<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                    <description></description>
                    <language>sk</language>
                    <lastBuildDate>Wed, 14 Oct 2026 10:44:30 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Sun, 07 Jun 2026 12:15:00 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Nové BMW M2 s M xDrive</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-s-m-xdrive/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-s-m-xdrive/</guid><pp:caseid>809665</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Systém pohonu všetkých kolies M xDrive si záujemci môžu prvýkrát objednať aj do kompaktného vysokovýkonného športového modelu BMW M2. Vylepšená trakcia umožňuje ešte intenzívnejšie zrýchľovanie v kombinácii s ešte lepšou agilitou a smerovou stabilitou. Pocit M bez akéhokoľvek kompromisu vo výkone. V každom ročnom období a pri takmer akýchkoľvek podmienkach na ceste. Inovatívna technológia motora BMW M Ignite výrazne znižuje spotrebu paliva pri vysokom zaťažení. Model BMW M2 s pohonom M xDrive príde na trh koncom leta 2026. (Tlačová správa, foto a video).]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Vďaka kombinácii extrémne agilného
  ovládania, výkonu typického pre divíziu M a kompaktných rozmerov
  stelesňuje model BMW M2 dokonalý prejav nefalšovanej radosti z jazdy.
  Nový model BMW M2 s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva:
  10,4 – 10,3 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 235 – 233 g/km podľa
  WLTP, trieda CO₂: G)* rozširuje v divízii BMW M GmbH ponuku modelov
  M2. Pre kompaktné vysokovýkonné športové vozidlo bude prvýkrát k
  dispozícii systém pohonu všetkých kolies M xDrive. Systém M xDrive
  rozdeľuje výkon radového šesťvalcového motora s hodnotou 353 kW (480
  k) s technológiou BMW M TwinPower Turbo medzi prednú a zadnú nápravu
  podľa aktuálnej situácie. Pomáha k tomu aj Aktívny M diferenciál,
  ktorý podľa potreby plne variabilne rozdeľuje pohon medzi zadné
  kolesá, čím maximalizuje trakciu a poskytuje jazdnú dynamiku bežne
  spojenú s modelom s pohonom zadných kolies.</p>
<p> </p>
<p>Tieto vylepšenia trakcie zároveň zvyšujú agilitu, dynamiku a smerovú
  stabilitu vozidla, čím ďalej zlepšujú jeho schopnosti pri zrýchľovaní.
  Nový model BMW M2 s M xDrive tak vodičom ponúka nenapodobiteľný pocit
  z M počas všetkých štyroch ročných období, takmer za akýchkoľvek
  podmienok na vozovke a za každého počasia – bez akéhokoľvek kompromisu
  vo výkone. Automobil predvádza svoju optimalizovanú trakciu (ktorá je
  tiež výsledkom špeciálne vyvinutého naladenia podvozku) s vynikajúcou
  istotou pri kolísavých podmienkach priľnavosti, ako napríklad ľad a
  sneh, ako aj na pretekárskej dráhe. Model BMW M2 s M xDrive príde na
  trh koncom leta 2026.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vynikajúca trakcia a ešte lepšia dynamika vďaka pohonu M
    xDrive a Aktívnemu M diferenciálu</strong>
</p>
<p>Systém pohonu všetkých kolies M xDrive využíva elektronicky ovládanú
  viaclamelovú spojku v rozdeľovacej prevodovke, ktorá zabezpečuje plne
  variabilné a nanajvýš plynulé rozdeľovanie výkonu motora medzi predné
  a zadné kolesá nového modelu BMW M2 s M xDrive. Prenos výkonu primárne
  na zadné kolesá zodpovedá známej koncepcii M. Pri bežnej jazde sa
  výkon prenáša výlučne na zadné kolesá. Až keď už nemôžu na vozovku
  dodávať ďalší výkon, systém pohonu všetkých kolies začne smerovať
  výkon aj na predné kolesá.</p>
<p> </p>
<p>Systém M xDrive spolupracuje s Aktívnym M diferenciálom vrátane
  M-špecifickej kontroly trakcie a DSC (Dynamická kontrola stability).
  Spoločne prispôsobujú reakcie vozidla aktuálnej situácii, aby
  poskytovali zážitok z jazdy s neprekonateľnou dynamikou a s citeľným
  zvýšením smerovej stability a trakcie.</p>
<p> </p>
<p>Rozdeľovacia prevodovka využíva riadiacu jednotku špeciálne vyvinutú
  pre daný model a integrovaný obmedzovač prešmykovania kolies. To
  umožňuje kompenzovať akékoľvek rozdiely v rýchlosti otáčok medzi
  prednými a zadnými kolesami. Deje sa to bez zapojenia centrálneho
  riadenia stabilizácie DSC, čo extrémne zrýchľuje proces a aj v
  náročných dynamických jazdných situáciách umocňuje typický pocit
  mimoriadne vysokej stability modelu M.</p>
<p> </p>
<p>Reakcie systému M xDrive si vodič môže nastaviť prostredníctvom menu
  M Setup. To znamená, že vodič si prispôsobí vlastnosti a prejavy
  pohonu všetkých kolies aktuálnej jazdnej situácii, ako aj svojim
  osobným preferenciám. Medzi dostupnými možnosťami sa nachádza aj režim
  2WD s deaktivovaným systémom DSC, v ktorom sa krútiaci moment prenáša
  iba na zadné kolesá. To umožňuje pozoruhodne puristický zážitok z jazdy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vývoj s koreňmi v konštrukcii pretekárskych automobilov:
    spaľovanie v predkomôrke</strong>
</p>
<p>Radový šesťvalcový 3,0-litrový motor poháňajúci nový model BMW M2 s M
  xDrive využíva technológiu BMW M Ignite – nový proces spaľovania v
  predkomôrke patentovaný spoločnosťou BMW. Táto inovácia predstavuje
  príklad úspešného prenosu technológie z pretekárskych automobilov do
  sériových modelov a od polovice roka 2026 sa dostane do všetkých
  radových šesťvalcových motorov v modeloch BMW M. Proces spaľovania v
  predkomôrke výrazne znižuje spotrebu paliva pri vysokom zaťažení. Táto
  nová technológia motora zároveň pomáha spĺňať požiadavky normy EU7.
  Rovnako ako predtým, aj teraz sa motor v modeli BMW M2 s pohonom M
  xDrive vyznačuje výnimočnými vlastnosťami typickými pre modely divízie
  M. Patria sem okamžité reakcie a lineárny nárast výkonu vo vyšších
  otáčkach. Tento temperamentný nástup výkonu zároveň sprevádza veľmi
  emotívny zvuk. Nižšiu spotrebu paliva pri vysokom zaťažení, ktorú
  prináša technológia BMW M Ignite, ocenia najmä zákazníci, ktorí radi
  jazdia na okruhu: S rovnakým množstvom paliva totiž môžu jazdiť dlhšie.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M2 s pohonom M xDrive štandardne využíva prevodovku M
  Steptronic s technológiou Drivelogic, ktorá zabezpečuje maximálny
  dynamický výkon motora. Na vozovku ho prenášajú štandardne montované M
  disky kolies z ľahkých zliatin (19-palcové vpredu, 20-palcové vzadu).
  Zákazníci si z ponuky voliteľnej výbavy môžu vybrať aj okruhové pneumatiky.</p>
<p> </p>
<p>Optimálny brzdný výkon na ceste aj na okruhu zabezpečujú brzdy M
  Compound so šesťpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu a s
  jednopiestikovými strmeňmi vzadu.</p>
<p> </p>
<p>Kombinácia pohonu všetkých kolies M xDrive a Aktívneho diferenciálu M
  poskytuje novému modelu BMW M2 s M xDrive ešte lepší výkon v šprinte.
  Z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,7 sekundy, čo je o 0,3 sekundy rýchlejšie
  ako jeho sesterský model s pohonom výlučne zadných kolies. Hodnota
  zaznamenaná metódou one-foot rollout (po rozjazde)<sup>1</sup> je 3,4
  sekundy. BMW M2 s M xDrive zrýchli z 0 na 200 km/h za 12,8 sekundy –
  alebo za 12,5 sekundy metódou one-foot rollout. Šprint z 80 na 120
  km/h zvládne za 3,7 sekundy. M2 s M xDrive dosahuje obmedzenú
  maximálnu rýchlosť 250 km/h, ktorá sa s voliteľným balíkom M Driver's
  Package zvýši na 285 km/h.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Individual Borusan Turkish Blue prvýkrát k dispozícii pre
    model BMW M2</strong>
</p>
<p>Paleta farieb exteriéru, z ktorých si zákazníci môžu vybrať, zahŕňa
  päť metalických a tri základné varianty, plus šesť možností z ponuky
  BMW Individual. Napríklad prvýkrát bude pre model M2 k dispozícii
  špeciálny lak BMW Individual Borusan Turkish Blue, ktorý mimoriadne
  výrazne podčiarkuje vizuálne expresívny dizajn exteriéru vozidla.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2: úspešný model vyrábaný v Mexiku</strong>
</p>
<p>BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km,
  kombinované emisie CO₂: 230 – 221 g/km podľa WLTP, trieda CO₂: G)*
  bolo v roku 2025 najpredávanejším vysokovýkonným modelom od
  spoločnosti BMW M GmbH. Nový model BMW M2 s M xDrive, rovnako ako
  ostatné modely M2, sa bude vyrábať v závode spoločnosti BMW Group v
  San Luis Potosí v Mexiku. Výroba sa začne v auguste 2026.
  Najdôležitejšie trhy pre model BMW M2 s M xDrive predstavujú USA,
  Nemecko a Čína.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Alexander Karajlovic, viceprezident pre vývoj v spoločnosti
    BMW M GmbH</strong>, hovorí: „Nový model BMW M2 s M xDrive otvára
  ďalšiu kapitolu v príbehu ikony. Prvýkrát prináša nové možnosti v
  spojení silného a nekompromisného charakteru kompaktného
  vysokovýkonného športového vozidla BMW M2 s vynikajúcou trakciou a s
  precíznosťou systému M xDrive. Toto zásadne vylepšené vozidlo prináša
  výkon radového šesťvalca s ešte väčšou stabilitou a istotou a do
  svojho dynamického repertoáru pridáva maximálnu kontrolu, stabilitu a
  zrýchlenie za akýchkoľvek podmienok. Rovnako ako jeho súrodenci, aj
  BMW M2 s M xDrive predstavuje vodičsky príťažlivé vozidlo, ktoré
  zároveň posúva svoje vysokovýkonné schopnosti na novú úroveň a nanovo
  definuje športové schopnosti v segmente kompaktných vozidiel divízie M.“</p>
<p> </p>
<p>
  <sup>1</sup> Hodnota s odpočítaním one-foot rollout. Pri tejto
  alternatívnej metóde sa čas začne merať až po opustení svetelnej
  rampy. Vzdialenosť, ktorá sa pri meraní nezohľadňuje (rozjazd), je 1
  stopa = 30,48 cm.</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong>
</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong>
</p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2025 celosvetový predaj viac
  než 2,46 mil. osobných automobilov a viac než 202 500 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2025 činil zisk pred zdanením 10,2 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 133,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2025 po celom svete 154 540 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika</strong>
</p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v
  Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave –
  Group M a v Dunajskej Strede – Dunauto.</p>
<p> </p>
<p>Autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v
  Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>Autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Fuel consumption, combined: 10.4 – 10.3 l/100 km [27.2 – 27.4 mpg
  imp]; CO₂ emissions, combined: 235 – 233 g/km according to WLTP, CO₂
  class: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,M2,G87,Product]]></category>
            <pubDate>Sun, 07 Jun 2026 12:15:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 07 Jun 2026 10:15:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/ff8c2baf-14ba-4da4-a91a-6046c6590052/500_P90642592_highRes_the-new-bmw-m2-with-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/ff8c2baf-14ba-4da4-a91a-6046c6590052/500_P90642592_highRes_the-new-bmw-m2-with-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/ff8c2baf-14ba-4da4-a91a-6046c6590052/P90642592_highRes_the-new-bmw-m2-with-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90642592_highRes_the-new-bmw-m2-with-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Unikátny model BMW M2 Show Car doplneným o súpravu M Performance Track Kit</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/unikatny-model-bmw-m2-show-car-doplnenym-o-supravu-m-performance-track-kit/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/unikatny-model-bmw-m2-show-car-doplnenym-o-supravu-m-performance-track-kit/</guid><pp:caseid>809517</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Model BMW M2 Show car vznikol na oslavu výročia priameho pôsobenia spoločnosti BMW Group v Českej republike +++ Dizajn vozidla odkazuje na pretekárske legendy BMW 635 CSi a BMW M3 DTM +++ BMW M2 Show Car využíva balík BMW M Performance Track Kit s mechanicky nastaviteľnou kompresiou +++ Na svete zatiaľ existujú iba štyri takto upravené modely BMW M2 +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov/Praha.</strong> Spoločnosť BMW Group Česká republika
  pripravila pri príležitosti výročia vzniku organizácie na českom trhu
  špeciálne vozidlo postavené na základe modelu BMW M2. Unikátny projekt
  s označením BMW M2 kombinuje historické odkazy zo sveta motoršportu
  BMW M s najmodernejšou technikou zameranou na jazdu na okruhoch.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M2 dostal originálny polep navrhnutý a realizovaný v Českej
  republike. Dizajn odkazuje na slávne pretekárske livreje modelov BMW
  635 CSi (E24) a BMW M3 DTM (E30), ktoré patria medzi najikonickejšie
  pretekárske vozidlá značky. Dominantný prvok predstavuje číslo 20 na
  dverách symbolizujúce 20 rokov priameho pôsobenia spoločnosti BMW
  Group na lokálnom trhu.</p>
<p> </p>
<p>Technický základ projektu tvorí model BMW M2 vybavený súpravou BMW M
  Performance Track Kit. Možnosť získať Track Kit dostali v predstihu
  štyri trhy na svete: Česká republika, Nemecko, Veľká Británia a USA.
  Český exemplár je tak iba jediným kusom s touto špecifickou
  konfiguráciou a zároveň aj s vlastným dizajnovým spracovaním.</p>
<p> </p>
<p>Súprava BMW M Performance Track Kit posúva model BMW M2 ešte bližšie
  k svetu profesionálneho motoršportu. Súprava určená pre jazdenie na
  okruhu kombinuje aerodynamické úpravy, špeciálny podvozok s
  nastaviteľným odklonom predných kolies a prototypové komponenty
  vyvinuté v spolupráci s divíziou BMW M. Tlmiče umožňujú oddelene a v
  14 krokoch nastaviť tak kompresiu, ako aj odskok. Vozidlo poskytuje aj
  možnosť znížiť svetlú výšku oproti štandardným vyhotoveniam o 10 až 20
  mm (odporúčané nastavenie od BMW M: -20 mm vpredu a -10 mm vzadu).</p>
<p> </p>
<p>Súčasť súpravy tvorí nastaviteľný predný splitter a o 50 mm posuvné
  zadné prítlačné krídlo inšpirované pretekárskymi vozidlami BMW M4 GT3
  a GT4 vo verziách EVO. Tieto doplnky vytvárajú v rýchlosti 200 km/h
  prítlak približne 200 kg. Všetky prvky prešli optimalizáciou v
  aerodynamickom tuneli automobilky BMW a naladil ich testovací jazdec
  Jörg Weidinger. Napriek tomu, že súprava sa zameriava na okruhové
  využitie, dostala schválenie aj pre bežnú cestnú premávku.</p>
<p> </p>
<p>Cena súpravy bude činiť predbežne asi 23 500 eur. Objednanie a
  distribúcia bude prebiehať individuálnou formou cez autorizovaných
  predajcov značky BMW.</p>
<p> </p>
<p>Súčasť výročného vozidla BMW M2 zároveň tvoria aj ďalšie prvky z
  programu originálneho príslušenstva BMW M Performance Parts. Patrí
  medzi ne karbónový kryt motora, výročné logá na kapote, veku
  batožinového priestoru a na krytoch nábojov kolies, hasiaci prístroj,
  lakťová opierka, špeciálne koberčeky M Performance Parts, alebo ťažný
  popruh. Na projekte spolupracuje aj spoločnosť Michelin, ktorá na
  vozidlo dodala pneumatiky Pilot Sport 4S.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M2 Show car predstavuje jedinečné spojenie oslavy,
  kreativity, histórie motoršportu a súčasných technológií divízie BMW
  M. Súčasne ukazuje možnosti individualizácie a technického vývoja v
  rámci ponuky originálneho príslušenstva BMW M Performance Parts.</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong> </strong>
</p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong>
</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong>
</p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2025 celosvetový predaj viac
  než 2,46 mil. osobných automobilov a viac než 202 500 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2025 činil zisk pred zdanením 10,2 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 133,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2025 po celom svete 154 540 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika</strong>
</p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v
  Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave –
  Group M a v Dunajskej Strede – Dunauto.</p>
<p> </p>
<p>Autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v
  Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>Autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW M,M2,Optional Extras, Accessories,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 04 Jun 2026 17:57:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 04 Jun 2026 15:57:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/412cab0e-b541-4ebf-bab5-5645abdd021c/500_P90643606_highRes_bmw-m2-as-show-car-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/412cab0e-b541-4ebf-bab5-5645abdd021c/500_P90643606_highRes_bmw-m2-as-show-car-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/412cab0e-b541-4ebf-bab5-5645abdd021c/P90643606_highRes_bmw-m2-as-show-car-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90643606_highRes_bmw-m2-as-show-car-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 CS Coupe na Slovensku – fotogaléria a špecifikácia press vozidiel</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-cs-coupe-na-slovensku---fotogaleria-a-specifikacia-press-vozidiel/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-cs-coupe-na-slovensku---fotogaleria-a-specifikacia-press-vozidiel/</guid><pp:caseid>809667</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ BMW M2 CS Coupe – Velvet Blue Metallic +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW M2 CS Coupe na Slovensku - fotogaléria</p>
<p>BMW M2 CS Coupe – <em>Velvet Blue Metallic</em></p>
<p>Foto: Samuel Zaťko, <a href="https://eur01.safelinks.protection.outlook.com/?url=http%3A%2F%2Fwww.instagram.com%2Fsamkoza%2F&data=05%7C02%7CMilan.Stupka%40bmwgroup.com%7C99db2855abd34abb68c008de9701b370%7Cce849babcc1c465bb62e18f07c9ac198%7C0%7C0%7C639114230769956291%7CUnknown%7CTWFpbGZsb3d8eyJFbXB0eU1hcGkiOnRydWUsIlYiOiIwLjAuMDAwMCIsIlAiOiJXaW4zMiIsIkFOIjoiTWFpbCIsIldUIjoyfQ%3D%3D%7C0%7C%7C%7C&sdata=H7R9IirexMIsMWmVeRBrTa0vXfzM1CxWQ9mkUXKsEhs%3D&reserved=0">www.instagram.com/samkoza/</a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW M,M2,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Mon, 13 Apr 2026 15:19:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 13 Apr 2026 13:19:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/53189e80-6bac-45a5-9eaa-08496a47e687/500_P90625199_highRes_bmw-m2-cs-velvet-blu.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/53189e80-6bac-45a5-9eaa-08496a47e687/500_P90625199_highRes_bmw-m2-cs-velvet-blu.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/53189e80-6bac-45a5-9eaa-08496a47e687/P90625199_highRes_bmw-m2-cs-velvet-blu.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90625199_highRes_bmw-m2-cs-velvet-blu.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Pokračujúci rast v segmente výkonných vozidiel - divízia BMW M GmbH zaznamenala 14. rekordný rok v rade</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/pokracujuci-rast-v-segmente-vykonnych-vozidiel---divizia-bmw-m-gmbh-zaznamenala-14-rekordny-rok-v-rade/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/pokracujuci-rast-v-segmente-vykonnych-vozidiel---divizia-bmw-m-gmbh-zaznamenala-14-rekordny-rok-v-rade/</guid><pp:caseid>809568</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Predaj sa zvýšil na 213 457 vozidiel +++ Divízia BMW M GmbH je siedmy rok po sebe najúspešnejším výrobcom spomedzi svojich priamych konkurentov +++ Najpredávanejším modelom sa stala verzia BMW X3 M50 +++ BMW M5 a BMW M5 Touring poháňajú rast v segmente vysokovýkonných vozidiel +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Spoločnosť BMW M GmbH dosiahla v roku 2025
  opäť vynikajúci rast predaja. Výrobca vysokovýkonných a výkonných
  vozidiel už 14. raz v rade vykázal rekordné tržby. A už siedmy raz po
  sebe vozidlá BMW M GmbH výrazne prekonali svojich konkurentov. Celkový
  predaj 213 457 vozidiel prekonal vynikajúci výsledok z
  predchádzajúceho roka (206 582 vozidiel) o tri percentá. Vysokovýkonné
  aj výkonné modely stanovili nové štandardy. Kľúč k úspechu na všetkých
  trhoch predstavoval najmodernejší modelový rad zahŕňajúci mnoho tried
  vozidiel a rozsiahle portfólio možností pohonu. V roku 2025 niesol
  takmer každý desiaty predaný automobil značky BMW logo BMW M. Tento
  9,8-percentný podiel predstavuje ďalší míľnik.</p>
<p> </p>
<p>„Náš 14. predajný rekord v rade potvrdzuje správnosť našej stratégie.
  Aj naďalej budeme v celom modelovom rade značky BMW ponúkať výkonné a
  vysokovýkonné vozidlá. S plne elektrickými, čiastočne elektrickými a
  čisto spaľovacími pohonnými jednotkami,“ hovorí Franciscus van Meel,
  generálny riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Rast poháňajú vysoko výkonné manažérske modely </strong></p>
<p>Vysokovýkonné modely z divízie BMW M GmbH kombinujú schopnosti z
  pretekárskej trate s neobmedzeným každodenným využitím. V roku 2025 sa
  kľúčovými modelmi zodpovednými za rast stali modely BMW M5. Verzia BMW
  M5 Sedan (kombinovaná vážená spotreba energie: 17,6 – 17,2 kWh/100 km
  a 5,0 – 4,8 l/100 km (WLTP); kombinované vážené emisie CO<sub>2</sub>:
  114 – 108 g/km (WLTP); triedy CO<sub>2</sub>: s vybitou batériou G,
  kombinované vážené C; spotreba paliva s vybitou batériou: 10,7 – 10,5
  l/100 km (WLTP))<sup>*,1</sup> a BMW M5 Touring (kombinovaná vážená
  spotreba energie: 18,1 – 17,6 kWh/100 km a 5,3 – 5,0 l/100 km (WLTP);
  kombinované vážené emisie CO<sub>2</sub>: 119 – 114 g/km (WLTP);
  triedy CO<sub>2</sub>: s vybitou batériou G, vážené, kombinované D –
  C; spotreba paliva s vybitou batériou: 10,9 – 10,7 l/100 km
  (WLTP))<sup>*,1</sup> zaznamenali v prvom celom roku na trhoch enormný
  nárast predaja, vďaka čomu významne prispeli k úspechu spoločnosti BMW
  M GmbH. Obe vozidlá ponúkajú špecifickú verziu systému M HYBRID s
  maximálnym výkonom 535 kW (727 k) a s maximálnym systémovým krútiacim
  momentom až 1 000 Nm. Vysokootáčkový motor V8 s technológiou M
  TwinPower Turbo a elektromotor odovzdávajú v kombinácii s
  osemstupňovou prevodovkou M Steptronic energiu do pohonu všetkých
  kolies M xDrive. Veľkú atraktivitu modelu BMW M5 Touring podčiarklo
  ocenenie Zlatý volant. Toto ocenenie udeľujú časopisy Auto Bild a Bild
  am Sonntag, ktoré vydáva nemecké vydavateľstvo Axel Springer SE.
  Vysokovýkonný model dosiahol najvyššie bodové hodnotenie zo všetkých
  finalistov súťaže. Zážená porota zároveň ohodnotila model BMW M5
  Touring pred ostatnými finalistami v triede vo všetkých jazdných
  disciplínach, ako aj z hľadiska účinnosti a pomeru ceny a kvality.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 221 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)* sa stal v roku 2025 najpredávanejším
  vysokovýkonným vozidlom. Tento model je k dispozícii aj s manuálnou
  prevodovkou (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 221 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)* a ako ešte viac na okruh zameraný špeciálny model
  BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 226 g/km (WLTP), trieda CO<sub>2</sub>: G)*.
  Dodáva výkon 390 kW (530 k) a na okruhu Nürburgring s časom 7:25,5
  minúty nedávno dosiahol nový rekord.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Obľúbené medzi milovníkmi výkonu: modely BMW M3</strong></p>
<p>Modely BMW M3 predstavujú ďalšiu rodinu vysokovýkonných bestsellerov.
  Zaujmú dokonale prispôsobenými modelovými variantmi a zahŕňajú sedany
  s rôznymi úrovňami výkonu. Základný model BMW M3 je obzvlášť
  puristické vozidlo dodávané so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s
  výkonom 353 kW (480 k) (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 229 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)*. Potom sú tu mimoriadne obľúbené varianty Touring.
  V roku 2025 prišiel na trh aj model BMW M3 CS Touring (kombinovaná
  spotreba paliva: 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 238
  g/km (WLTP), trieda CO<sub>2</sub>: G)*. Ide o najšportovejší exemplár
  s výkonom 405 kW (551 k). Veľký počet predaných vozidiel rodiny BMW M3
  vysiela jasný signál o pokračujúcej príťažlivosti tohto modelového
  radu a predstavuje významný príspevok k novému rekordu takmer 71 500
  predaných vysokovýkonných vozidiel.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Modely M Performance predstavujú bestsellery divízie BMW M GmbH</strong></p>
<p>Obzvlášť obľúbeným modelom a zároveň najpredávanejším vozidlom
  divízie BMW M GmbH bolo v roku 2025 BMW X3 M50 (kombinovaná spotreba
  paliva: 8,3 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 189 g/km
  (WLTP); trieda CO<sub>2</sub>: G)*. Špičkový športovec v segmente
  prémiových stredne veľkých SAV ponúka jedinečné výkonové schopnosti a
  charizmatický vzhľad. Motor M TwinPower Turbo v kombinácii so
  48-voltovou mild-hybridnou technológiou poskytuje maximálny systémový
  výkon 293 kW (398 k). Výkon modelu BMW X3 M50 dopĺňa špecifická
  technológia podvozka a charakteristické dizajnové prvky M. Vďaka týmto
  vlastnostiam predbehol v predajoch aj model BMW i4 a jeho verziu M60
  Gran Coupé xDrive (kombinovaná spotreba energie (WLTP): 20,9 kWh/100
  km; kombinované emisie CO<sub>2</sub> (WLTP): 0 g/km, trieda
  CO<sub>2</sub>: A)*, ktorá dosahuje výkon 442 kW (601 k) a dojazd až
  551 km. Najvýkonnejšia verzia elektrického vozidla BMW i4 bola
  najpredávanejším modelom BMW M GmbH v rokoch 2022 až 2024.</p>
<p> </p>
<p>V roku 2025 nieslo takmer každé desiate predané vozidlo značky BMW
  logo BMW M a podiel predaja 9,8 percenta (9,4 percenta v
  predchádzajúcom roku) predstavuje ďalší nový rekord. Vozidlá BMW M sú
  obzvlášť obľúbené vo Švajčiarsku, kde modely BMW M predstavujú takmer
  každé štvrté objednané vozidlo značky BMW.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výnimočný celkový predaj, popredné miesta na jednotlivých trhoch</strong></p>
<p>Na kľúčových trhoch viedli vozidlá spoločnosti BMW M GmbH a značne
  prekonali svojich konkurentov. Tieto modely boli obzvlášť žiadané v
  USA, na najväčšom samostatnom trhu s viac ako 72 000 predanými kusmi.
  Modely BMW M však dosiahli popredné pozície aj na trhoch ako Kanada,
  Nemecko, Južná Kórea, Juhoafrická republika a Spojené kráľovstvo. V
  Číne dosiahla spoločnosť BMW M GmbH svoj najväčší absolútny nárast predaja.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Modelová stratégia zameraná na zabezpečenie a rozšírenie
    vrcholnej pozície</strong></p>
<p>Jadro úspechu spoločnosti BMW M GmbH predstavuje najmodernejšie
  modelové portfólio s komplexnou ponukou vozidiel so spaľovacími
  motormi, s plug-in hybridnými a s plne elektrickými pohonmi. Ďalší
  impulz poskytne vývoj modelov založených na vozidlách s označením NEUE
  KLASSE. „Naša stratégia otvorenosti novým technológiám sa v roku 2025
  opäť vyplatila. BMW M GmbH znamená synonymum pre optimálny výkon bez
  ohľadu na typ pohonného ústrojenstva. Na všetkých trhoch a vo všetkých
  triedach vozidiel. Zákazníci, ktorí hľadajú výkonné, alebo
  vysokovýkonné vozidlo, ho vždy nájdu pod značkou BMW M GmbH,“ hovorí
  Sylvia Neubauer, viceprezidentka spoločnosti BMW M GmbH pre
  zákazníkov, značku a predaj.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Motoristický šport zostáva kľúčovým pilierom spoločnosti BMW M GmbH</strong></p>
<p>Pretekárske vozidlá BMW M Motorsport – BMW M Hybrid V8, BMW M4 GT3
  EVO a BMW M4 GT4 EVO, dosiahli v roku 2025 celkovo viac ako 180
  víťazstiev. V továrenskom motoristickom športe podal model BMW M
  Hybrid V8 v prvej polovici sezóny FIA WEC konkurencieschopný výkon
  a rovnako sa mu darilo aj v šampionáte IMSA WeatherTech SportsCar
  Championship. Najlepším výsledkom rozkolísanej sezóny bolo prvé a
  druhé miesto na pretekoch Road America. Skvelú sezónu zaznamenal model
  BMW M4 GT3 EVO. Zatiaľ čo prvé dve miesta na 12-hodinových pretekoch
  Bathurst v Austrálii stále získal predchádzajúci model, verzia EVO
  plynule pokračovala v sérii so špičkovými výsledkami. Triumfy na
  24-hodinových pretekoch Nürburgring (Nemecko), Suzuka 1000 (Japonsko),
  na 8-hodinových pretekoch v Indianapolis a v triede GTD Pro na
  pretekoch 6 Hours of the Glen a Petit Le Mans (obe v USA) patria medzi
  vrcholy sezóny s viac ako 80 víťazstvami a s ďalšími 100 umiestneniami
  na stupňoch víťazov.</p>
<p> </p>
<p>Tímy jazdiace na vozidle BMW M4 GT4 EVO dosiahli v sezóne 2025 viac
  ako 100 víťazstiev. BMW M4 GT4 sa viac ako ktorýkoľvek iný model spája
  so zákazníckymi pretekmi. Mimoriadnym vrcholom bolo víťazstvo v SP10
  na 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring. V pretekárskej sérii
  Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) sa tieto vozidlá umiestnili na
  špičke v deviatich z desiatich pretekov. Okrem toho model BMW M4 GT4
  EVO triumfoval vo všetkých triedach pretekov GT4 America. Silné
  výsledky tímov GT4 pomohli tímu BMW M Motorsport zabezpečiť si titul
  konštruktérov SRO v kategórii GT4. V sezóne 2026 bude debutovať BMW M2
  Racing ako nové základné vozidlo, ktoré doplní modelové portfólio pre
  zákaznícke preteky.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>*Údaje o spotrebe a emisiách:</strong></p>
<p>Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO<sub>2</sub>, spotrebe energie a
  dojazde platia pre vozidlá ponúkané na nemeckom trhu. Všetky údaje sú
  založené na novom testovacom cykle WLTP. Údaje o spotrebe energie a
  emisiách sa vzťahujú na nemecké Nariadenie o energetickom označovaní
  osobných automobilov (EnVKV).</p>
<p> </p>
<p>
  <sup>1</sup>Pre plug-in hybridy: vážené, kombinované (vážené pri
  nabíjaní striedavým prúdom podľa EC).</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jedna samostatná autorizovaná servisná prevádzka značky BMW v
  Bratislave – Group M.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Energy consumption, weighted, combined: 17.6–17.2
  kWh/100 km and 5.0–4.8 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions,
  weighted, combined: 114–108 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with
  discharged battery G, weighted, combined C; fuel consumption with
  discharged battery: 10.7–10.5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Energy consumption, weighted, combined:
  18.1–17.6 kWh/100 km and 5.3–5.0 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  emissions, weighted, combined: 119–114 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  classes: with discharged battery G, weighted, combined D–C; fuel
  consumption with discharged battery: 10.9–10.7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manual transmisson):<br />Fuel consumption, combined:
  10.2–9.7 l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km
  (WLTP), CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Fuel consumption, combined: 10.0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 226 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW M3 (manual transmission):<br />Fuel consumption, combined: 10.1
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–229 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Fuel consumption, combined: 10.5 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 238 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Fuel consumption, combined: 8.3 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 189 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Energy consumption, combined
  (WLTP): 20.9 kWh/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined (WLTP): 0
  g/km, CO<sub>2</sub> class: A</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,BMW M,M3,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 07:16:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 13 Jan 2026 06:16:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 Turbo Design Edition</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-turbo-design-edition-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-turbo-design-edition-sk/</guid><pp:caseid>809569</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Špeciálna edícia BMW M2 navrhnutá exkluzívne pre americký trh +++ Farebná kombinácia odkazuje na legendárne BMW 2002 turbo +++ Exkluzívne s manuálnou prevodovkou, karbónovou strechou M a balíkom M Driver's Package +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Woodcliff Lake, NJ. </strong>Na pretekoch Motul Petit Le Mans
  2025 predstavilo BMW model BMW M2 Turbo Design Edition <strong>pre
    americký trh</strong>, ktorý je <strong>poctou legendárnemu modelu
    BMW 2002 turbo z rokov 1974–1975</strong>. V bielej farbe Alpine
  White s ručne maľovanými pruhmi Motorsport a grafickým motívom „turbo“
  na kapote oslavuje päť desaťročí tradície turbomotorov BMW.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Od januára 2026</strong> sa bude model vyrábať v obmedzenom
  počte a bude štandardne vybavený <strong>šesťstupňovou manuálnou
  prevodovkou</strong>. Karbónová strecha s trojfarebnými pruhmi, čierny
  spojler a voliteľné matné zlatobronzové disky <strong>odrážajú výrazný
    štýl modelu 2002 turbo</strong>.</p>
<p> </p>
<p>Interiér s čiernou kožou Vernasca, ozdobnými detailmi vo farbách BMW
  M a volantom M Alcantara pôsobí štýlovo a luxusne. Trojlitrový radový
  šesťvalcový benzínový motor M TwinPower Turbo s výkonom 353 k/480 k a
  krútiacim momentom 550 Nm zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a s
  balíkom M Driver's Package dosahuje maximálnu rýchlosť 275 km/h.</p>
<p> </p>
<p>BMW M2 Turbo Design Edition je <strong>modernou poctou jednému z
    kľúčových vozidiel v histórii BMW – oslavuje začiatky turbodúchadiel
    a zároveň stelesňuje nepretržité úsilie značky o výkon, presnosť a
    radosť z jazdy</strong>.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2 s 6-stupňovou manuálnou prevodovkou:</strong></p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva: 10,2–10,0 l/100 km; kombinované emisie
  CO2: 231–226 g/km podľa WLTP, energetická trieda CO2: G</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail: milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jedna samostatná autorizovaná servisná prevádzka značky BMW v
  Bratislave –Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p>
  <strong> </strong></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 s 6-stupňovou manuálnou prevodovkou:</strong></p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva: 10,2–10,0 l/100 km; kombinované emisie
  CO2: 231–226 g/km podľa WLTP, energetická trieda CO2: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW,BMW M,M2,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 15 Oct 2025 09:50:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 15 Oct 2025 07:50:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a380a7b2-f572-433c-ba2a-2acf5b988dcb/500_P90621259_highRes_the-2026-bmw-m2-turb.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a380a7b2-f572-433c-ba2a-2acf5b988dcb/500_P90621259_highRes_the-2026-bmw-m2-turb.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a380a7b2-f572-433c-ba2a-2acf5b988dcb/P90621259_highRes_the-2026-bmw-m2-turb.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90621259_highRes_the-2026-bmw-m2-turb.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 CS vytvorilo nový rekord: Severnú slučku na okruhu Nürburgring prešlo za 7:25,5 minúty</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-cs-vytvorilo-novy-rekord-severnu-slucku-na-okruhu-nurburgring-preslo-za-7255-minuty/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-cs-vytvorilo-novy-rekord-severnu-slucku-na-okruhu-nurburgring-preslo-za-7255-minuty/</guid><pp:caseid>809660</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Nový model BMW M2 CS sa stal najrýchlejším kompaktným automobilom na pretekárskom okruhu Zelené peklo +++ 20,832 kilometra prvýkrát absolvovaných za menej ako 7:30 minút +++ Stanovenie míľnika vo svete kompaktných vysokovýkonných športových vozidiel +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Nový model BMW M2 CS (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 226 g/km
  podľa WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) stanovil 11. apríla 2025 nový
  štandard na legendárnej trati Severnej slučky na pretekárskom okruhu
  Nürburgring. Vozidlo, ktoré šoféroval Jörg Weidinger, vývojový
  inžinier divízie BMW M, prešlo 20,823 kilometra dlhú trať Severnej
  slučky na okruhu Nürburgring za 7:25,5 minúty, čím o osem sekúnd
  prekonalo predchádzajúci najlepší čas pre kompaktné vozidlá. Rekordný
  model BMW M2 CS nielen, že zvyšuje latku v triede kompaktných
  vozidiel, ale zároveň pokračuje v upevňovaní reputácie divízie BMW M
  ako výrobcu vysokovýkonných vozidiel, ktoré vynikajú na cestách, aj na
  pretekárskych tratiach.</p>
<p> </p>
<p>„Model BMW M2 CS dosiahol na Severnej slučke časom 7:25,5 minúty
  významný míľnik a v jednom vozidle tak demonštroval potenciál
  kombinácie výkonu, technológie a výnimočnej dynamiky jazdy,“ uviedol
  Franciscus van Meel, výkonný riaditeľ divízie BMW M GmbH. „Sme hrdí na
  to, že model BMW M2 CS týmto časom opäť stanovil nový štandard v
  triede kompaktných automobilov.“</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Pokračovanie úspešného príbehu</strong></p>
<p>Predchádzajúci najlepší čas pre model BMW M2 dosiahol Weidinger v
  apríli 2023, keď trať zdolal za 7:38,7 minúty. O dva roky neskôr tento
  čas prekonal o 13 sekúnd a prvýkrát pokoril rekord triedy na úrovni
  7:30 minúty. Model BMW M2 CS s novo dosiahnutým najlepším časom 7:25,5
  minúty demonštruje svoj vynikajúci výkon, ako aj inovatívne výkonové a
  konštruktérske schopnosti spoločnosti BMW M GmbH.</p>
<p> </p>
<p>Predchádzajúce rekordné časy vozidiel strednej triedy BMW M4 CS, BMW
  M4 CSL a BMW M3 CS na Severnej slučke pokorili hodnotu 7:30 minúty.
  Model BMW M4 CSL drží aj najlepší čas na kolo, aký kedy zaznamenalo
  sériovo vyrábané vozidlo spoločnosti BMW Group. Oficiálny, notársky
  overený čas je 7:18,137 minúty.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Mýtus o Zelenom pekle: Nordschleife ako skúšobné miesto</strong></p>
<p>Pretekárska dráha Nordschleife, často označovaná ako Zelené peklo, je
  považovaná za jeden z najnáročnejších a najťažších pretekárskych
  okruhov na svete. S dĺžkou 20,832 kilometra a s viac ako 70 zákrutami
  kladie na vodičov aj vozidlá mimoriadne vysoké nároky. Rýchle kolo na
  tejto trati dokazuje výkon a ovládateľnosť automobilu. Časy na
  Severnej slučke tvoria zlatý štandard pre meranie športového výkonu a
  jazdnej dynamiky vozidla. Rekordné jazdy monitoruje nezávislá
  testovacia organizácia a vozidlá podstupujú kontrolu, aby sa
  zabezpečil ich štandardný stav. Táto podrobná kontrola zabezpečuje, že
  rekordné jazdy absolvujú sériovo vyrábané vozidlá.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nürburgring – domov BMW M</strong></p>
<p>Divízia BMW M a okruh Nürburgring spolupracujú už viac ako
  štvrťstoročie. Od tribúny BMW M Power Grandstand a mosta BMW M Bridge,
  až po jazdný zážitok BMW M Driving Experience a testovacie centrum BMW
  M, nehovoriac o testovacích jazdách na Severnej slučke pre vozidlá M
  na ceste do sériovej výroby. Partnerstvo medzi divíziou BMW M a
  okruhom Nürburgring predstavuje už viac ako 25 rokov obrovský úspech.
  Severná slučka slúži ako testovacia dráha pre každý model M.
  Testovacie centrum BMW M je vybavené najmodernejším dielenským
  vybavením, ktoré umožňuje divízii BMW M podrobiť vozidlá prísnym
  testom na trati Severnej slučky ešte pred začiatkom ich výroby, ako aj
  vyvíjať nové modely.</p>
<p> </p>
<p>Pretekárske vozidlá BMW M Motorsport dosiahli na 24-hodinových
  pretekoch na okruhu Nürburgring početné úspechy v rôznych
  pretekárskych kategóriách vrátane 21 celkových víťazstiev. Ďalšiu
  vlajkovú loď tejto spolupráce predstavuje showroom M Power, ktorý
  prešiel v roku 2021 rekonštrukciou. Vtedy sa ešte viac umocnilo
  postavenie okruhu Nürburgring ako domova vozidiel BMW M.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nový model BMW M2 CS: Viac výkonu, vylepšená jazdná dynamika a
    dôsledne odľahčená konštrukcia</strong></p>
<p>Nový model BMW M2 CS predstavuje dôkaz neustáleho záväzku divízie BMW
  M GmbH stanovovať štandardy v segmente kompaktných vysokovýkonných
  športových vozidiel. Kombinácia výkonu, ľahkej konštrukcie a
  inovatívnych technológií robí z modelu BMW M2 CS vozidlo, ktoré
  rozbúcha srdcia vodičov a nadšencov. BMW M2 CS zvyšuje radosť z jazdy
  v prémiovom segmente vďaka vylepšenému výkonu a vynikajúcej
  obratnosti. Pokročilý radový šesťvalcový motor s technológiou BMW M
  TwinPower Turbo poskytuje pôsobivý výkon 390 kW (530 k) a maximálny
  krútiaci moment 650 Nm. K jeho športovému výkonu prispievajú
  špecifické uloženia motora, M adaptívne odpruženie a M kompozitný
  brzdový systém. Výkon sa prenáša na zadné kolesá prostredníctvom
  8-stupňovej prevodovky M Steptronic so softvérom Drivelogic. BMW M2 CS
  je najľahším modelom súčasnej generácie M2. Podarilo sa to dosiahnuť
  vďaka cielenému odľahčovaniu vrátane veľkého množstva exteriérových a
  interiérových komponentov vyrobených z plastu vystuženého uhlíkovými
  vláknami (CFRP), čo znižuje hmotnosť vozidla o približne 30 kg. To
  rozhodujúcim spôsobom prispieva k jeho vynikajúcej jazdnej dynamike.
  BMW M2 CS štandardne prichádza k zákazníkom s M kovanými diskami
  kolies z ľahkých zliatin. Model BMW M2 CS, vyrábaný v závode
  spoločnosti BMW Group v mexickom San Luis Potosí, tvorí súčasť
  limitovanej edície s plánovaným uvedením na trh koncom leta 2025 a v
  Nemecku sa bude predávať za cenu od 115 000 eur.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace</p>
<p>a Bavaria v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija</p>
<p>Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v
  Žiline, Regnum</p>
<p>Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv</p>
<p>a Group M.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>*Consumption and emission figures:</strong>
  <strong>
    <br /></strong>(Fuel consumption combined: 10.0 l/100 km; CO2
  emissions combined: 226 g/km according to WLTP, CO2 class G)</p>
<p>The data on fuel consumption, CO<sub>2</sub> emissions, power
  consumption and range refer to vehicles on the automotive market in
  Germany. All figures have already been calculated based on the new
  WLTP test cycle. Consumption and emission data refer to the German
  Passenger Car Energy Labelling Regulation (EnVKV).</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 03 Jul 2025 12:55:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 03 Jul 2025 10:55:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/ca23e5ac-22c5-4db4-bb8c-df70471b6e4d/500_P90608181_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/ca23e5ac-22c5-4db4-bb8c-df70471b6e4d/500_P90608181_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/ca23e5ac-22c5-4db4-bb8c-df70471b6e4d/P90608181_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90608181_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Cena nového BMW M2 CS</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cena-noveho-bmw-m2-cs-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cena-noveho-bmw-m2-cs-sk/</guid><pp:caseid>809430</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Základná cena výrazne športového BMW M2 CS je 110 500 €. Objednávky na tento špeciálny variant sú už spustené.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava. </strong>BMW M2 CS dokonalo zapadá do rodiny
  modelov CS. Ako jediný sa dodáva len s pohonom zadných kolies a na
  svoj radový benzínový šesťvalec dodáva výkon 390 kW/530 k. Starostlivé
  úpravy usporiadania motora a charakteristiky adaptívneho M podvozku
  vytvorili jedinečné vozidlo vhodné na použitie nielen na bežných
  cestách, ale aj na pretekárskom okruhu. Cena špeciálnej edície BMW M2
  CS je 110 500 €. Vozidlo je už teraz možné objednať u autorizovaných
  predajcov BMW.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>                                           </strong></p>
<p>
  <strong>Druh pohonu           Výkon                       Cena spolu s DPH</strong></p>
<p>R6, 3,0 l                    390 kW/530 k            110 500 €</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>
    <em>BMW M2 CS</em></strong>: kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100
  km; kombinované emisie CO2: 226 g/km v cykle WLTP, trieda CO2: G.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M2 CS: kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100 km; emisie CO2,
  kombinované: 226 g/km v cykle WLTP, trieda CO2: G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW M,M2,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Mon, 02 Jun 2025 14:01:12 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 02 Jun 2025 12:01:12 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b2d794bd-f12a-4093-9c06-9d7b5d45783c/500_P90600852_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b2d794bd-f12a-4093-9c06-9d7b5d45783c/500_P90600852_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b2d794bd-f12a-4093-9c06-9d7b5d45783c/P90600852_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90600852_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M oslavuje svetovú premiéru dizajnu nového BMW M2 CS na Concorso d&#039;Eleganza Villa d&#039;Este 2025</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-oslavuje-svetovu-premieru-dizajnu-noveho-bmw-m2-cs-na-concorso-deleganza-villa-deste-2025/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-oslavuje-svetovu-premieru-dizajnu-noveho-bmw-m2-cs-na-concorso-deleganza-villa-deste-2025/</guid><pp:caseid>809408</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Dizajn nového BMW M2 CS bol predstavený v piatok večer v rámci jedinečného podujatia, ktoré sa koná od 23. do 25. mája 2025 pri jazere Como.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Prvé obrázky pre médiá sú už online.</p>
<p>Oficiálne uvedenie vozidla na trh, vrátane zverejnenia všetkých
  technických údajov, sa uskutoční 28. mája 2025 o 00:01 SELČ.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>Fuel consumption and emissions figures: <br /></strong>Fuel
  consumption, combined: 10.0 l/100 km [28.3 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions, combined: 226 g/km in the WLTP cycle, CO<sub>2</sub> class: G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 23 May 2025 22:07:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 23 May 2025 20:07:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/628c099b-0c99-4c6b-bd76-4199b222bb9c/500_P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/628c099b-0c99-4c6b-bd76-4199b222bb9c/500_P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/628c099b-0c99-4c6b-bd76-4199b222bb9c/P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Cestovateľský tip 2024-2025: Nová kniha “Okresky - Slovensko II.” vznikla s pomocou BMW M2 a BMW X2 a elektrického BMW iX2</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cestovatelsky-tip-2024-2025-nova-kniha-okresky---slovensko-ii-vznikla-s-pomocou-bmw-m2-a-bmw-x2-a-elektrickeho-bmw-ix2/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cestovatelsky-tip-2024-2025-nova-kniha-okresky---slovensko-ii-vznikla-s-pomocou-bmw-m2-a-bmw-x2-a-elektrickeho-bmw-ix2/</guid><pp:caseid>809334</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Nový, šiesty diel už kultovej cestovateľskej knihy Okresky opäť priblíži najzaujímavejšie cesty – tentokrát na Slovensku +++ Viac ako polovica nových ciest +++ Inovatívne interaktívne spracovanie +++ Autorský tím spracoval 4 860 fotografií, najazdil 4 600 km, čo zabralo 16 dní a napísal 45 strán textu +++Rozhovor s autorom+++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava.</strong> Po precestovaní Českej republiky, po tom,
  ako vás Okresky zaviedli dlhšou, no zaujímavejšou cestou k
  chorvátskemu moru, a po tom, ako sa autorom dokrútila hlava zo
  všetkých alpských priesmykov, prišlo na rad opäť Slovensko. Nie ako
  ďalšia reedícia, ale ako nová kniha. S viac ako 60 percentami nových
  ciest, ktoré pri tvorbe prvej knihy neboli vo vyhovujúcom stave, no
  medzi tým už dostali minimálne nový asfalt, a tak si cestu na nich
  dosýta užijete. Volantom budete krútiť vtedy, keď príde zákruta, nie v
  momente, keď by ste sa beznádejne vyhýbali dieram na vozovke.</p>
<p> </p>
<p>A tak sa pripravte na to najlepšie zo Slovenska, akurát ešte lepšie.
  Privítajte nové Okresky: Slovensko II, ktoré prichádzajú po 4 rokoch v
  obľúbenom formáte, rozdelenom do piatich kapitol. Vyrazte na 1 306
  kilometrov dlhý výlet od východu na západ naprieč cestami, ktoré
  formovali tisícky šoférov. Môžete sa tešiť na 300 strán, nový
  prepracovaný dizajn a jedinečný jazdecký, ale aj čitateľský zážitok,
  ako aj na miesta, kde sa vám oplatí zastaviť. Očarujúce fotografie
  dostali dosť priestoru na to, aby vynikla ich atmosféra, ako aj nálada
  a zážitok z cestovania a spoznávania miest, ktoré môžu byť pre niekoho
  nové, pre iných známe.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Presný kilometer</strong></p>
<p>Kapitoly v knihe nie sú označené číslami strán, ale podľa stavu na
  počítadle kilometrov. Rovnaký postup použili autori aj pri
  fotografiách — aby prípadní nasledovníci, ktorí sa vydajú po ich
  stopách, presne vedeli, kde ktoré miesta nájdu.</p>
<p> </p>
<p>Medzi inovácie tejto knihy patrí aj väčšia interakcia s čitateľmi.
  Namiesto doteraz používanej vyberacej mapy nájdete mapové podklady pri
  každej kapitole. Dopĺňajú ich QR kódy, ktoré mapu nielen zobrazia, ale
  aj zašlú do navigácie, takže bez problémov môžete prejsť každú jednu
  zobrazenú zákrutu.</p>
<p> </p>
<p>Na to, aby mohol šiesty diel Okresiek vzniknúť, musel autorský tím
  spracovať 4 860 fotografií, najazdiť 4 600 km, čo zabralo 16 dní a
  napísať 45 strán textu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Plnokrvná trojica</strong></p>
<p>Výrobu každej z doterajších kníh Okresky sprevádzali zaujímavé
  vozidlá. Také, ktoré nemali problém zvládnuť vysoké nároky na
  obratnosť, dynamiku a tým poskytli aj radosť z jazdy. To isté platilo
  mierou vrchovatou aj pri výrobe knihy Okresky Slovensko II. Ako sa
  vyjadril aj sám autor, asi ťažko nájsť vhodnejšie vozidlo na zakrútené
  slovenské cesty ako BMW M2. Tento model sa vyznačuje vysokým výkonom
  353 kW (480 k) plynúcim z prepĺňaného benzínového radového 3-litrového
  motora so šiestimi valcami. Za všetku dynamiku hovoria krútiaci moment
  550 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a pohon zadných
  kolies. K špecialitám tohto vozidla patrí aj možnosť voľby 8-stupňovej
  automatickej, alebo 6-stupňovej manuálnej prevodovky, čo ocenia
  predovšetkým zarytí milovníci nefalšovanej radosti z jazdy bez
  akýchkoľvek obmedzení.</p>
<p> </p>
<p>Vzhľadom na výnimočnosť spojenia modelu BMW M2 a knihy Okresky
  Slovensko II vznikla limitovaná séria kníh s týmto jedinečným vozidlom
  na obálke.</p>
<p> </p>
<p>Okrem samotného prejdenia všetkými cestami potreboval autorský tím
  absolvovať celú trasu viackrát, aby vznikli všetky fotografie,
  zaznamenali všetky poznámky a zachytili všetky informácie, ktoré sa
  následne dostali do knihy. Pri tejto časovo aj jazdecky náročnej práci
  im pomáhali ďalšie dve vozidlá – všestranné kompaktné prémiové Sports
  Activity Coupé (SAC), model BMW X2, ako aj jeho prvýkrát predstavená
  plne elektrická verzia BMW iX2. V novej generácii dostalo vozidlo
  výrazne väčšie rozmery a nápadná silueta kupé ukazuje jasný vývojový
  skok dizajnu exteriéru. Progresívny charakter nového modelu vidno aj
  na plne elektrickej verzii BMW iX2, ako aj na veľkom počte systémov
  umožňujúcich autonómnu jazdu a parkovanie, či na inovatívnych
  digitálnych službách, ktoré prináša nový systém BMW iDrive s funkciou
  QuickSelect a operačný systém BMW Operating System 9.</p>
<p> </p>
<p>Nový model BMW X2 narástol oproti svojmu predchodcovi o 194 mm na
  dĺžku 4 554 mm, o 21 mm na šírku 1 845 mm a o 64 mm na výšku 1 590 mm.
  Dlhší rázvor a širšie rozchody prinášajú viac miesta na piatich
  sedadlách aj v batožinovom priestore. Nový model X2 ponúka v
  závislosti od verzie maximálny objem 560 – 1 470 l. BMW iX2 ponúka od
  525 do 1 400 l. V oboch prípadoch išlo o rozmery exteriéru a
  interiéru, ktoré pomáhali tvorcom knihy, aby sa pohodlne presúvali po
  všetkých cestách a doplnili všetky podstatné informácie.</p>
<p>Plne elektrická verzia BMW iX2 xDrive30 spája dva elektromotory,
  jeden na prednej náprave a jeden na zadnej, ktoré dodávajú systémový
  výkon 230 kW (313 k) a systémový krútiaci moment 494 Nm. Vďaka tomu
  zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť
  180 km/h. Kombinácia 64,8 kWh vysokonapäťovej batérie a spotreby 17,7
  – 16,3 kWh/100 km umožňujú podľa cyklu WLTP dojazd do vzdialenosti 417
  – 449 km. Rýchle nabíjanie výkonom 130 kW naplní batériu z 10 na 80 %
  už za 30 minút.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Radosť z jazdy</strong></p>
<p>Milan Stupka, Corporate Communications manager automobilky BMW na
  Slovensku, dodáva: „Od prvého momentu stretnutia s vytlačenou
  publikáciou Okresky sa nám koncept veľmi zapáčil. Po oslovení sme radi
  vyšli v ústrety a poskytli na opätovné spoznávanie kľukatých
  slovenských ciest pri výrobe šiesteho dielu knihy naše špičkové modely
  BMW M2, BMW X2 a inovatívny plne elektrický model BMW iX2. Obsah knihy
  a jej samotné papierové spracovanie spolu s grafikou spájajú umelecké
  aspekty na jednej strane s cestovateľským zážitkom a s
  technicko-emočnou radosťou z jazdy pri objavovaní nekonečných zákrut a
  nových fascinujúcich výhľadov na strane druhej. Tvorcom držíme palce v
  rozvoji a budovaní komunity fanúšikov „Okresiek“.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Rozhovor s autorom</strong></p>
<p>O knihe Okresky Slovensko II a pozadí jej vzniku nám povedal pár slov
  aj jej autor Miloš Fusek:</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Prečo opäť Slovensko?</strong></p>
<p>Prvý aj druhý náklad knihy sa vypredali mihnutím oka. Taktiež každá
  jedna nová kniha po nej sa či už dizajnom, alebo kvalitou posúvali
  stále vpred, menili sa a rozvíjali. Takže namiesto dotlače pôvodnej
  verzie knihy Slovensko som sa rozhodol ísť ťažšou cestou a vytvoriť
  niečo nové, čo by korešpondovalo nielen s tuzemskými nárokmi, ale aj
  tými zahraničnými, či svetovými.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Je niečo nové?</strong></p>
<p>Takmer všetko. Pôvodný zostal koncept roadtripu rozdeleného do
  piatich dní a formát knihy. Novinky si čitateľ všimne hneď pri prvom
  dotyku. Je ňou väzba knihy skrývajúca úplne nový dizajn a užívateľské
  rozhranie umožňujúce jednoduchšiu orientáciu obsahom, ktorý zahŕňa aj
  nové trasy a cesty. Celkovo je ich približne 60 % a som veľmi rád, že
  konečne mohli byť súčasťou mojej predstavy o dokonalom roadtripe
  naprieč Slovenskom aj úseky, ktoré boli pri tvorbe prvej knihy buď vo
  veľmi zlom stave, alebo boli neprejazdné z dôvodu prebiehajúcich
  opráv. Ďalšia veľká zmena sa týka tlačenej mapy, ktorá sa zo
  samostatnej prílohy presunula priamo do obsahu knihy, kde funkčne a
  esteticky dop ĺňa jednotlivé kapitoly. Namiesto mapy nájdu
  cestovatelia interaktívnu záložku. Tá sa kombináciou QR kódov a
  navigácie postará o bezstarostnú cestu jednotlivými úsekmi
  dobrodružstva, ktoré si kniha nachystala.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Aký bol automobil?</strong></p>
<p>Ohohoho! Samotnú roadtripovú časť dostal na starosť nový model BMW
  M2, ktorý všetkými piatimi spĺňal požiadavky na spoločníka na naše
  cesty. Po absolvovaní hlavnej časti produkcie som sa nemohol zbaviť
  pocitu, že toto auto bolo navrhnuté presne na mieru okreskovaniu
  Slovenskom. Akurátna veľkosť, obratnosť spojená s komfortom, pôsobivý
  zvukový prejav a taktiež vzhľad, ktorý naozaj dokázal už z diaľky
  zaujať a rozprúdiť nejednu konverzáciu.</p>
<p>Na dodatočné produkčné cesty za fotením som potom využil dvojičky z
  modelového radu BMW X2, pričom vďaka ich univerzálnosti, úctyhodnej
  dynamike a pohodlnému interiéru bola aj táto čisto pracovná časť veľmi príjemná.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Čo bolo na tejto ceste naj?</strong></p>
<p>Konečne som si užil cestovanie bez obmedzení. Už pri plánovaní som
  mal k dispozícii omnoho širšiu paletu jedinečných ciest a ich
  nadväznosť či prepojenie išli, na rozdiel od prvej knihy, ako po
  masle. Taktiež ma potešilo zistenie, že Slovensko sa za tých pár rokov
  naozaj výrazne posunulo vpred či už v kvalite ciest, alebo aj v
  rozmanitosti služieb spojených s cestovným ruchom. Povedal by som, že
  naša krajina začína byť ideálnou destináciou práve pre okreskový typ cestovania.</p>
<p> </p>
<p>Na to, aby ste si naplno užili všetky príťažlivo zakrútené cesty na
  Slovensku, nepotrebujete nevyhnutne stovky koní pod kapotou. Pre
  začiatok stačí šiesty diel knihy Okresky, ktorý si, rovnako ako aj
  všetky predchádzajúce publikácie, môžete zakúpiť na <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.shop.okresky.sk">www.shop.okresky.sk</a>.</p>
<p> </p>
<p>K spoznávaniu ciest pomocou knihy Okresky Slovensko II pozýva pár
  slovami autor, Miloš Fusek na prvých stránkach bedekeru :</p>
<p>„Nahliadnite do mojej predstavy o dokonalom roadtripe naprieč našou
  domovinou. Na nasledujúcich stranách vám ukážem cesty, ktoré
  reprezentujú to najlepšie, čo doma máme. Tieto asfaltky formovali moje
  začiatky a nakopli moju vášeň k šoférovaniu a časom sa stali
  neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Či už cestujem krížom cez
  Slovensko za rodinou, alebo len naháňam úsmevy v jednom z nespočetnej
  flotily áut, ktoré mi prešli rukami. Tieto cesty sú nasiaknuté ako
  zápisník a pripomínajú mi jedinečné stretnutia a spontánne zážitky,
  ktoré z nich vzišli. Sú skeletom našej krajiny, bez ktorého by sme
  ostali odrezaní od slobody, ktorú cestovanie prináša. Pozrite sa na ne
  mojou optikou, nie pohľadom zrýchlenej doby. Spomaľte, spoznávajte,
  objavujte. Pripútajte sa a vydajte sa na jedinečnú cestu nielen
  krajinou, ale aj životom samotným.“</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. Výrobná sieť spoločnosti BMW Group
  pozostáva z 30 výrobných a montážnych závodov po celom svete. Predajnú
  sieť tvoria zastúpenia vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2023 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní, od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,M2,F39,X2,G87,U10,iX2,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 27 Nov 2024 14:18:28 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 27 Nov 2024 13:18:28 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9150f380-e08b-42e1-8f70-5354d8258d97/500_P90578262_highRes_okresky-guide-book-2.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9150f380-e08b-42e1-8f70-5354d8258d97/500_P90578262_highRes_okresky-guide-book-2.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9150f380-e08b-42e1-8f70-5354d8258d97/P90578262_highRes_okresky-guide-book-2.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90578262_highRes_okresky-guide-book-2.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nový model BMW M2</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2_20260907090122500/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2_20260907090122500/</guid><pp:caseid>809280</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nový model BMW M2 sa predstavuje ako učebnicový zdroj radosti z jazdy pre puristov a zároveň zvyšuje latku kompaktných vysokovýkonných športových vozidiel v prémiovom segmente. Najpodstatnejšiu časť inovácií predstavuje nárast výkonu o 20k. Vysokootáčkový šesťvalcový benzínový motor s technológiou M TwinPower Turbo teraz dosahuje maximálny výkon 480 k. Dopĺňajú ho dizajnové prvky exteriéru, vynovený interiér a zapracovanie operačného systému BMW 8.5.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nový model BMW M2 (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,6 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 223 – 218 g/km podľa cyklu WLTP,
  trieda CO<sub>2</sub>: G) sa predstavuje ako učebnicový zdroj radosti
  z jazdy pre puristov a zároveň zvyšuje latku kompaktných
  vysokovýkonných športových vozidiel v prémiovom segmente.
  Neopakovateľným spôsobom posúva zážitok z výkonu v tejto triede
  vozidiel na úplne novú úroveň. Nový model BMW M2 dosahuje ešte vyšší
  výkon, prináša väčší vizuálny dojem ako kedykoľvek predtým a
  predstavuje inovatívne prvky výbavy. Najpodstatnejšiu časť inovácií
  vozidla predstavuje nárast výkonu o 15 kW (20 k). Vysokootáčkový
  šesťvalcový benzínový motor s technológiou M TwinPower Turbo teraz
  dosahuje maximálny výkon 353 kW (480 k). Dopĺňajú ho nové dizajnové
  prvky exteriéru, vynovený interiér a zapracovanie operačného systému
  BMW 8.5, ktorý tvorí základ najnovšej generácie ovládacieho rozhrania
  BMW iDrive.</p>
<p> </p>
<p>Súbor inovácií špičkového kompaktného športového vozidla zvyšuje
  atraktivitu vstupného modelu do sveta vysokovýkonných vozidiel z
  rodiny BMW M GmbH. Nový model BMW M2 posúva svoju koncepciu pohonu s
  radovým šesťvalcovým motorom, na požiadanie dodávanou šesťstupňovou
  manuálnou prevodovkou a s klasickým pohonom zadných kolies, čo
  predstavuje medzi konkurentmi jedinečnú kombináciu, do nového štádia
  vývoja. V kombinácii s kompaktnými rozmermi, technológiou podvozku
  dokonale vyladenou pre každodenné jazdenie na ceste aj na okruhu a s
  najmodernejším konceptom ovládania umožňujúcim individualizáciu
  nastavenia vozidla, prichádza nový model M2 ideálne vybavený na
  napísanie ďalšej kapitoly v histórii úspechu značky BMW M v tomto segmente.</p>
<p> </p>
<p>Nový model BMW M2 sa bude, spolu s novým modelom BMW radu 2 Coupé,
  vyrábať v závode spoločnosti BMW Group v San Luis Potosí v Mexiku.
  Celosvetovo príde na trh s postupným spustením výroby od augusta 2024.
  Viac ako 40 percent celkového predaja pripadne na Európu.
  Najdôležitejším jednotlivým trhom budú USA, nasledované Nemeckom,
  Čínou, Veľkou Britániou a Japonskom.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Šesťvalcový radový motor s extra výkonom a krútiacim momentom</strong></p>
<p>Okrem samotnej surovej sily zohráva kľúčovú úlohu pri výkone, ktorý
  ponúka nový model BMW M2, aj nenapodobiteľný spôsob, akým šesťvalcový
  radový motor túto silu dodáva. Vylepšená verzia motora v novej edícii
  vysokovýkonného športového vozidla ešte intenzívnejšie kladie dôraz na
  lineárny nárast výkonu, ktorý pokračuje až do vyšších otáčok, čo patrí
  k charakteristickým vlastnostiam modelov so znakom M. Jeho maximálny
  krútiaci moment je k dispozícii v širokom pásme medzi 2 650 až 6 130
  ot./min. V prípade voľby nového modelu BMW M2 so šesťstupňovou
  manuálnou prevodovkou (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 10,0 l/100
  km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 231 – 226 g/km podľa cyklu
  WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G), vrcholí krútiaci moment na hodnote
  550 Nm. A keď výkon prenáša štandardne dodávaná osemstupňová
  prevodovka M Steptronic so softvérom Drivelogic, stúpne jeho hodnota
  na 600 Nm. Motor dodáva zvýšený maximálny výkon 353 kW (480 k) pri 6
  250 ot./min., pričom otáčky vrcholia až pri hodnote 7 200 ot./min.</p>
<p> </p>
<p>Aby vodiči mohli ešte intenzívnejšie preskúmať vylepšené vlastnosti
  výkonu motora, dostal ďalšie úpravy reakcií akcelerátora vo všetkých
  režimoch jazdy, ktoré si môžu zvoliť prostredníctvom ponuky M Setup.
  Nový model BMW M2 ponúka vo výsledku citeľne rýchlejšie reakcie na
  podnety vodiča na zrýchlenie. A to tak v kombinácii s osemstupňovou
  prevodovkou M Steptronic, ako aj s voliteľne dodávanou šesťstupňovou
  manuálnou prevodovkou.</p>
<p> </p>
<p>Schopnosť nového modelu BMW M2 ponúknuť ďalšie zlepšenie nárastu
  výkonu pochádza z výnimočne mohutnej technologickej základne. Jeho
  3,0-litrový motor sa od agregátu v modelovom rade BMW M3/BMW M4 líši
  len v niekoľkých detailoch. Zvýšená hodnota najvyššieho výkonu nového
  modelu BMW M2 vytvára predpoklady, aby si robil nárok na vedúce
  postavenie v segmente kompaktných vysokovýkonných automobilov. Okrem
  toho teraz dosahuje výkonovú rovnováhu s verziami nových modelov BMW
  M3 Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 10,0 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 227 g/km podľa cyklu WLTP,
  trieda CO<sub>2</sub>: G) a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva:
  10,1 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 226
  g/km podľa cyklu WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G) s manuálnymi prevodovkami.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Skúsenosti z pretekárskych okruhov prinášajú výkon, ktorý
    vyvoláva úsmev</strong></p>
<p>Okrem dvojice mono-scroll turbodúchadiel, nepriameho medzichladiča a
  elektronicky riadeného obtokového ventilu zahŕňa technológia M
  TwinPower Turbo spojená s radovým šesťvalcovým motorom aj
  vysokotlakové vstrekovanie High Precision Injection, variabilné
  časovanie ventilov VALVETRONIC a plne variabilné časovanie vačkového
  hriadeľa Double-VANOS. Motor dostal aj celý rad detailov prevzatých
  priamo z konštrukcie pretekárskych automobilov. Ich vplyv najviac
  vidno v jeho bleskovo rýchlej odozve, ochote stúpať do otáčok a v
  schopnosti dosahovať vysoký výkon pri jazde na okruhu. Tieto detaily
  zahŕňajú extrémne tuhú kľukovú skriňu, odľahčený kovaný kľukový
  hriadeľ, vnútornú stenu valcov s kovovým povlakom nanášaným pomocou
  oblúka a vnútornú časť hlavy valcov vyrobenú pomocou 3D tlače.</p>
<p> </p>
<p>M-špecifický chladiaci systém zabezpečuje, že komponenty hnacieho
  ústrojenstva si udržiavajú optimálnu prevádzkovú teplotu aj pri
  vysokom zaťažení. Olejový okruh prešiel takými úpravami, aby zvládol
  mimoriadne dynamické jazdné situácie. Olejové čerpadlo s vlastným
  ovládaním zaisťuje spoľahlivé zásobovanie olejom aj pri extrémnom
  pozdĺžnom a priečnom zrýchlení.</p>
<p> </p>
<p>Motor posiela svoju hnaciu silu štandardne cez osemstupňovú
  prevodovku M Steptronic so softvérom Drivelogic. Tlačidlo Drivelogic,
  integrované do voliča prevodovky, umožňuje meniť charakteristiku
  radenia prevodovky výberom troch jasne rozlíšiteľných nastavení. Volič
  prevodovky v najnovšom dizajne M a radiace páčky na volante umožňujú
  kedykoľvek zasiahnuť do procesu voľby prevodového stupňa.</p>
<p> </p>
<p>Vodiči, ktorí túžia po spojení intenzívneho zážitku z výkonu s ešte
  priamejšou interakciou s hnacím ústrojenstvom, si môžu na želanie
  zvoliť šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Tá spolupracuje s asistentom
  radenia prevodových stupňov Gear Shift Assistant, ktorý využíva
  ovládanie rýchlosti zaraďovania na zabezpečenie podraďovania pri
  brzdení v zákrutách bez nebezpečenstva šmyku.</p>
<p> </p>
<p>Bez ohľadu na formu prenosu sily, ktorú si zákazník vyberie pre svoj
  nový model BMW M2, skráti zvýšený výkon motora čas zrýchlenia z 0 na
  100 km/h o 0,1 sekundy. Novému modelu BMW M2 so štandardnou
  prevodovkou trvá zrýchlenie 4,0 sekundy, s voliteľnou šesťstupňovou
  manuálnou prevodovkou 4,2 sekundy. Nárast výkonu sa prejavuje aj pri
  šprinte z 0 na 200 km/h, čo v prípade verzie modelu BMW M2 s
  osemstupňovou prevodovkou M Steptronic prináša zlepšenie o 0,6 sekundy
  (teraz 12,9 sekundy). O rovnaký čas sa skráti zrýchlenie aj s
  voliteľnou manuálnou prevodovkou (na 13,7 sekundy). Maximálna rýchlosť
  dosahuje hodnotu 250 km/h, s voliteľne dodávaným balíkom M Driver's
  Package môže poskočiť až na 285 km/h. Dynamický výkon podporuje
  emocionálne bohatý zvuk motora, ktorý vykúzli špeciálny M výfukový
  systém s elektronicky ovládanými klapkami.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vizuálne pôsobivý dizajn exteriéru so sviežimi doplnkami</strong></p>
<p>Dôsledne tvarované povrchy a atletické proporcie zvýrazňujú
  čistokrvný výkonnostný charakter nového modelu BMW M2, pričom jeho
  kompaktné rozmery a široké rozchody kolies vpredu aj vzadu podčiarkujú
  jeho vizuálne dramatický efekt.</p>
<p> </p>
<p>Príťažlivý vzhľad dvojdverového vozidla zvýrazňujú dizajnové prvky
  špecifické pre modely M prispôsobené funkčným požiadavkám na vedenie
  chladiaceho vzduchu a aerodynamickú rovnováhu. Veľké horizontálne
  orientované obličky mriežky chladiča BMW a trojdielne spodné otvory na
  nasávanie vzduchu zlepšujú chladenie komponentov pohonu a bŕzd.</p>
<p> </p>
<p>LED svetlomety špecifické pre daný model našli svoje miesto pri
  vonkajších okrajoch prednej časti. Poctu ikonickým modelom BMW 02
  skladajú iba dva kruhové svetlomety, pričom každý z nich zastáva
  funkciu stretávacích, aj diaľkových svetlometov. Svetlovody v tvare
  písmena U na spodnom okraji svetlometov slúžia ako denné, aj smerové
  svetlá. Na želanie sú k dispozícii aj adaptívne LED svetlomety s
  neoslňujúcim asistentom diaľkových svetiel BMW Selective Beam a M
  svetlá Shadowline s tmavými vložkami.</p>
<p> </p>
<p>Profil vysokovýkonného modelu formujú elegantné línie, ktoré patria k
  charakteristickým znakom kupé vozidiel značky. V kombinácii s
  výraznými nástavcami prahov a svalnatými blatníkmi tak vzniká
  kompaktný dvojdverový tvar s výrazným športovým charakterom. Nový
  model BMW M2 možno objednať aj so strechou M Carbon, ktorá nielen, že
  znižuje hmotnosť vozidla o približne šesť kilogramov, ale znížením
  jeho ťažiska zároveň zvyšuje agilitu.</p>
<p> </p>
<p>Zadný nárazník nového modelu BMW M2 dostal výrazne tvarovaný difúzor
  v štýle pretekárskych vozidiel. Výfukový systém ústi do dvoch párov
  koncoviek výfuku umiestnených v značnej vzdialenosti od okrajov zadnej
  časti a vizuálne pripomínajúcich pretekárske gény modelu M2. Dvojité
  koncovky výfuku teraz štandardne dostali čiernu farbu. Čierny nápis
  názvu modelu na veku batožinového priestoru a na maske chladiča
  vytvára obzvlášť noblesný dojem strieborným lemovaním.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výrazne rozšírená paleta lakov a disky kolies z ľahkej
    zliatiny s novým vzorom</strong></p>
<p>Zákazníci si môžu svoj nový model BMW M2 objednať v troch základných
  farbách, piatich metalických odtieňoch a šiestich povrchových úpravách
  z ponuky BMW Individual. Výrazne rozšírená paleta zahŕňa nové farby
  ako základná žltá Sao Paulo Yellow, alebo metalízy červená Fire Red,
  modrá Portimao Blue a sivá Skyscraper Grey. Výber lakov pre nový model
  BMW M2 zo škály BMW Individual teraz zahŕňa aj farby ako zelená Java
  Green, modrá Voodoo Blue, sivá Grigio Telesto a purpurová Twilight Purple.</p>
<p> </p>
<p>Nový model BMW M2 štandardne jazdí na M diskoch kolies z ľahkej
  zliatiny so vzorom s dvojitými lúčmi a s čiernou povrchovou úpravou
  Jet Black. Na prednej náprave dosahujú rozmery 19 palcov a 20 palcov
  na zadnej náprave. Novinku v ponuke predstavujú M disky kolies z
  ľahkej zliatiny s dvojitým lúčovým dizajnom s rovnakými rozmermi,
  avšak v striebornej farbe Silver. V prípade voľby balíka výbavy M Race
  Track ich možno obuť do okruhových pneumatík.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nové volanty a čalúnenia sedadiel, škrupinové sedadlá M Carbon
    dostupné aj ako samostatný prvok</strong></p>
<p>Volant, najdôležitejšie spojenie medzi vodičom a automobilom, prešiel
  kompletne novým vývojom, čo prináša svieži vzhľad interiéru
  kompaktného vysokovýkonného modelu. Štandardne montovaný M kožený
  volant nového modelu BMW M2 dostal veniec so zrezanou spodnou časťou a
  precízne upravené ramená. Červená stredová značka v polohe 12 hodín,
  radiace páčky a dve M tlačidlá na výber individuálne nakonfigurovaných
  nastavení vozidla vytvárajú intenzívny pocit z pretekárskeho
  automobilu. Volant M Alcantara je teraz k dispozícii s rovnakým
  vzhľadom. Obe verzie volantu ponúkajú na požiadanie aj funkciu vyhrievania.</p>
<p> </p>
<p>Voliteľne dodávané sedadlá M Sport čalúnené kožou Vernasca teraz
  možno objednať aj v červeno/čiernom dvojfarebnom vyhotovení. Okrem
  toho možno odľahčené škrupinové sedadlá M Carbon objednať do nového
  modelu BMW M2 nielen v spojení s balíkom M Race Track, ale teraz aj
  ako samostatnú položku. Vďaka čalúneniu kožou Merino, viacsmernému
  elektrickému nastavovaniu, odnímateľným opierkam hlavy a možnosti
  pridania viacbodových pásov zvyšujú úroveň pohodlia vozidla, ako aj
  jeho pretekárske schopnosti.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Operačný systém BMW 8.5, digitálne ovládanie klimatizácie</strong></p>
<p>Obsah špecifický pre M na zakrivenom displeji BMW Curved Display a na
  voliteľnom BMW Head-Up displeji umocňuje progresívnu auru interiéru
  športového vozidla. Plne digitálne zoskupenie obrazoviek, ktoré
  pozostáva z 12,3-palcového informačného displeja prístrojovej dosky a
  14,9-palcového stredového dotykového ovládacieho displeja, vytvára
  základ pre najnovšiu vývojovú verziu ovládacieho/operačného systému
  BMW iDrive založeného na operačnom systéme BMW Operating System 8.5.
  Funkcie klimatizácie sa teraz ovládajú aj digitálne. Nastavenia
  teploty a ventilácie, ako aj vyhrievanie sedadiel a, ak sa nachádza vo
  výbave, aj vyhrievania volantu, možno v novom modeli BMW M2 ovládať
  buď dotykom pomocou špeciálnej položky ponuky v spodnej časti
  stredového dotykového displeja, alebo hlasovým príkazom
  prostredníctvom inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent
  Personal Assistant.</p>
<p> </p>
<p>Intenzívne rozšírenie digitalizácie vedie k zníženiu počtu tlačidiel
  a ovládacích prvkov v kokpite a sprevádza ho aj prepracovanie palubnej
  dosky. Nové ovládacie prvky nastavenia mriežok vetracích otvorov v
  strede palubnej dosky a na strane vodiča a spolujazdca v kokpite
  umožňujú nastavenie smeru prúdenia vzduchu pomocou otáčania a naklápania.</p>
<p> </p>
<p>Obklady palubnej dosky a stredovej konzoly nového modelu BMW M2
  štandardne dostali matnú farbu Dark Graphite. Na želanie ich môžu
  nahradiť tmavé hliníkové obklady so vzorom Aluminium Rhombicle
  Antracite, karbónové lišty M Carbon Fiber, alebo nové obklady so
  vzhľadom jemne kefovaného hliníka Fine Brushed Aluminum.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Koncepcia ovládania špecifická pre M, rozsiahla štandardná výbava</strong></p>
<p>Srdce konceptu ovládania špecifického pre M tvorí tlačidlo Setup na
  stredovej konzole. To poskytuje priamy prístup k možnostiam nastavenia
  motora, štandardne dodávanému adaptívnemu M zaveseniu kolies, riadeniu
  M Servotronic, integrovanému brzdovému systému pracujúcemu v spojení s
  brzdami M Compound a k funkcii M Traction Control, ktorá umožňuje
  vodičovi nastaviť jej individuálne zásahy obmedzenia preklzu kolies.
  Prostredníctvom M Setup sa aktivuje a deaktivuje aj Asistent radenia
  prevodových stupňov Gear Shift Assistant voliteľnej manuálnej prevodovky.</p>
<p> </p>
<p>Štandardná výbava nového modelu BMW M2 zahŕňa aj trojzónovú
  automatickú klimatizáciu, ambientné osvetlenie, HiFi ozvučenie,
  bezdrôtovú nabíjačku a BMW Live Cockpit Plus s navigačným systémom BMW
  Maps. Rovnako štandardná integrácia smartfónov umožňuje používanie
  rozhraní Apple CarPlay<sup>®</sup> a Android Auto™. Medzi štandardne
  dodávané čiastočne autonómne jazdné a parkovacie systémy patria
  Varovanie pred kolíziou vpredu, Systém udržiavania rýchlosti s
  funkciou brzdenia, funkcia Speed Limit Info s indikátorom zákazu
  predbiehania, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu a Park
  Distance Control so senzormi v prednej a zadnej časti vozidla. Medzi
  voliteľné položky patrí Driving Assistant, Aktívny systém udržiavania
  rýchlosti s funkciou Stop&Go, ako aj parkovací asistent Parking
  Assistant s asistentom cúvania Reversing Assistant.</p>
<p> </p>
<p>V zozname možností dodávaných na želanie sa nachádzajú aj prvky ako
  Comfort Access, elektricky ovládané posuvné a výklopné strešné okno a
  ozvučenie Harman Kardon Surround Sound System. Okrem BMW Head-Up
  Display obsahuje voliteľný BMW Live Cockpit Professional v novom
  modeli BMW M2 aj rozšírenú realitu Augmented View, ktorá sa zobrazuje
  na stredovom ovládacom displeji.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 Eight-speed M Steptronic transmission</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 9.8 – 9.6 l/ 100 km [28.8 – 29.4 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 223 – 218 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2 Six-speed manual gearbox</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.2 – 10.0 l/ 100 km [27.7 – 28.2 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 231 – 226 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jun 2024 08:09:28 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jun 2024 06:09:28 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/2a1fea89-0fc4-4a6d-aa9e-de96d9377684/500_P90553474_highRes_der-neue-bmw-m2-06-2.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/2a1fea89-0fc4-4a6d-aa9e-de96d9377684/500_P90553474_highRes_der-neue-bmw-m2-06-2.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/2a1fea89-0fc4-4a6d-aa9e-de96d9377684/P90553474_highRes_der-neue-bmw-m2-06-2.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90553474_highRes_der-neue-bmw-m2-06-2.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Číra DNA z pretekárskych okruhov: Nové disky kolies so stredovou maticou z ponuky BMW M Performance Parts</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cira-dna-z-pretekarskych-okruhov-nove-disky-kolies-so-stredovou-maticou-z-ponuky-bmw-m-performance-parts/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cira-dna-z-pretekarskych-okruhov-nove-disky-kolies-so-stredovou-maticou-z-ponuky-bmw-m-performance-parts/</guid><pp:caseid>809253</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Technológia prispôsobená priamo z motoršportu umocňuje zážitok z dynamickej jazdy a individuálny vzhľad. Špecifické produkty pre vysoko výkonné športové modely BMW M2, BMW M3 a BMW M4.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Dodatočne montované produkty z programu BMW
  M Performance Parts nielen vylepšujú početné súčasné modely BMW, ale
  vysoko výkonným športovým vozidlám od divízie BMW M GmbH poskytujú aj
  dodatočný a intenzívnejší nádych motoristického športu. Medzi
  mimoriadne pozoruhodné príklady technológie prenesenej priamo z
  pretekárskej dráhy na cestu patria disky kolies so stredovou maticou,
  ktoré sú k dispozícii pre vybrané vysoko výkonné automobily. Dizajn a
  funkčnosť posúva tieto ľahké kované disky kolies na absolútny vrchol v
  rozmanitej ponuke doplnkov BMW M Performance Parts.</p>
<p> </p>
<p>Vďaka optimalizovanej hmotnosti, emóciami nabitému dizajnu a
  technológii prispôsobenej motoristickému športu spojenej s ložiskom
  kolies zdôrazňujú disky kolies so stredovou maticou vysoko výkonný
  charakter vozidiel, na ktorých sa nachádzajú. V prípade špeciálnej
  edície modelu BMW 3.0 CSL, predstavenej pri príležitosti 50. výročia
  od založenia divízie BMW M GmbH a predávanej v limitovanej edícii 50
  kusov, tvoria súčasť technológie podvozku s výkonom špecificky
  vyladeným na pretekárskej dráhe. V súčasnosti sa disky kolies BMW M
  Performance so stredovou maticou ponúkajú v programe doplnkov Original
  BMW Accessories pre modely BMW M2 (kombinovaná spotreba paliva: 9,9 –
  9,6 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 223 – 218 g/km podľa
  WLTP), BMW M3 Touring Competition s pohonom M xDrive (kombinovaná
  spotreba paliva: 10,4 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 235 – 229 g/km podľa WLTP), ako aj pre všetky modelové
  varianty BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Disky kolies so stredovou maticou BMW M Performance: Výmena
    kolies ako od profesionálov</strong></p>
<p>Disky kolies so stredovou maticou vznikli pre motoristický šport, kde
  umožňujú obzvlášť rýchlu výmenu diskov kolies a tým pádom aj krátke
  zastávky v boxoch. Namiesto zvyčajných piatich skrutiek drží každé
  koleso na náboji kolesa iba jedna centrálna matica. Extrémne pevné
  spojenie pri montáži centrálnych skrutiek zabezpečuje krútiaci moment
  930 Nm. Táto technológia nielenže prináša číru DNA z pretekárskych
  okruhov hmatateľnú počas výmeny diskov kolies, ale zároveň znižuje
  rotujúce hmoty a pomocou výrazného dizajnu v oblasti náboja
  optimalizuje exkluzívny vzhľad.</p>
<p> </p>
<p>Disky kolies so stredovou maticou M Performance pre modely BMW M2,
  BMW M3 a BMW M4 sa v ponuke nachádzajú ako kombinovaná súprava vo
  veľkostiach 19 palcov pre prednú nápravu a 20 palcov pre zadnú
  nápravu. Ľahké kované disky kolies s dizajnom Y-spoke v matnej farbe
  Jet Black majú vyfrézovaný nápis M Performance a obúvajú pneumatiky s
  rozmermi 275/35 ZR19 vpredu a 285/30 ZR20 vzadu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Individuálne úpravy z motoristického športu pre exteriér a interiér</strong></p>
<p>Rovnako ako disky kolies so stredovou maticou, aj ostatné produkty z
  programu BMW M Performance Parts vychádzajú z vývojového know-how a z
  viac ako piatich desaťročí skúseností divízie BMW M GmbH v
  motoristickom športe. Rozmanitý sortiment zahŕňa možnosti dodatočnej
  montáže v oblastiach odpruženia, hnacieho ústrojenstva, aerodynamiky a
  kokpitu, čo umožňuje prispôsobenie orientované na výkon a v
  každodennej premávke poskytuje pocit z pretekárskej dráhy. Pre cielené
  zvýšenie dynamiky a obratnosti sa v ponuke nachádzajú aj voliteľné
  doplnky, ako sú podvozok M Performance s výškovo nastaviteľnými
  pružinami a športový brzdový systém M Performance.</p>
<p> </p>
<p>Atletický vzhľad vozidiel BMW M môžu vylepšiť aj karbónové komponenty
  špecificky vytvorené pre daný model. Doplnky BMW M Performance pre
  exteriér sú väčšinou vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami
  (CFRP), zapečateného čírym lakom pre vysoko kvalitnú povrchovú úpravu.
  Možnosti doplnkov pre konkrétny model, ako sú napríklad predný
  karbónový nástavec M Performance, zadný difúzor M Performance, alebo
  karbónová vložka prahov M Performance, dodávajú vozidlu
  charakteristický vzhľad v pretekárskom štýle.</p>
<p> </p>
<p>Nekompromisnú kvalitu a špeciálnu estetiku doplnkov BMW M Performance
  Parts pocíti aj interiér. Vysoko kvalitné prvky z karbónu a Alcantary
  prenášajú motoristické gény BMW M do kokpitu. Kolenné ochranné plochy
  M Performance s povrchom Alcantara poskytujú optimalizovanú priľnavosť
  počas obzvlášť dynamických prejazdov zákrut. A M Performance volant
  Pro, ako aj M Performance lakťová opierka z Alcantary ponúkajú
  perfektné podmienky pre obzvlášť intenzívnu radosť z jazdy.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Press web: https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2</strong></p>
<p>Fuel consumption combined in the WLTP cycle: 9.8 – 9.6 l/100 km; CO2
  emissions combined in the WLTP cycle: 222 – 218 g/km; figures for the
  NEDC cycle: – </p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.4 – 10.1 l/100 km [27.2 – 28.0 mpg
  imp]; CO2 emissions combined: 235 – 229 g/km in the WLTP cycle; NEDC
  figures: –</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW M,M3,M2,G87,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 16 Nov 2023 18:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 16 Nov 2023 17:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b67abc1d-58f7-46c1-a4f0-c0baa1e19ffc/500_P90532271_highRes_the-all-new-bmw-m2-a.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b67abc1d-58f7-46c1-a4f0-c0baa1e19ffc/500_P90532271_highRes_the-all-new-bmw-m2-a.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b67abc1d-58f7-46c1-a4f0-c0baa1e19ffc/P90532271_highRes_the-all-new-bmw-m2-a.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90532271_highRes_the-all-new-bmw-m2-a.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M2 na Slovensku - fotogaléria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-na-slovensku---fotogaleria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-na-slovensku---fotogaleria/</guid><pp:caseid>809221</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW M2 - popiska fotografovaného vozidla v prílohe.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nové BMW M2 vo farbe Zandvoort Blue & koža Vernasca Black s
  exluzívnym zvýraznením.</p>
<p> </p>
<p>Fotograf: Samuel Zaťko, <a href="https://www.instagram.com/samkoza/">https://www.instagram.com/samkoza/</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><div>
  <p>Fuel consumption combined: 10.2 – 9.7 l/100 km [27.7 – 29.1 mpg
    imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 231 – 218 g/km in the WLTP
    cycle; figures for the NEDC cycle: –.</p></div>
<h4> </h4></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 18 Jul 2023 13:34:02 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 18 Jul 2023 11:34:02 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6c8cb1c0-ba18-4c03-995c-19720095b762/500_P90509990_highRes_the-new-bmw-m2-in-sl.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6c8cb1c0-ba18-4c03-995c-19720095b762/500_P90509990_highRes_the-new-bmw-m2-in-sl.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6c8cb1c0-ba18-4c03-995c-19720095b762/P90509990_highRes_the-new-bmw-m2-in-sl.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90509990_highRes_the-new-bmw-m2-in-sl.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M2 - dodatočná foto a video galéria</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2---dodatocna-foto-a-video-galeria/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2---dodatocna-foto-a-video-galeria/</guid><pp:caseid>809031</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Fotografie a zábery z podujatia International Media Launch v Scottsdale, USA.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Fotografie a zábery z podujatia International Media Launch v
  Scottsdale, USA.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 Eight-speed M Steptronic transmission:</strong>
  <br />Fuel consumption combined in the WLTP cycle: 9.8 – 9.6 l/100 km;
  CO2 emissions combined in the WLTP cycle: 222 – 218 g/km; figures for
  the NEDC cycle: – .</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2 Six-speed manual gearbox:</strong>
  <br />Fuel consumption combined in the WLTP cycle: 10.2 – 10.0 l/100
  km; CO2 emissions combined in the WLTP cycle: 230 – 226 g/km; figures
  for the NEDC cycle: – .</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 03 Apr 2023 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 02 Apr 2023 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b8b87eb3-bc3d-4290-b6da-be2ad5c18d11/500_P90497763_highRes_the-all-new-bmw-m2-o.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b8b87eb3-bc3d-4290-b6da-be2ad5c18d11/500_P90497763_highRes_the-all-new-bmw-m2-o.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b8b87eb3-bc3d-4290-b6da-be2ad5c18d11/P90497763_highRes_the-all-new-bmw-m2-o.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90497763_highRes_the-all-new-bmw-m2-o.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Jubilejný 25. ročník v úlohe Oficiálneho vozidla MotoGP™: BMW M začína sezónu s novým vozidlom BMW M2 MotoGP™ Safety Car</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/jubilejny-25-rocnik-v-ulohe-oficialneho-vozidla-motogptm-bmw-m-zacina-sezonu-s-novym-vozidlom-bmw-m2-motogptm-safety-car/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/jubilejny-25-rocnik-v-ulohe-oficialneho-vozidla-motogptm-bmw-m-zacina-sezonu-s-novym-vozidlom-bmw-m2-motogptm-safety-car/</guid><pp:caseid>809078</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Veľká cena Portugalska, ktorá sa koná od 24. do 26. marca na okruhu v Portimão, znamená začiatok výročnej sezóny pre divíziu BMW M. Už 25. sezónu poskytne oficiálne vozidlo pre seriál MotoGP™. Úzke partnerstvo so šampionátom MotoGP™ sa datuje od roku 1999. Na začiatku jubilejnej sezóny v Portugalsku bude debutovať nové bezpečnostné vozidlo BMW M. Nové vozidlo BMW M2 MotoGP™ Safety Car vychádza z nového modelu BMW M2*, ktorý mal svetovú premiéru v októbri.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> „V roku 2023 začíname 25. sezónu ako
  oficiálne vozidlo seriálu motocyklového šampionátu MotoGP. Takéto
  dlhodobé, úzke partnerstvo je v medzinárodných pretekoch výnimočné,“
  povedal Franciscus van Meel, generálny riaditeľ BMW M GmbH. „Od roku
  1999 sa do neho snažíme začleniť naše hodnoty, ako sú inovácie,
  technológie, emócie a vášeň. Naše nové vozidlo BMW M2 MotoGP Safety
  Car je len jedným z mnohých príkladov. Pokračujeme v našej tradícii
  poskytovania najnovších vysokovýkonných automobilov BMW M do služieb
  bezpečnosti MotoGP. Sme hrdí, že Fascination M sa stala dôležitou
  súčasťou seriálu MotoGP.“</p>
<p> </p>
<p>Nový model BMW M2 presviedča tradičnými vlastnosťami vysokovýkonného
  športového vozidla – v koncentrovanej forme a s najmodernejšou
  technológiou. So svojimi kompaktnými rozmermi a s výkonom 338 kW (460
  k) z radového 6-valcového motora TwinPower turbo predstavuje nový
  model BMW M2 dokonalý základ pre BMW M safety car. Vozidlo BMW M2
  dostalo ďalšie prvky potrebné pre bezpečnostné vozidlá nevyhnutné pre
  jeho nasadenie na pretekárskych okruhoch MotoGP™. Medzi tieto prvky
  patria ochranný oblúk, sedadlá RECARO, 6-bodové pretekárske
  bezpečnostné pásy, hasiaci prístroj, strešný nosník pre safety car
  a tomu zodpovedajúce predné osvetlenie. Na vozidle pribudlo aj
  niekoľko doplnkov z ponuky M Performance ako napríklad výfukový
  systém, podvozok, karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel v tvare
  krídla, difúzor a zadné krídlo. Vozidlo BMW M2 MotoGP™ Safety Car
  získa štandardné farebné lakovanie pre bezpečnostné vozidlá BMW M.
  Okrem nového vozidla BMW M2 MotoGP™ Safety Car zahŕňa vozový park
  bezpečnostných vozidiel na rok 2023 aj mnoho ďalších bezpečnostných,
  zdravotných a služobných vozidiel z palety BMW M, pričom jej súčasť
  tvorí aj bezpečnostný motocykel BMW M 1000 RR.</p>
<p> </p>
<p>Viac informácií o BMW M GmbH a aktivitách v rámci Oficiálne vozidlo
  MotoGP™ nájdete na: <a href="http://www.bmw-m.com">www.bmw-m.com</a></p>
<p> </p>
<p>* Kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP: 9,8 – 9,6 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa WLTP: 222 – 218 g/km; údaje
  podľa NEFZ: –</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M2:</p>
<p>combined fuel consumption in accordance with WLTP: 9.8 – 9.6 l/100
  km; combined CO<sub>2</sub> emissions in accordance with WLTP: 222 –
  218 g/km; details as per NEFZ: –</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,Motorsport,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 16 Mar 2023 18:28:37 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 16 Mar 2023 17:28:37 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/d6825cd3-e262-487e-8d20-1bca3a2e2859/500_P90498178_highRes_munich-16th-march-20.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/d6825cd3-e262-487e-8d20-1bca3a2e2859/500_P90498178_highRes_munich-16th-march-20.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/d6825cd3-e262-487e-8d20-1bca3a2e2859/P90498178_highRes_munich-16th-march-20.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90498178_highRes_munich-16th-march-20.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Divízia BMW M GmbH uzatvára jubilejný rok s novým predajným rekordom</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/divizia-bmw-m-gmbh-uzatvara-jubilejny-rok-s-novym-predajnym-rekordom/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/divizia-bmw-m-gmbh-uzatvara-jubilejny-rok-s-novym-predajnym-rekordom/</guid><pp:caseid>809045</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Celosvetovo bolo dodaných 177 257 automobilov BMW M, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje nárast o 8,4 percenta. Úspešný začiatok transformácie na elektrickú mobilitu: model BMW i4 M50* sa okamžite stal najpredávanejším vozidlom divízie BMW M, za ktorým nasleduje BMW XM*, prvý elektrifikovaný vysokovýkonný automobil.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Divízia BMW M GmbH dosiahla na konci svojho
  jubilejného roku opäť rekordné výsledky. Globálny predaj výkonných a
  vysokovýkonných automobilov vzrástol počas finančného roka 2022 na 177
  257 vozidiel. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje
  nárast o 8,4 percenta, a to aj napriek pretrvávajúcim náročným
  podmienkam v oblasti logistiky a dodávateľských reťazcov.
  Najdôležitejším jednotlivým trhom boli v roku 2022 opäť USA, pričom
  druhým najdôležitejším predajným regiónom bol opäť nemecký domáci trh,
  po ktorom nasledovalo Spojené kráľovstvo.</p>
<p> </p>
<p>„Celým jubilejným rokom nás sprevádzalo nadšenie komunity M pre
  emocionálne vysoký výkon na ceste aj na pretekárskej dráhe,“ hovorí
  Franciscus van Meel, predseda predstavenstva BMW M GmbH. „Vyjadruje to
  aj nový predajný rekord pre automobily BMW M, ktorý nám dáva pozitívny
  výhľad na rok 2023.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50: najpredávanejší automobil BMW M jazdí bez
    lokálnych emisií</strong></p>
<p>Rok 2022 zároveň znamená pre BMW M GmbH úspešný štart do veku
  elektrickej mobility. „Najpredávanejším automobilom BMW M roku 2022 je
  plne elektrický model BMW i4 M50,“ hovorí Timo Resch, vedúci Oddelenia
  zákazníkov, značky a predaja v BMW M GmbH. „Je to pre nás jasný
  signál, že jedinečný pocit M prišiel aj do sveta elektrifikovaných
  vozidiel.“ Model BMW i4 M50 poháňajú elektromotory umiestnené na
  prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu generujú maximálny výkon 400 kW
  (544 k). Dokonale zladená dodávka výkonu dvoch elektromotorov a
  nezávislé naladenie odpruženia zaisťujú zážitok z jazdy typický pre M,
  ktorý sa vyznačuje dynamikou, agilitou a presnosťou, čo sa hneď od
  začiatku ukázalo ako dôležité prvky.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW iX M60*, druhé plne elektrické výkonné vozidlo od BMW M
  GmbH, malo veľmi úspešný debut. V priebehu roka 2023 bude BMW M GmbH
  pokračovať vo svojej produktovej ofenzíve, okrem iného, prvým
  elektrifikovaným vysokovýkonným automobilom BMW XM a modelom BMW i7
  M70, čo je vozidlo s označením BMW M založeným na plne elektrickom
  modeli BMW i7. Podarilo sa zmapovať aj možnosti ďalšej transformácie
  smerom k elektrickej mobilite. Aby bolo možné v budúcnosti zaradiť do
  ponuky vysokovýkonné automobily s čisto elektrickým pohonom, BMW M
  GmbH v roku 2023 zintenzívni príslušné testovanie štúdií a konceptov.
  Zameriava sa na integrovaný systém riadenia jazdnej dynamiky a na
  elektrický pohon M xDrive, systém pohonu všetkých kolies so štyrmi
  elektromotormi, ktorý sa postará o to, aby výkonný M pocit dosiahol
  ešte vyššiu úroveň.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výročie s veľkolepými premiérami, BMW M3 a BMW M4 zostávajú na
    ceste k úspechu, rýchle uvedenie nového modelu BMW M240i xDrive Coupe*</strong></p>
<p>Oslavy 50. výročia BMW M GmbH sprevádzali debuty mnohých veľkolepých
  nových modelov. Široké spektrum noviniek siahalo od druhej generácie
  puristického modelu BMW M2* s kombináciou radového šesťvalcového
  motora, 6-stupňovej manuálnej prevodovky a pohonu zadných kolies, čo
  evokuje klasický pôžitok z jazdy vo vysokovýkonnom automobile, až po
  extrovertné BMW XM s pohonom M HYBRID s výkonom 480 kW (653 k). Prvé
  BMW M3 Touring* ponúka úplne nové spôsoby, ako zažiť výkon typický pre
  M. Táto rozmanitosť vytvára ideálne podmienky na prilákanie ďalších
  cieľových skupín a generovanie ďalšieho rastu v roku 2023.</p>
<p> </p>
<p>Súčasný nárast predajných čísel je založený aj na predajných
  úspechoch v širokom spektre segmentov vozidiel. Mimoriadne veľkej
  obľube sa aj v roku 2022 tešili vysokovýkonné športové modely radov
  BMW M3 a BMW M4, ktoré – vrátane nového vozidla BMW M3 Touring – sú
  dostupné v štyroch karosárskych verziách, vo dvoch výkonnostných
  stupňoch, s možnosťou výberu 6-stupňového manuálu alebo 8-stupňovej
  prevodovky M Steptronic, ako aj s pohonom zadných kolies, alebo so
  systémom pohonu všetkých kolies M xDrive. BMW M GmbH tak v tomto
  kľúčovom segmente pokrýva široké spektrum potrieb zákazníkov.</p>
<p> </p>
<p>K novému predajnému rekordu divízie BMW M GmbH prispeli aj
  vysokovýkonné automobily založené na modeloch BMW X, ktoré sa v
  náročnom konkurenčnom prostredí vyznačujú výnimočne vysokým výkonom.
  Nadchádzajúca modernizácia modelov BMW X5 M a BMW X6 M poskytne na jar
  2023 efektívny impulz pre pokračovanie tohto úspešného príbehu.</p>
<p> </p>
<p>Úspešné uvedenie nového modelu BMW M240i xDrive Coupé na trh v roku
  2022 sa ukázalo ako vrchol v segmente výkonných automobilov. Nové
  vydanie kompaktného dvojdverového modelu poháňa radový šesťvalcový
  motor s výkonom 275 kW (374 k) a teraz je k dispozícii aj s klasickým
  pohonom zadných kolies. „Nový predajný rekord BMW M Automobiles je
  založený na našom úspešnom pôsobení v širokej škále segmentov
  vozidiel,“ hovorí Timo Resch. „Naše široké portfólio produktov nám
  zároveň vytvára ideálnu pozíciu do budúcnosti.“</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>*Hodnoty spotreby a emisií:</strong></p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong>: Kombinovaná spotreba energie v kWh/100
  km: 22,5 – 18,1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 1,6 –
  1,5 WLTP; Kombinovaná spotreba energie v kWh/100 km: 30,1 – 28,9 WLTP;
  Kombinované emisie CO2 v g/km: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong>: Kombinovaná spotreba energie v kWh/100
  km: 24,7 – 21,9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v
  l/100 km: 8,8 – 8,1 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 9,8 –
  9,6 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100
  km: 10,4 – 10,1 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 235 – 229 WLTP.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i4 M50: </strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 1.6 – 1-5 WLTP; Power
  consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 24.7 – 21.9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 – 9.9 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,M2,M240,G26,i20,F95,F96,G80,i4 M50,G09,XM,G87,iX M60,3.0 CSL,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 13 Jan 2023 14:38:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 13 Jan 2023 13:38:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Svetová premiéra na autosalóne Essen Motor Show 2022: Nové BMW M2 s doplnkami BMW M Performance Parts</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-na-autosalone-essen-motor-show-2022-nove-bmw-m2-s-doplnkami-bmw-m-performance-parts/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-na-autosalone-essen-motor-show-2022-nove-bmw-m2-s-doplnkami-bmw-m-performance-parts/</guid><pp:caseid>809090</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Najväčší tuningový veľtrh v Európe predstavuje ideálne prostredie pre najnovšie automobily z divízie BMW M, nové možnosti úprav, atmosféru motoristického športu a veľkolepý sprievodný program.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Automobilka BMW prinesie na autosalón Essen
  Motor Show 2022 množstvo atrakcií a bohatý program. Najväčší európsky
  veľtrh tuningu, motoristického športu a sériových športových vozidiel
  otvorí svoje brány v areáli Gruga-Halle od 3. do 11. decembra 2022.
  BMW okrem iného láka návštevníkov svetovou premiérou: V Essene sa prvý
  raz predstaví nové BMW M2 s doplnkami z ponuky BMW M Performance Parts
  (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 222 – 218 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ).</p>
<p> </p>
<p>Okrem aktuálnych automobilov z ponuky BMW M sa v stánku značky BMW v
  hale 3 predstavia aj ďalšie športové doplnky z ponuky originálneho
  príslušenstva BMW. Pestrý sprievodný program expozície značky BMW
  uzatvárajú rozhovory a autogramiády s hviezdnymi hosťami zo scény
  motoristického športu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Ostrejší vzhľad, lepší výkon: Komponenty BMW M Performance pre
    nové BMW M2</strong></p>
<p>Doplnky vyvinuté špeciálne pre nový model BMW M2 okrem ostrého
  vzhľadu zlepšujú aj pôsobivé jazdné vlastnosti vysokovýkonného
  športového vozidla. Nápadné prídavné diely pre prednú, zadnú a bočnú
  časť kompaktného dvojdverového modelu sú vyrobené z plastu vystuženého
  uhlíkovými vláknami (CFRP), ktorý je utesnený priehľadným lakom,
  priznávajúcim typickú vláknitú štruktúru materiálu. Puristické
  pretekárske gény nového modelu BMW M2 podčiarkujú exteriérové
  komponenty, ako sú predná lišta M Performance Carbon, nástavce bočných
  prahov M Performance Carbon, zadný difúzor M Performance Carbon, alebo
  zadný spojler M Performance Carbon a zároveň majú pozitívny vplyv aj
  na jeho aerodynamické vlastnosti.</p>
<p> </p>
<p>Športoví, ambiciózni vodiči ocenia aj širokú škálu doplnkov BMW M
  Performance Parts v oblasti pohonu, podvozku a kokpitu. Napríklad
  systém titánového tlmiča výfuku M Performance Titanium nielen, že v
  porovnaní so štandardným komponentom ušetrí osem kilogramov hmotnosti,
  ale ešte intenzívnejšie zvýrazní zvuk radového šesťvalcového motora s
  výkonom 338 kW (460 k). Atmosféru skutočného športového vozidla
  vytvárajú v interiéri čalúnenie M Performance Carbon/Alcantara,
  lakťová opierka M Performance Alcantara a mnoho ďalších
  vysokokvalitných doplnkov, zatiaľ čo opierky na kolená M Performance
  Alcantara poskytujú bezpečnú stabilitu aj pri športovej, ambicióznej
  jazde. To umožní naplno si užiť ovládateľnosť a dynamiku odpruženia M
  Performance v zákrutách na pretekárskej trati – alebo si jednoducho
  vychutnať radosť z jazdy inšpirovanú pretekaním v každodennom živote.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Fascinujúci modelový rad, inšpiratívni partneri na diskusiu</strong></p>
<p>Z aktuálneho modelového radu divízie BMW M GmbH sa v Essene
  predstavia aj modely ako prvé BMW M3 Touring (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,4 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 235 –
  229 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ), BMW M240i Coupé
  (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 - 7,8 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 192 - 177 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ) a
  plne elektrické vozidlo BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba energie: 22,5
  - 18,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 0 g/km podľa
  WLTP; údaje podľa NEDC: - ). Ďalší ťahák prichádza do výstavnej haly
  priamo z pretekárskej dráhy: prvé vozidlo BMW M3 Touring MotoGP™
  Safety Car. Najnovší prírastok do rodiny safety car od divízie BMW M
  dostal pre nasadenie v prémiovej triede pretekov cestných motocyklov
  celým produktový rad doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts.</p>
<p> </p>
<p>Ešte viac výkonu a pretekárskej estetiky prinesú do Essenu Red Bull
  Driftbrothers. Elias a Johannes Hountondji vystavia v stánku BMW jedno
  zo svojich vozidiel upravených pre drift. Ich pretekárske automobily
  vychádzajú zo sériového modelu BMW M4. S upraveným výfukovým systémom,
  na zákazku vytvoreným body kitom a aerodynamickým balíkom ohromí
  nielen nadšencov konských síl. Prvé tri dni veľtrhu sa návštevníci
  stretnú s Driftbrothers počas autogramiády. Bratia zo Švábska však nie
  sú jedinými celebritnými hosťami: Jens Klingmann, jazdec tímu BMW M
  Motorsport, privíta v sobotu 3. decembra 2022 na rozhovor podnikateľa,
  influencera a televízneho moderátora Jeana Pierra Kraemera (JP
  Performance). Expert na tuning prinesie svoje BMW M4 CSL, ktoré bude k
  dispozícii v stánku BMW počas celého trvania výstavy.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined in the WLTP cycle: 9.8 – 9.6 l/100 km; CO2
  emissions combined in the WLTP cycle: 222 – 218 g/km; figures for the
  NEDC cycle: – . </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.4 – 10.1 l/100 km [27.2 – 28.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 235 – 229 g/km in the WLTP
  cycle; NEDC figures: –</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M240i Coupé:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: : 8.8 – 8.1 l/100 km;
  CO<sub>2 </sub>emissions combined : 200 – 185 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW i4 M50:</strong></p>
<p>Combined power consumption: 22.5 – 18.0 kWh/100 km gemäß WLTP;
  CO<sub>2 </sub>emissions combined: 0 g/km</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M4 Competition:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined:  9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined:  224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Combined fuel consumption: 10.1 – 9.8 l/100 km; combined CO2
  emissions: 227 – 222 g/km according to WLTP; NEDC data: - ,</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M135i xDrive:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 7.8 – 7.4 l/100 km as per WLTP; CO2
  emissions combined: 179 – 168 g/km as per WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,1 Series,5 Door,M3,M4,M2,M240,G26,F40,G80,i4 M50,G87,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Sat, 03 Dec 2022 11:17:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Sat, 03 Dec 2022 10:17:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/500_P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/500_P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Vyžarujú rýdzu radosť z jazdy a intenzívnu vášeň pre preteky: doplnky BMW M Performance Parts pre nový model BMW M2</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vyzaruju-rydzu-radost-z-jazdy-a-intenzivnu-vasen-pre-preteky-doplnky-bmw-m-performance-parts-pre-novy-model-bmw-m2/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vyzaruju-rydzu-radost-z-jazdy-a-intenzivnu-vasen-pre-preteky-doplnky-bmw-m-performance-parts-pre-novy-model-bmw-m2/</guid><pp:caseid>809064</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nový model BMW M2 sľubuje nefalšovanú radosť z jazdy na každom kilometri, a to tak pri každodenných cestách, ako aj počas jázd na okruhu. Pretekársky charakter kompaktného vysokovýkonného športového vozidla môžu pôsobivo zvýrazniť doplnky BMW M Performance Parts vyvinuté špeciálne pre tento model. Produkty pre dodatočnú výbavu z ponuky BMW Originálne príslušenstvo, ktoré budú k dispozícii od uvedenia BMW M2, dodajú vzhľadu modelu ďalšiu dávku emócií.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Nový model BMW M2 sľubuje nefalšovanú radosť
  z jazdy na každom kilometri, a to tak pri každodenných cestách, ako aj
  počas jázd na okruhu. Pretekársky charakter kompaktného
  vysokovýkonného športového vozidla môžu pôsobivo zvýrazniť doplnky BMW
  M Performance Parts vyvinuté špeciálne pre tento model. Produkty pre
  dodatočnú výbavu z ponuky BMW Originálne príslušenstvo, ktoré budú k
  dispozícii od uvedenia nového modelu M2 na trh (začne sa vyrábať v
  apríli 2023), dodajú vzhľadu nového modelu BMW M2 ďalšiu dávku emócií.
  Nové doplnky sa zameriavajú na úpravu aerodynamiky, poháňacej sústavy,
  podvozku a interiéru.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Exkluzívne materiály, vylepšené aerodynamické vlastnosti:
    komponenty BMW M Performance pre exteriér</strong></p>
<p>Všetky produkty pre dodatočnú montáž z ponuky BMW M Performance Parts
  vynikajú pôsobivým dizajnom, exkluzívnymi materiálmi a špičkovou
  kvalitou. Všetky prvky preto dokonale ladia s dizajnom modelu BMW M2 a
  zároveň spolu s celým vozidlom prešli homologizáciou, čo znamená, že
  spĺňajú zákonné bezpečnostné predpisy, ako aj prísne normy spoločnosti
  BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Prídavné karbónové komponenty pre prednú, bočnú a zadnú časť zlepšujú
  aerodynamické vlastnosti vozidla a vďaka bezfarebnému laku, ktorý
  odhaľuje uhlíkové vlákna pod ním, zároveň zdôrazňujú jeho pretekársku
  auru. Predný karbónový splitter M Performance a karbónové obloženie
  nasávacích otvorov M Performance dodávajú novému modelu BMW M2
  obzvlášť výrazný vzhľad. Zákazníci, ktorí si želajú dodať bočnému
  profilu vozidla ostrejší vizuálny nádych, majú na výber karbónové
  nadstavce bočných prahov M Performance, karbónové bočné krídelká M
  Performance pre prednú aj zadnú časť, prípadne M karbónové kryty
  vonkajších spätných zrkadiel. Prúdenie vzduchu okolo vozidla, spolu s
  estetikou, možno vylepšiť a na maximum zvýrazniť nasledujúcimi
  karbónovými prvkami M Performance: odtrhovou hranou na veku
  batožinového priestoru, prípadne veľkým krídlom a karbónovým
  difúzorom. Ďalší nezameniteľný doplnok predstavuje lesklo čierny
  aerodynamický prvok na hornej hrane zadného okna. Exteriér vozidla
  možno doplniť ťažným okom M Performance, alebo aramidovým krytom antény.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nižšia hmotnosť, intenzívnejší zvuk: titánový tlmič výfuku M Performance</strong></p>
<p>Titánový tlmič výfuku M Performance, ktorý je k dispozícii pre nový
  model BMW M2, je ľahší, neprehliadnuteľný a zvukovo výrazný. Jeho
  predná časť je vyrobená z ľahkej nerezovej ocele, zatiaľ čo zadný
  tlmič je kompletne z titánu. Oproti štandardnému komponentu prináša
  úsporu hmotnosti osem kilogramov. Výfukový systém s elektricky
  ovládanými klapkami a centrálne umiestnenou štvoricou koncoviek je v
  ponuke v kombinácii so špeciálne upraveným karbónovým difúzorom M
  Performance. Modifikované vedenie výfukových plynov vytvára ešte
  športovejšie jazdné zážitky. Zvukový prejav sa mení podľa zvoleného
  jazdného režimu a v režimoch Sport a Sport+ pripomína pretekárske
  vozidlá. Ako pútavý doplnok štandardnej výfukovej sústavy nového
  modelu BMW M2 sa v ponuke nachádzajú aj koncovky výfuku M Performance
  kombinujúce materiály, ako sú titán a karbón.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Podvozok M Performance s výškovo nastaviteľnými pružinami</strong></p>
<p>Podvozok M Performance, ktorý je pre nový model BMW M2 k dispozícii
  ako dodatočná výbava, mu prepožičiava ešte ostrejšiu agilitu a
  dynamiku v zákrutách. Jeho konštrukcia s integrovanými
  pružiacimi/tlmiacimi jednotkami umožňuje na prednej a zadnej náprave
  znížiť svetlú výšku až o 10 milimetrov. Podvozok M Performance je
  špeciálne naladený nielen na jazdu na okruhu, ale aj na bežných
  cestách a prináša oveľa priamejšie spojenie karosérie s povrchom vozovky.</p>
<p> </p>
<p>Kované disky kolies M Performance pripravené pre nový model BMW M2
  predstavujú ďalšiu ingredienciou navrhnutú pre mimoriadne športový
  štýl jazdy. Každé z nich je vyrobené z jediného kusu hliníka a
  vyznačujú sa tak pevnosťou, ako aj atraktívnym dizajnom. Sú pripravené
  s priemermi 20 a 21 palcov pre prednú a zadnú nápravu a môžu mať matne
  zlatú farbu M Frozen Gold Bronze alebo čiernu M Jet Black.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Starostlivo dávkovaný závodný štýl interiéru</strong></p>
<p>Ponuka doplnkov BMW M Performance Parts obsahuje aj vysoko kvalitné
  komponenty pre interiér modelu BMW M2. Obloženie interiéru M
  Performance kombinujúce uhlíkové vlákna a Alcantaru dopĺňajú v ponuke
  Alcantarové opierky na kolená. Dômyselne a ručne vyrábané obkladové
  panely interiéru sú z uhlíkových vlákien s otvorenými pórmi, majú
  matnú povrchovú úpravu a nesú označenie M Performance z brúseného hliníka.</p>
<p> </p>
<p>V prípade modelov vybavených M športovými sedadlami možno pocit
  športovej atmosféry a exkluzivity umocniť krytmi zadných častí
  operadiel kombinujúcich uhlíkové vlákna a Alcantaru.</p>
<p> </p>
<p>Volant M Performance Pro má výrazne tvarovanú oblasť úchopu čalúnenú
  Alcantarou a jeho sploštené horné a dolné časti sú potiahnuté kožou
  najvyššej kvality. Úžasný vzhľad volantu dotvárajú stredová značka a
  ozdobné prešívanie vo farbách BMW M GmbH. Ďalší spôsob pre posilnenie
  radosti z jazdy predstavujú obloženia volantu M Performance, ktoré sú
  k dispozícii vo vyhotovení karbón/Alcantara a karbón/koža. Obe verzie
  možno kombinovať aj s karbónovými radiacimi páčkami M Performance. V
  ponuke sa nachádzajú aj karbónové kryty prahov M Performance.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 Eight-speed M Steptronic transmission:</strong>
  <br />fuel consumption combined in the WLTP cycle: 9.8 – 9.6 l/100 km;
  CO2 emissions combined in the WLTP cycle: 222 – 218 g/km; figures for
  the NEDC cycle: – .</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2 Six-speed manual gearbox:</strong>
  <br />fuel consumption combined in the WLTP cycle: 10.2 – 10.0 l/100
  km; CO2 emissions combined in the WLTP cycle: 230 – 226 g/km; figures
  for the NEDC cycle: – .</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,M2,G87,Product]]></category>
            <pubDate>Fri, 28 Oct 2022 13:13:25 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 28 Oct 2022 11:13:25 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6c6cfa6f-5dac-4d66-a1a2-85e6f5d8f5fa/500_P90484609_highRes_the-bmw-m-performanc.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6c6cfa6f-5dac-4d66-a1a2-85e6f5d8f5fa/500_P90484609_highRes_the-bmw-m-performanc.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6c6cfa6f-5dac-4d66-a1a2-85e6f5d8f5fa/P90484609_highRes_the-bmw-m-performanc.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90484609_highRes_the-bmw-m-performanc.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nový model BMW M2</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2/</guid><pp:caseid>809089</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nový model BMW M2 prináša charakteristický výkon M vo vysoko koncentrovanej forme. S radovým šesťvalcovým motorom s výkonom 338 kW (460 k), na požiadanie dodávanou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom zadných kolies sľubuje druhá generácia kompaktného vysokovýkonného športového vozidla nefalšovanú radosť z jazdy. Debut nového modelu BMW M2 predstavuje ďalšiu vrcholnú udalosť v modelovej ofenzíve, ktorá oslavuje 50. výročie divízie BMW M GmbH.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nový model BMW M2 (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 231 – 218 g/km v cykle WLTP;
  hodnoty pre cyklus NEDC: – ) prináša charakteristický výkon M vo
  vysoko koncentrovanej forme. S radovým šesťvalcovým motorom s výkonom
  338 kW (460 k), na požiadanie dodávanou šesťstupňovou manuálnou
  prevodovkou a pohonom zadných kolies sľubuje druhá generácia
  kompaktného vysokovýkonného športového vozidla nefalšovanú radosť z
  jazdy. Debut nového modelu BMW M2 predstavuje ďalšiu vrcholnú udalosť
  v modelovej ofenzíve, ktorá oslavuje 50. výročie divízie BMW M GmbH,
  pričom vstup do sveta jej vysokovýkonných automobilov získal nový
  rozmer príťažlivosti.</p>
<p> </p>
<p>Kompaktné rozmery spolu s hnacím ústrojenstvom a technológiou
  podvozku prevzatou z modelov BMW M3/BMW M4 sú jadrom konceptu vozidla,
  ktorý dáva novej edícii dvojdverového modelu očarujúcu agilitu a
  manévrovateľnosť, pričom zostáva ľahko ovládateľné, aj keď vodič skúma
  dynamické limity vozidla. Tento výrazný charakterový profil sa
  prejavuje aj v expresívnom dizajne exteriéru s atletickými proporciami
  kupé. Zážitok z výkonu pozoruhodnej intenzity pomáha vytvárať aj
  sofistikovaný koncept ovládania/obsluhy na prispôsobenie nastavenia
  vozidla. Vďaka týmto mnohým atribútom pokračuje nový model BMW M2 v
  tradícii značky ultrašportových modelov s kompaktnými rozmermi, ktorá
  sa začala v roku 1973 s príchodom modelu BMW 2002 turbo. Stavia aj na
  úspechu svojho predchodcu, z ktorého sa po celom svete predalo takmer
  60 000 kusov.</p>
<p> </p>
<p>Globálne uvedenie nového modelu BMW M2 na trh sa začne v apríli 2023.
  Vyrábať sa bude spolu s novým modelom BMW radu 2 Coupé v závode
  spoločnosti BMW Group v San Luis Potosí v Mexiku.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kompaktné rozmery, extrémne mohutné proporcie</strong></p>
<p>Atletický vzhľad nového modelu BMW M2 pramení z jeho kompaktných
  rozmerov, mimoriadne mohutných proporcií a charakteristických
  dizajnových prvkov M. Na vonkajšiu dĺžku meria o 214 milimetrov menej
  ako modely BMW M4 Coupé a má o 110 milimetrov kratší rázvor. Šírka
  vozidla a rozchodov kolies vpredu aj vzadu zároveň výrazne prevyšujú
  hodnoty nového modelu BMW radu 2 Coupé.</p>
<p> </p>
<p>Veľké bezrámové obličky mriežky chladiča BMW s horizontálnymi lištami
  sa spájajú s trojdielnym spodným prívodom vzduchu s takmer pravouhlými
  obrysmi, aby predná časť vozidla získala známy M vzhľad. Dizajn
  vznikol podľa technických požiadaviek na prívod chladiaceho vzduchu a
  aerodynamickú rovnováhu. Bočnému pohľadu udávajú tón jasne navrhnuté
  povrchy, výrazne rozšírené bočné prahy a svalnaté podbehy kolies. Aj
  zadná časť nového modelu BMW M2 pôsobí kompaktným a výrazným dojmom a
  pridáva množstvo individuálnych prvkov v podobe pútavého spojlera na
  veku batožinového priestoru, vertikálne usporiadaných reflektorov,
  vložky difúzora zadného spojlera s jeho puristickým dizajnom a dvoch
  párov koncoviek výfuku umiestnených ďaleko od vonkajších okrajov.</p>
<p> </p>
<p>Zákazníci majú na výber z piatich vonkajších lakov, pričom pre nový
  model BMW M2 vznikli exkluzívne modrá farba Zandvoort Blue a červená
  metalíza Toronto Red. Na želanie je v ponuke karbónová strecha M
  Carbon, ktorá znižuje hmotnosť vozidla o približne šesť kilogramov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Šesťvalcový radový motor s okamžitým nástupom výkonu a so
    vzrušujúcou chuťou stúpať do otáčok</strong></p>
<p>Verzia radového šesťvalcového motora vyvinutá pre kompaktný
  vysokovýkonný model s technológiou M TwinPower Turbo a vysokootáčkovým
  dizajnom vyniká svojimi typickými M výkonnostnými vlastnosťami. Od
  motora použitého v modeloch BMW M3 a BMW M4 sa líši iba v malom počte
  detailov, pričom 3,0-litrový agregát nadchne svojou rýchlou odozvou,
  zdravým apetítom po otáčkach a lineárnym nárastom výkonu až do
  najvyšších oblastí rozsahu otáčok motora.</p>
<p> </p>
<p>Motor pod kapotou nového modelu BMW M2 s maximálnym výkonom 338 kW
  (460 k) prekonáva základnú jednotku, ktorú používal jeho predchodca, o
  66 kW (90 k). Maximálny krútiaci moment 550 Nm je k dispozícii medzi 2
  650 a 5 870 ot./min., pričom motor dosahuje maximálny výkon pri 6 250
  ot./min. Nový motor sa roztočí maximálne na 7 200 otáčok za minútu.
  Pulzujúci nárast výkonu sprevádza emocionálne bohatý zvukový sprievod
  generovaný špecifickým M výfukovým systémom s elektricky ovládanými
  klapkami. Systém prívodu oleja je navrhnutý tak, aby zvládal extrémne
  dynamické jazdné situácie na trati, rovnako tak ako chladiaci systém.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výber zážitku z výkonu: osemstupňová prevodovka M Steptronic s
    Drivelogic ako štandard, šesťstupňová manuálna prevodovka na želanie</strong></p>
<p>Výkon motora sa prenáša na zadné kolesá cez osemstupňovú prevodovku M
  Steptronic so štandardne dodávaným systémom Drivelogic. Jeho extrémne
  športové radenie prevodových stupňov, priame spojenie s motorom a
  schopnosť vykonávať viacnásobné podraďovanie na najnižší dostupný
  prevodový stupeň tvoria ideálny základ pre očarujúce, okamžité
  zrýchlenie. Ovláda sa pomocou páky voliča automatickej prevodovky v
  najnovšom M dizajne, ako aj radiacimi páčkami na volante. Funkcia
  Drivelogic ponúka výber z troch nastavení radenia.</p>
<p> </p>
<p>Šesťstupňová manuálna prevodovka je k dispozícii ako voliteľná výbava
  pre každého, kto hľadá zážitok z výkonu v klasickej forme, založenej
  na intenzívnej interakcii medzi vodičom a vozidlom. Zvyšuje zážitok zo
  športového štýlu jazdy nielen vďaka presne definovaným dráham radenia,
  ale aj asistentovi radenia prevodových stupňov Gear Shift Assistant,
  ktorý využíva úpravu otáčok motora pre bezpečné zaradenie požadovanej
  rýchlosti bez hrozby prešmykovania kolies pri podraďovaní počas
  brzdenia v zákrutách. V prípade potreby je možné asistenta radenia
  prevodových stupňov Gear Shift Assistant deaktivovať v ponuke
  nastavení M Setup.</p>
<p> </p>
<p>Nový model BMW M2 zvládne s osemstupňovou automatickou prevodovkou M
  Steptronic šprint z pokoja na 100 km/h za 4,1 sekundy a za 4,3
  sekundy, ak je vybavený šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Z 0 na
  200 km/h zrýchli za 13,5 sekundy (automat) alebo 14,3 sekundy
  (manuál). Voľbou balíka M Driver's Package dodávaného na požiadanie
  možno maximálnu obmedzenú rýchlosť nového modelu BMW M2 zvýšiť z 250
  km/h na 285 km/h.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Pohon zadných kolies, M Traction Control a aktívny M
    diferenciál poskytujú agilitu, presnosť a radosť z jazdy podľa toho,
    ako si to situácia vyžaduje</strong></p>
<p>Bez ohľadu na výber prevodovky, tradičnú formu dynamického výkonu
  nového modelu BMW M2 stelesňuje aj jeho pohon zadných kolies. Lineárny
  nástup priečnych síl pri zrýchlení charakteristické pre modely M
  pomáha vodičovi viesť vozidlo napríklad v zákrutách s kontrolovaným
  driftom. Štandardná funkcia M Traction Control je navrhnutá tak, aby
  umožnila vodičovi pozorne skúmať výkonnostné limity vozidla nastavením
  individuálnych prahov zásahu pre obmedzenie preklzu kolies s možnosťou
  výberu v desiatich stupňoch.</p>
<p> </p>
<p>Ďalším príspevkom k vynikajúcej dynamike modelu BMW M2 je aktívny M
  diferenciál na zadnej náprave. Dopĺňa súčasť štandardnej výbavy a v
  prípade potreby dokáže bez problémov vytvoriť uzamykací efekt až do
  100 percent. To optimalizuje trakciu na povrchu vozovky a ponúka rôzne
  úrovne adhézie napríklad pre ľavé a pravé zadné koleso, ako aj
  zlepšuje prenos sily pri prudkom zrýchľovaní zo zákrut.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Sofistikovaná technológia podvozka, presne ovládateľné manévre</strong></p>
<p>Kompaktné rozmery nového modelu BMW M2, krátky rázvor, takmer
  dokonale vyvážené rozloženie hmotnosti v pomere 50 : 50 a
  sofistikovaná technológia podvozka sa spájajú, aby poskytovali
  precízne manévrovanie končekmi prstov. Svižnosť, dynamika a presnosť
  vozidla ťažia aj z vynikajúcej torznej tuhosti konštrukcie karosérie a
  uloženia podvozka, k čomu prispeli špeciálne výstuže.</p>
<p> </p>
<p>Dvojkĺbová predná náprava a päťprvková zadná náprava využívajú
  špecifickú M kinematiku. Zoznam štandardnej výbavy pre nový model BMW
  M2 zahŕňa adaptívne M odpruženie s elektronicky riadenými tlmičmi,
  riadenie M Servotronic s variabilným prevodom, kontrolu stability DSC
  (Dynamic Stability Control) vrátane režimu M Dynamic Mode a výkonné
  brzdy M Compound so šesťpiestikovými brzdami s pevnými strmeňmi vpredu
  a jednopiestikové brzdy s plávajúcimi strmeňmi vzadu. Integrovaný
  brzdový systém ponúka vodičovi dve nastavenia citlivosti brzdového
  pedálu. Nový model BMW M2 prichádza s 19-palcovými diskami kolies z
  ľahkej zliatiny vpredu a s 20-palcovými vzadu, pričom každé z nich
  predstavuje zväčšenie priemeru kolies štandardne montovaných na modely
  BMW M3 a BMW M4 o jeden palec. K dispozícii je tiež možnosť osadiť ich
  okruhovými pneumatikami.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Pokročilý kokpit športového vozidla so zakriveným displejom
    BMW Curved Display v štandardnej výbave a možnosť voľby škrupinových
    sedadiel M Carbon</strong></p>
<p>Nový model BMW M2 sa môže pochváliť kokpitom s dizajnom zameraným na
  vodiča s údajmi, ovládacími prvkami a možnosťami nastavenia
  špecifickými pre M, ako aj pokročilým zakriveným displejom BMW Curved
  Display. Informácie súvisiace s jazdou vrátane indikátorov momentu
  preradenia Shift Lights sa zobrazujú v novom grafickom rozložení na
  12,3-palcovom informačnom displeji. Miniaplikácie špecifické pre M pre
  nastavenie vozidla a stav pneumatík sú len dve z položiek, ktoré možno
  zobraziť na 14,9-palcovom ovládacom displeji. Na želanie dodávaný BMW
  Head-Up displej obsahuje aj M špecifické údaje.</p>
<p> </p>
<p>Zakrivený displej BMW Curved Display aj inteligentný osobný asistent
  BMW Intelligent Personal Assistant tvoria súčasť najnovšej generácie
  rozhrania BMW iDrive. Je založené na operačnom systéme BMW Operating
  System 8 a bolo navrhnuté pre intuitívnu interakciu medzi vodičom a
  vozidlom pomocou dotykového ovládania a hlasových pokynov vydaných
  pomocou prirodzeného jazyka. Nový systém BMW iDrive umožňuje
  personalizáciu pomocou BMW ID a aplikácie My BMW, ako aj používanie
  osobnej eSIM vo vozidle. Súčasť štandardnej výbavy nového modelu BMW
  M2 tvorí aj možnosť integrácie mobilných telefónov s podporou rozhraní
  Apple CarPlay® a Android Auto™ a nechýba ani 5G anténny systém pre
  optimalizované pripojenie.</p>
<p> </p>
<p>Vodiča a predného spolujazdca štandardne vítajú športové sedadlá v
  dizajne špecifickom pre daný model s povrchmi Sensatec/Alcantara.
  Alternatívne sú k dispozícii športové sedadlá M Sport s integrovanými
  opierkami hlavy a perforovanými poťahmi v kombinácii koža
  Vernasca/Sensatec . M-karbónové škrupinové sedadlá, ktoré možno nájsť
  aj na zozname voliteľných doplnkov, využívajú v konštrukčných prvkoch
  sedacej časti a operadla plast vystužený uhlíkovými vláknami (CFRP) a
  majú aj výrezy v bočných opierkach a pod opierkami hlavy, čím z
  hmotnosti vozidla uberajú približne 10,8 kilogramu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Trojzónová automatická klimatizácia, navigačný systém BMW
    Maps, tlačidlo Setup a M Drive Professional ako štandard</strong></p>
<p>Medzi komfortné prvky sériovej výbavy nového modelu BMW M2 patria
  trojzónová automatická klimatizácia, BMW Live Cockpit Plus s
  navigačným systémom BMW Maps, náladové osvetlenie a Hi-Fi ozvučenie.
  Pokiaľ ide o automatizované jazdné a parkovacie systémy, štandardnou
  výbavou sú funkcie výstrahy pred kolíziou vpredu Front Collision
  Warning, čítanie dopravných značiek Speed Limit Display s indikátorom
  zákazu predbiehania, výstraha pred opustením jazdného pruhu Lane
  Departure Warning a parkovacie snímače Park Distance Control. Driving
  Assistant, aktívne udržiavanie rýchlosti s funkciou Stop & Go a
  parkovací asistent Parking Assistant vrátane asistenta pri cúvaní
  Reversing Assistant sú len niektoré z možností dodávaných na požiadanie.</p>
<p> </p>
<p>Tlačidlo Setup na stredovej konzole poskytuje priamy prístup k
  možnostiam nastavenia motora, podvozku, riadenia, brzdového systému a
  M Traction Control, ako aj asistenta radenia prevodových stupňov Gear
  Shift Assistant (ak je vo výbave). Dve celkové nastavenia vozidla si
  možno pomocou tlačidiel M na volante uložiť a následne vyvolať.</p>
<p> </p>
<p>Okrem M Traction Control obsahuje štandardná výbava M Drive
  Professional aj analyzátor driftu M Drift Analyser a stopky M
  Laptimer. Navyše tlačidlo M Mode na stredovej konzole možno použiť aj
  na úpravu úrovne aktivity asistenčných systémov vodiča a obsahu
  zobrazeného na informačnom displeji a Head-Up displeji s výberom
  nastavení ROAD, SPORT a TRACK.</p>
<p> </p>
<p>Na zozname možností dodávaných na požiadanie sa nachádza aj balík M
  Race Track Package, ktorý obsahuje balík M Driver's Package spolu s
  karbónovou strechou M Carbon, škrupinovými sedadlami M Carbon,
  vnútornými ozdobnými lištami s úpravou Carbon Fiber a okruhovými pneumatikami.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>fuel consumption combined: 10.2 – 9.7 l/100 km [27.7 – 29.1 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 231 – 218 g/km in the WLTP cycle;
  figures for the NEDC cycle: –.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 12 Oct 2022 00:05:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 11 Oct 2022 22:05:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c993f211-3cf1-479f-989e-b2c510b16bc7/500_P90482753_highRes_the-all-new-bmw-m2-r.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c993f211-3cf1-479f-989e-b2c510b16bc7/500_P90482753_highRes_the-all-new-bmw-m2-r.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c993f211-3cf1-479f-989e-b2c510b16bc7/P90482753_highRes_the-all-new-bmw-m2-r.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90482753_highRes_the-all-new-bmw-m2-r.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Technológia pretekárskych tratí do ulíc: intenzívne testy s novým BMW M2 na okruhu Salzburgring</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/technologia-pretekarskych-trati-do-ulic-intenzivne-testy-s-novym-bmw-m2-na-okruhu-salzburgring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/technologia-pretekarskych-trati-do-ulic-intenzivne-testy-s-novym-bmw-m2-na-okruhu-salzburgring/</guid><pp:caseid>809002</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Dynamický jazdný test s novým BMW M2 v podmienkach pretekárskej dráhy. Vysokovýkonný pohon, M podvozok a dve možnosti prevodovky zaručujú jedinečný športový zážitok z jazdy, a to aj pri zatlačení na limit.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Mníchov. Do svetovej premiéry nového BMW M2* zostáva už len niekoľko
  mesiacov a posledná testovacia fáza vo vývoji nového vysokovýkonného
  automobilu je v plnom prúde. Nové BMW M2 ponúka čistokrvnú pretekársku
  technológiu na cesty. V súlade s jeho príbuznosťou s pretekárskou
  dráhou bola jazdná dynamika vozidla podrobená intenzívnemu testu na
  okruhu Salzburgring v Rakúsku.</p>
<p>Testy sa zamerali na jazdnú dynamiku a podvozok a nové BMW M2
  zapôsobilo vynikajúcimi vlastnosťami. Nový sériový automobil sa môže
  pochváliť podobnou úrovňou výkonu ako BMW M2 CS**, exkluzívny športový
  automobil špeciálnej edície od BMW M GmbH. Umožňuje vodičovi zažiť ten
  čistý pocit na pretekárskej dráhe za akýchkoľvek podmienok – dokonca
  aj na limite.</p>
<p>O silu pod kapotou BMW M2 sa starajú osvedčené motory z modelov M3 a
  M4. Dva voliteľné typy prevodoviek, manuálna 6-stupňová prevodovka a
  8-stupňová M Steptronic prevodovka, zaručujú extrémne dynamickú
  aplikáciu výkonu, čím nanovo definujú absolútnu radosť z jazdy.
  Športové jazdné vlastnosti umocňuje adaptívny M podvozok a pohon
  zadných kolies na novom BMW M2. Výkonný brzdový systém pochádza z
  modelov M3 a M4 a zabezpečuje ovládanie výkonu bez námahy.</p>
<p>Športový vzhľad nového BMW M2 dopĺňa výber špeciálnych možností
  výbavy. Napríklad karbónová strecha na zníženie hmotnosti, okrem iných
  výhod. M karbónové sedadlá pre vodiča a spolujazdca, dostupné aj ako
  voliteľná výbava, zdôrazňujú pretekársky vzhľad nového BMW M2.</p>
<p>Svetová premiéra nového BMW M2 bude v októbri, po ktorej bude
  nasledovať uvedenie na trh v apríli 2023.</p>
<p> </p>
<p>*Vzhľadom na stav vozidla vo forme prototypu budú technické
  podrobnosti ako spotreba paliva, emisie CO2 atď. oznámené neskôr v
  tomto roku.</p>
<p>** BMW M2 CS: kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 9,4 l/100 km,
  kombinované emisie CO2: 238 – 214 g/km.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>*Due to the prototype vehicle status, technical details like fuel
  consumption, CO2 emissions etc. will be communicated later this year.</p>
<p> </p>
<p>** <strong>BMW M2 CS</strong>: fuel consumption combined: 10.4 – 9.4
  l/100 km [27.2 – 30.1 mpg imp], CO2 emissions combined: 238 – 214 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 13 Jun 2022 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 12 Jun 2022 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/bff83f94-d41e-4fe8-a9e5-f64a643cada1/500_P90467996_highRes_the-all-new-bmw-m2-u.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/bff83f94-d41e-4fe8-a9e5-f64a643cada1/500_P90467996_highRes_the-all-new-bmw-m2-u.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/bff83f94-d41e-4fe8-a9e5-f64a643cada1/P90467996_highRes_the-all-new-bmw-m2-u.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90467996_highRes_the-all-new-bmw-m2-u.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Závod BMW Group v mexickom San Luis Potosí bude výrobným sídlom nového BMW M2.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/zavod-bmw-group-v-mexickom-san-luis-potosi-bude-vyrobnym-sidlom-noveho-bmw-m2/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/zavod-bmw-group-v-mexickom-san-luis-potosi-bude-vyrobnym-sidlom-noveho-bmw-m2/</guid><pp:caseid>809004</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Druhá generácia tohto modelu sa bude pre svetový trh vyrábať výhradne v Mexiku. Závod v Potosí bude štvrtým celosvetovo vyrábajúcim modely M. Spustenie výroby nového modelu sa uskutoční v rámci 50. výročia osláv BMW M.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Druhá generácia tohto modelu sa bude pre svetový trh vyrábať výhradne
  v Mexiku. Závod v Potosí bude štvrtým celosvetovo vyrábajúcim modely
  M. Spustenie výroby nového modelu sa uskutoční v rámci 50. výročia
  osláv BMW M.</p>
<p>BMW Group prezradilo, že koncom roka 2022 spustí výrobu druhej
  generácie BMW M2 pre globálny trh výhradne vo svojom závode v San Luis Potosí.</p>
<p>Závod v San Luis Potosí vyrába BMW radu 3 od roku 2019 a nedávno k
  nemu pribudlo BMW radu 2 Coupé, čím sa stal strategickým závodom pre
  výrobnú sieť BMW Group. Závod si udržal trvalý rast a v roku 2021
  zaznamenal nárast výroby takmer o 25 % v porovnaní s predchádzajúcim
  rokom. Do roku 2022 závod prijme ďalších 800 zamestnancov a spustí
  druhú výrobnú zmenu.</p>
<p>V tejto súvislosti Harald Gottsche, prezident a generálny riaditeľ
  závodu BMW Group San Luis Potosí povedal: „Sme veľmi nadšení, že
  môžeme byť súčasťou osláv 50. výročia BMW M, keď náš mexický závod
  vyrobí vozidlá M pre celý svet. Výrobou druhej generácie BMW M2
  exkluzívne pre svetový trh sa opäť preukázala vysoká kapacita ľudského
  talentu v San Luis Potosí a náš záväzok k rastu a rozvoju krajiny.“</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M2</strong></p>
<p>BMW M posúva vynikajúci dynamický výkon modelov BMW ešte ďalej, s
  vyspelou konštrukciou, ktorá spája schopnosti pretekárskych
  automobilov s jednoduchosťou používania pri každodennej jazde.
  Kombinácia typickej technológie podvozku BMW M, vysokovýkonného
  hnacieho ústrojenstva založeného na technológii motoristického športu,
  na trati overenej dynamiky a špičkového dizajnu – to všetko uchvacuje
  fanúšikov na okruhoch a aj na cestách po celom svete.</p>
<p>BMW M2 je najkompaktnejším a najpredávanejším modelom divízie BMW M.
  Jeho druhá generácia bude pokračovať v tradícii svojich úspešných
  predchodcov a zároveň bude spĺňať vysoké nároky jeho
  najpuristickejších fanúšikov.</p>
<p>Spustenie výroby tohto vozidla prebieha v rámci osláv 50. výročia BMW
  M, čím si značka pripomína desaťročia úspechu. S príchodom BMW M2 sa
  závod San Luis Potosí pripája k vybranej skupine výrobných závodov BMW
  M, ktorá zahŕňa nemecké výrobné centrá.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,Research &amp; Development,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 11 May 2022 10:21:35 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 11 May 2022 08:21:35 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/242dc6b9-add3-470b-9189-6bb99edd0016/500_P90458153_highRes_g87-with-mexican-and.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/242dc6b9-add3-470b-9189-6bb99edd0016/500_P90458153_highRes_g87-with-mexican-and.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/242dc6b9-add3-470b-9189-6bb99edd0016/P90458153_highRes_g87-with-mexican-and.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90458153_highRes_g87-with-mexican-and.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH ide aj v roku 2020 cestou udržateľného rastu: celosvetovo bolo dodaných 144 218 vozidiel.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-gmbh-ide-aj-v-roku-2020-cestou-udrzatelneho-rastu-celosvetovo-bolo-dodanych-144-218-vozidiel/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-gmbh-ide-aj-v-roku-2020-cestou-udrzatelneho-rastu-celosvetovo-bolo-dodanych-144-218-vozidiel/</guid><pp:caseid>808878</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nový rekord v predaji zaručuje divízii BMW M GmbH vedúcu pozíciu na trhu v segmente vysoko výkonných automobilov.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Spoločnosť BMW M GmbH pokračovala v raste aj
  vo fiškálnom roku 2020 a dosiahla ďalší rekord v predaji. Napriek
  dopadom pandémie koronavírusu na trh sa podarilo zvýšiť počet predných
  automobilov BMW M o šesť percent na 144 218 kusov. Vďaka tomuto
  výsledku táto divízia BMW Group so statusom nezávislej spoločnosti
  významne posilnila vedúcu pozíciu na trhu, ktorú prvý raz dosiahla v
  silnej konkurencii v roku 2019. „Fakt, že sa nám podarilo uzavrieť
  tento výnimočne náročný rok s ďalším rekordom, je úžasné zhodnotenie
  našej stratégie trvalého rastu,“ hovorí Markus Flasch, predseda
  predstavenstva spoločnosti BMW M GmbH. „Obzvlášť hrdí môžeme byť na
  fakt, že sa nám podarilo nielen obhájiť pozíciu najúspešnejšieho
  poskytovateľa výkonných a vysoko výkonných vozidiel na trhu, ale
  náskok sme dokonca zvýšili.”</p>
<p>Ďalší nárast predajných čísel bol dôsledkom úspešného spustenia
  predaja modelov BMW X5 M (kombinovaná spotreba paliva: 13,1 – 12,6
  l/100 km podľa WLTP, 13,0 – 12,8 l/100 km podľa NEDC; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 298 – 287 g/km podľa WLTP, 296 – 287 g/km podľa
  NEDC) a BMW X6 M (kombinovaná spotreba paliva: 13,4 – 13,1 l/100 km
  podľa WLTP, 13,1 l/100 km podľa NEDC; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 305 – 300 g/km podľa WLTP, 301 g/km podľa NEDC). Vďaka
  pohonnej jednotke V8 s výkonom 460 kW (625 k) prinášajú vozidlá BMW M
  v segmentoch Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupe obzvlášť
  výrazný zážitok z vysokého výkonu. Pozitívny ohlas zaznamenala aj
  špeciálna edícia modelu BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva:
  10,1 – 9,2 l/100 km podľa WLTP, 10,4 – 9,4 l/100 km podľa NEDC;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 229 – 210 g/km podľa WLTP,
  238 – 214 g/km podľa NEDC), ktorá je základom nového pretekárskeho
  vozidla divízie BMW Motorsport. V samotnom sektore vysoko výkonných
  modelov sa podarilo celosvetovo zvýšiť počet dodaných vozidiel oproti
  roku 2019 o štyri percentá.</p>
<p>Okrem toho pomohli výrazne zvýšiť predaj divízie BMW M GmbH najmä
  výkonné vozidlá z modelových rodín BMW radu 3 a BMW radu 4. Vďaka
  výkonným radovým šesťvalcovým benzínovým aj naftovým motorom,
  špeciálne upravenému odpruženiu a originálnym dizajnovým prvkom,
  zaručuje špičková ponuka pre BMW radu 3 Sedan, BMW radu 3 Touring a
  BMW radu 4 Coupé charakteristický M zážitok aj v prémiovej strednej
  triede spolu s neobmedzenou trvalou udržateľnosťou a praktickým
  využitím na každodenné použitie a na jazdy na dlhé vzdialenosti.</p>
<p>
  <strong>Rast dopytu na všetkých relevantných trhoch.</strong>
  <br />Technológia prevzatá z pretekárskych motorov, presná súhra
  prvkov v oblasti jazdných systémov, odpruženie, aerodynamika,
  interiérový dizajn a ovládanie a rovnako aj celkový autentický
  charakter vozidiel BMW M tvoria fascináciu, ktorá aj v roku 2020
  uchvátila celosvetovo sa zvyšujúci počet zákazníkov orientovaných na
  výkon. Nové rekordy sa podarilo dosiahnuť napríklad v USA, čo je
  najdôležitejší trh automobilov BMW M, ale aj v Číne. V Rusku aj v
  Južnej Kórei sa zvýšil predaj o viac ako 60 percent a v Taliansku o 47
  percent. Očakávania o počte dodaných vozidiel sa presiahli aj vo
  Veľkej Británii. „Pozorujeme stabilne rastúci dopyt po vozidlách BMW M
  na všetkých relevantných trhoch,” vysvetľuje Thomas Felbermair, šéf
  oddelenia predaja a marketingu v spoločnosti BMW M GmbH. „Preto, a aj
  vďaka nasadeniu našej silnej predajnej siete, sme výnimočne úspešní vo
  zvládaní výziev, ktoré priniesla pandémia.” </p>
<p>
  <strong>Pripravení na štart: BMW M5 CS, BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.</strong>
  <br />Pri pohľade do budúcnosti sa pozornosť sústreďuje najskôr na
  svetovú premiéru modelu BMW M5 CS, ktorá sa uskutoční v januári 2021.
  Potom bude prvý raz dostupná špeciálna edícia modelu BMW M5 – s
  výnimočným výkonom a s exkluzívnou charakteristikou s pôvodom v
  motoršporte. V marci 2021 bude nasledovať spustenie predaja nového
  modelu BMW M3 Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 10,6 – 10,3 l/100 km
  podľa WLTP, 10,8 l/100 km podľa NEDC; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 241 – 236 g/km podľa WLTP, 248 g/km podľa NEDC) a
  nového BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 – 10,3 l/100 km
  podľa WLTP, 10,8 l/100 km podľa NEDC; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 240 –  235 g/km podľa WLTP, 248 g/km podľa NEDC).
  Tieto dve vysoko výkonné vozidlá predstavujú esenciu nezameniteľného M
  pocitu. Okamžite po svetovej premiére vzbudila táto nová generácia
  modelov veľký záujem po celom svete.</p>
<p>V budúcnosti sa s neobyčajnou rozmanitosťou splnia priania
  M komunity: každú verziu s klasickou manuálnou prevodovkou bude
  dopĺňať model Competition s osemstupňovou automatickou prevodovkou M
  Steptronic so softvérom Drivelogic. Okrem toho v lete 2021 prvý raz
  pribudne do portfólia modelov BMW M3 a BMW M4 pohon všetkých štyroch
  kolies M xDrive. Na teplé obdobie roka bude uvedený aj model
  BMW M4 Cabrio. Na druhej strane, v procese vývoja je ešte stále prvé
  BMW M3 Touring.</p>
<p>
  <strong>Pohľad do budúcnosti: trvalý rast, nový M pocit vďaka
    elektrifikácii a výročie.</strong>
  <br />„Je pozoruhodné, že sa nám podarilo dosiahnuť nový rekord
  predaja ešte pred uvedením našich najdôležitejších modelov,” hovorí
  Markus Flasch. „Nová generácia modelov BMW M3 a BMW M4 prináša prísľub
  dynamického rastu aj v roku 2021.” Okrem toho sa tiež teší na
  predstavenie úplne nového vyjadrenia M pocitu. Jeho základom bude
  elektrifikácia. V roku 2021 chce divízia BMW M GmbH prvý raz
  predstaviť výkonné vozidlo s elektrickým pohonom. </p>
<p>S takto nastaveným programom, v ktorom sa v jednotlivých modelových
  radoch realizuje stratégia “Power of Choice” (sila výberu) spoločnosti
  BMW M GmbH a s výnimočne silnou a širokou ponukou, očakáva spoločnosť
  jubilejný rok s optimizmom. Divízia BMW M GmbH oslávi v roku 2022 už
  50 rokov svojej existencie. Markus Flasch už ohlásil rok plný
  prekvapení: „Ak spomeniem kľúčové slová ako špeciálna edícia modelov,
  malo by byť jasné, na čo sa môžu zákazníci počas jubilejného roka tešiť.”</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019
  zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M</strong>
  <br clear="all" />Combined fuel consumption: 13.1 – 12.6 l/100 km
  according to WLTP, 13.0 – 12.8 l/100 km according to NEDC; combined
  CO<sub>2</sub> emissions: 298 – 287 g/km according to WLTP, 296 – 287
  g/km according to NEDC.</p>
<p>
  <strong>BMW X6 M</strong>
  <br clear="all" />Combined fuel consumption: 13.4 – 13.1 l/100 km
  according to WLTP, 13.1 l/100 km according to NEDC; combined
  CO<sub>2</sub> emissions: 305 – 300 g/km according to WLTP, 301 g/km
  according to NEDC.</p>
<p>
  <strong>BMW M2 CS</strong> <br clear="all" />Combined fuel
  consumption: 10.1 – 9.2 l/100 km according to WLTP, 10.4 – 9.4 l/100
  km according to NEDC; combined CO<sub>2</sub> emissions: 229 – 210
  g/km according to WLTP, 238 – 214 g/km according to NEDC.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M3 Limousine</strong>
  <br clear="all" />Combined fuel consumption: 10.6 – 10.3 l/100 km
  according to WLTP, 10.8 l/100 km according to NEDC; combined
  CO<sub>2</sub> emissions: 241 – 236 g/km according to WLTP, 248 g/km
  according to NEDC.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong>
  <br clear="all" />Combined fuel consumption: 10.5 – 10.3 l/100 km
  according to WLTP, 10.8 l/100 km according to NEDC; combined
  CO<sub>2</sub> emissions: 240 –  235 g/km according to WLTP, 248 g/km
  according to NEDC.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M3,M4,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,Gran Coupé,M2,F82,M8,F87,F93,F95,F96,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 18 Jan 2021 18:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 18 Jan 2021 17:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/0f580c28-3dbe-4b4d-8a00-a23128a3ce94/500_P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/0f580c28-3dbe-4b4d-8a00-a23128a3ce94/500_P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/0f580c28-3dbe-4b4d-8a00-a23128a3ce94/P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M2 CS - dodatočný fotomateriál.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-cs---dodatocny-fotomaterial/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-cs---dodatocny-fotomaterial/</guid><pp:caseid>808967</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Na obrázkoch v prílohe nájdete nové BMW M2 CS na okruhu Sachsenring.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Na obrázkoch v prílohe nájdete nové BMW M2 CS na okruhu Sachsenring.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 CS:</strong> fuel consumption combined: 10.4 – 9.4
  l/100 km [27.2 – 30.1 mpg imp], CO2 emissions combined: 238 – 214 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 05 Aug 2020 18:02:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 05 Aug 2020 16:02:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/5b5a98d8-d798-4a5e-9043-75a9d318bee7/500_P90394690_highRes_the-new-bmw-m2-cs-08.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/5b5a98d8-d798-4a5e-9043-75a9d318bee7/500_P90394690_highRes_the-new-bmw-m2-cs-08.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/5b5a98d8-d798-4a5e-9043-75a9d318bee7/P90394690_highRes_the-new-bmw-m2-cs-08.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90394690_highRes_the-new-bmw-m2-cs-08.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Všetky vozidlá BMW Safety Car: viac ako 20 rokov bdejú nad bezpečnosťou na okruhoch.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vsetky-vozidla-bmw-safety-car-viac-ako-20-rokov-bdeju-nad-bezpecnostou-na-okruhoch/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vsetky-vozidla-bmw-safety-car-viac-ako-20-rokov-bdeju-nad-bezpecnostou-na-okruhoch/</guid><pp:caseid>808946</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Divízia BMW M GmbH už dlhé roky bdie nad bezpečnosťou najlepších jazdcov sveta. Bezpečnostné vozidlá Safety Car športovej divízie značky BMW zabezpečovali v ostatných dekádach pokoj a ochranu účastníkov najväčších pretekárskych podujatí na svete. Všetka technológia pochádza z najvýkonnejšieho písmena na svete a pracuje v službách bezpečnosti motoršportu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Divízia BMW M GmbH už dlhé roky bdie nad bezpečnosťou najlepších
  jazdcov sveta. Bezpečnostné vozidlá Safety Car športovej divízie
  značky BMW zabezpečovali v ostatných dekádach pokoj a ochranu
  účastníkov najväčších pretekárskych podujatí na svete. Od
  Majstrovstiev sveta MotoGP (toto spojenie trvá už vyše 20 rokov), cez
  preteky DTM, seriál majstrovstiev sveta Formula E či legendárne
  vytrvalostné podujatie 24 hodín Le Mans. Všetka technológia pochádza z
  najvýkonnejšieho písmena na svete a pracuje v službách bezpečnosti motoršportu.</p>
<p>Každé jedno vozidlo s označením BMW M Safety Car, ktoré kedy opustilo
  závod BMW M Manufaktur v nemeckom meste Garching, predstavuje najlepší
  príklad športového vozidla prinášajúceho najnovšie inovácie v oblasti
  bezpečnosti. Okrem toho sa tieto vozidlá vyznačujú jazdnými
  vlastnosťami, ktoré sa môžu rovnať s priamymi účastníkmi pretekov.
  Navyše mnohé vozidlá BMW Safety Car slúžia aj ako pojazdné laboratóriá
  pre testovanie nových technológií, ktoré sa následne dostanú aj do
  sériovo vyrábaných vozidiel.</p>
<p>Prinášame historický prehľad vozidiel BMW Safety Car v najrôznejších disciplínach.</p>
<p>
  <strong>MotoGP<sup>TM<br /></sup></strong>Divízia BMW M sa so svojimi
  vozidlami Safety Car už viac ako dvadsať rokov stará o bezpečnosť
  majstrovstiev sveta MotoGP. Spojenie medzi BMW M a organizátorom
  MotoGP, spoločnosťou Dorna Sports, trvá už od roku 1999. Od toho
  momentu dodávala značka šampionátu Majstrovstiev sveta motocyklov
  svoje najvýkonnejšie modely plné najnovších inovácií.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>1999 — 2000: BMW Z3 M Coupé (E36/8) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />V roku 1999 sa zrodila rozsiahla spolupráca medzi spoločnosťou
  BMW M a organizátorom MotoGP Dorna Sports. Prvým vozidlom BMW Safety
  Car, ktoré napĺňalo toto spojenie, bol kompaktný a agilný model BMW Z3
  M Coupé. Jeho atmosférický radový 6-valcový motor s objemom 3,2 litra
  dodával výkon 236 kW (321 k), pričom časom vzrástol na 239 kW (325 k).
  Toto dvojmiestne športové vozidlo sa stalo klasikou, ktorá si získala
  srdcia milovníkov motorizmu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2001 — 2003: BMW Z8 (E52), BMW M3 Coupé (E46) a BMW M5 (E39)
    MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Legendárny model BMW Z8 dostal už v sériovej verzii všetku
  potrebnú výbavu, aby mohol byť na čele pretekov na najlepších okruhoch
  na svete. Vďaka očarujúcemu dizajnu, ktorý čerpal inšpiráciu v
  neopakovateľnom modeli BMW 507 a športovému zameraniu, mal tie
  najlepšie predpoklady na bezpečnostné vozidlo svetového šampionátu
  MotoGP. BMW Z8 zároveň očarilo množstvo fanúšikov po celom svete.</p>
<p>Model BMW Z8 poháňal atmosférický motor V8 s objemom 4,9 litra a
  výkonom 294 kW (400 k) spojený so 6-stupňovou automatickou
  prevodovkou. Tento roadster zrýchlil z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.</p>
<p>Spolu s BMW Z8 tvorili flotilu vozidiel BMW Safety Car v rámci
  Majstrovstiev sveta MotoGP aj modely BMW M3 Coupé (E46) a BMW M5 (E39).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2004 — 2006: BMW M6 Coupé (E63), BMW M5 (E60), BMW M3 (E46)
    Safety Car a BMW M3 CSL (E46) Safety Car</strong>
  <br />V rovnakom roku svojho predstavenia oslávil model BMW M6 (E63)
  výnimočnú premiéru aj v úlohe lídra flotily vozidiel BMW Safety Car v
  rámci šampionátu MotoGP. Vozidlá BMW M6 Coupé (E63) spolu s BMW M5
  (E60) slúžili ako dve Safety Car, ktoré sa v rámci svetového
  šampionátu starali o bezpečnosť jazdcov počas pretekov aj tréningov.
  Oba modely poháňal motor V10 s úchvatným zvukovým prejavom. Išlo o
  atmosférický blok s objemom 5,0 litra, výkonom 373 kW (507 k) pri 7
  750 ot./min a s krútiacim momentom 520 Nm.</p>
<p>BMW M6 Coupé rovnako ako BMW M5 dostali jazdný režim MDrive, ktorý
  nastavil podvozok do čo najúčinnejšieho režimu tak, aby na okruhu
  podával najvyšší možný výkon.</p>
<p>Športové vozidlá s motorom V10 zároveň sprevádzal aj model BMW M3
  (E46). Tento posledný spomínaný model, ktorý si v tom období obliekal
  dres Safety Car, využíval vysoko otáčkový radový 6-valcový motor s
  objemom     3 246 cm<sup>3</sup> s pôvodom v konštrukcii pre potreby
  Formuly 1. Konštruktéri ho však dokázali upraviť tak, aby každý deň
  fungoval v sériovo vyrábanom vozidle. Jeho piesty prekonávali pri 8
  000 ot./min. vzdialenosť 20 metrov za sekundu. V podstate išlo o
  rovnaké hodnoty, akými sa v tom čase vyznačovali motory vo vozidlách F1.</p>
<p>Vozidlo dosahovalo hodnoty, ktoré v danom segmente nemali
  konkurenciu: výkon 252 kW (343 k) pri 7 900 ot./min. a krútiaci moment
  365 Nm pri 4 900 ot./min. Vďaka tomu automobil s hmotnosťou 1 570 kg
  zrýchľoval z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy.</p>
<p>Toto BMW M3 nebolo jediným rýchlym vozidlom, ktoré sa v tom období
  staralo o bezpečnosť jazdcov. V rokoch 2004 a 2005 sa medzi členov
  flotily BMW Safety Cars zaradilo aj BMW M3 CSL. Do tohto modelu sa
  dostali tie najlepšie materiály, ktoré sa postarali o maximálne možné
  zníženie hmotnosti. Prvý raz sa tak do vozidiel dostali uhlíkové
  vlákna, ktoré tvorili jeden z výnimočných materiálov a bol z nich
  napríklad nosník predného nárazníka.</p>
<p>Oproti konvenčnému modelu, z ktorého pochádzal, poklesla jeho
  hmotnosť o 180 kg a zároveň sa výkon 3,2-litrovej pohonnej jednotky
  zvýšil z 252 kW (343 k) na 265 kW (360 k), čo znamenalo zlepšenie
  zrýchlenia z 0 na 100 km/h na výnimočnú hodnotu 4,6 sekundy a merný
  výkon 82 kW (111 k) z litra objemu. Tieto hodnoty očaria ešte aj dnes.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2007: BMW Z4 M Coupé (E85), BMW M5 (E60) a BMW M6 Coupé (E63)
    MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Model BMW Z4 M Coupé E89 patrí, bez preháňania, medzi
  najemotívnejšie vozidlá celej histórie divízie BMW M GmbH. Tvoria ho
  všetky potrebné ingrediencie: príťažlivá silueta, kompaktné rozmery a
  radový 6-valcový motor s objemom 3 246 cm<sup>3</sup> a výkonom 252 kW
  (343 k), ktorý spôsobil senzáciu už v modeli BMW M3 E46. V tomto
  vozidle tvorili základ rýchlika, ktorý sa v ročníku 2007 staral o
  bezpečnosť jazdcov najrýchlejších motocyklov sveta v rámci šampionátu MotoGP.</p>
<p>Spolu s ním bdeli v tom období nad jazdcami majstrovstiev sveta
  seriálu MotoGP aj ďalšie modely ako BMW M6 (E63) a BMW M5 (E60).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2008 — 2010: BMW M3 Coupé (E92). BMW X6 M (E71), BMW X5 M
    (E70) a BMW M6 Coupé (E63) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Flotila vozidiel, ktoré mali v týchto rokoch na starosti
  bezproblémový priebeh pretekov, pozostávala z modelu BMW M3 Coupé
  (E92), ktorý využíval atmosférický motor V8 s objemom 4,0 litra a
  výkonom 309 kW (420 k). Spolu s BMW M3 Coupé, hlavnou hviezdou tých
  dní, bdeli nad bezpečnosťou na okruhoch aj modely BMW X6 M, BMW X5 M a
  BMW M6 Coupé (E63).</p>
<p>Neboli to však jediné modely BMW M, ktoré dávali pozor na jazdcov
  počas šampionátu. Riaditeľ pretekov jazdil na BMW M5 Touring, šéf
  bezpečnosti na BMW M3 Sedan a BMW 330i Touring slúžilo lekárom ako
  Medical Car. Okrem toho sa využívalo aj viacero vozidiel BMW X5 4.8i.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2011: BMW radu 1 M Coupé (E82) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Podľa mnohých milovníkov automobilov patrí BMW radu 1 M Coupé
  ešte aj dnes medzi to najlepšie, čo nosí označenie BMW M. A to nielen
  pre svoje výnimočné jazdné vlastnosti. K sláve tohto modelu významne
  prispelo aj bezpečnostné vozidlo z pretekov MotoGP z roku 2011. S
  kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou, manuálnou prevodovkou a
  pohonom zadných kolies bolo BMW 1M Coupé maximálnym zosobnením radosti
  z jazdy.</p>
<p>Divízia BMW M pripravila pre sériový model nevyhnutné zmeny, ktoré
  obsahovali radový 6-valcový motor s technológiou Twin Turbo, čo
  znamenalo výkon 250 kW (340 k). BMW radu 1 M Coupé MotoGP<sup>TM</sup>
  Safety Car dostalo aj nový športový titánový výfuk, hmotnosť znižovali
  polykrabonátové bočné okná, zadné krídlo, pridali sa aj zosilnené
  tlmiče, 6-piestikové brzdiče a mnoho ďalších prvkov.</p>
<p>Okrem BMW radu 1 M Coupé sa o bezpečnosť starali aj ďalšie vozidlá
  ako BMW X6 M, BMW X5 M, BMW 535i Touring a BMW X6 ActiveHybrid.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2012: BMW M6 Coupé (F13), BMW M5 (F10) a BMW radu 1 M Coupé
    (E82) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />V roku 2012 prišlo na pozícii lídra bezpečnostných vozidiel
  šampionátu MotoGP k striedaniu stráží. Na miesto BMW radu 1 M Coupé
  nastúpilo BMW M6 Coupé MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car. Pod jeho
  kapotou pracoval vysoko otáčkový motor V8 s objemom 4 395
  cm<sup>3</sup>. Vďaka technológii M TwinPower Turbo dosahoval výkon
  412 kW (560 k) pri 6 000 ot./min. a krútiaci moment 680 Nm dostupný už
  od 1 500 ot./min. S ich pomocou dokázalo BMW M6 Coupé zrýchliť z 0 na
  100 km/h za iba 4,2 sekundy.</p>
<p>Medzi nevyhnutné technické úpravy pre potreby BMW Safety Car zaradili
  konštruktéri z BMW M napríklad aj zmenu aerodynamiky vrátane predného
  spojlera či zadného krídla vyrobeného z uhlíkových vláken. Flotilu
  bezpečnostných vozidiel tvorilo v tom roku viacero automobilov: okrem
  už spomínaného BMW radu 1 M Coupé Safety Car aj BMW M5 Safety Car (F10).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2013: BMW M6 Gran Coupé (F06) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Na čelo flotily bezpečnostných vozidiel, ktoré BMW M v ročníku
  2013 dodalo Majstrovstvám sveta MotoGP, sa postavil model BMW M6 Gran
  Coupé (F06) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car. Srdcom športového sedanu
  bol motor V8, ktorý vďaka technológii M TwinPower Turbo dosahoval
  výkon 412 kW (560 k) a krútiaci moment 680 Nm. S ich pomocou dokázalo
  BMW M6 Gran Coupé zrýchliť z 0 na 100 km/h za iba 4,2 sekundy.</p>
<p>V závode BMW M v meste Garching vznikali ručne vyrábané vozidlá,
  ktoré pre potreby Safety Car dostali potrebné úpravy. Išlo, napríklad,
  o inštaláciu nového výfukového potrubia, karbónovo-keramických bŕzd,
  20-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin, športových sedadiel
  Recaro a bezpečnostných pásov Schroth či LED svetelnej rampy, ktorá
  slúžila na komunikáciu s jazdcami.</p>
<p>Počas ročníka 2013 tvorili flotilu bezpečnostných vozidiel okrem BMW
  M6 Gran Coupé MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car aj modely BMW M6 Coupé a
  BMW M5. Riaditeľ pretekov používal BMW M3 Coupé E92 a dva kusy BMW
  M550d xDrive Touring slúžili ako Medical Cars. V pozícii Safety Bike
  sa predstavili dva modely BMW HP4 od BMW Motorrad.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2014 — 2015: BMW M4 Coupé (F32) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />S pôsobivými proporciami, ostro rezanými svetlami a očarujúcimi
  doplnkami M Performance, vrátane dekorácií vo farbách BMW M
  Motorsport, bolo BMW M4 Coupé MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car
  stelesnením športových génov. Vozidlo hrdo slúžilo ako Safety Car
  seriálu MotoGP<sup>TM</sup> počas sezón 2014 a 2015, pričom žiarilo
  ako typický predstaviteľ identity vozidiel BMW Safety Car. Okrem toho
  možno BMW M4 Coupé MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car považovať za
  predchodcu a testovacie vozidlo technológií, ktoré sa následne
  objavili v modeli BMW M4 GTS. Medzi významné inovácie patria napríklad
  systém vstrekovania chladiacej vody či radový benzínový 6-valcový
  motor s technológiou M TwinPower Turbo, ktorý práve v tomto vozidle
  absolvoval prvú etapu testov, veľmi dôležitú pred začiatkom sériovej
  výroby modelu BMW M4 GTS.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2016 — 2017: BMW M2 (F87) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />BMW M2 Coupé s výkonom 272 kW (370 k) bolo, bez preháňania,
  najvzrušujúcejším kompaktným vozidlom z ponuky BMW M. Nevyhnutná
  premena modelu BMW M2 Coupé na vozidlo vyhovujúce potrebám Safety Car
  trvala desať dní, sto hodín a v meste Garching sa jej venovalo 12
  odborníkov konštruktérskeho oddelenia BMW M.</p>
<p>Išlo napríklad o nový zadný spojler či výfukový systém s klapkami.
  Estetiku umocňovali 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Medzi
  úpravy patrili aj bezpečnostné prvky, ktoré si vyžaduje takýto druh
  nasadenia. Išlo o montáž bezpečnostnej klietky, hasiaceho prístroja,
  škrupinových sedadiel a o úpravy podvozka.</p>
<p>BMW M2 Coupé dokázalo počas ročníka 2016 svoje schopnosti ako
  bezpečnostné vozidlo. Okrem toho dostalo vozidlo od konštruktérov z
  BMW M GmbH aj niekoľko exkluzívnych prvkov, ktoré presahovali bežný
  rozsah bezpečnosti a pochádzali z ponuky doplnkov od BMW M
  Performance. Nešlo iba o zvýšenie vizuálnej príťažlivosti, ale aj o
  praktické zlepšenie aerodynamiky, chladenia mechanických častí a
  celkovej obratnosti.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2018: BMW M5 (F90) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />Vozidlo BMW M5 Competition s blokom motora V8 s technológiou M
  TwinPower Turbo a výkonom 460 kW (625 k) malo za čestnú úlohu viesť
  jazdcov šampionátu MotoGP počas sezóny 2018. Táto verzia modelu M5
  Competition nahradila vo funkcii BMW Safety Car predchádzajúcu verziu
  BMW M5 s výkonom 441 kW (600 k) a na okruhoch zostala od polovice až
  do konca sezóny 2018.</p>
<p>Dizajn modelu BMW M5 MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car vychádzal z
  vozidla BMW M8 GTE, ktoré sa v roku 2018 zúčastnilo vytrvalostných
  pretekov 24 hodín Le Mans. Rovnako ako pretekárske vozidlo, aj BMW M5
  MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car dostalo technológie ako škrupinové
  sedadlá pochádzajúce z BMW M4 GTS či predný spliter, ktorý
  konštruktéri z BMW M vytvorili špeciálne pre tento model. Interiér sa
  prispôsobil novým požiadavkám a obsahoval konzolu, ktorá vodičovi
  bezpečnostného vozidla umožnila aktivovať viaceré programy svetelnej
  komunikácie a vysielať jazdcom za ním presné signály.</p>
<p>
  <strong>Viac ako iba BMW M5 MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car…</strong>
  <br />Oficiálna flotila bezpečnostných vozidiel v seriáli MotoGP
  pozostávala v ročníku 2018 z celkovo šiestich rôznych modelov BMW M.
  Spolu s novým BMW M5 MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car bolo v pozícii
  bezpečnostného vozidla pripravené vyraziť na trať aj BMW M3
  MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car. Divízia BMW M GmbH dodala riaditeľovi
  pretekov a maršalovi zodpovednému za bezpečnosť model BMW M4 Coupé
  MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car so vstrekovaním vody a BMW M2
  MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car. V pozícii vozidla pre lekárov bolo
  pripravené BMW X5 M Medical Car.</p>
<p>Vstúpiť do akcie pre zaistenie bezpečnosti bolo nachystané aj BMW M6
  Gran Coupé MotoGP<sup>TM </sup>Safety Car. Flotilu bezpečnostných
  vozidiel dopĺňali v roku 2018 aj dva motocykle BMW S 1000 RR, ktoré
  poskytla divízia BMW Motorrad.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2019 — 2020: BMW M8 (F93) MotoGP<sup>TM</sup> Safety Car</strong>
  <br />BMW M8 MotoGP Safety Car predstavuje vrcholný bod dlhej tradície
  vysoko výkonných automobilov. Vychádza z modelu BMW M8 Competition a
  zosobňuje najčistejšiu športovú esenciu písmena M. Pod kapotou sériovo
  vyrábaného vozidla sa nachádza najvýkonnejší motor, aký kedy vyrobila
  divízia BMW M GmbH: blok V8 s technológiou M TwinPower Turbo a s
  výkonom 460 kW (625 k). Spolupracuje s 8-stupňovou automatickou
  prevodovkou M Steptronic so softvérom Drivelogic. Vďaka systému pohonu
  M xDrive smeruje výkon motora na všetky štyri kolesá. BMW M8
  Competition zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 3,2 sekundy.</p>
<p>Z tohto základu následne konštruktéri a dizajnéri v BMW M Manufaktur
  v meste Garching priniesli na svetlo sveta BMW M8 MotoGP<sup>TM</sup>
  Safety Car, vozidlo, ktoré bolo pripravené zdolávať všetky náročné
  skúšky počas Majstrovstiev sveta motocyklov. Proces transformácie
  zahŕňal použitie viacerých prvkov BMW M Performance, pričom mnohé z
  nich boli dostupné aj ako doplnky pre sériovo vyrábaný model BMW M8.
  Zdôraznili športové ambícia modelu Safety Car a podčiarkli jeho
  aerodynamické vlastnosti ako aj odľahčenú konštrukciu. Premenu modelu
  BMW M8 Competition na MotoGP Safety Car zavŕšilo zabudovanie
  nevyhnutnej výbavy pretekárskeho vozidla a potrebných bezpečnostných prvkov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>FORMULA E</strong></p>
<p>Značka BMW i nadviazala spoluprácu aj so šampionátom Formula E a už
  od prvej sezóny mu poskytla oficiálne vozidlo. Od piatej sezóny sa
  značka BMW i spolu s tímom Andretti Motorsport intenzívne zapojila aj
  do súťažného diania. Okrem športových bojov slúžia pretekárske modely
  aj ako pojazdné laboratóriá na testovanie rôznych technológií, súčastí
  a konceptov pohonných jednotiek sériovo vyrábaných vozidiel BMW i.
  Projekt Formula E prináša aj najintenzívnejší prenos technológií z
  motoristického športu do sériovej výroby za celú históriu automobilky BMW.</p>
<p>
  <strong>BMW i8 Formula E (I12) Safety Car od roku 2014</strong>
  <br />Ako neprehliadnuteľný priekopník technológie hybridného pohonu s
  možnosťou dobíjania zo zásuvky začalo toto vozidlo od roku 2014
  pôsobiť ako BMW Safety Car v rámci Majstrovstiev sveta FIA Formula E.
  O bezpečnosť a rýchlosť pilotov v elektricky poháňaných bolidoch sa na
  tratiach počas prvých rokov najprv starala verzia Coupé. V roku 2019
  sa na scéne okruhových pretekov objavil model BMW i8 Roadster. Vozidlo
  absolvovalo niekoľko úprav spojených s využívaním na okruhoch a jeho
  konštrukcia a dizajn sa prispôsobili tak, aby sa čo najviac zhodovali
  s predchádzajúcim modelom BMW i8 Coupé Safety Car.</p>
<p>Išlo o prvé vozidlo Safety Car na svete so sklápacou strechou.
  Najočarujúcejšou súčasťou výnimočného dizajnu boli zadné krídlo a malé
  čelné sklo.</p>
<p>Najvýraznejšiu zmenu modelu BMW i8 Roadster Safety Car oproti sériovo
  vyrábanej verzii predstavovalo skrátené čelné sklo. Automobilu BMW i8
  dodávalo dynamickejší vzhľad. Ťažisko verzie Safety Car sa oproti
  bežnému modelu znížilo o 15 milimetrov. Súčasťou výbavy boli špeciálne
  karbónovo-keramické brzdy M a priečka proti prevráteniu so schválením
  FIA ako aj predný spojler a zadné krídlo, ktoré zlepšovali aerodynamiku.</p>
<p>Modifikácie potrebné pre Safety Car sa prejavili aj na zadnej časti.
  Bezpečnostné svetlá sa nachádzali na hornej časti zadného krídla, čo
  výrazne zlepšilo ich viditeľnosť zo všetkých možných uhlov.</p>
<p>Vozidlo BMW i8 Roadster Safety Car využívalo i komunikačnú anténu a
  anténu signálu GPS ako aj komunikačný systém, pričom všetky tieto
  prvky sa nachádzali na palubnej doske a zároveň spolupracovali so
  zadnou kamerou.</p>
<p>BMW i, oficiálna automobilka ABB FIA Majstrovstiev sveta Formula E,
  dávala k dispozícii okrem bezpečnostných vozidiel BMW i8 Coupé a
  Roadster Safety Cars aj viacero ďalších automobilov: BMW X5 xDrive45e
  Rescue Car, BMW i3s pre riaditeľa pretekov a BMW 530e zastávalo
  funkciu zdravotníckeho vozidla Medical Car.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>DTM</strong>
  <br />Podmienky predpisov Nemeckých majstrovstiev cestovných vozidiel
  Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) majú jasne vymedzené požiadavky na
  vozidlo vo funkcii Safety Car: „Bezpečnostné vozidlo DTM musí byť
  navrhnuté a upravené tak, aby na okruhoch dosahovalo vysoké výkony a
  dokázalo vyvinúť rýchlosť porovnateľnú s ostatnými pretekárskymi
  vozidlami zúčastnenými na podujatí bez toho, aby akokoľvek negatívne
  ovplyvnilo podmienky pretekov.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2014: BMW M4 Coupé (F32) DTM Safety Car</strong>
  <br />BMW M4 Coupé vložilo v ročníku 2014 svoje športové gény do
  služieb bezpečnosti pilotov seriálu DTM. Konštruktéri v závode v meste
  Garching vzali sériový model BMW M4 a následne ho upravili tak, aby
  vyhovoval náročným predpisom pretekov.</p>
<p>Obsahovalo to zabudovanie ochrannej klietky, inštaláciu sedadiel
  Recaro a bezpečnostných pásov Schroth. Do predného nárazníka sa
  dostali LED svetlá, systém rádiovej komunikácie, LED svetlá na streche
  či špeciálne nálepky.</p>
<p>Počas dvoch mesiacov sa na auto dostali aj prvky BMW M Performance
  vrátane špeciálneho tlmiča výfukového potrubia s upraveným vnútrom.
  Zadné krídlo a difúzor spĺňali náročné požiadavky na okruhové vozidlo.</p>
<p>Pod kapotou sa nachádzal radový 6-valcový motor s technológiou M
  TwinPower Turbo, výkonom 317 kW (431 k) a s krútiacim momentom 550 Nm.
  Vďaka tejto pokrokovej technike dokázalo BMW M4 Coupé zrýchliť z 0 na
  100 km/h iba za 4,1 sekundy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2016 — 2019: BMW M4 GTS (F32) DTM Safety
  Car<br /></strong>Vozidlo ako BMW M4 GTS, ktoré už od prvých náčrtov
  vznikalo s myšlienkou účasti v pretekoch, predstavuje ideálneho adepta
  na to, aby bdel nad bezpečnosťou jazdcov seriálu DTM. Prejavilo sa to
  aj v tom, že podstatné úpravy pre potreby pretekov obsahovali v
  podstate iba inštaláciu potrebných svetelných systémov s LED rampou na
  streche, blikajúce svetlá v prednom nárazníku ako aj funkciu blikania
  hlavných LED svetlometov. Takisto sa na vozidlo dostali jasne
  viditeľné nálepky s označením Safety Car DTM a zariadenie pre rádiovú
  komunikáciu, ktorá navzájom neruší bezpečnostný tím a tím riadenia pretekov.</p>
<p>Všetky ostatné náročné podmienky predpisov spĺňala už aj sériová
  verzia modelu BMW M4 GTS. Na pohon slúžil 3-litrový motor z vozidiel
  BMW M3/M4. Vďaka vstrekovaniu vody sa mohol jeho výkon zvýšiť o 51 kW
  (69 k) na celkových 368 kW (500 k). Krútiaci moment stúpol z 550 Nm na
  600 Nm pri 4 000 ot./min.</p>
<p>Vozidlo BMW M4 GTS (pohotovostná hmotnosť: 1 585 kg a pomer
  hmotnosť/výkon: 3,0 kg/k) vznikalo so zámerom dosiahnuť čo najnižšiu
  hmotnosť. Vďaka tomu patrilo medzi najobratnejšie, najinovatívnejšie a
  najpraktickejšie automobily segmentu. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h
  trvalo iba 3,8 sekundy, pričom maximálna rýchlosť bola obmedzená na
  305 km/h.</p>
<p>Medzi ďalšími prvkami, ktoré patrili do výbavy vozidla Safety Car v
  seriáli DTM a v rámci balíka Clubsport Package sa na požiadanie a bez
  ďalšieho príplatku ponúkali aj do BMW M4 GTS, sa nachádzala
  bezpečnostná klietka oranžovej farby Acid Orange umiestnená za
  prednými sedadlami, 6-bodové bezpečnostné pásy, ktoré sa montujú na
  preteky a hasiaci prístroj.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>24 hodín Le Mans</strong></p>
<p>Divízia BMW M vložila všetky svoje technologické schopnosti aj do
  služieb bezpečnosti na legendárnych vytrvalostných pretekoch. Značka
  BMW poskytla v roku 2017 flotilu vozidiel, ktoré zaisťovali
  bezpečnosť. Ich lídrom bol model BMW M2 Coupé Safety Car.</p>
<p>Divízia BMW Motorsport napísala v Le Mans dlhú históriu. Značka sa v
  roku 2018 vrátila do seriálu Vytrvalostných majstrovstiev WEC FIA s
  modelom BMW M8 GTE. Predtým bolo posledným pretekárskym vozidlom BMW
  M3 GT2, ktoré štartovalo v roku 2011. Rok predtým vzbudil pozornosť
  model BMW M3 GT2 Art Car, ktoré umelecky upravil Američan Jeff Koons.
  Zároveň išlo o historicky poslednú účasť vozidla z kolekcie BMW Art
  Car Collection v Le Mans. Medzi vozidlá BMW Art Cars, ktoré štartovali
  v Le Mans, patria BMW 3.0 CSL od Alexandra Caldera (USA, 1975), BMW
  320i, ktoré upravil Roy Lichtenstein (USA, 1977) a BMW M1 Andyho
  Warhola (USA, 1979).</p>
<p>V roku 1999 sa o nezabudnuteľný moment pre BMW Motorsport postaral
  tím v zložení Yannick Dalmas (Francúzsko), Joachim Winkelhock
  (Nemecko) a Pierluigi Martini (Taliansko), keď sa s modelom BMW V12
  LMR stali celkovými víťazmi pretekov. V roku 1995 triumfoval na okruhu
  v Sarthe model McLaren F1 GTR poháňaný motorom V12 značky BMW.</p>
<p>Automobilka BMW sa pretekov 24 hodín Le Mans prvý raz zúčastnila v
  roku 1939, keď sa BMW 328 stalo s 236 prejdenými kolami víťazom svojej
  triedy. Po roku 1972 sa vozidlá značky BMW bežne zúčastňovali týchto
  klasických vytrvalostných pretekov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>2107: BMW M2 Coupé (F87) Safety Car</strong>
  <br />Divízia BMW M dala v roku 2017 v rámci vytrvalostných pretekov k
  dispozícii celkovo 26 rôznych vozidiel Safety Car, ktoré sa starali o
  bezpečnosť na okruhu počas pretekov aj tréningov, slúžili ako vozidlá
  pre lekárov, na vyslobodzovanie, ale aj pre personál pretekov.</p>
<p>Na čele flotily bolo kompaktné vozidlo BMW M2 Coupé s výkonom 272 kW
  (370 k) skrytým v karosérii nalakovanej modrou farbou Long Beach Blau.
  Toto vozidlo dostalo na podujatie špeciálne nálepky, pričom na bokoch
  na vynímal najmä nápis 24h.</p>
<p> </p>
<p>Divízia BMW M sa už viac ako 20 rokov stará o bezpečnosť
  najrýchlejších jazdcov na planéte. Za toto obdobie sa na tratiach
  objavilo viac ako 30 vozidiel, ktoré dávali pozor na súťažné vozidlá
  ako aj na účastníkov pretekov.</p>
<p>Divízia BMW M aj v roku 2020 spraví všetko pre to, aby svoju
  bezpečnostnú technológiu mohla poskytnúť do služieb motoristického
  športu a tak dnes i kedykoľvek v budúcnosti bdela nad pokojom a
  istotou najrýchlejších jazdcov na svete.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil.
  osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019
  zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M8 Competition Coupé with M Performance Parts:</p>
<p>Combined fuel consumption: 10.6 – 10.5 l/100 km</p>
<p>Combined CO2 emissions: 242 – 238 g/km</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika</p>
<p> </p>
<p>BMW M8 Competition Coupé MotoGP™ Safety Car:</p>
<p>Combined fuel consumption: 10.6 l/100 km</p>
<p>Combined CO2 emissions: 242 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M5,M4,M6,Corporate Heritage,M2,Motorsport,F90,M8,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 28 Apr 2020 19:59:02 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 28 Apr 2020 17:59:02 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/567cf4af-890c-4d6e-8444-5f4217300139/500_P90387649_highRes_cover-bmw-safety-car.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/567cf4af-890c-4d6e-8444-5f4217300139/500_P90387649_highRes_cover-bmw-safety-car.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/567cf4af-890c-4d6e-8444-5f4217300139/P90387649_highRes_cover-bmw-safety-car.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90387649_highRes_cover-bmw-safety-car.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 by FUTURA 2000: Tri exkluzívne originály a limitovaná edícia modelu BMW M2 Competition.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-by-futura-2000-tri-exkluzivne-originaly-a-limitovana-edicia-modelu-bmw-m2-competition/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-by-futura-2000-tri-exkluzivne-originaly-a-limitovana-edicia-modelu-bmw-m2-competition/</guid><pp:caseid>808947</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Významný svetový moderný umelec FUTURA 2000 pripraví tri výnimočné originály a limitovanú edíciu modelu BMW M2 Competition.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Mníchov. BMW M ako moderné umenie — súčasne s ďalší vývojom oddelenia
  BMW Individual sa BMW M GmbH rozhodlo predstaviť najnovšiu spoluprácu:
  viacúrovňový projekt s celosvetovo známym moderným umelcom menom
  FUTURA 2000, pričom partnerstvo sa odštartuje na podujatí Frieze Los
  Angeles 2020. Počas tejto spolupráce vytvorí FUTURA 2000, známy svojou
  výnimočnou prácou s farbami, koncentrovanými formami a kinetickými
  kompozíciami, tri exkluzívne a jedinečné verzie modelu BMW M2
  Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované
  emisie CO2: 227 g/km) v jeho nenapodobiteľnom štýle a taktiež navrhne
  limitovanú edíciu modelu BMW M2 Competition, ktorá sa dostane do
  predaja v júni 2020. Jedno z ručne maľovaných vozidiel BMW M2 by
  FUTURA 2000 oslávi svoju premiéru počas druhého ročníka podujatia
  Frieze Los Angeles. To sa bude od 13. do 16. februára konať v
  Hollywoode, v priestoroch štúdií spoločnosti Paramount Pictures.</p>
<p>„Vozidlo BMW M2 Competition je dynamické, extrovertné a z istého uhla
  aj nádherne provokatívne. Považujem za veľkú česť, že môžem dodať
  tomuto vozidlu svoju špeciálnu pečať,” povedal FUTURA 2000. Markus
  Flasch, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH, dodal: „Sme veľmi
  hrdí, že sa nám na spoluprácu pri tvorbe troch výnimočných modelov BMW
  M2 Competition podarilo získať takého svetoznámeho umelca, akým je
  FUTURA 2000. Už teraz sa veľmi teším, ako sa mu podarí pretvoriť náš
  model M2 do limitovanej edície dostupnej pre zákazníkov. S výnimočným,
  konštruktívnym a rebelským štýlom sa FUTURA 2000 perfektne hodí k
  mladistvému a divokému automobilu BMW M2 Competition.”</p>
<p>Umelec sa bude intenzívne venovať trom výnimočným verziám modelu BMW
  M2 by FUTURA 2000, pričom sa zameria na interiér aj exteriér. Jeho
  podpis ponesú aj modely z limitovanej série. Ozdobné lišty na palubnej
  doske a stredovej konzole každého vozidla dostanú špeciálny vzhľad,
  ktorý vytvorí FUTURA 2000. Dvojfarebné M športové sedadlá čalúnené
  kožou Dakota čiernej a slonovinovej farby získajú kontrastné
  prešívanie niťou polárnej modrej farby. Balík úprav interiéru obsahuje
  aj alcantarou čalúnený M športový volant so sivou značkou na pozícii
  12 hodín a špeciálne obklady dverí s číslovaním limitovanej edície a s
  umelcovým podpisom. Zvonku sa modely BMW M2 Edition designed by FUTURA
  2000* odlíšia maľovanými povrchmi na prednom a zadnom nárazníku a na
  prahoch dverí. Každé vozidlo dostane aj 19-palcové disky kolies z
  ľahkých zliatin čiernej farby jet black.</p>
<p>Podujatie Frieze Los Angeles doplnilo minulý rok kalendár
  medzinárodných umeleckých veľtrhov na začiatku roka a pridalo sa k
  podujatiam ako Frieze New York, Frieze Londýn a Frieze Masters, pričom
  potvrdilo pozíciu mesta Los Angeles ako globálneho umeleckého centra a
  destinácie, kam sa chodí za umením. Do každoročného veľtrhu moderného
  umenia sa zapája približne 70 medzinárodne pôsobiacich galérií
  sídliacich v Los Angeles. Patrí k nemu aj špeciálny sprievodný
  program, ktorý pozostáva z diskusií, koncertov a predstavení
  zúčastnených umelcov, pričom všetko sa pripravuje v spolupráci s
  poprednými kurátormi. Podujatie Frieze Los Angeles sa koná pod
  taktovkou ľudí ako Victoria Siddall, riaditeľka veľtrhov Frieze Fairs
  a Bettina Korek, výkonná riaditeľka Frieze Los Angeles.</p>
<p>Na oslavu dlhodobej spolupráce pripravili BMW a Frieze podujatie
  Frieze Music. Na jeho organizácii sa podieľali aj Kevin McGarry a Hans
  Ulrich Obrist, umelecký riaditeľ londýnskej galérie Serpentine
  Galleries London, do spolupráce prizvali aj NeueHouse. Na podujatí,
  ktoré sa bude 14. februára od 21.00 konať v priestoroch NeueHouse
  Hollywood, vystúpia Moses Sumney, Caroline Polachek, Zsela ako aj DJ Uwuqi.</p>
<p>Soho House a BMW i v stredu 12. februára pripravili aj diskusiu o
  umení. Na nej budú moderný umelec FUTURA 2000 a raper Lupe Fiasco pod
  moderátorskou taktovkou Artyho Nelsona rozprávať na tému Sights and
  Sounds (Znaky a zvuky). Sprievodné podujatie sa opäť zameria na rôzne
  témy súvisiace s umením, inováciami a dizajnom, po ňom bude nasledovať
  koktailová recepcia. V rámci spolupráce vytvorili Soho House a BMW i
  medzinárodný program podujatí a zážitkov zameraných na umenie,
  inovácie a dizajn. Program sa bude konať v priestoroch Soho House po
  celom svete.</p>
<p>FUTURA 2000, narodený ako Leonard Hilton McGurr, patrí od 80-tych
  rokov medzi priekopníkov graffiti ako umeleckého smeru. Veľmi rýchlo
  sa na uliciach preslávil radikálnym prístupom k pouličným maľbám a
  obohatením výrazových prostriedkov o abstraktné výjavy. Stal sa
  zakladateľom širšieho umeleckého hnutia, ktoré zahŕňalo tvorcov, akými
  boli Jean-Michel Basquiat, Keith Haring, Dondi White a Rammellzee.
  Okrem desaťročia trvajúcej kariéry moderného umelca dosiahol úspechy
  aj ako komerčný umelec a dizajnér spolupracujúci s viacerými známymi
  odevnými značkami.</p>
<p>Jedinečnými vozidlami a limitovanou edíciou modelu BMW M2 Edition
  designed by Futura 2000* začalo BMW M GmbH udávať trend medzi vysoko
  výkonnými vozidlami ako aj na umeleckej scéne známej ako street art či
  pouličné umenie. BMW M2 Competition predstavuje pre spoločnosť BMW M
  GmbH mimoriadne úspešný model. Vysoko výkonného športovca z prémiovej
  kompaktnej triedy poháňa dvakrát prepĺňaný radový 6-valcový motor s
  technológiou M TwinPower Turbo. Vďaka nej dosahuje najpredávanejšie
  vozidlo s označením BMW M a zároveň najpopulárnejšie vozidlo svojho
  segmentu za rok 2019 výkon 302 kW (410 k). V čitateľskej ankete
  Najšportovejšie automobily roka 2019, ktorú usporiadal časopis Sport
  auto, získalo BMW M2 Competition titul v kategórii Kupé do 75 000 eur.
  Zároveň s 32,1 percentami všetkých hlasov získalo hlavnú cenu Sport
  auto Award 2019, pričom jasne porazilo všetkých konkurentov.</p>
<p>* špecifické dielce sú maľované ručne, takže finálny vzhľad sa môže
  od zobrazenia na fotografiách mierne líšiť.</p>
<p> </p>
<p>Kontakt:</p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>BMW Group</p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49
  mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku<br />
  <br /></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a
  zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC)
  715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2,
  ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov,
  je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.  </p>
<p> </p>
<p>BMW M2 Competition (combined fuel consumption: 10.0 l/100 km; combine
  CO2 emissions: 227 g/km).</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,Cultural Engagement,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Feb 2020 23:33:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Feb 2020 22:33:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/893c3612-707a-4514-96f4-a2c3d06f1511/500_P90382415_highRes_bmw-m2-by-futura-200.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/893c3612-707a-4514-96f4-a2c3d06f1511/500_P90382415_highRes_bmw-m2-by-futura-200.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/893c3612-707a-4514-96f4-a2c3d06f1511/P90382415_highRes_bmw-m2-by-futura-200.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90382415_highRes_bmw-m2-by-futura-200.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nový model BMW M2 CS.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2-cs/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/novy-model-bmw-m2-cs/</guid><pp:caseid>808796</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Oddelenie BMW GmbH prvý raz predstavuje exkluzívnu a limitovanú špeciálnu edíciu modelu z kompaktnej prémiovej triedy s príťažlivým športovým vzhľadom. Nový vysoko výkonný model BMW M2 CS.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Oddelenie BMW GmbH prvý raz predstavuje
  exkluzívnu a limitovanú špeciálnu edíciu modelu z kompaktnej prémiovej
  triedy s príťažlivým športovým vzhľadom. Nový vysoko výkonný model BMW
  M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 9,4 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 238 – 214 g/km*) sa v modelovom rade nachádza
  nad modelom BMW M2 Competition a nadväzuje na úspechy, ktoré dosiahli
  modely BMW M3 CS a BMW M4 CS. Zároveň poskytuje mimoriadne schopný
  technický základ pre model BMW M2 CS Racing, ktorý bude predstavovať
  novú vstupnú bránu do sveta amatérskych pretekov v rámci nového
  segmentu Clubsport (dostupný od roku 2020).</p>
<p>
  <strong>Príťažlivý dizajn s rozšíreným použitím karbónových vláken.</strong>
  <br />Viacero dizajnových prvkov vyrobených z plastu zosilneného
  karbónovými vláknami (CFRP) zaisťuje, že BMW M2 CS má ešte ostrejšie
  tvary ako model BMW M2 Competition. Sem patrí napríklad aj novo
  tvarovaná kapota motora, strecha kompletne vyrobená z CFRP (prvý raz
  pre BMW M2), nový predný spojler, spojler na hrane batožinového
  priestoru a zadný difúzor z priznaného karbónu. Model BMW M2 CS
  stanovuje nové štandardy v segmente v oblasti zrýchľovania,
  dynamických jazdných vlastností, precíznosti a ovládateľnosti a
  zároveň poskytuje emotívny vstup do sveta modelov s označením BMW M
  GmbH. Spolu s výnimočnými výkonmi na trati dokáže BMW M2 CS vytvoriť
  jedinečný dojem aj neobmedzeným každodenným využitím ako aj modrou
  metalickou farbou Misano Blue rezervovanou exkluzívne pre tento model.
  Cena modelu sa na nemeckom trhu začína od 95 000 eur.</p>
<p>
  <strong>Nárast výkonu na 331 kW (450 k) a Adaptívny M podvozok.</strong>
  <br />Radový šesťvalcový motor s dvoma turbami dodáva výkon 331 kW
  (450 k), čo je o 29 kW (40 k) viac ako v prípade modelu BMW M2
  Competition. Výkon motora sa na vozovku dostáva prostredníctvom
  Adaptívneho M podvozka, až doteraz rezervovaného pre model BMW M4 a
  taktiež aj s pomocou pneumatík Cup. Adaptívny M podvozok umožňuje
  vodičovi, aby si nastavil odpruženie v režimoch Comfort, Sport a
  Sport+. Zatiaľ čo režim Comfort upravuje komfort pruženia počas
  každodenného jazdenia v meste, režim Sport zaručuje dynamické jazdné
  vlastnosti napríklad počas jazdy na okresných cestách. Sport+,
  najtvrdší režim, potom minimalizuje pohyby karosérie a zlepšuje ostré
  dynamické jazdné vlastnosti, ideálne pre najvyšší výkon na trati.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Brzdy M Sport využívajú skúsenosti z motoršportu.</strong>
  <br />Skúsenosti oddelenia BMW M GmbH získané na pretekárskych
  okruhoch sa prejavujú aj v štandardne dodávaných brzdách M Sport s
  červeno nalakovanými brzdovými strmeňmi. Ich súčasťou sú brzdové
  kotúče vyrobené zo zliatiny a pochádzajúce z modelu BMW M2 Competition
  (predná náprava: priemer 400 mm, zadná náprava: priemer 380 mm) a
  veľké strmene (vpredu 6-piestikové pevné strmene, vzadu 4-piestikové
  pevné strmene). Tento špičkový brzdový systém dodáva výnimočný brzdový
  výkon s mimoriadnou schopnosťou spomaľovania a zastavenia a to za
  všetkých podmienok. Okrem toho sa vyznačuje aj silnou odolnosťou proti
  vädnutiu a konštantnou tepelnou stabilitou. Zákazníci si na požiadanie
  môžu objednať aj BMW M Karbónovo-keramické brzdy so 6-piestikovými
  strmeňmi vpredu a 4-piestikovými strmeňmi vzadu. Sú ešte ľahšie,
  zvládnu tvrdšie zaobchádzanie (napríklad počas jazdy na okruhu) a
  vydržia dlhšie. O ostré a precízne jazdné vlastnosti vozidla sa
  starajú aj prvky ako mimoriadne precízne vytvorená karbónová rozpera
  medzi ukotveniami predných tlmičov, ktorá výrazne zvyšuje tuhosť
  prednej časti a rovnako tak aj extrémne presne nastavený stabilizačný
  systém DSC (Dynamic Stability Control). Stabilizačný systém
  zabezpečuje vynikajúcu úroveň trakcie aj za mokra a v prípade
  prešmykovania kolies a taktiež predchádza prerušeniu dodávky výkonu
  pri driftovaní. S tým pomáha aj Aktívny M Diferenciál, ktorý pozostáva
  z elektronicky ovládaného viaclamelového samosvorného mechanizmu. Ten
  dokáže reagovať veľmi precízne a rýchlo, čím prospieva trakcii a
  smerovej stabilite. V niektorých situáciách dokáže navyše pracovať
  ešte aj s istou dávkou predvídavosti. Napríklad pri ostrom jazdení na
  okruhoch umožňuje prepnutie do režimu M Dynamic Mode (MDM), ktorý je
  jednou z možností stabilizačného systému DSC. Vtedy dovolí väčšiu
  mieru prešmykovania kolies a uvoľní vodičovi ruky pri jazde na hranici
  dynamických možností vozidla. Zároveň sa otvoria dvere k väčšej miere
  nedotáčavosti aj pretáčavosti ako aj k väčším kontrolovaným šmykom.</p>
<p>
  <strong>Disky kolies s priemerom až 19 palcov a pneumatiky Cup.</strong>
  <br />Model BMW M2 CS dostal 19-palcové vysoko lesklé čierne kované
  disky kolies Y-spoke High-gloss Black, pričom na požiadanie môžu
  dostať matnú zlatú farbu. Zatiaľ čo predné disky kolies s rozmerom 9J
  x 19 palcov vážia iba 9 kilogramov, tak aj zadné s rozmerom 10J x 19
  palcov len zľahka dosahujú hmotnosť 10 kilogramov. Predné kolesá
  obúvajú pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 s rozmerom 245/35 ZR 19
  upravené špeciálne pre potreby modelu BMW M2 CS. Predné kolesá tak
  spĺňajú najvyššie požiadavky kladené na bočné vedenie, smerovú
  stabilitu, pocit riadenia a jeho precíznosť. Zadné pneumatiky s
  rozmerom 265/35 ZR 19 zlepšujú trakciu, bočné vedenie a smerovú
  stabilitu. Záujemcovia, ktorí plánujú svoj model BMW M2 CS využívať
  predovšetkým na každodenné jazdenie, si môžu bez príplatku vybrať
  pneumatiky Michelin Pilot Super Sport. Tie ponúkajú na mokrej vozovke
  viac priľnavosti ako pneumatiky s označením Cup.</p>
<p>
  <strong>Očarujúce hodnoty výkonu.</strong>
  <br />Vozidlo BMW M2 CS dosahuje viacero očarujúcich hodnôt výkonu. Ak
  je vybavené na želanie dodávanou M 7-stupňovou dvojspojkovou
  prevodovkou (M DCT), zvládne šprint z 0 na 100 km/h za 4,0 sekundy. So
  6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá sa prvý raz dostala do ponuky
  modelu s označením BMW CS a prešla viacerými úpravami podľa predstáv
  zákazníkov modelu BMW M2, sa táto hodnota zmení na 4,2 sekundy.
  Maximálna rýchlosť modelu zo špeciálnej edície vybaveného balíkom M
  Driver’s Package dosahuje elektronicky obmedzenú hodnotu 280 km/h.
  Vozidlá vybavené 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa vyznačujú
  kombinovanou spotrebou paliva 10,4 – 10,2 l/100 km a kombinovanými
  emisiami CO<sub>2</sub> s hodnotou 238 – 233 g/km*. V prípade
  prevodovky M DCT sa kombinovaná spotreba dostáva na úroveň 9,6 – 9,4
  l/100 km a emisie CO<sub>2 </sub>na 219 – 214 g/km.* Na relevantných
  európskych trhoch sa bude model BMW M2 CS predávať aj s filtrom
  pevných častíc pre benzínové motory, čím sa ešte intenzívnejšie zníži
  množstvo vypúšťaných emisií. Dodatočný kryt v olejovej vani, ďalšie
  odsávacie čerpadlo a premyslený systém prúdenia oleja okolo
  turbodúchadla zabezpečujú stabilnú cirkuláciu oleja počas bežného
  užívania ako aj pri ostrom jazdení na okruhu. Zvýšené nároky motora na
  chladenie sa okrem iného prejavili na tvare kapoty, ktorá dostala
  mriežky pre účinnejšie odvádzanie horúceho vzduchu z motorového
  priestoru. Výfukový systém predstavuje vizuálne aj zvukovo vylepšenú
  verziu výfukového potrubia z modelu BMW M2 Competition. Končí sa dvoma
  vetvami so štvoruholníkovými koncovkami, ktoré dobre poznajú všetci
  priaznivci písmen BMW M. O to, že BMW M2 CS vydáva zvuk hodný
  označenia BMW M, sa starajú dve elektronicky ovládané klapky vo
  výfukovom potrubí. Vodič si potom môže nastaviť zvuk ešte aj pomocou
  jazdného režimu M Engine Dynamics Control. Na to slúžia tlačidlá
  priamej voľby na stredovej konzole.</p>
<p>
  <strong>Premyslený interiér zameraný na vodiča.</strong>
  <br />Interiér modelu BMW M2 CS spája exkluzívny čistokrvný vzhľad so
  športovým pocitom. Stará sa o to poťah brúsenou kožou alkantara a
  použitie inovatívnych odľahčených materiálov. Napríklad stredová
  konzola je kompletne vyrobená z odľahčeného karbónového vlákna a
  rovnaký materiál sa dostal aj na držadlá a obklady dverí. Ultraľahké
  sedadlá M Sport z modelu BMW M4 CS zvyšujú ergonomickú a vizuálnu
  príťažlivosť interiéru. So škrupinovou konštrukciou, poťahom v
  kombinácii kože Merino a alkantary a s kontrastným červeným prešívaním
  predstavujú jednoznačné prepojenie s pretekárskou traťou a zaisťujú
  neotrasiteľnú bočnú oporu a to aj počas ostrého jazdenia na
  pretekárskom okruhu. Príbuznosť s motoristickým športom potvrdzuje aj
  na želanie dodávaný volant M Sport s exkluzívnym čalúnením alkantarou
  a s červenou stredovou značkou. Alkantara sa nachádza aj na lakťovej
  opierke na stredovej konzole a spolu s veľkým červeným logom CS sa
  dostala aj na lištu na palubnej doske.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49
  mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby.</p>
<p>K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:</p>
<ul>
  <li>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
    Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
    Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
    Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
    Regnum Košice v Košiciach.</li>
  <li>Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto
    Motiv, je v Bratislave.</li>
  <li>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
    Bratislave a v Košiciach.</li>
  <li>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
    Bystrici, Košiciach a v Žiline. </li></ul>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Web:</strong> <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmw.sk">www.bmw.sk</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Facebook:</strong> <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/">https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/MINI.slovensko/">https://www.facebook.com/MINI.slovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/">https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Instagram:</strong> <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/bmwslovensko/">https://www.instagram.com/bmwslovensko/</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/minislovensko">https://www.instagram.com/minislovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk">https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>YouTube:</strong> <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko">https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/user/MINISlovensko">https://www.youtube.com/user/MINISlovensko</a></p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw">https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Twitter:</strong> <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>
  <a href="https://twitter.com/bmwslovensko">https://twitter.com/bmwslovensko</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Google+:</strong> <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>LinkedIn:</strong> <a href="https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/">https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/</a> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 08 Nov 2019 10:57:36 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 08 Nov 2019 09:57:36 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/f7a36312-4dde-400b-8ae1-ab1dd21d2614/500_P90374203_highRes_the-all-new-bmw-m2-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/f7a36312-4dde-400b-8ae1-ab1dd21d2614/500_P90374203_highRes_the-all-new-bmw-m2-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/f7a36312-4dde-400b-8ae1-ab1dd21d2614/P90374203_highRes_the-all-new-bmw-m2-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90374203_highRes_the-all-new-bmw-m2-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 Competition pokoruje rekordy.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-competition-pokoruje-rekordy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-competition-pokoruje-rekordy/</guid><pp:caseid>808848</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Kompaktný výkonný športový automobil prejavuje svoj plný potenciál pomocou jedinečných kúskov v najnovšej digitálnej kampani BMW M.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>BMW M2 Competition (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,0 – 9,8 l/100 km [9,2 – 9,0]; kombinované emisie CO2: 227 –
  224 g/km [209 – 206]*) sa v pútavej digitálnej kampani predstaví ako
  svetový rekordér za pomoci veľmi neobvyklých pomôcok: silného lasera
  a ostrej čepele. Pôsobivé filmy sa predstavia prostredníctvom kanálov
  sociálnych médií BMW a BMW M.</p>
<p> </p>
<p>Highlight klip „Laser"</p>
<p>
  <span style="text-decoration: underline;">
    <a href="https://youtu.be/QzJeQOibd5s">https://youtu.be/QzJeQOibd5s</a></span></p>
<p>BMW M2 Competition je stvorené na lámanie rekordov. Pri napĺňaní
  svojho prísľubu sa model BMW M2 inšpiruje svetovými rekordmi, ktoré
  dosiahli ľudia. Na prvý pohľad sa zdá, že s automobilmi nemajú nič
  spoločné: prerezanie viac než 87 rohoží za minútu čepeľou a prasknutie
  viac než 63 balónov za 60 sekúnd pomocou laserového lúča.</p>
<p>Uwe Dreher, riaditeľ marketingového oddelenia Brand Communications
  BMW, BMW i, BMW M: „BMW M2 Competition prezentuje gény BMW M v tej
  najčírejšej forme. Je to výnimočné vozidlo, ktoré vyniká svojím
  dynamickým výkonom, čarom aj riadením. Touto digitálnou kampaňou sme
  oslovili naše publikum presne tam, kde žije a hľadá informácie: na
  sociálnych médiách. Ponúkame tak modelu BMW M2 Competition ideálnu
  príležitosť skutočne pôsobivým štýlom prezentovať svoje kvality.“</p>
<p>Za historicky prvým pokorením týchto veľkolepých výziev cestovalo
  mierne upravené BMW M2 Competition až do Kapského mesta. Je vybavené
  rovnakými technológiami ako sériovo vyrábané vozidlo, no obohatené
  o ďalšie prvky nevyhnutné na prekonanie rekordov: výkonný laser
  upevnený v prednej časti vozidla a čepeľ osadená vzadu.</p>
<p>Príprava trate si vyžadovala puntičkárske plánovanie a testovanie, až
  kým všetko nebolo pripravené: zrolované rohože rozmiestnené do
  polkruhov, aby sa dali preseknúť v šmyku, a balóny v dlhých priamych
  líniách zvierajúcich ostré uhly, ktoré umožnia prudké vyberanie
  zákrut. Fanúšikovia nepochybne ihneď spozorujú písmeno M, to
  najmocnejšie písmeno na svete.</p>
<p> </p>
<p>Zo zákulisia:</p>
<p>
  <a href="https://www.youtube.com/watch?v=2THZHbdji8g&feature=youtu.be">https://www.youtube.com/watch?v=2THZHbdji8g&feature=youtu.be</a></p>
<p>Po technickej stránke model BMW M2 Competition oplýva všetkým
  potrebným na to, aby sa stal svetovým rekordérom: jeho nový motor
  vychádza z pohonných jednotiek modelov BMW M3 a BMW M4. Radový
  šesťvalcový motor s technológiou M TwinPower Turbo s výkonom 410 koní
  zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.  Vodiči modelov BMW M2 budú
  môcť vôbec prvýkrát pomocou dvoch prepínačov na stredovej konzole
  priamo upraviť rôzne parametre a nastavenia motora, riadenia a funkcií
  systému Drivelogic (pri osadení prevodovkou M DCT). Z vizuálnej
  stránky BMW M2 Competition ukazuje svoju najexpresívnejšiu podobu:
  prepracovaná predná maska s väčšou a vyladenou lesklou čiernou
  mriežkou chladiča v typickom tvare BMW aj exkluzívna nová metalíza
  Hockenheim Silver dodávajú modelu BMW M2 Competition ešte pôsobivejší vzhľad.</p>
<p>„Je to veľmi náročný jazdecký kúsok, ktorý je prakticky
  nerealizovateľný,“ hovorí o plánovanej jazde koordinátor kaskadérov
  Marc Higgins. „Na BMW M2 Competition sa kladú nesmierne nároky. Každý
  šmyk je nutné previesť s absolútnou presnosťou a na chyby skrátka nie
  je priestor. Silný vzhľad a agilita automobilu, samozrejme, výrazne napomôžu.“</p>
<p>„Po mesiacoch príprav táto výzva konečne prichádza do finále. Vodič
  je profesionál vo svojom odbore, no potrebuje, aby vozidlo precízne
  reagovalo na každý jeho najjemnejší pokyn. Ak automobil nereaguje,
  tento rekord skrátka neprekonáme,“ vysvetľuje režisér Oison Tymon.</p>
<p>BMW M2 Competition však nesklamalo: výkonné športové vozidlo napriek
  zložitosti celej výzvy oba rekordy pokorilo. Už po pár pokusoch sa
  podarilo rozsekať 117 bambusových rohoží a prasknúť 79 balónov – oboje
  presne za jednu minútu.</p>
<p>Ako dôkaz skutočného zvládnutia oboch kúskov bolo BMW M2 Competition
  pri ich realizácii v reálnom čase nakrútené dronom.</p>
<p> </p>
<p>Dôkaz:</p>
<p>
  <span style="text-decoration: underline;">
    <a href="https://youtu.be/L_LjpR1201Y">https://youtu.be/L_LjpR1201Y</a></span></p>
<p>Úspešné pokusy BMW M2 Competition o prekonanie rekordu sú súčasťou
  uvedenia kampane pod heslom „Tá istá ulica. Úplne iná hra.” a dokonale
  ladia s jej posolstvom. Využíva totiž výrazné motívy, ako sú odkazy na
  svet hier spolu s vysokými bodovými ziskami a rekordnými výkonmi. To
  všetko dáva dokonalý zmysel: od začiatku kampane si už milióny
  fanúšikov po celom svete mali možnosť nové BMW M2 Competition
  virtuálne vyskúšať len pár hodín po svetovej premiére na autosalóne
  v Pekingu prostredníctvom obľúbenej <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">mobilnej
    pretekárskej hry CSR Racing 2</a>.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Agentúry</strong></p>
<p>Jung von Matt</p>
<p>Hochkant Film</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br clear="all" />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463
  milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na
      Slovensku<br clear="all" /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby.</p>
<p>K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.</p>
<p>Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných
  kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto
  koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom
  takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách –
  v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD
  Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v
  autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava,
  Žilina, Košice a Trenčín.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
  Bratislave a v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a  v Žiline. </p>
<p> </p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Sales &amp; Finance,M2,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 16 Aug 2018 17:06:37 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 16 Aug 2018 15:06:37 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/0a08388a-540f-4c56-809c-4a40d4bfc28c/500_P90317983_highRes_chasing-records-with.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/0a08388a-540f-4c56-809c-4a40d4bfc28c/500_P90317983_highRes_chasing-records-with.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/0a08388a-540f-4c56-809c-4a40d4bfc28c/P90317983_highRes_chasing-records-with.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90317983_highRes_chasing-records-with.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Svetová premiéra a dynamické predstavenie štúdie BMW M Performance Parts Concept na podujatí v Goodwoode.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-a-dynamicke-predstavenie-studie-bmw-m-performance-parts-concept-na-podujati-v-goodwoode/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-a-dynamicke-predstavenie-studie-bmw-m-performance-parts-concept-na-podujati-v-goodwoode/</guid><pp:caseid>808791</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Odľahčená konštrukcia inšpirovaná motoršportom.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Označenie M Performance Parts stelesňuje
  športový vzhľad a zlepšuje dynamiku. Nová štúdia BMW M Performance
  Parts Concept vychádza z modelu BMW M2 (kombinovaná spotreba: 8,5
  l/100 km, kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 199 g/km)*. Vyznačuje sa
  výrazným atletickým vzhľadom inšpirovaným motoršportom, čo sa
  prejavilo na dôkladnom znížení hmotnosti o viac ako 60 kg.
  Príťažlivosť vozidla zvyšuje aj vylepšená aerodynamika. Vozidlo BMW M
  Performance Parts Concept sa predstaví nalakované čiernou farbou
  Frozen Black s výraznými zlatými doplnkami a nápismi z ponuky M
  Performance. V interiéri zvyšujú pocit exkluzivity prvky ako alkantara
  či karbónové a zlaté doplnky. Na tomto výnimočnom vozidle sa
  intenzívne podieľala aj divízia BMW M GmbH, ktorá pri vývoji všetkých
  dielov M Performance Parts prispela svojimi skúsenosťami z
  motoršportu. Štúdia BMW M Performance Parts Concept sa vo svetovej
  premiére predstaví 12. júla: postaví sa na štart pretekov do vrchu v
  rámci prestížneho podujatia Festival of Speed (Festival rýchlosti) v
  britskom meste Goodwood.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Prvky z uhlíkových vlákien znižujú hmotnosť vozidla.</strong>
  <br /> Okrem tradičných a už dostupných prvkov z ponuky M Performance
  Parts sa štúdia BMW M Performance Parts Concept predstaví aj s
  niektorými exkluzívnymi prvkami. Výsledkom je nižšia hmotnosť vozidla,
  s čím sa spája lepšia dynamika jazdy. To platí na trati rovnako ako na
  ceste. Celkový efekt sa podarilo dosiahnuť viacerými opatreniami.
  Použitie uhlíkových vlákien pritom zohralo mimoriadnu a kľúčovú rolu.
  Tento technologicky vyspelý materiál je výnimočne stály, no zároveň
  oveľa ľahší než bežné komponenty. Jeho jedinečný vzhľad mu dodáva
  ďalšie vzácne čaro.</p>
<p> </p>
<p>Výrazná mriežka chladiča M Performance Carbon (očakáva sa dostupnosť
  pre model BMW M2 Competition od 7/2018), na štúdii doplnená zlatou
  linkou, dokonale dopĺňa karbónovú kapotu M Performance Carbon (očakáva
  sa dostupnosť od 7/2018). Samotná kapota znižuje hmotnosť oproti
  štandardne dodávanému komponentu o osem kilogramov. Karbónové bočné
  predné panely M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018) znižujú
  hmotnosť vozidla o tri kilogramy a zároveň zlepšujú aerodynamiku.
  Špičkovou kvalitou a individuálnym vzhľadom sa vyznačujú aj karbónové
  krídelká M Performance v prednom blatníku a na prahoch (oboje dostupné
  ihneď): na štúdii dostali zlatú linku. Zvlášť výnimočná je karbónová
  strecha M Performance s povrchovou úpravou s priznanou karbónovou
  štruktúrou (očakáva sa dostupnosť od 3/2019): znižuje hmotnosť vozidla
  o ďalších šesť kilogramov a zároveň posúva ťažisko vozidla nižšie k
  vozovke. Kompletná súprava kolies s 19-palcovými kovanými diskami
  kolies M Performance Y-spoke 763M v zlatej farbe Frozen Gold (očakáva
  sa dostupnosť od 7/2018) s pneumatikami semi slick vytvára ďalší
  vizuálne príťažlivý prvok a zároveň je o šesť kilogramov ľahšia ako
  štandardné disky kolies. Tieto disky kolies znižujú neodpruženú hmotu
  a majú pozitívny vplyv na dynamiku jazdy ako aj na reakcie riadenia.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Karbónové aerodynamické prvky </strong>
  <strong>M Performance.</strong>
  <br /> Príťažlivá zadná časť dostala karbónové veko batožinového
  priestoru M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018): hmotnosť
  je o päť kilogramov nižšia ako v prípade štandardného veka. Karbónový
  zadný difúzor M Performance (dostupný) znižuje hmotnosť vozidla o 0,5
  kilogramu a zároveň zlepšuje aerodynamiku. Na štúdii sa predstavuje v
  zlatej farbe.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Interiér dostal karbónové vlákna, alkantaru a zlaté kontrastné prešívanie.</strong>
  <br /> Aj v interiéri sa jasne prejavili úpravy inšpirované
  motoršportom: karbónové vlákna a alkantara dodávajú interiéru štúdie
  BMW M Performance Parts Concept výnimočný športový nádych. Karbónové
  škrupinové sedadlá M Performance so zlatým kontrastným prešívaním
  zaručujú excelentné držanie tela aj pri mimoriadne dynamickej jazde.
  Sedadlá sú čalúnené alkantarou a pre jednoduchší prístup na zadné
  sedadlá sa dajú sklápať. Oproti štandardným športovým sedadlám sú o
  deväť kilogramov ľahšie. Alkantara je hlavným prvkom aj na odľahčených
  zadných sedadlách M Performance, ktoré znižujú hmotnosť vozidla o
  ďalších 13 kilogramov. Okrem laserom grafírovaného loga M odstali aj
  kontrastné zlaté prešívanie – presne tak ako predné športové sedadlá.
  Táto kombinácia sa spolu s koženými poťahmi nachádza aj na dverách a
  bočných výplniach. Úprava M Performance kombinuje dva ušľachtilé
  materiály, ktorými sú karbónové vlákna a alkantara.</p>
<p> </p>
<p>Nezameniteľný pocit z automobilových pretekov sa do interiéru prenáša
  aj v podobe volantu M Performance Pro (dostupný), na ktorom sa taktiež
  nachádza zlaté kontrastné prešívanie. Hornú a spodnú časť pokrýva
  koža. Alkantara na styčných plochách zaručuje vynikajúce držanie
  spojené s príjemným dotykom. Spojenie uhlíkových vlákien a alkantary
  sa nachádza aj na karbónovej ručnej brzde M Performance s krytom z
  alkantary (dostupný), na ktorom sa taktiež nachádza zlaté prešívanie.
  To sa v štúdii BMW M Performance Parts Concept dostalo aj na velúrové koberčeky.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Odpruženie </strong>
  <strong>M Performance </strong>
  <strong>s nastaviteľnou kompresiou a odskokom.</strong>
  <br /> Pre dokonalý kontakt s vozovkou – aj pri športovom štýle jazdy
  – dostala štúdia BMW M Performance Parts Concept odpruženie M
  Performance, ktoré je dostupné ako súprava na dodatočnú montáž aj pre
  sériové vozidlá. Odpruženie s vinutými pružinami umožňuje zníženie
  vozidla až o 20 milimetrov. Technológia odpruženia poskytuje nezávislé
  nastavenie kompresie v 12 rôznych stupňoch a odskoku v 16 rôznych
  stupňoch. Vďaka tomu sa odpruženie M Performance vyznačuje mimoriadne
  neutrálnymi prejavmi s výrazne zredukovanými náklonmi. Aby pružiny M
  Performance ladili s farbou karosérie štúdie, dostali čierny povrch,
  rovnako ako strmene 18-palcových bŕzd. O úsporu ďalších 14 kilogramov
  hmotnosti sa postarala odľahčená batéria BMW.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463
  milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v
  Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých
  partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW
  Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily,
  motocykle a prémiové služby.</p>
<p> </p>
<p>K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.</p>
<p>Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných
  kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto
  koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom
  takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách –
  v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD
  Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v
  autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava,
  Žilina, Košice a Trenčín.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
  Bratislave a v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a  v Žiline. </p>
<p> </p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,M2,F87,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Jul 2018 12:01:22 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Jul 2018 10:01:22 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/cf13a8e5-ed96-4d61-879e-1a89c7406ca9/500_P90313394_highRes_bmw-m-performance-pa.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf13a8e5-ed96-4d61-879e-1a89c7406ca9/500_P90313394_highRes_bmw-m-performance-pa.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf13a8e5-ed96-4d61-879e-1a89c7406ca9/P90313394_highRes_bmw-m-performance-pa.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90313394_highRes_bmw-m-performance-pa.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M2 Competition.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-competition-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-competition-sk/</guid><pp:caseid>808788</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Doplnený video materiál - s vozidlom BMW M2 Competition stanovuje BMW M GmbH nové meradlá v segmente vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel a výrazným spôsobom zdokonaľuje charakter BMW M2 Coupé -]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Novým BMW M2 Competition stanovuje BMW M GmbH nové meradlá v segmente
  vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel a výrazným spôsobom
  zdokonaľuje charakter BMW M2 Coupé. </p>
<p>Novým modelom BMW M2 Competition (kombinovaná spotreba so
  6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou: 9,9 – 10,0 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 225 – 228 g/km*; kombinovaná spotreba s
  dvojspojkovou prevodovkou M Double Clutch Transmission dodávanou na
  želanie (M DCT): 9,2 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 209
  – 210 g/km)*, stanovuje BMW M GmbH nový svieži vzor medzi vysoko
  výkonnými športovými vozidlami a modelu BMW M2 Coupé dodáva výrazné vylepšenia.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nový motor s výkonom 301 kW (410 k). </strong>Stredobodom
  nového modelu BMW M2 Competition je nový motor. Vychádza z pohonnej
  jednotky modelov BMW M3 a BMW M4. Dvakrát prepĺňaný radový šesťvalcový
  motor s technológiou M TwinPower Turbo dodáva výkon 301 kW (410 k) v
  rozsahu medzi 5 250 a 7 000 ot./min. Maximálny krútiaci moment 550 Nm
  vrcholí medzi 2 350 a 5 200 ot./min. Pohonná jednotka zvyšuje
  neuspokojiteľnú túžbu prepĺňaného motora po otáčkach a v celom spektre
  otáčok ponúka mimoriadne lineárny nástup výkonu. Dvojitý výfukový
  systém s elektronicky ovládanou klapkou vytvára výnimočný zvuk M,
  zatiaľ čo technológia M TwinPower Turbo sa stará o výnimočnú účinnosť.
  Vo vybraných európskych krajinách bude model BMW M2 Competition
  vybavený časticovým filtrom, aby sa znížilo znečisťovanie ovzdušia.</p>
<p>Nové BMW M2 Competition zvláda štandardný šprint z pokoja na 100 km/h
  za 4,2 sekundy (s M DCT, 4,4 sekundy so 6-rýchlostnou manuálnou
  prevodovkou). Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250
  km/h. Vozidlo vybavené balíkom M Driver’s Package môže zvýšiť
  maximálnu rýchlosť na 280 km/h, čo je o 10 km/h viac než v prípade
  modelu BMW M2 Coupé. Pozoruhodné sú aj hodnoty spotreby: so
  6-stupňovou manuálnou prevodovkou je kombinovaná spotreba 9,9 – 10,0
  l/100 km, kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 225 – 228 g/km*. S
  dvojspojkovou prevodovkou M Double Clutch Transmission (M DCT)
  dodávanou na želanie klesajú hodnoty na 9,2 l/100 km a kombinované
  emisie CO<sub>2</sub> na 209 – 210 g/km.*</p>
<p> </p>
<p>* Hodnoty spotreby sú predbežné (v niektorých prípadoch), vychádzajú
  z európskeho testovacieho cyklu a môžu sa líšiť v závislosti od
  použitých pneumatík.</p>
<p> </p>
<p>Premyslene navrhnuté mazanie motora pochádza priamo z motoršportu,
  chladiaci systém po viacerých úpravách zase z modelu BMW M4 s balíkom
  Competition Package. BMW M2 Competition obsahuje aj verzie mazania a
  chladenia pripravené pre pretekárske použitie, ktoré prešli testami
  založenými na mnohoročných skúsenostiach v motoršporte. Rozšírené
  obličky BMW a upravený predný nárazník so zlepšeným prúdením vzduchu
  sú vonkajšími znakmi toho, že vozidlo využíva vylepšený chladiaci
  systém. Obličky sú štandardne lakované vysoko lesklou čiernou farbou
  Shadow Line. To isté platí aj pre mriežky na predných blatníkoch a pre
  upravenú štvoricu dvojitých koncoviek výfukového potrubia s dvoma
  elektronicky ovládanými ventilmi. Šarm zadnej časti vozidla zvyšuje
  tmavý znak M Competition. Tvar nových držiakov vonkajších spätných
  zrkadiel s dvojitými ramenami zlepšuje aerodynamiku a zároveň patrí
  medzi charakteristické znaky nového modelu BMW M2 Competition.</p>
<p> </p>
<p>Konštruktéri BMW M upravili aj dynamické jazdné vlastnosti modelu BMW
  M2 Competition, pričom brali do úvahy najmä nárast výkonu. V motorovom
  priestore ihneď padne do oka nápadná karbónová vzpera z modelov BMW
  M3/M4. Tá zvyšuje tuhosť prednej časti a zlepšuje presnosť riadenia.
  Upravili sa aj vlastnosti elektromechanického posilňovača riadenia a
  nastavenia aktívneho M diferenciálu Active M Differential a Dynamickej
  kontroly stability Dynamic Stability Control (DSC).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Prepínač na úpravu nastavení.</strong> BMW M2 je prvý model
  vybavený prepínačom na stredovej konzole, ktorý vozidlám vybaveným
  prevodovkou M DCT umožní okamžité nastavovanie charakteristík a
  vlastností motora, riadenia a funkcií Drivelogic. Vodič si môže
  jednotlivé nastavenia ľubovoľne kombinovať a pre jednoduchší prístup
  si ich môže uložiť pod tlačidlá M1 a M2 na volante. Do štandardnej
  výbavy sa teraz dostali aj prvky ako červené tlačidlo start/stop,
  adaptívne LED svetlomety a predný parkovací senzor Park Distance
  Control (PDC).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Fascinujúce nov</strong>
  <strong>é </strong>
  <strong>prvky dodá</strong>
  <strong>van</strong>
  <strong>é </strong>
  <strong>na želanie.</strong> Nové sedadlá M Sport dodávané na želanie
  predstavujú vrchol z hľadiska formy aj funkcie. Škrupinový tvar čerpá
  silnú inšpiráciu z motoršportu a vodičovi poskytuje optimálnu oporu.
  Opierky hlavy tvoria súčasť operadla. Súčasťou operadla je aj
  podsvietené logo M2 vo výške ramien. Čierne kožené čalúnenie dostalo
  perforácie na sedadle aj operadle v modrej alebo oranžovej farbe.
  Štandardne dodávané športové sedadlá majú taktiež čierne čalúnenie s
  kontrastným prešívaním modrou alebo oranžovou niťou.</p>
<p> </p>
<p>Mnohoročné skúsenosti spoločnosti BMW M GmbH v motoršporte sa
  prejavujú aj na nových športových brzdách M Sport, ktoré poskytujú
  maximálny brzdný výkon vďaka veľkým brzdovým kotúčom (predná náprava:
  priemer 400 mm, zadná náprava: priemer 380 mm) a sivým brzdovým
  strmeňom (predná náprava: 6-piestikový pevný strmeň, zadná náprava:
  4-piestikový pevný strmeň). Na želanie dodávané 19-palcové kované
  kolesá z ľahkých zliatin (predná náprava: 9J x 19, zadná náprava: 10J
  x 19) sa dodávajú aj v novom vzhľade Y-spoke. Pre model BMW M2
  Competition je k dispozícii aj úplne nová exkluzívna strieborná
  metalíza Hockenheim Silver.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463
  milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v
  Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých
  partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW
  Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily,
  motocykle a prémiové služby.</p>
<p> </p>
<p>K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.</p>
<p>Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných
  kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto
  koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom
  takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách –
  v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD
  Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v
  autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava,
  Žilina, Košice a Trenčín.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v
  Bratislave a v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a  v Žiline. </p>
<p> </p>
<p>
  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,F87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 18 Apr 2018 07:53:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 18 Apr 2018 05:53:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/552c58d9-c3e0-4803-a0d5-280fc1ebf6f1/500_P90298656_highRes_the-new-bmw-m2-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/552c58d9-c3e0-4803-a0d5-280fc1ebf6f1/500_P90298656_highRes_the-new-bmw-m2-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/552c58d9-c3e0-4803-a0d5-280fc1ebf6f1/P90298656_highRes_the-new-bmw-m2-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90298656_highRes_the-new-bmw-m2-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nová široká škála doplnkov z BMW M Performance Parts pre nové BMW M2 Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nova-siroka-skala-doplnkov-z-bmw-m-performance-parts-pre-nove-bmw-m2-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nova-siroka-skala-doplnkov-z-bmw-m-performance-parts-pre-nove-bmw-m2-coupe/</guid><pp:caseid>808724</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW M2 Coupé zvyšuje latku v triede kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom z hľadiska jazdných vlastností a výkonu. Dizajn exteriéru ešte viac zdôrazňuje vysoko dynamický charakter vozidla priam predurčeného na preteky. Od marca 2016 je možné jazdné vlastnosti a vizuálnu stránku modelu BMW M2 Coupé ešte zdokonaliť novou ponukou doplnkov z BMW M Performance Parts.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><div>
  <p>
    <strong>Mníchov.</strong> Nové BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba:
    8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)* zvyšuje latku v
    triede kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom z hľadiska
    jazdných vlastností a výkonu. Dizajn exteriéru ešte viac zdôrazňuje
    vysoko dynamický charakter vozidla a priam predurčenie na preteky.
    Od marca 2016 je možné jazdné vlastnosti a vizuálnu stránku modelu
    BMW M2 Coupé ešte zdokonaliť novou ponukou doplnkov zo série BMW M
    Performance Parts. Patria k nim doplnky vyvinuté na motoristických
    pretekoch pre oblasť jazdných vlastností, motora, kokpitu a
    odpruženia, pričom z hľadiska funkčnosti a dizajnu spĺňajú tie
    najvyššie štandardy.</p>
  <p>
    <strong>Aerodynamické súčasti pre ešte dokonalejší dizajn a skvelé
      jazdné vlastnosti.</strong></p>
  <p>Súčasťou portfólia produktov M Performance Parts je neuveriteľne
    široká škála aerodynamických dielcov, vyrobených z plastu
    zosilneného uhlíkovými vláknami. Patria k nim napríklad doplnkové
    lišty, zadný difúzor a kryty na spätné zrkadlá, ktoré spoločne
    zaručujú dokonale zladený aerodynamický účinok, a okrem toho
    zvýrazňujú aj pôsobivý dizajn exteriéru kompaktných vysokovýkonných
    športových vozidiel.</p>
  <p>Predné a bočné lišty v kombinácii so zadným spojlerom a difúzorom z
    BMW M Performance Parts napríklad optimalizujú prúdenie vzduchu
    okolo vozidla, čo pozitívne ovplyvňuje ovládanie vozidla a jazdné
    vlastnosti. S týmito doplnkami sú zladené plastové kryty vonkajších
    spätných zrkadiel zosilnených karbónovými vláknami, ktoré svojím
    neprehliadnuteľným výzorom štýlovo definujú zdokonalený športový
    vzhľad vozidla. To isté platí pre mriežku M Performance pre prednú a
    bočnú časť v čiernej farbe s vysokým leskom a integrovaným logom BMW
    M vo farbách BMW M – červenej, modrej a svetlomodrej.</p>
  <p>
    <strong>Možnosti motora, odpruženia a bŕzd zdokonaľujú dynamický výkon.</strong></p>
  <p>Systém tlmiacich klapiek M Performance zaručuje intenzívnejšie
    vnímanie zvuku motora. Pomocou diaľkového ovládania s rozhraním
    Bluetooth si používateľ môže vybrať medzi dvoma prevádzkovými
    režimami – Sport a Track. Režim Sport je určený na používanie na
    verejných komunikáciách a prináša vodičovi jedinečný športový zvuk,
    ktorý je špeciálne zladený s BMW M2. Naproti tomu nastavenie Track
    ešte väčšmi zintenzívňuje silu a zvuk výfuku, čím zdôrazňuje jeho
    vzrušujúci charakter. Výsledkom je ešte intenzívnejšia radosť z
    jazdy, pri ktorej sa vodič cíti ešte užšie prepojený s vozidlom.
    Okrem systému výfukových klapiek M Performance zdokonaľuje BMW M2 aj
    po vizuálnej stránke, a to vďaka tlmiacej jednotke s vysokým leskom
    a hlboko vyrytým logom M Performance, výfukovým rúram s priemerom 80
    milimetrov a perforovanej vnútornej trubici. Alternatívou sú
    napríklad aj dekoratívne koncovky výfuku vystužené karbónovými
    vláknami dostupné pre výfukový systém M Performance, s priemerom 93
    milimetrov a integrovaným logom BMW M.</p>
  <p>BMW M2 Coupé je možné vybaviť odpružením na báze vinutých pružín
    BMW M Performance za účelom optimalizácie ladenia podvozku vozidla a
    riadenia. V porovnaní s bežným pružením tento typ znižuje svetlú
    výšku nad vozovkou minimálne o päť milimetrov a technológia vinutých
    pružín umožňuje znížiť vozidlo o ďalších 20 milimetrov. Okrem toho
    sa tlmiče pruženia dajú nastaviť na 16 rôznych charakteristík ťahu a
    na 12 charakteristík v tlaku. To znamená, že vodič si môže v
    závislosti od svojich preferencií zvoliť nastavenie vlastných
    charakteristík pruženia podvozku. Bez ohľadu na zvolené nastavenie
    však tvrdší systém v porovnaní so štandardným odpružením obmedzuje
    nadskakovanie a kolísavé pohyby vrchnej časti vozidla, vďaka čomu
    vodičovi zaručuje ničím neovplyvnenú citlivosť riadenia a maximálne
    priamu spätnú väzbu.</p>
  <p>Športové brzdné segmenty zo série BMW M Performance ponúkajú ešte
    ideálnejšie prispôsobenie sa podmienkam pretekov, rovnako ako aj
    vyššiu aktívnu bezpečnosť. Ich zloženie je odvodené od brzdových
    segmentov na veľké vzdialenosti, ktoré získali vo svete
    automobilových pretekov popredné miesto. To znamená, že športové
    brzdné segmenty sú naozaj nezvyčajne odolné voči vplyvom vysokej
    teploty a nepreukázali žiadne známky opotrebovania sa ani pri
    pravidelnom využívaní za extrémnych podmienok. Okrem toho v
    porovnaní so štandardným brzdovým systémom ponúkajú ešte lepšiu a
    priamejšiu odozvu.</p>
  <p>
    <strong>Možnosti interiéru inšpirované automobilovými pretekmi.</strong></p>
  <p>Aj interiéru modelu BMW M2 Coupé je možné dodať nádych osobného
    športového štýlu prostredníctvom dielov BMW M Performance Parts.
    Napríklad pásiky LED na prahoch dverí zo série BMW M Performance pre
    vodiča a spolujazdca pôsobia štýlovo a upútajú pohľad hneď po
    otvorení dverí. To isté platí pre podlahové rohože M Performance,
    ktoré sa pýšia nielen športovým dizajnom, ale ponúkajú aj maximálnu
    priľnavosť vďaka protišmykovým povrchom vyrobeným z gumených a
    textilných vláken. Dokonale zladené sú aj kryty na pedále z
    nehrdzavejúcej ocele: vďaka výrazným gumeným profilom účinne
    zabraňujú skĺznutiu nohy z brzdového a spojkového pedála.</p>
  <p>BMW je jednou z mála automobiliek na svete, ktorá ponúka svoje
    vlastné volanty s poťahom z alcantary s cieľom ich vylepšenia.
    Súčasťou série BMW M Performance sú dokonca dva rozličné modely.
    Volant M Performance Pro s úchopnými časťami potiahnutými alcantarou
    je neprehliadnuteľný vďaka svojmu tvarovaniu a jeho telo je vyrobené
    z tvrdšej peny než bežný volant. Výsledkom je lepšia priľnavosť a
    presnejšie riadenie. Okrem toho disponuje aj modrým svetelným
    stredovým označením polohy v 12. hodine. Trojfarebne vyšité písmeno
    M a voliteľné olemovanie z karbónových vláken s drobnými otvormi a
    nápisom M Performance dodávajú volantu M Performance Pro výnimočne
    atraktívny vzhľad.</p>
  <p>Okrem toho BMW ponúka volant M Performance s pretekárskym displejom
    a olemovaním z plastu a karbónových vláken v rámci štandardnej
    výbavy. Vďaka integrovanému funkčnému displeju na hornom okraji
    volantu má vodič vždy perfektný prehľad o údajoch, ako napríklad čas
    úseku a čas kola, pozdĺžne a priečne zrýchlenie. Tieto funkcie sa
    ovládajú intuitívne hlavnými tlačidlami zabudovanými v priehlbinách
    volantu pre palce. Okrem informácií o pretekoch sa tu nachádza aj
    indikátor radenia prevodových stupňov: dva dvojfarebné svetelné
    pásiky LED na pravej a ľavej strane, ktoré sú umiestnené pozdĺžne
    vedľa seba.</p>
  <p>Sériu produktov BMW Performance pre interiér završuje súprava M
    Performance Interior Kit Carbon, ktorej súčasťou sú dekoračné prvky
    pre volič prevodového stupňa dvojspojkovej prevodovky, stredovú
    konzolu a ručnú brzdu a tiež poťahové materiály M Performance do
    interiéru so svojou výnimočne zaujímavou kombináciou alcantary
    a plastu s uhlíkovým vláknom.</p>
  <p> </p>
  <p>Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2:</p>
  <p>Podrobnejšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva, oficiálnych
    konkrétnych emisiách CO2 a spotrebe nových vozidiel nájdete v
    „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe nových
    vozidiel“ spoločnosti Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT),
    Hellmuth-Hirth-Str.1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, ktorá je
    dostupná na predajných miestach a na adrese <a href="http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html">http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html</a>.
    ManualCO2 (PDF – 2,7 MB)</p>
  <p> </p>
  <p>
    <span>
      <strong>BMW Group</strong></span></p>
  <p>BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším
    výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho
    ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej
    mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych
    podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako
    140 krajinách.</p>
  <p>BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme
    približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov.
    V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur,
    celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31.
    decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.</p>
  <p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom
    myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna
    udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v
    rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval
    komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k
    ochrane zdrojov.</p>
  <p> </p>
  <p>
    <a href="http://www.bmwgroup.com/"><span>www.bmwgroup.com</span></a></p>
  <p>Facebook:<span> </span>
    <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup"><span>http://www.facebook.com/BMWGroup</span></a></p>
  <p>Twitter:<span> </span>
    <a href="http://twitter.com/BMWGroup"><span>http://twitter.com/BMWGroup</span></a></p>
  <p>YouTube:<span> </span>
    <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview"><span>http://www.youtube.com/BMWGroupview</span></a></p>
  <p>Google+:<span> </span>
    <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/"><span>http://googleplus.bmwgroup.com</span></a></p>
  <p> </p>
  <p>BMW Group Slovakia</p>
  <p>Milan Stupka</p>
  <p>Corporate Communications Manager</p>
  <p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
  <p>E-mail:<span> </span>
    <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com"><span>milan.stupka@bmwgroup.com</span></a></p>
  <p>Média web stránka:<span> </span>
    <span>
      <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">www.press.bmwgroup.co</a>m</span></p></div>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[BMW,Press Kit,BMW M,M2,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 10 Feb 2016 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 09 Feb 2016 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/4c073e34-5b25-4774-a527-23236a11fdb8/500_P90207893_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/4c073e34-5b25-4774-a527-23236a11fdb8/500_P90207893_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/4c073e34-5b25-4774-a527-23236a11fdb8/P90207893_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90207893_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M – OFICIÁLNY AUTOMOBIL PRE MotoGP™. BMW M2 MotoGP SAFETY CAR.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m---oficialny-automobil-pre-motogptm-bmw-m2-motogp-safety-car/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m---oficialny-automobil-pre-motogptm-bmw-m2-motogp-safety-car/</guid><pp:caseid>808726</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[MotoGP a divízia BMW M: títo partneri tvoria ideálnu kombináciu už takmer dve desaťročia. MotoGP sú špičkové motocyklové preteky pre najlepších svetových pretekárov na prototypoch vysokovýkonných pretekárskych motocyklov, ktoré sú vyvíjané na základe najnovších technologických myšlienok. Vysoký výkon a gény pre motoristický šport – synonymom týchto atribútov je aj divízia BMW M.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><div>
  <p style="">
    <span style=""> </span></p>
  <p style="">
    <span style="">MotoGP a divízia BMW M: títo partneri tvoria ideálnu
      kombináciu už takmer dve desaťročia. MotoGP sú špičkové
      motocyklové preteky pre najlepších svetových pretekárov na
      prototypoch vysokovýkonných pretekárskych motocyklov, ktoré sú
      vyvíjané na základe najnovších technologických myšlienok. Vysoký
      výkon a gény pre motoristický šport – synonymom týchto atribútov
      je aj divízia BMW M. Od roku 1999 je BMW M trvalým členom
      medzinárodnej rodiny MotoGP. Úspešné partnerstvo s organizátorom
      Dorna Sports sa v priebehu rokov neustále rozrastalo a rozvíjať sa
      bude aj v budúcnosti. V roku 2014 rozšírili Dorna Sports a divízia
      BMW M svoju spoluprácu až do roku 2020 vrátane. Partnerstvá, ktoré
      trvajú desaťročia, sú vo vrcholovom medzinárodnom športe
      mimoriadne zriedkavé.</span></p>
  <p style="">
    <span style=""> </span></p>
  <p style="">
    <span style="">Základom tejto spolupráce je poskytovanie vozového
      parku Safety Car. Na zaručenie bezpečnosti jazdcov MotoGP za
      akýchkoľvek podmienok implementuje divízia BMW M najmodernejšie
      technológie. Vozidlá Safety Car sú vysokovýkonné automobily BMW M,
      ktoré sú vďaka vynikajúcim jazdným vlastnostiam mimoriadne vhodné
      na prekonávanie všetkých nárokov pretekárskej trate. Najnovším
      príkladom je Safety Car BMW M2 MotoGP, ktorý bude predstavený v
      tejto sezóne. Automobily Safety Car sú vo výrobnom závode BMW M
      špeciálne upravené ako sprievodné vodiace vozidlá na motocyklovej
      pretekárskej scéne. </span></p>
  <p style="">
    <span style="">Kompletný Safety Car Fleet popri M2 budú tvoriť aj
      vozidlá BMW M4 Coupé so vstrekovaním vody a BMW M3, zdravotnícke
      vozidlá BMW X5 M a BMW M550d xDrive Touring, Safety Officer
      vozidlo v podobe BMW M5 a ako Safety Motobikes dva motocykle BMW S
      1000 RR. </span></p>
  <p style="">
    <span style=""> </span></p>
  <p style="">
    <span style=""> </span></p>
  <p style="">
    <strong>BMW M2 MotoGP SAFETY CAR.</strong></p>
  <p style=""> </p>
  <p style="">Vo výrobnom závode BMW M v Garchingu bolo sériové vozidlo
    upravené, optimalizované a pripravené na novú rolu v MotoGP.
    Inžinieri divízie BMW M vybavili vozidlá Safety Car mnohými
    komponetami dielcov z BMW M Performance Parts (vrátane zníženej
    línie podvozku a výfuku s klapkovým systémom), ale aj exkluzívnymi,
    na mieru pripravenými riešeniami a povinnými bezpečnostnými
    funkciami. Týmito úpravami získava automobil nielen pútavý vzhľad,
    ale majú aj praktickú využitie z hľadiska aerodynamiky, chladenia a
    ľahkej konštrukcie.</p>
  <p style=""> </p>
  <p style="">
    <strong>Technické údaje. </strong></p>
  <p style="">Motor: Radový šesťvalcový motor</p>
  <p style="">Objem: 2979 cm3</p>
  <p style="">Výkon: 272 kW</p>
  <p style="">Zrýchlenie: 0 – 100 km/h: 4,3 sekundy (vo verzii M DTC)
    (kombinovaná spotreba (M DTC): 7,9 l/100 km; kombinované emisie CO2:
    185 g/km</p>
  <p style=""> </p>
  <p style="">
    <strong>Úpravy automobilu BMW M2 MotoGP Safety Car</strong>.</p>
  <p style="">
    <span style="">· </span>Výfukový systém automobilu BMW M s
    karbónovými koncovkami <span style="">· </span>Karbónové bočné
    lemovanie automobilu BMW M Performance <span style="">·
    </span>Lesklá čierna predná mriežka BMW M Performance <span style="">· </span>Lesklé čierne výduchy Air Breather BMW M
    Performance <span style="">· </span>Karbónové kryty bočných zrkadiel
    BMW M Performance <span style="">· </span>Karbónová predná
    aerodynamická sada BMW M Performance (lišty stieračov) <span style="">· </span>Zadný karbónový difúzor BMW M Performance <span style="">· </span>Podvozok s prednou klapkou CFK/GFK (novo
    vyvinutý) <span style="">· </span>Zadné karbónové krídlo so
    zakrytými montážnymi otvormi <span style="">· </span>Odpruženie
    vinutými pružinami M Performance <span style="">·
    </span>Karbónovo-keramická brzda (prototyp) <span style="">·
    </span>Pneumatiky Michelin Cup <span style="">· </span>Kapota so
    „zámkom pre motoristický šport“ <span style="">· </span>Palivové
    nasávacie čerpadlo <span style="">· </span>Hlavný vypínač batérie
      <span style="">· </span>Svetlomety s blikajúcimi obvodovými
    prstencami <span style="">· </span> Svetlá LED na streche s nosníkmi
    (novovyvinuté) <span style="">· </span>Svetlá LED na prednej mriežke
      <span style="">· </span>Svetlá LED v zadných svetlách <span style="">· </span>Pretekárske sedadlá RECARO s pásmi Schroth <span style="">· </span>Ochranná klietka <span style="">· </span>Hasiaci
    prístroj s držiakom <span style="">· </span>Volant v prevedení
    Alcantra BMW M Performance <span style="">· </span>Obloženie
    interiéru BMW M Performance z uhlíkových vlákien <span style="">·
    </span>Plôšky pedálov z nehrdzavejúcej ocele BMW M Performance <span style="">· </span>Rohože BMW M Performance.</p>
  <p style=""> </p>
  <p style=""> </p>
  <p style="">Viac informácií je k dispozícii na internetovej adrese: <a href="http://www.bmw-m-safetycar.com">www.bmw-m-safetycar.com</a> a v prílohe.</p>
  <p>
    <span>
      <strong>BMW Group</strong></span></p>
  <p>BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším
    výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho
    ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej
    mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych
    podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako
    140 krajinách.</p>
  <p>BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme
    približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov.
    V hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur,
    celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31.
    decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.</p>
  <p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom
    myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna
    udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v
    rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval
    komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k
    ochrane zdrojov.</p>
  <p> </p>
  <p>
    <a href="http://www.bmwgroup.com/"><span>www.bmwgroup.com</span></a></p>
  <p>Facebook:<span> </span>
    <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup"><span>http://www.facebook.com/BMWGroup</span></a></p>
  <p>Twitter:<span> </span>
    <a href="http://twitter.com/BMWGroup"><span>http://twitter.com/BMWGroup</span></a></p>
  <p>YouTube:<span> </span>
    <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview"><span>http://www.youtube.com/BMWGroupview</span></a></p>
  <p>Google+:<span> </span>
    <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/"><span>http://googleplus.bmwgroup.com</span></a></p>
  <p> </p>
  <p>BMW Group Slovakia</p>
  <p>Milan Stupka</p>
  <p>Corporate Communications Manager</p>
  <p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
  <p>E-mail:<span> </span>
    <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com"><span>milan.stupka@bmwgroup.com</span></a></p>
  <p>Média web stránka:<span> </span>
    <span>
      <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">www.press.bmwgroup.co</a>m</span></p></div>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,M2,Motorsport,Product]]></category>
            <pubDate>Tue, 09 Feb 2016 23:58:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 09 Feb 2016 22:58:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/06c58731-6d70-43d1-90e9-da5b355c77e1/500_P90209215_highRes_bmw-m2-motogp-safety.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/06c58731-6d70-43d1-90e9-da5b355c77e1/500_P90209215_highRes_bmw-m2-motogp-safety.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/06c58731-6d70-43d1-90e9-da5b355c77e1/P90209215_highRes_bmw-m2-motogp-safety.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90209215_highRes_bmw-m2-motogp-safety.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 Coupé sa v novembri predstaví v Need for Speed. Záujemcovia si budú môcť vychutnať pocit z jazdy na BMW M ešte pred jeho uvedením na trh.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-coupe-sa-v-novembri-predstavi-v-need-for-speed-zaujemcovia-si-budu-moct-vychutnat-pocit-z-jazdy-na-bmw-m-este-pred-jeho-uvedenim-na-trh/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m2-coupe-sa-v-novembri-predstavi-v-need-for-speed-zaujemcovia-si-budu-moct-vychutnat-pocit-z-jazdy-na-bmw-m-este-pred-jeho-uvedenim-na-trh/</guid><pp:caseid>808605</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW a Ghost Games™, štúdio patriace spoločnosti Electronic Arts Inc., oznámili, že priaznivci hier si budú môcť užiť virtuálnu jazdu v BMW M2 Coupé ešte predtým, než bude uvedené na trh. Hra sa na pultoch predajní objaví zajtra 3. novembra 2015. Need for Speed™ je vďaka svojej viac než 20-ročnej histórii jedným z najslávnejších titulov vo svete hier.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>BMW a Ghost Games™, štúdio patriace
  spoločnosti Electronic Arts Inc., oznámili, že priaznivci hier si budú
  môcť užiť virtuálnu jazdu v BMW M2 Coupé ešte predtým, než bude
  uvedené na trh. Hra sa na pultoch predajní objaví zajtra 3. novembra
  2015. Need for Speed™ je vďaka svojej viac než 20-ročnej histórii
  jedným z najslávnejších titulov vo svete hier. V jej aktuálnej verzii
  si hráči od samého začiatku budú môcť užiť najnovší prírastok do
  rodiny BMW M GmbH.</p>
<p> </p>
<p>Need for Speed je synonymom akčnej videohry, v ktorej vystupujú
  automobily prepracované do posledného detailu. Veľmi realisticky
  pôsobiaci model BMW M2 Coupé bude k dispozícii od začiatku hry. Hráči
  si ho budú môcť prispôsobiť presne podľa svojich predstáv. BMW M2
  Coupé je zároveň neoddeliteľnou súčasťou hernej zápletky, ktorá sa
  odvíja mimo základných race modes. Okrem BMW M2 Coupé sú na výber aj
  BMW M3 Evolution II (E30), BMW M3 (E46), BMW M3 (E92) a nové BMW M4 Coupé.</p>
<p> </p>
<p>BMW M2 Coupé dvíha latku jazdnej dynamiky a agilnosti v segmente
  výkonných kompaktných športových automobilov vo virtuálnom aj v
  reálnom svete. Jeho nedávno vyvinutý trojlitrový šesťvalcový motor so
  špičkovou technológiou M TwinPower Turbo poskytuje výkon 272 kW/370 k
  pri 6500 otáčkach za minútu (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100
  km; kombinované emisie CO2: 199 g/km)<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">[1]</a>.
  Klasické dizajnové prvky modelu M v BMW M2 Coupé poukazujú na jeho
  výnimočný potenciál a práve vďaka nim je na prvý pohľad zrejmé, že sa
  jedná o najnovší prírastok do rodiny BMW M – nechýbajú pôsobivé črty
  ako nízka predná línia s veľkými prieduchmi, mocne pôsobiace boky s
  typickými črtami modelov M a široká zadná časť s dvojitým výfukom,
  charakteristickým pre modely M. Jeho pretekárske vlastnosti potvrdzujú
  výkonné brzdy M, elektronicky riadený aktívny diferenciál M, ako aj
  dynamický režim M (MDM) systému dynamickej regulácie stability,
  zabezpečujúci kontrolované driftovanie.</p>
<p> </p>
<p>Integrácia vozidiel do videohier je neoddeliteľnou súčasťou aktivít
  BMW Group. Vďaka nej nie sú klasické a súčasné modely BMW Group
  prezentované len na obrázku či v krátkom videu, no záujemcovia si ich
  môžu interaktívne vyskúšať takpovediac na vlastnej koži.</p>
<p>Možnosť „zahrať“ sa s novým BMW M2 Coupé ešte predtým, než sa dostane
  na ozajstné cesty, je dôležitým aspektom tejto hry. Need for Speed
  poskytuje prístup k rozmanitému, emotívnemu a nadšenému publiku a
  umožňuje fanúšikom značky vychutnať si nové BMW M2 Coupé pred jeho
  uvedením na trh. Videohra nájde svoje uplatnenie aj v komunikácii
  prostredníctvom internetu a sociálnych médií.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom
  prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj
  produkty značkového financovania a služby osobnej mobility.
  Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v
  14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2014 celosvetový predaj v objeme
  približne 2,118 milióna predaných automobilov a 123 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2014 činil zisk pred zdanením 8,71 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 80,40 miliardy eur. BMW Group k 31.
  decembru 2014 zamestnával po celom svete 116 324 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom
  myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna
  udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v
  rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval
  komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com/"><span>www.bmwgroup.com</span></a></p>
<p>Facebook: <span> </span>
  <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup"><span>http://www.facebook.com/BMWGroup</span></a></p>
<p>Twitter: <span> </span>
  <a href="http://twitter.com/BMWGroup"><span>http://twitter.com/BMWGroup</span></a></p>
<p>YouTube: <span> </span>
  <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview"><span>http://www.youtube.com/BMWGroupview</span></a></p>
<p>Google+: <span> </span>
  <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/"><span>http://googleplus.bmwgroup.com</span></a></p>
<p> </p>
<p>BMW Group Slovakia</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail: <span> </span>
  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com"><span>milan.stupka@bmwgroup.com</span></a></p>
<p>Média web stránka: <span> </span>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en"><span>https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</span></a></p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[BMW,Press Kit,BMW M,M2,Product]]></category>
            <pubDate>Mon, 02 Nov 2015 11:45:08 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 02 Nov 2015 10:45:08 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/cf8c1bfc-1bf7-4fb8-b833-be24541d6cd0/500_P90201393_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf8c1bfc-1bf7-4fb8-b833-be24541d6cd0/500_P90201393_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf8c1bfc-1bf7-4fb8-b833-be24541d6cd0/P90201393_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90201393_highRes_the-new-bmw-m2-coupe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M2 Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-coupe-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m2-coupe-sk/</guid><pp:caseid>808608</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nový model BMW M2 Coupé je čerstvým príkladom dynamického potenciálu a agility v segmente kompaktných športových vozidiel s vysokým výkonom.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nový model BMW M2 Coupé je čerstvým príkladom dynamického potenciálu
  a agility v segmente vysokovýkonných kompaktných športových vozidiel.</p>
<ul>
  <li>Nový radový šesťvalcový motor s technológiou M TwinPower Turbo,
    objemom tri litre, výkonom 272 kW/370 k a krútiacim momentom 465 Nm
    (kombinovaná spotreba paliva so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou:
    8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km; s doplnkovou
    dvojspojkovou prevodovkou M DCT: 7,9 l/100 km, kombinované emisie
    CO2: 185 g/km)*.</li>
  <li>0 – 100 km/h za 4,3 s (so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou: 4,5
    s), maximálna rýchlosť: 250 km/h (elektronicky obmedzená), s balíkom
    M Driver’s: 270 km/h (elektronicky obmedzená).</li>
  <li>Schopnosti na pretekárskej dráhe boli testované na Severnej slučke
    okruhu Nürburgring.</li>
  <li>Štýlový vzor dynamickej dokonalosti: robustné, atletické línie,
    exkluzívne 19-palcové kované disky kolies, športový výfukový systém
    s dvojitými koncovkami.</li>
  <li>Interiér s charakteristickými prvkami BMW M – vrátane športových
    sedadiel, športového volantu a M radiacej páky– je vyjadrením tých
    najvyšších ambícií vozidla na poli dynamiky.</li></ul>
<p>Technológie z oblasti motoristického športu určené pre používanie na
  ceste aj pretekárskej dráhe: ľahké športové zavesenie kolies vyrobené
  z hliníka, doplnková 7-stupňová dvojspojková prevodovka M DCT, Aktívny
  M diferenciál, kompozitné brzdy a dynamický režim</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Nové BMW M2 Coupé. Špičkový športový stroj s návykovým výkonom.</p>
<p>Kompaktné športové vozidlo BMW s vysokým výkonom, za ktorým sa
  obracali pohľady a pre ktoré horeli srdcia, tu bolo už pred
  štyridsiatimi rokmi. Model BMW 2002 turbo bol dokonalým stelesnením
  odhodlania spoločnosti BMW prinášať mimoriadnu dynamiku, výnimočnú
  agilitu a optimálnu ovládateľnosť vozidla. A ako dôkaz toho, že toto
  odhodlanie je stále živé, teraz BMW M GmbH predstavuje nový model BMW
  M2. So šesťvalcovým radovým motorom so špičkovým výkonom, agilitou
  vďaka pohonu zadných kolies, ľahkým športovým M podvozkom z hliníka a
  extrovertným štýlom má nový model BMW M2 Coupé všetko potrebné na to,
  aby poskytol vrcholnú radosť z jazdy.</p>
<p> </p>
<p>Charakteristický M dizajn.</p>
<p>Jediný pohľad stačí na to, aby ste nové BMW M2 Coupé zaradili do
  rodiny modelov BMW M, pričom štýlový dizajn otvorene prezentuje jeho
  dynamické atribúty. Vďaka inšpirácii modelmi z histórie spoločnosti
  BMW v oblasti motoristického športu sa nový model M2 Coupé nijako
  netají výnimočným pretekárskym potenciálom. Pôsobivú úlohu pri tom
  zohráva nízky nástavec pod predným nárazníkom  s veľkými vzduchovými
  vstupmi, mohutné boky s charakteristickými mriežkami M, 19-palcové
  hliníkové disky kolies s typickým M dizajnom „Double-spoke style“ a
  nízka široká zadná časť s výfukovým systémom s dvojitými koncovkami,
  špecifickým pre modely M.</p>
<p>Časom preverený charakter vozidiel BMW M je zrejmý a vhodne
  zakomponovaný aj do dizajnu interiéru. Alcantara na obložení dverí a
  stredovej konzole spolu s  obkladmi z karbónu s otvorenými pórmi
   vytvára atmosféru výnimočnej kvality a športového nadšenia, ktoré
  ešte viac podčiarkuje kontrastné modré prešívanie a vyrazené emblémy M
  na vybraných detailoch. Športové sedadlá, športový volant a riadiaca
  páka M sú zárukou toho, že jazdec bude mať BMW M2 neustále a dokonale
  pod kontrolou.</p>
<p> </p>
<p>Explózia výkonu.</p>
<p>Novo vyvinutý šesťvalcový radový motor s objemom tri litre v novom
  modeli BMW M2 dosahuje so špičkovou technológiou M TwinPower Turbo
  výkon 272 kW/370 k pri 6500 otáčkach (kombinovaná spotreba paliva: 8,5
  l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)*, čím predstavuje nový
  míľnik v segmente vysokovýkonných kompaktných športových automobilov.
  Krútiaci moment 465 Nm možno krátkodobo zvýšiť až na 500 Nm v režime
  Overboost s prekročením plniaceho tlaku. To všetko umožňuje novému
  modelu BMW M2 Coupé s doplnkovou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou
  M DCT a funkciou Launch Control zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 4,3
  sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.
   Napriek tomu pri použití prevodovky M DCT dosahuje spotreba paliva
  len 7,9 litra* na 100 km a emisie CO2 iba 185 g/km*, čím vozidlo
  zdôrazňuje aj svoju výnimočnú efektívnosť.</p>
<p> </p>
<p>Skúsenosti z motoristického športu.</p>
<p>S ľahkými hliníkovými nápravami, ktoré majú pôvod v modeloch BMW
  M3/M4, s kovanými 19-palcovými diskami kolies so zmiešanou veľkosťou
  pneumatík a riadením M Servotronic s dvomi nastaveniami model BMW M2
  Coupé opäť raz posúva latku dynamiky jazdy na novú úroveň v segmente
  vysokovýkonných kompaktných športových vozidiel. Významnú úlohu
  zohráva aj elektronicky ovládaný Aktívny M diferenciál, ktorý
  optimalizuje trakciu a smerovú stabilitu. A ešte väčšiu radosť z jazdy
  si vychutnáte, keď sa aktivuje režim MDM v rámci systému Dynamickej
  kontroly stability DSC. Režim MDM umožní kontrolovaný preklz kolies a
  tým aj jazdu miernym pretáčavým šmykom.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Inteligentná konektivita podľa vašich potrieb.</p>
<p>Nový model BMW M2 Coupé sa dodáva s rozsiahlou štandardnou výbavou,
  ktorá je v súlade s jeho zameraním na dosahovanie špičkových výkonov.
  7-stupňová dvojspojková prevodovka M DCT s technológiou Drivelogic,
  ktorá je dostupná ako doplnková výbava, mení prevody výnimočnou
  rýchlosťou, no pritom bez prerušenia prenosu výkonu. K dispozícii je
  aj široký výber asistenčných systémov vodiča a služieb mobility z
  portfólia BMW ConnectedDrive. Prvky výbavy ConnectedDrive Services
  poskytujú základ pre rozsiahle možnosti pripojenia vozidla a umožňujú
  aj využívanie inovatívnych aplikácií, ktoré sú bezproblémovo
  integrované do vozidla pomocou technológie BMW ConnectedDrive.
  Napríklad aplikácia GoPro umožňuje vodičovi zaznamenávať rekordné kolá
  na pretekárskom okruhu pomocou kamery nainštalovanej na palubnej doske
  s využitím ovládača aj displeja systému iDrive. Okrem toho možno podľa
  potreby analyzovať individuálny štýl jazdy vodiča za volantom pomocou
  aplikácie M Laptimer. Informácie o dosiahnutých rýchlostiach či
  brzdných bodoch možno jednoducho zdieľať pomocou e-mailu alebo v sieti Facebook.</p>
<p> </p>
<p>S výkonným pôvodom.</p>
<p>Nové BMW M2 Coupé nie je len priamym nasledovníkom úspešného modelu
  BMW radu 1 M Coupé, ale vo svojej podstate aj potomkom pôvodných
  modelov BMW M3 (E30) a BMW 2002 turbo. Druhý menovaný spôsobil
  senzáciu pred štyridsiatimi rokmi svojím stelesnením toho, čo v
  súčasnosti predstavuje BMW M GmbH v podobe výnimočnej dynamiky,
  neprekonateľnej agility a optimálnej ovládateľnosti vozidla.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>* Podrobnejšie informácie o oficiálnych hodnotách spotreby paliva,
  emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie nových osobných
  automobilov nájdete v smernici „Leitfaden über Kraftstoffverbrauch,
  die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen“
  (Smernica o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej
  energie nových osobných automobilov), ktorú získate u každého
  predajcu, na adrese Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT),
  Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na
  internetovej adrese <a href="http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html">http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-consumption.html</a>
  – vo forme súboru PDF(2,7 MB).</p>
<p>Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú stanovené podľa európskeho
  skúšobného cyklu. Môžu sa líšiť v závislosti od použitej veľkosti
  diskov kolies, pneumatík a doplnkovej výbavy vo vozidle.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Vlad Carcudobrin<br>Tel: +40-268 400 530<br>E-mail: <a href="mailto:vlad.carcudobrin@partner.bmwgroup.com">vlad.carcudobrin@partner.bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[BMW,Press Kit,BMW M,M2,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 14 Oct 2015 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 13 Oct 2015 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6ea71734-453e-4e07-bd0f-c39cce318e78/500_P90199685_highRes_bmw-m2-coupe-10-2015.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6ea71734-453e-4e07-bd0f-c39cce318e78/500_P90199685_highRes_bmw-m2-coupe-10-2015.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6ea71734-453e-4e07-bd0f-c39cce318e78/P90199685_highRes_bmw-m2-coupe-10-2015.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90199685_highRes_bmw-m2-coupe-10-2015.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>