<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                    <description></description>
                    <language>sk</language>
                    <lastBuildDate>Sun, 18 Oct 2026 06:53:53 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 07:16:00 +0100</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Pokračujúci rast v segmente výkonných vozidiel - divízia BMW M GmbH zaznamenala 14. rekordný rok v rade</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/pokracujuci-rast-v-segmente-vykonnych-vozidiel---divizia-bmw-m-gmbh-zaznamenala-14-rekordny-rok-v-rade/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/pokracujuci-rast-v-segmente-vykonnych-vozidiel---divizia-bmw-m-gmbh-zaznamenala-14-rekordny-rok-v-rade/</guid><pp:caseid>809568</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Predaj sa zvýšil na 213 457 vozidiel +++ Divízia BMW M GmbH je siedmy rok po sebe najúspešnejším výrobcom spomedzi svojich priamych konkurentov +++ Najpredávanejším modelom sa stala verzia BMW X3 M50 +++ BMW M5 a BMW M5 Touring poháňajú rast v segmente vysokovýkonných vozidiel +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Spoločnosť BMW M GmbH dosiahla v roku 2025
  opäť vynikajúci rast predaja. Výrobca vysokovýkonných a výkonných
  vozidiel už 14. raz v rade vykázal rekordné tržby. A už siedmy raz po
  sebe vozidlá BMW M GmbH výrazne prekonali svojich konkurentov. Celkový
  predaj 213 457 vozidiel prekonal vynikajúci výsledok z
  predchádzajúceho roka (206 582 vozidiel) o tri percentá. Vysokovýkonné
  aj výkonné modely stanovili nové štandardy. Kľúč k úspechu na všetkých
  trhoch predstavoval najmodernejší modelový rad zahŕňajúci mnoho tried
  vozidiel a rozsiahle portfólio možností pohonu. V roku 2025 niesol
  takmer každý desiaty predaný automobil značky BMW logo BMW M. Tento
  9,8-percentný podiel predstavuje ďalší míľnik.</p>
<p> </p>
<p>„Náš 14. predajný rekord v rade potvrdzuje správnosť našej stratégie.
  Aj naďalej budeme v celom modelovom rade značky BMW ponúkať výkonné a
  vysokovýkonné vozidlá. S plne elektrickými, čiastočne elektrickými a
  čisto spaľovacími pohonnými jednotkami,“ hovorí Franciscus van Meel,
  generálny riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Rast poháňajú vysoko výkonné manažérske modely </strong></p>
<p>Vysokovýkonné modely z divízie BMW M GmbH kombinujú schopnosti z
  pretekárskej trate s neobmedzeným každodenným využitím. V roku 2025 sa
  kľúčovými modelmi zodpovednými za rast stali modely BMW M5. Verzia BMW
  M5 Sedan (kombinovaná vážená spotreba energie: 17,6 – 17,2 kWh/100 km
  a 5,0 – 4,8 l/100 km (WLTP); kombinované vážené emisie CO<sub>2</sub>:
  114 – 108 g/km (WLTP); triedy CO<sub>2</sub>: s vybitou batériou G,
  kombinované vážené C; spotreba paliva s vybitou batériou: 10,7 – 10,5
  l/100 km (WLTP))<sup>*,1</sup> a BMW M5 Touring (kombinovaná vážená
  spotreba energie: 18,1 – 17,6 kWh/100 km a 5,3 – 5,0 l/100 km (WLTP);
  kombinované vážené emisie CO<sub>2</sub>: 119 – 114 g/km (WLTP);
  triedy CO<sub>2</sub>: s vybitou batériou G, vážené, kombinované D –
  C; spotreba paliva s vybitou batériou: 10,9 – 10,7 l/100 km
  (WLTP))<sup>*,1</sup> zaznamenali v prvom celom roku na trhoch enormný
  nárast predaja, vďaka čomu významne prispeli k úspechu spoločnosti BMW
  M GmbH. Obe vozidlá ponúkajú špecifickú verziu systému M HYBRID s
  maximálnym výkonom 535 kW (727 k) a s maximálnym systémovým krútiacim
  momentom až 1 000 Nm. Vysokootáčkový motor V8 s technológiou M
  TwinPower Turbo a elektromotor odovzdávajú v kombinácii s
  osemstupňovou prevodovkou M Steptronic energiu do pohonu všetkých
  kolies M xDrive. Veľkú atraktivitu modelu BMW M5 Touring podčiarklo
  ocenenie Zlatý volant. Toto ocenenie udeľujú časopisy Auto Bild a Bild
  am Sonntag, ktoré vydáva nemecké vydavateľstvo Axel Springer SE.
  Vysokovýkonný model dosiahol najvyššie bodové hodnotenie zo všetkých
  finalistov súťaže. Zážená porota zároveň ohodnotila model BMW M5
  Touring pred ostatnými finalistami v triede vo všetkých jazdných
  disciplínach, ako aj z hľadiska účinnosti a pomeru ceny a kvality.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW M2 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 221 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)* sa stal v roku 2025 najpredávanejším
  vysokovýkonným vozidlom. Tento model je k dispozícii aj s manuálnou
  prevodovkou (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 221 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)* a ako ešte viac na okruh zameraný špeciálny model
  BMW M2 CS (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 226 g/km (WLTP), trieda CO<sub>2</sub>: G)*.
  Dodáva výkon 390 kW (530 k) a na okruhu Nürburgring s časom 7:25,5
  minúty nedávno dosiahol nový rekord.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Obľúbené medzi milovníkmi výkonu: modely BMW M3</strong></p>
<p>Modely BMW M3 predstavujú ďalšiu rodinu vysokovýkonných bestsellerov.
  Zaujmú dokonale prispôsobenými modelovými variantmi a zahŕňajú sedany
  s rôznymi úrovňami výkonu. Základný model BMW M3 je obzvlášť
  puristické vozidlo dodávané so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a s
  výkonom 353 kW (480 k) (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 229 g/km (WLTP), trieda
  CO<sub>2</sub>: G)*. Potom sú tu mimoriadne obľúbené varianty Touring.
  V roku 2025 prišiel na trh aj model BMW M3 CS Touring (kombinovaná
  spotreba paliva: 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 238
  g/km (WLTP), trieda CO<sub>2</sub>: G)*. Ide o najšportovejší exemplár
  s výkonom 405 kW (551 k). Veľký počet predaných vozidiel rodiny BMW M3
  vysiela jasný signál o pokračujúcej príťažlivosti tohto modelového
  radu a predstavuje významný príspevok k novému rekordu takmer 71 500
  predaných vysokovýkonných vozidiel.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Modely M Performance predstavujú bestsellery divízie BMW M GmbH</strong></p>
<p>Obzvlášť obľúbeným modelom a zároveň najpredávanejším vozidlom
  divízie BMW M GmbH bolo v roku 2025 BMW X3 M50 (kombinovaná spotreba
  paliva: 8,3 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 189 g/km
  (WLTP); trieda CO<sub>2</sub>: G)*. Špičkový športovec v segmente
  prémiových stredne veľkých SAV ponúka jedinečné výkonové schopnosti a
  charizmatický vzhľad. Motor M TwinPower Turbo v kombinácii so
  48-voltovou mild-hybridnou technológiou poskytuje maximálny systémový
  výkon 293 kW (398 k). Výkon modelu BMW X3 M50 dopĺňa špecifická
  technológia podvozka a charakteristické dizajnové prvky M. Vďaka týmto
  vlastnostiam predbehol v predajoch aj model BMW i4 a jeho verziu M60
  Gran Coupé xDrive (kombinovaná spotreba energie (WLTP): 20,9 kWh/100
  km; kombinované emisie CO<sub>2</sub> (WLTP): 0 g/km, trieda
  CO<sub>2</sub>: A)*, ktorá dosahuje výkon 442 kW (601 k) a dojazd až
  551 km. Najvýkonnejšia verzia elektrického vozidla BMW i4 bola
  najpredávanejším modelom BMW M GmbH v rokoch 2022 až 2024.</p>
<p> </p>
<p>V roku 2025 nieslo takmer každé desiate predané vozidlo značky BMW
  logo BMW M a podiel predaja 9,8 percenta (9,4 percenta v
  predchádzajúcom roku) predstavuje ďalší nový rekord. Vozidlá BMW M sú
  obzvlášť obľúbené vo Švajčiarsku, kde modely BMW M predstavujú takmer
  každé štvrté objednané vozidlo značky BMW.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výnimočný celkový predaj, popredné miesta na jednotlivých trhoch</strong></p>
<p>Na kľúčových trhoch viedli vozidlá spoločnosti BMW M GmbH a značne
  prekonali svojich konkurentov. Tieto modely boli obzvlášť žiadané v
  USA, na najväčšom samostatnom trhu s viac ako 72 000 predanými kusmi.
  Modely BMW M však dosiahli popredné pozície aj na trhoch ako Kanada,
  Nemecko, Južná Kórea, Juhoafrická republika a Spojené kráľovstvo. V
  Číne dosiahla spoločnosť BMW M GmbH svoj najväčší absolútny nárast predaja.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Modelová stratégia zameraná na zabezpečenie a rozšírenie
    vrcholnej pozície</strong></p>
<p>Jadro úspechu spoločnosti BMW M GmbH predstavuje najmodernejšie
  modelové portfólio s komplexnou ponukou vozidiel so spaľovacími
  motormi, s plug-in hybridnými a s plne elektrickými pohonmi. Ďalší
  impulz poskytne vývoj modelov založených na vozidlách s označením NEUE
  KLASSE. „Naša stratégia otvorenosti novým technológiám sa v roku 2025
  opäť vyplatila. BMW M GmbH znamená synonymum pre optimálny výkon bez
  ohľadu na typ pohonného ústrojenstva. Na všetkých trhoch a vo všetkých
  triedach vozidiel. Zákazníci, ktorí hľadajú výkonné, alebo
  vysokovýkonné vozidlo, ho vždy nájdu pod značkou BMW M GmbH,“ hovorí
  Sylvia Neubauer, viceprezidentka spoločnosti BMW M GmbH pre
  zákazníkov, značku a predaj.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Motoristický šport zostáva kľúčovým pilierom spoločnosti BMW M GmbH</strong></p>
<p>Pretekárske vozidlá BMW M Motorsport – BMW M Hybrid V8, BMW M4 GT3
  EVO a BMW M4 GT4 EVO, dosiahli v roku 2025 celkovo viac ako 180
  víťazstiev. V továrenskom motoristickom športe podal model BMW M
  Hybrid V8 v prvej polovici sezóny FIA WEC konkurencieschopný výkon
  a rovnako sa mu darilo aj v šampionáte IMSA WeatherTech SportsCar
  Championship. Najlepším výsledkom rozkolísanej sezóny bolo prvé a
  druhé miesto na pretekoch Road America. Skvelú sezónu zaznamenal model
  BMW M4 GT3 EVO. Zatiaľ čo prvé dve miesta na 12-hodinových pretekoch
  Bathurst v Austrálii stále získal predchádzajúci model, verzia EVO
  plynule pokračovala v sérii so špičkovými výsledkami. Triumfy na
  24-hodinových pretekoch Nürburgring (Nemecko), Suzuka 1000 (Japonsko),
  na 8-hodinových pretekoch v Indianapolis a v triede GTD Pro na
  pretekoch 6 Hours of the Glen a Petit Le Mans (obe v USA) patria medzi
  vrcholy sezóny s viac ako 80 víťazstvami a s ďalšími 100 umiestneniami
  na stupňoch víťazov.</p>
<p> </p>
<p>Tímy jazdiace na vozidle BMW M4 GT4 EVO dosiahli v sezóne 2025 viac
  ako 100 víťazstiev. BMW M4 GT4 sa viac ako ktorýkoľvek iný model spája
  so zákazníckymi pretekmi. Mimoriadnym vrcholom bolo víťazstvo v SP10
  na 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring. V pretekárskej sérii
  Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) sa tieto vozidlá umiestnili na
  špičke v deviatich z desiatich pretekov. Okrem toho model BMW M4 GT4
  EVO triumfoval vo všetkých triedach pretekov GT4 America. Silné
  výsledky tímov GT4 pomohli tímu BMW M Motorsport zabezpečiť si titul
  konštruktérov SRO v kategórii GT4. V sezóne 2026 bude debutovať BMW M2
  Racing ako nové základné vozidlo, ktoré doplní modelové portfólio pre
  zákaznícke preteky.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>*Údaje o spotrebe a emisiách:</strong></p>
<p>Údaje o spotrebe paliva, emisiách CO<sub>2</sub>, spotrebe energie a
  dojazde platia pre vozidlá ponúkané na nemeckom trhu. Všetky údaje sú
  založené na novom testovacom cykle WLTP. Údaje o spotrebe energie a
  emisiách sa vzťahujú na nemecké Nariadenie o energetickom označovaní
  osobných automobilov (EnVKV).</p>
<p> </p>
<p>
  <sup>1</sup>Pre plug-in hybridy: vážené, kombinované (vážené pri
  nabíjaní striedavým prúdom podľa EC).</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom štyroch značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete a zároveň ponúka aj prémiové finančné služby.
  Výrobná sieť spoločnosti BMW Group pozostáva z viac ako 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete. Predajnú sieť tvoria zastúpenia vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2024 celosvetový predaj viac
  než 2,45 mil. osobných automobilov a viac než 210 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2024 činil zisk pred zdanením 11,0 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,4 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2024 po celom svete 159 104 zamestnancov.</p>
<p> </p>
<p>Hospodársky úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Trvalá udržateľnosť
  predstavuje kľúčový prvok korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group
  a pokrýva všetky produkty od dodávateľského reťazca, cez výrobu, až po
  koniec fázy používania všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace a Bavaria Bratislava v Bratislave, Lion Car v Banskej
  Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v
  Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v
  Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jedna samostatná autorizovaná servisná prevádzka značky BMW v
  Bratislave – Group M.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Energy consumption, weighted, combined: 17.6–17.2
  kWh/100 km and 5.0–4.8 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions,
  weighted, combined: 114–108 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with
  discharged battery G, weighted, combined C; fuel consumption with
  discharged battery: 10.7–10.5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Energy consumption, weighted, combined:
  18.1–17.6 kWh/100 km and 5.3–5.0 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  emissions, weighted, combined: 119–114 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  classes: with discharged battery G, weighted, combined D–C; fuel
  consumption with discharged battery: 10.9–10.7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manual transmisson):<br />Fuel consumption, combined:
  10.2–9.7 l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km
  (WLTP), CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Fuel consumption, combined: 10.0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 226 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW M3 (manual transmission):<br />Fuel consumption, combined: 10.1
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–229 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Fuel consumption, combined: 10.5 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 238 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Fuel consumption, combined: 8.3 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 189 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Energy consumption, combined
  (WLTP): 20.9 kWh/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined (WLTP): 0
  g/km, CO<sub>2</sub> class: A</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,BMW M,M3,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 07:16:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 13 Jan 2026 06:16:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/603ded6e-b38a-4d5a-a81d-0171cef155ec/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Divízia BMW M GmbH uzatvára jubilejný rok s novým predajným rekordom</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/divizia-bmw-m-gmbh-uzatvara-jubilejny-rok-s-novym-predajnym-rekordom/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/divizia-bmw-m-gmbh-uzatvara-jubilejny-rok-s-novym-predajnym-rekordom/</guid><pp:caseid>809045</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Celosvetovo bolo dodaných 177 257 automobilov BMW M, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje nárast o 8,4 percenta. Úspešný začiatok transformácie na elektrickú mobilitu: model BMW i4 M50* sa okamžite stal najpredávanejším vozidlom divízie BMW M, za ktorým nasleduje BMW XM*, prvý elektrifikovaný vysokovýkonný automobil.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Divízia BMW M GmbH dosiahla na konci svojho
  jubilejného roku opäť rekordné výsledky. Globálny predaj výkonných a
  vysokovýkonných automobilov vzrástol počas finančného roka 2022 na 177
  257 vozidiel. V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje
  nárast o 8,4 percenta, a to aj napriek pretrvávajúcim náročným
  podmienkam v oblasti logistiky a dodávateľských reťazcov.
  Najdôležitejším jednotlivým trhom boli v roku 2022 opäť USA, pričom
  druhým najdôležitejším predajným regiónom bol opäť nemecký domáci trh,
  po ktorom nasledovalo Spojené kráľovstvo.</p>
<p> </p>
<p>„Celým jubilejným rokom nás sprevádzalo nadšenie komunity M pre
  emocionálne vysoký výkon na ceste aj na pretekárskej dráhe,“ hovorí
  Franciscus van Meel, predseda predstavenstva BMW M GmbH. „Vyjadruje to
  aj nový predajný rekord pre automobily BMW M, ktorý nám dáva pozitívny
  výhľad na rok 2023.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50: najpredávanejší automobil BMW M jazdí bez
    lokálnych emisií</strong></p>
<p>Rok 2022 zároveň znamená pre BMW M GmbH úspešný štart do veku
  elektrickej mobility. „Najpredávanejším automobilom BMW M roku 2022 je
  plne elektrický model BMW i4 M50,“ hovorí Timo Resch, vedúci Oddelenia
  zákazníkov, značky a predaja v BMW M GmbH. „Je to pre nás jasný
  signál, že jedinečný pocit M prišiel aj do sveta elektrifikovaných
  vozidiel.“ Model BMW i4 M50 poháňajú elektromotory umiestnené na
  prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu generujú maximálny výkon 400 kW
  (544 k). Dokonale zladená dodávka výkonu dvoch elektromotorov a
  nezávislé naladenie odpruženia zaisťujú zážitok z jazdy typický pre M,
  ktorý sa vyznačuje dynamikou, agilitou a presnosťou, čo sa hneď od
  začiatku ukázalo ako dôležité prvky.</p>
<p> </p>
<p>Model BMW iX M60*, druhé plne elektrické výkonné vozidlo od BMW M
  GmbH, malo veľmi úspešný debut. V priebehu roka 2023 bude BMW M GmbH
  pokračovať vo svojej produktovej ofenzíve, okrem iného, prvým
  elektrifikovaným vysokovýkonným automobilom BMW XM a modelom BMW i7
  M70, čo je vozidlo s označením BMW M založeným na plne elektrickom
  modeli BMW i7. Podarilo sa zmapovať aj možnosti ďalšej transformácie
  smerom k elektrickej mobilite. Aby bolo možné v budúcnosti zaradiť do
  ponuky vysokovýkonné automobily s čisto elektrickým pohonom, BMW M
  GmbH v roku 2023 zintenzívni príslušné testovanie štúdií a konceptov.
  Zameriava sa na integrovaný systém riadenia jazdnej dynamiky a na
  elektrický pohon M xDrive, systém pohonu všetkých kolies so štyrmi
  elektromotormi, ktorý sa postará o to, aby výkonný M pocit dosiahol
  ešte vyššiu úroveň.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výročie s veľkolepými premiérami, BMW M3 a BMW M4 zostávajú na
    ceste k úspechu, rýchle uvedenie nového modelu BMW M240i xDrive Coupe*</strong></p>
<p>Oslavy 50. výročia BMW M GmbH sprevádzali debuty mnohých veľkolepých
  nových modelov. Široké spektrum noviniek siahalo od druhej generácie
  puristického modelu BMW M2* s kombináciou radového šesťvalcového
  motora, 6-stupňovej manuálnej prevodovky a pohonu zadných kolies, čo
  evokuje klasický pôžitok z jazdy vo vysokovýkonnom automobile, až po
  extrovertné BMW XM s pohonom M HYBRID s výkonom 480 kW (653 k). Prvé
  BMW M3 Touring* ponúka úplne nové spôsoby, ako zažiť výkon typický pre
  M. Táto rozmanitosť vytvára ideálne podmienky na prilákanie ďalších
  cieľových skupín a generovanie ďalšieho rastu v roku 2023.</p>
<p> </p>
<p>Súčasný nárast predajných čísel je založený aj na predajných
  úspechoch v širokom spektre segmentov vozidiel. Mimoriadne veľkej
  obľube sa aj v roku 2022 tešili vysokovýkonné športové modely radov
  BMW M3 a BMW M4, ktoré – vrátane nového vozidla BMW M3 Touring – sú
  dostupné v štyroch karosárskych verziách, vo dvoch výkonnostných
  stupňoch, s možnosťou výberu 6-stupňového manuálu alebo 8-stupňovej
  prevodovky M Steptronic, ako aj s pohonom zadných kolies, alebo so
  systémom pohonu všetkých kolies M xDrive. BMW M GmbH tak v tomto
  kľúčovom segmente pokrýva široké spektrum potrieb zákazníkov.</p>
<p> </p>
<p>K novému predajnému rekordu divízie BMW M GmbH prispeli aj
  vysokovýkonné automobily založené na modeloch BMW X, ktoré sa v
  náročnom konkurenčnom prostredí vyznačujú výnimočne vysokým výkonom.
  Nadchádzajúca modernizácia modelov BMW X5 M a BMW X6 M poskytne na jar
  2023 efektívny impulz pre pokračovanie tohto úspešného príbehu.</p>
<p> </p>
<p>Úspešné uvedenie nového modelu BMW M240i xDrive Coupé na trh v roku
  2022 sa ukázalo ako vrchol v segmente výkonných automobilov. Nové
  vydanie kompaktného dvojdverového modelu poháňa radový šesťvalcový
  motor s výkonom 275 kW (374 k) a teraz je k dispozícii aj s klasickým
  pohonom zadných kolies. „Nový predajný rekord BMW M Automobiles je
  založený na našom úspešnom pôsobení v širokej škále segmentov
  vozidiel,“ hovorí Timo Resch. „Naše široké portfólio produktov nám
  zároveň vytvára ideálnu pozíciu do budúcnosti.“</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>*Hodnoty spotreby a emisií:</strong></p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong>: Kombinovaná spotreba energie v kWh/100
  km: 22,5 – 18,1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 1,6 –
  1,5 WLTP; Kombinovaná spotreba energie v kWh/100 km: 30,1 – 28,9 WLTP;
  Kombinované emisie CO2 v g/km: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong>: Kombinovaná spotreba energie v kWh/100
  km: 24,7 – 21,9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v
  l/100 km: 8,8 – 8,1 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100 km: 9,8 –
  9,6 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring</strong>: Kombinovaná spotreba paliva v l/100
  km: 10,4 – 10,1 WLTP; Kombinované emisie CO2 v g/km: 235 – 229 WLTP.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i4 M50: </strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 1.6 – 1-5 WLTP; Power
  consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 24.7 – 21.9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 – 9.9 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,M2,M240,G26,i20,F95,F96,G80,i4 M50,G09,XM,G87,iX M60,3.0 CSL,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 13 Jan 2023 14:38:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 13 Jan 2023 13:38:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a60cd078-3bd6-4564-b665-a98e29d49e10/P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Svetová premiéra na autosalóne Essen Motor Show 2022: Nové BMW M2 s doplnkami BMW M Performance Parts</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-na-autosalone-essen-motor-show-2022-nove-bmw-m2-s-doplnkami-bmw-m-performance-parts/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-na-autosalone-essen-motor-show-2022-nove-bmw-m2-s-doplnkami-bmw-m-performance-parts/</guid><pp:caseid>809090</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Najväčší tuningový veľtrh v Európe predstavuje ideálne prostredie pre najnovšie automobily z divízie BMW M, nové možnosti úprav, atmosféru motoristického športu a veľkolepý sprievodný program.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Automobilka BMW prinesie na autosalón Essen
  Motor Show 2022 množstvo atrakcií a bohatý program. Najväčší európsky
  veľtrh tuningu, motoristického športu a sériových športových vozidiel
  otvorí svoje brány v areáli Gruga-Halle od 3. do 11. decembra 2022.
  BMW okrem iného láka návštevníkov svetovou premiérou: V Essene sa prvý
  raz predstaví nové BMW M2 s doplnkami z ponuky BMW M Performance Parts
  (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 222 – 218 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ).</p>
<p> </p>
<p>Okrem aktuálnych automobilov z ponuky BMW M sa v stánku značky BMW v
  hale 3 predstavia aj ďalšie športové doplnky z ponuky originálneho
  príslušenstva BMW. Pestrý sprievodný program expozície značky BMW
  uzatvárajú rozhovory a autogramiády s hviezdnymi hosťami zo scény
  motoristického športu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Ostrejší vzhľad, lepší výkon: Komponenty BMW M Performance pre
    nové BMW M2</strong></p>
<p>Doplnky vyvinuté špeciálne pre nový model BMW M2 okrem ostrého
  vzhľadu zlepšujú aj pôsobivé jazdné vlastnosti vysokovýkonného
  športového vozidla. Nápadné prídavné diely pre prednú, zadnú a bočnú
  časť kompaktného dvojdverového modelu sú vyrobené z plastu vystuženého
  uhlíkovými vláknami (CFRP), ktorý je utesnený priehľadným lakom,
  priznávajúcim typickú vláknitú štruktúru materiálu. Puristické
  pretekárske gény nového modelu BMW M2 podčiarkujú exteriérové
  komponenty, ako sú predná lišta M Performance Carbon, nástavce bočných
  prahov M Performance Carbon, zadný difúzor M Performance Carbon, alebo
  zadný spojler M Performance Carbon a zároveň majú pozitívny vplyv aj
  na jeho aerodynamické vlastnosti.</p>
<p> </p>
<p>Športoví, ambiciózni vodiči ocenia aj širokú škálu doplnkov BMW M
  Performance Parts v oblasti pohonu, podvozku a kokpitu. Napríklad
  systém titánového tlmiča výfuku M Performance Titanium nielen, že v
  porovnaní so štandardným komponentom ušetrí osem kilogramov hmotnosti,
  ale ešte intenzívnejšie zvýrazní zvuk radového šesťvalcového motora s
  výkonom 338 kW (460 k). Atmosféru skutočného športového vozidla
  vytvárajú v interiéri čalúnenie M Performance Carbon/Alcantara,
  lakťová opierka M Performance Alcantara a mnoho ďalších
  vysokokvalitných doplnkov, zatiaľ čo opierky na kolená M Performance
  Alcantara poskytujú bezpečnú stabilitu aj pri športovej, ambicióznej
  jazde. To umožní naplno si užiť ovládateľnosť a dynamiku odpruženia M
  Performance v zákrutách na pretekárskej trati – alebo si jednoducho
  vychutnať radosť z jazdy inšpirovanú pretekaním v každodennom živote.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Fascinujúci modelový rad, inšpiratívni partneri na diskusiu</strong></p>
<p>Z aktuálneho modelového radu divízie BMW M GmbH sa v Essene
  predstavia aj modely ako prvé BMW M3 Touring (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,4 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 235 –
  229 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ), BMW M240i Coupé
  (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 - 7,8 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 192 - 177 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: - ) a
  plne elektrické vozidlo BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba energie: 22,5
  - 18,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 0 g/km podľa
  WLTP; údaje podľa NEDC: - ). Ďalší ťahák prichádza do výstavnej haly
  priamo z pretekárskej dráhy: prvé vozidlo BMW M3 Touring MotoGP™
  Safety Car. Najnovší prírastok do rodiny safety car od divízie BMW M
  dostal pre nasadenie v prémiovej triede pretekov cestných motocyklov
  celým produktový rad doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts.</p>
<p> </p>
<p>Ešte viac výkonu a pretekárskej estetiky prinesú do Essenu Red Bull
  Driftbrothers. Elias a Johannes Hountondji vystavia v stánku BMW jedno
  zo svojich vozidiel upravených pre drift. Ich pretekárske automobily
  vychádzajú zo sériového modelu BMW M4. S upraveným výfukovým systémom,
  na zákazku vytvoreným body kitom a aerodynamickým balíkom ohromí
  nielen nadšencov konských síl. Prvé tri dni veľtrhu sa návštevníci
  stretnú s Driftbrothers počas autogramiády. Bratia zo Švábska však nie
  sú jedinými celebritnými hosťami: Jens Klingmann, jazdec tímu BMW M
  Motorsport, privíta v sobotu 3. decembra 2022 na rozhovor podnikateľa,
  influencera a televízneho moderátora Jeana Pierra Kraemera (JP
  Performance). Expert na tuning prinesie svoje BMW M4 CSL, ktoré bude k
  dispozícii v stánku BMW počas celého trvania výstavy.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline,
  Nitre a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined in the WLTP cycle: 9.8 – 9.6 l/100 km; CO2
  emissions combined in the WLTP cycle: 222 – 218 g/km; figures for the
  NEDC cycle: – . </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.4 – 10.1 l/100 km [27.2 – 28.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 235 – 229 g/km in the WLTP
  cycle; NEDC figures: –</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M240i Coupé:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: : 8.8 – 8.1 l/100 km;
  CO<sub>2 </sub>emissions combined : 200 – 185 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW i4 M50:</strong></p>
<p>Combined power consumption: 22.5 – 18.0 kWh/100 km gemäß WLTP;
  CO<sub>2 </sub>emissions combined: 0 g/km</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M4 Competition:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined:  9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined:  224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Combined fuel consumption: 10.1 – 9.8 l/100 km; combined CO2
  emissions: 227 – 222 g/km according to WLTP; NEDC data: - ,</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>The BMW M135i xDrive:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 7.8 – 7.4 l/100 km as per WLTP; CO2
  emissions combined: 179 – 168 g/km as per WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,1 Series,5 Door,M3,M4,M2,M240,G26,F40,G80,i4 M50,G87,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Sat, 03 Dec 2022 11:17:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Sat, 03 Dec 2022 10:17:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/500_P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/500_P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/66713981-d867-458c-90de-999bb616261b/P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90489709_highRes_the-bmw-m2-bmw-m-per.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Svetová premiéra prvého BMW M3 Touring a oslava 50 rokov BMW M GmbH na Festivale rýchlosti v Goodwoode</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-prveho-bmw-m3-touring-a-oslava-50-rokov-bmw-m-gmbh-na-festivale-rychlosti-v-goodwoode/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/svetova-premiera-prveho-bmw-m3-touring-a-oslava-50-rokov-bmw-m-gmbh-na-festivale-rychlosti-v-goodwoode/</guid><pp:caseid>809020</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ BMW M GmbH oslávi na Festivale rýchlosti v Goodwoode svoje 50. výročie. +++ Pozoruhodná „centrálna socha“ pred Goodwood House predstavuje ikonické modely BMW M. +++ Svetová premiéra prvého BMW M3 Touring +++ BMW Group Classic sa k oslavám pripája historickými pretekárskymi vozidlami vystavenými na centrálnej expozícii a účasťou v tradičnom preteku do vrchu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Goodwood.</strong> Na Festivale rýchlosti v Goodwoode bude
  všetka pozornosť upretá na BMW M GmbH, pretože legendárna divízia BMW
  Motorsport tu oslávi päť desaťročí úspechov. Návštevníci festivalu
  budú svedkami svetovej premiéry vôbec prvého BMW M3. To všetko na
  pozadí výraznej centrálnej sochy umiestnenej na trávniku pred Goodwood
  House, ktorá bola navrhnutá ako pocta 50 rokom úspechov v
  motoristickom športe. Budú na nej najikonickejšie modely BMW M.</p>
<p> </p>
<p>Prvýkrát v histórii doplní ponuku BMW M aj BMW M3 Touring, ktoré je
  destilátom technologickej dokonalosti a know-how rodiny BMW M3 a M4 v
  kombinácii s praktickosťou päťdverového cestovného modelu. Tento
  najnovší model BMW M bude predstavený vo štvrtok 23. júna dopoludnia
  spolu s verziou M3 Touring s dielmi M Performance Parts.  Potom budú
  každý deň festivalu participovať na pretekoch do vrchu v kategórii
  „First Glance“.</p>
<p> </p>
<p>Festival rýchlosti v Goodwoode sa koná štyri dni od 23. do 26. júna 2022.</p>
<p> </p>
<div>
  <div>
    <div>
      <div>
        <p>
          <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
        <p> </p>
        <p>BMW Slovenská republika</p>
        <p>Milan Stupka</p>
        <p>Corporate Communications Manager</p>
        <p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
        <p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
        <p>
          <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
        <p> </p>
        <p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
        <p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
        <p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
        <p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
        <p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
        <p> </p>
        <p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby
          elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa
          európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v
          čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu
          WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v
          závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt
          zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
          súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
          Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá
          obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných
          automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
        <p> </p>
        <p>
          <strong>BMW Group</strong></p>
        <p> </p>
        <p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
          Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových
          automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj
          produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group
          prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách
          a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
        <p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový
          predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194
          000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred
          zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku
          98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31.
          decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
        <p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom
          myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a
          sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť
          stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
          od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
        <p> </p>
        <p>
          <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
        <p> </p>
        <p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca
          výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť
          sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo
          udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika
          ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a
          prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
        <p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky
          BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej
          Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre,
          T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline,
          Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.</p>
        <p> </p>
        <p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
          spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
        <p> </p>
        <p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v
          Bratislave a v Košiciach.</p>
        <p> </p>
        <p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v
          Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v
          Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
        <p> </p>
        <p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
          Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
        <p> </p>
        <p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
          celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej
          finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p></div></div></div></div>
<div>
  <div>
    <div> </div></div>
  <div> </div></div><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><div> </div>
<div>
  <table align="right" cellpadding="0" cellspacing="0">
    
      <tr>
        <td align="left" valign="top"><p> </p></td></tr></table></div>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring</strong> (Combined fuel consumption: 10,3l/100
  km*; combined CO2 emissions: 235* g/km according to WLTP; NEDC data: -
  , * All figures are preliminary values)</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL</strong> (Combined fuel consumption: 10.1 – 9.8
  l/100 km; combined CO2 emissions: 227 – 222 g/km according to WLTP;
  NEDC data: - ,)</p>
<p>
  <strong>BMW iX1</strong> (Electric power consumption combined:
  18.4 – 17.3 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km;
  electric range: 413 – 438 km [257 – 272 miles] in the WLTP cycle;
  figures in the NEDC: - ;)</p>
<p>
  <strong>BMW i7</strong> (Electric power consumption combined: 19.6 –
  18.4 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km; electric
  range: 590 – 625 km in the WLTP cycle; figures in the NEDC: - ;)</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong> ( Electric power consumption combined:
  24.5 - 21.9 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km;
  electric range: 561 km in the WLTP cycle; figures in the NEDC: - ;)</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong> (Electric power consumption combined:
  22.5-18.0 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km;
  electric range: 416-521 km [000 miles] in the WLTP cycle; figures in
  the NEDC: - ;)</p>
<p>
  <strong>BMW i4 eDrive40</strong> (Electric power consumption combined:
  19.1 – 16.1 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km;
  electric range: 493 - 590 km in the WLTP cycle; figures in the NEDC: - ;)</p>
<p>
  <strong>BMW iX3</strong> (Electric power consumption combined:
  18,9-18,5 kWh/100 km in the WLTP cycle; CO2 emissions: 0 g/km;
  electric range: 453-461 km in the WLTP cycle; figures in the NEDC: - ;)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,M3,M4,G08,iX3,G26,i4,i20,G80,i7,i4 M50,G70,U11,iX1,iX M60,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 07 Jun 2022 09:11:21 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 07 Jun 2022 07:11:21 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/471849de-d287-4ea3-a3db-f26ee5ca143b/500_P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/471849de-d287-4ea3-a3db-f26ee5ca143b/500_P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/471849de-d287-4ea3-a3db-f26ee5ca143b/P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH vstupuje do jubilejného roku s novým predajným rekordom.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-gmbh-vstupuje-do-jubilejneho-roku-s-novym-predajnym-rekordom/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-gmbh-vstupuje-do-jubilejneho-roku-s-novym-predajnym-rekordom/</guid><pp:caseid>809074</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Rast predajov pokračoval aj v roku 2021 – Divízia BMW M GmbH bola už tretí rok po sebe svetovým lídrom na trhu v segmente výkonných a vysoko výkonných automobilov – V rámci 50. výročia sa divízia sústredí na prichádzajúcu vlnu nových produktov, na lákavé špeciálne edície modelov a na ďalšiu fázu ofenzívy elektrifikácie.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Divízia BMW M GmbH ukončila finančný rok už
  tretíkrát za sebou ako svetový líder na trhu v segmente výkonných a
  vysoko výkonných automobilov. Divízia v roku 2021 opäť zaznamenala
  rekordné predaje. V minulom roku bolo zákazníkom na celom svete
  dodaných celkovo 163 542 automobilov BMW M, čo oproti roku 2020
  predstavuje 13-percentný nárast.  </p>
<p>Tento rast sa rovnomerne rozdelil medzi vysoko výkonné športové
  vozidlá a výkonné automobily od BMW M GmbH, pričom obe kategórie
  produktov zvýšili svoje predajné čísla na novú úroveň. „Tento úspech
  je dokonalým začiatkom nášho jubilejného roku,” hovorí Franciscus van
  Meel, generálny riaditeľ BMW M GmbH. „M je v silnejšej pozícii ako
  kedykoľvek predtým, pretože oslavuje svoje 50. narodeniny."</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Nové modely BMW M3 a BMW M4 zaznamenali okamžitý úspech.</strong></p>
<p>Najväčším motorom rastu medzi vysoko výkonnými športovými vozidlami
  boli nové modely BMW M3 a BMW M4, ktoré sa predstavili na jar roku
  2021. Nový model BMW M3 Sedan predstavuje koncept vozidla zameraný
  priamo na emocionálnu dynamiku a bezprecedentnú rozmanitosť v
  modelovom rade (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 10,0 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 231 – 227 g/km podľa WLTP). Nové
  modely BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 9,9 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 230 – 226 g/km podľa WLTP) a BMW M4
  Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 233 – 231 g/km podľa WLTP) odštartovali mimoriadne
  úspešne. Najnovšia modelová generácia je prvou, ktorá zákazníkom
  ponúka dva výkonové stupne dosahujúce hodnotu až 375 kW (510 k),
  systém pohonu všetkých kolies M xDrive a výber medzi šesťstupňovou
  manuálnou prevodovkou alebo osemstupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic.</p>
<p> </p>
<p>„Odozva na novú generáciu modelov BMW M3 a BMW M4 bola jednoducho
  ohromujúca,” hovorí Timo Resch, viceprezident pre zákazníkov, značku a
  predaj v BMW M GmbH. „Môžeme preto očakávať, že dopyt po týchto
  ikonických športových vozidlách bude aj v roku 2022 pokračovať vo vzostupe.”</p>
<p> </p>
<p>K aktuálnemu nárastu predaja vysoko výkonných automobilov od BMW M
  GmbH výrazne prispeli aj modely BMW X5 M Competition (kombinovaná
  spotreba paliva: 13,6 – 13,3 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 308 – 303 g/km podľa WLTP) a BMW X6 M Competition
  (kombinovaná spotreba paliva: 13,4 – 13,1 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 305 – 299 g/km podľa WLTP). Po úspešnom uvedení
  najnovšej generácie modelov v minulom roku na trh sa charizmatickým
  vysoko výkonným športovým vozidlám zo segmentov Sports Activity
  Vehicle a Sports Activity Coupé, obom poháňaným motorom V8 s výkonom
  460 kW (625 k), podarilo v roku 2021 opäť zvýšili svoje predajné čísla.    </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Pútavé a žiadané: modely BMW M v ponuke BMW radu 4.</strong></p>
<p>Dynamická dokonalosť, obratnosť a precíznosť, vlastnosti, ktorými sa
  preslávili vozidlá M, umožnili, aby vznikli modely s označením
  Performance, ktoré za ostatný rok potešili a nadchli široké spektrum
  zákazníkov. Zásluhu na najnovšom zvýšení predaja majú predovšetkým
  modely M vychádzajúce z nového BMW radu 4. Obzvlášť populárne boli
  verzie nového BMW radu 4 Coupé, ktorého paletu tvoria modely BMW M440i
  Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,1 – 7,4 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 184 – 167 g/km podľa WLTP ) a BMW M440i xDrive
  Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,2 – 7,5 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 186 – 170 g/km podľa WLTP). Poháňa ich radový
  benzínový šesťvalcový motor s výkonom 275 kW (374 k). Dopĺňa ich model
  BMW M440d xDrive Coupé (kombinovaná spotreba: 6,3 – 5,7 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 165 – 150 g/km podľa WLTP), ktorého
  šesťvalcový radový naftový agregát produkuje výkon 250 kW (340 k).</p>
<p> </p>
<p>Najnovšie modely BMW X s označením M Performance sa tiež ukázali ako
  mimoriadne žiadané a zaznamenali nárast nových registrácií. Model BMW
  X3 M40i poháňa šesťvalcový radový benzínový motor s výkonom 265 kW
  (360 k) (kombinovaná spotreba paliva: 9,5 – 8,8 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 216 – 199 g/km podľa WLTP). Spoločnosť mu v
  ponuke robí model BMW X7 M50i (kombinovaná spotreba paliva: 12,8 –
  12,3 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 292 – 280 g/km podľa
  WLTP) s benzínovým agregátom V8 s výkonom 390 kW (530 k).               </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Tešíme sa na jubilejný rok plný vrcholov.</strong></p>
<p>Divízia BMW M GmbH bude v tomto jubilejnom roku pokračovať vo svojej
  produktovej ofenzíve pridaním nových vysoko výkonných a výkonných
  modelov. Medzi najvýznamnejšie novinky patrí nový model BMW M240i
  xDrive Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,8 – 8,1 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 200 – 185 g/km podľa WLTP) a neskôr
  v tomto roku príde aj prvý model BMW M3 Touring, ako aj exkluzívny
  model špeciálnej edície vychádzajúci z nového BMW M4 Coupé.</p>
<p> </p>
<p>Okrem toho dcérska spoločnosť BMW Group, ktorá vznikla v máji 1972
  ako BMW Motorsport GmbH a má štatút nezávislého výrobcu, absolvuje aj
  transformáciu smerom k elektrickej mobilite. Po stopách pneumatík
  modelu BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 22,5 –
  18,0 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 0 g/km)
  príde v prvej polovici roku 2022 aj plne elektrický model BMW iX M60
  (očakávaná kombinovaná spotreba elektrickej energie: 24,7 – 21,7
  kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 0 g/km).       </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Najvýkonnejší model BMW M, aký kedy vznikol, ukazuje cestu do
    budúcnosti značky.</strong></p>
<p>Jubilejný rok zavŕši spustenie výroby modelu BMW XM. Najvýkonnejším
  automobilom s označením BMW M, ktorý sa kedy dostal do sériovej
  výroby, je zároveň prvý vysoko výkonný model, ktorý využíva plug-in
  hybridný pohon. Jeho novo vyvinutá technológia M Hybrid spája
  benzínový motor V8 a vysoko výkonný elektromotor s maximálnym výkonom
  550 kW (750 k) a s maximálnym krútiacim momentom s hodnotou 1 000 Nm.
  Dizajn modelu BMW XM kladie dôraz na neprehliadnuteľný vzhľad a
  extrovertnú príťažlivosť, a tým v luxusnom segmente dáva najavo svoj
  jasný postoj.</p>
<p> </p>
<p>„Náš prvý samostatný model od legendárneho vozidla BMW M1 predstavuje
  úplné prepracovanie segmentu vysoko výkonných automobilov,” hovorí van
  Meel. „Model BMW XM spája expresívny dizajn a progresívny interiérový
  luxus s nenapodobiteľným zážitkom z jazdy, ktorý ponúka vznešený výkon
  a schopnosť jazdiť v čisto elektrickom režime takmer potichu. Pritom
  poskytuje jedinečný výraz vyrovnanosti a sebaistoty a zároveň ukazuje
  cestu do budúcnosti našej značky.”</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1.
  júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu
  prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita
  poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu
  a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré
  pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické
  potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi
  slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu,
  transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Competition Limousine </strong>Fuel consumption
  combined:  9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions
  combined : 224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Limousine</strong> Fuel consumption combined: 10.2 –
  10.0 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 231 – 227 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé </strong>Fuel consumption combined:
   9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions combined: 
  224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong> Fuel consumption combined: 10.1 – 9.9
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 230 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Cabrio</strong> Fuel consumption combined: 10.2 l/100
  km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 233 – 231 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440i Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.1 – 7.4
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 184 – 167 g/km gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.2
  – 7.5 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 186 – 170 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 6.3
  – 5.7 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 165 – 150 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X3 M40i</strong> Fuel consumption combined: 9.5 – 8.8
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 216 – 199 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.6
  – 13.3 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 308 – 303 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X6 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.4
  – 13.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 305 – 299 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X7 M50i</strong> Fuel consumption combined: : 12.8 – 12.3
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 292 – 280 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: :
  8.8 – 8.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 200 – 185 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong> Combined power consumption: 22.5 – 18.0
  kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 0 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong> projected electric power consumption
  combined: 24.7 – 21.7 kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions
  combined: 0 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,Press Release,BMW i,M3,M4,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,G07,X7,G01,M240,G26,i20,iX,F97,X3 M,F95,F96,G80,i4 M50,4 Series,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jan 2022 08:29:15 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jan 2022 07:29:15 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/901bfb89-393a-42a0-9b3e-4481b4722f59/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/901bfb89-393a-42a0-9b3e-4481b4722f59/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/901bfb89-393a-42a0-9b3e-4481b4722f59/P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW i4 M50 - dodatočný video a foto materiál.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-i4-m50---dodatocny-video-a-foto-material/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-i4-m50---dodatocny-video-a-foto-material/</guid><pp:caseid>808890</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nové BMW i4 M50 - International Media Launch.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>V prílohe nájdete fotografie a video z medzinárodného uvedenia nového
  BMW i4 M50.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4 M50: NEFZ [ ]; WLTP (combined): power consumption: 22.5-18.0
  kWh/100km; CO2 emissions: 0 g/km; range: 416-521 km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,G26,i4,i4 M50,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 13 Oct 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 12 Oct 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a85ded79-3459-4dbe-bacf-0047df9778e4/500_P90439354_highRes_bmw-i4-m50-9-2021.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a85ded79-3459-4dbe-bacf-0047df9778e4/500_P90439354_highRes_bmw-i4-m50-9-2021.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a85ded79-3459-4dbe-bacf-0047df9778e4/P90439354_highRes_bmw-i4-m50-9-2021.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90439354_highRes_bmw-i4-m50-9-2021.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Oficiálne vozidlo MotoGP™: BMW M predstavuje nové Safety car BMW i4 M50 pre svetový šampionát FIM Enel MotoE™.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/oficialne-vozidlo-motogptm-bmw-m-predstavuje-nove-safety-car-bmw-i4-m50-pre-svetovy-sampionat-fim-enel-motoetm/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/oficialne-vozidlo-motogptm-bmw-m-predstavuje-nove-safety-car-bmw-i4-m50-pre-svetovy-sampionat-fim-enel-motoetm/</guid><pp:caseid>808974</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++Prvý výjazd nového Safety car BMW i4 M50 na Veľkej cene motocyklov Rakúska na Red Bull Ringu, 15.8. 2021 +++Svetová premiéra prvého plne elektrického Safety car od BMW M +++V rámci partnerstva so spoločnosťou Dorna Sports, držiteľom práv na šampionát MotoGP ™, poskytuje BMW M GmbH Safety car pre majstrovstvá sveta FIM Enel MotoE™ už od roku 2019+++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Predstavenie prvého plne elektrického
  bezpečnostného vozidla Safety car od BMW M: BMW M GmbH, „Oficiálne
  vozidlo MotoGP ™“, predstavuje nové Safety car BMW i4 M50 pre Svetový
  pohár FIM Enel MotoE™ 15. augusta na Veľkej cene motocyklov Rakúska na
  okruhu Red Bull Ring (Rakúsko). Nahradí model BMW i8 Safety Car, ktoré
  predtým viedlo pole motocyklov v tomto šampionáte elektrických
  motocyklov, ktorý sa koná v rámci doplnkového programu seriálu MotoGP™.</p>
<p> </p>
<p>Nové bezpečnostné vozidlo pre majstrovstvá sveta FIM Enel MotoE™
  vychádza z modelu BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba elektrickej
  energie: 22,5 až 18,0 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 0 g/km podľa WLTP), ktorý príde na trh v novembri
  2021. Prvé plne elektrické vysoko výkonné vozidlo od BMW M GmbH
  poskytne intenzívnu radosť z jazdy. S elektrickými motormi na prednej
  aj zadnej náprave s celkovým výkonom 400 kW (544 k) a s technológiou
  podvozka špecifickou pre modely M, ponúka podmanivú dynamiku jazdy.
  Emocionálny zážitok z jazdy podčiarkuje najmä zvuk jazdy, ktorý bol
  vyvinutý špeciálne pre elektrické vozidlá BMW M. So všetkými svojimi
  vlastnosťami tvorí model BMW i4 M50 perfektný základ pre použitie ako
  Safety car v seriáli MotoE™.</p>
<p> </p>
<p>„S modelom BMW i4 M50 vstupujeme do novej éry a predstavujeme naše
  prvé vozidlo s označením M s plne elektrickým pohonom,“ hovorí Markus
  Flasch, generálny riaditeľ spoločnosti BMW M GmbH. „S prvým M
  s elektrickým pohonom na batérie určujeme smer do budúcnosti, v ktorej
  predstavuje vzrušujúcu tému napríklad aj kombinácia extrémne
  športového a výkonného vozidla a elektrifikácie. Ukazujeme, že všetko,
  čo si ľudia spájali s hodnotami M, ako sú typický emotívny zážitok z
  jazdy M so športovým charakterom, sila a dynamika, to všetko je možné
  aj v plne elektrickom vozidle. Zatiaľ čo bežná verzia štvordverového
  Gran Coupé sa dostane na trh na jeseň, naši fanúšikovia sa toto leto
  môžu tešiť na svetovú premiéru na pretekárskom okruhu. Vhodnejšie
  bezpečnostné vozidlo pre MotoE ako BMW i4 M50 už azda ani nemôže byť –
  poskytuje plne čistý elektrický výkon. Tešíme sa na premiéru v Spielbergu.“</p>
<p> </p>
<p>Svetový pohár FIM Enel MotoE™ je od roku 2019 súčasťou svetového
  šampionátu MotoGP™. Plne elektrická séria s motocyklami Energic ponúka
  vzrušujúce preteky a napínavé súboje na niektorých z najznámejších
  okruhov motocyklových pretekov.</p>
<p> </p>
<p>Viac informácií o spoločnosti BMW M GmbH ako aj o aktivitách
  spojených s pôsobením ako Oficiálne vozidlo MotoGP™ nájdete na: <a href="http://www.bmw-m.com">www.bmw-m.com</a></p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M GmbH.</strong></p>
<p>BMW M GmbH je 100 % dcérskou spoločnosťou BMW AG. So svojimi
  produktmi a službami pôsobí v oblastiach ako BMW M Automobiles, BMW
  Individual, M Sports Options and Packages, BMW Driving Experience, ako
  aj Rescue and Operational Vehicles, pričom sa zameriava na zákazníkov
  s obzvlášť vysokými nárokmi na výkon, exkluzivitu a individuálny štýl
  svojho vozidla. Spoločnosť so sídlom v Mníchove vznikla v roku 1972
  ako BMW Motorsport GmbH. Odvtedy sa písmeno M stalo po celom svete
  synonymom pre pretekárske úspechy a pre fascináciu vysoko výkonnými
  športovými automobilmi s jedinečným exkluzívnym charakterom vhodným na
  použitie na bežných cestách.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020
  zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1.
  júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu
  prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita
  poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu
  a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré
  pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické
  potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi
  slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu,
  transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4 M50: power consumption combined: 22.5 to 18.0 kWh/100km WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 0 g/km WLTP - preliminary data.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Motorsport,G26,i4 M50]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Aug 2021 18:13:56 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Aug 2021 16:13:56 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1c80e54a-c4b7-4eab-9508-e38e4c4da61b/500_P90432145_highRes_munich-ger-2nd-augus.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1c80e54a-c4b7-4eab-9508-e38e4c4da61b/500_P90432145_highRes_munich-ger-2nd-augus.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1c80e54a-c4b7-4eab-9508-e38e4c4da61b/P90432145_highRes_munich-ger-2nd-augus.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90432145_highRes_munich-ger-2nd-augus.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Úplne prvé BMW i4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-prve-bmw-i4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-prve-bmw-i4/</guid><pp:caseid>808977</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4 sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala do jadra značky BMW.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Táto mediálna informácia popisuje výbavu a homologizované hodnoty
  platné pre vozidlá určené na nemecký trh. Na iných trhoch sa môžu
  vyskytnúť odlišnosti. Všetky hodnoty sú predbežné. Homologačné hodnoty
  ešte nie sú dostupné.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný
  prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4
  sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a
  suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v
  novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala
  do jadra značky BMW. Jeho športová a zároveň trvalo udržateľná
  charakteristika spája BMW i4 s elegantným dizajnom, komfortnou
  priestrannosťou a praktickosťou štvordverového Gran Coupé.</p>
<p>V rámci svojej konkurencie nastavuje BMW i4 novú latku nielen v
  oblasti jazdnej dynamiky a komfortu cestovania, ale aj svojim
  elegantným a výrazným vizuálnym stvárnením, taktiež nekompromisnou
  prémiovou kvalitou pri výbere materiálov a spracovaní. Navyše k
  silnému emotívnemu zážitku z jazdy prispievajú nová generácia
  obslužného systému iDrive či najnovšie inovácie na poli autonómnej
  jazdy a parkovania a tiež pestré možnosti individualizácie dizajnu a výbavy.</p>
<p>Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá popri hlboko
  integrovaných elektromotoroch zahŕňa aj výkonovú elektroniku,
  technológie nabíjania a vysokonapäťové akumulátory, pomáha BMW i4
  dosiahnuť pre značku typické športové jazdné vlastnosti v spojení s
  presvedčivou schopnosťou zvládať každodenné jazdy či dlhé
  vzdialenosti. Nové stvárnenie charakteristickej radosti z jazdy budete
  môcť zažiť na ceste ešte v priebehu roka 2021. Prvý raz pritom bude
  piata generácia technológie BMW eDrive použitá aj vo forme
  elektrického pohonu všetkých kolies.</p>
<p>Pri svojom uvedení na trh bude nový model BMW i4 v ponuke v dvoch
  modelových variantoch, medzi nimi bude prvý model BMW M s čisto
  elektrickým pohonom. Verzia BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba
  elektrickej energie: 24 – 19 kWh/100 km podľa WLTP, emisie
  CO<sub>2</sub>: 0 g/km) sa ako vysoko výkonný model od BMW M GmbH
  stará o zvlášť intenzívnu radosť z jazdy. S jedným elektromotorom na
  prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu dosahujú najvyšší výkon 400 kW
  (544 k), a so špecifickou M technikou podvozku ponúka fascinujúcu
  jazdnú dynamiku v spojení s dojazdom do 510 kilometrov podľa meraní
  testovacieho cyklu WLTP. BMW i4 eDrive40 (kombinovaná spotreba
  elektrickej energie: 20 – 16 kWh/100 km podľa WLTP, emisie
  CO<sub>2</sub>: 0 g/km) kombinuje jeden elektromotor s výkonom 250 kW
  (340 k) s klasickým pohonom zadných kolies a umožňuje lokálne
  bezemisnú jazdu s pozoruhodnými športovými vlastnosťami. Jeho dojazd
  nameraný v testovacom cykle WLTP dosahuje až do 590 kilometrov.</p>
<p> </p>
<p>Viac informácií nájdete v prílohách tlačovej správy.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4 eDrive40*: Combined power consumption: 20 to 16 kWh/100km
  WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.</p>
<p>BMW i4 M50*: Combined power consumption: 24 to 19 kWh/100km WLTP; CO2
  emissions combined: 0 g/km WLTP. <br />(* = preliminary data. No
  homologation figures available yet.)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW i,G26,i4,i4 M50,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 02 Jun 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 01 Jun 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/51fb4712-3b4a-4b22-a7aa-b74a097f68c3/500_P90423618_highRes_the-bmw-i4m50-6-2021.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/51fb4712-3b4a-4b22-a7aa-b74a097f68c3/500_P90423618_highRes_the-bmw-i4m50-6-2021.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/51fb4712-3b4a-4b22-a7aa-b74a097f68c3/P90423618_highRes_the-bmw-i4m50-6-2021.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90423618_highRes_the-bmw-i4m50-6-2021.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>