<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Polska]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/</link>
                    <description></description>
                    <language>pl-pl</language>
                    <lastBuildDate>Tue, 13 Oct 2026 10:35:13 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 15:12:38 +0100</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Polska]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Dalszy wzrost w segmencie samochodów sportowych: BMW M GmbH notuje czternasty rekordowy rok z rzędu</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/dalszy-wzrost-w-segmencie-samochodow-sportowych-bmw-m-gmbh-notuje-czternasty-rekordowy-rok-z-rzedu/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/dalszy-wzrost-w-segmencie-samochodow-sportowych-bmw-m-gmbh-notuje-czternasty-rekordowy-rok-z-rzedu/</guid><pp:caseid>804527</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Sprzedaż wzrosła do 213 457 pojazdów +++ BMW M GmbH po raz 7 z rzędu jako producent odnoszący największe sukcesy wśród swoich bezpośrednich konkurentów +++ BMW X3 M50 najlepiej sprzedającym się modelem +++ BMW M5 oraz BMW M5 Touring napędzają wzrost w segmencie high-performance +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Monachium.</strong> W 2025 roku BMW M GmbH po raz kolejny
  osiągnął znaczny wzrost sprzedaży. Już po raz czternasty z rzędu
  producent samochodów high-performance i performance odnotował
  rekordowy wynik. Równocześnie po raz siódmy z kolei pojazdy BMW M GmbH
  sprzedały się w wyraźnie większej liczbie niż modele bezpośrednich
  konkurentów. Łączna sprzedaż na poziomie 213 457 pojazdów oznacza
  wzrost o 3% względem znakomitego wyniku z roku poprzedniego (206 582
  pojazdy). Zarówno modele high-performance, jak i performance
  ustanowiły nowy poziom. Kluczem do sukcesu na wszystkich rynkach jest
  najnowocześniejsza gama modeli obejmująca wiele klas pojazdów oraz
  bogate portfolio opcji układów napędowych. W 2025 r. prawie co
  dziesiąte sprzedane BMW było modelem BMW M. Udział na poziomie 9,8%
  stanowi kolejny kamień milowy.</p>
<p>„Nasz czternasty z rzędu rekord sprzedaży potwierdza słuszność
  przyjętej strategii. Będziemy nadal oferować pojazdy performance i
  high performance w całej gamie modeli BMW – z napędem w pełni
  elektrycznym, hybrydowym i całkowicie elektrycznym” – mówi Franciscus
  van Meel, dyrektor generalny BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>Modele high-performance klasy wyższej napędzają
  wzrost.<br /></strong>Modele high-performance BMW M GmbH łączą
  możliwości torowe z pełną funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu.
  Kluczowymi czynnikami wzrostu w 2025 roku były modele BMW M5. BMW M5
  Limuzyna (zużycie energii, ważone, cykl mieszany: 17,6 – 17,2 kWh/100
  km oraz 5,0 – 4,8 l/100 km (WLTP); emisja CO₂, ważona, cykl mieszany:
  114 – 108 g/km (WLTP); klasy CO₂: przy rozładowanym akumulatorze G,
  ważona C; zużycie paliwa przy rozładowanym akumulatorze: 10,7 – 10,5
  l/100 km (WLTP)),¹ oraz BMW M5 Touring (zużycie energii, ważone, cykl
  mieszany: 18,1 – 17,6 kWh/100 km oraz 5,3 – 5,0 l/100 km (WLTP);
  emisja CO₂, ważona, cykl mieszany: 119 – 114 g/km (WLTP); klasy CO₂:
  przy rozładowanym akumulatorze G, ważona D – C; zużycie paliwa przy
  rozładowanym akumulatorze: 10,9 – 10,7 l/100 km (WLTP)),¹ odnotowały
  bardzo wysokie wzrosty sprzedaży w swoim pierwszym pełnym roku
  rynkowym, stając się istotnym czynnikiem sukcesu BMW M GmbH. Oba
  modele oferują specjalnie zaadaptowaną dla tego wariantu wersję układu
  M HYBRID o maksymalnej mocy systemowej 535 kW / 727 KM oraz
  maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Wysokoobrotowy silnik V8 z
  technologią M TwinPower Turbo współpracuje z silnikiem elektrycznym
  oraz 8-stopniową skrzynią M Steptronic, przekazując napęd na układ M
  xDrive. Atrakcyjność BMW M5 Touring potwierdziło zdobycie nagrody
  „Gold Steering Wheel” przyznawanej przez „Auto Bild” oraz „Bild am
  Sonntag” (wydawnictwo Axel Springer SE). Model high-performance
  uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich finalistów, a jury
  oceniło go najwyżej we wszystkich konkurencjach jezdnych, a także pod
  względem wydajności i relacji ceny do jakości.</p>
<p>BMW M2 Coupé (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,2–9,7 l/100 km;
  emisja CO₂, cykl mieszany: 230–221 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* było
  najlepiej sprzedającym się samochodem high-performance w 2025 roku.
  Model ten dostępny jest również ze skrzynią manualną (zużycie paliwa,
  cykl mieszany: 10,2 – 9,7 l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 230 –
  221 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* oraz jeszcze bardziej nastawiona na
  osiągi torowe wersja specjalna BMW M2 CS (zużycie paliwa, cykl
  mieszany: 10,0 l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 226 g/km (WLTP);
  klasa CO₂: G)*. Wariant ten generuje 390 kW / 530 KM i niedawno
  ustanowił nowy rekord okrążenia toru Nürburgring – 7:25,5 minuty.</p>
<p>
  <strong>Faworyt wśród entuzjastów wysokich osiągów: rodzina BMW
  M3<br /></strong>Modele BMW M3 to kolejna rodzina bestsellerów w
  segmencie high-performance. Seria obejmuje precyzyjnie dopasowane
  warianty modelowe, w tym limuzyny o różnych poziomach mocy. Podstawowy
  wariant BMW M3 Limuzyna to szczególnie purystyczna konfiguracja z
  6-biegową skrzynią manualną oferujący moc mocą 353 kW / 480 KM
  (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,1 l/100 km; emisja CO₂, cykl
  mieszany: 230 – 229 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)*. Bardzo dużą
  popularnością cieszą się również warianty Touring. W 2025 roku
  zadebiutowało BMW M3 CS Touring (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,5
  l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 238 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* –
  najbardziej sportowy model o mocy 405 kW / 551 KM. Wysoki wolumen
  sprzedaży modeli z rodziny BMW M3 stanowi istotny wkład w rekordowy
  wynik niemal 71 500 sprzedanych samochodów high-performance.</p>
<p>
  <strong>Model M Performance bestsellerem BMW M GmbH</strong></p>
<p>Najlepiej sprzedającym się pojazdem BMW M GmbH w 2025 roku było BMW
  X3 M50 (zużycie paliwa, cykl mieszany: 8,3 l/100 km; emisja CO₂, cykl
  mieszany: 189 g/km (WLTP); klasa CO₂: G). Najlepszy sportowy SAV klasy
  premium średniej wielkości oferuje wyjątkowe osiągi i charyzmatyczny
  wygląd. Silnik M TwinPower Turbo w połączeniu z 48-woltową technologią
  hybrydową zapewnia maksymalną moc 293 kW / 398 KM. Moc BMW X3 M50
  uzupełnia specjalna technologia układu jezdnego i charakterystyczne
  elementy stylistyczne M. Dzięki tym atrybutom model wyprzedził BMW i4
  M60 Gran Coupé xDrive (zużycie energii, cykl mieszany (WLTP): 20,9
  kWh/100 km; emisja CO₂: 0 g/km; klasa CO₂: A) o mocy 442 kW / 601 KM i
  zasięgu do 551 km, który w latach 2022 – 2024 był bestsellerem BMW M GmbH.</p>
<p>W 2025 roku prawie co dziesiąty sprzedany model BMW był modelem BMW
  M, a udział w sprzedaży na poziomie 9,8% (9,4% rok wcześniej) stanowi
  kolejny rekord. Pojazdy BMW M cieszą się szczególną popularnością w
  Szwajcarii, gdzie prawie co czwarty zamówiony model BMW to model BMW M.</p>
<p>
  <strong>Wyjątkowe wyniki sprzedaży i czołowe pozycje na poszczególnych rynkach</strong></p>
<p>Na kluczowych rynkach pojazdy BMW M GmbH zajęły pozycję lidera,
  wyraźnie dystansując konkurencję. Modele te cieszyły się szczególnie
  dużym popytem w USA – największym pojedynczym rynku, na którym
  sprzedano ponad 72 000 egzemplarzy. Jednocześnie modele BMW M
  osiągnęły czołowe pozycje także w Kanadzie, Niemczech, Korei,
  Republice Południowej Afryki oraz Wielkiej Brytanii. W Chinach BMW M
  GmbH odnotowała największy bezwzględny wzrost sprzedaży.</p>
<p>
  <strong>Ukierunkowana strategia modelowa zabezpiecza i umacnia pozycję lidera</strong></p>
<p>Fundamentem sukcesu BMW M GmbH jest nowoczesne portfolio modeli
  obejmujące szeroką gamę pojazdów z napędami spalinowymi, hybrydowymi
  plug-in oraz w pełni elektrycznymi. Kolejnym impulsem wzrostu był
  rozwój modeli opartych na architekturze Neue Klasse. „Nasza strategia
  otwartości na nowe technologie po raz kolejny przyniosła wymierne
  efekty w 2025 roku. BMW M GmbH zapewnia optymalne osiągi – niezależnie
  od rodzaju napędu, na wszystkich rynkach i we wszystkich klasach
  pojazdów. Klienci poszukujący samochodu performance lub
  high-performance zawsze znajdą go w ofercie BMW M GmbH” – mówi Sylvia
  Neubauer, wiceprezes ds., marki i sprzedaży w BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>Motorsport pozostaje kluczowym filarem BMW M GmbH.</strong></p>
<p>Samochody wyścigowe BMW M Motorsport – BMW M Hybrid V8, BMW M4 GT3
  EVO oraz BMW M4 GT4 EVO – odniosły w 2025 roku łącznie ponad 180
  zwycięstw. W motorsporcie fabrycznym BMW M Hybrid V8 prezentował
  doskonałą formę w pierwszej połowie sezonu FIA WEC oraz IMSA
  WeatherTech SportsCar Championship. Najlepszym rezultatem sezonu,
  naznaczonego zarówno sukcesami, jak i trudnymi momentami, było
  podwójne zwycięstwo 1 – 2 na torze Road America. BMW M4 GT3 EVO
  zaliczył wyjątkowo udany sezon. Choć zwycięstwo 1 – 2 w wyścigu
  Bathurst 12 Hour w Australii przypadło jeszcze modelowi poprzedniej
  generacji, wersja EVO płynnie kontynuowała serię sukcesów, notując
  kolejne czołowe wyniki. Do najważniejszych osiągnięć należą triumfy w
  24-godzinnym wyścigu Nürburgring (Niemcy), Suzuka 1000 (Japonia),
  Indianapolis 8 Hour, a także zwycięstwa w klasie GTD Pro podczas 6
  Hours of the Glen oraz Petit Le Mans (oba wyścigi w USA). Były to
  jedne z kluczowych momentów sezonu, który zakończył się bilansem ponad
  80 zwycięstw i 100 kolejnych miejsc na podium.</p>
<p>Zespoły startujące samochodami BMW M4 GT4 EVO odniosły w sezonie 2025
  ponad 100 zwycięstw. Żaden inny model nie jest tak silnie kojarzony z
  wyścigami klienckimi, jak BMW M4 GT4. Szczególnym sukcesem było
  zwycięstwo w klasie SP10 podczas 24-godzinnego wyścigu Nürburgring. W
  serii Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) pojazdy te triumfowały w 9
  z 10 rund. Ponadto BMW M4 GT4 EVO zwyciężyło we wszystkich klasach GT4
  America. Znakomite wyniki zespołów GT4 pozwoliły BMW M Motorsport
  sięgnąć po tytuł producenta SRO w segmencie GT4. W sezonie 2026
  zadebiutuje BMW M2 Racing jako nowy podstawowy pojazd uzupełniający
  portfolio modeli do wyścigów klienckich.</p>
<p>
  <sup>
    <strong>* Zużycie paliwa i emisja spalin:</strong></sup></p>
<p>
  <sup>Dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i
    zasięgu dotyczą pojazdów oferowanych na rynku niemieckim. Wszystkie
    wartości zostały ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Dane
    dotyczące zużycia energii i emisji odnoszą się do niemieckiego
    rozporządzenia w sprawie etykietowania energetycznego samochodów
    osobowych (EnVKV).</sup></p>
<p>
  <sup>1 Dla hybryd plug-in: ważone, w cyklu mieszanym (ważone ładowanie
    AC EC)</sup></p>
<p>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:</strong></p>
<p>Hubert Fronczak, BMW Group Polska</p>
<p>telefon: +48 728 874 121, e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW
  Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli
  w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług
  finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje
  ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma
  dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.</p>
<p>W roku 2024 firma BMW Group sprzedała ponad 2,45 miliona samochodów
  oraz ponad 210 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed
  opodatkowaniem w roku finansowym 2024 wyniósł 11,0 mld euro przy
  obrotach wynoszących 142,4 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia
  2024 r. w BMW Group było zatrudnionych 159 104 pracowników.</p>
<p>Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i
  perspektywiczne myślenie, począwszy od łańcucha dostaw, poprzez
  produkcję, aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.
  Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej
  BMW Group i obejmuje wszystkie produkty od łańcucha dostaw i produkcji
  aż do końca ich okresu użytkowania.</p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">http://www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="https://www.linkedin.com/company/bmw-group/">https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWPolska">http://www.youtube.com/BMWPolska</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/BMW.Polska">https://www.facebook.com/BMW.Polska</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwpolska">https://www.instagram.com/bmwpolska</a></p>
<p>X: <a href="https://x.com/bmwgroup">https://x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Zużycie energii, średnie, cykliczne: 17,6–17,2
  kWh/100 km i 5,0–4,8 l/100 km (WLTP); emisja CO2, średnia, cykliczna:
  114–108 g/km (WLTP); Klasy emisji CO2: z rozładowanym akumulatorem G,
  średnie, łączne C; zużycie paliwa z rozładowanym akumulatorem:
  10,7–10,5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Zużycie energii, średnie, łączne: 18,1–17,6
  kWh/100 km i 5,3–5,0 l/100 km (WLTP); Emisja CO2, średnia, cykliczna:
  119–114 g/km (WLTP); klasy emisji CO2: z rozładowanym akumulatorem G,
  średnia, cykliczna D–C; zużycie paliwa z rozładowanym akumulatorem:
  10,9–10,7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,2–9,7 l/100 km;
  emisja CO2, cykliczna: 230–221 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manualna skrzynia biegów):<br />Zużycie paliwa,
  cykliczne: 10,2–9,7 l/100 km; emisja CO2, cykliczna: 230–221 g/km
  (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,0 l/100 km; emisja CO2,
  cykliczna: 226 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M3 (skrzynia manualna):<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,1
  l/100 km; emisja CO2, cykliczna: 230–229 g/km (WLTP), klasa emisji
  CO2: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,5 l/100 km;
  emisja CO2, cykliczna: 238 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 8,3 l/100 km; emisja CO2,
  cykliczna: 189 g/km (WLTP); klasa emisji CO2: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Zużycie energii, cykliczne
  (WLTP): 20,9 kWh/100 km; emisja CO2, cykliczna (WLTP): 0 g/km, klasa
  emisji CO2: A</p>
<p>Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,M3,BMW M,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 15:12:38 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 13 Jan 2026 14:12:38 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>„Connected Home Charging” umożliwia ładowanie w domu wszystkich elektrycznych BMW i MINI z optymalnym wykorzystaniem energii słonecznej i obciążenia.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/connected-home-charging-umozliwia-ladowanie-w-domu-wszystkich-elektrycznych-bmw-i-mini-z-optymalnym-wykorzystaniem-energii-slonecznej-i-obciazenia/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/connected-home-charging-umozliwia-ladowanie-w-domu-wszystkich-elektrycznych-bmw-i-mini-z-optymalnym-wykorzystaniem-energii-slonecznej-i-obciazenia/</guid><pp:caseid>804263</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Wszystkie komponenty od jednego dostawcy. +++ Płynna integracja z aplikacją My BMW / MINI. +++ Niemcy, Austria, Dania, Norwegia, Szwecja i Włochy są rynkami pilotażowymi. +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Monachium.</strong> BMW Group i E.ON wspólnie pracują nad
  integracją samochodu elektrycznego z domem oraz inteligentnym systemem
  energetycznym przyszłości. [<a href="https://pressclub.bmwgroup.net/poland/article/detail/T0415940PL/pionierska-wsp%C3%B3%C5%82praca:-bmw-group-i-e-on-tworz%C4%85-%E2%80%9Econnected-home-charging%E2%80%9D-pierwszy-og%C3%B3lnoeuropejski-ekosystem-inteligentnego-%C5%82adowania-w-domu">kliknij
    tutaj, aby uzyskać więcej informacji</a>]</p>
<p>W pierwszym kroku współpraca strategiczna umożliwia stworzenie
  ekosystemu ładowania w domach klientów, który inteligentnie i
  automatycznie integruje pojazdy BMW i MINI z procesem wytwarzania
  energii w instalacji fotowoltaicznej budynku oraz z użytkownikami
  gospodarstwa domowego.</p>
<p>Pakiet „Connected Home Charging” można zamówić do wszystkich
  elektrycznych pojazdów BMW i MINI (BEV+PHEV) za pośrednictwem
  konfiguratora pojazdu w internecie. Niemcy, Dania, Norwegia, Szwecja i
  Włochy są rynkami pilotażowymi. Klienci mogą w wygodny sposób uzyskać
  wszystkie komponenty i usługi od jednego dostawcy.</p>
<p>Podstawowymi elementami rozwiązania jest stacja BMW/MINI Wallbox Plus
  będąca inteligentnym punktem ładowania, moduł Smart Energy z
  połączeniem back-end jako podstawa dla wszystkich usług Connected Home
  Charging oraz wszystkie prace instalacyjne i konfiguracyjne wykonywane
  przez E.ON. Ustawienia systemu można wprowadzać intuicyjnie za
  pośrednictwem aplikacji My BMW lub MINI.</p>
<p>Cyfrowa i zautomatyzowana kontrola przepływów energii pozwala
  mieszkańcom budynków z fotowoltaiką korzystać z niższych kosztów
  ładowania. Co więcej, zwiększa ich samowystarczalność, a optymalne
  wykorzystanie zielonej energii przyczynia się do ochrony klimatu.</p>
<p>Cena pakietu Connected Home Charging dla klientów w Niemczech wynosi
  w zależności od instalacji 1769 euro z VAT. Po 3 latach inteligentne
  usługi można rozszerzyć za pośrednictwem Sklepu BMW/ MINI Connected Drive.</p>
<p>Pakiet Connected Home Charging można zamówić u wszystkich dealerów
  BMW/MINI również do BMW i4, i5, i7, iX1, iX2, iX3, iX, MINI Cooper SE,
  MINI Countryman SE i wszystkich hybryd plug-in BMW/MINI dostarczonych
  przed kwietniem 2024 r.</p>
<h3>
  <strong>Dom i samochód elektryczny jako wspólny ekosystem energetyczny</strong></h3>
<p>Pakiet Connected Home Charging oferowany przez BMW i E.ON umożliwia
  na przykład wykorzystanie nadwyżki energii słonecznej: samochód
  elektryczny można ładować energią wyprodukowaną na dachu.</p>
<p>„Wraz z E.ON czynimy samochód kluczowym elementem inteligentnego
  domu, którego sercem jest elektryczne BMW i MINI. Zapewnia to
  równowagę w prywatnym ekosystemie energetycznym, zmniejsza koszty
  energii naszych klientów i poprawia ich ślad węglowy poprzez optymalne
  wykorzystanie zielonej energii. Współpraca ta umożliwi nam również
  inteligentną integrację z rynkiem energii w przyszłości." – mówił
  Dominik Becks, szef nowych obszarów biznesowych dla usług
  energetycznych w BMW Group.</p>
<p>„Ponieważ nie ma ekologicznej jazdy bez ekologicznego ładowania,
  cieszę się, że współpracujemy z BMW, aby oferować kierowcom
  elektrycznych BMW i MINI w pierwszym kroku nie tylko zarządzanie
  energią, ale także ładowanie z systemów fotowoltaicznych. Dzięki temu
  kierowcy będą mogli wybrać, czy chcą ładować swoje samochody,
  korzystając z własnej energii słonecznej. Według naszej ankiety 67%
  kierowców samochodów elektrycznych w Niemczech mieszkających we
  własnym domu ma instalację fotowoltaiczną. Jesteśmy więc przekonani,
  że nasze wspólne rozwiązanie Connected Home Charging może zaoferować
  wielu osobom dodatkową korzyść w postaci jeszcze bardziej efektywnego
  wykorzystania energii” – mówi Mathias Wiecher, CCD w E.ON Drive.</p>
<h3>
  <strong>Wspólne wdrożenie dwukierunkowego ładowania</strong></h3>
<p>W ramach współpracy BMW i E.ON w przyszłości wdrożonych zostanie
  więcej funkcji.  Obejmą one ładowanie zoptymalizowane pod kątem
  kosztów, które pozwoli klientom wykorzystać trendy cenowe na rynku
  energii elektrycznej poprzez ładowanie po szczególnie niskich cenach w
  określonych godzinach. Od 2025 roku wraz z BMW Neue Klasse oferta
  Connected Home Charging zostanie rozszerzona o ładowanie
  dwukierunkowe. Technologia ta pozwoli klientom na korzystanie z
  akumulatora wysokiego napięcia w pojeździe jako magazynu energii, a
  następnie dostarczanie zmagazynowanej energii z powrotem do sieci lub
  wykorzystanie jej we własnym gospodarstwie domowym.</p>
<p>[<a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">kliknij
    tutaj, aby uzyskać więcej informacji</a>]</p>
<p>Obie firmy partnerskie mogą również korzystać z wyników wspólnych
  projektów badawczych dotyczących dwukierunkowego ładowania floty BMW i3.</p>
<h3>
  <strong>BMW/MINI Charging: ładowanie w miejscach publicznych –
    wygodne, transparentne i z dużym pokryciem sieci.</strong></h3>
<p>Oprócz inteligentnych rozwiązań do ładowania w domu klienci mają
  również do dyspozycji wygodne rozwiązania BMW/MINI Charging do
  ładowania w miejscach publicznych. Główną zaletą są atrakcyjne ceny za
  kilowatogodzinę ładowania AC i DC w taryfie Active w Europie –
  niezależnie od operatora infrastruktury ładowania i niezależnie od
  ceny wyświetlanej na stacji ładowania. Częścią sieci ładowania BMW
  jest również sieć stacji ładowania wysokiej mocy spółki zależnej BMW
  Group, IONITY.</p>
<p>Jedna rejestracja w BMW/MINI Charging daje dostęp do ponad 588 000
  publicznych punktów ładowania w 29 krajach w samej Europie. Dzięki
  pokryciu ponad 95% wszystkich publicznych sieci ładowania BMW/MINI
  Charging jest jednym z najlepszych dostawców.</p>
<p>Klienci BMW/MINI Charging na całym świecie mają dostęp do ponad dwóch
  milionów punktów ładowania oferowanych we współpracy z
  międzynarodowymi partnerami.</p>
<p>Funkcja Multi Contract jest przełomowa i wyjątkowa. Klienci mogą
  zapisać w pojeździe nawet pięć indywidualnych umów na energię z
  obsługą Plug & Charge od różnych dostawców. W kompatybilnych
  punktach ładowania uwierzytelnianie wymagane do procesu ładowania i
  fakturowania odbywa się automatycznie.</p>
<p> </p>
<h3>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:</strong></h3>
<p>Hubert Fronczak, BMW Group Polska</p>
<p>telefon: +728 874 121,</p>
<p>e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW
  Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli
  w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług
  finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje
  ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma
  dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.</p>
<p>W roku 2023 firma BMW Group sprzedała ponad 2,55 miliona samochodów
  oraz ponad 209 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed
  opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld euro przy
  obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia
  2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników.</p>
<p>Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i
  perspektywiczne myślenie. Firma już na wczesnym etapie wyznaczyła
  kierunek na przyszłość i konsekwentnie koncentruje się na
  zrównoważonym rozwoju i ochronie zasobów, począwszy od łańcucha dostaw
  poprzez produkcję aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,Press Release,Drive Technologies,X1,BMW i,Research &amp; Development,3 Series,F48,G01,5 Series,F39,X2,X5 xDrive45e,G05,330e,X3 xDrive30e,G20,G26,i20,X2 xDrive25e,F60,Countryman,X1 xDrive25e,Electric,i4 M50,G09,XM,G60,550e,i5 M60,G70,i7 M70,iX M60,F56,750e,Product,BMW,BMW M,MINI]]></category>
            <pubDate>Tue, 16 Apr 2024 08:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 16 Apr 2024 06:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7cfca9f5-2b75-4d80-9ad0-626b788809ec/500_P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7cfca9f5-2b75-4d80-9ad0-626b788809ec/500_P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7cfca9f5-2b75-4d80-9ad0-626b788809ec/P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90545606_highRes_bmw-mini-connected-h.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH rozpoczyna rok jubileuszowy nowymi rekordami sprzedaży.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m-gmbh-rozpoczyna-rok-jubileuszowy-nowymi-rekordami-sprzedazy/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m-gmbh-rozpoczyna-rok-jubileuszowy-nowymi-rekordami-sprzedazy/</guid><pp:caseid>804058</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Wzrost sprzedaży również w 2021 r. – BMW M GmbH po raz trzeci z rzędu światowym liderem rynku w segmencie samochodów usportowionych i samochodów o wysokich osiągach – Kolejne innowacje produktowe, atrakcyjne modele specjalne i kontynuacja ofensywy elektryfikacyjnej na 50-lecie marki.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Monachium.</strong> Trzeci rok z rzędu BMW M GmbH zakończyła
  swój rok finansowy na pozycji światowego lidera rynku w segmencie
  samochodów usportowionych (Performance) i samochodów o wysokich
  osiągach (High Performance). Również w 2021 roku firma odnotowała
  rekordową sprzedaż. Na całym świecie do klientów trafiły 163 542
  samochody BMW M, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym.</p>
<p>Wzrost ten rozkłada się równomiernie pomiędzy samochody usportowione
  i samochody o wysokich osiągach BMW M GmbH. W obu dziedzinach
  osiągnięto nowe rekordy. — Ten rekordowy bilans jest dla nas
  doskonałym początkiem roku jubileuszowego — mówi Franciscus van Meel,
  prezes zarządu BMW M GmbH. — Na 50-lecie marki litera M jest
  mocniejsza niż kiedykolwiek dotąd.</p>
<p>
  <strong>Natychmiastowy sukces nowego BMW M3 i nowego BMW M4.</strong></p>
<p>Najważniejszym czynnikiem wzrostu wśród samochodów o wysokich
  osiągach były nowe modele BMW M3 i BMW M4 wprowadzone na rynek wiosną
  2021 roku. Dzięki swojej koncepcji konsekwentnie ukierunkowanej na
  emocjonującą dynamikę i nieosiągalną wcześniej różnorodność w gamie
  modelowej nowe BMW M3 Limuzyna (zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  10,2–10,0 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 231–227
  g/km), nowe BMW M4 Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,1–9,9
  l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 230–226 g/km) oraz
  nowe BMW M4 Cabrio (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,2 l/100 km;
  emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 233–231 g/km) zaliczyły
  szczególnie udany start. Po raz pierwszy w najnowszej generacji modelu
  dostępne są dwa poziomy mocy do 375 kW (510 KM), napęd na wszystkie
  koła M xDrive oraz możliwość wyboru 6-biegowej skrzyni manualnej lub
  8-stopniowej skrzyni M Steptronic.</p>
<p>— Odzew rynku na BMW M3 i BMW M4 nowej generacji jest niesamowity —
  mówi Timo Resch, szef działu klientów, marki i sprzedaży w BMW M GmbH.
  — Dlatego możemy spodziewać się, że popyt na te kultowe samochody
  sportowe będzie w 2022 roku nadal rósł.</p>
<p>Modele BMW X5 M Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  13,6–13,3 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 308–303
  g/km) oraz BMW X6 M Competition (zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  13,4–13,1 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 305–299
  g/km) również mocno przyczyniły się do ponownego wzrostu sprzedaży BMW
  M GmbH w segmencie samochodów o wysokich osiągach. Po udanej premierze
  rynkowej aktualnej generacji modelu rok wcześniej charyzmatyczne
  samochody sportowe o wysokich osiągach napędzane silnikiem V8 o mocy
  460 kW (625 KM) w segmencie Sports Activity Vehicle i Sports Activity
  Coupé w 2021 roku ponownie zwiększyły sprzedaż.</p>
<p>
  <strong>Atrakcyjne i poszukiwane: modele M BMW serii 4.</strong></p>
<p>Dzięki typowej dla M dynamice, zwinności i precyzji również
  usportowione samochody tej marki wzbudziły w ubiegłym roku zachwyt
  najróżniejszych grup docelowych. Ostatni wzrost sprzedaży firma
  zawdzięcza przede wszystkim modelom M bazującym na nowym BMW serii 4.
  Szczególną popularnością cieszyły się warianty modelowe nowego BMW
  serii 4 Coupé. Oferta obejmuje BMW M440i Coupé (zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 8,1–7,4 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym:
  184–167 g/km) oraz BMW M440i xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 8,2–7,5 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym:
  186–170 g/km), każdy z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym
  o mocy 275 kW (374 KM), oraz BMW M440d xDrive Coupé (zużycie paliwa
  w cyklu mieszanym: 6,3–5,7 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 165–150 g/km) z 6-cylindrowym rzędowym silnikiem
  wysokoprężnym o mocy 250 kW (340 KM).</p>
<p>Ponadto wśród samochodów usportowionych szczególną popularnością
  cieszyły się najnowsze modele BMW X. Wzrosła sprzedaż BMW X3 M40i
  (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,5–8,8 l/100 km; emisja
  CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 216–199 g/km) z 6-cylindrowym
  rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 265 kW (360 KM), podobnie jak BMW
  X7 M50i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 12,8–12,3 l/100 km; emisja
  CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 292–280 g/km) z silnikiem V8 o mocy
  390 kW (530 KM).</p>
<p>
  <strong>Perspektywy na jubileuszowy rok pełen atrakcji.</strong></p>
<p>W roku jubileuszowym BMW M GmbH będzie kontynuować swoją ofensywę
  produktową w zakresie samochodów o wysokich osiągach i samochodów
  usportowionych. Wśród najważniejszych nowości znajdzie się BMW M240i
  xDrive Coupé (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,8–8,1 l/100 km;
  emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 200–185 g/km), a także
  debiutujące w późniejszym okresie roku pierwsze BMW M3 Touring oraz
  ekskluzywna edycja specjalna na bazie nowego BMW M4 Coupé.</p>
<p>Ponadto spółka zależna BMW Group założona w maju 1972 roku jako BMW
  Motorsport GmbH i mająca status niezależnego producenta samochodów
  będzie kontynuować transformację w kierunku elektromobilności. Po BMW
  i4 M50 (zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym:
  22,5–18,0 kWh/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 0 g/km)
  w pierwszej połowie 2022 r. pojawi się BMW iX M60, również w pełni
  elektryczne (przewidywane zużycie energii elektrycznej w cyklu
  mieszanym: 24,7–21,7 kWh/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 0 g/km).</p>
<p>
  <strong>Najmocniejsze BMW M w historii wskazuje drogę ku przyszłości marki.</strong></p>
<p>Ukoronowaniem roku jubileuszowego będzie rozpoczęcie produkcji BMW
  XM. Najmocniejsze produkowane seryjnie BMW M w historii jest
  jednocześnie pierwszym modelem o wysokich osiągach tej marki z napędem
  hybrydowym plug-in. Nowo zaprojektowany napęd hybrydowy M łączy
  jednostkę napędową V8 z silnikiem elektrycznym o wysokich osiągach
  i generuje moc szczytową 550 kW (750 KM) oraz maksymalny moment
  obrotowy 1000 Nm. Dzięki mocnej prezencji i ekstrawertycznej charyzmie
  stylistyka BMW XM mocno wyróżnia się w segmencie samochodów luksusowych.</p>
<p>— Wraz z naszym pierwszym zupełnie niezależnym modelem od czasów
  legendarnego BMW M1 całkowicie reinterpretujemy segment samochodów
  o wysokich osiągach — mówi Franciscus van Meel. — BMW XM łączy w sobie
  ekspresyjną stylistykę i progresywny luksus wnętrza
  z nieporównywalnymi wrażeniami z jazdy umożliwiającymi zarówno
  znakomite osiągi, jak i bezgłośne poruszanie się w trybie
  elektrycznym. W ten sposób wyraża unikalną niezależność, wskazując
  jednocześnie drogę ku przyszłości naszej marki.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Limuzyna: </strong>zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  10,2–10,0 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 231–227 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé: </strong>zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  10,1–9,9 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 230–226 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Cabrio:</strong> zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,2
  l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 233–231 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M440i Coupé:</strong> zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  8,1–7,4 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 184–167 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé:</strong> zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 8,2–7,5 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym:
  186–170 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé:</strong> zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 6,3–5,7 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym:
  165–150 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW X3 M40i:</strong> zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  9,5–8,8 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 216–199 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M Competition:</strong> zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 13,6–13,3 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 308–303 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW X6 M Competition:</strong> zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 13,4–13,1 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 305–299 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW X7 M50i:</strong> zużycie paliwa w cyklu mieszanym:
  12,8–12,3 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym: 292–280 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé:</strong> zużycie paliwa w cyklu
  mieszanym: 8,8–8,1 l/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym:
  200–185 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50:</strong> zużycie energii elektrycznej w cyklu
  mieszanym: 22,5–18,0 kWh/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 0 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong> przewidywane zużycie energii elektrycznej
  w cyklu mieszanym: 24,7–21,7 kWh/100 km; emisja CO<sub>2</sub> w cyklu
  mieszanym: 0 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,Press Release,M3,M4,BMW i,4 Series,X6 M,Sales &amp; Finance,X5 M,G01,M240,G07,X7,G26,iX,F97,X3 M,F96,F95,i20,G80,i4 M50,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jan 2022 08:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jan 2022 07:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/edd754f4-263b-4564-afeb-17d125895d35/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/edd754f4-263b-4564-afeb-17d125895d35/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/edd754f4-263b-4564-afeb-17d125895d35/P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Pierwsze BMW i4</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/pierwsze-bmw-i4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/pierwsze-bmw-i4/</guid><pp:caseid>804039</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin, bezkompromisowa jakość premium i dostosowana do potrzeb klienta indywidualizacja po raz pierwszy dają się odczuć w elektrycznym BMW i4.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Wraz z wprowadzeniem modelu BMW i4 czysta elektromobilność sięgnie
  samego rdzenia marki BMW. Już od luego 2022 roku radości z jazdy bez
  lokalnej emisji spalin będzie można doświadczać w tradycyjnym centrum
  segmentu klasy średniej. BMW i4 to czterodrzwiowe gran coupé łączące w
  sobie komfort przestronnego wnętrza i praktyczność tej koncepcji
  pojazdu z typowym dla marki sportowym charakterem oraz zasięgiem,
  który sprawdzi się nawet w długich podróżach. Na jego unikalną na tle
  konkurencji charakterystykę premium, składają się: wysoki stopień
  dopracowania technologii napędu i układu jezdnego, elegancka
  stylistyka, bezkompromisowa jakość materiałów i wykończenia, a także
  różnorodne możliwości indywidualizacji. Do tego dochodzi system
  obsługi BMW iDrive nowej generacji oraz aktualne innowacje w zakresie
  zautomatyzowanej jazdy i parkowania, które również przyczyniają się do
  wzmocnienia pozytywnych wrażeń z jazdy.</p>
<p>BMW i4 to pierwszy model marki z napędem wyłącznie elektrycznym,
  który od samego początku był konsekwentnie projektowany z myślą
  o dynamice jazdy. W chwili rynkowego debiutu do wyboru będą dwa
  warianty modelowe, w tym pierwszy samochód BMW M z napędem
  elektrycznym. Model BMW i4 M50 (zużycie energii w cyklu mieszanym:
  24–19 kWh/100 km, emisja CO<sub>2</sub>: 0 g/km) jako pojazd wyczynowy
  BMW M GmbH ma po jednym silniku elektrycznym na osi przedniej i tylnej
  oraz dysponuje łączną mocą systemową 400 kW (544 KM), zapewniając
  szczególnie intensywną radość z jazdy oraz zasięg sięgający nawet
  510 kilometrów. Z kolei model BMW i4 eDrive40 (zużycie energii w cyklu
  mieszanym: 20–16 kWh/100 km, emisja CO<sub>2</sub>: 0 g/km) łączy
  silnik elektryczny o mocy 250 kW (340 KM) z klasycznym napędem tylnym.
  Jego zasięg wynosi nawet 590 kilometrów.</p>
<p>
  <strong>Elastyczna architektura pojazdu, doskonała harmonia ogólna. </strong></p>
<p>Zgodnie z aktualną, drugą fazą transformacji BMW Group w kierunku
  elektromobilności, projekt BMW i4 bazuje na elastycznej architekturze
  pojazdu, która po raz pierwszy od samego początku była opracowywana
  z myślą o napędzie w pełni elektrycznym. Kompaktowe jednostki napędowe
  są elastycznie osadzone w odpowiedniej ramie zawieszenia. Zawierający
  ogniwa o wysokości jedynie 110 mm, ekstremalnie płaski akumulator
  wysokonapięciowy jest umieszczony głęboko w podłodze pojazdu i na
  stałe połączony z aluminiową płytą wzmacniającą oraz ramą zawieszenia
  przedniego. Położony nawet o 53 milimetry niżej niż w BMW serii 3
  Limuzyna środek ciężkości pojazdu, zrównoważony rozkład masy na osie,
  sztywna skrętnie i lekka karoseria oraz zoptymalizowane właściwości
  aerodynamiczne (współczynnik C<sub>X</sub> na poziomie 0,24)
  w połączeniu z długim rozstawem osi i szerokim rozstawem kół tworzą
  idealne warunki zarówno dla typowego dla BMW sportowego zacięcia, jak
  i wysokiego komfortu podróżowania.</p>
<p>Ponadto koncepcja pojazdu zapewnia typowe dla marki rozwiązanie
  konfliktu pomiędzy sportowymi właściwościami jezdnymi a możliwością
  pokonywania długich dystansów. Wydajna technologia napędowa
  i inteligentna lekka konstrukcja umożliwiają uzyskanie zachwycającej
  dynamiki jazdy oraz dużych zasięgów nawet bez stosowania
  nieproporcjonalnie dużych i ciężkich akumulatorów.</p>
<p>Do unikalnej w otoczeniu konkurencyjnym ogólnej harmonii BMW i4
  przyczynia się również zintegrowane stosowanie wszystkich komponentów
  napędu i układu jezdnego. Dzięki kompetencji technologicznej oraz
  długoletniemu doświadczeniu BMW Group w projektowaniu szczególnie
  sportowych samochodów premium, BMW i4 osiąga dynamikę jazdy, która
  daleko wykracza poza dynamiczne przyspieszenie mocnego samochodu
  elektrycznego na prostej, oferując niezachwiany pęd do przodu
  i precyzyjne, w pełni kontrolowane prowadzenie również w bardziej
  wymagających sytuacjach na drodze.</p>
<p>
  <strong>Zachwycająca dynamika jazdy dzięki specjalnej technologii
    układu jezdnego i elektrycznemu napędowi na wszystkie koła. </strong></p>
<p>Standardowa technologia układu jezdnego w BMW i4 obejmuje oś przednią
  z dwuprzegubowymi kolumnami resorującymi, specjalnie dostrojoną do
  tego modelu pięciowahaczową oś tylną, amortyzatory z tłumieniem
  zależnym od skoku, elektromechaniczny układ kierowniczy Servotronic,
  zintegrowany układ hamulcowy oraz zawieszenie pneumatyczne osi tylnej.
  System ograniczania poślizgu kół w pobliżu aktuatora i zapewnia
  optymalną trakcję oraz stabilność toru jazdy we wszystkich warunkach
  pogodowych, niezależnie od stanu nawierzchni. Ten szczególnie szybko
  i precyzyjnie działający układ również należy do wyposażenia
  standardowego BMW i4 i po raz pierwszy stosowany jest także
  w połączeniu z elektrycznym napędem na wszystkie koła.</p>
<p>Taka kombinacja pomaga uzyskać w modelu BMW i4 M50 szczególnie wysoką
  dynamikę podczas spontanicznych sprintów oraz manewrów z intensywnym
  przyspieszeniem poprzecznym. Układ sterowania momentem napędowym obu
  silników reaguje odczuwalnie szybciej i ze znacznie wyższą jakością
  regulacji niż byłoby to możliwe w przypadku przekładni rozdzielczej
  umieszczonej między osiami. BMW i4 M50 jest ponadto wyposażone
  w specjalnie dostrojony adaptacyjny układ jezdny M, adaptacyjny
  sportowy układ kierowniczy, sportowy układ hamulcowy M oraz
  opcjonalnie w obręcze kół M ze stopów lekkich w rozmiarze do 20 cali
  z ogumieniem mieszanym.</p>
<p>
  <strong>Wysoce zintegrowana i wydajna technologia napędowa. </strong></p>
<p>Zastosowana w BMW i4 technologia BMW eDrive piątej generacji obejmuje
  jednostki napędowe, w których silnik elektryczny, elektronika mocy
  i skrzynia biegów są umieszczone w jednej wspólnej obudowie. Taka
  wysoce zintegrowana konstrukcja napędu przekłada się na gęstość
  mocy sięgającą 2,14 kW/kg oraz na szczególnie wysoki stopień sprawności. </p>
<p>Silniki pracują na zasadzie maszyny synchronicznej o wzbudzeniu
  elektromagnetycznym. Zamiast zamontowanych na stałe magnesów trwałych
  wirnik wzbudzany jest przez dopływ energii elektrycznej. Ich
  charakterystyka mocy wyróżnia się wysokim, dostępnym od zera w bardzo
  szerokim zakresie momentem obrotowym. W modelu BMW i4 M50 przy
  szczególnie wysokim zapotrzebowaniu na moc na ponad dziesięć sekund
  załączana jest funkcja Sport Boost, która oprócz maksymalnej mocy
  systemu napędowego zapewnia również maksymalny systemowy moment
  obrotowy 795 Nm. Dzięki temu elektryczne BMW M rozpędza się od 0 do
  100 km/h w ciągu jedynie 3,9 sekundy. Z kolei napęd BMW i4 eDrive40
  generuje maksymalny moment obrotowy 430 Nm, co pozwala na
  przyspieszenie pojazdu od 0 do 100 km/h w ciągu 5,7 sekundy.</p>
<p>Sportowym doznaniom z jazdy towarzyszy charakterystyczne dla tego
  modelu dźwięki napędu, odzwierciedlające autentyczne reakcje na pedał
  gazu. Brzmienie modelu BMW i4 M50 jest przy tym szczególnie wyraziste
  i energetyczne. Opcjonalny system BMW IconicSounds Electric umożliwia
  ponadto integrację nowych wariantów brzmieniowych powstałych
  we współpracy z kompozytorem muzyki filmowej Hansem Zimmerem.</p>
<p>
  <strong>Adaptacyjny i indywidualnie dozowany odzysk energii hamowania. </strong></p>
<p>Adaptacyjny odzysk energii hamowania dodatkowo zwiększa wydajność
  i zasięg BMW i4. Inteligentne skomunikowanie sterowania napędem
  umożliwia dostosowanie intensywności odzysku energii w fazie
  zwolnienia hamulca i hamowania do sytuacji w ruchu drogowym określone
  na podstawie danych nawigacyjnych i czujników systemów wspomagających
  kierowcę. Na przykład podczas zbliżania się do skrzyżowania można
  zwiększyć moc rekuperacji, umożliwiając wydajniejsze ładowanie
  akumulatora wysokonapięciowego podczas hamowania. Z kolei przy wolnej
  drodze można aktywować funkcję swobodnego toczenia, dzięki której po
  zwolnieniu pedału gazu BMW i4 toczy się bez napędu, nie aktywując rekuperacji.</p>
<p>W trybie D kierowca może alternatywnie w menu BMW iDrive wybrać
  wysoki, średni lub niski poziom odzysku energii hamowania jako
  domyślne ustawienie dla wszystkich sytuacji drogowych. W trybie B
  automatycznie włączony jest wysoki odzysk energii, zapewniający
  charakterystyczne wrażenie jazdy na jednym pedale. Maksymalna moc
  rekuperacji wynosi 116 kW w BMW i4 eDrive40 i 195 kW w BMW i4 M50.</p>
<p>
  <strong>Akumulator wysokonapięciowy z ogniwami w najnowszej
    technologii. </strong></p>
<p>Technologia BMW eDrive piątej generacji obejmuje również akumulator
  wysokonapięciowy z ogniwami w najnowszej technologii. W porównaniu
  z akumulatorem wysokonapięciowym aktualnego BMW i3, grawimetryczna
  gęstość energii akumulatora litowo-jonowego wzrosła o około 20
  procent. Pojemność energetyczna brutto akumulatora wysokonapięciowego
  wynosi 83,9 kWh (netto: 80,7 kWh).</p>
<p>BMW i4 jest standardowo wyposażone w zintegrowany system ogrzewania
  i chłodzenia wnętrza, akumulatora wysokonapięciowego oraz napędu,
  który działa w oparciu o szczególnie wydajną funkcję pompy ciepła.
  Predykcyjne zarządzanie ciepłem umożliwia optymalizację temperatury
  roboczej akumulatora wysokonapięciowego odpowiednio wcześniej przed
  postojem na stacji szybkiego ładowania dla zapewnienia szybkiego
  i wydajnego ładowania.</p>
<p>Moduł Combined Charging Unit (CCU) w BMW i4 został zaprojektowany
  z myślą o szczególnie elastycznym ładowaniu. Ładowanie prądem stałym
  możliwe jest z mocą nawet 200 kW. W przypadku zatrzymania na stacji
  ładowania wysokiej mocy i przy 10-procentowym poziomie naładowania
  akumulatora zasięg pojazdu może zostać w ciągu 10 minut zwiększony
  o 164 kilometry (BMW i4 eDrive40i) względnie o 140 kilometrów (BMW i4
  M50). W Europie BMW i4 dostarczane będzie wraz z kartą BMW Charging,
  szybką ładowarką uniwersalną o mocy do 11 kW oraz kablem do ładowania
  typu 3. Specjalne taryfy BMW Charging umożliwiają zakup energii
  elektrycznej w publicznych stacjach ładowania i stacjach ładowania
  High Power Charging w szczególnie korzystnych cenach.</p>
<p>
  <strong>Stylistyka: uwidoczniona dynamika, elegancja i ekologiczny
    charakter. </strong></p>
<p>BMW i4 łączy sportową elegancję charakterystyczną dla modeli coupé
  marki z komfortem samochodu czterodrzwiowego i nowoczesną
  funkcjonalnością. Wydłużone proporcje i wyraziste kształty jego
  karoserii podkreślają ekskluzywność i typową dla BMW dynamikę jazdy.
  Ekologiczność pojazdu podkreślają utrzymane w kolorze niebieskim BMW
  i akcenty na takich elementach jak zamknięta atrapa chłodnicy BMW,
  akumulator w podłodze pojazdu oraz sportowe dyfuzory, zapewniające
  optymalne właściwości aerodynamiczne.</p>
<p>Krótkie zwisy, wąskie słupki, drzwi z bezramkowymi szybami i łagodnie
  opadająca ku tyłowi linia dachu podkreślają sylwetkę typową dla coupé
  marki BMW. Stylistykę przodu pojazdu determinują płaskie reflektory,
  które opcjonalnie mogą emitować światło laserowe BMW, oraz wyrazista
  atrapa chłodnicy BMW z subtelnie wbudowanymi kamerami, czujnikami
  ultradźwiękowymi i radarowymi. BMW i4 eDrive40 w wersji Model M Sport
  oraz BMW i4 M50 podkreślają swój wyczynowy charakter oryginalnymi
  cechami stylistycznymi. Opcjonalnie dostępny jest pakiet karbonowych
  elementów zewnętrznych M, a w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW
  znajdują się dostosowane do poszczególnych modeli akcesoria
  M Performance Parts.</p>
<p>W kabinie pojazdu zorientowany na kierowcę kokpit i luksusowa
  atmosfera premium spotykają się z przestronnym wnętrzem o różnorodnych
  możliwościach wykorzystania. W zakres wyposażenia standardowego
  wchodzą zarówno szyby o zwiększonej izolacji akustycznej, ogrzewanie
  postojowe i klimatyzacja postojowa, jak i fotele sportowe i skórzana
  kierownica sportowa. Dźwignię biegów, kontroler BMW oraz przyciski
  funkcyjne rozmieszczono na nowocześnie wyglądającym panelu obsługowym
  na konsoli środkowej. W standardzie jest automatyczne otwieranie
  i zamykanie dużej klapy tylnej. Pojemność bagażnika wynosi od 470 do
  1290 litrów. Opcjonalnie oferowany jest elektrycznie wysuwany
  i chowany hak holowniczy. Maksymalna dopuszczalna masa ciągniętej
  przyczepy wynosi 1600 kilogramów.</p>
<p>Charakter premium elektrycznego BMW i4 podkreślają również unikalne
  w otoczeniu konkurencyjnym możliwości indywidualizacji pojazdu. Radość
  z jazdy oraz komfort można zwiększyć, zamawiając między innymi
  ogrzewane i wentylowane fotele przednie, tapicerkę skórzaną Vernasca
  lub tapicerki skórzane BMW Individual, deskę rozdzielczą obitą
  Sensatekiem lub skórą, pakiet sportowy M Pro, szklany dach
  przesuwno-uchylny, a także oświetlenie ambientowe i system
  nagłośnienia Surround marki Harman Kardon.</p>
<p>
  <strong>Premiera nowej generacji systemu obsługi BMW iDrive. </strong></p>
<p>Zastosowana po raz pierwszy w BMW i4 nowa generacja systemu wskazań
  i obsługi BMW iDrive zmienia interakcję między kierowcą a pojazdem
  w naturalny dialog. Rozwiązanie to bazuje na nowym systemie
  operacyjnym BMW 8 i zostało zaprojektowane z wyraźnym naciskiem na
  dotykową obsługę nowego zakrzywionego ekranu BMW oraz komunikację
  głosową z rozbudowanym inteligentnym asystentem osobistym BMW. W pełni
  cyfrowy, zakrzywiony ekran BMW obejmuje wyświetlacz wskaźników
  o przekątnej 12,3 cala oraz wyświetlacz centralny o przekątnej 14,9
  cala umieszczone pod wspólną szklaną powierzchnią zakrzywioną
  w kierunku kierowcy. Cyfrowy asystent osobisty oferuje dodatkowe
  możliwości i nawiązuje teraz kontakt z kierowcą i pasażerami w nowej
  formie graficznej.</p>
<p>Standardowa trójstrefowa klimatyzacja automatyczna w BMW i4 obejmuje
  filtr cząstek stałych z nanowłókna do oczyszczania powietrza oraz nowy
  sposób obsługi za pomocą wyświetlacza dotykowego. Regulacja
  temperatury odbywa się przy tym poprzez inteligentne aktywowanie
  strumienia powietrza oraz ogrzewania foteli i kierownicy. Zdalna
  aktualizacja oprogramowania zapewnia zawsze aktualne oprogramowanie
  pojazdu. Oparty na chmurze system nawigacyjny BMW Maps gwarantuje
  szybkie i precyzyjne planowanie tras, uwzględniające również
  przystanki na ładowanie. BMW i4 oferuje ponadto transmisję danych
  w standardzie 5G.</p>
<p>
  <strong>Szeroka gama systemów wspomagających kierowcę. </strong></p>
<p>W standardzie oraz opcjonalnie dostępnych jest około 40 funkcji
  wspomagających kierowcę, zapewniających bezpieczną i komfortową jazdę
  oraz parkowanie. Do najważniejszych należą aktywny regulator prędkości
  z automatycznym asystentem ograniczeń prędkości i regulacją przebiegu
  trasy, a także asystent kierowania i prowadzenia po pasie ruchu.</p>
<p>Wyposażenie standardowe obejmuje ostrzeganie przed kolizją czołową,
  wskazywanie ograniczeń prędkości, ostrzeganie przez zjechaniem z pasa
  ruchu, czujniki parkowania Park Distance Control oraz kamerę cofania.
  Poza tym opcjonalnie dostępne są asystent parkowania z asystentem
  cofania oraz asystent parkowania plus z funkcją Surround View
  i zdalnym widokiem 3D.</p>
<p>
  <strong>Elastyczna produkcja w zakładzie BMW Group w Monachium,
    produkcja pojazdów i ogniw akumulatorowych przy użyciu wyłącznie
    ekologicznej energii elektrycznej, kontrolowane pozyskiwanie surowców.</strong></p>
<p>BMW i4 powstaje w procesie elastycznej produkcji w zakładzie BMW
  Group w Monachium na wspólnej linii montażowej z modelami z napędem
  hybrydowym plug-in i tradycyjnym silnikiem spalinowym. Zarówno do
  produkcji pojazdów, jak i do produkcji ogniw akumulatorowych
  wykorzystywana jest w 100 procentach ekologiczna energia elektryczna.</p>
<p>Kobalt oraz lit potrzebne do produkcji akumulatorów
  wysokonapięciowych pozyskiwane są przez BMW Group z kontrolowanych
  źródeł, a następnie dostarczane producentom ogniw akumulatorowych.
  Konstrukcja silników elektrycznych pozwala na rezygnację
  z zastosowania metali ziem rzadkich w wirnikach. Oszczędzająca zasoby
  produkcja BMW i4 to również efekt szerokiego zastosowania surowców
  wtórnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu.</p>
<p>
  <strong>Wszystkie dane liczbowe są tymczasowe. Wartości homologacyjne
    nie są jeszcze dostępne.</strong></p>
<div>
  <table align="left" cellpadding="0" cellspacing="0">
    
      <tr>
        <td align="left" valign="top"><p>Wskazane dane dotyczące zużycia
            paliwa, emisji CO<sub>2</sub> i zużycia energii zostały
            ustalone na podstawie nowej procedury WLTP określonej
            w Rozporządzeniu (UE) 2017/1151 z dnia 1 czerwca 2017 r.
            w uzupełnieniu Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu
            Europejskiego i Rady w sprawie homologacji typu pojazdów
            silnikowych w odniesieniu do emisji zanieczyszczeń
            pochodzących z lekkich pojazdów pasażerskich i użytkowych
            oraz w sprawie dostępu do informacji dotyczących naprawy
            i utrzymania pojazdów w brzmieniu obowiązującym w chwili
            udzielenia homologacji. Dotyczą one pojazdów w Niemczech.
            Podane zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranych
            rozmiarów kół i opon oraz ewentualnego wyposażenia dodatkowego.</p>
          <p>Wszystkie wartości zostały już ustalone zgodnie z nowym
            cyklem testowym WLTP. Podatki i inne opłaty samochodowe
            uwzględniające (również) emisję CO<sub>2 </sub>oraz
            ewentualne bonifikaty obliczane są na podstawie wartości
            WLTP. Więcej informacji o procedurze pomiarowej WLTP można
            znaleźć na stronie www.bmw.de/wltp.</p>
          <p>Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa
            oraz specyficznej emisji CO<sub>2</sub> nowych samochodów
            osobowych można uzyskać we wszystkich salonach sprzedaży.</p></td></tr></table></div>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW i,G26,i4,i4 M50,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 02 Jun 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 01 Jun 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/27324f30-5ce1-4e70-837e-2f767301a088/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/27324f30-5ce1-4e70-837e-2f767301a088/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/27324f30-5ce1-4e70-837e-2f767301a088/P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>