  a preto sa vozidlo vyrábalo v závode BMW M v Garchingu pri Mníchove –
  a do veľkej miery ručne.</p>
<p>Vynikajúce kožené čalúnenie, športový volant M a centrálna konzola
  orientovaná na vodiča charakterizovali interiér BMW M5 Touring.
  Palubný počítač a jasne navrhnuté prístroje na paneli tachometra boli
  v tom čase na špičkovej úrovni. Inováciou bola 6-stupňová prevodovka s
  novým extra prevodovým stupňom. Okrem toho bolo štandardom aj
  špeciálne adaptívne nastavenie podvozka. Špičkový model v konečnej
  konfigurácii možno rozpoznať vďaka novým 18-palcovým diskom z ľahkej
  zliatiny s otvorenou päťramennou konštrukciou, upravenou prednou
  maskou a prepracovanými obličkami.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jedna samostatná autorizovaná servisná prevádzka značky BMW v
  Bratislave – Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,BMW M,Corporate Heritage,Touring,Sedan,F90,Heritage,G90,G99,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 14 Aug 2025 08:27:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 14 Aug 2025 06:27:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9b833c11-2850-49b0-826f-0b1d2e534f43/500_P90614464_highRes_photoshooting-of-bmw.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9b833c11-2850-49b0-826f-0b1d2e534f43/500_P90614464_highRes_photoshooting-of-bmw.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9b833c11-2850-49b0-826f-0b1d2e534f43/P90614464_highRes_photoshooting-of-bmw.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90614464_highRes_photoshooting-of-bmw.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M3 CS Touring je najrýchlejším vozidlom typu Touring na okruhu Nürburgring-Nordschleife s časom 7:29,5 min.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m3-cs-touring-je-najrychlejsim-vozidlom-typu-touring-na-okruhu-nurburgring-nordschleife-s-casom-7295-min/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m3-cs-touring-je-najrychlejsim-vozidlom-typu-touring-na-okruhu-nurburgring-nordschleife-s-casom-7295-min/</guid><pp:caseid>809518</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Najrýchlejší čas okruhu, aký bol kedy zaznamenaný pre "kombi" v „Zelenom pekle“ +++ Pretekárska DNA sa stretáva s maximálnou každodennou použiteľnosťou +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Nürburgring-Nordschleife</strong>. Úspešný príbeh na
  Nürburgringu pokračuje. S časom 7:29,490 minúty získalo BMW M3 CS
  Touring (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 l/100 km; kombinované
  emisie CO2: 238 g/km podľa WLTP, CO2 trieda G)* na
  Nürburgring-Nordschleife titul najrýchlejšieho Touringu všetkých čias.
  Po impozantnom rekorde, ktorý stanovil model BMW M2 CS (kombinovaná
  spotreba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 226 g/km podľa
  WLTP, CO2 trieda G)*, ktorý momentálne drží prvé miesto v kategórii
  kompaktných vozidiel, je BMW M3 CS Touring ďalším predstaviteľom
  najrýchlejších sériovo vyrábaných vozidiel BMW M GmbH v strednej triede.</p>
<p>Franciscus van Meel, generálny riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH,
  okomentoval tento úspech takto: „Od samého začiatku bolo jasné, že BMW
  M3 CS Touring stanoví nové štandardy v oblasti dynamiky. S časom pod
  7:30 minút daný model pôsobivo dokazuje, že tento koncept vozidla
  dokonale kombinuje pretekárske DNA s každodennou použiteľnosťou.“</p>
<p>
  <strong>Jedno dokonalé auto pre všetko - „One Car Solution“</strong></p>
<p>Čas 7:29,490 minút stanovuje nový rekord pre model Touring v strednej
  triede a zároveň je najrýchlejším časom, aký kedy zaznamenalo kombi na
  20,823 km dlhej trati v „zelenom pekle“. V apríli tohto roku Jörg
  Weidinger, vývojový inžinier BMW M a skúsený rekordný jazdec, ako prvý
  prekonal hranicu 7:30 minút s vozidlom Touring. Predchádzajúci
  najrýchlejší čas pre Touring, ktorý v roku 2022 dosiahlo BMW M3
  Touring, bol 7:35,060 minút.</p>
<p>V kategórii strednej veľkosti momentálne dominujú najnovšie modely z
  rodiny BMW M3 a M4. BMW M4 CSL dosiahlo najrýchlejší čas 7:18,137
  minút, za ním nasleduje BMW M4 CS s časom 7:21,989 minút a BMW M3 CS s
  časom 7:28,760 minút. Nový čas BMW M3 CS Touring, ktorý zaostáva len o
  niečo viac ako sekundu, dokazuje mimoriadny výkon vozidla a posilňuje
  jeho reputáciu ako perfektného riešenia do každej situácie - „One Car Solution“.</p>
<p>Nürburgring Nordschleife, známy po celom svete ako jeden z
  najnáročnejších pretekárskych okruhov, slúži ako testovacie pole pre
  vodičov a vozidlá. S dĺžkou 20,832 kilometrov a viac ako 70 zákrutami
  vyžaduje najvyšší výkon a jazdnú dynamiku. Časy kôl sú meradlom
  športových schopností vozidla, pričom rekordné jazdy monitoruje
  neutrálna testovacia organizácia, aby sa zabezpečilo dodržiavanie
  výrobných noriem.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Viac o modeli na linku:</strong>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>*Consumption and emission figures:</strong>
  <strong>
    <br /></strong>(Fuel consumption combined: 10.5 l/100 km; CO2
  emissions combined: 238 g/km according to WLTP, CO2 class G)</p>
<p>The data on fuel consumption, CO<sub>2</sub> emissions, power
  consumption and range refer to vehicles on the automotive market in
  Germany. All figures have already been calculated based on the new
  WLTP test cycle. Consumption and emission data refer to the German
  Passenger Car Energy Labelling Regulation (EnVKV).</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Touring,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 31 Jul 2025 12:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 31 Jul 2025 10:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/879c2685-b9de-4628-80a3-6dd161612492/500_P90612807_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/879c2685-b9de-4628-80a3-6dd161612492/500_P90612807_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/879c2685-b9de-4628-80a3-6dd161612492/P90612807_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90612807_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M5 Touring na Slovensku - fotogaléria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m5-touring-na-slovensku---fotogaleria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m5-touring-na-slovensku---fotogaleria/</guid><pp:caseid>809368</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW M5 Touring – Sakhir Orange III Metallic – na Slovensku - fotogaléria]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW M5 Touring na Slovensku - fotogaléria</p>
<p>BMW M5 Touring – Sakhir Orange III Metallic  </p>
<p>Nový model na Slovensku</p>
<p>Foto: Samuel Zaťko, <a href="https://eur01.safelinks.protection.outlook.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fsamkoza%2F&data=05%7C02%7CMilan.Stupka%40bmwgroup.com%7C1652d2b08dfb46f898bc08dd91501324%7Cce849babcc1c465bb62e18f07c9ac198%7C0%7C0%7C638826495291207487%7CUnknown%7CTWFpbGZsb3d8eyJFbXB0eU1hcGkiOnRydWUsIlYiOiIwLjAuMDAwMCIsIlAiOiJXaW4zMiIsIkFOIjoiTWFpbCIsIldUIjoyfQ%3D%3D%7C0%7C%7C%7C&sdata=nPTyyJ7FKtSS%2FxDCHtecD%2F5q2PvYZZWDraIyYvVytUw%3D&reserved=0">www.instagram.com/samkoza/</a></p>
<p> </p>
<p>CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,Touring,F90,G99,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Sun, 01 Jun 2025 20:22:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 01 Jun 2025 18:22:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/676c3933-8d41-4241-9799-9452fbf1292b/500_P90598266_highRes_bmw-m5-touring-sakhi.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/676c3933-8d41-4241-9799-9452fbf1292b/500_P90598266_highRes_bmw-m5-touring-sakhi.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/676c3933-8d41-4241-9799-9452fbf1292b/P90598266_highRes_bmw-m5-touring-sakhi.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90598266_highRes_bmw-m5-touring-sakhi.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M5 Touring bude novým Safety Car pre Real Madrid C.F.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m5-touring-bude-novym-safety-car-pre-real-madrid-cf/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m5-touring-bude-novym-safety-car-pre-real-madrid-cf/</guid><pp:caseid>809357</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW a Real Madrid C.F. čaká už tretia spoločná sezóna. Doteraz bolo BMW XM zodpovedné za vedenie bezpečnostného konvoja na oficiálnych športových podujatiach klubu. Aktuálne túto právomoc prevezme nové BMW M5 Touring.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW a Real Madrid C.F. čaká už tretia spoločná sezóna. Doteraz bolo
  BMW XM zodpovedné za vedenie bezpečnostného konvoja na oficiálnych
  športových podujatiach klubu. Aktuálne túto právomoc prevezme nové BMW
  M5 Touring.</p>
<p> </p>
<p>Jedná sa o tretie aktuálne vozidlo BMW M s pohonom M HYBRID, v ktorom
  je vysokootáčkový osemvalec doplnený o elektrický pohon s extrémne
  citlivým dávkovaním výkonu. Oba motory spoločne dosahujú najvyšší
  výkon 535 kW/727 k a maximálny krútiaci moment 1000 Nm. Plug-in hybrid
  dokáže prejsť až 69 kilometrov v 100% elektrickom režime.</p>
<p> </p>
<p>Viac o BMW M5 Touring na linkoch <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>BMW M5 Touring Safety Car z Realu Madrid C.F. bude prvýkrát bude
  sprevádzať hráčov 16. apríla, v čase štvrťfinálového zápasu Ligy
  majstrov proti Arsenalu na štadióne Santiaga Bernabéua.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. Výrobná sieť spoločnosti BMW Group
  pozostáva z 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete. Predajnú
  sieť tvoria zastúpenia vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní, od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,Touring,F90,G99,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 10 Apr 2025 16:39:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 10 Apr 2025 14:39:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/12b061a6-d72e-4ecf-80ce-b9cd35e3b1cf/500_P90594532_highRes_bmw-m-5-real-madrid.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/12b061a6-d72e-4ecf-80ce-b9cd35e3b1cf/500_P90594532_highRes_bmw-m-5-real-madrid.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/12b061a6-d72e-4ecf-80ce-b9cd35e3b1cf/P90594532_highRes_bmw-m-5-real-madrid.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90594532_highRes_bmw-m-5-real-madrid.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Ceny nového BMW M3 CS Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/ceny-noveho-bmw-m3-cs-touring-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/ceny-noveho-bmw-m3-cs-touring-sk/</guid><pp:caseid>809477</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Unikátny BMW M3 CS Touring má základnú cenu stanovenú na čiastku 147 900 €. Objednávky na najostrejší Touring všetkých čias sú otvorené.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava</strong>. BMW M3 CS Touring je unikátnym vozidlom
  nielen v ponuke BMW M, ale aj z pohľadu celého trhu. V predaji ešte
  nikdy nebol tak výrazne okruhovo naladený automobil s karosériou
  kombi, u BMW označovaný ako Touring.</p>
<p>Tento jedinečný automobil je už možné objednávať za základnú cenu
  147 900 €.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Model                                      Druh pohonu             
  Výkon                          Cena s DPH</p>
<p> </p>
<p>BMW M3 SK Touring             R6, 3,0 l                      405
  kW/550 k             147 900 €</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Touring,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Sun, 02 Feb 2025 09:20:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 02 Feb 2025 08:20:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b7e102b9-c89f-40db-86cf-558e3a3a2412/500_P90584890_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b7e102b9-c89f-40db-86cf-558e3a3a2412/500_P90584890_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b7e102b9-c89f-40db-86cf-558e3a3a2412/P90584890_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90584890_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Úplne prvý model BMW M3 CS Touring: Pretekárska DNA pre maximálne každodenné využitie</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-prvy-model-bmw-m3-cs-touring-pretekarska-dna-pre-maximalne-kazdodenne-vyuzitie/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-prvy-model-bmw-m3-cs-touring-pretekarska-dna-pre-maximalne-kazdodenne-vyuzitie/</guid><pp:caseid>809333</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW M GmbH pridáva do ponuky v segmente vysokovýkonných športových vozidiel ďalší model zo špeciálnej edície. Najnovší prírastok stavia na úspechu BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive a spája výrazný charakter vozidla s ešte väčším potenciálom pre emocionálne vzrušujúci výkon. Šesťvalcový radový motor s výkonom 550 k, upravené naladenie podvozka, exkluzívne konštrukčné prvky a zníženie hmotnosti pre nefalšovaný pocit z pretekárskeho vozidla.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>S úplne prvým modelom BMW M3 CS Touring (kombinovaná spotreba paliva:
  10,5 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 238 g/km podľa cyklu
  WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) pridáva divízia BMW M GmbH do ponuky v
  segmente vysokovýkonných športových vozidiel ďalší model zo špeciálnej
  edície. Najnovší nový prírastok do najobľúbenejšieho radu výrobcu
  stavia na úspechu modelu BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive
  (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 235 g/km podľa cyklu WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) a
  spája veľmi výrazný charakter vozidla s ešte väčším potenciálom pre
  emocionálne vzrušujúci výkon. Šesťvalcový radový motor s výkonom 405
  kW (550 k), upravené naladenie podvozka, exkluzívne konštrukčné prvky
  a zníženie hmotnosti vďaka použitiu mnohých komponentov z plastu
  vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) poskytujú prísady pre
  nefalšovaný pocit z pretekárskeho vozidla. Priestor na palube úplne
  prvého modelu BMW M3 CS Touring možno využiť rôznymi spôsobmi, čo
  zaisťuje využitie jeho ultra dynamických jazdných vlastností tak na
  pretekárskej dráhe, ako aj v nespočetných každodenných situáciách, pri
  voľnočasových aktivitách a na výletoch.</p>
<p> </p>
<p>Výkonové charakteristiky motora špecifické pre daný model a prenos
  výkonu prostredníctvom osemstupňovej prevodovky M Steptronic a systému
  pohonu všetkých kolies M xDrive poskytujú dynamické vzrušenie a
  špičkovú trakciu. BMW M3 CS Touring zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.</p>
<p> </p>
<p>Svetovú premiéru úplne prvého modelu BMW M3 CS Touring bude hostiť
  okruh Mount Panorama Circuit v meste Bathurst v austrálskom štáte Nový
  Južný Wales. Model BMW M3 CS Touring sa verejnosti prvýkrát predstaví
  30. januára 2025 v rámci programu 12-hodinových pretekov Bathurst.
  Dodávky limitovaného modelu zákazníkom okrem iného v Európe,
  Austrálii, Japonsku a v Južnej Kórei sa začnú v marci 2025. Domovský
  trh automobilu v Nemecku je zďaleka jeho najdôležitejším predajným
  regiónom. Špeciálna edícia sa bude vyrábať spolu so všetkými ostatnými
  variantmi modelov BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring v závode BMW Group v Mníchove.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Šesťvalcový radový motor využíva technológiu z pretekárskych automobilov</strong></p>
<p>Radový 3,0-litrový šesťvalcový motor v modeli BMW M3 CS Touring od
  začiatku vznikal tak, aby poskytoval vysoký výkon na pretekárskej
  dráhe. Vyznačuje sa množstvom technologických detailov z konštrukcie
  pretekárskych automobilov. Patrí medzi ne extrémne tuhá kľuková skriňa
  s uzavretou konštrukciou bez vložiek vo valcoch, odľahčený kovaný
  kľukový hriadeľ a hlava valcov s jadrom vytlačeným pomocou 3D
  technológie. Steny valcov, ktoré tiež znižujú hmotnosť, dostali
  železný povlak nastriekaný drôtovým oblúkom, čo eliminuje trecie
  straty. Chladiaci systém a mazanie sú tiež navrhnuté tak, aby zvládli
  trvalé vysoké zaťaženie vznikajúce počas ostrej jazdy na okruhu.</p>
<p> </p>
<p>Pohonná jednotka kombinuje pre vozidlá z divízie M typické
  vysokootáčkové vlastnosti a lineárny nárast výkonu do vysokých otáčok
  s modernizovanou technológiou M TwinTurbo. Zvýšenie maximálneho
  plniaceho tlaku dvoch mono-scroll turbodúchadiel na 2,1 baru a
  vylepšenia ovládania motora špecifické pre daný model umožnili zvýšiť
  maximálny výkon modelu BMW M3 Competition Touring s M xDrive o ďalších
  15 kW (20 k) na 405 kW (550 k). Motor vyvinie maximálny krútiaci
  moment 650 Nm medzi 2 750 a 5 950 ot./min., maximálny výkon dosahuje
  pri 6 250 ot./min. a vrcholí pri 7 200 ot./min.</p>
<p> </p>
<p>Špeciálne navrhnuté uloženie motora so zvýšenou tuhosťou vytvára
  mimoriadne tuhé spojenie medzi pohonnou jednotkou a konštrukciou
  vozidla. To vedie k ešte ostrejším reakciám motora a k extrémne
  priamemu prenosu jeho sily do pohonného ústrojenstva. Okamžitý nárast
  výkonu znamená, že model BMW M3 CS Touring zrýchli z pokoja na 100
  km/h za 3,5 sekundy a zrýchlenie z 0 na 200 km/h zvládne za 11,7
  sekundy. Hodnoty zaznamenané pomocou metódy one-foot rollout* sú 0 až
  100 km/h za 3,2 sekundy a 0 až 200 km/h za 11,4 sekundy. Pružné
  zrýchlenie z 80 na 120 km/h trvá 2,7 sekundy na 4. prevodovom stupni a
  3,5 sekundy na 5. prevodovom stupni. Maximálna rýchlosť špeciálneho
  modelu, štandardne dodávaného s balíkom M Driver's Package, je
  elektronicky obmedzená na 300 km/h.</p>
<p> </p>
<p>Emocionálne strhujúci zvuk motora vytvoril M-špecifický výfukový
  systém s elektronicky ovládanými klapkami, odľahčeným titánovým zadným
  tlmičom a, ako je zvykom v prípade modelov M, s dvoma pármi koncoviek
  lakovaných v matnej čiernej farbe. Akustický prejav motora sa mení v
  závislosti od režimu motora, ktorý si vodič vyberie z ponuky M Setup.
  Režimy SPORT, alebo SPORT+ vytvárajú dramatický zvuk jazdy, a to najmä
  pri radení prevodových stupňov a sprievodnej úprave otáčok.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Osemstupňová prevodovka M Steptronic, M xDrive a aktívny M
    diferenciál umožňujú neodolateľne dynamický prenos výkonu</strong></p>
<p>Motor pod kapotou modelu BMW M3 CS Touring spolupracuje s
  osemstupňovou prevodovkou M Steptronic vybavenou radiacim softvérom
  Drivelogic. Tlačidlo Drivelogic integrované do páky voliča prevodovky
  umožňuje meniť charakteristiku radenia prevodovky, pričom sú k
  dispozícii tri jasne rozlíšiteľné nastavenia. Okrem komfortných a
  športových možností môže vodič použiť aj nastavenie upravené špeciálne
  pre jazdu na okruhu. Páka voliča, aj radiace páčky z uhlíkových
  vlákien na volante, umožňujú sekvenčné zásahy do procesu voľby
  prevodového stupňa.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M3 CS Touring prenáša svoju silu na cestu prostredníctvom
  systému pohonu všetkých kolies M xDrive. Ten využíva elektronicky
  riadenú lamelovú spojku v rozvodovej skrini, ktorá zaisťuje plne
  variabilné a mimoriadne hladké rozdeľovanie výkonu motora medzi predné
  a zadné kolesá a poskytuje neúnavný výkon pohonu všetkých kolies, a to
  aj počas ostrých jázd na okruhu. V spolupráci s plne variabilným
  aktívnym M diferenciálom na zadnej náprave zvyšuje preferenciu prenosu
  výkonu na zadné kolesá pomocou inteligentného systému pohonu všetkých
  kolies, čím vytvára dynamiku ovládania typickú pre vozidlá s označením
  M. Okrem toho ponúka v rámci nastavení M Setup možnosť voľby režimu
  4WD Sport. Vtedy smeruje na zadné kolesá ešte väčšia porcia výkonu
  motora. Režim 2WD potom poskytuje zážitok z jazdy pre vrcholného
  puristu s klasickým pohonom zadných kolies s deaktivovaným
  stabilizačným systémom DSC (Dynamic Stability Control).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Špeciálne naladená technológia podvozka a dávkovania brzdnej
    sily zameraná na výkon</strong></p>
<p>Technológia podvozka v modeli BMW M3 CS Touring prešla presným
  naladením podľa výkonových charakteristík motora, celkovej koncepcie
  vozidla a špecifického rozloženia hmotnosti tohto najnovšieho modelu
  zo špeciálnej edície. Nastavenia systému DSC a režimu M Dynamic Mode
  prešli cielenými úpravami pre špecifické požiadavky dynamickej jazdy
  na okruhu. Elektronicky riadené tlmiče adaptívneho M podvozka modelu
  BMW M3 CS Touring sa dodávajú v konfigurácii špecifickej pre daný
  model, rovnako ako jeho riadenie M Servotronic a integrovaný brzdový systém.</p>
<p> </p>
<p>Vynikajúcu brzdnú silu poskytujú brzdy M Compound so strmeňmi
  nalakovanými červenou, alebo čiernou farbou. Na výber sú aj keramické
  brzdy M Carbon, ktorých brzdové strmene sú dostupné v červenej, alebo
  matnej zlatej farbe. V zozname štandardnej výbavy sa nachádzajú aj
  kované M disky kolies z ľahkej zliatiny v exkluzívnom dizajne s
  dvojitými lúčmi s matnou zlatou bronzovou, alebo matnou čiernou
  povrchovou úpravou. Disky kolies s priemerom 19 palcov na prednej
  náprave a 20 palcov vzadu štandardne obúvajú okruhové pneumatiky
  (275/35 ZR19 vpredu, 285/30 ZR20 vzadu). Ako alternatívu k týmto
  pneumatikám majú zákazníci k dispozícii aj bezplatnú možnosť voľby
  športových pneumatík s rovnakými rozmermi. A v zozname možností
  dodávaných na želanie nájdu aj ultra okruhové pneumatiky.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Exkluzívne komponenty z uhlíkových vlákien a upravená tuhosť
    karosérie pomáhajú dosiahnuť vynikajúce výkonové vlastnosti</strong></p>
<p>Spolu s extrémne výkonným motorom a technológiou podvozka špecifickou
  pre daný model zohrávajú dôležitú úlohu pri formovaní exkluzívnych
  výkonnostných atribútov modelu BMW M3 CS Touring aj inteligentné
  odľahčené konštrukčné riešenia. Hmotnosť dôsledne znižuje rozsiahle
  používanie plastov vystužených uhlíkovými vláknami (CFRP). Kapota
  vozidla, predný splitter, predné prívody vzduchu, kryty vonkajších
  spätných zrkadiel a zadný difúzor sú vyrobené z CFRP.</p>
<p> </p>
<p>V interiéri prispievajú k zníženiu hmotnosti aj M-karbónové
  škrupinové sedadlá a radiace pádla na volante z CFRP, pričom z tohto
  materiálu vznikli aj vnútorné ozdobné lišty a stredová konzola. Rôzne
  opatrenia na odľahčenie konštrukcie prinášajú celkové zníženie
  hmotnosti o približne 15 kilogramov v porovnaní s modelom BMW M3
  Competition Touring s M xDrive. Tuhosť karosérie zvyšuje aj voliteľná
  odľahčená M vzpera, ktorá sa nachádza medzi uloženiami predných
  tlmičov v motorovom priestore.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vynikajúca rovnováha výkonu a každodennej použiteľnosti;
    exkluzívne dizajnové prvky</strong></p>
<p>Typický výkon M a všestranne zameraná koncepcia karosérie modelu
  Touring tvoria nezvyčajnú kombináciu a najnovšia špeciálna edícia
  pridáva do zmesi osobitnú príťažlivosť. V modeli BMW M3 CS Touring sa
  koncentrovaná dávka pocitu M stretáva s variabilne využiteľným
  interiérom. Batožinový priestor pod vysoko otvárateľným vekom možno
  zväčšiť z 500 litrov na maximálnych 1 510 litrov. Dynamicky natiahnuté
  línie modelu Touring a detaily exteriéru špecifické pre vozidlo
  s označením M vytvorené presne tak, aby vyhovovali technickým
  požiadavkám prívodu chladiaceho vzduchu a aerodynamickej vyváženosti,
  navyše dopĺňajú exkluzívne dizajnové prvky, ktorých nápadný vzhľad
  odráža okruhový pôvod modelu BMW M3 CS Touring.</p>
<p> </p>
<p>Napríklad v štandardnej špecifikácii viditeľné uhlíkové vlákna na
  kapote, prednom splitteri, predných otvoroch na prívod vzduchu a M
  krytoch vonkajších spätných zrkadiel špeciálnej edície vytvárajú
  pútavý kontrast oproti vizuálne výrazným farbám exteriéru, ktoré
  pokrývajú zvyšok vozidla. Model BMW M3 CS Touring možno objednať s
  lakom vo farbách ako zelená British Racing Green, modrá Laguna Seca
  Blue, biela Frozen Solid White, alebo čierna metalíza Sapphire Black.
  Strecha a špecifický strešný spojler sú vo vysokolesklej čiernej farbe
  a do odvážneho exteriéru vnášajú dojem elegancie. Ďalší exkluzívny
  dizajnový prvok špeciálnej edície predstavuje červené orámovanie
  strešného spojlera.</p>
<p> </p>
<p>Prednú časť vozidla definujú odľahčené, zjednodušené a bezrámové BMW
  M ľadvinky mriežky chladiča. Čierny nápis modelu na hornej časti dvoch
  horizontálnych lamiel mriežky chladiča ohraničuje červená obrysová
  línia, podobne ako označenie modelu vpredu a vzadu. V jasnom odkaze na
  motoristický šport svietia LED svetlomety BMW M3 CS Touring rovnakým
  výrazným žltým svetlom ako pretekárske vozidlá z kategórie GT.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kokpit zameraný na vodiča s exkluzívnou aurou pretekárskeho automobilu</strong></p>
<p>Interiér modelu BMW M3 CS Touring spája kokpit športového vozidla
  navrhnutý tak, aby vyžaroval maximálny výkon spojený s digitálnou
  technológiou a s exkluzívnymi dizajnovými prvkami. Elektricky
  nastaviteľné a vyhrievané škrupinové sedadlá M Carbon pre vodiča a
  spolujazdca tvoria súčasť štandardnej výbavy. Dostali integrované
  opierky hlavy, osvetlený odznak modelu CS a čalúnenie kožou Merino.
  Ich exkluzívny čierno-červený dizajn si osvojili aj zadné sedadlá,
  zatiaľ čo všetky výplne dverí pokrýva čierna koža.</p>
<p> </p>
<p>Štandardný trojramenný volant M Alcantara s vencom s plochou spodnou
  časťou a s červenou stredovou značkou v polohe 12 hodín prináša do
  kokpitu autentickú atmosféru pretekárskeho automobilu. Ďalšie detaily
  špecifické pre M predstavujú červený znak CS na stredovej konzole, M
  bezpečnostné pásy a prahové lišty s označením modelu.</p>
<p> </p>
<p>Špeciálne tlačidlo M Setup na stredovej konzole umožňuje priamy
  prístup k nastaveniam motora, podvozka, riadenia, bŕzd a pohonu M
  xDrive. Poskytuje možnosť uložiť si dve individuálne konfigurovateľné
  verzie nastavenia spolu s osobnými nastaveniami zvuku motora,
  stabilizácie DSC, funkcie systému Automatic Start/Stop a
  charakteristiky radenia osemstupňovej prevodovky M Steptronic. Tieto
  nastavenia sa následne aktivujú pomocou tlačidiel M na volante. Model
  BMW M3 CS Touring sa štandardne dodáva aj so systémom M Drive
  Professional s funkciami optimalizovanými pre jazdu na okruhu, ako sú
  M Drift Analyzer a M Laptimer. Okrem toho 10-stupňová trakčná kontrola
  M Traction Control poskytuje na mieru nastaviteľnú zábavu z jazdy na
  okruhu. Ďalšou funkciou systému M Drive Professional je tlačidlo M
  Mode na stredovej konzole, pomocou ktorého možno konfigurovať
  asistenčné systémy vodiča a obsah zobrazovaný na informačnom displeji
  prístrojovej dosky a na Head-Up displeji. Vodiči si tu môžu vybrať
  medzi nastaveniami ROAD, SPORT a TRACK.</p>
<p> </p>
<p>V novom modeli BMW M3 CS Touring poskytuje najnovšia verzia
  zobrazovacieho, ovládacieho a operačného systému BMW iDrive založeného
  na operačnom systéme BMW Operating System 8.5 intuitívne ovládanie
  mnohých funkcií vozidla a digitálnych služieb. S inteligentným osobným
  asistentom BMW Intelligent Personal Assistant a so zakriveným
  displejom BMW Curved Display možno vozidlu zadávať pokyny pomocou
  dotykového ovládania a prirodzeného jazyka. Pre modely M špecifická
  grafika na 12,3-palcovom informačnom displeji prístrojovej dosky
  zobrazuje na hornom okraji známe kontrolky M Shift Lights, zatiaľ čo
  stav systémov jazdnej stability, M xDrive a trakčnej kontroly nájdete
  na spodnom okraji obrazovky. Hlavná obrazovka 14,9-palcového
  ovládacieho displeja na palubnej doske obsahuje widgety pre nastavenie
  vozidla, informáciu o tlaku v pneumatikách a o ich teplote.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Sofistikované možnosti na zvýšenie radosti z jazdy a komfortu
    pri každodennom používaní</strong></p>
<p>Štandardná výbava modelu BMW M3 CS Touring zahŕňa aj BMW Live Cockpit
  Professional, ktorý spolu s BMW Head-Up Display s obsahom špecifickým
  pre M prináša cloudový navigačný systém BMW Maps, integráciu
  smartfónu, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním a WiFi rozhranie. Na
  požiadanie môže tvoriť súčasť výbavy aj systém BMW Drive Recorder.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M3 CS Touring navyše ponúka zákazníkom možnosť výberu
  prvkov na zvýšenie komfortu a asistenčných systémov pre vodiča pevne
  zameraných na pôžitok z nefalšovanej radosti z jazdy. Súčasť
  štandardnej výbavy tvoria bezkľúčový prístup Comfort Access, alarm,
  dvojzónová automatická klimatizácia a ozvučenie Harman Kardon Surround
  Sound System. Parkovacie snímače Park Distance Control a parkovací
  asistent Parking Assistant, varovanie pred kolíziou vpredu Front
  Collision Warning, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu Lane
  Departure Warning a informačný systém o rýchlostných obmedzeniach
  Speed Limit Info tvoria súčasť štandardnej výbavy, zatiaľ čo systém
  Driving Assistant si môžu užívatelia zvoliť z ponuky voliteľnej výbavy.</p>
<p> </p>
<p>* Hodnota s odpočítaným rozbehom: Pri tejto alternatívnej metóde
  merania sa meranie času začne až v momente, keď vozidlo opustí
  svetelnú rampu. Vzdialenosť, ktorá sa pri meraní neberie do úvahy
  (rozbeh), je 1 stopa, čo zodpovedá 30,48 cm.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Všetky údaje a odvodené hodnoty sú predbežné</strong></p>
<p>Všetky opísané modelové varianty, úrovne výbavy, technické
  špecifikácie, spotreba a hodnoty emisií zodpovedajú tomu, čo je
  dostupné na automobilovom trhu v Nemecku. Rozmery sa vzťahujú na
  vozidlo vybavené základnou výbavou v Nemecku v závislosti od zvoleného
  rozmeru diskov kolies a pneumatík, ako aj zvolenej voliteľnej výbavy.
  Môžu sa meniť podľa konfigurácie vozidla.</p>
<p> </p>
<p>Oficiálne údaje o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub> boli
  stanovené na základe predpísaného postupu merania WLTP a sú v súlade s
  Pkw-EnVKV. Viac informácií nájdete na <a href="http://www.bmw.de">www.bmw.de</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>WLTP combined: Energy consumption 10.5 l/100km; CO2 emissions 238
  g/km; CO2 class G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Touring,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 30 Jan 2025 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 29 Jan 2025 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c0ad18d2-d205-4b90-a85a-8bbff9774584/500_P90584934_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c0ad18d2-d205-4b90-a85a-8bbff9774584/500_P90584934_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c0ad18d2-d205-4b90-a85a-8bbff9774584/P90584934_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90584934_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M5 Touring - dodatočná foto a video galéria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m5-touring---dodatocna-foto-a-video-galeria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m5-touring---dodatocna-foto-a-video-galeria/</guid><pp:caseid>809460</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW M5 Touring - on-location photos & footage - International Media Launch v Mníchove.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nové BMW M5 Touring - On-location photos & footage -
  International Media Launch v Mníchove.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Energy consumption, weighted, combined: 2.0 l/100 km [141.2 mpg imp]
  and 30.7 kWh/ 100 km; CO<sub>2</sub> emissions, weighted, combined:
  46 g/ km; fuel consumption with discharged battery: 10.9 l/100 km
  [25.9 mpg imp] in the WLTP cycle; CO<sub>2</sub> classes, weighted,
  combined: B, with discharged battery G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,Touring,G99,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 06 Nov 2024 00:05:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 05 Nov 2024 23:05:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/e0c5025d-2845-463b-9344-778a249db5b9/500_P90576196_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/e0c5025d-2845-463b-9344-778a249db5b9/500_P90576196_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/e0c5025d-2845-463b-9344-778a249db5b9/P90576196_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90576196_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Spustenie výroby nového BMW M5 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/spustenie-vyroby-noveho-bmw-m5-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/spustenie-vyroby-noveho-bmw-m5-touring/</guid><pp:caseid>809493</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Nové BMW M5 Touring oslavuje štart produkcie v závode v Dingolfingu +++ Tretia generácia je k dispozícii aj s možnosťou jazdy na elektrinu +++ Športovosť sa stretáva s každodennou praktickosťou+++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Dingolfing</strong>. Štyri mesiace po zahájení výroby BMW M5
  Sedan sa v závode BMW Group v Dingolfingu rozbehla sériová výroba
  nového BMW M5 Touring. Nový model kombinuje výnimočnú jazdnú dynamiku
  so všestranným priestorom pre každodenný život, voľný čas aj cestovanie.</p>
<p>Jedná sa o tretie aktuálne vozidlo BMW M s pohonom M HYBRID, v ktorom
  je vysokootáčkový osemvalec doplnený o elektrický pohon s extrémne
  citlivým dávkovaním výkonu. Oba motory spoločne dosahujú najvyšší
  výkon 535 kW/727 k a maximálny krútiaci moment 1000 Nm.</p>
<p>„S BMW M5 Touring je nová rodina BMW radu 5 „Made in Dingolfing“
  kompletná,“ hovorí riaditeľ továrne Christoph Schröder. „Teraz môžeme
  zákazníkom nášho hlavného modelového radu po celom svete ponúknuť
  jedinečnú škálu druhov pohonu a karosárskych variantov.“</p>
<p>S príchodom nového modelu pokračuje továreň aj v rozširovaní výroby
  vysokovýkonných vozidiel BMW M. Okrem BMW M4 Coupé a Cabrio, BMW M8
  Coup, Cabrio a Gran Coup a BMW M5 Sedan je nové BMW M5 Touring siedmym
  derivátom M, ktorý schádza z výrobnej linky v Dingolfingu . Modely BMW
  M tvoria približne šesť percent celkovej produkcie továrne Dingolfing.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. Výrobná sieť spoločnosti BMW Group
  pozostáva z 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete. Predajnú
  sieť tvoria zastúpenia vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní, od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Touring: consumption weighted, combined: 2.0 l/100 km and 30.7
  kWh/100 km; CO2 emissions weighted, combined: 46 g/km; fuel
  consumption with discharged battery: 10.9 l/100 km (WLTP); CO2
  classes: weighted, combined B; with discharged battery G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,Locations,Production Plants,Touring,G99,Dingolfing,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 04 Nov 2024 12:30:41 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 04 Nov 2024 11:30:41 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/f345046e-a94d-463e-bc41-1b67add3b742/500_P90577566_highRes_the-new-bmw-m5-touri.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/f345046e-a94d-463e-bc41-1b67add3b742/500_P90577566_highRes_the-new-bmw-m5-touri.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/f345046e-a94d-463e-bc41-1b67add3b742/P90577566_highRes_the-new-bmw-m5-touri.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90577566_highRes_the-new-bmw-m5-touri.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Exkluzívne extra detaily zvyšujú športovú príťažlivosť: BMW M Performance Parts pre nový model BMW M5 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/exkluzivne-extra-detaily-zvysuju-sportovu-pritazlivost-bmw-m-performance-parts-pre-novy-model-bmw-m5-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/exkluzivne-extra-detaily-zvysuju-sportovu-pritazlivost-bmw-m-performance-parts-pre-novy-model-bmw-m5-touring/</guid><pp:caseid>809335</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Široký výber prvkov na dodatočnú montáž z ponuky Originálneho príslušenstva BMW umocňuje zážitok z výkonu a k vzhľadu päťdverového vysokovýkonného športového vozidla prináša sviežu individualitu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Exkluzívny charakter nového modelu BMW M5
  Touring (spotreba benzínu a elektriny – vážená, kombinovaná: 2,0 l/100
  km a 30,7 kWh/100 km; emisie CO<sub>2</sub> – vážené, kombinované: 46
  g/km; spotreba paliva s vybitým akumulátorom: 10,9 l/100 km podľa
  cyklu WLTP; triedy emisií CO<sub>2</sub>: vážené, kombinované B, s
  vybitým akumulátorom G) vytvára kombinácia výkonu, pohodlia na dlhé
  vzdialenosti a variabilného vnútorného priestoru. Zákazníci teraz môžu
  doplnkami z palety BMW M Performance Parts pre päťdverové
  vysokovýkonné športové vozidlo, ktoré budú v ponuke už od jeho
  uvedenia na trh, dodať vzhľadu a jazdným vlastnostiam svojho modelu
  BMW M5 Touring ešte osobnejšiu príchuť.</p>
<p> </p>
<p>Rovnako ako exteriérový balík M Carbon dostupný priamo z výroby, aj
  produkty určené pre dodatočnú montáž z radu Originálneho príslušenstva
  BMW prinášajú novému modelu BMW M5 Touring výraznejšiu vizuálnu
  charizmu a zlepšujú jeho aerodynamickú rovnováhu. Vonkajšie komponenty
  presne prispôsobené tvarom vozidla a vyrobené podľa najvyšších
  štandardov kvality vznikli z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami
  (CFRP) a z aramidu a dodávajú automobilu obzvlášť impozantný vzhľad
  nielen na ceste, ale aj na pretekárskej dráhe.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Exkluzívny vzhľad a upravené aerodynamické vlastnosti s
    doplnkami z ponuky M Performance Parts vyrobenými z vysokokvalitných
    uhlíkových vlákien a z aramidu</strong></p>
<p>Plasticky tvarovaná predná časť, výrazne rozšírené blatníky, dlhá
  línia strechy, dynamicky natiahnutá grafika bočných okien a mohutná
  zadná časť zohrávajú podstatnú úlohu v tom, že novému modelu BMW M5
  Touring dodávajú jeho nenapodobiteľnú auru inšpirovanú motoristickými
  pretekmi. A exteriérové doplnky z ponuky BMW M Performance Parts,
  špeciálne vytvorené pre tento model, umocňujú atletický vzhľad vozidla
  o exkluzívne detaily, ktoré upútajú zrak pri pohľade z každého uhla.</p>
<p> </p>
<p>Obzvlášť výrazný akcent vytvára dvojdielny zadný difúzor M
  Performance z uhlíkových vlákien. So svojimi nápadne vykrojenými
  rebrami ešte intenzívnejšie vizuálne pozdvihuje svalnatý vzhľad zadnej
  časti. V spojení s koncovkami výfukového systému M Performance má
  mimoriadne efektívny vizuálny vplyv. Tieto ozdobné lišty vyrobené zo
  zmesi titánu a uhlíkových vlákien vysielajú vďaka frézovaným titánovým
  koncovým krúžkom a vyrazenému logu M5 jasnú správu o nekompromisnom
  výkone. Zadné lišty M Performance z uhlíkových vlákien dodávajú
  celkovej aerodynamickej koncepcii decentnú pečať a podčiarkujú
  celkového športového ducha nového modelu BMW M5 Touring.</p>
<p> </p>
<p>Precízne vylepšenia dizajnu a aerodynamiky sa nachádzajú aj na
  prednej časti nového modelu BMW M5 Touring. Napríklad predný spojler M
  Performance z uhlíkových vlákien úhľadne zapadá do celkovej
  konštrukcie a pozdvihuje vzhľad centrálneho otvoru na nasávanie
  vzduchu, čím vzniká ešte pútavejší efekt. Pri pohľade zboku vytvárajú
  karbónové nástavce prahov M Performance atraktívne vizuálne spojenie s
  natiahnutou líniou strechy nového modelu BMW M5 Touring. Zdôrazňujú
  atletickú estetiku bokov karosérie, ktoré v tomto modeli dostali
  špecifický dizajn – najmä ak ich skrášľujú aj bočné nálepky M
  Performance Frozen Black. Ďalšie vrcholy pri pohľade zboku predstavujú
  M kryty vonkajších spätných zrkadiel z uhlíkových vlákien a aramidový
  kryt antény M Performance. Aramid predstavuje technologicky vyspelý
  vláknitý kompozitný materiál s vlastnosťami podobnými ako uhlíkové
  vlákno a zároveň ponúka vysokú elektromagnetickú priepustnosť.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Autentická aura pretekárskeho vozidla vo vnútri, aj mimo kokpitu</strong></p>
<p>Uzáver palivovej nádrže M Performance z uhlíkových vlákien premení
  každé natankovanie na malú zastávku v boxoch. Vznikol z
  vysokokvalitných uhlíkových vlákien a nesie označenie M Performance z
  brúseného hliníka. Interiér nového modelu BMW M5 Touring prináša už v
  štandardnej výbave športovú príťažlivosť, ale aj ten môže dostať
  špeciálne doplnky v podobe koberčekov M Performance. Štvordielna
  súprava spája kvalitné lemovanie koženého vzhľadu s ozdobným
  prešívaním v kontrastných farbách so všitou stuhou vo farbách BMW M GmbH.</p>
<p> </p>
<p>Jasný pocit pretekárskej vášne vyžaruje aj puzdro na kľúče M
  Performance. Kvalitný poťah vyrobený z Alcantary a kože vo vzhľade
  uhlíkových vlákien chráni kľúč od vozidla pred poškriabaním a pomocou
  koženej úchytky ho možno pripevniť na kľúčenku. Obaly na pneumatiky M
  Performance poskytujú súpravám kolies počas prepravy a skladovania
  neprekonateľnú ochranu. Aj na nich sa prejavuje odvážny dizajnový
  prístup M Performance. Dodávajú sa s označením umiestnenia konkrétneho
  kolesa a manipuláciu s nimi uľahčuje zosilnená rukoväť.</p>
<p> </p>
<p>Všetky doplnky BMW M Performance Parts vznikli na základe odborných
  znalostí, ktoré spoločnosť BMW M GmbH získala za viac ako päť
  desaťročí svojho pôsobenia. Produkty ponúkané pre nový model BMW M5
  Touring absolvovali testy podľa prísnych kvalitatívnych smerníc
  spoločnosti BMW Group a prešli homologizáciou spolu s celým vozidlom,
  čo znamená, že nepotrebujú žiadnu ďalšiu samostatnú registráciu, ani schválenie.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. Výrobná sieť spoločnosti BMW Group
  pozostáva z 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete. Predajnú
  sieť tvoria zastúpenia vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Spoločnosť nastavila smerovanie do budúcnosti
  už v ranej fáze a do centra svojho strategického smerovania dôsledne
  kladie udržateľnosť a efektívne využívanie zdrojov, a to od
  dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po koniec fázy používania
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Petrol and electric power consumption – weighted, combined: 2.0 l/100
  km [141.2 mpg imp] and 30.7 kWh/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions –
  weighted, combined: 46 g/km; fuel consumption with discharged battery:
  10.9 l/100 km [25.9 mpg imp] in the WLTP cycle; CO<sub>2</sub>
  classes: weighted, combined B, with discharged battery G. </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,BMW M,Touring,G99,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Sep 2024 09:01:24 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Sep 2024 07:01:24 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/3ac72d4a-5b7e-4404-a913-62685394ce6f/500_P90567313_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/3ac72d4a-5b7e-4404-a913-62685394ce6f/500_P90567313_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/3ac72d4a-5b7e-4404-a913-62685394ce6f/P90567313_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90567313_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Fleet troch vozidiel BMW radu 5 zabezpečoval mobilitu tímu „Peak Performance – Behame.sk“ na trati z Jasnej do Bratislavy</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/fleet-troch-vozidiel-bmw-radu-5-zabezpecoval-mobilitu-timu-peak-performance---behamesk-na-trati-z-jasnej-do-bratislavy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/fleet-troch-vozidiel-bmw-radu-5-zabezpecoval-mobilitu-timu-peak-performance---behamesk-na-trati-z-jasnej-do-bratislavy/</guid><pp:caseid>809389</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[V poradí 12. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju bežalo počas víkendu viac ako dvesto tímov a 2 000 bežcov.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Jasná/Bratislava.</strong>
  <em>V poradí 12. ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju bežalo
    počas víkendu viac ako dvesto tímov a 2 000 bežcov, z toho deväť
    družstiev bolo iba šesťčlenných</em>.</p>
<p>Organizátori štafetového behu tento rok palmu víťazstva odovzdali
  bežcom z tímu Superpodium.sk. Víťazný kolektív potreboval na
  absolvovanie trate z Nízkych Tatier do Bratislavy menej ako 23 hodín.
  Výsledný čas pri dobehu posledného člena štafety pod vedením kapitána
  Jozefa Karabina sa na Tyršovom nábreží zastavil na 22:51:54 hod. O
  desať minút neskôr, presne o 10:03 min, organizátori na Tyršovom
  nábreží vítali druhý najrýchlejší kolektív vo farbách Ozbrojené sily
  SR (23:01:57 hod.) a tretí v celkovom poradí skončili bežci, ktorí sa
  prihlásili pod názvom Outletstones s časom 23:39:26 hod. (víťazi
  kategórie MIX, kde beží 6 mužov a 6 žien).</p>
<p>Tesne za stupňami pre troch najúspešnejších skončila skupina bežcov s
  názvom Peak Performance – Behame.sk s časom 23:42:43 hod. Získali 2.
  miesto v kategórii MIX, v ktorej bežali aj mladé košické talenty –
  sestry Popovičové. Na deviatom úseku bežala Loriána, ktorá sa vďaka
  športovým výkonom aj znalosti francúzštiny stala zástupkyňou Slovenska
  počas prvej etapy štafety s olympijskou pochodňou na území Francúzska.
  Atlétka a triatlonistka následne zvládla aj maturitu na bilingválnom
  Gymnáziu M. R. Štefánika a jej študijná aj športová kariéra bude
  v najbližších rokoch pokračovať práve v krajine, kde sa na prelome
  júla a augusta uskutočnili olympijské hry. Následne štafetu
  odovzdávala svojej len šestnásťročnej sestre Viviáne, účastníčke
  majstrovstiev Európy do 18 rokov v Banskej Bystrici v behu na 2 000 m
  cez prekážky.</p>
<p>,,Nálada medzi nami v tíme bola fantastická. Veľmi sme si navzájom
  pomáhali, povzbudzovali sme sa,“ povedal kapitán tímu Michal Červeňák.
  Na rozdiel od klasických pretekov, na štafetovom behu z Jasnej do
  Bratislavy ste stále v epicentre diania, aj keby ste to nechceli.
  Stále sa okolo vás niečo deje. Stále ste v tom „namočený“. Na týchto
  pretekoch súťažíte aj vtedy, keď nebežíte pri logistike a presunoch
  vozidiel na ďalšie odovzdávky. Tento rok zabezpečovala mobilitu tímu
  spoločnosť BMW Slovenská republika. ,,V parádnych automobiloch  od BMW
  sme sledovali ako sa darí kolegom počas behu, vymieňali si zážitky,
  hovorili o taktike, povzbudzovali sa, ale zároveň sme aj videli na
  mape, že na predposlednom úseku náš bežec zablúdil,“ dodal kapitán tímu.</p>
<p>Podľa neho najväčšou devízou týchto pretekov je skutočnosť, že celá
  akcia je v prvom rade o partii. O dobrej partii ľudí, ktorí počas
  podujatia ťahajú za spoločný koniec povrazu. Aj tento rok bola partia
  okolo Michala Červeňáka perfektná. Aj preto mu celá skupina ľudí s
  rovnakou krvnou skupinou zostane dlho v srdci - všetci dvanásti, ktorí
  reprezentovali farby tímu Peak Performance – Behame.sk s podporou
  mobility troch vozidiel BMW radu 5.</p>
<p>
  <strong>Základné </strong>
  <strong>informácie k štafetovému behu:</strong></p>
<ul>
  <li>Trať 345 km tvorí 36 úsekov rôznej dĺžky a namáhavosti - úseky
    majú 7 až 12 km.</li>
  <li>Pri 9 až 12-člennom družstve každý absolvuje minimálne tri úseky,
    s odstupom 8 - 10 hod., spolu odbehne cca 30 km v priebehu necelých
    dvoch dní.</li>
  <li>Spomedzi 36 úsekov je najťažší štvrtý úsek, dlhý 12 km (z
    Ľupčianskej doliny na Železnô/ Partizánska Ľupča), ktorý má
    prevýšenie 500 metrov.</li>
  <li>Za orientáciu na trati zodpovedá každý tím samostatne, trať je
    miestami orientačne náročná. Vozidlá môžu počkať na bežca na
    problematických miestach a ukázať mu smer.</li>
  <li>Motorové vozidlá s ostatnými členmi tímu sa presúvajú po trati
    behu, niektoré vyznačené úseky sú však pre automobily neprejazdné.</li></ul>
<p>Zdroj: Behame.sk</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. Výrobná sieť spoločnosti BMW Group
  pozostáva z 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete. Predajnú
  sieť tvoria zastúpenia vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Spoločnosť nastavila smerovanie do budúcnosti
  už v ranej fáze a do centra svojho strategického smerovania dôsledne
  kladie udržateľnosť a efektívne využívanie zdrojov, a to od
  dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po koniec fázy používania
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,Touring,5 Series,Sedan,G60,i5,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 19 Aug 2024 19:17:23 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 19 Aug 2024 17:17:23 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/2471f1cb-b5e9-4b4c-8669-db6f0b9d0849/500_P90552994_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/2471f1cb-b5e9-4b4c-8669-db6f0b9d0849/500_P90552994_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/2471f1cb-b5e9-4b4c-8669-db6f0b9d0849/P90552994_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90552994_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové modely BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-touring/</guid><pp:caseid>809301</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Oba modely hrdo nesú legendárny znak a predstavujú ukážkový príklad vzrušujúceho výkonu a neobmedzenej každodennej použiteľnosti. Nárast výkonu modelov s pohonom všetkých kolies o 20 k, nový dizajn a prvky výbavy, pokrok v oblasti digitalizácie znamená pokračovanie úspešného príbehu. Novo navrhnuté svetlomety a volanty prinášajú sviežosť do exteriéru a interiéru. Kované disky kolies z ľahkých zliatin, prvky obloženia interiéru a operačný systém BMW 8.5]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Oba modely hrdo nesú legendárny znak a predstavujú ukážkový príklad
  vzrušujúceho výkonu a neobmedzenej každodennej použiteľnosti, ktorá už
  dlho patrí k špeciálnej zmesi BMW M GmbH. Teraz všestranné modely BMW
  M3 Sedan a BMW M3 Touring vylepšili svoje už aj tak pôsobivé
  schopnosti v mnohých oblastiach. Nárast výkonu modelov s pohonom
  všetkých kolies o 15 kW (20 k), nový dizajn a prvky výbavy a ďalšie
  pokroky v oblasti digitalizácie pripravujú cestu pre novú kapitolu a
  pokračovanie ich úspešného príbehu. Novo navrhnuté svetlomety a
  volanty prinášajú svieži vzhľad do exteriéru a interiéru. K nim sa
  pripájajú nové kované disky kolies z ľahkých zliatin, nové prvky
  obloženia interiéru a predstavenie operačného systému BMW 8.5, ktorý
  tvorí základ najnovšej generácie BMW iDrive. Táto najnovšia etapa ich
  životného cyklu posúva charakter pretekárskeho vozidla a rovnováhu a
  vyrovnanosť vysokovýkonných prémiových modelov strednej triedy na
  ďalšiu novú úroveň, čím očaria vodiča a až štyroch pasažierov.</p>
<p> </p>
<p>Najvýkonnejšia verzia šesťvalcového radového motora s technológiou M
  TwinPower Turbo produkuje výkon 390 kW (530 k). V nových modeloch BMW
  M3 Competition Sedan s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva:
  10,2 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 227
  g/km podľa cyklu WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) a BMW M3 Competition
  Touring s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 10,3
  l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 235 – 233 g/km podľa
  cyklu WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) prenáša zvýšený výkon motora na
  všetky štyri kolesá osemstupňová prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic.</p>
<p> </p>
<p>Pohonná jednotka v novom modeli BMW M3 Competition Sedan (kombinovaná
  spotreba paliva: 9,9 – 9,7 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 224 – 220 g/km podľa cyklu WLTP, trieda
  CO<sub>2</sub>: G) generuje maximálny výkon 375 kW (510 k).
  Spolupracuje s osemstupňovou prevodovkou M Steptronic so softvérom
  Drivelogic a posiela svoju silu na zadné kolesá. A pre majiteľov,
  ktorí hľadajú čistokrvný zážitok z výkonu, ktorý neponúka žiaden
  konkurent v segmente, prichádza nový model BMW M3 Sedan (kombinovaná
  spotreba paliva: 10,1 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 230 – 227 g/km podľa cyklu WLTP, Trieda
  CO<sub>2</sub>: G), ktorý spája radový šesťvalec s výkonom 353 kW (480
  k) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s pohonom zadných kolies.</p>
<p> </p>
<p>Vylepšený motor dosahuje maximálny krútiaci moment 650 Nm medzi 2 750
  a teraz ešte vyššími 5 730 ot./min. Nový model BMW M3 Competition
  Sedan s M xDrive zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a BMW M3
  Competition Touring s M xDrive dokončí rovnaký šprint za 3,6 sekundy.
  Všetky verzie nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring dosahujú
  maximálnu rýchlosť štandardne elektronicky obmedzenú na 250 km/h. S
  voliteľným balíkom M Driver's Package stúpne v prípade verzií Sedan na
  290 km/h, Touring poskytne 280 km/h, čo vodičom umožňuje využiť plný
  potenciál výkonných motorov.</p>
<p> </p>
<p>BMW M3 Touring je k dispozícii výhradne s najvýkonnejšou verziou
  šesťvalcového radového motora dostupného pre modelový rad BMW M3/M4 a
  s inteligentným systémom pohonu všetkých kolies M xDrive. Sklopením
  operadiel zadných sedadiel sa kapacita batožinového priestoru zväčší z
  500 na maximálnych 1 510 litrov.</p>
<p> </p>
<p>Systém M xDrive dopĺňa plne variabilný aktívny M diferenciál na
  zadnej náprave, aby prispel k charakteristickému M pocitu pri prejazde
  zákrutami. Okrem predvoleného nastavenia 4WD si môže vodič cez menu M
  Setup zvoliť aj športový režim 4WD. Tu sa na zadné kolesá prenáša
  vyšší podiel hnacej sily, čo znamená ešte lepšiu ovládateľnosť.
  Vypnutím stabilizácie DSC (Dynamic Stability Control) sa do hry
  dostane aj režim 2WD, čo znamená, že výkon smeruje výlučne na zadné kolesá.</p>
<p> </p>
<p>Súčasť prvkov techniky podvozka tvorí aj riadenie M Servotronic a
  Integrovaný brzdový systém, ktorý spolupracuje so štandardnými brzdami
  M Compound, ako aj s voliteľnými keramickými brzdami M Carbon. Oba
  varianty využívajú šesťpiestikové brzdy s pevným strmeňom na prednej
  náprave a jednopiestikové brzdy s plávajúcim strmeňom vzadu. Rovnako
  ako väčšie a tepelne odolnejšie brzdové kotúče, ktoré vďaka značnej
  odolnosti voči vädnutiu zaisťujú nekompromisné spomalenie aj v
  extrémnych podmienkach. Modelové verzie BMW M3 Competition s pohonom M
  xDrive prinášajú v štandardnej výbave M kované disky kolies z ľahkej
  zliatiny s rozličnými rozmermi ráfikov na jednotlivých nápravách (18
  palcov na prednej náprave a 19 palcov na zadnej náprave), čo prospieva
  agilite a ovládateľnosti. Túto kombináciu diskov kolies si na
  požiadanie môžu zvoliť aj záujemcovia o modely s pohonom iba zadných
  kolies. V ponuke sa nachádzajú aj kované disky kolies z ľahkých
  zliatin s priemerom 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu.</p>
<p> </p>
<p>Auru exkluzivity v kokpite M športových vozidiel umocňujú nové
  volanty a ovládacie prvky, ako aj vysoko sofistikované materiály
  prístrojovej dosky a ozdobné prvky interiéru. Dve M tlačidlá na výber
  individuálne konfigurovaných nastavení vozidla a radiace páčky,
  štandardne namontované v modeloch Competition, umožňujúce rýchle
  zásahy do radenia prevodových stupňov osemstupňovej prevodovky M
  Steptronic, vyžarujú intenzívny pocit z pretekárskeho vozidla.
  Štandardné M športové sedadlá ponúkajú celý rad elektricky ovládaných
  možností nastavenia, ktoré uľahčujú nastavenie perfektnej polohy za
  volantom. Voliteľné a tiež plne elektricky nastaviteľné a vyhrievané M
  karbónové sedadlá poskytujú úsporu hmotnosti 9,6 kilogramu a optimálne
  spojenie medzi vodičom a automobilom.</p>
<p> </p>
<p>Súbor prvkov M Race Track, ktorý obsahuje keramické brzdy M Carbon,
  škrupinové sedadlá M Carbon pre vodiča a spolujazdca a prvky obloženia
  interiéru Carbon Fiber, znižuje hmotnosť vozidla až o 25 kilogramov.</p>
<p> </p>
<p>Výber doplnkov siaha od vonkajších komponentov vyrobených z CFRP a
  kovaných diskov kolies z ľahkých zliatin M Performance so stredovou
  maticou, až po podlahové koberčeky M Performance a obloženie volantu M Performance.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.1 – 10.0 l/100 km [28.0 – 28.2 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230 – 227 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 9.9 – 9.7 l/100 km [28.5 – 29.1 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 224 – 220 g/km in the WLTP cycle,
  <br />CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan with M xDrive</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.2 – 10.1 l/100 km [27.7 – 28.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230 – 227 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Touring with M xDrive</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.4 – 10.3 l/100 km [27.2 – 27.4 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 235 – 233 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Touring,Sedan,G80,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 10 Jun 2024 10:16:09 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 10 Jun 2024 08:16:09 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9a61df8f-a698-49b7-a36b-bcfd7f9817de/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9a61df8f-a698-49b7-a36b-bcfd7f9817de/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9a61df8f-a698-49b7-a36b-bcfd7f9817de/P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW i5 M60 xDrive Touring na Slovensku - fotogaléria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-i5-m60-xdrive-touring-na-slovensku---fotogaleria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-i5-m60-xdrive-touring-na-slovensku---fotogaleria/</guid><pp:caseid>809141</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW i5 M60 xDrive Touring vo Fire Red]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nové BMW i5 M60 xDrive Touring vo Fire Red - fotogaléria</p>
<p>Foto: Samuel Zaťko, <a href="https://www.instagram.com/samkoza/">https://www.instagram.com/samkoza/</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,Touring,i5,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 03 Jun 2024 11:44:53 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 03 Jun 2024 09:44:53 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a4325614-417f-4bf0-a18b-d105d22aaa19/500_P90552987_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a4325614-417f-4bf0-a18b-d105d22aaa19/500_P90552987_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a4325614-417f-4bf0-a18b-d105d22aaa19/P90552987_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90552987_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW 520d xDrive Touring na Slovensku - fotogaléria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-520d-xdrive-touring-na-slovensku---fotogaleria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-520d-xdrive-touring-na-slovensku---fotogaleria/</guid><pp:caseid>809182</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW 520d xDrive Touring v Phytonic Blue na Slovensku]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW 520d xDrive Touring v Phytonic Blue na Slovensku</p>
<p> </p>
<p>Foto: Samuel Zaťko, <a href="https://www.instagram.com/samkoza/">https://www.instagram.com/samkoza/</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Touring,5 Series,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 03 Jun 2024 11:34:45 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 03 Jun 2024 09:34:45 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c7255557-8cbb-410c-a5c9-1215eedbf780/500_P90552908_highRes_the-new-bmw-520d-xdr.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c7255557-8cbb-410c-a5c9-1215eedbf780/500_P90552908_highRes_the-new-bmw-520d-xdr.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c7255557-8cbb-410c-a5c9-1215eedbf780/P90552908_highRes_the-new-bmw-520d-xdr.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90552908_highRes_the-new-bmw-520d-xdr.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-radu-3-sedan-a-bmw-radu-3-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-radu-3-sedan-a-bmw-radu-3-touring/</guid><pp:caseid>809224</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Už takmer 50 rokov predstavuje BMW radu 3 jadro značky BMW. Stelesňuje radosť zo športovej jazdy v prémiovej strednej triede a významne prispel k dizajnu, jazdnej dynamike a technologickým inováciám v tomto segmente, a to v rámci súčasných siedmich generácií modelov. Charakter aktuálnej generácie BMW radu 3 tiež poskytol ukážkový progres.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Nové modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring</strong></p>
<p>
  <strong>Hlavné prvky</strong></p>
<p> </p>
<ul>
  <li>Druhé vynovenie technológie a dizajnu súčasnej generácie modelov
    BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring. Medzi hlavné prvky patria
    väčší elektrický dojazd plug-in hybridných modelov, nové naladenie
    odpruženia, športovejší dizajn interiéru zameraný na digitalizáciu,
    zabudovanie operačného systému BMW Operating System 8.5 a vylepšený
    systém ovládania BMW iDrive s QuickSelect na zakrivenej obrazovke
    BMW Curved Display. Dôsledná úprava detailov založená na komplexnej
    revízii modelu z roku 2022 udržuje radosť z jazdy v celosvetovo
    úspešnom BMW radu 3 na najvyššej úrovni.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>BMW radu 3 už takmer 50 rokov v prémiovej strednej triede
    stelesňuje radosti z jazdy, športovú eleganciu a inovácie. Inovácie
    sa zameriavajú na upevnenie súčasnej pozície lídra na trhu v tomto
    segmente v Európe, USA a v Číne. Začiatok predaja nových modelov BMW
    radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring od júla 2024. Výroba v závodoch
    spoločnosti BMW Group v Mníchove a v San Luis Potosí. BMW radu 3
    Sedan pre čínsky trh sa vyrába v závode BMW Brilliance Automotive v Šen-Jangu.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>K neustálemu znižovaniu emisií CO<sub>2</sub> prispievajú
    mimoriadne úsporné motory, 48-voltová mild-hybridná technológia,
    plug-in hybridné modely so zvýšeným potenciálom lokálne bezemisnej
    jazdy, disky kolies z ľahkých zliatin vyrobené s použitím 70 percent
    sekundárneho materiálu, ako aj využitie zelenej elektriny pri výrobe.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Svieže dizajnové prvky exteriéru: nové metalické laky ako modrá
    Arctic Race Blue a červená Fire Red, nové 19-palcové disky kolies z
    ľahkej zliatiny v spojení s balíkom M Sport a v ponuke sa nachádzajú
    aj prvky z ponuky BMW Individual.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Interiér s progresívnymi prémiovými vlastnosťami a so športovým
    nádychom. Sériovo dodávaný nový dvojramenný športový kožený volant s
    mnohouholníkovým vencom, M kožený volant s tromi lúčmi a dole
    splošteným vencom a decentným stredovým označením v polohe 12 hodín
    ako súčasť M športového balíka, ako aj s červeným stredovým
    označením a s ozdobným prešívaním vo farbách BMW M GmbH pre modely M
    Performance. Všetky verzie štandardne dostali radiace páčky na volante.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Trojzónová automatická klimatizácia v štandardnej výbave.
    Klimatizácia a voliteľné vyhrievanie sedadiel a volantu sa teraz
    ovládajú prostredníctvom dotykového displeja a hlasového ovládania.
    Jemné nastavenie ventilácie pomocou nových nastavovacích tlačidiel
    na vetracích otvoroch. Dôsledná digitalizácia viedla k ďalšiemu
    zníženiu počtu tlačidiel a ovládacích prvkov v interiéri.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Športové sedadlá s čiernymi povrchmi v novej verzii M Performtex
    ako súčasť balíka M Sport a štandardnej výbavy modelov M
    Performance. Voliteľná alternatíva: M športové sedadlá čalúnené
    kožou Vernasca s čiernymi povrchmi a s modrým kontrastným prešívaním.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Štandardné obloženie interiéru v novej matnej verzii Dark
    Graphite. Nové verzie zo svetlého ušľachtilého dreva Fineline s
    otvorenými pórmi, voliteľne popolavá sivomodrá farba s otvorenými
    pórmi. Vnútorné osvetlenie s vodopádovým osvetlením v oblasti
    centrálnych nastaviteľných prieduchov. Voliteľná luxusná palubná
    doska vo verzii Sensatec s rafinovanou štruktúrou povrchu. Novinku v
    ponuke predstavujú sklenené aplikácie CraftedClarity na vybraných
    ovládacích prvkoch.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Plug-in hybridné modely BMW radu 3 s novou vysokonapäťovou
    batériou piatej generácie technológie BMW eDrive. Pri nezmenenom
    inštalačnom priestore sa využiteľný energetický obsah takmer
    zdvojnásobil na 19,5 kWh. Výrazne zvýšený elektrický dojazd až na
    101 kilometrov podľa WLTP.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Prvé plug-in hybridné modely od značky BMW s novou nabíjacou
    jednotkou pre trojfázové AC nabíjanie so zvýšeným výkonom až na 11
    kW. Vysokonapäťovú batériu možno nabiť z nuly na 100 percent za 2:15
    hodiny. V ponuke sa nachádza aj Connected Home Charging pre solárne
    nabíjanie a nabíjanie s optimalizovanou záťažou.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Sústredenie ponuky na nové modely BMW 330e Sedan a nové BMW 330e
    Touring. Oba ponúkajú pohonom zadných kolies, alebo aj verziu BMW
    xDrive. Kombinácia štvorvalcového benzínového motora s
    elektromotorom integrovaným do 8-stupňovej prevodovky Steptronic
    poskytuje systémový výkon 215 kW (292 k).</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Dostupné sú aj štyri mimoriadne úsporné benzínové a naftové motory
    so štyrmi, alebo šiestimi valcami a s technológiou BMW TwinPower
    Turbo. Na vrchole portfólia pohonov sa nachádzajú radový šesťvalcový
    benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k) a naftový radový šesťvalec
    s výkonom 250 kW (340 k) pre modely s označením M Performance.
    Všetky naftové pohony a radový šesťvalcový benzínový motor využívajú
    48-voltovú mild hybridnú technológiu.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Všetky motory štandardne dopĺňa 8-stupňová prevodovka Steptronic.
    Inteligentný pohon všetkých kolies dostupný ako štandard, alebo, v
    závislosti od modelu, ako voliteľná výbava.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Podvozok prešiel ďalším dôsledným vývojom. Nové BMW radu 3
    poskytuje vo všetkých jazdných režimoch citeľne vyšší komfort jazdy
    a zvyčajne vysokú úroveň dynamiky. Tuhšie uloženie zadných tlmičov v
    karosérii optimalizuje presnosť a suverenitu a zároveň znižuje hluk
    odvaľovania na rôznych povrchoch. Vyšší účinok posilňovača riadenia
    v režime Comfort.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>M športový podvozok a adaptívny M podvozok v ponuke voliteľnej
    výbavy. Štandardná výbava so 17-, alebo 18-palcovými (plug-in hybrid
    a modely M Performance) diskami kolies z ľahkej zliatiny.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Široký výber asistenčných systémov pre pohodlnú a bezpečnú jazdu a
    parkovanie. Štandardná výbava obsahuje okrem iného Varovanie pred
    kolíziou, Inteligentný asistent rýchlosti, Parkovací asistent,
    Cúvaciu kameru a Cúvací asistent. Na požiadanie môžu výbavu rozšíriť
    aj prvky ako Driving Assistant Professional s Asistentom riadenia a
    navádzania do jazdných pruhov a Aktívnym udržiavaním rýchlosti s
    funkciou Stop & Go, ako aj Parkovací asistent Plus.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Ďalšia vývojová verzia ovládacieho systému BMW iDrive s
    QuickSelect využíva operačný systém BMW Operating System 8.5.
    Intuitívne, jednoduché ovládanie pomocou dotykovej funkcie na
    ovládacom displeji a prirodzeného jazyka prostredníctvom
    Inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal
    Assistant. Nová úvodná obrazovka s miniaplikáciami usporiadanými
    vertikálne na jednej úrovni. Rýchly prístup QuickSelect umožňuje
    priamy výber funkcií bez prepínania do podmenu. Lišta menu v spodnej
    časti ovládacieho displeja teraz ponúka aj priamy prístup k funkciám klimatizácie.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus s cloudovým
    navigačným systémom BMW Maps. Voliteľná výbava BMW Live Cockpit
    Professional zahŕňa aj BMW Head-Up displej a rozšírenú realitu na
    stredovej dotykovej obrazovke Control Display, alebo na digitálnej
    prístrojovej doske Information Display.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Zjednodušené prepojenie s BMW ID a aplikáciou My BMW cez smartfón
    po naskenovaní QR kódu. Aplikácia My BMW poskytuje prehľad o stave
    vozidla, používanie funkcie My Trips vrátane trénera úspornej jazdy,
    rôznych funkcií na diaľku a prístupu do obchodu BMW ConnectedDrive
    Store pre vylepšenia a ďalšie funkcie. Ovládanie procesov nabíjania
    a predklimatizácie plug-in hybridných modelov je možné aj
    prostredníctvom aplikácie My BMW.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Štandardná osobná eSIM umožňuje používanie mobilnej komunikácie
    prostredníctvom siete 5G. Poplatky za parkovanie a účty za palivo
    teraz možno platiť aj digitálne z vozidla.</li></ul>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The new BMW 3 Series Sedan:</strong></p>
<p>WLTP combined: Energy consumption 7,8 – 7,0 L/100km; CO2 emissions
  175 - 158 g/km; CO2 class F</p>
<p>
  <strong>The new BMW 3Series Touring:</strong></p>
<p>WLTP weighted, combined: Petrol and electric Energy consumption 1.1 –
  0.9 l/100 km and 23.0 – 21.3 kWh/100 km; CO2 emissions weighted,
  combined 24 - 20 g/km; CO2 class B; electric range 87 - 98 km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,3 Series,Touring,Sedan,G20,G21,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 29 May 2024 00:45:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 28 May 2024 22:45:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/787e2ddc-ed46-485b-9480-45846fa13027/500_P90549614_highRes_the-new-bmw-330i-sed.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/787e2ddc-ed46-485b-9480-45846fa13027/500_P90549614_highRes_the-new-bmw-330i-sed.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/787e2ddc-ed46-485b-9480-45846fa13027/P90549614_highRes_the-new-bmw-330i-sed.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90549614_highRes_the-new-bmw-330i-sed.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW radu 5 Touring - dodatočná foto a video galéria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-radu-5-touring---dodatocna-foto-a-video-galeria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-radu-5-touring---dodatocna-foto-a-video-galeria/</guid><pp:caseid>809234</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Fotografie a video z podujatia International Media Launch Garching neďaleko Mníchova, Nemecko.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Fotografie a video z podujatia International Media Launch Garching
  neďaleko Mníchova, Nemecko.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i5 M60 xDrive Touring: </strong>Power consumption combined
  in WLTP cycle: 20.8 – 18.3 kWh/100 km, Electric range in WLTP cycle:
  445 – 506 km</p>
<p>
  <strong>BMW i5 eDrive40 Touring: </strong>Power consumption combined
  in WLTP cycle: 19.3 - 16.5 kWh/100 km, Electric range in WLTP cycle:
  483 – 560 km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,Touring,5 Series,i5 M60,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Sat, 25 May 2024 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 24 May 2024 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7ab6e2a9-0046-4c84-ae58-fb27ce8be1df/500_P90550047_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7ab6e2a9-0046-4c84-ae58-fb27ce8be1df/500_P90550047_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7ab6e2a9-0046-4c84-ae58-fb27ce8be1df/P90550047_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90550047_highRes_the-new-bmw-i5-m60-x.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Exkluzívny športový charakter pre každú príležitosť: Doplnky BMW M Performance pre nové modely BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/exkluzivny-sportovy-charakter-pre-kazdu-prilezitost-doplnky-bmw-m-performance-pre-nove-modely-bmw-radu-5-touring-a-bmw-i5-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/exkluzivny-sportovy-charakter-pre-kazdu-prilezitost-doplnky-bmw-m-performance-pre-nove-modely-bmw-radu-5-touring-a-bmw-i5-touring/</guid><pp:caseid>809303</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Špeciálne doplnky pre daný model zdôrazňujú dynamický charakter vozidla +++ Optimálna rovnováha medzi estetikou a funkčnosťou +++ Ponuka dostupná už pri uvedení novej generácie modelu +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Nezameniteľná radosť z jazdy s BMW, športový
  vzhľad a moderná funkčnosť. To sú vlastnosti, ktoré modelu BMW radu 5
  Touring pomáhali zaujať špeciálne postavenie v prémiovom segmente
  vozidiel vyššej strednej triedy. Príťažlivosť šiestej generácie
  zvyšuje plne elektrický pohon modelu BMW i5 Touring. V čase uvedenia
  na trh v máji 2024 budú pre všetky modelové varianty k dispozícii aj
  doplnky BMW M Performance Parts, ktoré pri každodennom používaní a na
  cestách podčiarkujú dynamický charakter nových modelov BMW radu 5
  Touring a BMW i5 Touring.<br />
  <br />Špeciálne produkty zamerané na aerodynamiku, interiér a podvozok
  ponúkajú ideálne možnosti individuálnej optimalizácie dynamického
  potenciálu a atletického vzhľadu nových modelov BMW radu 5 Touring a
  BMW i5 Touring. Produkty z programu Original BMW Accessories už prešli
  homologáciou spolu s kompletným vozidlom, takže nepotrebujú žiadnu
  dodatočnú samostatnú registráciu.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Individuálny vzhľad, upravená aerodynamika a inteligentná
    odľahčená konštrukcia vysoko kvalitných exteriérových doplnkov M Performance</strong></p>
<p> </p>
<p>Exteriérové doplnky BMW M Performance Parts kladú individuálny dôraz
  na vzhľad a zároveň spĺňajú funkčné požiadavky z hľadiska ľahkej
  konštrukcie a aerodynamiky. Vznikli špeciálne pre nové modely BMW radu
  5 Touring a BMW i5 Touring s balíkom M Sport Package, alebo M Sport
  Package Pro a dokonale sa prispôsobili tvaru a konštrukcii vozidla.
  Všetky komponenty z ponuky Carbon sú vyrobené z plastu vystuženého
  uhlíkovými vláknami (CFRP) a utesnené čírym lakom, aby vznikol
  vysokokvalitný povrch. Vozidlo vďaka tomu pri pohľade zo všetkých
  uhlov získalo ostrý a športový vzhľad.</p>
<p> </p>
<p>Trojdielny predný spojler M Performance Carbon dopĺňa sebavedomý
  vzhľad exkluzívneho športového vozidla a zvyšuje dynamický jazdný
  potenciál nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5 Touring. Ručnou
  výrobou dotiahnutý k dokonalosti poskytuje prítlak zameraný na výkon,
  ako aj nápadný vzhľad. Pre ešte exkluzívnejší vzhľad dostal predný
  spojler M Performance aj verziu s vysoko lesklou čiernou farbou na
  ľavej a pravej strane.</p>
<p> </p>
<p>Okrem rozšírených bočných prahov M Performance Carbon, ktoré dodávajú
  profilu vozidla ešte väčšiu vizuálnu dĺžku a hĺbku, zdôrazňujú
  dynamicky plynúce línie nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5
  Touring aj nové nálepky M Performance čiernej farby Frozen Black.
  Digitálne vytlačené pruhy matnej antracitovej farby nesú nápis M
  Performance. Profil vozidla podčiarkujú polepy bočných prahov M
  Performance pozostávajúce z nápadnej zakrivenej línie matnej šedej
  farby. Polepy umiestnené pod dverami poskytujú najmä na čiernych
  bočných prahoch elegantný farebný akcent. Exkluzívne matné čierne
  pruhy M Performance Frozen Black zdôrazňujú športovú eleganciu a po
  celej dĺžke vozidla zvýrazňujú oblasť ramien. Sada vysokokvalitných
  fólií je odolná voči umývaniu a je upravená pre potreby vozidiel BMW
  radu 5 Touring a BMW i5 Touring.</p>
<p> </p>
<p>Ďalšie doplnky individuálneho a športového profilu nových modelov BMW
  radu 5 Touring a BMW i5 Touring dotvárajú výrazné kryty vonkajších
  spätných zrkadiel M Carbon a kryt M Performance Aramid. Aramidom
  vystužený plast vizuálne veľmi pripomína CFRP, má však vysokú
  elektromagnetickú priepustnosť.</p>
<p> </p>
<p>Z aramidu vyrobený trojdielny zadný difúzor M Performance zdôrazňuje
  mohutne riešenú zadnú časť vozidla a zároveň umožňuje otváranie a
  zatváranie veka batožinového priestoru bez toho, aby ste sa ho dotkli.
  Nádych športovosti a elegancie dodávajú aj vysokolesklý čierny strešný
  spojler M Performance a zadné lamely M Performance Carbon.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vysokokvalitné doplnky interiéru prinášajú pretekársky nádych</strong></p>
<p> </p>
<p>Prahové lišty M Performance Carbon predstavujú neklamný znak
  dynamickej orientácie nových modelov BMW radu 5 Touring a BMW i5
  Touring. Po otvorení dverí upúta ich nápis M Performance. Obzvlášť
  elegantný prvý dojem dotvárajú aj M hliníkové lišty prahov. Dverový
  projektor M Performance dopĺňa existujúci BMW LED projektor na dvere s
  tromi vymeniteľnými grafikami M Performance a aj po zotmení poskytuje
  nanajvýš neopakovateľný zážitok z nastupovania a vystupovania.</p>
<p> </p>
<p>Koberčeky M Performance s lemovaním so vzhľadom kože, s kontrastným
  prešívaním a švom vo farbách BMW M dodávajú interiéru športový nádych.
  Puristický dizajn a precízne spracovanie pedálov M Performance z
  ušľachtilej ocele s asymetrickými gumenými profilmi dodávajú priestoru
  nôh vodiča nezameniteľne dynamický a technologicky vyšperkovaný vzhľad.</p>
<p> </p>
<p>Puzdro na kľúče M Performance pri každej príležitosti jasne odkazuje
  na výkon vozidla. Dokonale padnúci ochranný kryt vyrobený z Alcantary
  a vysoko kvalitnej kože so vzhľadom uhlíkových vlákien chráni kľúč od
  vozidla pred poškriabaním a predstavuje dokonalý doplnok ponuky BMW M
  Performance Parts. Vzhľad modelov BMW radu 5 Touring so spaľovacími
  motormi a plug-in hybridným pohonom umocní aj uzáver palivovej nádrže
  M Performance Carbon. Obzvlášť ľahko sa montuje a na brúsenom hliníku
  nesie nápis M Performance.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Disky kolies z ľahkej zliatiny a športový brzdový systém pre
    lepší výkon</strong></p>
<p> </p>
<p>Športový štýl jazdy nových modelov BMW radu 5 Touring a plne
  elektrického BMW i5 Touring ideálne dopĺňajú disky kolies z ľahkej
  zliatiny M Performance a podčiarkujú veľmi výrazný vzhľad. Dostupné sú
  tak ako súprava diskov kolies s letnými pneumatikami, ako aj súprava
  diskov kolies so zimnými pneumatikami s priemerom 19, 20 a 21 palcov.</p>
<p> </p>
<p>Súprava 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny M Performance
  Cross Spoke s letnými pneumatikami je k dispozícii pre všetky typy
  pohonu buď s lesklou povrchovou úpravou M Bicolor Jet Black, alebo
  matnou M Frozen Midnight Grey. Pre všetky modelové varianty sú
  19-palcové M Performance disky kolies z ľahkej zliatiny v dizajne
  Y-Spoke matnej čiernej farby dostupné aj ako súprava diskov kolies s
  letnými pneumatikami. Zodpovedajúca súprava diskov kolies so zimnými
  pneumatikami vhodnými aj pre snehové reťaze, s výnimkou najväčšej
  šírky ráfika, sú dostupné aj s extra mäkkou zmesou pneumatík, alebo s
  pneumatikami s hrotmi.</p>
<p> </p>
<p>V chladnom období možno na vozidlo obuť aj súpravu zimných pneumatík
  a 20-palcových M aerodynamických diskov kolies v lesklom dvojfarebnom
  prevedení Midnight Grey. Všetkým verziám nových modelov BMW radu 5
  Touring a BMW i5 Touring dodávajú mimoriadne exkluzívny nádych, a to
  aj v zime. Práve nepoužívané súpravy kolies možno ideálne uložiť do
  tašiek na pneumatiky M Performance. Zosilnená rukoväť uľahčuje
  prepravu kolies a chráni vodiča aj vozidlo pred znečistením.</p>
<p> </p>
<p>Brzdový 20-palcový systém M Performance zaisťuje brzdný výkon hodný
  svojho mena a krátku brzdnú dráhu. Jeho červeno lakované brzdové
  strmene so štvorfarebným logom M vyzerajú v spojení s otvoreným
  dizajnom ráfika 21-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny obzvlášť
  príťažlivo. Športový brzdový systém využíva vpredu na spomalenie
  šesťpiestikové hliníkové pevné strmene a vzadu jednopiestikové
  plávajúce strmene. Veľkoformátové, vnútorne odvetrané a perforované
  odľahčené brzdové kotúče M Performance dosahujú lepšiu tepelnú
  odolnosť a vďaka tomu poskytujú ešte vyššiu brzdnú silu aj v
  extrémnych podmienkach.</p>
<p> </p>
<p>EMISIE A SPOTREBA CO2.</p>
<p>BMW i5 M60 xDrive Touring*: Kombinovaná spotreba energie podľa režimu
  WLTP: 20,8 – 18,3 kWh/100 km, elektrický dojazd podľa režimu WLTP: 445
  – 506 km</p>
<p> </p>
<p>*predbežné údaje</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá</strong>:</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a
  zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
  715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané
  hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu
  sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt
  zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou
  akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o
  spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých
  modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v
  každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i5 M60 xDrive Touring*: </strong>Power consumption
  combined in WLTP cycle: 20.8 – 18.3 kWh/100 km, Electric range in WLTP
  cycle: 445 – 506 km</p>
<p>*preliminary data</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW M,Touring,5 Series,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 20 May 2024 13:07:17 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 20 May 2024 11:07:17 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9296d058-83d0-4c02-838c-e56dfa6ef102/500_P90546892_highRes_m-performance-parts-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9296d058-83d0-4c02-838c-e56dfa6ef102/500_P90546892_highRes_m-performance-parts-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9296d058-83d0-4c02-838c-e56dfa6ef102/P90546892_highRes_m-performance-parts-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90546892_highRes_m-performance-parts-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Elektrický model BMW i7 a plug-in hybridný model BMW XM sa stali víťazmi kategórií v ankete Elektromobil Roka 2024</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/elektricky-model-bmw-i7-a-plug-in-hybridny-model-bmw-xm-sa-stali-vitazmi-kategorii-v-ankete-elektromobil-roka-2024/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/elektricky-model-bmw-i7-a-plug-in-hybridny-model-bmw-xm-sa-stali-vitazmi-kategorii-v-ankete-elektromobil-roka-2024/</guid><pp:caseid>809246</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Šiesty ročník ankety Elektromobil Roka 2024 organizovanom portálom Mojelektromobil.sk o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Nechýbali medzi nimi modely BMW i7 a BMW XM a strieborná pozícia patrila BMW i5 Touring.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava.</strong> Šiesty ročník ankety Elektromobil Roka
  2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na
  slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW
  získali až tri pódiové umiestnenia:</p>
<p>- BMW i7 M70 získalo 1. miesto v kategórii Luxusný elektromobil,  </p>
<p>- BMW XM získalo 1. miesto v kategórii Plug-In hybrid,</p>
<p>- BMW radu 5 Touring získalo 2. miesto v kategórii Rodinný elektromobil.</p>
<p>Do ankety sa zapojilo rekordný počet až 8 656 hlasujúcich, ktorí
  odovzdaním svojich hlasov vybrali tie najlepšie elektromobily a
  plug-in hybridy na slovenskom trhu, ako aj favoritov v špeciálnej
  kategórii nominovanej priamo čitateľmi portálu MojElektromobil.sk.</p>
<p>Hlasovanie tento rok prebiehalo v ôsmich kategóriách. Najlepšie
  elektrifikované vozidlá bojovali v kategóriách: Mestský elektromobil,
  Rodinný elektromobil, Elektrické SUV, Luxusný elektromobil, Úžitkový
  elektromobil, Plug-In hybrid a Nominácia verejnosti. A ani v ostatnom
  ročníku nechýba špeciálna kategória Aplikácia automobilky.</p>
<p>V každej kategórii boli nominované iné modely, aby ani jeden nikdy
  nefiguroval v dvoch rozdielnych kategóriách. Do jednotlivých kategórií
  navrhovali nominácie priamo značky s ohľadom na to, aby išlo o
  aktuálne predávané modely na Slovensku, prípadne modely so známou
  predajnou cenou. Výnimkou bola kategória Nominácia verejnosti, kde
  čitatelia portálu MojElektromobil.sk nominovali svojich favoritov bez
  ohľadu na ich dostupnosť.</p>
<p>O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo celkovo rekordných 123
  nominovaných vozidiel.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Zdroj tlačovej správy:</strong> Mojelektromobil.sk</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá</strong>:</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a
  zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
  715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané
  hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu
  sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt
  zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou
  akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o
  spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých
  modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v
  každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a
  zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
  715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané
  hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu
  sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt
  zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou
  akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o
  spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých
  modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v
  každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,Touring,i7,G70,G09,XM,i5,G61,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 22 Apr 2024 16:05:51 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 22 Apr 2024 14:05:51 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/855ee1e5-bc6c-4d1c-8cd2-d632bd5a3227/500_P90546954_highRes_electric-vehicle-of-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/855ee1e5-bc6c-4d1c-8cd2-d632bd5a3227/500_P90546954_highRes_electric-vehicle-of-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/855ee1e5-bc6c-4d1c-8cd2-d632bd5a3227/P90546954_highRes_electric-vehicle-of-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90546954_highRes_electric-vehicle-of-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW radu 5 Touring oslavuje dnes spustenie výroby - teraz aj plne elektrické</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-radu-5-touring-oslavuje-dnes-spustenie-vyroby---teraz-aj-plne-elektricke/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-radu-5-touring-oslavuje-dnes-spustenie-vyroby---teraz-aj-plne-elektricke/</guid><pp:caseid>809184</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Štyri koncepty pohonov a jeden prísľub: sériová športová elegancia +++Nové BMW radu 5 oslavuje začiatok výroby v závode Dingolfing+++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Dingolfing</strong>. Závod BMW Group Dingolfing dnes oslávil
  oficiálny začiatok výroby nového BMW radu 5 Touring. Táto novinka je
  prvým prémiovým vozidlom vo svojom segmente, ktoré má nielen
  benzínový, naftový alebo plug-in hybridný pohon, ale aj plne
  elektrický. BMW i5 Touring je tak štvrtým plne elektrickým modelom,
  ktorý sa v závode Dingolfing začal sériovo vyrábať ani nie za tri roky.</p>
<p> </p>
<p>"Naše BMW radu 5 Touring je zvlášť dôležité pre európsky trh a
  veľa zákazníkov naň čakalo," povedal riaditeľ závodu Christoph
  Schröder. Koncom mája sa však čakanie skončí. Práve vtedy sa nový
  Touring - už vo svojej šiestej generácii - dostane do showroomov
  predajcov a prvé vozidlá sa odovzdajú zákazníkom. Nový model je možné
  objednať už teraz.</p>
<p> </p>
<p>Od uvedenia prvej generácie na trh v roku 1991 je závod Dingolfing v
  Dolnom Bavorsku jediným výrobcom BMW radu 5 Touring. Z jeho výrobných
  liniek zišlo už viac ako 1,2 milióna vozidiel tohto modelu. Rovnako
  ako jeho predchodca, aj nové BMW radu 5 Touring - bez ohľadu na pohon
  - sa vyrába flexibilne spolu s BMW radu 5 Sedan a modelmi BMW radu 4 a
  6, a to na jednej výrobnej linke. Investície do závodu na výrobu
  nového BMW radu 5 Touring predstavujú približne 80 miliónov eur.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá</strong>:</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a
  zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
  715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané
  hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu
  sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt
  zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou
  akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o
  spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých
  modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v
  každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i5 eDrive40 Touring:</strong>
  <br />Power consumption combined in WLTP cycle: 19.3 - 16.5 kWh/100
  km<br />Electric range in WLTP cycle: 483 – 560 km</p>
<p>
  <strong>BMW i5 M60 xDrive Touring:</strong>
  <br />Power consumption combined in WLTP cycle:
  20.8 – 18.3 kWh/100 km<br />Electric range in WLTP cycle: 445 – 506 km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Locations,Production Plants,Touring,5 Series,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Fri, 01 Mar 2024 14:35:28 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 01 Mar 2024 13:35:28 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/fcc6ead0-6e6a-49c5-81db-6dda4d9c4b82/500_P90541249_highRes_production-bmw-5-ser.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/fcc6ead0-6e6a-49c5-81db-6dda4d9c4b82/500_P90541249_highRes_production-bmw-5-ser.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/fcc6ead0-6e6a-49c5-81db-6dda4d9c4b82/P90541249_highRes_production-bmw-5-ser.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90541249_highRes_production-bmw-5-ser.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Ceny nového BMW radu 5 Touring na Slovensku</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/ceny-noveho-bmw-radu-5-touring-na-slovensku/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/ceny-noveho-bmw-radu-5-touring-na-slovensku/</guid><pp:caseid>809156</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Šiesta generácia veľkého modelu Touring vstupuje do predaja v štyroch verziách s cenou od 62 850 €]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava</strong>. Ponuku BMW radu 5 doplňuje variant
  Touring poskytujúci tradične viac flexibility a priestoru. V marci pri
  uvedení do predaja budú k dispozícii štyri verzie, vrátane dvojice
  plne elektrických variantov. V lete následne ponuku doplnia dieselový
  prevedenia BMW 540d xDrive Touring s radovým šesťvalcom pod kapotou a
  tiež dvojica plug-in hybridných variantov. Prvé vozidlá budú k
  dispozícii v máji.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Model                                                Druh
    pohonu                   Výkon                                  Cena
    s DPH</strong></p>
<p>BMW 520d Touring                    dieselový 4valec           145
  kW/197k                  62 850 €</p>
<p>BMW 520d xDrive Touring        dieselový 4valec            145
  kW/197k                  65 500 €</p>
<p>BMW i5 eDrive40 Touring         elektrický pohon             250
  kW/340k                  73 050 €</p>
<p>BMW i5 M60 xDrive Touring     elektrický pohon             442
  kW/601k                  102 000 €</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p> </p>
<p>BMW i5 eDrive40 Touring*:                                                                                                                                                                             </p>
<p>Kombinovaná spotreba elektriny podľa WLTP v kWh/100 km: 19,3–16,5</p>
<p>Dojazd na elektrinu podľa WLTP v km: 483–560</p>
<p> </p>
<p>BMW i5 M60 xDrive Touring*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba elektriny podľa WLTP v kWh/100 km: 20,8–18,3</p>
<p>Dojazd na elektrinu podľa WLTP v km: 445–506</p>
<p> </p>
<p>BMW 530e Touring (od leta 2024)*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP v l/100 km: 0,9–0,7</p>
<p>Kombinovaná spotreba elektriny podľa WLTP v kWh/100 km: 21,6–19,5</p>
<p>Kombinované emisie CO2 podľa WLTP v g/km: 20–16</p>
<p> </p>
<p>BMW 530e xDrive Touring (od leta 2024)*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP v l/100 km: 1,1–0,8</p>
<p>Kombinovaná spotreba elektriny podľa WLTP v kWh/100 km: 22,4–20,3</p>
<p>Kombinované emisie CO2 podľa WLTP v g/km: 23–18</p>
<p> </p>
<p>BMW 520d Touring*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP v l/100 km: 5,9–5,3</p>
<p>Kombinované emisie CO2 podľa WLTP v g/km: 154–141</p>
<p> </p>
<p>BMW 520d xDrive Touring*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP v l/100 km: 6,2–5,7</p>
<p>Kombinované emisie CO2 podľa WLTP v g/km: 163–149</p>
<p> </p>
<p>BMW 540d xDrive Touring (od leta 2024)*: </p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP v l/100 km: 6,6–5,8</p>
<p>Kombinované emisie CO2 podľa WLTP v g/km: 174–154</p>
<p> </p>
<p>* Všetky hodnoty spotreby a emisií sú predbežné.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Touring,5 Series,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 19 Feb 2024 11:55:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 19 Feb 2024 10:55:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/24f57c2b-be4e-4c27-932b-fb47b55ae1f3/500_P90536870_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/24f57c2b-be4e-4c27-932b-fb47b55ae1f3/500_P90536870_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/24f57c2b-be4e-4c27-932b-fb47b55ae1f3/P90536870_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90536870_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nový model BMW radu 5 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-radu-5-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-radu-5-touring/</guid><pp:caseid>809205</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW radu 5 Touring, stelesnenie radosti z jazdy, športovej elegancie a modernej funkčnosti v prémiovom segmente vyššej strednej triedy, vstupuje do novej éry. Šiesta generácia BMW radu 5 Touring prichádza progresívnejšia než kedykoľvek predtým, obsahuje množstvo digitálnych inovácií, priekopnícke systémy pre autonómnu jazdu a parkovanie, udržateľnejší prístup počas celého životného cyklu a v podobe BMW i5 Touring prvý raz ponúkne aj plne elektrický pohon.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW radu 5 Touring, stelesnenie radosti z jazdy, športovej elegancie
  a modernej funkčnosti v prémiovom segmente vyššej strednej triedy,
  vstupuje do novej éry. Šiesta generácia BMW radu 5 Touring prichádza
  progresívnejšia než kedykoľvek predtým, obsahuje množstvo digitálnych
  inovácií, priekopnícke systémy pre autonómnu jazdu a parkovanie,
  udržateľnejší prístup počas celého životného cyklu produktu a v podobe
  BMW i5 Touring prvý raz ponúkne aj plne elektrický pohon. Nová
  modelová rodina BMW radu 5 Touring predstavuje sofistikované
  všestranné vozidlá na každodenné jazdenie a cestovanie, ktoré ponúkajú
  štýlový vzhľad, vynikajúce športové vlastnosti, všestrannosť a
  priestorový komfort.</p>
<p> </p>
<p>Flexibilná architektúra pohonu umožňuje vyrábať modelové verzie s
  mimoriadne úspornými benzínovými a naftovými motormi, plug-in
  hybridnými systémami, ako aj s čisto elektrickým pohonom. A to všetko
  na jednej výrobnej linke v závode BMW Group v Dingolfingu. Uvedenie na
  trh v Nemecku, v mnohých ďalších európskych krajinách a v Japonsku sa
  začne v máji 2024, ďalšie trhy budú nasledovať v júni 2024.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Natiahnuté proporcie, výrazná predná časť, svojbytná zadná časť</strong></p>
<p>Exteriér nového BMW radu 5 Touring charakterizujú dynamicky
  natiahnuté proporcie a veľkoryso navrhnuté povrchy. V porovnaní s
  predchodcom je nové BMW radu 5 Touring o 97 milimetrov dlhšie (5 060
  milimetrov), o 32 milimetrov širšie (1 900 milimetrov) a o 17
  milimetrov vyššie (1 515 milimetrov). Nové BMW radu 5 Touring má
  najdlhší rázvor vo svojej triede, ktorý sa zväčšil o 20 milimetrov na
  2 995 milimetrov.</p>
<p> </p>
<p>Výrazná predná časť sa vyznačuje modernou interpretáciou
  charakteristických dvojitých svetlometov a mriežky BMW. Dva takmer
  zvislé LED prvky slúžia ako smerové svetlá a denné svetlá. BMW maska,
  ktorá vyčnieva ďaleko dopredu, obsahuje voliteľné obrysové osvetlenie
  BMW Iconic Glow. Plochá grafika okien a dlhý strešný spojler pri
  pohľade zboku zdôrazňujú športový, elegantný 2-priestorový dizajn.
  Výrazne tvarované zadné blatníky, spolu s plochým zadným oknom,
  zdôrazňujú široký postoj vozidla. Chrómová lišta v tvare písmena L
  rozdeľuje prvky zadných LED svetiel, ktoré nápadne zasahujú do bočných častí.</p>
<p> </p>
<p>Ponuka lakov zahŕňa tri laky BMW Individual. Štandardná výbava
  novinky pre plne elektrické a plug-in hybridné modely zahŕňa disky
  kolies z ľahkej zliatiny s priemerom 18 a 19 palcov. Voliteľne sú k
  dispozícii až 21-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny. Dynamický
  charakter nového BMW radu 5 Touring môžu ešte viac zdôrazniť balíky
  doplnkov M Sport Package, M Sport Package Pro a M Carbon Exterior
  Package. Verzia BMW i5 M60 xDrive Touring ako vrcholný model série
  (kombinovaná spotreba energie: 20,8 – 18,3 kWh/100 km podľa WLTP) sa
  štandardne dodáva s vonkajšími doplnkami, ktoré jasne vyjadrujú jeho
  vynikajúcu dynamiku jazdy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Progresívne navrhnutý kokpit, plne vegánsky interiér</strong></p>
<p>Srdce progresívneho usporiadania kokpitu orientovaného na vodiča
  tvorí zakrivený displej BMW Curved Display. Jeho 12,3-palcový
  informačný displej prístrojovej dosky a stredový ovládací displej s
  uhlopriečkou 14,9 palca vytvárajú plne digitálnu zobrazovaciu dvojicu.
  Moderné prémiové prostredie v interiéri umocňujú nové štandardne
  dodávané športové sedadlá, volant, ktorý je teraz v spodnej časti
  plochejší a voliteľná interaktívna lišta BMW Interaction Bar. Nové BMW
  radu 5 Touring ponúka v štandardnej výbave úplne vegánsky interiér.
  Sedacie plochy vo verzii Veganza môže na požiadanie zdobiť perforácia.
  Voliteľná výbava zahŕňa kožené čalúnenie BMW Individual Merino vo
  viacerých dvojfarebných vyhotoveniach. Medzi vrcholy ponuky voliteľnej
  výbavy patrí panoramatická presklená strecha a ozvučenie Bowers &
  Wilkins Surround Sound System s až 18 reproduktormi.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Optimalizované funkcie pre každodenné použitie, voľný čas a cestovanie</strong></p>
<p>Nové BMW radu 5 Touring ponúka viac priestoru a citeľne viac miesta
  pre nohy, ramená a lakte, a to najmä na zadných sedadlách, ako aj
  optimalizovaný akustický komfort. Vďaka svojmu všestrannému interiéru
  a mnohým inteligentným funkciám je nové BMW radu 5 Touring rovnako
  pôsobivé na ceste, ako aj pri každodennom používaní.</p>
<p> </p>
<p>Širší otvor batožinového priestoru v kombinácii s nízko umiestnenou
  nakladacou lištou uľahčuje uloženie veľkých kusov batožiny. Bez ohľadu
  na technológiu pohonu majú všetky verzie nového BMW radu 5 Touring
  objem batožinového priestoru, ktorý možno sklopením operadiel zadných
  sedadiel zväčšiť zo základných 570 až na 1 700 litrov. Okrem
  automatického ovládania dverí batožinového priestoru sa v štandardnej
  výbave nachádzajú aj páčky na uvoľňovanie operadla zadného sedadla
  deleného v pomere 40 : 20 : 40 z batožinového priestoru. Úložné
  priestory pod podlahou batožinového priestoru poskytujú priestor na
  deliacu sieť batožinového priestoru, kryt batožinového priestoru a
  nabíjací kábel pre plne elektrické a plug-in hybridné modely.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Plne elektrické BMW i5 Touring od začiatku k dispozícii vo
    dvoch verziách</strong></p>
<p>Nové BMW i5 Touring predstavuje prvý plne elektrický prémiový model
  spomedzi konkurentov. Od začiatku bude dostupný vo dvoch verziách. V
  BMW i5 M60 xDrive Touring tvoria dve vysoko integrované elektromotory
  na prednej a zadnej náprave elektrický pohon všetkých kolies s výkonom
  až 442 kW (601 k). Pri aktivovaných systémoch M Launch Control alebo M
  Sport Boost sa systémový krútiaci moment zvýši na 820 Nm. Špičkový
  model zrýchli z pokoja na 100 km/h za 3,9 sekundy a jeho maximálna
  rýchlosť je elektronicky obmedzená na 230 km/h. Elektromotor modelu
  BMW i5 eDrive40 Touring umiestnený na zadnej náprave (kombinovaná
  spotreba energie podľa WLTP: 19,3 až 16,5 kWh/100 km) generuje
  maximálny výkon 250 kW (340 k) a s funkciami Sport Boost alebo Launch
  Control vyvinie maximálny krútiaci moment až 430 Nm. BMW i5 eDrive40
  Touring zrýchli z nuly na 100 km/h za 6,1 sekundy.</p>
<p> </p>
<p>V oboch modeloch poskytuje vysokonapäťový akumulátor umiestnený v
  spodnej časti vozidla využiteľnú energiu 81,2 kWh. Okrem účinných
  elektromotorov, adaptívnej rekuperácie a technológie tepelného
  čerpadla na vykurovanie a chladenie interiéru prispieva k schopnosti
  vozidla BMW i5 Touring jazdiť na dlhé vzdialenosti. Dojazd modelu BMW
  i5 M60 xDrive Touring stanovený v testovacom režime WLTP dosahuje
  hodnoty 445 až 506 kilometrov, pre model BMW i5 eDrive40 Touring
  platia hodnoty 483 až 560 kilometrov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Inovatívne riešenia nabíjania od BMW Charging</strong></p>
<p>Batériu možno štandardne nabíjať striedavým prúdom s výkonom až 11 kW
  a voliteľne až 22 kW. Vysokonapäťová batéria umožňuje aj nabíjanie
  jednosmerným prúdom s výkonom až 205 kW. Predbežný tepelný manažment
  pre vysokonapäťovú batériu optimalizuje účinnosť pri použití
  rýchlonabíjacích staníc. Funkcia domáceho nabíjania Connected Home
  Charging pre plne elektrické a plug-in hybridné modely vytvára
  podmienky pre solárne a záťažovo optimalizované nabíjanie, ako aj
  úpravu nabíjania s ohľadom na náklady. BMW i5 Touring poskytuje aj
  funkciu Plug & Charge Multi Contract.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nové naftové motory so 48-voltovou mild hybridnou technológiou</strong></p>
<p>Všetky naftové motory dostupné pre novú modelovú rodinu BMW radu 5
  Touring spájajú 48-voltovú mild hybridnú technológiu s 8-stupňovou
  prevodovkou Steptronic. Štvorvalcový motor modelov BMW 520d Touring
  dostupný pri uvedení na trh (kombinovaná spotreba paliva: 5,9 – 5,3
  l/100 km; emisie CO<sub>2</sub>: 154 – 141 g/km podľa WLTP) a BMW 520d
  xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 6,2 – 5,7 l/100 km;
  emisie CO<sub>2</sub>: 163 – 149 g/km podľa WLTP) generuje maximálny
  výkon 145 kW (197 k) a maximálny krútiaci moment 400 Nm. Pohonné
  portfólio v lete 2024 doplní radový šesťvalcový naftový motor. Zároveň
  sa predstavia dva modelové varianty s najnovšou generáciou plug-in
  hybridného pohonu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Ideálna rovnováha medzi športovými vlastnosťami a komfortom cestovania</strong></p>
<p>Radosť z jazdy v novom BMW radu 5 Touring vychádza z ideálnej
  rovnováhy medzi športovými vlastnosťami a komfortom cestovania. S
  najdlhším rázvorom spomedzi konkurentov, širokými rozchodmi, takmer
  dokonale vyváženým rozložením zaťaženia náprav v pomere 50 : 50,
  inteligentnou ľahkou konštrukciou a optimalizovanou tuhosťou spojenia
  karosérie a podvozka na to ponúka ideálne predpoklady. Rozsiahlo
  vylepšená technológia podvozka štandardne zahŕňa športové riadenie,
  priamo ovládané obmedzenie preklzu kolies a najnovšiu verziu
  integrovaného brzdového systému. BMW i5 Touring a plug-in hybridné
  modely využívajú vzduchové odpruženie zadnej nápravy vrátane
  automatickej regulácie.</p>
<p> </p>
<p>Voliteľnú výbavu predstavuje M športové odpruženie, M športový
  brzdový systém a Adaptívny podvozok Professional (štandardná výbava v
  BMW i5 M60 xDrive Touring) s elektronicky riadenými tlmičmi, ako aj
  integrálne aktívne riadenie Integral Active Steering a novým ovládaním
  priečnej dynamiky. Najvyšší model ponúka aj adaptívny podvozok M
  Chassis Professional s aktívnou stabilizáciou nakláňania Active Roll
  Stabilisation a ovládaním komfortu nakláňania Active Roll Comfort.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Inovatívne systémy pre autonómnu jazdu a parkovanie</strong></p>
<p>Systémy pre poloautonómnu jazdu a parkovanie dostupné pre novú
  modelovú rodinu BMW radu 5 Touring v štandardnej alebo voliteľnej
  výbave stanovujú svojou paletou funkcií, spoľahlivosťou a každodennými
  výhodami štandardy medzi ostatnými konkurentmi. Vrchol ponuky tvorí
  voliteľný systém Driving Assistant Professional vrátane asistenta
  riadenia a riadenia jazdného pruhu Steering a Lane Control Assist a
  systému na udržiavanie rýchlosti a vzdialenosti s funkciou Stop &
  Go. V USA, Kanade a v Nemecku je k dispozícii Highway Assistant, ktorý
  odbremení vodiča od úloh riadenia na diaľniciach so štrukturálne
  oddelenými jazdnými pruhmi. Pri rýchlostiach do 130 km/h môže vodič
  zložiť ruky z volantu a pohodlne ich umiestniť, stále však musí
  pozorne sledovať premávku. Systém dopĺňa aj unikátny asistent aktívnej
  zmeny jazdného pruhu Active Lane Change Assistant so zrakovou aktiváciou.</p>
<p> </p>
<p>V štandardnej výbave novej ponuky pre BMW radu 5 Touring sa nachádza
  parkovací asistent Parking Assistant vrátane sledovania rozjazdu,
  asistenta prívesu a asistenta cúvania. S voliteľným parkovacím
  asistentom Parking Assistant Professional možno ovládať automatické
  parkovanie a manévrovanie až do vzdialenosti 200 metrov zvonku vozidla
  pomocou smartfónu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW iDrive s funkciou QuickSelect, streamovanie videa, hry na AirConsole</strong></p>
<p>Vylepšený displej a operačný systém BMW iDrive založený na BMW
  Operating System 8.5 ponúka prepracovanú domovskú obrazovku a funkciu
  rýchleho prístupu QuickSelect. Kombinácia zakriveného displeja BMW
  Curved Display a inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent
  Personal Assistant slúži na ovládanie obrazovky dotykom a prirodzenou
  rečou. Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus obsahuje
  cloudový navigačný systém BMW Maps. Voliteľná výbava BMW Live Cockpit
  Professional zahŕňa BMW Head-Up Display a náhľad pomocou rozšírenej
  reality na stredovom kontrolnom displeji alebo na prístrojovej doske.</p>
<p> </p>
<p>Systém infotainmentu v novom BMW radu 5 Touring dopĺňa rad
  atraktívnych digitálnych služieb. Connected Package Professional
  ponúka výber z YouTube a aplikácie Video s medzinárodným obsahom a
  obsahom špecifickým pre jednotlivé krajiny na streamovanie videa na
  ovládacom displeji. Nové rozhranie BMW iDrive umožňuje aj využitie
  inovatívnej formy hrania v aute s platformou AirConsole.</p>
<p> </p>
<p>Nové BMW radu 5 Touring štandardne využíva dve 5G antény pre mobilné
  telefóny, na želanie môžu byť až štyri. To zaisťuje optimálny príjem
  telefónnych a online služieb. Štandardnú výbavu dopĺňa aj
  optimalizovaná integrácia smartfónu cez Apple CarPlay<sup>®</sup> a
  Android Auto™. Štandardne dodávaná Osobná eSIM plne integruje vozidlo
  do digitálneho ekosystému zákazníka. Vďaka funkcii aktualizácií
  softvéru na diaľku Remote Software</p>
<p>Upgrades zostáva nové BMW radu 5 Touring vždy aktuálne a s najnovším
  softvérom. Vybrané funkcie možno otestovať a vopred rezervovať v
  obchode BMW ConnectedDrive Store.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i5 eDrive40 Touring*:</strong>
  <br />Power consumption combined in WLTP cycle: 19.3 - 16.5 kWh/100
  km<br />Electric range in WLTP cycle: 483 – 560 km</p>
<p>
  <strong>BMW i5 M60 xDrive Touring*:</strong>
  <br />Power consumption combined in WLTP cycle:
  20.8 – 18.3 kWh/100 km<br />Electric range in WLTP cycle: 445 – 506 km</p>
<p>
  <strong>BMW 530e Touring (from summer 2024)*:</strong>
  <br />Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 0.9 –
  0.7<br />Power consumption in kWh/100 km combined in WLTP cycle: 21.6
  – 19.5<br />CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 20 – 16</p>
<p>
  <strong>BMW 530e xDrive Touring (from summer 2024)*:</strong>
  <br />Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 1.1 –
  0.8<br />Power consumption in kWh/100 km combined in WLTP cycle: 22.4
  – 20.3<br />CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 23 – 18</p>
<p>
  <strong>BMW 520d Touring*:</strong>
  <br />Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 5.9 –
  5.3<br />CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 154 – 141</p>
<p>
  <strong>BMW 520d xDrive Touring*:</strong>
  <br />Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 6.2 –
  5.7<br />CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 163 – 149</p>
<p>
  <strong>BMW 540d xDrive Touring (from summer 2024)*:</strong>
  <br />Fuel consumption in l/100km combined in WLTP cycle: 6.6 –
  5.8<br />CO2 emissions in g/km combined in WLTP cycle: 174 – 154<br />
  <br /></p>
<p>* All consumption and emission values are provisional.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Touring,5 Series,i5,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 07 Feb 2024 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 06 Feb 2024 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/d787f4fd-6aa3-4f86-8186-51c560585452/500_P90537252_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/d787f4fd-6aa3-4f86-8186-51c560585452/500_P90537252_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/d787f4fd-6aa3-4f86-8186-51c560585452/P90537252_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90537252_highRes_the-new-bmw-i5-edriv.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Uvedenie nového BMW radu 5 Sedan a prvého BMW i5 na trh. BMW radu 5 Touring dostupné od jari 2024 s rovnakou ponukou pohonov</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uvedenie-noveho-bmw-radu-5-sedan-a-prveho-bmw-i5-na-trh-bmw-radu-5-touring-dostupne-od-jari-2024-s-rovnakou-ponukou-pohonov/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uvedenie-noveho-bmw-radu-5-sedan-a-prveho-bmw-i5-na-trh-bmw-radu-5-touring-dostupne-od-jari-2024-s-rovnakou-ponukou-pohonov/</guid><pp:caseid>809272</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Po úvodnom spustení predaja v Južnej Kórei prichádzajú nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 Sedan k predajcom na Slovensku a na mnohých ďalších trhoch. Nové BMW radu 5 Touring bude k dispozícii s rovnakou ponukou pohonov od jari 2024.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov/Bratislava. </strong>Po úvodnom spustení predaja v
  Južnej Kórei prichádzajú nové modely BMW radu 5 Sedan a BMW i5 Sedan k
  predajcom na Slovensku a na mnohých ďalších trhoch. Prvé vozidlá sa k
  zákazníkom dostanú od 21. októbra 2023. V rovnaký deň prídu tieto
  modely na trh aj v ostatných európskych krajinách.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Ôsmu generáciu najúspešnejšieho biznis sedanu na svete prvý raz
  obohatí aj plne elektrická verzia BMW i5. Objednávky, ktoré
  prichádzajú ešte pred začatím predaja, ukazujú, že najmä tento
  modelový variant sa stretáva s vysokým dopytom zákazníkov a urýchli
  nábeh elektrickej mobility, ktorú ponúka BMW.</p>
<p>Viac informácií o BMW radu 5 a BMW i5 nájdete na linku <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Oliver Rademacher, generálny riaditeľ BMW Slovenská republika, pri
  príležitosti začiatku predaja nového BMW radu 5 na Slovensku uviedol:
  „Poznáte to. Dážď, hmla, sychravé počasie. Ročné obdobie sa dramaticky
  mení, a preto sa treba dobre pripraviť. Vodiči sa pripravujú na zmenu
  ročného obdobia a pripravená je aj naša absolútna novinka, úplne prvé
  čisto elektrické BMW i5. Záujemcom o tento model ponúkame testovaciu
  jazdu na ikonickom biznis sedane priamo u našich predajcov BMW.
  Navyše dňa 21. októbra 2023 získa prvých 500 návštevníkov showroomov
  BMW voucher na bezplatnú profesionálnu kontrolu vozidla BMW, ktorá im
  zaručí, že ich BMW bude skutočne v špičkovej kondícii a k tomu ešte aj
  zľavu 20 % na pestrú ponuku doplnkov BMW Lifestyle.“ Viac informácií
  k Change of Season nájdete na linku: <a href="https://www.bmw.sk/sk/topics/details/special-offers/bmwi5.html#BMW-Change-of-season">https://www.bmw.sk/sk/topics/details/special-offers/bmwi5.html#BMW-Change-of-season</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Nová generácia BMW radu 5 Touring oslávi svoju svetovú premiéru na
  jar 2024. Druhý karosársky variant nového BMW radu 5 bude k dispozícii
  s rovnakou ponukou pohonov ako nové BMW radu 5 Sedan. To znamená, že
  nové BMW radu 5 Touring je prvým prémiovým automobilom svojho druhu,
  ktorý ponúkne vysoko účinné spaľovacie motory vrátane 48-voltovej mild
  hybridnej technológie, plug-in hybridné systémy a prvý raz aj plne
  elektrický pohon. Jedinečná kombinácia športovej elegancie, modernej
  funkčnosti a radosti z jazdy bez lokálnych emisií vznikla špeciálne
  pre automobilové trhy v Európe, ako aj v Japonsku a na Taiwane.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Press web: https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i5 eDrive40: </strong>
  <br />Power consumption combined: 18,9 – 15,9 kWh/100 km
  (WLTP)<br />Electric range: 498 – 582 km (WLTP)</p>
<p>
  <strong>BMW i5 M60 xDrive: </strong>
  <br />Power consumption combined: 20,6 – 18,2 kWh/100 km
  (WLTP)<br />Electric range: 455 – 516 km (WLTP)</p>
<p> </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,Touring,5 Series,Sedan,G60,i5,G61,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 18 Oct 2023 09:11:44 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 18 Oct 2023 07:11:44 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/28aaa70f-4af2-4631-ac8f-69777df12c67/500_P90528179_highRes_the-new-bmw-5-series.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/28aaa70f-4af2-4631-ac8f-69777df12c67/500_P90528179_highRes_the-new-bmw-5-series.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/28aaa70f-4af2-4631-ac8f-69777df12c67/P90528179_highRes_the-new-bmw-5-series.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90528179_highRes_the-new-bmw-5-series.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Viac priestoru pre vysoký výkon: BMW M GmbH potvrdzuje vývoj nového modelu BMW M5 Touring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/viac-priestoru-pre-vysoky-vykon-bmw-m-gmbh-potvrdzuje-vyvoj-noveho-modelu-bmw-m5-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/viac-priestoru-pre-vysoky-vykon-bmw-m-gmbh-potvrdzuje-vyvoj-noveho-modelu-bmw-m5-touring/</guid><pp:caseid>809014</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Siedma generácia modelu BMW M5 Sedan už podstupuje intenzívny testovací program. Divízia BMW M GmbH bude aj v roku 2024 pokračovať vo svojej produktovej ofenzíve a potvrdzuje rozšírenie svojho modelového radu o vysoko výkonnú verziu Touring.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Prototypy sú starostlivo zamaskované, no ani
  tak nedokážu zakryť svoj charakter vysoko výkonných vozidiel. Budúca
  generácia modelu BMW M5 vstúpila do praktickej fázy procesu sériového
  vývoja. Nový vysokovýkonný sedan od divízie BMW M GmbH teraz dokončuje
  svoje testovacie jazdy na verejných komunikáciách, v testovacích
  priestoroch spoločnosti BMW Group a na pretekárskych okruhoch po celom svete.</p>
<p>Fanúšikovia značky BMW M sa navyše už teraz môžu tešiť na ďalší
  výsledok produktovej ofenzívy, ktorá bude pokračovať aj v roku 2024.
  Divízia BMW M GmbH teraz oficiálne potvrdila, že novú generáciu
  modelového radu BMW M5 rozšíri o verziu Touring. Dokonalá symbióza
  výkonu typického pre M, nekompromisného komfortu na dlhé vzdialenosti
  a pôsobivého vnútorného priestoru, zažije v roku 2024 renesanciu v
  podobe nového modelu BMW M5 Touring.</p>
<p>Rovnako ako budúci model BMW M5 Sedan, aj verzia Touring dostane
  úplne novo vyvinutý čiastočne elektrifikovaný pohon. Jeho výkonnostné
  vlastnosti plne zodpovedajú označeniu M. K tomu sa pridáva precízne
  vyladená prepracovaná technológia podvozku s inovatívnymi systémami
  uľahčujúcimi dynamiku jazdy a agilitu na úrovni, ktorú táto trieda
  vozidiel nepozná. Divízia BMW M GmbH tak neustále napreduje na svojej
  ceste smerom k elektrifikácii. „Teraz inštalujeme hybridný pohonný
  systém s typickým výkonom M aj do iných vysokovýkonných automobilov,“
  hovorí Dirk Häcker, vedúci vývoja v BMW M GmbH.</p>
<p>Model BMW M5 predstavuje v segmente vysokovýkonných sedanov už takmer
  40 rokov meradlo dynamiky jazdy, agility a precíznosti. Históriu
  modelu BMW M5 formovali evolučný pokrok, vývojové know-how z pretekov
  a priekopnícke inovácie v oblasti pohonu, odpruženia, aerodynamiky a
  odľahčenej konštrukcie. Motory so šiestimi, ôsmimi a desiatimi
  valcami, technológiou M TwinPower Turbo a s vysokootáčkovou
  charakteristikou, brzdový systém s keramickými brzdami M Carbon a
  pohon všetkých kolies M xDrive predstavujú len niektoré z
  technologických míľnikov, ktorými tento model opakovane a nanovo
  definoval špičkový výkon v sedane, ktorý je kedykoľvek vhodný na
  každodenné používanie. Siedma generácia modelu BMW M5 na tieto
  vlastnosti nadväzuje – s fascinujúcimi inováciami pre ešte
  intenzívnejší zážitok z výkonu.</p>
<p>Prvý model BMW M5 Touring prišiel na trh v roku 1992 na základe
  druhej generácie BMW M5 Sedan a odvtedy predstavuje kombináciu
  vysokého výkonu a každodenných praktických vlastností na štyroch
  kolesách. V roku 2007 pridala divízia BMW M GmbH verziu Touring aj k
  BMW M5 štvrtej generácie. Vysokú príťažlivosť tohto špeciálneho
  konceptu vozidla v segmente prémiových vozidiel strednej triedy s
  vysokým výkonom v súčasnosti podčiarkuje aj úspešné uvedenie prvého
  modelu BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive*.</p>
<p>Testovanie prvých prototypov nového modelu BMW M5 Touring v mestskej
  premávke, ako aj na vidieckych cestách a diaľniciach v okolí Mníchova
  a v centrále BMW M GmbH v Garchingu sa má začať v najbližších dňoch.
  Celkové zladenie všetkých systémov pohonu a odpruženia sa aj pre nový
  model BMW M5 Touring potom otestuje na Severnej slučke okruhu
  Nürburgring. Okrem iného aj s cieľom zabezpečiť ideálnu rovnováhu
  športového výkonu na pretekárskej dráhe a špičkového jazdného komfortu
  pri každodennej jazde a jazde na dlhé vzdialenosti.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>EMISIE A SPOTREBA CO<sub>2</sub>.</strong></p>
<p>*BMW M3 Touring: kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP: 10,4 – 10,1
  l/100 km; Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa WLTP: 235 – 229 g/km.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Touring: </strong>fuel consumption in l/100 km
  combined: 10.4 – 10.1 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,Touring,Sedan,G90,G99,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 26 Jun 2023 14:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 26 Jun 2023 12:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9cb4ade0-beb0-4c5c-af43-08fe30e63c0f/500_P90512285_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9cb4ade0-beb0-4c5c-af43-08fe30e63c0f/500_P90512285_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9cb4ade0-beb0-4c5c-af43-08fe30e63c0f/P90512285_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90512285_highRes_the-all-new-bmw-m5-t.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW 330e Touring - dodatočný fotomateriál.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-330e-touring---dodatocny-fotomaterial/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-330e-touring---dodatocny-fotomaterial/</guid><pp:caseid>808950</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Na obrázkoch v prílohe nájdete nové BMW 330e Touring.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Na obrázkoch v prílohe nájdete nové BMW 330e Touring.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><div>
  <p>
    <strong>BMW 330e Touring:</strong> combined fuel consumption:
    1.9-1.7 l/100 km; combined power consumption: 15.6-14.5 kWh/100 km;
    combined CO2 emissions: 44-38 g/km.</p>
  <p> </p>
  <p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby
    elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa
    európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase
    typového schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP
    podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od
    zvolenej výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne
    konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky,
    je určený výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a
    emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch
    nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom
    predajnom mieste BMW Slovenská republika.</p>
  <p> </p>
  <p> </p></div></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,3 Series,Touring,330e,G20,G21,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Tue, 11 Aug 2020 23:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 11 Aug 2020 21:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/23508d9e-0e04-49a5-94e5-52eb408621f9/500_P90395657_highRes_the-bmw-330e-touring.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/23508d9e-0e04-49a5-94e5-52eb408621f9/500_P90395657_highRes_the-bmw-330e-touring.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/23508d9e-0e04-49a5-94e5-52eb408621f9/P90395657_highRes_the-bmw-330e-touring.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90395657_highRes_the-bmw-330e-touring.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Výkon a športové vlastnosti. Nový model BMW M340i xDrive Touring oslavuje príchod na trh.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vykon-a-sportove-vlastnosti-novy-model-bmw-m340i-xdrive-touring-oslavuje-prichod-na-trh/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vykon-a-sportove-vlastnosti-novy-model-bmw-m340i-xdrive-touring-oslavuje-prichod-na-trh/</guid><pp:caseid>808838</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Exkluzívny radový šesťvalec s technológiou M TwinPower Turbo a výkonom 275 kW (374 k) sa spája s najmodernejšou technológiou podvozka a s inteligentným pohonom všetkých kolies. Do nového BMW radu 3 prináša mimoriadny výkon. Model BMW M340i First Edition bude k dispozícii v karosárskych verziách Sedan aj Touring, každé v limitovanom počte 340 kusov.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Portfólio modelov nového BMW radu 3 je ešte
  športovejšie než kedykoľvek predtým, čo jasne dokazuje aj ponuka dvoch
  vrcholných športových modelov, ktoré budú k dispozícii od novembra
  2019: BMW M340i xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 7,0
  l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 168 — 160 g/km) a BMW
  M340i xDrive Touring (kombinovaná spotreba paliva: 7,6 — 7,2 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 172 — 163 g/km). Oba tieto modely
  budú od novembra 2019 v ponuke aj vo verzii BMW M340i First Edition
  doplnenej o špeciálne dizajnové prvky a výbavu. Pre každú karosársku
  verziu bude táto edícia limitovaná na 340 kusov.</p>
<p>Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú
  koncentrovaným stelesnením športového ducha, vďaka ktorému sú modely
  BMW radu 3 čistokrvnými reprezentantmi značky BMW a už viac ako 40
  rokov sa práve touto vlastnosťou odlišujú od konkurencie. Pôvodné BMW
  radu 3, predstavené v roku 1975, vynikalo mimoriadne agilnými jazdnými
  vlastnosťami. A verzia Touring, ktorá sa prvýkrát predstavila s
  príchodom druhej generácie radu 3, spojila priekopnícku všestrannosť s
  dynamickými jazdnými vlastnosťami BMW.</p>
<p>
  <strong>Výnimočný výkon: Radový šesťvalec s technológiou M TwinPower
    Turbo dosahuje výkon 275 kW (374 k).</strong>
  <br />Benzínový radový 6-valcový motor vyvinutý špeciálne pre nové
  modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vyniká
  okamžitým nástupom výkonu a chuťou po otáčkach v kombinácii s
  kultivovaným chodom, ktorým sú motory BMW preslávené a v danej
  kategórii sa vyznačujú aj bezkonkurenčne nízkou spotrebou. Trojlitrová
  pohonná jednotka využíva hliníkový blok motora s uzavretou koncepciou
  a s hliníkovou hlavou valcov. Vnútornú účinnosť motora zvyšujú
  odľahčené piesty, ojnice a kovaný oceľový kľukový hriadeľ. Trecie
  straty znižujú aj špeciálne opracované vnútorné plochy valcov s
  nastriekanou tenkou vrstvou ocele. Nový radový šesťvalec dodáva výkon
  275 kW (374 k), čo je v porovnaní s predchádzajúcimi vrcholnými
  motorizáciami nárast o 35 kW (48 k), zatiaľ čo maximálny krútiaci
  moment sa zvýšil o 50 Nm na 500 Nm. Súčasťou použitých technológií M
  TwinPower Turbo je dvojkomorové turbodúchadlo s nepriamym chladením
  stlačeného vzduchu integrovaným do nasávacieho systému, najnovšia
  generácia vysokotlakového priameho vstrekovania paliva, plne
  variabilný zdvih nasávacích ventilov Valvetronic a variabilné
  časovanie vačkových hriadeľov double-VANOS na strane nasávania i
  výfuku. Zabudovanie systému preplňovania priamo do oceľového zberného
  výfukového potrubia má za následok pozoruhodne kompaktnú konštrukciu a
  súčasne to znamená, že výfukové plyny musia od spaľovacích priestorov
  k turbodúchadlu absolvovať len krátku vzdialenosť, čo prináša
  rýchlejší nárast plniaceho tlaku v nízkych otáčkach. Reakcie
  turbodúchadla ďalej zlepšuje zníženie jeho zotrvačnosti približne o 25
  percent. Znižovať emisie napomáha široko otvárateľný a elektronicky
  riadený obtokový ventil. Maximálny tlak systému priameho vstrekovania
  s tlakovými zásobníkmi narástol z 200 na 350 barov. Zlepšuje sa tak
  dávkovanie paliva a minimalizujú sa emisie motora.</p>
<p>
  <strong>Balík prvkov M Technic s optimalizovaným systémom chladenia je
    k dispozícii ako voliteľná výbava pre model BMW M340i xDrive
  Sedan.<br /></strong>Vysoko účinný systém chladenia nových modelov BMW
  M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring udržiava motor,
  prevodovku a brzdy v ideálnej prevádzkovej teplote nielen pri
  každodennej prevádzke, ale aj pri extrémnom športovom nasadení. Tvorí
  ho vysokoteplotný a nízkoteplotný chladiaci okruh a nepriame chladenie
  stlačeného vzduchu. Prepojovací ventil chladenia umožňuje dočasne
  odstaviť chladenie bloku motora, čo umožní rýchlejšie dosiahnutie
  prevádzkovej teploty. Nový model BMW M340i xDrive Sedan má navyše na
  požiadanie k dispozícii aj paket M Technic. Ten pridáva ďalšie dva
  chladiče, ktoré spĺňajú obzvlášť vysoké nároky motora na chladenie pri
  mimoriadne športovej jazde — najmä pri vysokých vonkajších teplotách.</p>
<p>
  <strong>Štandardne dodávaný M športový výfukový systém vytvára bohatý
    zvukový prejav.</strong>
  <br />Mimoriadny výkon nového radového šesťvalca zdôrazňuje výrazný
  zvukový prejav štandardne dodávaného M športového výfukového systému.
  Klapkami vybavený systém vydáva obzvlášť bohatý a vzrušujúci zvuk a to
  najmä ak je prostredníctvom voliča jazdných režimov zvolený režim
  SPORT alebo SPORT+. Zvuk sprevádzajúci nárast výkonu motora vytvára
  cestujúcim v nových modeloch BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive
  Touring vzrušujúci akustický zážitok, z ktorého naskakuje husia koža.
  Rozdvojený výfukový systém s dvojicou koncoviek obsahuje dva filtre
  pevných častíc pre benzínové motory, čo tejto dvojici modelov M od
  značky BMW umožňuje plniť požiadavky emisnej normy Euro 6d-TEMP.</p>
<p>
  <strong>Osemstupňová prevodovka Steptronic Sport, inteligentný pohon
    všetkých kolies a štandardne dodávaný M športový diferenciál.</strong>
  <br />Nový radový šesťvalec sa štandardne spája s najnovšou generáciou
  osemstupňovej automatickej prevodovky Steptronic Sport. Medzi jej
  hlavné prednosti patrí optimalizovaný hydraulický systém, minimálny
  preklz meniča, efektívne tlmenie kmitov a extrémne športové zmeny
  prevodových stupňov. Prevodové pomery sú dokonale zladené s výkonovou
  charakteristikou motora, a preto sa prevodovka hodí na dynamickú jazdu
  a zároveň zvyšuje komfort a znižuje spotrebu paliva. Na manuálne
  radenie prevodových stupňov možno použiť volič prevodovky alebo
  štandardne dodávané radiace páčky na volante. Pre maximálne dynamický
  rozjazd z pokoja je k dispozícii funkcia Launch Control.</p>
<p>Inteligentný systém pohonu všetkých kolies nových modelov BMW M340i
  xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring umožňuje plne variabilné
  rozdeľovanie hnacej sily medzi predné a zadné kolesá prostredníctvom
  elektronicky riadenej viaclamelovej spojky. Pohon BMW xDrive
  spolupracuje so stabilizačným systémom DSC (Dynamic Stability Control)
  a na zmeny jazdnej situácia reaguje s veľkou presnosťou a v priebehu
  zlomku sekundy. Tým maximalizuje trakciu, obratnosť a ovládateľnosť na
  každom povrchu a za každého počasia.</p>
<p>Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú
  štandardne vybavené M športovým diferenciálom. Elektronicky riadená a
  plne variabilná svornosť zadného diferenciálu výrazne zlepšuje trakciu
  a schopnosti vozidla zatáčať a súčasne zvyšuje jeho smerovú stabilitu
  a obratnosť. Svornosť zadného diferenciálu, ktorú riadi systém DSC,
  zlepšuje trakciu a prenos hnacej sily pri jazde na povrchoch s
  rozdielnou úrovňou priľnavosti pod pravým a ľavým kolesom tým, že
  zabraňuje ich pretáčaniu.</p>
<p>
  <strong>M športový podvozok a variabilné športové riadenie.</strong>
  <br />Podvozok vyvinutý pre nové BMW radu 3 má všetko potrebné na to,
  aby poskytol extrémne športové jazdné vlastnosti. Ľahké a maximálne
  pevné komponenty prednej nápravy s oddelenými spodnými ramenami a
  zvislými pružiacimi a tlmiacimi vzperami a päťprvkové zavesenie zadnej
  nápravy zlepšujú, rovnako ako široký rozchod kolies a ich optimálne
  odklony, ochotu vozidla zatáčať a taktiež zvyšujú aj precíznosť
  riadenia. M športový podvozok, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy
  nových modelov BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring,
  znižuje svetlú výšku oboch verzií o 10 mm, má M špecifické
  elastokinematické vlastnosti a je vybavený tlmičmi, ktoré, v
  závislosti od zdvihu, menia svoju tuhosť.Tento typ tlmičov sa v novom
  BMW radu 3 objavuje úplne prvýkrát a výrazne obmedzuje pohyby
  karosérie pri tlmení vibrácií spôsobených nerovnými vozovkami ako aj
  dynamickou jazdou v zákrutách. Výsledkom je športová jazda a sebaistá
  ovládateľnosť vozidla. Vpredu majú použité tlmiče dodatočné
  hydraulické dorazy pre roztiahnutie, zatiaľ čo vzadu sú navrhnuté tak,
  aby obmedzili prílišné stlačenie. Tlmiaca charakteristika tlmičov je
  variabilná, takže tlmič spolu so stlačením pružiny progresívne tuhne.</p>
<p>Zákazníci majú tiež možnosť vybaviť si vozidlo Adaptívnym M podvozkom
  s elektronicky riadenými tlmičmi. Tieto tlmiče adaptívne reagujú na
  povrch vozovky a jazdný štýl vodiča s cieľom eliminovať nežiaduce
  náklony karosérie. Tlmiče nezávisle od seba menia charakteristiku pre
  stlačenie i roztiahnutie.Charakteristiku tlmenia možno upravovať
  prostredníctvom  voliča jazdných režimov. Režimy SPORT a SPORT+
  optimalizujú dynamické schopnosti vozidla a predstavujú výrazný
  kontrast ku komfortnejším reakciám tlmičov v režimoch COMFORT a ECO PRO.</p>
<p>Ďalším prvkom M športového a adaptívneho M podvozka je variabilné
  športové riadenie. Kombinácia posilňovača riadenia Servotronic s
  variabilným účinkom posilňovača a v závislosti od uhla natočenia
  volantu premenlivého prevodu riadenia zvyšuje smerovú stabilitu
  vozidla a súčasne uľahčuje zatáčanie v malých rýchlostiach a pri
  manévrovaní. Ostré a precízne reakcie variabilného športového riadenia
  zlepšujú ovládateľnosť vozidla v nájazde do zákrut.</p>
<p>
  <strong>M športové brzdy a M disky kolies z ľahkej zliatiny so
    zmiešanými pneumatikami.</strong>
  <br />Vynikajúcu brzdnú silu poskytujú tiež štandardne dodávané M
  športové brzdy, ktorých extrémne športové nastavenie zvýrazňuje krátky
  chod pedálu. Tento brzdový systém sa vyznačuje obzvlášť priamym
  dávkovaním brzdného účinku a špeciálnou hydraulickou konfiguráciou.
  Predné brzdy používajú štvorpiestikové pevné strmene a kotúče s
  priemerom 348 mm, vzadu pracujú jednopiestikové plávajúce strmene s
  kotúčmi s priemerom 345 mm. Modrou farbou nalakované strmene nesú logo M.</p>
<p>Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring sú
  štandardne vybavené originálnymi 18-palcovými M diskami kolies z
  ľahkej zliatiny obutými do zmiešaných pneumatík s rozmerom 225/45 R 18
  vpredu a 255/40 R 18 vzadu. V ponuke na požiadanie dodávanej výbavy sa
  nachádzajú aj špecifické 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny v
  troch dizajnových verziách vyhotovenia a taktiež aj 19-palcové disky
  kolies z ľahkej zliatiny BMW Individual, vždy so zmiešanými
  pneumatikami. Na požiadanie sú pre 19-palcové disky kolies z ľahkej
  zliatiny k dispozícii aj vysokovýkonné pneumatiky.</p>
<p>
  <strong>M špecifické dizajnové prvky s optimalizovanými
    aerodynamickými vlastnosťami, bohatá štandardná výbava.</strong>
  <br />Nové modely BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring
  dávajú svoj mimoriadny výkonový potenciál okamžite najavo radom
  unikátnych M špecifických dizajnových prvkov. Predný nárazník, bočné
  rozšírenia prahov a zadná časť sú tvarované tak, že optimalizujú
  prívod chladiaceho vzduchu a aerodynamické vlastnosti vozidla. Medzi
  jedinečné dizajnové prvky patria výplň BMW masky chladiča v tvare
  obličiek a lichobežníkové koncovky výfuku. Nový model BMW M340i xDrive
  Sedan je vybavený M zadným spojlerom vo farbe karosérie. Exkluzívny
  vzhľad dodávajú vozidlu lesklo čierne lišty okien z ponuky BMW
  Individual High-gloss Shadow Line a v šedej metalickej farbe Cerium
  Grey vyhotovené kryty vonkajších spätných zrkadiel, prvky v predných
  nasávacích otvoroch, výplň BMW masky chladiča v tvare obličiek a jej
  rámček, koncovky výfuku a označenie modelu.</p>
<p>M špecifické dizajnové prvky a prvky výbavy vnútri oboch modelov
  pomáhajú zamerať pozornosť cestujúcich na dynamické zážitky z jazdy,
  ktoré na nich čakajú. Súčasťou štandardnej výbavy sú športové sedadlá
  vodiča a spolujazdca čalúnené M špecifickou kombináciou materiálu
  Sensatec a Alcantary s kontrastným modrým prešívaním, multifunkčný M
  kožený volant s radiacimi páčkami, antracitové čalúnenie stropu BMW
  Individual, M pedále, M špecifické koberčeky a hliníkové obloženie
  interiéru Aluminium Tetragon s výraznou linkou Pearl Chrome. Na
  digitálnom prístrojovom paneli sa nachádza označenie M340i, ktoré
  zdobí aj lišty prahov predných dverí.</p>
<p>Rovnako ako je súčasťou štandardnej výbavy nových modelov BMW M340i
  xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring unikátna pohonná jednotka a
  podvozok a pre tieto modely špecifické prvky exteriéru a interiéru, je
  jej súčasťou aj trojzónová klimatizácia, náladové osvetlenie,
  rozšírený balík odkladacích miest a automaticky sa stmavujúce vnútorné
  spätné zrkadlo. Medzi ďalšie položky štandardnej výbavy týchto dvoch
  vysoko výkonných súrodencov patria pomoc pri parkovaní Park Distance
  Control so snímačmi vpredu a vzadu, BMW Live Cockpit Plus s navigačným
  systémom a 8,8-palcovým displejom Control Display a balík Connected
  Plus vrátane dopravných informácií v reálnom čase RTTI a služieb
  ovládania na diaľku Remote Services, Concierge Services a príprava pre
  Apple CarPlay.</p>
<p>
  <strong>Prvé miesto na štartovom rošte: BMW M340i First Edition.</strong>
  <br />Od príchodu modelu BMW M340i xDrive Touring na trh, ktoré je
  stanovené na november 2019, bude tento automobil k dispozícii aj v
  exkluzívnej edícii určenej pre obe karosárske verzie. Edícia BMW M340i
  First Edition bude na vybraných trhoch k dispozícii vo verziách Sedan
  aj Touring. Konkrétne ide o tieto trhy: Taliansko, Španielsko,
  Švajčiarsko, Holandsko, Škandinávia, Belgicko, Austrália, Nový Zéland,
  Japonsko, Južná Kórea, Stredný východ, Kanada, Mexiko a Brazília.
  Obmedzená séria 340 kusov pre každú karosársku verziu sa bude
  vyznačovať výberom mimoriadne atraktívnych prvkov dizajnu a výbavy.</p>
<p>Dôkazom toho, že edícia First Edition je vrcholom športových jazdných
  vlastností a exkluzivity, je aj tmavá šedá metalíza Frozen Dark Grey z
  programu BMW Individual, lesklo čierne lišty okien BMW Individual
  High-gloss Shadow Line a 19-palcové M disky kolies z ľahkej zliatiny.
  Nenapodobiteľnú atmosféru vo vnútri vozidla vytvára kožené čalúnenie
  Merino z ponuky BMW Individual v exkluzívnom dvojfarebnom vyhotovení
  Fjord Blue/Silverstone, kožou potiahnutá palubná doska BMW Individual
  a M bezpečnostné pásy. Ďalším detailom interiéru je leštené hliníkové
  obloženie BMW Individual a plaketa M340i First Edition 1/340.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49
  mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby.</p>
<p>K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:</p>
<ul>
  <li>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
    Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
    Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
    Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
    Regnum Košice v Košiciach.</li>
  <li>Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto
    Motiv, je v Bratislave.</li>
  <li>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
    Bratislave a v Košiciach.</li>
  <li>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
    Bystrici, Košiciach a v Žiline. </li></ul>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Web:</strong> <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmw.sk">www.bmw.sk</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Facebook:</strong> <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/">https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/MINI.slovensko/">https://www.facebook.com/MINI.slovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/">https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Instagram:</strong> <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/bmwslovensko/">https://www.instagram.com/bmwslovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/minislovensko">https://www.instagram.com/minislovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk">https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>YouTube:</strong> <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko">https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/user/MINISlovensko">https://www.youtube.com/user/MINISlovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw">https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Twitter:</strong> <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>
  <a href="https://twitter.com/bmwslovensko">https://twitter.com/bmwslovensko</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Google+:</strong> <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>LinkedIn:</strong> <a href="https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/">https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/</a> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <em>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie
    a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
    715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.</em></p>
<p>
  <em>Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
    1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.</em></p>
<p>
  <em>Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného
    modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. </em></p>
<p>
  <em>Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o
    všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
    dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.</em></p>
<p>
  <strong>BMW M340i xDrive Sedan:</strong> Fuel consumption combined:
  7.4 – 7.0 l/100 km [38.2 – 40.4 mpg imp]; CO<sub> 2</sub> emissions
  combined: 168 – 160 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M340i xDrive Touring:</strong> Fuel consumption combined:
  7.6 – 7.2 l/100 km [37.2 – 39.2 mpg imp]; CO<sub> 2</sub> emissions
  combined: 172 – 163 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,3 Series,Touring,Sedan,G20,G21,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 28 Oct 2019 17:51:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 28 Oct 2019 16:51:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/06282c87-1dec-4352-bff7-ba4051649101/500_P90373313_highRes_the-new-bmw-m340i-xd.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/06282c87-1dec-4352-bff7-ba4051649101/500_P90373313_highRes_the-new-bmw-m340i-xd.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/06282c87-1dec-4352-bff7-ba4051649101/P90373313_highRes_the-new-bmw-m340i-xd.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90373313_highRes_the-new-bmw-m340i-xd.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW získalo najvyššie ocenenia na Tow Car Awards 2018 ako najlepšie vozidlo pre prívesy.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-ziskalo-najvyssie-ocenenia-na-tow-car-awards-2018-ako-najlepsie-vozidlo-pre-privesy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-ziskalo-najvyssie-ocenenia-na-tow-car-awards-2018-ako-najlepsie-vozidlo-pre-privesy/</guid><pp:caseid>808825</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Značka BMW bola po prvýkrát vyhlásená za „celkového víťaza“ na udeľovaní Tow Car Awards 2018. BMW 520d xDrive Touring získalo víťazstvo v kategórii aj hlavnú cenu. Ocenená bola hodnota za cenu, pohodlie jazdy, náklady na prevádzku, vylepšenia a priestor pre pasažierov, spolu s praktickosťou pri prevážaní batožiny na kemping a dovolenku.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Značka BMW bola po prvýkrát vyhlásená za „celkového víťaza“ na
  udeľovaní cien Tow Car Awards 2018. Model BMW 520d xDrive Touring bol
  zvolený za jasného víťaza odborníkmi z časopisov What Car? a Practical
  Caravan a z klubu Camping and Caravanning Club.</p>
<p> </p>
<p>Po absolvovaní náročných testov bolo vozidlo BMW 520d xDrive Touring
  vyhlásené za celkovo najlepšie vozidlo pre prívesy a uspelo v tvrdej
  konkurencii v hmotnostnej triede 1 700 – 1 899 kg. Ocenená bola aj
  jeho hodnota za cenu, pohodlie jazdy, náklady na prevádzku, vylepšenia
  a priestor pre pasažierov, spolu s praktickosťou pri prevážaní
  batožiny na kemping a dovolenku.</p>
<p>Chris Brownridge, z BMW Group UK, hovorí: „Cena pre celkového víťaza
  v teste najväčšieho a najlepšieho britského vozidla pre prívesy je pre
  nás veľkou poctou. Radi by sme sa poďakovali všetkým porotcom z
  Practical Caravan, What Car? a Camping and Caravanning Club za to, že
  dali BMW 5 Touring na prvé miesto spomedzi stoviek vozidiel, ktoré
  tento rok otestovali. Sme potešení, že tento model je teraz oficiálne
  uznaný ako dokonalé vozidlo pre spojenie s karavanom alebo prívesom a
  pre vodičov, ktorí hľadajú práve toto spojenie.“</p>
<p>David Motton, redaktor časopisu Practical Caravan pre prívesové
  vozidlá, označuje BMW ako „jasného víťaza“ a dodáva: „Pokiaľ ide o
  spoľahlivé a bezpečné vedenie prívesu, BMW radu 5 nemá veľa
  konkurentov. Ani v jednom z testov ťahania prívesu BMW neprejavilo
  žiadne známky zlyhania.“</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463
  milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v
  Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých
  partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW
  Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily,
  motocykle a prémiové služby.</p>
<p> </p>
<p>K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.</p>
<p>Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných
  kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto
  koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom
  takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách –
  v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD
  Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v
  autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava,
  Žilina, Košice a Trenčín.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
  Bratislave a v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a  v Žiline. </p>
<p> </p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Touring,5 Series,G31,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Mon, 25 Jun 2018 12:51:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 25 Jun 2018 10:51:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/86c13c99-6938-42e2-98fa-86c67e4ea6e1/500_P90262642_highRes_bmw-520d-touring.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/86c13c99-6938-42e2-98fa-86c67e4ea6e1/500_P90262642_highRes_bmw-520d-touring.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/86c13c99-6938-42e2-98fa-86c67e4ea6e1/P90262642_highRes_bmw-520d-touring.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90262642_highRes_bmw-520d-touring.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>„Majster zostatkovej hodnoty pre rok 2015“ - víťazstvo v kategóriách pre BMW i3, BMW radu 3 Touring a BMW X3. „Value Master/ Wertmeister 2015“.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/majster-zostatkovej-hodnoty-pre-rok-2015---vitazstvo-v-kategoriach-pre-bmw-i3-bmw-radu-3-touring-a-bmw-x3-value-master-wertmeister-2015/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/majster-zostatkovej-hodnoty-pre-rok-2015---vitazstvo-v-kategoriach-pre-bmw-i3-bmw-radu-3-touring-a-bmw-x3-value-master-wertmeister-2015/</guid><pp:caseid>808644</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Pojem trvalo udržateľnej radosti z jazdy nadobúda nový význam. Približne rok po svojom uvedení na trh vyhralo BMW i3 titul „Majster zostatkovej hodnoty pre rok 2015“ v novo vytvorenej kategórii „elektrické vozidlá“, ktorý je udeľovaný nemeckým motoristickým magazínom „Auto Bild“]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Pojem trvalo udržateľnej radosti z jazdy
  nadobúda nový význam. Približne rok po svojom uvedení na trh vyhralo
  BMW i3 titul „Value Master/ Wertmeister 2015“ (Majster zostatkovej
  hodnoty pre rok 2015) v novo vytvorenej kategórii „elektrické
  vozidlá“, ktorý je udeľovaný nemeckým motoristickým magazínom „Auto
  Bild“ . Jasný úspech BMW i3 ukazuje, že rozhodnutie sa pre prvý
  prémiový automobil, ktorý bol už od samého začiatku koncipovaný pre
  čisto elektrické a tým aj lokálne jazdenie bez emisií, sa trvalo
  vypláca nielen z ekologického ale aj ekonomického hľadiska. Opätovne
  potvrdená bola aj vynikajúca hodnotová stabilita konvenčne poháňaných
  modelov značky BMW. „Majstrom zostatkovej hodnoty pre rok 2015“ v
  strednej triede sa stalo BMW 325d Touring. V kategórii „kompaktných
  SUV“ vyhralo BMW X3 xDrive35d, nasledované BMW X4 xDrive30d.</p>
<p>Pri zostavovaní rebríčka „Majstrov zostatkovej hodnoty“ sa vychádza z
  prognózy vypracovanej odborníkmi z Inštitútu pre sledovanie trhu
  Schwacke o výnose z predaja, ktorý možno docieliť pri predaji nového
  vozidla prihláseného v roku 2015 po štyroch rokoch jeho používania. Do
  hodnotenia každého modelu vstupujú okrem kúpnej ceny a vlastností
  vozidla aj mnohé ďalšie faktory ako sú prevádzkové náklady, čas
  uvedenia vozidla na trh, imidž značky, konkurenčná situácia v segmente
  ako aj aktuálne trendy na automobilovom trhu a všeobecný ekonomický
  vývoj. Na základe tejto analýzy boli stanovené hodnotovo
  najstabilnejšie modely v 13 kategóriách vozidiel.</p>
<p>Pre potenciálnych kupcov nových vozidiel je rebríček „Majstrov
  zostatkovej hodnoty“ dôležitou pomôckou pri rozhodovaní. Vytyčuje
  cestu k modelom, pri ktorých je rozdiel medzi cenou nového vozidla a
  jeho hodnotou pri opätovnom predaji obzvlášť malý a možno ich teda
  považovať za dobrú investíciu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom
  prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj
  produkty značkového financovania a služby osobnej mobility.
  Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v
  14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predajný rekord v objeme
  približne 2.118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2013 činil zisk pred zdanením 7,91 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 76,06 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2013 zamestnával po celom svete 110 351 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom
  myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna
  udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v
  rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval
  komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <span>
    <a href="http://www.bmwgroup.com/"><span>www.bmwgroup.com</span></a></span></p>
<p>Facebook: <span>
    <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup"><span>http://www.facebook.com/BMWGroup</span></a></span></p>
<p>Twitter: <span>
    <a href="http://twitter.com/BMWGroup"><span>http://twitter.com/BMWGroup</span></a></span></p>
<p>YouTube: <span>
    <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview"><span>http://www.youtube.com/BMWGroupview</span></a></span></p>
<p>Google+: <span>
    <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/"><span>http://googleplus.bmwgroup.com</span></a></span></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail: <span>
    <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com"><span>milan.stupka@bmwgroup.com</span></a></span></p>
<p>Média web stránka: <span>
    <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en"><span>https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</span></a></span></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,BMW,Concept Vehicles &amp; Design,Press Kit,BMW i,i3,I01,F25 LCI,F31,3 Series,Touring,Product]]></category>
            <pubDate>Fri, 06 Feb 2015 13:15:59 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 06 Feb 2015 12:15:59 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/11c6a4eb-085e-4ef2-98c9-28ea32043f4c/500_P90142830_highRes_the-new-bmw-x3-with-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/11c6a4eb-085e-4ef2-98c9-28ea32043f4c/500_P90142830_highRes_the-new-bmw-x3-with-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/11c6a4eb-085e-4ef2-98c9-28ea32043f4c/P90142830_highRes_the-new-bmw-x3-with-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90142830_highRes_the-new-bmw-x3-with-.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>