<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                    <description></description>
                    <language>sk</language>
                    <lastBuildDate>Sun, 18 Oct 2026 13:23:45 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Wed, 08 May 2024 15:25:04 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Slovensko]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Úplne nový model BMW M4 CS</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-novy-model-bmw-m4-cs/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-novy-model-bmw-m4-cs/</guid><pp:caseid>809170</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Pre milovníkov výkonu prichádza BMW M4 CS. Výkon motora sa zvýšil na 550 k, dostal špecificky naladený podvozok a nižšiu hmotnosť, k čomu prispelo množstvo komponentov vyrobených z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami. Motor dosahuje maximálny krútiaci moment 650 Nm už od 2 750 ot./min. až po 5 950 ot.min. Maximálny výkon vrcholí pri 6 250 ot./min. a červená zóna sa nachádza pri 7 200 ot./min. Objednávkové knihy sa otvoria od konca mája.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Pre milovníkov výkonu prichádza BMW M4 CS (kombinovaná spotreba
  paliva 10,2 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 232 g/km
  podľa cyklu WLTP, trieda CO<sub>2</sub>: G). Výkon motora sa zvýšil na
  405 kW (550 k), dostal špecificky naladený podvozok a nižšiu hmotnosť,
  k čomu prispelo množstvo komponentov vyrobených z plastu vystuženého
  uhlíkovými vláknami (CFRP). Motor dosahuje maximálny krútiaci moment
  650 Nm už od 2 750 ot./min. až po 5 950 ot.min. Maximálny výkon
  vrcholí pri 6 250 ot./min. a červená zóna sa nachádza pri 7 200
  ot./min. Nový model BMW M4 CS sa bude od júla vyrábať v závode BMW
  Group Dingolfing. Objednávkové knihy sa otvoria od konca mája.</p>
<p> </p>
<p>Výkonové vlastnosti radového šesťvalcového motora BMW v modeli M4 CS,
  osemstupňová prevodovka M Steptronic a M Inteligentný pohon všetkých
  kolies xDrive dodávajú novej špeciálnej edícii dynamický postoj a
  istotu. Vozidlo zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy, zatiaľ čo
  zrýchlenie z 0 na 200 km/h trvá 11,1 sekundy. Šprint z 80 na 120 km/h
  stihne za 2,6 sekundy na 4. prevodovom stupni a na 3,3 sekundy na 5.
  prevodovom stupni. Najvyššia rýchlosť špeciálnej edície štandardne
  dodávanej s balíkom M Driver 's Package je elektronicky obmedzená na
  302 km/h. Pri testovaní na Severnej slučke okruhu Nürburgring
  zaznamenal nový model BMW M4 CS na celom 20,832-kilometrovom kole
  oficiálny a notársky overený čas 7. min. 21,989 sek.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Šesťvalcový radový motor vyvinutý pre motoršport</strong></p>
<p>Motor má extrémne tuhú kľukovú skriňu navrhnutú tak, aby zvládala
  veľmi vysoké spaľovacie tlaky. Kovaný odľahčený kľukový hriadeľ
  vykazuje mimoriadnu torznú odolnosť. Drôteným oblúkom striekaný kovový
  povlak šetrí steny valcov a znižuje trecie straty. Hlava valcov
  dostala jadro vytlačené pomocou 3D. Systém prívodu oleja, podobne ako
  chladiaci systém, je navrhnutý tak, aby zvládol špecifické výzvy
  používania na trati, vrátane neustále vysokých otáčok a extrémneho
  priečneho zrýchlenia. Úpravy sa dotkli aj zvýšenia maximálneho
  plniaceho tlaku dvoch turbodúchadiel na 2,1 baru a úprav riadiacich
  jednotiek motora.</p>
<p> </p>
<p>Motor sprevádza emocionálne strhujúci zvuk z dvojvetvového výfukového
  systému, ktorý dostal elektronicky ovládané klapky, odľahčený titánový
  zadný tlmič a dva páry matných čiernych koncoviek. Akustický prejav
  motora sa prispôsobuje nastaveniu hnacieho ústrojenstva v ponuke M
  Setup. V režimoch SPORT a SPORT+ získava zvuk motora neprehliadnuteľné
  pretekárske podtóny.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Osemstupňová prevodovka M Steptronic, M xDrive a aktívny M diferenciál</strong></p>
<p>Výkon motora sa na všetky štyri kolesá prenáša prostredníctvom
  osemstupňovej prevodovky M Steptronic so softvérom Drivelogic. Ovláda
  sa M pákou voliča na stredovej konzole, alebo páčkami radenia z
  uhlíkových vlákien na volante. Tlačidlo Drivelogic integrované do
  voliča umožňuje vodičovi meniť charakteristiku radenia prevodovky
  podľa želania s možnosťou výberu nastavení na komfort, športový výkon
  a pre použitie na trati. Výkon motora prenáša na vozovku systém M
  xDrive, ktorý využíva elektronicky riadenú lamelovú spojku.</p>
<p> </p>
<p>Zameranie systému M xDrive na zadné kolesá a spôsob, akým
  spolupracuje s M aktívnym variabilným diferenciálom, pridáva k podpisu
  M neopakovateľný pocit pri zrýchľovaní a pri prejazde zákrutami.
  Nastavenie M Setup umožňuje zvoliť režim 4WD Sport, ktorý nasmeruje
  ešte väčšiu časť krútiaceho momentu motora na zadné kolesá. Vodič môže
  úplne vypnúť stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control) a
  aktivovať pohon čisto zadných kolies. To prinesie skúseným vodičom
  ešte intenzívnejší zážitok z jazdy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Špeciálne naladený podvozok a riadiace systémy</strong></p>
<p>Elektronicky riadené tlmiče adaptívneho M odpruženia prichádzajú v
  konfigurácii špecifickej pre daný model, rovnako ako aj
  elektromechanické riadenie M Servotronic s variabilným prevodom a
  integrovaným brzdovým systémom. Nastavenia systému DSC a režimu M
  Dynamic sa prispôsobili požiadavkám dynamickej jazdy na okruhu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Štandardne montované exkluzívne kované disky z ľahkej zliatiny
    a okruhové pneumatiky</strong></p>
<p>Vozidlo zo špeciálnej edície štandardne používa brzdy M Compound,
  voliteľne keramické brzdy M Carbon. Nový model BMW M4 CS sa štandardne
  dodáva aj s kovaným M diskami kolies z ľahkej zliatiny v exkluzívnom
  dizajne V-spoke. Ľahké kolesá (19-palcové na prednej náprave a
  20-palcové na zadnej) štandardne obúvajú pneumatiky Michelin Pilot
  Sport Cup 2 (voliteľná bezplatná možnosť: Michelin Pilot Sport Cup 2
  R) v rozmeroch 275/35 ZR19 (vpredu) a 285/30 ZR20 (vzadu).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Intenzívne odľahčovanie s intenzívnym využitím CFRP</strong></p>
<p>Skvelý príklad odľahčenia predstavuje strecha z uhlíkových vlákien,
  ktorá svojou nízkou hmotnosťou približuje ťažisko bližšie k vozovke a
  tým zvyšuje obratnosť a dynamiku v zákrutách. Z tohto materiálu
  vznikli aj kapota, predný spojler, predné prívody vzduchu, kryty
  vonkajších spätných zrkadiel, zadný difúzor a zadný spojler v štýle Gurney.</p>
<p> </p>
<p>Stredová konzola, radiace páčky na volante a prvky obloženia
  interiéru sú vyrobené z CFRP. Špeciálna edícia sa štandardne dodáva
  s elektricky nastaviteľnými a vyhrievanými škrupinovými sedadlami M
  Carbon. Hmotnosť v porovnaní s modelom BMW M4 Competition Coupé s M
  xDrive klesla o približne 20 kilogramov. Zvýšenie torznej tuhosti a
  zlepšenie ovládateľnosti môže v modeli BMW M4 CS voliteľne obstarať aj
  M výstuha medzi prednými vzperami.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Curved Display s M špecifickými údajmi, nový BMW iDrive</strong></p>
<p>Najnovšia verzia ovládacieho a zobrazovacieho systému BMW iDrive
  využíva operačný systém BMW Operating System 8.5 a poskytuje
  intuitívne ovládanie. Zakrivený a smerom na vodiča natočený displej
  BMW Curved Display obsahuje M špecifické údaje. Vylepšený systém BMW
  iDrive obsahuje aj inteligentného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Tlačidlo nastavenia na prispôsobenie konfigurácie vozidla, M
    Drive Professional s M Drift Analyser a M Laptimer</strong></p>
<p>Tlačidlo M Setup na stredovej konzole umožňuje priamy prístup k
  možnostiam nastavenia motora, podvozku, riadenia, brzdového systému
  a systému M xDrive. Dve individuálne konfigurovateľné verzie
  nastavenia si vodič môže uložiť natrvalo spolu s preferovanými
  nastaveniami motora, systému DSC, funkcie štart/stop a charakteristiky
  radenia osemstupňovej prevodovky M Steptronic.</p>
<p> </p>
<p>Štandardne sa do nového modelu BMW M4 CS montuje systém M Drive
  Professional. Ten zahŕňa funkcie optimalizované pre okruh, ako sú M
  Drift Analyzer a M Laptimer. Dodáva sa aj s M Traction Control,
  ktorého desať stupňov zohráva úlohu pri pomoci vodičom vychutnať si
  potešenie z oduševnenej jazdy na trati.</p>
<p> </p>
<p>Tlačidlo M Mode na stredovej konzole tvorí súčasť M Drive
  Professional a možno ho použiť na úpravu reakcií asistenčných systémov
  vodiča a obsahu na informačnom displeji a Head-Up displeji.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Špičkové možnosti pre väčšie potešenie a pohodlie pri
    každodennej jazde</strong></p>
<p>Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional zahŕňa BMW
  Head-Up displej s M grafikou, cloudový navigačný systém BMW Maps,
  integráciu smartfónu, telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním a WiFi.
  BMW Drive Recorder tvorí súčasť voliteľnej výbavy.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych závodov po celom svete a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2023 celosvetový predaj viac
  než 2,55 mil. osobných automobilov a viac než 209 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 17,1 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 155,5 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2023 po celom svete 154 950 spolupracovníkov.</p>
<p> </p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M4 CS</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO<sub>2
  </sub>emissions combined: 232 g/km in the WLTP cycle, CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined 10.1 – 10.0 l/100 km <br />[28.0 – 28.3
  mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 229 – 226 g/km in
  <br />the WLTP cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined 10.1 – 9.9 l/100 km [28.0 – 28.5 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 227 – 224 g/km in the WLTP cycle,
  CO<sub>2</sub> class: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 08 May 2024 15:25:04 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 08 May 2024 13:25:04 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7a625c1d-f080-4062-85d3-6515eb61c9be/500_P90548594_highRes_the-all-new-bmw-m4-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7a625c1d-f080-4062-85d3-6515eb61c9be/500_P90548594_highRes_the-all-new-bmw-m4-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7a625c1d-f080-4062-85d3-6515eb61c9be/P90548594_highRes_the-all-new-bmw-m4-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90548594_highRes_the-all-new-bmw-m4-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M Motorsport a LEGO® oslavujú s novou stavebnicou vášeň pre preteky</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-motorsport-a-legor-oslavuju-s-novou-stavebnicou-vasen-pre-preteky/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-motorsport-a-legor-oslavuju-s-novou-stavebnicou-vasen-pre-preteky/</guid><pp:caseid>809180</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Modely BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3 teraz dostupné ako 676-dielna stavebnica zo série Speed Champions +++ Miniatúrne repliky s autentickými dizajnovými detailmi +++ Kúzlo pretekov Le Mans dostupné nielen pre deti +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov</strong>. Nová sezóna v motoristickom športe je za
  rohom a vďaka spolupráci medzi divíziou BMW M Motorsport a výrobcom
  hračiek LEGO<sup>®</sup> vznikla nová stavebnica zo série Speed
  Champions, ktorá je predurčená na vzbudenie fantázie. Novinka očarí
  mladších fanúšikov motoristického športu vo veku od deviatich rokov a
  zrelším zberateľom poskytne autentický zážitok zo stavania a hrania.
  Táto detailná stavebnica s celkovým počtom 676 dielikov umožňuje
  staviteľom vytvoriť nie jedno, ale hneď dve aktuálne súťažné
  pretekárske vozidlá od BMW M Motorsport: BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3.
  Obe vozidlá sa budú biť o slávu divízie BMW M Motorsport na súťažných
  podujatiach vrátane legendárnych pretekov 24 hodín Le Mans, ktoré sa
  konajú 15. a 16. júna 2024.</p>
<p> </p>
<p>Noví miniatúrni členovia série Speed Champions vynikajú ako
  starostlivo skonštruované repliky originálnych vozidiel. Autentické
  dizajnové prvky zahŕňajú charakteristické lakovanie BMW M Motorsport,
  výrazné prvky difúzora, vizuálne výrazné koncovky výfuku a pútavé
  spojlery, ako aj interiér spracovaný s dôrazom na detail. Navyše,
  strechy týchto dvoch miniatúr sa dajú zložiť, aby do ich kokpitov bolo
  možné vložiť figúrky pretekárskych jazdcov tvoriacich súčasť
  stavebnice. Pódium je pripravené, aby sa v detských izbách po celom
  svete odštartovali vzrušujúce preteky koleso na koleso.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Detailné repliky pre mladých aj veľkých fanúšikov pretekov</strong></p>
<p>Séria LEGO<sup>®</sup> Speed Champions, vedená víziou reprodukovania
  ikonických pretekárskych vozidiel pomocou kociek LEGO<sup>®</sup>, už
  takmer desať rokov vyvoláva úsmevy na tvárach automobilových fanúšikov
  a zberateľov zo všetkých vekových kategórií. Do tejto tradície zapadá
  aj nová stavebnica spájajúca modely BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3,
  ktorá umožňuje ďalším cieľovým skupinám zažiť pôvab motoristického
  športu a spoznať technické schopnosti divízie BMW M.</p>
<p> </p>
<p>Najnovší prírastok do série LEGO<sup>®</sup> Speed Champions rozprúdi
  pretekársku vášeň jeho nadšencov pri stavbe vozidiel. Po dokončení
  obohatia tieto dva výnimočne očarujúce modely zberateľské vitríny a
  štartovné rošty, aby sa v obývačkách mohli odštartovať vzrušujúce
  preteky. Stavebnica BMW M Hybrid V8/BMW M4 GT3 sa začína predávať 4.
  marca 2024 za odporúčanú maloobchodnú cenu 49,99 €. Dá sa kúpiť u
  predajcov značky BMW v Európskej únii, Spojenom kráľovstve a v online
  obchode BMW lifestyle.bmw.com, ako aj u predajcov LEGO<sup>®</sup>.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M Motorsport sa vracia na veľkú scénu</strong></p>
<p>BMW M Motorsport oslavuje s modelom BMW M Hybrid V8 dlho očakávaný
  návrat na scénu medzinárodných pretekov prototypov. Elektrifikované
  pretekárske vozidlo s motorom V8 absolvovalo v minulej sezóne prvý
  výkonnostný test v prestížnej kategórii GTP série IMSA a tento rok sa
  predstaví aj na pretekoch Vytrvalostných majstrovstiev sveta FIA World
  Endurance Championship (FIA WEC). Presne 25 rokov po tom, ako model
  BMW V12 LMR preslávilo celkové víťazstvo v Le Mans, otvára uvedenie
  modelu BMW M Hybrid V8 na legendárnej vytrvalostnej klasike novú
  kapitolu v pretekárskej histórii prototypov značky BMW.</p>
<p> </p>
<p>BMW M Team WRT nasadí do začínajúcej sa sezóny pretekov FIA WEC aj
  model BMW M4 GT3. To znamená, že BMW M Motorsport bude na pretekoch 24
  hodín Le Mans štartovať vo dvoch triedach. Zatiaľ čo dve vozidlá BMW M
  Hybrid V8 budú v Le Mans bojovať v kategórii hypercars, dvojica
  modelov BMW M4 GT3 odštartuje v triede LMGT3.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Lifestyle Products,Coupé,M4,Motorsport,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 04 Mar 2024 10:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 04 Mar 2024 09:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/67f4d7c7-f8dc-4ec7-9a2e-33f68ed2e8b9/500_P90541416_highRes_the-bmw-m-hybrid-v8-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/67f4d7c7-f8dc-4ec7-9a2e-33f68ed2e8b9/500_P90541416_highRes_the-bmw-m-hybrid-v8-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/67f4d7c7-f8dc-4ec7-9a2e-33f68ed2e8b9/P90541416_highRes_the-bmw-m-hybrid-v8-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90541416_highRes_the-bmw-m-hybrid-v8-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-cabrio/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-cabrio/</guid><pp:caseid>809263</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Viac výkonu, výraznejšie dizajnové prvky, nové možnosti prispôsobenia a digitálne inovácie. S neustálym pokrokom v oblastiach súvisiacich s exkluzívnym zážitkom z výkonu pokračuje divízia BMW M GmbH v úspešnom príbehu svojich bestsellerov v prémiovom segmente strednej triedy. Nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio teraz ešte intenzívnejšie zdôrazňujú gény týchto vysoko výkonných modelov pochádzajúce zo sveta motoršportu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Viac výkonu, výraznejšie dizajnové prvky, nové možnosti prispôsobenia
  a digitálne inovácie. S neustálym pokrokom v oblastiach súvisiacich s
  exkluzívnym zážitkom z výkonu pokračuje divízia BMW M GmbH v úspešnom
  príbehu svojich bestsellerov v prémiovom segmente strednej triedy.
  Nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio teraz ešte intenzívnejšie
  zdôrazňujú gény týchto vysoko výkonných modelov pochádzajúce zo sveta
  motoršportu. Hlavné prvky vývoja pre modelový rok 2024 predstavujú
  úpravy ako zvýšenie maximálneho výkonu o 15 kW (20 k) pre modely BMW
  M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva:
  10,1 – 10,0/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 229 – 226 g/km
  podľa WLTP) a BMW M4 Competition Cabrio s pohonom M xDrive
  (kombinovaná spotreba paliva: 10,3 – 10,2 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 233 – 231 g/km podľa WLTP), nové predné svetlomety,
  laserové zadné svetlá, M kované disky kolies z ľahkej zliatiny s novým
  dizajnom, vynovené volanty a obloženia interiéru, ako aj operačný
  systém BMW 8.5.</p>
<p> </p>
<p>Radový šesťvalcový motor s technológiou M TwinPower Turbo bude v
  budúcnosti dostupný v troch výkonových stupňoch. V rámci konkurencie
  stále nemá obdobu kombinácia motora s výkonom 353 kW (480 k) so
  6-stupňovou manuálnou prevodovkou v novom modeli BMW M4 Coupé
  (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 230 – 226 g/km podľa WLTP). Pohonná jednotka v novom
  modeli BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 9,9 –
  9,7 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 223 – 219 g/km podľa
  WLTP) poskytuje maximálny výkon 375 kW (510 k), pričom výkon sa na
  vozovku prenáša prostredníctvom 8-stupňovej prevodovky M Steptronic s
  radiacim softvérom Drivelogic. V kombinácii s pohonom M xDrive, ktorý
  tvorí súčasť verzií s pohonom všetkých štyroch kolies pre Coupé a
  Cabrio, zaručuje táto prevodovka mimoriadny prenos výkonu 390 kW (530
  k) a jeho premenu na vzrušujúcu dynamiku jazdy.</p>
<p> </p>
<p>Všetky výkonné automobily prémiového segmentu strednej triedy majú
  vďaka aktuálnym úpravám ideálne predpoklady na to, aby pokračovala ich
  popularita na medzinárodných automobilových trhoch a zároveň si
  upevnili svoju vedúcu pozíciu v segmente. Hlavným predajným trhom pre
  BMW M4 Coupé sa stali USA, po ktorých nasleduje Čína, Nemecko a
  Spojené kráľovstvo. BMW M4 Cabrio dosahuje jednoznačne najvyššie
  predajné čísla v USA. Okrem toho sa štvorsedadlový automobil s
  otvorenou strechou teší veľkej obľube aj v Nemecku a v Spojenom
  kráľovstve. Ako globálne, tak aj na každom z ich relevantných trhov
  zaujímajú modely BMW radu M4 s jasným náskokom pozíciu lídra na trhu
  pred svojimi konkurentmi.</p>
<p> </p>
<p>Nové verzie modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio sa vyrábajú v závode
  BMW Group Dingolfing. Uvedenie nových modelov na celosvetový trh sa
  začne spolu so spustením výroby v marci 2024.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Vozidlá na mieru, typický M-výkon</strong></p>
<p>Modely BMW s označením M4 sa vyznačujú nekompromisnou dynamikou pri
  každodennej jazde aj na pretekárskej dráhe, čo sa odráža aj na ich
  dizajne. Svalnaté proporcie a dizajnové prvky špeciálne vyvinuté pre M
  pre optimalizáciu prívodu chladiaceho vzduchu a aerodynamická
  rovnováha tvoria základ ich postavenia ako vysokovýkonných športových
  automobilov. Rozmerné typické vertikálne orientované BMW M ľadvinky
  mriežky chladiča s horizontálne usporiadanými dvojitými lamelami,
  nápadne modelované blatníky kolies a výrazne rozšírené bočné prahy s
  kontrastnou čiernou povrchovou úpravou vo vysokom lesku, ako aj
  doplnky na prednom a zadnom nárazníku poskytujú jasný odkaz na
  dynamický potenciál modelov Coupé aj Cabriolet.</p>
<p> </p>
<p>Okrem toho sa rôzne modelové varianty prezentujú ako vozidlá
  vytvorené na mieru, pričom každé z nich umocňuje zážitok z extrémne
  športovej jazdy svojimi vlastnými špeciálnymi vlastnosťami. Napríklad
  strecha z plastu vystuženého uhlíkom (CRP) tvorí súčasť štandardnej
  výbavy pre všetky varianty BMW M4 Coupé. BMW M4 Competition Cabrio s
  pohonom M xDrive ponúka jedinečnú príležitosť vychutnať si výkon
  typický pre M spolu s mimoriadnym zážitkom z jazdy pod holým nebom.
  Sofistikovaná panelová plátenná strecha vozidla kombinuje výhody
  sťahovacej pevnej strechy so vzhľadom klasickej plátennej strechy.
  Mechanizmus elektrického pohonu umožňuje otváranie alebo zatváranie aj
  počas jazdy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Radový šesťvalcový motor s pretekárskou technológiou a novými
    vlastnosťami zameranými na výkon</strong></p>
<p>Radové šesťvalcové pohonné jednotky v nových modeloch BMW M4 Coupé a
  BMW M4 Cabrio spájajú typické vysokootáčkové vlastnosti motorov od BMW
  M GmbH s aktuálnou verziou technológie M TwinPower Turbo. Všetky
  varianty 3-litrového motora očaria citlivým nárastom výkonu a prísunom
  vysokého krútiaceho momentu až do najvyšších otáčok. Tieto vlastnosti
  sa podpisujú pod nezameniteľné, lineárne výkonové charakteristiky,
  ktoré vždy tvorili nezameniteľný znak automobilov BMW M.</p>
<p> </p>
<p>Konštrukčné prvky motora priamo vychádzajú z motoršportu a zahŕňajú
  extrémne tuhú kľukovú skriňu, ktorá je vyrobená v uzavretej
  konštrukcii, odľahčený kovaný kľukový hriadeľ a oblúkom nanášaný
  kovový povlak na vložky valcov. Vnútro hlavy valcov, vyrobené procesom
  3D tlače, využíva optimalizovaný tvar chladiacich kanálov, ktorý sa
  nedá dosiahnuť pomocou konvenčnej technológie odlievania kovov.
  Znižuje sa tak hmotnosť a upravuje ovládanie teploty. Rovnako ako
  chladiaci systém, aj mazanie sa prispôsobilo špeciálnym požiadavkám
  jazdy na okruhu.</p>
<p> </p>
<p>Technológia M TwinPower Turbo obsahuje dve turbodúchadlá, z ktorých
  každé zásobuje stlačeným vzduchom tri valce. Nepriame medzichladenie
  uľahčuje nízkoteplotný okruh a výkon prepĺňania optimalizujú
  špecifické kompresory. Technologická zostava obsahuje systém
  vstrekovania benzínu High Precision Injection pracujúci pri maximálnom
  tlaku 350 bar, variabilné ovládanie ventilov VALVETRONIC a plynulé
  ovládanie vačkového hriadeľa Double VANOS.</p>
<p> </p>
<p>Maximálny výkon radového šesťvalcového motora v nových modeloch BMW
  M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive a BMW M4 Competition Cabrio s
  pohonom M xDrive sa zvýšil z doterajších 375 kW (510 k) na 390 kW (530
  k) pri 6 250 ot./min. Upravený motor dosahuje krútiaci moment 650 Nm v
  širšom rozsahu medzi 2 750 a 5 730 ot./min. Prejavilo sa to na ešte
  dokonalejšom a plynulejšom náraste výkonu, čo umocňuje zážitok z
  výkonu predovšetkým vo vysoko dynamických jazdných situáciách. Túto
  exkluzívnu výkonovú charakteristiku sa podarilo dosiahnuť úpravou
  riadiaceho systému motora, čo predstavuje ďalší dôkaz výnimočného
  potenciálu radového šesťvalcového motora vyvinutého divíziou BMW M
  GmbH, a ktorý slúži ako základ pre pohonnú jednotku pôsobiacu v modeli
  BMW M4 GT3 vo vytrvalostných pretekoch.</p>
<p> </p>
<p>Zatiaľ čo BMW M4 Competition Coupé s M xDrive dokáže zrýchliť z 0 na
  100 km/h za 3,5 sekundy, modelu BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive
  trvá dosiahnutie rovnakej rýchlosti z pokoja 3,7 sekundy. Všetky
  verzie nových modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio dosahujú maximálnu
  rýchlosť elektronicky obmedzenú na 250 km/h. Túto hodnotu možno s
  voliteľným balíkom M Driver's Package (BMW M4 Competition Cabrio s M
  xDrive) zvýšiť na 280 km/h, alebo 290 km/h.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Doladené na Nürburgringu: M-typické vlastnosti pozostávajú z
    motora, prenosu výkonu a technológie odpruženia</strong></p>
<p>Rovnako ako 8-stupňová prevodovka M Steptronic s Drivelogic montovaná
  do všetkých ostatných modelových variantov, aj 6-stupňová manuálna
  prevodovka v novom modeli BMW M4 Coupé sa dokonale prispôsobila
  výkonnostným vlastnostiam každého motora. Radiace páčky na volante pre
  spontánny manuálny zásah pri každej zvolenej rýchlosti jazdy a
  tlačidlo Drivelogic pre variabilnú charakteristiku radenia dláždia
  cestu pre zážitok z jazdy, ktorý si vodič môže rôzne prispôsobiť.</p>
<p> </p>
<p>Najvýkonnejšia verzia radového šesťvalcového motora sa navyše spája s
  inteligentným pohonom všetkých štyroch kolies M xDrive. To dáva novým
  modelom BMW M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive a BMW M4
  Competition Cabrio s pohonom M xDrive vynikajúcu trakciu, čo je
  vlastnosť, ktorá sa prejavuje v ich pôsobivých hodnotách zrýchlenia.
  Vďaka nastaveniu systému zameranému predovšetkým na zadné kolesá a v
  spojení s plne variabilným zadným diferenciálom Active M umocňuje
  systém M xDrive typický M pocit pri dynamickom prejazde zákrutami. Cez
  menu nastavenia si vodič môže zvoliť okrem predvoleného nastavenia
  4WD, aj režim 4WD Sport, v ktorom smeruje na zadnú nápravu väčšie
  percento krútiaceho momentu. Navyše pri deaktivovanom systéme DSC je k
  dispozícii režim 2WD, čo znamená prenos výkonu čisto na zadné kolesá.</p>
<p> </p>
<p>Vysoká torzná tuhosť konštrukcie karosérie a uchytenia zavesenia
  vytvárajú ideálne predpoklady pre inšpirujúcu agilitu a spontánnu
  odozvu na povely riadenia. Pre tieto modely špeciálne upravené vzpery
  karosérie pomáhajú vysokovýkonnému modelu poskytnúť pre BMW M typickú
  kombináciu dynamického, agilného a presného ovládania.</p>
<p> </p>
<p>M-špecifická kinematika a elastokinematika dvojkĺbovej prednej
  nápravy a päťprvkovej zadnej nápravy zaručujú harmóniu medzi extrémnou
  dynamikou jazdy a vyváženým komfortom všetkých modelov, a to tak pri
  každodennom používaní, ako aj na dlhších cestách. Cez menu M Setup sú
  k dispozícii tri mapy pre individuálne nastavenie Adaptívneho M
  podvozka, ktorý tvorí súčasť štandardnej výbavy. Medzi ďalšie
  komponenty technológie odpruženia patria riadenie M Servotronic a
  integrovaný brzdový systém, ktorý sa používa v spojení so štandardnými
  M brzdami, ako aj s voliteľnými M karbón-keramickými brzdami.</p>
<p> </p>
<p>Súhra všetkých systémov pohonu a podvozka, ktorá absolvovala testy aj
  na Severnej slučke Nürburgringu, zaručuje aj v každodennej premávke
  vysoko dynamické a presne dávkovateľné ovládanie. Systém kontroly
  stability DSC (Dynamic Stability Control), ktorý okrem režimu M
  Dynamic Mode zahŕňa aj desaťstupňové nastaviteľné obmedzenie preklzu
  kolies, poskytuje medzi konkurentmi jedinečnú formu radosti z jazdy.
  Pomocou funkcie M Traction Control, voliteľne dodávanej do verzie BMW
  M4 Coupé a štandardnej súčasti všetkých modelov Competition, môže
  vodič postupne znižovať zásahy systému, aby sa opatrne priblížil k
  fyzickým limitom jazdy, keď s vozidlom jazdí napríklad na okruhu.
  Funkcie M Lap Timer a M Drift Analyzer zdôrazňujú charakter týchto
  vysokovýkonných modelov ako špičkových jazdných strojov na použitie na
  uzavretých cestách.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Veľkosť diskov kolies prispôsobená každej náprave, M kované
    disky kolies z ľahkej zliatiny s novým dizajnom</strong></p>
<p>Veľkosti diskov kolies špeciálne prispôsobené jednotlivým nápravám
  zaisťujú obzvlášť dobre vyladený prenos bočných síl pri dynamickom
  prejazde zákrutami. Nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4 Competition
  Coupé sa štandardne dodávajú s 18-palcovými M kovanými diskami kolies
  z ľahkej zliatiny vpredu a 19-palcovými vzadu. Štandardná konfigurácia
  modelov BMW M4 Competition Coupé s M xDrive a BMW M4 Competition
  Cabrio s M xDrive pozostáva z M kovaných diskov kolies z ľahkých
  zliatin s veľkosťou 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu.</p>
<p> </p>
<p>Kombinácia 19- a 20-palcových M diskov kolies z ľahkých zliatin je
  voliteľne dostupná aj pre nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4
  Competition Coupé. Novinkou v ponuke špeciálnej výbavy pre všetky
  verzie predstavujú M kované disky kolies z ľahkej zliatiny vo vyššie
  uvedených veľkostiach s dizajnom dvojitých lúčov a prvýkrát aj so
  strieborným povrchom. Ich lesklý povrch dotvára športový,
  sofistikovaný a elegantný vzhľad vozidla.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Asistenčné systémy s konfigurovateľným rozsahom funkcií</strong></p>
<p>K nezameniteľnému zážitku z jazdy prispieva aj neustály vývoj ponuky
  systémov pre autonómnu jazdu a parkovanie. Z hľadiska funkčného
  rozsahu a dostupnosti stanovujú meradlá medzi konkurentmi nových
  modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio. Reakcie asistenčných systémov
  vodiča možno navyše ovládať tlačidlom M Mode umiestneným na stredovej
  konzole. Zaručí to typický vzrušujúci zážitok z jazdy vo
  vysokovýkonnom športovom vozidle. Napríklad vo voliteľne dostupnom
  režime TRACK, navrhnutom pre použitie na pretekárskej dráhe, sa
  dočasne deaktivujú všetky komfortné a bezpečnostné systémy.</p>
<p> </p>
<p>Štandardná výbava nových modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio zahŕňa
  parkovací asistent Park Distance Control so senzormi vpredu a vzadu,
  systém udržiavania rýchlosti s funkciou brzdenia, predkolízny asistent
  Front Collision Warning s funkciou automatického brzdenia, výstrahu
  pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning vrátane funkcie
  udržiavania v jazdnom pruhu Lane Return s asistentom riadenia a
  rozpoznávanie dopravných značiek s informáciami o obmedzenej rýchlosti
  Speed Limit Info a zákazu predbiehania. Voliteľné funkcie pre modely
  Competition zahŕňajú asistent riadenia a navádzania do jazdného pruhu
  Steering and Lane Guidance Assistant s automatickým asistentom pre
  obmedzenie rýchlosti Automatic Speed Limit Assist, asistentom
  udržiavania v jazdnom pruhu Lane Keeping Assistant a rozpoznávaním
  semaforov, ako aj aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop
  & Go, ktorý tvorí neoddeliteľnú súčasť komplexného systému Driving
  Assistant Professional. Parkovací asistent uľahčuje automatické
  parkovanie (vjazd/výjazd) a štandardne obsahuje aj cúvacieho asistenta.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Prvky moderného dizajnu: Nový dizajn svetlometov, zadné svetlá
    s laserovou technológiou</strong></p>
<p>Prepracované svetlomety dodávajú prednej časti nových modelov BMW M4
  Coupé aj BMW M4 Cabrio moderný vzhľad. Vnútro LED svetlometov, ktoré
  teraz tvoria štandardnú výbavu, dostalo ešte výraznejšiu štruktúru a
  vylepšené funkcie. Stretávacie aj diaľkové svetlá teraz vyvára rovnaký
  modul LED. Dve vertikálne LED jednotky v tvare šípky preberajú funkciu
  pozičných a denných svetiel, ako aj smeroviek. Technologicky
  orientovaný dizajn týchto nových svetelných zdrojov poskytuje
  sofistikovaný a progresívny vzhľad.</p>
<p> </p>
<p>Adaptívne matrixové neoslňujúce LED diaľkové svetlomety sa dodávajú v
  rámci voliteľnej výbavy. Odlišujú sa modrými vložkami a disponujú
  funkciou mestského osvetlenia a osvetlenia zákrut. Funkcia mestského
  osvetlenia zaisťuje optimalizované osvetlenie oblastí pri ceste pri
  jazde nízkou rýchlosťou po cestách označených navigačnými údajmi ako
  zastavané oblasti. Funkcia stretávacích svetiel sa aktivuje až po
  dosiahnutí rýchlosti 35 km/h. Spolu s adaptívnymi LED svetlometmi sa
  dodávajú aj svetlá M Shadow Line s tmavými vnútornými časťami.</p>
<p> </p>
<p>Adaptívne LED svetlomety navyše dopĺňa vizuálne aj technologicky
  pôsobivý dizajn zadných LED svetiel dostupných pre všetky nové verzie
  všetkých modelov BMW radu M4. Vyznačujú sa laserovou technológiou a
  fascinujúcim dizajnom svetiel. Laserové diódy vytvárajú vo vnútri
  rovnomerné osvetlenie zväzkov sklenených vlákien, ktorých filigránska
  trojrozmerná svetelná grafika dopĺňa združené zadné svetlá. Iba pre
  modely BMW M4 vyhradená verzia tohto inovatívneho osvetlenia využíva
  technológiu, ktorá sa prvýkrát predstavila na limitovanej edícii
  špeciálneho vysokovýkonného modelu BMW M4 CSL obmedzenej na 1 000 kusov.</p>
<p> </p>
<p>Nový dizajn povrchu okolo loga BMW a loga M na zadnej časti modelov
  Competition pridáva ďalšie jemné akcenty a umocňuje sofistikovanú
  eleganciu. Základ loga BMW tvorí vysoko lesklá čierna farba. Logo
  značky BMW M GmbH na veku doplnil strieborný rám.</p>
<p> </p>
<p>Špeciálny prvok navrhnutý výhradne pre modelové varianty nového BMW
  M4 Coupé na prispôsobenie vonkajšieho vzhľadu predstavuje voliteľná
  grafika M dizajn na kapote a zadnom veku. Táto kontrastná farba
  zdôrazňuje športové vlastnosti dvojdverového modelu a je k dispozícii
  vo vysoko lesklej čiernej, alebo vysoko lesklej červenej farbe.
  Voliteľná oceľová strecha dostupná bez príplatku, ktorá zahŕňa
  elektricky ovládanú sklenenú posuvnú strechu, vyvára dodatočný
  dizajnový prvok. Plechová časť strechy dostala namiesto farby
  karosérie čierny lesk.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>M špecifický kokpit športového vozidla s novým dizajnom
    volantu a obložením interiéru</strong></p>
<p>Moderné automobilové prostredie v nových verziách vysokovýkonných
  modelov prešlo ďalším vývojom. Nový dizajn volantu a ovládacích
  prvkov, ako aj prvotriedne materiály na prístrojovej doske a obložení
  interiéru, umocňujú exkluzívnu atmosféru v špecifických M kokpitoch
  športových vozidiel.</p>
<p> </p>
<p>Štandardný M kožený volant s multifunkčnými tlačidlami, dvomi
  tlačidlami M a radiacimi páčkami pre modely Competition teraz
  sprostredkúva vodičovi ešte intenzívnejší pocit z jazdy na okruhu.
  Nový dizajn obsahuje sploštenú spodnú časť venca volantu a jemne
  upravené lúče. Červené stredové označenie na polohe 12 hodín
  podčiarkuje športovú orientáciu vzhľadu volantu. Navyše, prvýkrát sa
  dostal do ponuky aj volant M Alcantara s rovnakým dizajnom a rozsahom
  funkcií. Na požiadanie poskytujú oba volanty aj možnosť vyhrievania.</p>
<p> </p>
<p>M-špecifické usporiadanie kokpitu obsahuje aj ovládací panel na
  stredovej konzole, na ktorom sa nachádza radiaca páka alebo volič
  prevodovky, červené tlačidlo Start/Stop, ovládač BMW iDrive, tlačidlá
  Setup a M Mode. Tie slúžia pre individuálnu konfiguráciu vozidla, ako
  aj pre rozsah funkcií displejov v kokpite a asistenčných systémov
  vodiča, ktoré možno prispôsobiť aktuálnej jazdnej situácii.</p>
<p> </p>
<p>Vozidlá M sa vyznačujú aj kombináciou športového nádychu a prémiového
  prostredia v interiéri. Okrem iného ide o výsledok kvalitného
  vyhotovenia a spracovania materiálov použitých v interiéri. Obloženie
  interiéru v oblasti palubnej dosky, ovládacieho panela a krytu držiaka
  nápojov je teraz vo verzii Dark Graphite matt súčasťou štandardnej
  výbavy. Vnútorné ozdobné lišty vo farbe Aluminium Rhombicle Antracite,
  ako aj v novej verzii Finely Polished Aluminum si teraz možno objednať
  ako voliteľné príslušenstvo pre nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4
  Cabrio. Voliteľná prístrojová doska vo verzii Sensatec sa môže
  pochváliť vylepšenou štruktúrou povrchu.</p>
<p> </p>
<p>M športové sedadlá tvoria súčasť štandardnej výbavy a ponúkajú
  viacsmerné elektricky ovládané možnosti nastavenia, integrované
  opierky hlavy a osvetlené logá modelov. Ideálnu polohu za volantom si
  vodič môže uložiť do pamäte. Štandardnú výbavu dopĺňajú aj vyhrievané
  sedadlá vodiča a spolujazdca, voliteľne s ventiláciou sedadiel.
  Štandardné kožené čalúnenie Merino, celokožené čalúnenie Merino,
  rozšírené kožené čalúnenie BMW Individual Merino a celokožené
  čalúnenie BMW Individual Merino si zákazníci môžu zvoliť v štyroch
  rôznych farbách.</p>
<p> </p>
<p>Voliteľné a tiež plne elektricky nastaviteľné a vyhrievané M
  karbónové sedadlá poskytujú optimalizované spojenie medzi vodičom a
  vozidlom. Kombinujú funkcie z motoršportu s ľahkou konštrukciou,
  špičkovým spracovaním a vysokou úrovňou pohodlia na dlhé vzdialenosti.
  Použitie CRP na konštrukčné prvky sedadla a operadla, ako aj výrezy v
  oblasti bočných opierok a pod opierkami hlavy, majú za následok
  zníženie hmotnosti o 9,6 kg v porovnaní so štandardnými športovými sedadlami.</p>
<p> </p>
<p>Okrem toho možno do modelu BMW M4 Competition Cabrio s M xDrive
  objednať systém Air Collar. Vytvára v troch stupňoch nastaviteľný prúd
  vzduchu, ktorý vodičovi aj spolujazdcovi fúka prúd teplého vzduchu na
  zátylok, a to aj počas jazdy s otvorenou strechou a bez ohľadu na
  vonkajšiu teplotu.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Zakrivený displej BMW Curved Display a nový operačný systém
    BMW 8.5</strong></p>
<p>Viac ako kedykoľvek predtým spájajú nové modely BMW M4 Coupé a BMW M4
  Cabrio exkluzívny nádych športového vozidla s pokročilou
  digitalizáciou. M špecifické informácie na zakrivenom displeji BMW
  Curved Display s vysokým rozlíšením naklonenom k vodičovi, pomáhajú,
  aby sa plne sústredil na jazdu. Digitálny displej pozostáva z
  12,3-palcového displeja prístrojovej dosky a ovládacieho monitora s
  uhlopriečkou 14,9 palca.</p>
<p> </p>
<p>Zakrivený displej BMW Curved Display slúži v nových modeloch BMW M4
  Coupé a BMW M4 Cabrio ako platforma pre aktuálne ovládacie rozhranie
  systému BMW iDrive. Displej a operačný systém, ktorý zahŕňa aj
  inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant,
  a preto poskytuje aj dotykové a hlasové ovládanie, teraz využíva
  operačný systém BMW 8.5. Grafika a obsah špecifický pre M na
  informačnej obrazovke a na dotykovom monitore dopĺňa nový spôsob
  ovládania štandardnej automatickej klimatizácie. Nastavenie teploty,
  intenzity ventilácie, vyhrievanie sedadiel a volantu teraz možno, v
  závislosti od výbavy vozidla, ovládať buď dotykovým ovládaním cez
  špeciálnu voľbu menu v spodnej časti ovládacieho displeja, alebo
  pomocou hlasového ovládania.</p>
<p> </p>
<p>Pokrok v oblasti digitálneho ovládania prichádza s ďalším znížením
  počtu tlačidiel a ovládacích prvkov v kokpite a s prepracovaným
  prístrojovým panelom. Nové ovládacie prvky výduchov čerstvého vzduchu
  v strede palubnej dosky a na strane vodiča a spolujazdca umožňujú
  otáčaním a nakláňaním nastaviť požadovaný smer prúdenia vzduchu.
  Súčasť štandardnej výbavy Ambient Lighting teraz tvorí aj obrysové
  osvetlenie integrované do krytu centrálnych vetracích otvorov. Podobne
  ako pri osvetlení priestorov pre nohy a odkladacích priečinkov v
  oblasti stredovej konzoly a otvárania dverí, aj tu si posádka môže
  prispôsobiť farbu a jas podľa individuálnych preferencií. Na výber je
  deväť rôznych farieb. Ponuka osvetlenia interiéru zahŕňa aj náladovú
  animáciu Welcome a Goodbye, ako aj svetelné signály, ktoré indikujú
  otvorené dvere a prichádzajúce telefónne hovory.</p>
<p> </p>
<p>Štandardná výbava BMW Live Cockpit Professional obsahuje aj cloudový
  navigačný systém BMW Maps. Ďalšiu štandardnú voliteľnú výbavu tvorí
  BMW Head-up Display, ktorý v štýle M premieta na čelné sklo informácie
  súvisiace s riadením, vrátane viacfarebného znázornenia rozsahu
  otáčok, svetiel radenia a M View.</p>
<p> </p>
<p>Okrem toho štandardne dodávaná funkcia BMW Live Cockpit Professional
  zahŕňa dva USB konektory na prenos dát a bezdrôtové sieťové rozhranie,
  ako aj integráciu smartfónu, ktorá umožňuje aj používanie rozhraní
  Apple CarPlay<sup>®</sup> a Android Auto™. Štandardnú výbavu nových
  modelov BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio dopĺňa telefonovanie s
  bezdrôtovým nabíjaním kompatibilných smartfónov a hi-fi ozvučenie s 10
  reproduktormi a 250 W koncovým zosilňovačom.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Cielené prispôsobenie pomocou exteriérového balíka M Carbon,
    balíka M Race Track a BMW M Performance Parts</strong></p>
<p>Dôkladné prispôsobenie týchto vysokovýkonných automobilov umožňuje
  špecifický exteriérový balík doplnkov M Carbon, ktorý ešte
  intenzívnejšie vyzdvihuje pretekársky charakter oboch modelov. Súprava
  prvkov M Carbon obsahuje vložky pre široko otvorené predné prívody
  vzduchu a zadný difúzor, pričom každý má svoju vlastnú geometriu,
  kryty vonkajších spätných zrkadiel a – exkluzívne pre BMW M4 Coupé –
  zadný spojler CFP. Voliteľný balík M Race Track zníži hmotnosť vozidla
  až o 25 kilogramov. Okrem keramických M karbónových bŕzd obsahuje aj M
  karbónové sedadlá vodiča a spolujazdca, ako aj vnútorné ozdobné lišty
  vyhotovené z vysoko lesklého karbónového vlákna.</p>
<p> </p>
<p>BMW Performance Parts poskytujú ďalšie možnosti na prispôsobenie
  intenzívneho zážitku z jazdy a dynamickej aury nových vysokovýkonných
  športových vozidiel tak, aby vyhovovali vlastným preferenciám vodiča.
  Spektrum doplnkových možností špecifických pre daný model na
  individualizáciu interiéru zahŕňa vonkajšie komponenty CFP, kované
  disky kolies M Performance so stredovou maticou, podlahové rohože M
  Performance a obloženia volantu M Performance.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé with M xDrive </strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10,1 – 10,0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 229 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé (6-speed manual transmission )</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10,1 – 10,0 l/ 100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 230 – 226 g/km gemäß WLTP </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé (8-speed M Steptronic)</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 9,9 – 9,7 l/ 100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 230 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Convertible with M xDrive</strong> </p>
<p>Fuel consumption combined: 10,3 – 10,2 l/100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 233 – 231 g/km gemäß WLTP </p>
<p> </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M4,Convertible,G82,G83,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 31 Jan 2024 10:16:06 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 31 Jan 2024 09:16:06 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6aa8a930-a426-4c6e-b78b-a74ee9b86147/500_P90536868_highRes_the-new-bmw-m4-coup-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6aa8a930-a426-4c6e-b78b-a74ee9b86147/500_P90536868_highRes_the-new-bmw-m4-coup-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6aa8a930-a426-4c6e-b78b-a74ee9b86147/P90536868_highRes_the-new-bmw-m4-coup-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90536868_highRes_the-new-bmw-m4-coup-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-radu-4-coupe-a-bmw-radu-4-cabrio/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-modely-bmw-radu-4-coupe-a-bmw-radu-4-cabrio/</guid><pp:caseid>809297</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Viac výkonu, vylepšené dizajnové prvky, nové možnosti prispôsobenia a digitálne inovácie: S neustálym pokrokom v oblastiach súvisiacich s exkluzívnym zážitkom z výkonu pokračuje BMW M GmbH v úspešnom príbehu svojich bestsellerov v prémiovom segmente strednej triedy. Nové BMW M4 Coupé a nové BMW M4 Cabrio teraz ešte intenzívnejšie zdôrazňujú motoristické gény týchto vysokovýkonných modelov.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Viac výkonu, vylepšené dizajnové prvky, nové možnosti prispôsobenia a
  digitálne inovácie: S neustálym pokrokom v oblastiach súvisiacich s
  exkluzívnym zážitkom z výkonu pokračuje BMW M GmbH v úspešnom príbehu
  svojich bestsellerov v prémiovom segmente strednej triedy. Nové BMW M4
  Coupé a nové BMW M4 Cabrio teraz ešte intenzívnejšie zdôrazňujú
  motoristické gény týchto vysokovýkonných modelov. Zvýšenie maximálneho
  výkonu o 15 kW/20 k pre modely BMW M4 Competition Coupé s pohonom M
  xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 10,0/100 km; kombinované
  emisie CO2: 229 – 226 g/km podľa WLTP) a BMW M4 Competition Cabrio s M
  xDrive (kombinovaná spotreba: 10,3 – 10,2 l/100 km; kombinované emisie
  CO2: 233 – 231 g/km podľa WLTP), ako aj operačný systém BMW 8.5
  predstavujú vrcholy ďalšieho vývoja v modelovom roku 2024.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Hlavné znaky</strong></p>
<p> </p>
<ul>
  <li>Precízne vylepšenia dizajnu a nové prvky výbavy pre modely BMW
    radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio. Vynovenie vylepšuje postavenie BMW
    radu 4 ako hlavného hrdinu, ktorý v modelovom rade BMW zosobňuje
    radosť z jazdy a športovú eleganciu.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Svetoví lídri na trhu v segmente kabrioletov a kupé strednej
    triedy zvyšujú svoju príťažlivosť rôznymi spôsobmi. Vonkajším
    dizajnom, ktorý ešte dôraznejšie upriamuje pozornosť na dynamický
    výkon, prepracovanejším prémiovým prostredím v interiéri, novým
    rozhraním BMW iDrive s funkciou QuickSelect, ďalšími digitálnymi
    službami, rozšírenou štandardnou výbavou, prepracovanou ponukou
    prvkov dodávaných na želanie.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Oba modely sa vyrábajú v závode spoločnosti BMW Group v
    Dingolfingu. Na trh prídu v marci 2024. Najdôležitejšie predajné
    trhy: USA, Nemecko a Čína.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio dostali
    výraznejší vzhľad a mimoriadne progresívnu auru, ktorú vytvárajú
    nové, nápadne navrhnuté svetlomety a veľkorysá povrchová úprava
    predného nárazníka. Vertikálne usporiadané LED obrysové svetlá,
    denné svetlá a smerovky. Nová animácia uvítacieho svetla Welcome
    Light Animation vo vozidlách vybavených komfortným prístupom Comfort
    Access. BMW ľadvinky mriežky chladiča dostali na vnútornej strane
    sieťovú štruktúru a matný chrómový rám a to v štandardnej výbave,
    ako aj na vozidlách s voliteľným balíkom M Sport.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Voliteľne si možno objednať adaptívne LED svetlomety s
    neoslňujúcimi matrixovými diaľkovými svetlami, mestské svetlá a
    exkluzívne zadné svetlá BMW 4 CSL Laserlight. Balík M Sport Pack Pro
    dodávaný na želanie dopĺňajú svetlomety M Shadowline.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Expresívne navrhnutá zadná časť podčiarkuje šírku vozidla.
    Voliteľný balík M Sport teraz obsahuje vysoko lesklú čiernu vložku
    difúzora Black a koncovky výfuku so zväčšeným priemerom (teraz 100 milimetrov).</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Do ponuky odtieňov lakov karosérie pribudli nové metalízy zelená
    Cape York a červená Fire Red. Široký výber lakov BMW Individual a
    špeciálnych lakov BMW Individual. Dodatočný priestor na
    individualizáciu vďaka trom novým 19-palcovým diskom kolies z ľahkej
    zliatiny v dizajne Y s dvojitými lúčmi. Exteriérový balík M Carbon
    možno namontovať aj priamo vo výrobe. K dispozícii je aj široký
    výber dielov BMW M Performance z ponuky originálneho príslušenstva BMW.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Aura moderného športového vozidla v interiéri so zakriveným
    displejom BMW Curved Display, štandardne montovanými športovými
    sedadlami a novo navrhnutými volantmi. Štandardne dodávaný aj M
    kožený volant dostali veniec s plochou spodnou časťou. Do
    štandardnej výbavy sa teraz dostali aj radiace páčky na volante.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4 Cabrio dostali do
    štandardnej výbavy perforované čalúnenie sedadiel Sensatec.
    Voliteľné kožené čalúnenie Vernasca s ozdobným prešívaním teraz aj v
    dvojfarebnej čierno-červenej farbe. Na požiadanie aj kožené
    čalúnenie BMW Individual Merino v troch farbách.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Ako udržateľnejší alternatívny poťahový materiál sedadiel nového
    BMW radu 4 Coupé debutuje M Performtex. Vysoko kvalitný materiál
    velúrového typu v čiernej farbe dostupný výhradne v automobiloch
    vybavených paketom M Sport a v modeloch M Performance.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Široko použitá digitalizácia umožňuje ďalšie zníženie počtu
    tlačidiel a ovládacích prvkov v kokpite. Optimalizované ovládanie
    ventilácie, klimatizácie a voliteľného vyhrievania sedadiel a
    volantu dotykovým ovládaním na stredovom displeji a novými
    ovládacími prvkami nastavenia na vetracích otvoroch.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Sklopné vonkajšie spätné zrkadlá teraz tvoria súčasť štandardnej
    výbavy. Voliteľný poťah prístrojovej dosky Sensatec s vylepšenou
    štruktúrou povrchu. Štandardné náladové osvetlenie teraz navyše s
    obrysovým osvetlením okolo nových stredových prieduchov.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Štandardnú výbavu rozširujú prvky obloženia interiéru v novom
    matnom vyhotovení Dark Graphite. Voliteľný balík M Sport obsahuje
    prvky interiérového obloženia s antracitovým hliníkovým povrchom s
    kosoštvorcovým vzorom. Sklenené povrchy CraftedClarity pre vybrané
    ovládacie prvky teraz tvoria súčasť voliteľnej výbavy spolu s
    galvanicky pokovovanými aplikáciami na ovládacom paneli vo dverách.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Ponuka motorov pre nové modely BMW radu 4 Coupé a BMW radu 4
    Cabrio obsahuje tri benzínové a tri naftové motory. Extrémne výkonný
    šesťvalcový benzínový motor a šesťvalcový naftový agregát pre modely
    M Performance dopĺňa ďalší radový šesťvalcový naftový motor a
    naftový štvorvalec, ako aj dva benzínové štvorvalce s technológiou
    BMW Twin Power Turbo.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Všetky radové šesťvalcové motory a štvorvalcový naftový agregát
    obohacuje 48 V mild hybridná technológia. Všetky motory štandardne
    spolupracujú s osemstupňovou prevodovkou Steptronic Sport. Výkon sa
    v závislosti od modelu prenáša na vozovku prostredníctvom klasického
    pohonu zadných kolies, alebo inteligentného systému pohonu všetkých
    kolies BMW xDrive.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Vrchol modelového radu tvorí kvarteto automobilov M Performance.
    Motory s technológiou M TwinPower Turbo, M technológiou podvozka a
    výraznými dizajnovými prvkami exteriéru a interiéru poskytujú
    mimoriadne športové jazdné vlastnosti a vytvárajú dynamickú auru.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Rozsiahla ponuka obsahuje systémy pre autonómnu jazdu a
    parkovanie. Štandardná výbava zahŕňa Speed Limit Info, Varovanie
    pred kolíziou vpredu, Parkovaciu kameru a Parkovacieho asistenta. Na
    požiadanie rozširujú ponuku asistenčných systémov Asistent riadenia
    a jazdného pruhu, Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou
    Stop&Go a Parkovací asistent plus.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Nové rozhranie BMW iDrive s funkciou QuickSelect posúva jednoduché
    a intuitívne ovládanie na novú úroveň. Jasné zameranie na dotykové
    ovládanie pomocou ovládacieho displeja a hlasového ovládania v
    prirodzenej reči. Nová domovská obrazovka a rýchly prístup
    QuickSelect s vertikálne usporiadanými miniaplikáciami. Lišta ponuky
    na spodnom okraji ovládacieho displeja teraz umožňuje aj priamy
    prístup k funkciám klimatizácie.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Súčasť štandardnej výbavy tvorí aj BMW Live Cockpit Plus vrátane
    navigačného systému BMW Maps. Na požiadanie dodávaný BMW Live
    Cockpit Professional teraz prichádza s BMW Head-Up displejom a
    rozšírenou realitou.</li></ul>
<p> </p>
<ul>
  <li>Vo vozidle možno aktivovať osobnú eSIM. Optimalizované pripojenie
    pomocou mobilného štandardu 5G. Zjednodušené používanie BMW ID a My
    BMW App. Parkovacie poplatky a účty za palivo teraz možno platiť
    digitálne a priamo z vozidla.</li></ul>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Modelové varianty:</strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Nové BMW radu 4 Coupé:</strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 420i Coupé:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic.</p>
<p>Objem: 1 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 135 kW (184 k) pri 5 000 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 300 Nm pri 1 350 – 4 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,5 sekundy.</p>
<p>Maximálna rýchlosť: 240 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,1 – 6,3 1/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 161 – 143 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 430i xDrive Coupé:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic,</p>
<p>BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 1 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 180 kW (245 k) pri 4 500 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 600 – 4 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,7 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,7 – 6,9 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 174 – 157 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový benzínový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 2 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 275 kW (374 k) pri 5 500 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 500 Nm pri 1 900 – 5 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,5 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,5 – 7,7 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 191 – 174 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 420d Coupé [BMW 420d xDrive Coupé]:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic [BMW xDrive].</p>
<p>Objem: 1 995 cm<sup>3</sup>, výkon: 140 kW (190 k) pri 4 000 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,1 sekundy [7,4 sekundy].</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 240 km/h [238 km/h].</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 5,5 – 4,8 l/100 km</p>
<p>[5,9 – 5,1 l/100 km].</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - [ - ].</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 1 44 – 126 g/km</p>
<p>[154 – 135 g/km].</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - [ - ].</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 430d xDrive Coupé:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 2 993 cm<sup>3</sup>, výkon: 210 kW (286 k) pri 4 000 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 650 Nm pri 1 500 – 2 500 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,1 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,2 – 5,5 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 162 – 1 45 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 2 993 cm<sup>3</sup>, výkon: 250 kW (340 k) pri 4 400 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 700 Nm pri 1 750 – 2 250 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,6 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,7 – 6,1 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 175 – 160 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Nové BMW radu 4 Cabrio:</strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 420i Cabrio:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic.</p>
<p>Objem: 1 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 135 kW (184 k) pri 5 000 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 300 Nm pri 1 350 – 4 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 8,2 sekundy.</p>
<p>Maximálna rýchlosť: 236 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 7,4 – 6,7 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 169 – 152 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 430i xDrive Cabrio:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový benzínový motor, osemstupňová prevodovka Steptronic,</p>
<p>BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 1 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 180 kW (245 k) pri 4 500 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 600 – 4 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 6,3 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,0 – 7,3 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 182 – 166 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Cabrio:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový benzínový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 2 998 cm<sup>3</sup>, výkon: 275 kW (374 k) pri 5 500 – 6 500 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 500 Nm pri 1 900 – 5 000 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 4,9 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 8,7 – 8,1 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 197 – 182 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 420d Cabrio:</strong></p>
<p>Štvorvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic.</p>
<p>Objem: 1 995 cm<sup>3</sup>, výkon: 140 kW (190 k) pri 4 000 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 400 Nm pri 1 750 – 2 500 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 7,6 sekundy.</p>
<p>Maximálna rýchlosť: 236 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 5,8 – 5,2 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 153 – 136 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW 430d Cabrio:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic.</p>
<p>Objem: 2 993 cm<sup>3</sup>, výkon: 210 kW (286 k) pri 4 000 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 650 Nm pri 1 500 – 2 500 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,8 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,2 – 5,6 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 164 – 146 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Cabrio:</strong></p>
<p>Šesťvalcový radový naftový motor, 48 V mild hybridná technológia</p>
<p>(8 kW/11 k), osemstupňová prevodovka Steptronic, BMW xDrive.</p>
<p>Objem: 2 993 cm<sup>3</sup>, výkon: 250 kW (340 k) pri 4 400 ot./min.</p>
<p>Krútiaci moment: 700 Nm pri 1 750 – 2 250 ot./min.</p>
<p>Zrýchlenie 0 – 100 km/h: 5,0 sekundy.</p>
<p>Najvyššia rýchlosť: 250 km/h.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu WLTP: 6,9 – 6,4 l/100 km.</p>
<p>Kombinovaná spotreba paliva podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu WLTP: 182 – 167 g/km.</p>
<p>Kombinované emisie CO<sub>2</sub> podľa cyklu NEDC: - .</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022
  celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než
  202 000 motocyklov.</p>
<p>V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475
  spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na
  vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.</p>
<p>Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu
  súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to
  od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové
  automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre
  dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:</p>
<p>Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW –
  Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v
  Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT
  v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum
  Košice v Košiciach.</p>
<p>Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v
  Bratislave – Auto Motiv a Group M.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v
  Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.</p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej
  Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé with M xDrive </strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10,1 – 10,0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 229 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé (6-speed manual transmission )</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10,1 – 10,0 l/ 100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 230 – 226 g/km gemäß WLTP </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé (8-speed M Steptronic)</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 9,9 – 9,7 l/ 100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 230 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Convertible with M xDrive</strong> </p>
<p>Fuel consumption combined: 10,3 – 10,2 l/100 km;
  CO<sub>2</sub>-emissions combined: 233 – 231 g/km gemäß WLTP </p>
<p> </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M4,Convertible,G82,G83,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 31 Jan 2024 01:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 31 Jan 2024 00:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/5e3c030b-2918-4a8c-b558-1ae95b2e92d4/500_P90536253_highRes_the-new-bmw-4-series.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/5e3c030b-2918-4a8c-b558-1ae95b2e92d4/500_P90536253_highRes_the-new-bmw-4-series.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/5e3c030b-2918-4a8c-b558-1ae95b2e92d4/P90536253_highRes_the-new-bmw-4-series.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90536253_highRes_the-new-bmw-4-series.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Cena nového BMW M4 CSL bola pre SR stanovená na 184 350€ s DPH</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cena-noveho-bmw-m4-csl-bola-pre-sr-stanovena-na-184-350EUR-s-dph/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/cena-noveho-bmw-m4-csl-bola-pre-sr-stanovena-na-184-350EUR-s-dph/</guid><pp:caseid>809055</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Špeciálne BMW M4 CSL, ktoré sa predstavilo na podujatí Concorso d´Eleganza Villa d´Este pri talianskom jazere Como, sa bude na Slovensku predávať za 184 350€ s DPH. Počet kusov pre slovenský trh je limitovaný.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Vďaka výkonu novej úrovne a inteligentnej odľahčenej konštrukcii,
  konfigurácii s dvoma sedadlami, vylepšeniam podvozku špecifickým pre
  tento model a prvkom výbavy vybraným špeciálne pre toto vozidlo, sa
  zmyslom existencie nového modelu BMW M4 CSL stáva jazda na okruhoch.
  Gény, ktoré nový model BMW M4 CSL zdieľa s pretekárskym súrodencom BMW
  M4 GT3, sa odrážajú aj v jeho výkonnostných schopnostiach. V
  testovacích jazdách na Severnej slučke okruhu Nürburgring zaznamenal
  model BMW M4 CSL najrýchlejšie časy na kolo v histórii sériových
  vozidiel vyrábaných spoločnosťou BMW Group. Na verzii trate tradične
  používanej na porovnávanie, ktorá má dĺžku 20,6 kilometra a nezahŕňa
  rovinku na úseku T13, sa čas zastavil na hodnote 7 min. 15,677
  sekundy. Jeho oficiálny a notársky overený čas na kolo na
  20,832-kilometrovom okruhu (úplné kolo) bol 7 minút 20,207 sekundy.
  Podobne pôsobivé sú aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a
  10,7 sekundy pri šprinte z 0 na 200 km/h.</p>
<p> </p>
<p>Špeciálne BMW M4 CSL, ktoré sa predstavilo na podujatí Concorso
  d´Eleganza Villa d´Este pri talianskom jazere Como, sa bude na
  Slovensku predávať za 184 350€ s DPH. Počet kusov pre slovenský trh je limitovaný.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
<p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
<p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The BMW M4 CSL<br clear="all" /></strong>Combined fuel
  consumption: 10.1 – 9.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 227 – 222
  g/km according to WLTP; NEDC data: - ,</p>
<p>* All figures relating to performance, fuel/electric power
  consumption and emissions are provisional.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Sun, 22 May 2022 21:28:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 22 May 2022 19:28:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/cf2365e3-8913-4d36-814f-2582126a2d41/500_P90461730_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf2365e3-8913-4d36-814f-2582126a2d41/500_P90461730_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/cf2365e3-8913-4d36-814f-2582126a2d41/P90461730_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90461730_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Úplne nový model BMW M4 CSL – znovuzrodenie legendy</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-novy-model-bmw-m4-csl---znovuzrodenie-legendy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/uplne-novy-model-bmw-m4-csl---znovuzrodenie-legendy/</guid><pp:caseid>809056</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Divízia BMW M GmbH v rámci osláv 50. výročia od svojho založenia predstavuje vozidlo zo špeciálnej edície vychádzajúce z úspešných vysokovýkonných modeloch v prémiovom segmente strednej triedy. Nový model BMW M4 CSL spája klasickú pretekársku vášeň s inovatívnou technológiou a vytvára nenapodobiteľný zážitok z výkonu.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Vďaka výkonu novej úrovne a inteligentnej odľahčenej konštrukcii,
  konfigurácii s dvoma sedadlami, vylepšeniam podvozku špecifickým pre
  tento model a prvkom výbavy vybraným špeciálne pre toto vozidlo, sa
  zmyslom existencie nového modelu BMW M4 CSL stáva jazda na okruhoch.
  Gény, ktoré nový model BMW M4 CSL zdieľa s pretekárskym súrodencom BMW
  M4 GT3, sa odrážajú aj v jeho výkonnostných schopnostiach. V
  testovacích jazdách na Severnej slučke okruhu Nürburgring zaznamenal
  model BMW M4 CSL najrýchlejšie časy na kolo v histórii sériových
  vozidiel vyrábaných spoločnosťou BMW Group. Na verzii trate tradične
  používanej na porovnávanie, ktorá má dĺžku 20,6 kilometra a nezahŕňa
  rovinku na úseku T13, sa čas zastavil na hodnote 7 min. 15,677
  sekundy. Jeho oficiálny a notársky overený čas na kolo na
  20,832-kilometrovom okruhu (úplné kolo) bol 7 minút 20,207 sekundy.
  Podobne pôsobivé sú aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a
  10,7 sekundy pri šprinte z 0 na 200 km/h.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Competition, Sport, Lightweight: recept s bohatou tradíciou.</strong></p>
<p>Nespútaný pretekársky charakter modelu BMW M4 CSL podporuje rokmi
  overená koncepcia, ktorá využíva špičkové odborné znalosti v oblasti
  vývoja a najnovšie technológie na vytvorenie fascinujúceho finálneho
  výsledku. CSL je skratka pre Competition, Sport, Lightweight (Preteky,
  Šport, Odľahčenie), pričom odkazuje na rozhodujúcu úlohu konštrukcie s
  minimálnou hmotnosťou pri dosahovaní úspechu v motoristickom športe.
  Model BMW 3.0 CSL vyvinutý spoločnosťou BMW Motorsport GmbH podľa
  rovnakého princípu, vyhral v roku 1973 na prvý pokus európsky
  šampionát cestovných vozidiel. Aj model M4 CSL nasleduje po stopách
  úspešných vozidiel špeciálnych edícií starších generácií vozidiel
  značky BMW z modelových radov M3/M4. Ide najmä o legendárne vozidlá
  BMW M3 CSL z roku 2003 a BMW M4 GTS predstavené v roku 2016.</p>
<p> </p>
<p>Pre divíziu BMW M GmbH bude svetová premiéra nového modelu BMW M4 CSL
  na podujatí Concorso d'Eleganza Villa d'Este (20. – 22. mája 2022)
  jedným z vrcholov osláv jej 50. výročia. Výroba tohto špeciálneho
  modelu sa začne v závode spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing v
  júli 2022, pričom počet vyrobených kusov bude limitovaný na presne 1
  000 exemplárov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Prítomná a správne nasadená v základoch a detailoch:
    inteligentná odľahčená konštrukcia modelu BMW M4 CSL.</strong></p>
<p>Schopnosti prinášať inovácie a know-how pretekárskych vozidiel
  umožnili divízii BMW M GmbH obmedziť pohotovostnú hmotnosť špeciálnej
  edície podľa normy DIN na 1 625 kilogramov. Vynikajúci pomer výkonu a
  hmotnosti, iba 4,01 kg/kW (2,95 kg/k), poskytuje ideálny základ pre
  jedinečný dynamický zážitok z jazdy.</p>
<p> </p>
<p>Montáž škrupinových sedadiel M Carbon znížila hmotnosť v porovnaní so
  štandardnými sedadlami namontovanými do modelu BMW M4 Competition
  Coupé o približne 24 kilogramov. Demontážou zadných sedadiel a
  bezpečnostných pásov, integrovaním prepážky a s tým spojených úprav
  batožinového priestoru sa ušetrilo 21 kilogramov. A zmeny podvozka,
  vrátane extra ľahkých keramických bŕzd M Carbon a špeciálnych diskov
  kolies, pružín a vzpier z ľahkej zliatiny, znížili toto číslo o
  ďalších približne 21 kilogramov. Znížením množstva zvukovej izolácie a
  prechodom na ultraľahkú zvukovú izoláciu sa ušetrilo približne 15
  kilogramov, zatiaľ čo použitie komponentov vyrobených z plastu
  vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP) ubralo približne jedenásť
  kilogramov. Z tohto ľahkého high-tech materiálu sú napríklad okrem
  strechy vytvorené aj kapota a veko batožinového priestoru modelu BMW
  M4 CSL, rovnako ako stredová konzola. A titánový zadný tlmič ukrojí z
  hmotnosti výfukového systému viac ako štyri kilogramy. Detailné úpravy
  oblastí, ako sú ľadvinová mriežka chladiča BMW, zadné svetlá,
  koberčeky a automatická klimatizácia, ubrali ďalšie štyri kilogramy.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Exkluzívna povrchová úprava exteriéru, špeciálne dizajnové prvky.</strong></p>
<p>Karoséria modelu BMW M4 CSL je štandardne lakovaná v exkluzívnej
  sivej metalíze Frozen Brooklyn Grey. Tento odtieň sa ideálne dopĺňa s
  odhalenými povrchmi z uhlíkových vlákien a s červenými akcentmi, čím
  vytvára vizuálne výrazný vzhľad športovej čistoty. Na požiadanie si
  môžu zákazníci zvoliť svoj nový model BMW M4 CSL v bielej farbe Alpine
  White alebo čiernej metalíze Sapphire Black.</p>
<p> </p>
<p>Štruktúru komponentov karosérie z uhlíkových vlákien vidno na rôznych
  oblastiach, vrátane dvoch vyrezávaných zárezov na kapote. Povrchy
  prelisov, ktoré nie sú lakované vo farbe karosérie, navyše zvýrazňujú
  červené obrysy. Červené línie nového modelu BMW M4 CSL zvýraznia aj
  dve lamely na streche z CFRP, obrysy jeho bočných prahov, čierne znaky
  modelu a pre toto vozidlo špeciálne vytvorené aerodynamické prvky CFRP
  v prednom nárazníku.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Laserlight: žlté svetlomety a inovatívne zadné svetlá.</strong></p>
<p>Ďalší výrazný doplnok prednej časti nového modelu BMW M4 CSL
  vytvárajú na želanie dodávané svetlomety BMW Laserlight. Pri uvítacom
  efekte, ktorý sa spustí pri odomykaní dverí, ako aj pri zapnutí
  stretávacích a diaľkových svetiel, sa tieto svetlomety rozsvietia
  najprv žltou, až potom bielou farbou, čím pripomínajú vzhľad úspešných
  pretekárskych vozidiel z kategórie GT.</p>
<p> </p>
<p>Zadné LED svetlá nového modelu BMW M4 CSL štandardne využívajú
  technológiu debutujúcu v sériovo vyrábanom automobile. Ich sklenené
  kryty majú votkané zložité svetelné vlákna osvetlené laserovou
  technológiou, čím sa na povrch svetiel dostáva žiarivá štruktúra. To
  vytvára veľmi výrazný svetelný podpis, ktorý je v tme rozpoznateľný aj
  z veľkej vzdialenosti.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Šesťvalcový radový motor s pretekárskymi génmi.</strong></p>
<p>Pre model BMW M4 CSL špeciálne upravená pohonná jednotka vychádza z
  rovnakého vysokootáčkového šesťvalcového radového motora s
  technológiou M TwinPower Turbo, aký sa nachádza v pretekárskom vozidle
  BMW M4 GT3. Jeho značné výkonové rezervy umožnili veľký nárast výkonu
  bez toho, aby museli robiť nejaké ústupky v stabilite alebo odolnosti.
  Kľúčom k tomuto nárastu výkonu bolo zvýšenie maximálneho plniaceho
  tlaku dvoch mono-scroll turbodúchadiel z 1,7 baru na 2,1 baru a
  špecifické vylepšenia ovládania motora. Motor modelu BMW M4 CSL
  vyvinie maximálny krútiaci moment 650 Nm medzi 2 750 a 5 950 ot./min.,
  jeho maximálny výkon 405 kW (550 k) vrcholí pri 6 250 ot./min.</p>
<p> </p>
<p>Konštrukcia 3,0-litrového motora odvodeného priamo z pretekárskej
  verzie, sa zameriava priamo na vysoké otáčky a maximálny výkon.
  Uzavretá konštrukcia kľukovej skrine pomáha k zvýšeniu jej tuhosti,
  zatiaľ čo ľahký kovaný kľukový hriadeľ jej umožňuje zvládnuť extrémne
  vysoké úrovne krútiaceho momentu. Ďalšou špeciálnou vlastnosťou M je
  vnútro hlavy valcov vyrobené technikou 3D tlače.</p>
<p> </p>
<p>Systém chladenia aj prívodu oleja sú navrhnuté tak, aby zvládli
  vysoké výzvy, ktoré predstavuje jazda na trati. Dvojitý výfukový
  systém s elektricky ovládanými klapkami a titánovým zadným tlmičom s
  minimálnou hmotnosťou navyše vytvára emocionálne príťažlivý zvuk
  motora inšpirovaný pretekárskym automobilom vytvorený špeciálne pre
  nový model BMW M4 CSL.</p>
<p> </p>
<p>Výkon motora sa prenáša na zadné kolesá nového modelu BMW M4 CSL cez
  osemstupňovú prevodovku M Steptronic so softvérom Drivelogic.
  Upevnenia motora a prevodovky vytvorené špeciálne pre tento model
  zaisťujú, že výkon motora sa výnimočne rýchlo a priamo premietne do
  dynamických jazdných vlastností. Pevnejšie spojenie motora a
  prevodovky s konštrukciou vozidla zreteľne cítiť najmä pri ostrej jazde.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Zvýšená tuhosť karosérie, špeciálne upravená technológia podvozka.</strong></p>
<p>Rovnako ako motor v novom modeli BMW M4 CSL, ťaží z množstva
  vylepšených detailov, ktoré sa prispôsobili výkonnostným vlastnostiam
  pohonnej jednotky, aj technológia jeho podvozku. Úpravy zohľadňujú
  podstatné zníženie hmotnosti vozidla a špecifické vylepšenia tuhosti
  karosérie, čo umožňuje posunúť kombináciu pre automobily značky BMW
  typických vlastností ako obratnosť, dynamika a presnosť, do nových výšin.</p>
<p> </p>
<p>Úplne novo navrhnutá rozpera medzi prednými tlmičmi umiestnená
  motorovom priestore zvyšuje tuhosť karosérie nového modelu BMW M4 CSL
  na vyššiu úroveň. Pomocou digitálnych modelov sa tvar hliníkových
  odliatkov medzi uloženiami pružinových vzpier a prednou časťou presne
  prispôsobila silám, ktoré vznikajú v rôznych jazdných situáciách.</p>
<p> </p>
<p>Špeciálne pre tento model vyladená kinematika náprav a nastavenie
  odklonu kolies, tlmiče, pomocné pružiny a stabilizátory upravujú
  presnosť riadenia, prenos bočných ovládacích síl v zákrutách, odozvu
  pruženia a tlmenia a postavenie kolies. Špecifické odpruženie kolies
  sa v porovnaní s modelom BMW M4 Competition Coupé spojilo aj so
  znížením svetlej výšky o osem milimetrov. V zozname štandardnej výbavy
  špeciálneho modelu sa nachádzajú aj adaptívne M odpruženie s
  elektronicky ovládanými tlmičmi, elektromechanický posilňovač riadenia
  M Servotronic s variabilným prevodom a M karbón keramické brzdy.
  Verzia špeciálneho M integrovaného brzdového systému ponúka vodičovi
  vynikajúci cit v pedále aj pri posúvaní dynamických limitov a v
  nepriaznivých podmienkach na ceste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Funkcia M Traction Control upravená pre používanie na okruhu.</strong></p>
<p>Štandardne dodávaná funkcia M Traction Control so špecifickým
  naladením pre používanie na okruhu umožňuje vodičovi nastaviť si
  individuálne hraničné hodnoty pre obmedzenie preklzu kolies. Na suchom
  povrchu pomáhajú nastavenia systému M Traction Control na hodnoty 1 až
  5 vodičovi jazdiť kontrolovanými driftmi. Úrovne 6 až 10 sú založené
  na aplikácii vyvinutej pre pretekárov cestovných automobilov a berú do
  úvahy podmienky povrchu a teplotu pneumatík, aby sa maximalizovala
  trakcia a smerová stabilita.</p>
<p> </p>
<p>Štandardne sa dodávajú aj špeciálne kované M disky kolies z ľahkej
  zliatiny v exkluzívnom dizajne s priečnymi lúčmi (19 palcov na prednej
  náprave a 20 palcov vzadu). Sú obuté do vysokovýkonných pneumatík
  špeciálne vyvinutých pre tento špeciálny model s rozmermi 275/35 ZR19
  (vpredu) a 285/30 ZR20 (vzadu).</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Výbava navrhnutá tak, aby poskytovala pocit z pretekárskeho
    vozidla a zaručila každodennú použiteľnosť.</strong></p>
<p>Špecifické prvky výbavy dodávajú modelu BMW M4 CSL výraznú rovnováhu
  medzi purizmom športového vozidla, neobmedzenou každodennou
  použiteľnosťou a exkluzívnou prémiovou substanciou. Škrupinové sedadlá
  M Carbon pre vodiča a spolujazdca sa vyznačujú samonosnou štruktúrou
  CFRP a odstránením prvkov zvyšujúcich pohodlie. Majú pevný uhol
  operadla, pozdĺžne sa nastavujú manuálne a výška sedadla sa upravuje
  iba v dielni pomocou trojstupňového skrutkového spojenia. Škrupinové
  sedadlá M Carbon majú tiež odnímateľné opierky hlavy a umožňujú
  integráciu systému šesťbodových bezpečnostných pásov.</p>
<p> </p>
<p>Dokonalú atmosféru na palube pre koncentrovanú radosť z jazdy
  pomáhajú vytvoriť aj M volant z Alcantary, antracitové čalúnenie
  stropu, ozdobné lišty v interiéri z uhlíkových vlákien, nápisy CSL na
  sedadlách, stredovej konzole a zadnom paneli, ako M-špecifické
  displeje. Štandardom je aj rozšírené použitie kožených prvkov Merino a
  M bezpečnostné pásy. V zadnej časti sa nachádzajú aj dva úložné
  priestory na prilby.</p>
<p> </p>
<p>Riadiaci/ovládací systém upravený pre modely M obsahuje tlačidlo M
  Setup pre priamy prístup k mnohým nastaveniam vozidla a dve tlačidlá M
  na volante na uloženie preferovaných konfigurácií. Súčasťou
  štandardnej výbavy je aj systém M Drive Professional vrátane systému
  na analýzu driftov M Drift Analyzer a okruhové stopky M Laptimer, plus
  tlačidlo M Mode na aktiváciu nastavení ROAD, SPORT a TRACK.</p>
<p> </p>
<p>Rovnako štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional
  zahŕňa plne digitálne zoskupenie obrazoviek, ktoré tvorí prístrojová
  doska s 12,3-palcovou uhlopriečkou za volantom a 10,25-palcová
  stredová dotyková obrazovka. Medzi jeho funkcie patrí navigačný systém
  BMW Maps, inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal
  Assistant, integrácia mobilného telefónu, možnosť telefonovania s
  bezdrôtovým nabíjaním a Wi-Fi rozhranie. BMW Head-Up Display s prvkami
  špecifickými pre modely M a zaznamenávanie jazdy BMW Drive Recorder
  tvoria súčasť ponuky na zozname doplnkov dodávaných na želanie.</p>
<p> </p>
<p>Rad prvkov zvyšujúcich komfort a asistenčných systémov pre vodiča
  namontovaných v modeli BMW M4 CSL sa zameriava na to podstatné, v
  súlade s jeho inteligentnou odľahčenou konštrukciou a puristickou
  koncepciou vozidla. Štandardná výbava zahŕňa automatickú klimatizáciu,
  parkovacie snímače Park Distance Control, predný predkolízny asistent
  Front Collision Warning, výstrahu pred opustením jazdného pruhu Lane
  Departure Warning a informácie o rýchlostných obmedzeniach Speed Limit
  Info. Na želanie je k dispozícii dvojzónová automatická klimatizácia,
  alarm a asistenčné systémy vodiča Driving Assistant a Parking Assistant.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI,
  Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a
  motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového
  financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a
  montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo
  viac ako 140 krajinách.</p>
<p>Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac
  než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V
  hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
  celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group
  zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení
  a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
  preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti
  všetkých produktov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The BMW M4 CSL<br clear="all" /></strong>Combined fuel
  consumption: 10.1 – 9.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 227 – 222
  g/km according to WLTP; NEDC data: - ,</p>
<p>* All figures relating to performance, fuel/electric power
  consumption and emissions are provisional.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 20 May 2022 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 19 May 2022 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/41c089d3-6afa-4e87-878f-03cf1de38339/500_P90461734_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/41c089d3-6afa-4e87-878f-03cf1de38339/500_P90461734_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/41c089d3-6afa-4e87-878f-03cf1de38339/P90461734_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90461734_highRes_the-new-bmw-m4-csl-o.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>YAK.SHA, BMW M4 Competition x KITH a Auto Palace Bratislava: Absolútne exkluzívne spojenie.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/yaksha-bmw-m4-competition-x-kith-a-auto-palace-bratislava-absolutne-exkluzivne-spojenie/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/yaksha-bmw-m4-competition-x-kith-a-auto-palace-bratislava-absolutne-exkluzivne-spojenie/</guid><pp:caseid>809073</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Na Slovensko prišiel jeden z globálnych 150 kusov modelu BMW M4 KITH. Ide o výsledok exkluzívnej spolupráce medzi automobilkou BMW a newyorskou lifestylovou značkou KITH. Jediné vozidlo na Slovensku si našlo svojho majiteľa prostredníctvom predajcu Auto Palace a zoznámil sa s ním aj slovenský kreatívny tvorca YAK.SHA - jeden z priekopníkov streetwearovej kultúry u nás.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Bratislava.</strong> Iba niekoľko týždňov po svetovej premiére
  predstavila divízia BMW M veľmi špeciálnu edíciu modelu BMW M4
  Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 234 g/km). Verzia BMW M4
  Competition x KITH limitovaná na 150 kusov vznikla v spolupráci s
  newyorskou lifestylovou značkou KITH a dostala výnimočné dizajnové
  prvky interiéru a exteriéru. Divízia BMW M GmbH prevzala náboj od
  mladej a vplyvnej módnej scény a prepracovala ho v spolupráci s
  moderným umelcom menom FUTURA 2000. Pre zakladateľa spoločnosti Kith a
  zároveň priaznivca značky BMW, Ronnieho Flega, znamená táto spolupráca
  uzatvorenie emocionálneho kruhu.  KITH pri tejto príležitosti
  priniesla do všetkých svojich kamenných aj online obchodov 96-kusovú
  kolekciu exkluzívne vytvoreného oblečenia a doplnkov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Pozdrav od slovenskej street scény</strong></p>
<p>Možnosť stretnúť sa s týmto výnimočným vozidlom využil aj slovenský
  kreatívny umelec YAK.SHA, jeden z priekopníkov streetwearovej kultúry
  u nás. Založil jeden z prvých streetwearových obchodov na Slovensku a
  taktiež kreatívny dom F*CK THEM, ktorý patrí medzi najúspešnejšie
  hudobné vydavateľstvá s urban music na Slovensku. Aktuálne sa stal
  výkonným riaditeľom hudobného vydavateľstva Def Jam Recording Czech
  and Slovakia, ktoré stojí za interpretmi ako Rihanna, Justin Bieber,
  Kanye West a ďalší. Zároveň vedie kreatívny dom LOVE THEM WORK(s),
  ktorý pomáha klientom budovať love brandy.</p>
<p>YAK.SHA so svojim kreatívnym tímom LOVE THEM WORK(s) vytvoril video,
  ktorého zámerom je, aby dobre fungovalo pre všetky zúčastnené strany.
  Vizuál nie je len o predstavení značky KITH, alebo len značky BMW, no
  v krátkom videu vidno oba dva svety spojené v spoločnom projekte. KITH
  a YAK.SHA. Je za videom len náhodné stretnutie, alebo je za tým aj
  hlbšie prepojenie? Hovorí samotný YAK.SHA: „KITH už roky patrí medzi
  moje najobľúbenejšie streetwearové značky a ich prácu sledujem od
  úplne prvej malej sneakers predajne v New Yorku. Ich rast je veľmi
  inšpiratívny a ich spolupráce s inými spoločnosťami legendárne, takže
  som nesmierne rád, že môžem byť aj touto formou malou súčasťou ich práce.“</p>
<p> </p>
<p>Klip, ktorý vznikol pod jeho kreatívnym vedením, si záujemcovia môžu
  pozrieť na <a href="https://www.instagram.com/p/CXgte4wF5G7/">Instagrame.</a>
  Nakrúcal sa v bratislavskej predajni značky BMW Auto Palace a jeho
  výnimočnosť podčiarkuje aj fakt, že v ňom účinkuje jediné vozidlo
  z limitovanej 150-kusovej série BMW M4 Competition x KITH, ktoré
  prišlo na Slovensko a už má aj svojho majiteľa.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Špičková technika</strong></p>
<p>Modely špeciálnej edície BMW M4 Competition x KITH majú rovnaké
  technické vlastnosti ako model BMW M4 Competition Coupé. Nový radový
  6-valcový motor využíva najmodernejšiu technológiu M Twin Power Turbo,
  ktorá mu pomáha dosahovať výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 650
  Nm. Výkon prenáša na kolesá štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka
  M Steptronic so softvérom Drivelogic. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá
  iba 3,9 sekundy, rýchlosť 200 km je na tachometri za 12,5 sekundy.
  Okrem klasického pohonu zadných kolies si možno BMW M4 Competition x
  KITH, rovnako ako BMW M4 Competition Coupé, objednať aj s pohonom
  všetkých kolies M xDrive.</p>
<p>V interiéri modelu BMW M4 Competition x KITH sa nachádzajú
  trojfarebné škrupinové sedadlá M Carbon s ozdobami BMW M svetlomodrej
  a červenej farby, ktoré na čiernej koži Merino vytvárajú príťažlivý
  výsledok. Nápis KITH je všitý do čiernej kože predných a zadných
  opierok hlavy a nachádza sa aj na stredovej lakťovej opierke. Na
  stredovej konzole sa nachádza aj exkluzívny znak s logom KITH a s
  pásikmi BMW M. Podsvietené logo M na predných opierkach má aj nápis KITH.</p>
<p> </p>
<p>Viac obrázkov a video k modelu na <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">linku tu</a>.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 17 Jan 2022 16:09:17 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 17 Jan 2022 15:09:17 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/30417f03-d1e7-47e3-ab56-2144746308cc/500_P90403623_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/30417f03-d1e7-47e3-ab56-2144746308cc/500_P90403623_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/30417f03-d1e7-47e3-ab56-2144746308cc/P90403623_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90403623_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Jedinečné pohľady na BMW M4 – fotograf v digitálnom dialógu s dizajnérom BMW.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/jedinecne-pohlady-na-bmw-m4---fotograf-v-digitalnom-dialogu-s-dizajnerom-bmw/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/jedinecne-pohlady-na-bmw-m4---fotograf-v-digitalnom-dialogu-s-dizajnerom-bmw/</guid><pp:caseid>808880</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Jedinečné pohľady na BMW M4 – fotograf Radu Chindriş v digitálnom dialógu s Domagojom Dukecom, vedúcim BMW Design.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Fotografia prostredníctvom rámovania a
  expozície vytvára subjektívny obraz a je príležitosťou na vytvorenie
  nových perspektív. Toto bol východiskový bod jedinečného dialógu o
  novom modeli BMW M4 medzi fotografom Radu Chindrişom a Domagojom
  Dukecom, vedúcim dizajnu značky BMW.</p>
<p> </p>
<p>Všetko to spustil Radu, ktorý vytvoril špeciálne fotografie nového
  modelu a odhalil ho prostredníctvom veľkolepých detailov. S tesným
  rámovaním a precíznym ovládaním odrazu, ktorý využíva techniku
  opakovanej expozície a „light painting, čiže maľovania svetlom“,
  fotograf zvýraznil každú líniu a povrch vozidla BMW M4 – mimoriadne
  športového modelu, ktorý svoj výkon umocňuje prostredníctvom
  extrovertných tvarov plných napätia. Celkovo vznikla séria 5 rámov,
  ktoré zvýrazňujú a do popredia vyťahujú skryté detaily a dokonale
  zvýrazňujú sochársky navrhnutý tvar karosérie.</p>
<p> </p>
<p>Fotografie si následne dôsledne pozrel Domagoj Dukec, vedúci dizajnu
  automobilky BMW. Zareagoval tak na fotografickú výzvu a poskytol
  vnútorný pohľad, interpretáciu obsahu, ktorý odhalila každá
  fotografia. Bolo to jedinečné (opätovné) stretnutie tvorcu s dielom,
  pričom všetko bolo filtrované cez objektív fotoaparátu.</p>
<p> </p>
<p>Výsledkom je súbor piatich koláží, ktoré spájajú obrazy Radua
  Chindrişa a výpovede Domagoja Dukeca. Je to pozvánka na objavovanie
  spolu s dvoma vynikajúcimi sprievodcami – precízne vyhotovenou
  fotografiou a vysvetlením tvorcu. Tento jedinečný dialóg medzi
  rumunským fotografom Radu Chindrişom a Domagojom Dukecom, šéfom
  dizajnu automobilky BMW, sa v najbližších mesiacoch predstaví formou
  výstav organizovaných oficiálnymi predajcami BMW M v Rumunsku.</p>
<p> </p>
<p>„BMW M4 je skutočná socha, ktorú môžete skúmať pohľadom z akéhokoľvek
  bodu v jej okolí. Okrem toho svetlo dokáže skryť, alebo zvýrazniť
  mnoho detailov. V každom okamihu môžete objaviť nové prvky, ktoré vás
  budú fascinovať,“ vysvetľuje Radu Chindriş svoje zážitky s objavovaním.</p>
<p> </p>
<p>Domagoj Dukec o piatich fotografiách</p>
<p>„Páči sa mi, ako sme kombinovali symetriu a krásne tvary modelu BMW
  M4. Rovnováha medzi zárezmi na kapote, otvormi na obličkách
  a napríklad aj zabudovanie loga BMW, pôsobí, podľa mňa, veľmi umelecky.“</p>
<p> </p>
<p>„Pozrite sa, ako presne je navrhnutá predná časť. Otvor na obličky
  bez riadneho rámu – alebo čisté rezy v kapote. Skoro, ako keby sme
  pracovali s ostrým nožom.“</p>
<p> </p>
<p>"Odtrhová hrana z uhlíkových vlákien, veľmi trojrozmerne
  spracované zadné svetlá a výrazný difúzor dotvárajú čaro špecifického
  dizajnu vozidla s označením M. Takto budú ostatní ľudia vidieť tento
  automobil na ulici najčastejšie – zozadu.“</p>
<p> </p>
<p>„Veľmi sa mi páči tento pohľad na prednú časť M4. Vyzerá to, že idete
  popri zaparkovanom vozidle, ale núti vás to zastať a nasávať tento
  výrazný dizajn. Prvky obličiek sú navrhnuté ako veľmi otvorené – a
  spolu s tvarmi kapoty vyzerajú ako dve turbíny prechádzajúce
  karosériou auta.“</p>
<p> </p>
<p>„Detaily sú pre mňa mimoriadne dôležité – pozrite sa na túto mriežku
  s logom M4 Competition alebo na rafinované kolesá. Páči sa mi, ako sme
  do týchto detailov zapracovali veľa čiernej farby – dáva to expresívny nádych.“</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020
  zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1.
  júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu
  prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita
  poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu
  a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré
  pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické
  potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi
  slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu,
  transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 27 Oct 2021 09:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 27 Oct 2021 07:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/38dd9bc2-9fee-4ccc-8dca-106a17f55cc7/500_P90436825_highRes_dialogue-radu-chindr.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/38dd9bc2-9fee-4ccc-8dca-106a17f55cc7/500_P90436825_highRes_dialogue-radu-chindr.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/38dd9bc2-9fee-4ccc-8dca-106a17f55cc7/P90436825_highRes_dialogue-radu-chindr.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90436825_highRes_dialogue-radu-chindr.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Dobrodružstvo v lakovni - Trvalo udržateľne vyrábané a vysoko individuálne: Malá séria modelov BMW M4 vzniká pomocou nového procesu lakovania.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/dobrodruzstvo-v-lakovni---trvalo-udrzatelne-vyrabane-a-vysoko-individualne-mala-seria-modelov-bmw-m4-vznika-pomocou-noveho-procesu-lakovania/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/dobrodruzstvo-v-lakovni---trvalo-udrzatelne-vyrabane-a-vysoko-individualne-mala-seria-modelov-bmw-m4-vznika-pomocou-noveho-procesu-lakovania/</guid><pp:caseid>808913</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Závod spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing pripravuje nový proces lakovania +++ Aplikácia farby bez prestriekania otvára široké spektrum možností individualizácie +++ Unikátna kombinácia výhod pre zákazníkov a trvalej udržateľnosti +++ Technológia zvyšuje efektivitu využívania zdrojov a energie +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov/Dingolfing.</strong> Závod spoločnosti BMW Group v
  meste Dingolfing pripravuje nový proces lakovania bez prestriekania,
  ktorý umožňuje použitie niekoľkých farieb laku a aplikáciu vzorov bez
  šablón alebo zakrývania vozidla. Vysoko inovatívna metóda aplikácie
  nielenže zákazníkom zvyšuje mieru individualizácie, ale znížením
  množstva odpadu a spotreby energie prispieva aj k trvalej
  udržateľnosti. Technológia sa prvýkrát používa na 19 vozidiel BMW M4
  Coupé, ktoré čoskoro zídu z výrobnej linky v závode Dingolfing s
  vlastným dvojfarebným lakovaním a identifikáciou M4 na kapote a na
  zadných dverách.</p>
<p> </p>
<p>Milan Nedeljković, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG, zodpovedný
  za výrobu: „Od našej výroby očakávame najvyššie štandardy účinnosti,
  trvalej udržateľnosti a digitalizácie. Táto inteligentná technológia
  lakovania spĺňa všetky požiadavky na inovatívny výrobný proces a
  zákazníkom prináša jedinečné výhody.”</p>
<p> </p>
<p>Spoločnosť BMW Group v spolupráci so strojárskou spoločnosťou Dürr,
  ktorá sa zaoberá zariadeniami pre výrobné závody, vyvinula nový
  aplikačný proces EcoPaintJet Pro pre vodou riediteľné základné laky a
  2K číry lak. Pri konvenčnom postupe sa farba rozprašuje rotujúcim
  zvonom s 35- až 55 000 otáčkami za minútu a elektrostaticky prilieha
  ku karosérii. Nová metóda funguje bez elektrostatiky, namiesto toho sa
  spolieha na prúdovú aplikáciu. Farba sa nanáša pomocou clonovej dosky,
  ktorá umožňuje vysokú mieru vytvorenia okraja s premenlivou hrúbkou
  farby medzi 1 a približne 50 milimetrami. To si od robotickej aj
  aplikačnej technológie vyžaduje maximálnu presnosť. Taktiež to
  znamená, že možno použiť dve rôzne farby laku, napríklad pre
  kontrastnú strechu a pruhy a iné vzory sa môžu nachádzať napríklad na
  kapote. Ťažiskom vývoja technológie a materiálu bolo dosiahnutie
  maximálneho rozsahu aplikácií. Teraz bude možné lakovať každý vonkajší
  komponent, čo zákazníkom prinesie prakticky neobmedzené možnosti individualizácie.</p>
<p> </p>
<p>Doteraz bolo možné takéto vlastné návrhy realizovať iba pomocou
  manuálneho prekrývania. Nová technológia eliminuje materiálne a
  personálne náklady, ktoré s tým boli predtým spojené. Tento inovatívny
  postup zabraňuje aj takzvanému prestrekovaniu, čiže prebytočným
  časticiam farby, ktoré sa preto už nemusia odstraňovať. Ďalší
  príspevok k trvalo udržateľnej výrobe pochádza z nižšej spotreby
  energie. Keďže už nie je potrebná separácia farby, znižuje sa aj
  potrebné množstvo vzduchu. Pri približne 7 000 prevádzkových hodinách
  to znamená úsporu viac ako 6 000 megawatthodín energie a zníženie
  uhlíkovej stopy o takmer 2 000 ton CO<sub>2</sub> ročne. Vývoj
  inovatívnej technológie lakovania pre ďalšie sériové použitie bude pokračovať.</p>
<p> </p>
<p>S lakom pre malú sériu modelov M4 spoločnosť BMW Group testuje
  možnosti nového postupu. Tieto jedinečné vozidlá budú najprv súčasťou
  vlastnej flotily spoločnosti. Sériové uvedenie pilotného procesu
  lakovania do výrobnej siete spoločnosti BMW Group sa má začať v roku 2022.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Kontakt pre médiá:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020
  zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p> </p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.</p>
<p> </p>
<p>Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v
  Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p>
<p> </p>
<p>Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1.
  júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu
  prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita
  poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu
  a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré
  pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické
  potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi
  slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu,
  transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M4,Locations,Production Plants,Research &amp; Development,Production,G82,Environment,Sustainability,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 01 Oct 2021 10:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 01 Oct 2021 08:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/932fbbc6-402d-43cf-a3ee-82bd21fff171/500_P90437057_highRes_bmw-group-plant-ding.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/932fbbc6-402d-43cf-a3ee-82bd21fff171/500_P90437057_highRes_bmw-group-plant-ding.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/932fbbc6-402d-43cf-a3ee-82bd21fff171/P90437057_highRes_bmw-group-plant-ding.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90437057_highRes_bmw-group-plant-ding.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M Engine Talk: Stretnutie BMW M4 s BMW M4 GT3.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-engine-talk-stretnutie-bmw-m4-s-bmw-m4-gt3/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-engine-talk-stretnutie-bmw-m4-s-bmw-m4-gt3/</guid><pp:caseid>808982</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Video predstavuje spoločný technický základ motorov BMW M4 Competition a pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><div>
  <p>Mníchov. Od sériovej výroby až po pretekársky okruh a späť: 2. diel.</p>
  <p>Po videu BMW M Design Talk (<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">sledujte
    tu</a>) zameranom na dizajn odhaľuje BMW M GmbH nové video
    predstavujúce srdce, ktoré zdieľa nové pretekárske BMW M4 GT3 a
    sériový model BMW M4 Competition *. V časti BMW M4 Engine Talk
    Marcus Engelke, projektový vedúci poháňacej sústavy BMW M4 a Ulrich
    Schulz, riaditeľ motorov BMW Motorsport, objasňujú detaily radového
    šesťvalca M TwinPower Turbo, ktorý je základom v oboch zmieňovaných vozidlách.</p>
  <p> </p>
  <p>"510 koní a 650 Newton-metrov - to je najsilnejší radový
    šesťvalec, ktorý sme kedy použili v sériovom automobile,"
    povedal Marcus Engelke na začiatku videa. "590 koní a 700
    Newton-metrov - to je najsilnejší radový šesťvalec, ktorý kedy BMW
    inštalovalo do pretekárskeho vozidla od doby BMW M1 Group 5,"
    dodáva Ulrich Schulz. Obaja inžinieri ďalej popisujú, ako je
    neuveriteľne podobný motor v BMW M4 Competition s jeho náprotivkom v
    novom vrcholnom pretekárskom modely od BMW M Motorsport. V súčasnej
    dobe je BMW M4 GT3 v poslednom roku svojho vývoja a od roku 2022
    bude tímom BMW M Motorsport pomáhať v bojoch o víťazstvá a tituly v
    pretekoch automobilov GT.</p>
  <p> </p>
  <p>Už technika sériového motora pre M modely, medzi ktorú patrí blok
    motora, hlava valcov, rozvodový mechanizmus, kľukový hriadeľ a
    ojnice, je navrhnutá tak, aby podávala vynikajúce výkony na
    pretekárskych okruhoch, a je teda ideálnym východiskovým bodom pre
    pretekársku jednotku. Engelke a Schulz podrobne ukazujú, ako je
    motor umiestnený a inštalovaný v rôznych automobiloch, a dokladajú
    svoje informácie pomocou zrozumiteľných náčrtkov. Tým jasne
    demonštrujú, aké sú špecifické požiadavky na motor pre produkčné a
    pretekárske vozidlá.</p>
  <p> </p>
  <p>Okrem predstavenia motorov ukazujú inžinieri aj jednotlivé
    komponenty týchto motorov - napríklad mazanie so suchou kľukovou
    skriňou a škrtiace klapky pretekárskeho motora alebo medzichladič
    motora BMW M4 Competition. Ukazujú tiež diely, ktoré sú u oboch
    jednotiek identické, ako napríklad ojnica s piestami či obal
    turbodúchadla, a do pretekárskeho motora prechádzajú v nezmenenej podobe.</p>
  <p> </p>
  <p>"Spolu s používaním mnohých rovnakých dielov úzko
    spolupracujeme tiež na strane výroby. Celý motor je zostavovaný mimo
    sériovú výrobnú linku a vzniká neďaleko odtiaľ," hovorí Markus
    Engelke; vysvetľuje tak, že motor BMW M4 Competition vzniká v BMW M
    na ulici Preussenstrasse v Mníchove. "Uzatvárame celý
    kruh," vysvetľuje Ulrich Schulz. "BMW M a BMW Motorsport
    majú spoločnú históriu a všetko to začalo na Preussenstrasse."</p>
  <p> </p>
  <p>
    <strong>Kontakt:</strong></p>
  <p>BMW Slovenská republika</p>
  <p>Milan Stupka</p>
  <p>Corporate Communications Manager</p>
  <p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
  <p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
  <p>
    <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
  <p> </p>
  <p>Média web stránka:  <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/sk/https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
  <p>Facebook: <a href="http://www.facebook.com/BMWGroup">http://www.facebook.com/BMWGroup</a></p>
  <p>Twitter: <a href="http://twitter.com/BMWGroup">http://twitter.com/BMWGroup</a></p>
  <p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWGroupview">http://www.youtube.com/BMWGroupview</a></p>
  <p>Google+: <a href="http://googleplus.bmwgroup.com/">http://googleplus.bmwgroup.com</a></p>
  <p> </p>
  <p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby
    elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa
    európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase
    typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
    smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
    výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
    zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
    výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách
    CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
    osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
  <p> </p>
  <p> </p>
  <p>
    <strong>BMW Group</strong></p>
  <p>
    <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
    BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov
    na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a
    služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych
    podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako
    140 krajinách.</p>
  <p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3
    mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V
    hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur,
    celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31.
    decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
  <p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
    zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť
    preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
    hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
    produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
  <p> </p>
  <p>
    <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku<br />
      <br /></strong></p>
  <p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
    Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
    dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
    sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
    automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
  <p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
    Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
    Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
    Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
    Regnum Košice v Košiciach.</p>
  <p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
    spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
  <p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave
    a v Košiciach.</p>
  <p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
    Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
  <p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
    celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
    poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p></div>
<div>
  <div> </div></div><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M4 Competition:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg imp]
  in the WLTP cycle, 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp] in NEDC; CO2 emissions
  combined: 233 – 227 g/km in WLTP, 234 g/km in NEDC.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.  </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 20 May 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 19 May 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/bffa8c12-e690-4bb3-968d-57a2b0d4ecb8/500_P90418592_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/bffa8c12-e690-4bb3-968d-57a2b0d4ecb8/500_P90418592_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/bffa8c12-e690-4bb3-968d-57a2b0d4ecb8/P90418592_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90418592_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M Design Talk: BMW M4 sa stretáva s BMW M4 GT3.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-design-talk-bmw-m4-sa-stretava-s-bmw-m4-gt3/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-m-design-talk-bmw-m4-sa-stretava-s-bmw-m4-gt3/</guid><pp:caseid>808879</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Video vyzdvihuje spoločný základ modelu BMW M4 Competition a pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Zo sériovej výroby na pretekársky okruh a
  naspäť. Divízia BMW M GmbH ponúka pohľady do zákulisia vývoja nového
  pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3 a odhaľuje niektoré fascinujúce
  podobnosti medzi novou vlajkovou loďou v ponuke BMW M Motorsport a
  sériovo vyrábaným modelom BMW M4 Competition (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,2 – 9,9 l/100 km podľa cyklu WLTP, 10,2 l/100 km podľa
  cyklu NEDC; kombinované emisie CO2: 233 – 227 g/km podľa cyklu WLTP,
  234 g/km podľa cyklu NEDC).</p>
<p> </p>
<p>Dizajnéri a konštruktéri z programu vývoja sériových vozidiel BMW a z
  divízie BMW Motorsport predstavujú zaujímavé detaily na oboch
  vozidlách, pričom o svoje pohľady sa v rámci seriálu BMW Design Talk
  podelia Anne Forschner, dizajnérka exteriéru modelu BMW M4 Competition
  a Michael Scully, riaditeľ oddelenia BMW Group Designworks Global
  Automotive. Video odštartuje rozhovor, v ktorom sa Forschner a Scully
  zhovárajú o najvýraznejšom dizajnovom prvku oboch vozidiel: o
  obličkách na maske chladiča. „Všetky automobily BMW M dokážu
  polarizovať, čo znamená, že nemusia automaticky osloviť všetkých. Ich
  vplyv na ľudí je fyzický aj emotívny, vraví Forschner. „Obličky na
  mriežke chladiča si zachovávajú tvary zo sériového vozidla, zatiaľ čo
  ich vnútorná strana je úplne otvorená a pokrýva všetky potreby vozidla
  na chladenie motora modelu BMW M4 GT3,” vysvetľuje Scully. Model BMW
  M4 GT3, ktorý sa momentálne nachádza vo finálnej fáze testovania,
  vznikal tak, aby v roku 2022 pomohol tímom BMW M Motorsport po celom
  svete bojovať o víťazstvá v pretekoch a o tituly.</p>
<p> </p>
<p>Scully pokračuje: „Model BMW M4 GT3 dostal v predných rohoch svetlá,
  ktoré sa nachádzajú na miestach, kde majú sériovo vyrábané vozidlá
  aerodynamické záclonky air curtain. Aerodynamicky náročným priestorom
  vozidla tak dodávajú identitu a vizuálnu štruktúru. Ich bumerangový
  tvar vytvára prirodzený tieň prednej časti sériového vozidla a počas
  rýchlych nočných etáp vytrvalostných pretekov zaručuje potrebnú
  viditeľnosť.” Pri pohľade zboku je jasné, že pretekárske vozidlo
  využíva rovnaké usporiadanie dizajnových prvkov ako sériové vozidlo:
  ide najmä o neprerušené orámovanie, ktoré vytvára vrchná časť
  karosérie, A-stĺpik, detail na prednom blatníku a smerom dohora
  stúpajúca spodná časť karosérie.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Strecha s dvoma pozdĺžnymi prelismi a s výrazne skloneným zadným
  oknom patrí medzi spoločné prvky modelov BMW M4 Competition a BMW M4
  GT3. Tieto prvky umožňujú ideálne prúdenie vzduchu na zadné krídlo
  pretekárskeho vozidla. Azda najväčšie rozdiely medzi oboma vozidlami
  sa nachádzajú na zadnej časti. „Niektoré partie zadnej časti modelu
  BMW M4 GT3 sú úplne rovnaké, no niekde vyzerajú úplne rozdielne,”
  vraví Anne Forscher. „Pretekárske vozidlo je na každej strane o 75 mm
  širšie, no zachovali sme zadné svetlá sériového vozidla a rovnaké sú
  aj kontúry veka batožinového priestoru,” dodáva Michael Scully.</p>
<p> </p>
<p>Forschner poukazuje na to, koľko podobností je medzi oboma vozidlami,
  pričom už štandardný model vyzerá veľmi športovo a poskytuje
  vynikajúci základ pre pretekársku verziu, čo jasne odráža, ako obe
  vozidlá vznikali: „Z cesty na pretekársky okruh a z pretekárskeho
  okruhu naspäť na cestu.” Scully je okrem iného hrdý aj na kolegov zo
  sériovej výroby. „Sériový model BMW M4 Competition predstavuje
  vynikajúci základ, na ktorom vzniklo pretekárske vozidlo. Vyznačuje sa
  ikonickými elementmi a geometriou zameranou na poskytnutie vysokého
  výkonu a účinnosti.”</p>
<p> </p>
<p>Druhé video sa o pár týždňov zameria na spoločné srdce oboch
  vozidiel. V ňom sa budú Marcus Engelke, manažér projektu pohonu BMW M4
  a Ulrich Schultz, riaditeľ konštrukcie pohonov v BMW Motorsport,
  zhovárať o radovom 6-valcovom motore s technológiou M TwinPower Turbo,
  ktorá od začiatku vznikala pre sériové vozidlá aj pre okruhové špeciály.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020
  zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg imp]
  in the WLTP cycle, 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp] in NEDC; CO2 emissions
  combined: 233 – 227 g/km in WLTP, 234 g/km in NEDC. </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Concept Vehicles &amp; Design,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 22 Apr 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 21 Apr 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7f0d1da5-e075-466b-948d-567924fb628e/500_P90418591_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7f0d1da5-e075-466b-948d-567924fb628e/500_P90418591_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7f0d1da5-e075-466b-948d-567924fb628e/P90418591_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90418591_highRes_the-bmw-m4-meets-the.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Vysoký výkon s novými možnosťami: M xDrive debutuje v modeloch BMW M3 a BMW M4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vysoky-vykon-s-novymi-moznostami-m-xdrive-debutuje-v-modeloch-bmw-m3-a-bmw-m4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/vysoky-vykon-s-novymi-moznostami-m-xdrive-debutuje-v-modeloch-bmw-m3-a-bmw-m4/</guid><pp:caseid>808897</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Na mieru vytvorený pohon všetkých kolies M pre nové modely BMW M3 Competition Sedan a BMW M4 Competition Coupé posúva dynamiku, obratnosť a precíznosť na novú úroveň. Modely prídu na trh v júli 2021.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov. </strong>Viac výkonu, viac poháňaných kolies, viac
  nenapodobiteľného pocitu M. Iba pár mesiacov po spustení predaja
  nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé rozširuje divízia BMW M
  GmbH svoju rodinu o ďalšie dva modely. Prvý raz sa do segmentu
  strednej triedy vysoko výkonných športových vozidiel dostáva možnosť
  pohonu všetkých kolies M xDrive. Precízne spojenie výkonu motora s
  prenosom na všetky štyri kolesá prináša modelom BMW M3 Competition
  Sedan s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 — 10,0
  l/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 231 – 228 g/km
  podľa cyklu WLTP) a BMW M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive
  (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 — 10,0 l/100 km podľa cyklu WLTP;
  kombinované emisie CO2: 230 – 227 g/km podľa WLTP) výnimočné dynamické vlastnosti.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Výkon 375 kW (510 k) z radového 6-valcového motora v nových modeloch
  prechádza cez 8-stupňovú automatickú prevodovku M Steptronic s
  radiacim softvérom Drivelogic. Špeciálny pohon všetkých kolies M ho
  následne rozdeľuje medzi predné a zadné kolesá, aby sa tak za každých
  okolností zlepšila obratnosť, smerová stabilita, priľnavosť a dynamika
  na okruhu. Vodičovi to umožní zažiť opojnú verziu výnimočných výkonov
  M, ktoré sa prejavujú, okrem iného, aj mohutnejším zrýchlením. Modely
  BMW M3 Competition Sedan s pohonom xDrive a BMW M4 Competition Coupé s
  pohonom xDrive prídu na trh v júli 2021.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>M xDrive a Aktívny M Diferenciál pre výnimočnú dynamiku jazdy.</strong></p>
<p>Špeciálne nastavené ovládanie rozdeľovania výkonu systému M xDrive
  poskytuje vo vysoko výkonných modeloch od BMW M GmbH zábavnú
  alternatívu ku klasickému pohonu zadných kolies. Súčasťou systému
  pohonu všetkých kolies je aj Aktívny M Diferenciál, ktorý podľa
  aktuálnej potreby zaručuje plne variabilné rozdeľovanie krútiaceho
  momentu medzi zadné kolesá. To pomáha prenášať výkon na cestu bez
  akejkoľvek straty výkonu, zvlášť ak vozidlo jazdí na hrane, prípadne
  má na jednej strane horšiu priľnavosť. Systém M xDrive a Aktívny M
  Diferenciál, spolu so zabudovanou M Trakčnou kontrolou, spolupracujú
  so stabilizačným systémom Dynamic Stability Control (DSC) a v každej
  jazdnej situácii zabezpečujú presné posúdenie aktuálneho stavu. Jasným
  zámerom je poskytnúť mimoriadny zážitok z dynamickej jazdy spojený s M
  pocitom a pritom výrazne zvýšiť trakciu a smerovú stabilitu.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Systém M xDrive využíva rozvodovku s elektronicky ovládanou
  viaclamelovou spojkou, ktorá citlivo rozdeľuje krútiaci moment medzi
  predné a zadné kolesá. Dodávka oleja do lamelovej spojky prešla
  úpravou tak, aby udržiavala vysoký výkon mechanizmu rozdeľovania
  krútiaceho momentu aj počas náročného jazdenia na okruhu. Úlohu
  prenášať výkon k prednému a zadnému diferenciálu plnia rozvodové
  hriadele vytvorené špeciálne pre modely BMW M3 Competition Sedan s
  pohonom M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive. Na
  mieru vznikli aj polosi, ktoré následne prenášajú krútiaci moment z
  diferenciálov vpredu a vzadu priamo na kolesá. Pohon všetkých kolies
  posúva viac výkonu na zadné kolesá v klasickom štýle M. Za bežných
  okolností smeruje výkon na zadné kolesá, predné kolesá vstúpia do hry
  len vtedy, keď zadné už nedokážu preniesť na vozovku viac výkonu.</p>
<p> </p>
<p>Súčasťou stredovej rozvodovky je aj na mieru vytvorená riadiaca
  jednotka a zabudovaný obmedzovač preklzu kolies. Vďaka tomu sa darí
  veľmi rýchlo vyrovnávať akékoľvek rozdiely v rýchlosti otáčania medzi
  prednými a zadnými kolesami bez toho, aby musel zasahovať stabilizačný
  systém DSC. Výsledkom je lepší výkon pohonu všetkých kolies, ktorého
  hlavným poslaním je umocniť pocit neochvejnej stability, ktorým sa
  modely M preslávili aj v mimoriadne dynamických situáciách, ako sú
  napríklad prejazdy zákrutami v kontrolovanom šmyku.</p>
<p> </p>
<p>Vylepšenia trakcie, jazdnej stability, ovládateľnosti a dynamiky,
  ktoré prinieslo spojenie pohonu M xDrive a Aktívneho M Diferenciálu,
  sa prejavujú aj vo výnimočných šprintérskych schopnostiach. Vozidlá
  BMW M3 Competition Sedan s pohonom M xDrive a BMW M4 Competition Coupé
  s pohonom M xDrive potrebujú na zrýchlenie zo stoja na rýchlosť 100
  km/h iba 3,5 sekundy, čo je o 0,4 sekundy rýchlejšie, ako to dokážu
  ich súrodenci s pohonom zadných kolies.</p>
<p> </p>
<p>Výkon motora modelov BMW M3 Competition Sedan s pohonom M xDrive a
  BMW M4 Competition Coupé s pohonom M xDrive dynamicky prenášajú na
  vozovku M disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom 19 palcov vpredu
  a 20 palcov vzadu. Kované disky čiernej farby Jet Black s dvojitými
  lúčmi obúvajú vpredu pneumatiky s rozmerom 275/35 R19 a 285/30 R20
  vzadu. Na požiadanie sa v rovnakom rozmere dodávajú aj špeciálne
  vytvorené okruhové pneumatiky.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Hlavné technické zmeny zlepšujú výkonové vlastnosti.</strong></p>
<p>Technológiu pohonu všetkých kolies dopĺňa v modeloch BMW M3
  Competition Sedan s pohonom M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s
  pohonom M xDrive špeciálne upravená predná náprava typu McPherson ako
  aj zmenená geometria prednej nápravy a individuálne zvolený prevod
  riadenia. Tieto rozsiahle a na mieru vytvorené úpravy pre systém
  pohonu všetkých kolies zaručujú, že existujúce modely s čisto pohonom
  zadných kolies, ako aj ich súrodenci s novým pohonom M xDrive,
  dosahujú nekompromisný technický a konštruktérsky vrchol a pre modely
  M typické vlastnosti riadenia. Pohon všetkých kolies navyše ťaží zo
  špeciálne upraveného systému mazania olejom navrhnutého pre mimoriadne
  dynamický výkon.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>Tri režimy M xDrive umožňujú úpravy M pocitu.</strong></p>
<p>Systém M xDrive umožňuje vodičovi, aby si vlastnosti a výkon pohonu
  všetkých kolies upravil podľa svojich aktuálnych preferencií a
  momentálnej jazdnej situácie. Požadované nastavenie si môže zvoliť
  priamo z ponuky nastavení špeciálneho ovládacieho systému M, kde sú na
  výber tri rôzne režimy rozloženia výkonu. V základnom nastavení 4WD
  ponúka systém pohonu všetkých kolies maximálnu trakciu a precízne
  ovládateľné prejavy vozidla, pričom však neustále zachováva
  preferenciu pohonu zadných kolies. Aktivácia režimu 4WD Sport
  nasmeruje na zadné kolesá ešte väčšiu porciu výkonu motora a to aj v
  mimoriadne dynamických jazdných situáciách, čo sa prejavuje ostrejšou
  ovládateľnosťou. Lineárny nástup bočných síl, typický pre modely M, v
  tomto prípade umožňuje aj prechod do kontrolovaných šmykov. Vodič
  taktiež môže vypnúť stabilizačný systém DSC a zvoliť si režim 2WD, v
  ktorom sa výkon presúva iba na zadné kolesá. Ak je vozidlo vybavené na
  požiadanie dodávaným systémom M Traction Control, vzniká možnosť
  jemného nastavovania v desiatich stupňoch rovnako, ako to ponúkajú
  modely s pohonom iba zadných kolies. Tento spôsob prenosu výkonu bez
  akýchkoľvek zásahov riadiacich systémov podvozka, ktoré by
  stabilizovali vozidlo, umožňuje skúseným jazdcom, aby si vychutnali
  nefalšovaný a puristický zážitok z jazdy, prípadne pomocou na
  požiadanie dodávaného softvéru M Drift Analyzer zlepšovali svoje schopnosti.</p>
<p> </p>
<p>Vodiči si svoje obľúbené nastavenia režimov systému M xDrive môžu
  uložiť ako súčasť individuálnych nastavení M1 a M2 a pridať k nim aj
  nastavenia motora, reakcií odpruženia, riadenia, bŕzd a ďalších
  parametrov. Nastavenia sa následne dajú vyvolať stlačením jedného z
  dvoch tlačidiel M na volante.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Individuálny pocit M: šesť modelov, každý s vlastným charakterom.</strong></p>
<p>Rozšírením modelovej ponuky o dve verzie s pohonom všetkých kolies
  teraz divízia BMW M GmbH ponúka neprekonateľnú paletu vysoko výkonných
  vozidiel strednej triedy. Modely BMW M3 Sedan (kombinovaná spotreba:
  10,2 – 9,9 l/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 231 –
  226 g/km podľa cyklu WLTP) a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba: 10,2
  – 9,9 l/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 231 – 226
  g/km podľa cyklu WLTP) predstavujú v porovnaní s konkurentmi výnimočný
  dôvod na kúpu spojením pohonu zadných kolies a 6-stupňovej manuálnej
  prevodovky. Výkon modelov BMW M3 Competition Sedan (kombinovaná
  spotreba: 9,8 – 9,6 l/100 km podľa cyklu WLTP; kombinované emisie CO2:
  224 – 219 g/km podľa cyklu WLTP) a BMW M4 Competition Coupé
  (kombinovaná spotreba: 9,8 – 9,6 l/100 km podľa cyklu WLTP;
  kombinované emisie CO2: 224 – 219 g/km podľa cyklu WLTP) taktiež
  smeruje na zadné kolesá, no tentoraz prostredníctvom 8-stupňovej
  prevodovky M Steptronic so softvérom Drivelogic.</p>
<p> </p>
<p>Túto štvoricu odteraz dopĺňa nová dvojica modelov BMW M3 Competition
  Sedan s pohonom M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s pohonom M
  xDrive. To znamená, že aktuálna generácia tohto modelu pozostáva so
  šiestich vozidiel s rôznymi charaktermi, pričom každé z nich poskytuje
  vlastný a individuálny recept na veľkolepé vysoko výkonné športové
  vozidlo ponúkajúce každodenné využitie bez akýchkoľvek obmedzení. A
  záujemcovia čoskoro objavia ďalší prístup k vysoko výkonnému jazdeniu
  s vlastným štýlom, pretože v priebehu tohto roka sa rodina modelov
  rozšíri ešte aj o verziu BMW M4 Cabrio.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com</p>
<p>
  <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p> </p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Google+: http://googleplus.bmwgroup.com</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW
  Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil.
  osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020
  zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong></p>
<p> </p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p>BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca
  celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a
  poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
  Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC)
  1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený
  rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je
  súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka
  o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o
  všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k
  dispozícii v každom predajnom mieste.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Sedan:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg
  imp] in the WLTP cycle; CO2 emissions combined: 231 – 226 g/km in WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 231 – 226 g/km in WLTP.</p>
<p>
  <strong> BMW M3 Competition Sedan:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 9.8 – 9.6 l/100 km [28.8 – 29.4 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 224 – 219 g/km in WLTP. </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 9.8 – 9.6 l/100 km [28.8 – 29.4 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 224 – 219 g/km in WLTP. </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M3,M4,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 19 Apr 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 18 Apr 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/4c28a143-a55a-4bc0-ad25-02dfffaaf91d/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/4c28a143-a55a-4bc0-ad25-02dfffaaf91d/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/4c28a143-a55a-4bc0-ad25-02dfffaaf91d/P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Competition Sedan a nové BMW M4 Competition Coupé - dodatočná foto galéria a video.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m3-competition-sedan-a-nove-bmw-m4-competition-coupe---dodatocna-foto-galeria-a-video/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m3-competition-sedan-a-nove-bmw-m4-competition-coupe---dodatocna-foto-galeria-a-video/</guid><pp:caseid>808973</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Dodatočná foto galéria a video - nové BMW M3 Competition Sedan a nové BMW M4 Competition Coupé - International Media Launch.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Dodatočná foto galéria a video - nové BMW M3 Competition Sedan a nové
  BMW M4 Competition Coupé - International Media Launch.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The new BMW M3 Competition Sedan:</strong> combined fuel
  consumption: 10.2 – 10.0 l/100 km (WLTP), 10.2 l/100 km (NEDC);
  combined CO2 emissions: 234 - 228 g/km (WLTP), 234 g/km (NEDC).</p>
<p>
  <strong>The new BMW M4 Competition Coupé:</strong> combined fuel
  consumption: 10.2 – 9.9 l/100 km (WLTP), 10.2 l/100 km (NEDC);
  combined CO2 emissions: 233 - 227 g/km (WLTP), 234 g/km (NEDC).</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a dojazdu na elektrickú energiu sú stanovené podľa európskeho
  nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia. Zodpovedajú vozidlám na nemeckom trhu. Uvedený rozsah
  hodnôt podľa NEDC zohľadňuje použitie rôznych veľkostí
  pneumatík/diskov kolies, zatiaľ čo hodnoty podľa WLTP berú do úvahy
  vplyv konfigurácie zvoleného modelu.<br />
  <br />Namerané hodnoty sú určené na základe nového testovacieho cyklu
  WLTP. Všetky uvedené hodnoty NEDC boli prepočítané na približné
  hodnoty podľa meraní NEDC. Hodnoty WLTP slúžia ako podklady pre
  výpočet všetkých daňových a iných poplatkov a ostatných náležitostí
  spojených s vozidlom (okrem iného) založených na emisiách
  CO<sub>2</sub> a platia aj pre všetky ostatné možné dotácie spojené s
  vozidlom. Ďalšie informácie spojené s testovacími procesmi WLTP a NEDC
  sa nachádzajú aj na <a href="http://www.bmw.de/wltp">www.bmw.de/wltp</a>.</p>
<p>
  <br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO<sub>2</sub>, ktorá
  obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je
  bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M3,M4,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 10 Mar 2021 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 09 Mar 2021 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1b2b14aa-1026-4b96-a0fe-4aea2064333e/500_P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1b2b14aa-1026-4b96-a0fe-4aea2064333e/500_P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1b2b14aa-1026-4b96-a0fe-4aea2064333e/P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW a Kith vytvorili exkluzívnu špeciálnu edíciu nového modelu BMW M4 Competition Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-a-kith-vytvorili-exkluzivnu-specialnu-ediciu-noveho-modelu-bmw-m4-competition-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/bmw-a-kith-vytvorili-exkluzivnu-specialnu-ediciu-noveho-modelu-bmw-m4-competition-coupe/</guid><pp:caseid>808927</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++BMW M4 Competition Coupé x KITH s výnimočnými dizajnovými doplnkami limitovanými na 150 kusov +++Je to prvý raz, keď BMW nahradilo svoj znak znakom spolupracujúceho partnera +++Červený odtieň Cinnabar Red, ktorý sa používal na BMW E30 M3, sa už v bežnej ponuke modelov BMW nenachádza+++ Jediný model v SR bude k dispozícii u predajcu Auto Palace v Bratislave+++Kith prinesie na trh 96-kusovú kolekciu exkluzívne vytvoreného oblečenia a doplnkov.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> Iba niekoľko týždňov po svetovej premiére
  predstavuje divízia BMW M veľmi špeciálnu edíciu modelu BMW M4
  Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km;
  kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 234 g/km). Verzia BMW M4
  Competition x KITH limitovaná na 150 kusov vznikla v spolupráci s
  newyorskou lifestylovou značkou Kith a dostala výnimočné dizajnové
  prvky interiéru a exteriéru. Divízia BMW M GmbH prevzala náboj od
  mladej a vplyvnej módnej scény a prepracovala ho v spolupráci s
  moderným umelcom menom FUTURA 2000. Pre zakladateľa spoločnosti Kith a
  zároveň priaznivca značky BMW, Ronnieho Flega, znamená táto spolupráca
  uzatvorenie emocionálneho kruhu. Verziu BMW M4 Competition x KITH si
  možno vopred objednať od 23. októbra. Spoločnosť Kith v tom čase
  prinesie do všetkých svojich kamenných aj online obchodov 96-kusovú
  kolekciu exkluzívne vytvoreného oblečenia a doplnkov.</p>
<p>„Sledovanie aktuálneho vývoja moderných trendov pouličnej módy
  (street style) je súčasťou nášho prístupu k rozvoju značky BMW,”
  vysvetľuje Jens Thiemer, senior vicepresident pre zákazníkov a značku
  BMW. „So svojimi myšlienkami a so značkou Kith je Ronnie Fieg jedným z
  najvýznamnejších myšlienkových a názorových lídrov vo svete módy,
  lifestylu a luxusu. Naša spolupráca s Ronniem a s jeho vplyvnou
  značkou bude pozitívnou hybnou silou pre BMW pri objavovaní nových
  cieľových skupín.”</p>
<p>„Nie je to prvý raz, keď divízia BMW M GmbH predstavila limitovanú
  edíciu niektorého z našich vozidiel ako súčasť exkluzívnej
  spolupráce,” dodáva Markus Flasch, výkonný riaditeľ BMW M GmbH.
  „Spojenie s Ronniem Fiegom a značkou Kith je pre divíziu BMW M GmbH
  veľkou príležitosťou na premostenie priestoru medzi pôvodným BMW M3 a
  naším novým BMW M4 Competition Coupé zo šiestej generácie tohto
  ikonického modelového radu. Umožňuje nám rozšíriť zásah o zaujímavé
  cieľové skupiny. Scéna pouličného oblečenia sa mení z kultúrneho
  fenoménu na globálny životný postoj a prináša novú a veľmi odlišnú
  značku exkluzivity do viacerých rozličných oblastí.”</p>
<p>„Všetko, na čom robíme v Kith, prichádza z autentického miesta,”
  vraví Ronnie Fieg, zakladateľ značky Kith. „Niektoré z mojich
  obľúbených spomienok z mladosti sa spájajú s návštevami môjho starého
  otca, kde sme jazdili na jeho vozidlách BMW z osemdesiatych rokov.
  Pamätám sa, že mal BMW E21 320i a že si veľmi cenil aj svoje BMW E30
  M3. Tieto momenty veľmi vážne ovplyvnili moju vášeň pre značku BMW,
  takže spolupráca s nimi na tomto projekte akoby uzatvorila jeden kruh
  v mojom živote.”</p>
<p>Fieg nedávno získal svoj vlastný exemplár legendárneho modelu BMW E30
  M3. A divízia BMW M GmbH spojila toto detailne pripravené BMW M3 prvej
  generácie s oficiálnym predstavením spolupráce, ktoré sa 23. októbra
  konalo v Kithovom obchode v Brooklyne. Spolu s ním sa predstavila aj
  najnovšia šiesta generácia vysoko výkonného vozidla. Rovnako ako
  Fiegovo vozidlo, aj BMW M4 Design Study by KITH má červený odtieň
  Cinnabar Red, ktorý sa pôvodne používal na BMW E30 M3. Tento odtieň sa
  už v bežnej ponuke modelov BMW nenachádza, no dostal sa špeciálne na
  BMW M4 Design Study by KITH, aby tak umocnil spojenie medzi oboma
  vozidlami. Označenie M4 Competition na veku batožinového priestoru
  nahradilo čierne logo Kith s pásikmi BMW M v rovnakom štýle. Toto logo
  sa v podsvietenej forme nachádza aj na opierkach hlavy na škrupinových
  sedadlách M Carbon a nápis Kith je vyšitý aj v čiernej koži opierok
  hlavy a na stredovej konzole.</p>
<p>Kožené poťahy s vyšitými nápismi, ktoré boli vybrané pre tento veľmi
  individuálny model, sa nachádzajú aj na čalúnení sedadiel Fiegovho
  vozidla BMW E30 M3. Tu má logo Kith s pásikmi BMW strieborné písmená,
  zatiaľ čo kapotu, veko batožinového priestoru a volant krášli
  špeciálna verzia vtedajšieho loga BMW, pričom namiesto BMW sa všade
  nachádza Kith.</p>
<p>Spájanie log je poznávacím znakom mnohých partnerstiev, ktoré značka
  Kith vytvorila s ostatnými globálne známymi spoločnosťami. No je to
  prvý raz, keď BMW nahradilo svoj znak znakom spolupracujúceho
  partnera. Spoločné logo vytvorené pre 150 vozidiel BMW M4 Competition
  x KITH pridáva extra kruh okolo kruhu BMW vo farbách BMW M, ktorými sú
  svetlomodrá, tmavomodrá a červená. Navyše sa tam ešte nachádzajú aj
  detaily so svetlými písmenami, ktoré sa zameriavajú na značku Kith a
  na spoluprácu. Na zadnej časti modelu BMW M4 Competition x KITH sa
  tiež objavuje čierne logo Kith s pásikmi BMW M. Vozidlá zo špeciálnej
  edície budú dostupné iba v matných odtieňoch farieb ako čierna Frozen
  Black, strieborná Frozen Dark Silver a biela Frozen Brilliant White,
  čím vzdávajú poctu najpopulárnejším farbám vtedajšieho BMW E30 M3.</p>
<p>Jedným z hlavných prvkov modelov zo špeciálnej edície je aj karbónová
  strecha Kith. Súčasťou tohto na požiadanie dodávaného prvku je aj sivý
  nápis Kith s pásikmi BMW M votkaný do povrchu strechy. V štandardnej
  výbave sa nachádzajú aj kompozitné brzdy M Compound s červenými
  strmeňmi a s logom M. Tie jasne vidno cez vysoko lesklé čierne
  dvojfarebné M kované disky kolies 826M s dvojitými lúčmi vo farbe Jet
  Black (vpredu s priemerom 19 palcov, vzadu s priemerom 20 palcov).</p>
<p>V interiéri modelu BMW M4 Competition x KITH sa nachádzajú
  trojfarebné škrupinové sedadlá M Carbon s ozdobami BMW M svetlomodrej
  a červenej farby, ktoré na čiernej koži Merino vytvárajú príťažlivý
  výsledok. Rovnako ako v BMW E30 M3 Ronnieho Fiega, nápis Kith je všitý
  do čiernej kože predných a zadných opierok hlavy a na stredovú lakťovú
  opierku modelu BMW M4 Competition x KITH. Na stredovej konzole sa
  nachádza aj exkluzívny znak s logom Kith a s pásikmi BMW M.
  Podsvietené logo M na predných opierkach má aj nápis Kith.</p>
<p>Modely špeciálnej edície BMW M4 Competition x KITH majú rovnaké
  technické vlastnosti ako model BMW M4 Competition Coupé. Nový radový
  6-valcový motor pochádza z vysokootáčkovej formy BMW M GmbH a využíva
  najmodernejšiu technológiu M Twin Power Turbo, ktorá mu pomáha
  dosahovať výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 650 Nm. Výkon prenáša
  na kolesá štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic so
  softvérom Drivelogic. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá iba 3,9 sekundy,
  rýchlosť 200 km je na tachometri za 12,5 sekundy. Okrem klasického
  pohonu zadných kolies si možno BMW M4 Competition x KITH, rovnako ako
  BMW M4 Competition Coupé, objednať aj s pohonom všetkých kolies M xDrive.</p>
<p>Okrem štandardnej výbavy modelu BMW M4 Competition Coupé a na mieru
  vytvorených prvkov zo spolupráce so spoločnosťou Kith sa dajú
  špeciálne modely objednať s výberom ďalších doplnkov. Do štandardnej
  výbavy sa dostali aj položky ako kompozitné brzdy M Compound, M kované
  disky kolies a škrupinové sedadlá M Carbon, balík exteriérových
  doplnkov M Carbon, laserové svetlomety BMW Laserlight a doplnky
  svetiel Shadowline z ponuky BMW Individual. Rovnako tak aj karbónové
  interiérové lišty Carbon Fibre a ovládače s galvanickým povrchom.
  Dodávky limitovanej edície modelu BMW M4 Competition x KITH sa začnú v
  lete 2021.</p>
<p>Jediný model pre celú SR bude k dispozícii u predajcu Auto Palace v Bratislave.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil.
  osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019
  zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Jedne</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé</strong> fuel consumption combined:
  10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO<sub> 2</sub> emissions combined: 234 g/km.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p> </p>
<p> </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Coupé,M4,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 23 Oct 2020 14:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 23 Oct 2020 12:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/082aa32d-8f49-478c-a6ad-165204224d4b/500_P90403620_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/082aa32d-8f49-478c-a6ad-165204224d4b/500_P90403620_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/082aa32d-8f49-478c-a6ad-165204224d4b/P90403620_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90403620_highRes_bmw-m4-competition-x.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Široká ponuka doplnkov M Performance Parts dostupná od začiatku predaja nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/siroka-ponuka-doplnkov-m-performance-parts-dostupna-od-zaciatku-predaja-novych-modelov-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/siroka-ponuka-doplnkov-m-performance-parts-dostupna-od-zaciatku-predaja-novych-modelov-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe/</guid><pp:caseid>808898</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Množstvo možností na úpravu vysoko výkonných vozidiel.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mníchov.</strong> S množstvom inovácií v oblastiach pohonu,
  bŕzd a podvozka prídu čoskoro na trh nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 248 g/km) a stanovia nové meradlá v segmente vysoko
  výkonných sedanov a kupé. Ich novo vyvinuté radové 6-valcové motory sa
  zameriavajú na dosiahnutie vyšších výkonov, ako dokázali ich
  predchodcovia. V ponuke sú dve úrovne výkonu: okrem verzie s výkonom
  353 kW (480 k) spojenej s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou to bude aj
  model s označením Competition s výkonom 375 kW (510 k) spriahnutý s
  8-stupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic so softvérom
  Drivelogic. Technológia M TwinPower Turbo a vysoko otáčková
  charakteristika motora očarí výkonovými vlastnosťami, ktoré pochádzajú
  priamo z motoršportu. Avšak bez obmedzenia tradične vysokej miery
  každodenných praktických vlastností modelov BMW M. Spolu s
  budúcoročným marcovým príchodom modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na
  trh sa dostane do predaja aj široká paleta doplnkov s označením M
  Performance Parts, pričom tieto prvky umocnia DNA oboch vozidiel
  ukotvenú v motoršporte. Zároveň zjednodušia pokročilé možnosti
  individuálnych úprav príťažlivého vzhľadu vozidiel a prinesú aj ďalšie
  vylepšenia ich dynamických jazdných vlastností.</p>
<p>Ponuka vysoko kvalitných doplnkov vznikla v spolupráci s divíziou BMW
  M GmbH a využíva skúsenosti získané na pretekárskych okruhoch celého
  sveta ako aj mimoriadne schopnosti jednotlivých konštruktérov.
  Komponenty, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre obe vozidlá BMW M3 Sedan
  a BMW M4 Coupé, zlepšujú ich už aj tak výrazný športový vzhľad.
  Väčšina doplnkov spĺňa aj funkčné požiadavky kladené na nízku hmotnosť
  a na aerodynamiku. Výrazne tak prispievajú k zlepšeniu dynamických
  vlastností oboch vysoko výkonných vozidiel.</p>
<p>
  <strong>Odpruženie a zvuk užšie previazané s motoršportom.</strong>
  <br />Dokonalý príklad, ako doplnky M Performance Parts zlepšujú
  vzhľad vozidla a zároveň aj jeho výkon, predstavuje titánový tlmič
  výfukového systému M Performance. Odľahčený výfukový systém s
  klapkami, vyvinutý špeciálne pre modely M, vychádza zo skúseností
  získaných z motoršportu, váži približne o päť kilogramov menej ako
  sériovo vyrábaná verzia a vďaka upravenému prúdeniu spalín poskytuje
  ešte športovejší zážitok z jazdy. Vysoko emotívny zvuk, podobný
  okruhovým vozidlám, sa prispôsobuje aj jednotlivým jazdným režimom.
  Štyri titánové koncovky s keramickým poťahom zároveň dotvárajú
  nezameniteľný a príťažlivý vzhľad.</p>
<p>Športový podvozok M Performance vznikol a prešiel vývojom na
  viacerých rozdielnych pretekárskych okruhoch a priamo vychádza z
  motoršportu. Tlmiče umožňujú priam až nekonečné možnosti nastavenia
  svetlej výšky v rozpätí medzi piatimi až 20 milimetrami (odporúčané
  zníženie je o 10 mm oproti základnému modelu M). Pri nezmenenom
  nastavení podvozka vodič získa nižšie umiestnené ťažisko, vozidlo sa
  bude menej nakláňať a zvýši sa jeho rýchlosť pri prejazde zákrutami.
  Okrem lepšej dynamiky sa zníženie svetlej výšky prejaví aj na
  ostrejšom športovom vzhľade.</p>
<p>Priamo z brzdových obložení, ktoré používa BMW Motorsport na
  vytrvalostných pretekoch, pochádza aj športové brzdové obloženie M
  Performance. Zaručuje kratšiu brzdnú dráhu, lepšie reakcie a vyššiu
  teplotnú odolnosť. Jeho schopnosť spomaliť vozidlo pred zákrutou v
  porovnaní so štandardnou verziou ocenia predovšetkým vodiči, ktorí sa
  často vydajú na pretekárske okruhy. Modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé
  sa okrem toho vyznačujú aj výnimočným riadením pri dynamickej jazde a
  to najmä pri brzdení pred zákrutou.</p>
<p>
  <strong>Špičkový materiál karbón zvýrazňuje vzhľad.</strong>
  <br />Technologicky špičkový materiál karbón sa vyznačuje vysokou
  mierou tuhosti a pevnosti, zatiaľ čo si zachováva nízku hmotnosť.
  Preto sa plasty spevnené karbónovými vláknami používajú v mnohých
  oblastiach motoršportu, kde pohľadové karbónové časti upútajú svojou
  viditeľnou sieťovou štruktúrou, charakteristickou pre tento materiál.
  Aj preto majú exteriérové prvky M Performance vysokú úroveň športového
  nádychu. A zároveň sa dokonale hodia na zlepšenie športového vzhľadu
  modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Veľmi príťažlivý vzhľad napríklad
  dotvárajú aj predný karbónový nadstavec M Performance, predný spojler
  M Performance či karbónové aerodynamické krídelká M Performance. Zboku
  sa na prvý pohľad vynímajú karbónové mriežky M Performance, zatiaľ čo
  karbónové nadstavce prahov M Performance vizuálne predlžujú vozidlo.
  Vzhľad potom dopĺňajú karbónové doplnky na zadnej časti ako karbónové
  zadné aerodynamické lišty M Performance a výrazný karbónový zadný
  spojler M Performance.</p>
<p>Všetko to nakoniec korunuje karbónový zadný difúzor M Performance
  spojený s titánovým tlmičom výfuku M Performance a s titánovými
  koncovkami výfuku M Performance s keramickým povrchom a s čiernou
  matnou úpravou. Karbónové alebo titánové koncovky výfuku M Performance
  môžu dopĺňať aj športový vzhľad štandardného výfukového potrubia
  modelov BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Vysoko výkonné modely možno
  vizuálne doplniť aj špeciálnymi nálepkami M Performance Motorsport.
  Súprava nálepiek obsahuje grafické prvky na celé vozidlo vo všetkých
  troch farbách BMW M (modrá, červená a purpurová) a tie dokonale
  dotvárajú vzhľad oboch vozidiel.</p>
<p>
  <strong>Kované disky kolies s priemerom až do 21 palcov a zmiešané pneumatiky.</strong>
  <br />V čase príchodu na trh bude ponuka doplnkov M Performance pre
  nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé obsahovať dve kompletné
  súpravy letných kolies. Vstupnú úroveň predstavujú sivé kované disky
  kolies M Performance Y-spoke 963M Frozen Gunmetal Grey s nápisom M
  Performance a so zmiešanými rozmermi pneumatík. Vpredu majú priemer 19
  palcov, vzadu je to 20 palcov. Vyhovujú jedinečnej geometrii náprav a
  zaručujú vysokú mieru tuhosti, nízku hmotnosť ako aj zníženie odporu
  vzduchu a to najmä vo vysokých rýchlostiach. Hlavným ťahákom v ponuke
  letných kolies sú kované disky kolies BMW M Performance s prekríženými
  ramenami 1000M zlato-bronzovej matnej farby Gold Bronze alebo matnej
  čiernej farby Jet Black s nápisom M Performance. Tieto disky kolies sú
  dostupné iba z ponuky doplnkov M Performance Parts vo veľkostiach 20
  palcov pre prednú nápravu a 21 palcov pre zadnú nápravu.</p>
<p>
  <strong>Dokonalá trakcia v zime: 19-palcové disky kolies s možnosťou
    montáže snehových reťazí.</strong>
  <br />Ponuka doplnkov M Performance Parts obsahuje aj 19-palcové zimné
  disky kolies s dvojitými ramenami 829M, na ktoré možno namontovať aj
  zimné reťaze a poskytujú tak bezpečné jazdné vlastnosti aj na snehu a
  na ľade. Čierny matný lem diskov kolies sa ideálne hodí do zimných
  podmienok a mimoriadne ľahko sa čistí. Na pohodlný prevoz a
  uskladnenie práve nepoužívaných diskov kolies mimoriadne odporúčame
  obaly M Performance Tyre Bag. Dajú sa do nich umiestniť kompletné
  súpravy diskov kolies aj s pneumatikami s priemerom od 17 do 22
  palcov. Chránia ich pred znečistením a vďaka označeniu zaručujú
  jednoduché následné namontovanie kolies. Vďaka výraznému dizajnu M
  Performance zaručujú, že vaša domáca garáž dostane ďalšiu dávku
  motoršportovej atmosféry.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Karbón a alkantara prinášajú nádych motoršportu aj do interiéru.</strong>
  <br />Záujemcovia si môžu upraviť športový a komfortný interiér
  svojich vozidiel BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé o vizuálne príťažlivé
  alebo funkčné doplnky pomocou komponentov inšpirovaných motoršportom z
  ponuky M Performance Parts. Atmosféru nefalšovaného motoršportu
  vzbudzujú hneď po otvorení dverí ozdobné lišty prahov M Performance s
  karbónovými lištami a s farebným nápisom M Performance. Mimoriadne
  dynamický vzhľad exteriéru sa do interiéru prenáša aj v podobe
  predných a zadných koberčekov s nápisom M Performance, vlajkou vo
  farbách M a s prešívaním okrajov v kontrastnej farbe. Prispievajú k
  tomu aj karbónové interiérové lišty M Performance. Zaujmú fascinujúcou
  kombináciou elegantnej alkantary a matného karbónu s otvorenými pórmi.
  Vyrábajú sa ručne pomocou náročných postupov, takže každá z nich je
  unikátna. Ponuku doplnkov interiéru uzatvárajú alkantarové dotykové
  plochy na koleno M Performance na stredovej konzole.</p>
<p>Volant M Performance Pro sa vyznačuje čalúnením alkantarou, ktorá je
  pre svoje protišmykové vlastnosti mimoriadne obľúbená v motoršporte.
  Preto dotykové plochy z alkantary spolu s výraznými plochami na palce
  ponúkajú vodičovi veľmi dobré možnosti na uchopenie volantu a veľmi
  priamy pocit z riadenia. Ďalším prvkom inšpirovaným motoršportom je
  modrá stredová značka na pozícii 12 hodín a ručné prešívanie vo
  farbách M. Okrem klasického koženého čalúnenia volantu je k dispozícii
  aj povrch v kombinácii karbónu a alkantary a na požiadanie aj volant M
  Performance, ktorý spája karbón a kožu. Samozrejmosťou každého volantu
  je nápis M Performance. Každý volant M Performance môžu dopĺňať
  karbónové radiace páčky M Performance s otvorenými pórmi, ktoré tvoria
  alternatívu k štandardne dodávanému chrómovanému povrchu.</p>
<p>Príťažlivý zážitok ponúkajú aj doplnkové vzory s logom BMW M a ďalšie
  motívy M Performance do BMW LED projektorov, ktoré pri nastupovaní a
  vystupovaní premietajú do priestoru okolo vozidla. Pri odomykaní a
  zamykaní vozidla má vodič ďalšiu možnosť vizuálneho aj dotykového
  zážitku s konceptom M Performance, ktorý mu poskytne puzdro na kľúč
  vyhotovené z vysoko kvalitnej alkantary s karbónovou lištou. Kľúč je s
  puzdrom pevne spojený prostredníctvom 6-uholníkovej skrutky s hlavou
  svetlomodrej farby M Light Blue, ktorá umožňuje, aby sa kľúč mohol v
  puzdre voľne otáčať a zabráni sa tak jeho poškriabaniu a iným poškodeniam.</p>
<p>Karosériu vozidla môže pred poškrabaním a znečistením počas
  parkovania v garáži spoľahlivo ochrániť aj vnútorná krycia plachta M
  Performance. Plachta, dodávaná v praktickom prepravnom obale, je
  vyrobená z elastického priedušného polyesteru s jemným vnútorným
  materiálom šetrným ku karosérii a k laku vozidla a navyše sa dá aj
  prať. Krycia plachta priľne k vozidlu a môžu sa na nej nachádzať rôzne
  vzory ako napríklad obličky masky chladiča, farebné logo M či nápis M Performance.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>
  <br />BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil.
  osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019
  zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
  <strong>
    <br />
    <br /></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>The new BMW M3 Sedan:</strong>
  <br clear="all" />Fuel consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg
  imp]; CO2 emissions combined: 248 g/km.</p>
<p>
  <strong>The new BMW M3 Competition Sedan:</strong>
  <br clear="all" />Fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg
  imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p>
<p>
  <strong>The new BMW M4 Coupé:</strong>
  <br clear="all" />Fuel consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg
  imp]; CO2 emissions combined: 248 g/km.</p>
<p>
  <strong>The new BMW M4 Competition Coupé:<br clear="all" /></strong>Fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7
  mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br />Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br />Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br />Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br>Tel: +421-2-321411-50<br>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW M,Coupé,M3,M4,G82,G80,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:14:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:14:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/fc1628e8-6c4a-4a93-8d36-3d7812c0229a/500_P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/fc1628e8-6c4a-4a93-8d36-3d7812c0229a/500_P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/fc1628e8-6c4a-4a93-8d36-3d7812c0229a/P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Sedan a BMW M3 Competition Sedan. Nové BMW M4 Coupé a BMW M4 Competition Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-nove-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-competition-coupe-sk/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/sk/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-nove-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-competition-coupe-sk/</guid><pp:caseid>808904</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Presne 35 rokov po prvom príchode modelu BMW M3 na scénu pripravuje divízia BMW M GmbH najmodernejšiu generáciu vysoko výkonného športového vozidla z prémiového segmentu strednej triedy. Nové modely pozdvihujú nezameniteľné spojenie výkonu vyladeného na okruhy a výnimočné každodenné využitie na úplne novú úroveň.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/dfc57a92-9053-4731-8c78-17a26c877f53/P90398987_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/46b0f1d2-ecf3-4cd8-ac28-437c5f530246/P90398989_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/5b654f97-ba89-41f7-bee4-b15de5d3e36e/P90398991_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/5957d86a-9ec6-4434-b2b9-4d01e956b1ff/P90398988_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/17388649-9096-421f-95fa-282bd46da278/P90398990_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/9b9c4a19-5ee0-4c44-a243-9dc17e13f0dc/P90398992_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/f306a294-3c7f-498e-824a-b42426a1aede/P90398994_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/1685cfb8-ac8c-409c-a95f-3c6ecc1675fe/P90398996_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/ef959e1a-af65-4ed6-a449-cc13696a63f8/P90398993_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/af71e4b6-78cf-415c-b308-54537a5d469b/P90398995_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p> </p>
<p>Presne 35 rokov po prvom príchode modelu BMW M3 na scénu pripravuje
  divízia BMW M GmbH najmodernejšiu generáciu vysoko výkonného
  športového vozidla z prémiového segmentu strednej triedy. Nové modely
  BMW M3 Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované
  emisie CO<sub>2</sub>: 248 g/km), nové BMW M3 Competition Sedan
  (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emisie
  CO<sub>2</sub>: 234 g/km), nové BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba
  paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 248 g/km) a
  nové BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 l/100
  km; kombinované emisie CO<sub>2</sub>: 234 g/km) pozdvihujú
  nezameniteľné spojenie výkonu vyladeného na okruhy a výnimočné
  každodenné využitie na úplne novú úroveň.</p>
<p>Nové vysoko výkonné vozidlá prídu na trh v marci 2021. Rovnako ako sú
  rôzne koncepty jednotlivých vozidiel (na jednej strane pre sedan s
  priestorom pre až päť pasažierov, na strane druhej kupé so štyrmi
  sedadlami), aj rozsah dostupných motorizácií ponúka záujemcom
  netradične široký rozsah možností vytvoriť si vozidlo podľa vlastných
  požiadaviek. Nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé poháňa 6-valcový
  radový benzínový motor s technológiou M TwinPower Turbo. Jeho výkon
  353 kW (480 k) smeruje na zadné kolesá prostredníctvom unikátnej
  manuálnej 6-stupňovej prevodovky. V modeloch BMW M3 Competition Sedan
  a BMW M4 Competition Coupé s výkonom 375 kW (510 k) z vysoko
  otáčkového motora pracuje 8-stupňová automatická prevodovka M
  Steptronic so softvérom Drivelogic. Oba modely Competition budú
  približne od leta 2021 dostupné aj s pohonom všetkých kolies M xDrive.</p>
<p>Záujemcovia si tak môžu vybrať spomedzi troch rôznych druhov sedanu
  alebo kupé. Výrazný pokrok v dynamike oproti predchodcovi priniesol
  spoločný vývoj a ladenie vozidla v typickom režime M, ktorý prebiehal
  spolu s vývojom a testovaním pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3. Ďalším
  spoločným menovateľom nových vozidiel BMW M je množstvo emócií, ktoré
  vyvoláva pohon a podvozok, vizuálne príťažlivý dizajn a nové špeciálne
  M ovládacie rozhranie. Vozidlo poskytuje radosť z jazdy v športovom
  automobile schopnom cestovať na dlhé vzdialenosti, dynamicky
  prispôsobivom na každodenné jazdenie a keď sa mu na okruhoch popustí
  uzda, tak dodá aj mnohé vzrušujúce športové zážitky.</p>
<p>
<strong>Radový 6-valcový motor s okamžitým nárastom výkonu a s vysoko
    otáčkovými M vlastnosťami.</strong>
<br/>Motory poháňajúce nové vysoko výkonné vozidlá spájajú vysoko
  otáčkový charakter, typický znak modelov BMW M, s najmodernejšou
  verziou technológie M TwinPower Turbo. Výsledkom je, že benzínový
  radový 6-valcový motor BMW dosahuje nové výšiny v oblastiach výkonu aj
  krútiaceho momentu. Konštrukcia s nízkou hmotnosťou a s výnimočnou
  tuhosťou predstavujú vynikajúci základ pre komponenty základného
  motora zameraného na vysoký výkon. Dve turbodúchadlá s nepriamym
  chladením stláčaného vzduchu, nasávanie s upraveným prúdením vzduchu a
  priame vstrekovanie paliva, ktoré pracuje s maximálnym tlakom 350
  barov, pomáhajú motoru pri vytváraní okamžitého nárastu výkonu a hladu
  po otáčkach, ktorý bez obmedzenia pokračuje až do najvyššieho spektra
  schopností motora.</p>
<p>Motor poháňajúci nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé dodáva
  špičkový krútiaci moment 550 Nm v rozpätí od 2 650 až po 6 130
  ot./min. Jeho maximálny výkon 353 kW (480 k) je dostupný pri 6 250
  ot./min. Aj pohonná jednotka v modeloch Competition dosahuje maximum
  krútiaceho momentu v širokom pásme otáčok — 650 Nm je k dispozícii
  medzi 2 750 až 5 500 ot./min. Maximálny výkon 375 kW (510 k) sa naplno
  rozvinie pri 6 250 ot./min., pričom červené pole motora sa začína až
  pri 7 200 ot./min.</p>
<p>Tieto údaje o výkone vytvárajú mimoriadne očarujúce zážitky z jazdy.
  Nové modely BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé potrebujú na zrýchlenie z 0 na
  100 km/h iba 4,2 sekundy. Rýchlosť 200 km/h dosiahnu už za 13,7
  sekundy. Každý z modelov s označením Competition dosiahne z pokoja
  rýchlosť 100 km/h za 3,9 sekundy a 200 km/h za iba 12,5 sekundy. Celé
  to ešte emocionálne zvukovo podfarbuje špecificky naladený výfukový
  systém s elektronicky ovládanými klapkami.</p>
<p>Na mieru upravený systém chladenia zaručuje za každých okolností
  optimálne teplotné pracovné podmienky pre všetky súčasti pohonu. Počas
  každodenného jazdenia na krátke vzdialenosti v meste, ale aj pri
  naháňaní limitov výkonu na okruhu. V strede umiestnený chladiaci modul
  dopĺňajú dva oddelené vysoko teplotné chladiče v blatníkoch kolies. V
  modeloch Competition sa nachádza aj dodatočný chladič oleja a oddelený
  chladič oleja prevodovky. Skúsenosti z motoršportu, ktoré
  nazhromaždila divízia BMW M GmbH, sa pretavili aj do konštrukcie
  systému mazania. Olejová vaňa má dve oddelené komory a zabudovaný
  nasávací kanál. Dodatočný nasávací stupeň umožňuje elektronicky
  ovládanému čerpadlu nasávať olej aj z menšej časti, ktorá sa pripája v
  prípade potreby väčšej kapacity mazania. Táto technológia zaručuje
  spoľahlivú dodávku oleja za akýchkoľvek okolností a to aj pri
  extrémnom pozdĺžnom či priečnom zrýchlení.</p>
<p>
<strong>Nenapodobiteľné možnosti výberu: 6-stupňová manuálna
    prevodovka, 8-stupňová automatická prevodovka M Steptronic so
    softvérom Drivelogic, pohon zadných kolies alebo M xDrive.</strong>
<br/>Spojenie 6-valcového radového benzínového motora a 6-stupňovej
  manuálnej prevodovky vytvára v nových modeloch BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé klasický zážitok z jazdy. Manuálna prevodovka obsahuje aj
  Asistent radenia, ktorý pri podraďovaní a brzdení motorom pred
  zákrutami automaticky pridáva medziplyn.</p>
<p>Automatická 8-stupňová prevodovka M Steptronic so softvérom
  Drivelogic sa v modeloch Competition vyznačuje prevodovými pomermi,
  ktoré svojím odstupňovaním presne vyhovujú charakteru motora a taktiež
  dlhším stálym prevodom. Umožňuje plne automatické aj manuálne radenie
  prevodov špeciálnym M voličom alebo radiacimi páčkami pod volantom.
  Charakteristiku radenia prevodových stupňov možno upraviť tlačidlom
  Drivelogic na voliči automatickej prevodovky. Vodič si môže vybrať
  spomedzi troch rôznych nastavení pre automatický aj manuálny režim radenia.</p>
<p>Približne od leta 2021 si môžu záujemcovia o modely BMW M3 a BMW M4
  prvý raz objednať tieto vysoko výkonné vozidlá aj s pohonom všetkých
  kolies ako alternatívu k tradičnému pohonu zadných kolies. Systém
  pohonu všetkých kolies M xDrive posiela viac výkonu na zadné kolesá a
  spolupracuje s aktívnym M zadným diferenciálom Acitve M Differential.
  Vodič si môže nastaviť vybrať medzi režimami 4WD alebo 4WD Sport,
  pričom druhý menovaný posiela na zadné kolesá väčšiu porciu krútiaceho
  momentu. Po vypnutí stabilizačného systému DSC sa ponuka rozšíri o
  režim 2WD. Výkon smerujúci iba na zadné kolesá a odstavenie
  stabilizačných zásahov prináša skúseným vodičom neopakovateľnú radosť
  z jazdy.</p>
<p>
<strong>Špeciálny M podvozok, extrémne vysoká torzná tuhosť.</strong>
<br/>Extrémne vysoká torzná tuhosť karosérie a uloženia podvozka sú
  kľúčovými faktormi, ktoré spájajú dynamiku, ovládateľnosť a precíznoť,
  ktorými sa preslávili modely BMW M. K tomu sa pridáva lineárny nástup
  priečnych síl v celom rozsahu priečneho zrýchlenia. Podstatné pritom
  je, že riadenie zostáva v týchto prípadoch neutrálne a to aj pri jazde
  na limite. K mimoriadnej ovládateľnosti vozidla aj pri extrémne
  dynamickej jazde prispievajú aj prvky ako špeciálne držiaky v
  motorovom priestore, pomocný rám prednej nápravy s hliníkovou
  ochrannou platňou, upevňovacie prvky na podlahe ako aj pomocný rám
  zadnej nápravy s pevným pripojením k podvozku.</p>
<p>Adaptívny M podvozok s elektronicky ovládanými tlmičmi a špeciálne
  upravená M kinematika a elastokinematika prednej a zadnej nápravy
  predstavujú štandardne dodávané prvky nových modelov BMW M3 Sedan a
  BMW M4 Coupé. Podvozok dopĺňa variabilný posilňovač riadenia M
  Servotronic a M verzia integrovaného brzdového systému, ktorý vodičovi
  poskytuje dva rôzne druhy reakcií na brzdový pedál a rôzne pocity z
  brzdenia. Použitie zabudovaného obmedzovania preklzovania kolies
  umožňuje stabilizačnému systému DSC vyššiu presnosť zásahov.
  Štandardne dodávaný systém M Dynamic Mode otvára dvere k mimoriadne
  športovým jazdným zážitkom doplneným o možnosť kontrolovaných
  prejazdov zákrut šmykom. Súčasťou štandardnej výbavy sú aj špeciálne
  kované M disky kolies z ľahkých zliatin — s 18-palcovým priemerom
  vpredu a s 19 palcami vzadu. Vpredu sa na ne obúvajú pneumatiky s
  rozmerom 275/40 ZR18, zadné kolesá využívajú rozmer 285/35 ZR19.</p>
<p>
<strong>Príťažlivý dizajn vyvoláva silné emócie.</strong>
<br/>Výrazný a nápadný dizajn nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé vysiela jasný signál o výkonovej prevahe a zároveň aj o
  emotívnom zážitku z jazdy. Špeciálne M dizajnové prvky sa prísne
  zameriavajú na zlepšenie funkčnosti oboch vysoko výkonných vozidiel a
  tvoria harmonickú súčasť moderného dizajnového jazyka. K príťažlivému
  vzhľadu oboch modelov prispievajú výrazné vizuálne prvky ako odlišná M
  verzia veľkých obličiek BMW s horizontálnymi priečkami, nápadne
  tvarované blatníky s príťažlivými M mriežkami a jednoznačne rozšírené
  prahy s nástavcami predných a zadných blatníkov. Sedan aj kupé dostali
  strechu z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami (CFRP) s
  aerodynamicky upravenými odtrhovými hranami, zadný spojler a dva páry
  koncoviek výfukového potrubia, ktoré tvoria zvyčajnú súčasť vozidiel s
  označením M.</p>
<p>Súčasť štandardnej výbavy tvoria Full-LED svetlomety, na požiadanie
  sa dodávajú Adaptívne LED svetlomety s technológiou BMW Laserlight.
  Výber lakov karosérie obohatili nové farby ako nemetalická žltá Sao
  Paolo Yellow, metalická červená Toronto Red a zelená metalíza Isle of
  Man Green. Hneď od začiatku predaja môžu vozidlo obohatiť exteriérové
  doplnky z balíka M Carbon alebo špeciálne prvky z ponuky BMW M
  Performance Parts.</p>
<p>V interiéri oboch modelov BMW M3 Sedan aj BMW M4 Coupé sa nachádzajú
  jasne štruktúrované povrchy a ergonomicky dokonalé tvary kokpitu
  zaručujú, že vodič sa môže naplno sústrediť iba na intenzívny zážitok
  z jazdy. Novo vyvinuté elektronicky nastaviteľné M športové sedadlá a
  rozšírené čalúnenie jemnou kožou Merino tvoria štandardnú výbavu, prvý
  raz aj s odvetrávaním sedadiel. Výnimočným prvkom na zozname doplnkov
  dodávaných na želanie sú nové karbónové škrupinové sedadlá M Carbon so
  špeciálnou konštrukciou, ktoré spájajú pretekársku funkčnosť s nízkou
  hmotnosťou, komfortom pri jazde na dlhé vzdialenosti a s dôsledným
  remeselným spracovaním. Tieto inovatívne sedadlá majú aj integrované
  opierky hlavy, ktoré sa dajú pred jazdou na okruhu upraviť, osvetlený
  znak modelu ako aj možnosť elektronického nastavovania. Konštrukcia
  inšpirovaná pretekárskymi vozidlami umožňuje aj použitie viacbodových
  bezpečnostných pásov.</p>
<p>
<strong>Špeciálne M ovládacie rozhranie pre zážitok z výkonu podľa
    vlastných predstáv.</strong>
<br/>Systém ovládania a zobrazovania v nových modeloch BMW M3 Sedan a
  BMW M4 Coupé dostal mnoho nových prvkov, ktoré zohrávajú úlohu v novom
  bezprostrednejšom a pohlcujúcom zážitku plného radosti z jazdy. Na
  požiadanie dodávaný systém M Drive Professional, ktorý sa prvý raz
  predstaví práve v týchto modeloch, prešiel úpravami zameranými na
  jazdu na okruhu. Obsahuje inovatívnu technológiu M Traction Control,
  ktorá vodičovi umožňuje individuálne 10-stupňové nastavovanie nového
  obmedzovania preklzovania kolies v rámci stabilizačného systému DSC.
  Ďalšími prvkami systému M Drive Professional sú M Drift Analyser,
  ktorý zaznamenáva a hodnotí jazdné štatistiky na základe dynamického
  prejazdu zákrut šmykom a M Lap Timer, ktorý dodáva časy na kolo a
  ďalšie informácie zozbierané počas jazdy na okruhu.</p>
<p>Tlačidlo Setup na stredovej konzole poskytuje priamy prístup k
  možnostiam nastavovania motora, podvozka, riadenia a brzdového
  systému, plus, v závislosti od výbavy konkrétneho vozidla, aj k
  systému M xDrive, k Asistentu radenia a k trakčnej kontrole. Taktiež
  poskytuje možnosť vytvoriť a uložiť dve individuálne zostavené
  nastavenia a rovnako ich aj ihneď aktivovať stlačením tlačidiel M na volante.</p>
<p>Súčasťou štandardnej výbavy stredovej konzoly je aj tlačidlo M Mode.
  Prostredníctvom tohto tlačidla sa nastavujú reakcie a vlastnosti
  asistenčných systémov vodiča, displejov prístrojovej dosky a Head-up
  displej tak, aby dodali zážitok a radosť z jazdy podľa aktuálnej
  situácie a zároveň hodný označenia M. Vodič si môže zvoliť medzi
  nastaveniami ROAD a SPORT. V prípade vybavenia vozidla systémom M
  Drive Professional sa pridáva aj režim TRACK vyvinutý špeciálne pre
  používanie na okruhoch.</p>
<p>
<strong>Bohatá štandardná výbava a špičkové doplnky zaručujú
    požadovanú úroveň komfortu, bezpečnosti a výkonu.</strong>
<br/>Široký zoznam štandardnej a doplnkovej výbavy s množstvom nových
  prvkov zaručujú, že nové modely BMW M3 Sedan aj BMW M4 Coupé výrazne
  zdvíhajú latku nielen v oblasti športového ducha, ale aj v oblastiach
  ako komfort a funkčnosť. Špičkové asistenčné systémy vodiča znižujú
  jeho zaťaženie na monotónnych cestách či v neprehľadných situáciách.
  Oba modely dostali v štandardnej výbave systémy ako Park Distance
  Control so snímačmi vpredu aj vzadu, Kolízne varovanie a varovanie
  pred chodcami s funkciou brzdenia v meste, Asistent riadenia a
  jazdného pruhu plus systém Speed Limit Info na snímanie dopravných
  značiek. Na požiadanie sa dodávajú asistenčné systémy ako Driving
  Assistant Professional doplnený o Asistenta riadenia a jazdného pruhu,
  Asistenta udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou
  kolíziou, Asistenta pri vytváraní záchrannej uličky, BMW Drive
  Recorder a najmodernejšia verzia BMW Head-Up Display s M špecifickými zobrazeniami.</p>
<p>Súčasťou štandardnej výbavy sú aj 3-zónová automatická klimatizácia,
  LED osvetlenie interiéru vrátane náladového osvetlenia ako aj
  audiosústava, ktorá spríjemňuje každodenné jazdenie aj cesty na dlhšie
  výlety. BMW Live Cockpit Professional s plne digitálnou prístrojovou
  doskou, navigačný systém využívajúci vzdialené cloud servery BMW Maps
  a inteligentný osobný asistent Intelligent Personal Assistant. Aj to
  tvorí súčasť štandardnej výbavy nových modelov BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé. Vylepšená integrácia mobilných telefónov poskytuje ich lepšie
  využívanie vo vozidle prostredníctvom rozhraní Apple CarPlay a Android Auto.</p>
<p>Alternatívu k štandardne dodávanej karbónovej streche tvorí klasická
  oceľová strecha so zabudovaným posuvným strešným oknom. Nový balík M
  Race Track Package prináša prvky na cielené zníženie hmotnosti
  vozidla. Tento balík obsahuje keramické brzdy M Carbon, odľahčené M
  disky kolies z ľahkých zliatin (na požiadanie aj s pneumatikami typu
  semi slick) a škrupinové sedadlá M Carbon.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
<strong>Kontakt:</strong></p>
<p>BMW Slovenská republika</p>
<p>Milan Stupka</p>
<p>Corporate Communications Manager</p>
<p>Mobil: 00 421 903 28 34 97</p>
<p>E-mail:  <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></p>
<p>Média web stránka:  https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br/>Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br/>Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br/>Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p>
<p>
<strong> </strong></p>
<p>
<strong>BMW Group</strong></p>
<p>
<br/>BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a
  BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na
  svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby
  mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v
  15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.</p>
<p>BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil.
  osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom
  roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat
  dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019
  zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.</p>
<p>Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a
  zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto
  tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého
  hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou
  produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.</p>
<p>
<strong> </strong></p>
<p>
<strong>BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku</strong>
<strong>
<br/>
<br/></strong></p>
<p>BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW
  Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu
  dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú
  sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové
  automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:</p>
<p>Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW -
  Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici,
  Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne,
  Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a
  Regnum Košice v Košiciach.</p>
<p>Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW,
  spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.</p>
<p>Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a
  v Košiciach.</p>
<p>Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej
  Bystrici, Košiciach a v Žiline.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
<strong>The new BMW M3 Sedan:<br clear="all"/></strong>fuel
  consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions
  combined: 248 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M3 Competition Sedan:<br clear="all"/></strong>fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7
  mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M4 Coupé: <br clear="all"/></strong>fuel
  consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions
  combined: 248 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M4 Competition Coupé:<br clear="all"/></strong>fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7
  mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p>
<p> </p>
<p>Hodnoty spotreby paliva, emisií CO<sub>2</sub>, spotreby elektrickej
  energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia
  (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového
  schválenia.<br/>Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa
  smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej
  výbavy.<br/>Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie
  zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený
  výlučne na porovnanie.<br/>Príručka o spotrebe paliva a emisiách
  CO<sub>2</sub>, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových
  osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom
  mieste BMW Slovenská republika.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tlačový kontakt: Milan Stupka<br/>Tel: +421-2-321411-50<br/>E-mail: <a href="mailto:milan.stupka@bmwgroup.com">milan.stupka@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Coupé,M3,M4,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:04:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:04:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/0334b75e-891a-4fef-8256-5b7f6731e2bc/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/0334b75e-891a-4fef-8256-5b7f6731e2bc/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/0334b75e-891a-4fef-8256-5b7f6731e2bc/P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>