<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Polska]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/</link>
                    <description></description>
                    <language>pl-pl</language>
                    <lastBuildDate>Mon, 12 Oct 2026 10:10:14 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Thu, 07 May 2026 17:00:00 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Polska]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Technologia BMW M Ignite: nowatorska technologia stosowana we wszystkich sześciocylindrowych silnikach rzędowych BMW M.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/technologia-bmw-m-ignite-nowatorska-technologia-stosowana-we-wszystkich-szesciocylindrowych-silnikach-rzedowych-bmw-m/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/technologia-bmw-m-ignite-nowatorska-technologia-stosowana-we-wszystkich-szesciocylindrowych-silnikach-rzedowych-bmw-m/</guid><pp:caseid>804568</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Opatentowana przez BMW technologia spalania w komorze wstępnej ma swoją premierę. To nowe, wysoce wydajne rozwiązanie debiutuje w produkcji seryjnej w modelach BMW M i pozwala na znaczne obniżenie zużycia paliwa przy dużym obciążeniu. Nowy proces zapłonu stanowi doskonały przykład transferu technologii z samochodów wyścigowych do modeli seryjnych i pomaga spełnić wymagania normy EU7. Produkcja modeli BMW M3 i BMW M4 z technologią BMW M Ignite rozpocznie się w lipcu 2026 r.; nowa technologia silnika będzie dostępna w BMW M2 od sierpnia 2026 r. +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Monachium</strong>. BMW M Ignite - nowa technologia silnikowa,
  opatentowana przez BMW w 2024 roku, wkrótce wejdzie do produkcji
  seryjnej. Ten nowatorski system zapłonu z komorą wstępną, przeznaczony
  do silników benzynowych zadebiutuje w sześciocylindrowych silnikach
  rzędowych montowanych w modelach BMW M2, BMW M3 i BMW M4 w połowie
  2026 roku. Jedną z jego głównych zalet jest znaczne zmniejszenie
  zużycia paliwa przy dużym obciążeniu – w szczególności podczas jazdy
  po torze. To innowacyjne rozwiązanie ma swoje korzenie w sportach
  motorowych, co czyni je kolejnym przykładem transferu technologii z
  toru wyścigowego na drogi publiczne. Odgrywa ona również istotną rolę
  w spełnianiu rygorystycznych wymagań normy Euro 7.</p>
<p>Sercem technologii BMW M Ignite jest komora wstępna umieszczona w
  głowicy cylindrów. Jest ona połączona z główną komorą spalania
  cylindra za pomocą otworów przelewowych. Komora wstępna posiada własną
  świecę zapłonową i cewkę zapłonową, co oznacza, że silnik ma dwa
  układy zapłonowe</p>
<p>Przy niskich i średnich obrotach konwencjonalna świeca zapłonowa w
  głównej komorze spalania zapala się przed świecą zapłonową w komorze
  wstępnej. Jednak gdy silnik pracuje na wyższych obrotach i przy
  większym obciążeniu, główną rolę przejmuje zapłon w komorze wstępnej,
  a część mieszanki paliwa z powietrzem, kierowana przez otwory do
  komory wstępnej, ulega tam również zapłonowi. Powstałe w ten sposób
  płomienie opuszczają komorę wstępną z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku.</p>
<p>Dysze zapłonowe powodują następnie jednoczesny zapłon mieszanki w
  głównej komorze spalania powyżej tłoka w wielu punktach. Efektem tego
  jest znacznie większa prędkość spalania. Równocześnie skutecznie
  zapobiega się potencjalnej przyczynie niekontrolowanego spalania,
  czyli „stukaniu”. Dodatkowym efektem wdrożenia tej technologii jest
  spadek temperatury spalin.</p>
<p>Oprócz zapłonu w komorze wstępnej wśród innych nowych rozwiązań
  technicznych znalazły się wyższy stopień sprężania oraz turbosprężarki
  z regulowaną geometrią wirnika.</p>
<p>Technologia BMW M Ignite znacznie zwiększa wydajność
  sześciocylindrowych silników rzędowych, zwłaszcza gdy pracują one na
  granicy swoich możliwości. Przy dużym obciążeniu zużycie paliwa
  znacznie spada. Jest to szczególnie korzystne dla klientów BMW M,
  którzy jeżdżą swoimi samochodami po torach wyścigowych – np. podczas
  dni torowych: zmniejszenie zużycia paliwa dzięki technologii BMW M
  Ignite pozwala im jeździć po torze dłużej na tej samej ilości paliwa.</p>
<p>Oprócz korzyści w zakresie wydajności, technologia BMW M Ignite
  przyczynia się również do spełnienia nowych europejskich norm emisji
  spalin Euro 7, które wejdą w życie w listopadzie 2026 roku. W ten
  sposób BMW M gwarantuje, że samochody o wysokich osiągach wyposażone w
  tę technologię będą nadal spełniać europejskie wymogi rejestracyjne w
  przyszłości. Nowe silniki stanowią zatem kolejny przykład
  przeniesienia technologii z samochodów wyścigowych do modeli
  produkowanych seryjnie.</p>
<p>Wszystkie wersje modeli BMW M3 i BMW M4 będą wyposażone w technologię
  BMW M Ignite od lipca 2026 roku. Produkcja modelu BMW M2 z tą
  technologią rozpocznie się w sierpniu 2026 roku. Pojemność skokowa i
  moc wszystkich modeli wyposażonych w technologię BMW M Ignite
  pozostaną niezmienione w stosunku do odpowiednich wycofywanych silników.</p>
<p>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:<br /></strong>Hubert
  Fronczak, BMW Group Polska<br />telefon: +48 728 874 121, e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong>
    <br /></strong>
  <strong>BMW Group<br /></strong>Dzięki czterem markom – BMW, MINI,
  Rolls-Royce i BMW Motorrad –  BMW Group jest wiodącym światowym
  producentem samochodów i motocykli klasy premium, a także świadczy
  usługi finansowe najwyższej jakości. Sieć produkcyjna BMW Group
  obejmuje ponad 30 zakładów produkcyjnych na całym świecie, a firma
  posiada globalną sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.</p>
<p>W 2025 roku BMW Group sprzedała na całym świecie 2,46 mln samochodów
  osobowych i ponad 202 500 motocykli. Zysk przed opodatkowaniem w roku
  finansowym 2025 wyniósł 10,2 mld euro przy przychodach w wysokości
  133,5 mld euro. Na dzień 31 grudnia 2025 roku BMW Group zatrudniała
  154 540 pracowników.</p>
<p>Sukces gospodarczy BMW Group zawsze opierał się na długoterminowym
  myśleniu i odpowiedzialnym działaniu. Zrównoważony rozwój jest
  kluczowym elementem strategii korporacyjnej BMW Group i obejmuje
  wszystkie produkty – od łańcucha dostaw, poprzez produkcję, aż po
  koniec ich okresu użytkowania.</p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">www.bmwgroup.com</a><br />LinkedIn:
    <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a><br />YouTube:
    <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a><br />Instagram:
    <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a><br />Facebook: https://www.facebook.com/bmwgroup</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,BMW M,M4,M2,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Thu, 07 May 2026 17:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 07 May 2026 15:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c6a51840-1121-45c3-b537-ec6e86d7d90e/500_P90640223_highRes_bmw-m-ignite-technol.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c6a51840-1121-45c3-b537-ec6e86d7d90e/500_P90640223_highRes_bmw-m-ignite-technol.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c6a51840-1121-45c3-b537-ec6e86d7d90e/P90640223_highRes_bmw-m-ignite-technol.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90640223_highRes_bmw-m-ignite-technol.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Dalszy wzrost w segmencie samochodów sportowych: BMW M GmbH notuje czternasty rekordowy rok z rzędu</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/dalszy-wzrost-w-segmencie-samochodow-sportowych-bmw-m-gmbh-notuje-czternasty-rekordowy-rok-z-rzedu/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/dalszy-wzrost-w-segmencie-samochodow-sportowych-bmw-m-gmbh-notuje-czternasty-rekordowy-rok-z-rzedu/</guid><pp:caseid>804527</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Sprzedaż wzrosła do 213 457 pojazdów +++ BMW M GmbH po raz 7 z rzędu jako producent odnoszący największe sukcesy wśród swoich bezpośrednich konkurentów +++ BMW X3 M50 najlepiej sprzedającym się modelem +++ BMW M5 oraz BMW M5 Touring napędzają wzrost w segmencie high-performance +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Monachium.</strong> W 2025 roku BMW M GmbH po raz kolejny
  osiągnął znaczny wzrost sprzedaży. Już po raz czternasty z rzędu
  producent samochodów high-performance i performance odnotował
  rekordowy wynik. Równocześnie po raz siódmy z kolei pojazdy BMW M GmbH
  sprzedały się w wyraźnie większej liczbie niż modele bezpośrednich
  konkurentów. Łączna sprzedaż na poziomie 213 457 pojazdów oznacza
  wzrost o 3% względem znakomitego wyniku z roku poprzedniego (206 582
  pojazdy). Zarówno modele high-performance, jak i performance
  ustanowiły nowy poziom. Kluczem do sukcesu na wszystkich rynkach jest
  najnowocześniejsza gama modeli obejmująca wiele klas pojazdów oraz
  bogate portfolio opcji układów napędowych. W 2025 r. prawie co
  dziesiąte sprzedane BMW było modelem BMW M. Udział na poziomie 9,8%
  stanowi kolejny kamień milowy.</p>
<p>„Nasz czternasty z rzędu rekord sprzedaży potwierdza słuszność
  przyjętej strategii. Będziemy nadal oferować pojazdy performance i
  high performance w całej gamie modeli BMW – z napędem w pełni
  elektrycznym, hybrydowym i całkowicie elektrycznym” – mówi Franciscus
  van Meel, dyrektor generalny BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>Modele high-performance klasy wyższej napędzają
  wzrost.<br /></strong>Modele high-performance BMW M GmbH łączą
  możliwości torowe z pełną funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu.
  Kluczowymi czynnikami wzrostu w 2025 roku były modele BMW M5. BMW M5
  Limuzyna (zużycie energii, ważone, cykl mieszany: 17,6 – 17,2 kWh/100
  km oraz 5,0 – 4,8 l/100 km (WLTP); emisja CO₂, ważona, cykl mieszany:
  114 – 108 g/km (WLTP); klasy CO₂: przy rozładowanym akumulatorze G,
  ważona C; zużycie paliwa przy rozładowanym akumulatorze: 10,7 – 10,5
  l/100 km (WLTP)),¹ oraz BMW M5 Touring (zużycie energii, ważone, cykl
  mieszany: 18,1 – 17,6 kWh/100 km oraz 5,3 – 5,0 l/100 km (WLTP);
  emisja CO₂, ważona, cykl mieszany: 119 – 114 g/km (WLTP); klasy CO₂:
  przy rozładowanym akumulatorze G, ważona D – C; zużycie paliwa przy
  rozładowanym akumulatorze: 10,9 – 10,7 l/100 km (WLTP)),¹ odnotowały
  bardzo wysokie wzrosty sprzedaży w swoim pierwszym pełnym roku
  rynkowym, stając się istotnym czynnikiem sukcesu BMW M GmbH. Oba
  modele oferują specjalnie zaadaptowaną dla tego wariantu wersję układu
  M HYBRID o maksymalnej mocy systemowej 535 kW / 727 KM oraz
  maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm. Wysokoobrotowy silnik V8 z
  technologią M TwinPower Turbo współpracuje z silnikiem elektrycznym
  oraz 8-stopniową skrzynią M Steptronic, przekazując napęd na układ M
  xDrive. Atrakcyjność BMW M5 Touring potwierdziło zdobycie nagrody
  „Gold Steering Wheel” przyznawanej przez „Auto Bild” oraz „Bild am
  Sonntag” (wydawnictwo Axel Springer SE). Model high-performance
  uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich finalistów, a jury
  oceniło go najwyżej we wszystkich konkurencjach jezdnych, a także pod
  względem wydajności i relacji ceny do jakości.</p>
<p>BMW M2 Coupé (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,2–9,7 l/100 km;
  emisja CO₂, cykl mieszany: 230–221 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* było
  najlepiej sprzedającym się samochodem high-performance w 2025 roku.
  Model ten dostępny jest również ze skrzynią manualną (zużycie paliwa,
  cykl mieszany: 10,2 – 9,7 l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 230 –
  221 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* oraz jeszcze bardziej nastawiona na
  osiągi torowe wersja specjalna BMW M2 CS (zużycie paliwa, cykl
  mieszany: 10,0 l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 226 g/km (WLTP);
  klasa CO₂: G)*. Wariant ten generuje 390 kW / 530 KM i niedawno
  ustanowił nowy rekord okrążenia toru Nürburgring – 7:25,5 minuty.</p>
<p>
  <strong>Faworyt wśród entuzjastów wysokich osiągów: rodzina BMW
  M3<br /></strong>Modele BMW M3 to kolejna rodzina bestsellerów w
  segmencie high-performance. Seria obejmuje precyzyjnie dopasowane
  warianty modelowe, w tym limuzyny o różnych poziomach mocy. Podstawowy
  wariant BMW M3 Limuzyna to szczególnie purystyczna konfiguracja z
  6-biegową skrzynią manualną oferujący moc mocą 353 kW / 480 KM
  (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,1 l/100 km; emisja CO₂, cykl
  mieszany: 230 – 229 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)*. Bardzo dużą
  popularnością cieszą się również warianty Touring. W 2025 roku
  zadebiutowało BMW M3 CS Touring (zużycie paliwa, cykl mieszany: 10,5
  l/100 km; emisja CO₂, cykl mieszany: 238 g/km (WLTP); klasa CO₂: G)* –
  najbardziej sportowy model o mocy 405 kW / 551 KM. Wysoki wolumen
  sprzedaży modeli z rodziny BMW M3 stanowi istotny wkład w rekordowy
  wynik niemal 71 500 sprzedanych samochodów high-performance.</p>
<p>
  <strong>Model M Performance bestsellerem BMW M GmbH</strong></p>
<p>Najlepiej sprzedającym się pojazdem BMW M GmbH w 2025 roku było BMW
  X3 M50 (zużycie paliwa, cykl mieszany: 8,3 l/100 km; emisja CO₂, cykl
  mieszany: 189 g/km (WLTP); klasa CO₂: G). Najlepszy sportowy SAV klasy
  premium średniej wielkości oferuje wyjątkowe osiągi i charyzmatyczny
  wygląd. Silnik M TwinPower Turbo w połączeniu z 48-woltową technologią
  hybrydową zapewnia maksymalną moc 293 kW / 398 KM. Moc BMW X3 M50
  uzupełnia specjalna technologia układu jezdnego i charakterystyczne
  elementy stylistyczne M. Dzięki tym atrybutom model wyprzedził BMW i4
  M60 Gran Coupé xDrive (zużycie energii, cykl mieszany (WLTP): 20,9
  kWh/100 km; emisja CO₂: 0 g/km; klasa CO₂: A) o mocy 442 kW / 601 KM i
  zasięgu do 551 km, który w latach 2022 – 2024 był bestsellerem BMW M GmbH.</p>
<p>W 2025 roku prawie co dziesiąty sprzedany model BMW był modelem BMW
  M, a udział w sprzedaży na poziomie 9,8% (9,4% rok wcześniej) stanowi
  kolejny rekord. Pojazdy BMW M cieszą się szczególną popularnością w
  Szwajcarii, gdzie prawie co czwarty zamówiony model BMW to model BMW M.</p>
<p>
  <strong>Wyjątkowe wyniki sprzedaży i czołowe pozycje na poszczególnych rynkach</strong></p>
<p>Na kluczowych rynkach pojazdy BMW M GmbH zajęły pozycję lidera,
  wyraźnie dystansując konkurencję. Modele te cieszyły się szczególnie
  dużym popytem w USA – największym pojedynczym rynku, na którym
  sprzedano ponad 72 000 egzemplarzy. Jednocześnie modele BMW M
  osiągnęły czołowe pozycje także w Kanadzie, Niemczech, Korei,
  Republice Południowej Afryki oraz Wielkiej Brytanii. W Chinach BMW M
  GmbH odnotowała największy bezwzględny wzrost sprzedaży.</p>
<p>
  <strong>Ukierunkowana strategia modelowa zabezpiecza i umacnia pozycję lidera</strong></p>
<p>Fundamentem sukcesu BMW M GmbH jest nowoczesne portfolio modeli
  obejmujące szeroką gamę pojazdów z napędami spalinowymi, hybrydowymi
  plug-in oraz w pełni elektrycznymi. Kolejnym impulsem wzrostu był
  rozwój modeli opartych na architekturze Neue Klasse. „Nasza strategia
  otwartości na nowe technologie po raz kolejny przyniosła wymierne
  efekty w 2025 roku. BMW M GmbH zapewnia optymalne osiągi – niezależnie
  od rodzaju napędu, na wszystkich rynkach i we wszystkich klasach
  pojazdów. Klienci poszukujący samochodu performance lub
  high-performance zawsze znajdą go w ofercie BMW M GmbH” – mówi Sylvia
  Neubauer, wiceprezes ds., marki i sprzedaży w BMW M GmbH.</p>
<p>
  <strong>Motorsport pozostaje kluczowym filarem BMW M GmbH.</strong></p>
<p>Samochody wyścigowe BMW M Motorsport – BMW M Hybrid V8, BMW M4 GT3
  EVO oraz BMW M4 GT4 EVO – odniosły w 2025 roku łącznie ponad 180
  zwycięstw. W motorsporcie fabrycznym BMW M Hybrid V8 prezentował
  doskonałą formę w pierwszej połowie sezonu FIA WEC oraz IMSA
  WeatherTech SportsCar Championship. Najlepszym rezultatem sezonu,
  naznaczonego zarówno sukcesami, jak i trudnymi momentami, było
  podwójne zwycięstwo 1 – 2 na torze Road America. BMW M4 GT3 EVO
  zaliczył wyjątkowo udany sezon. Choć zwycięstwo 1 – 2 w wyścigu
  Bathurst 12 Hour w Australii przypadło jeszcze modelowi poprzedniej
  generacji, wersja EVO płynnie kontynuowała serię sukcesów, notując
  kolejne czołowe wyniki. Do najważniejszych osiągnięć należą triumfy w
  24-godzinnym wyścigu Nürburgring (Niemcy), Suzuka 1000 (Japonia),
  Indianapolis 8 Hour, a także zwycięstwa w klasie GTD Pro podczas 6
  Hours of the Glen oraz Petit Le Mans (oba wyścigi w USA). Były to
  jedne z kluczowych momentów sezonu, który zakończył się bilansem ponad
  80 zwycięstw i 100 kolejnych miejsc na podium.</p>
<p>Zespoły startujące samochodami BMW M4 GT4 EVO odniosły w sezonie 2025
  ponad 100 zwycięstw. Żaden inny model nie jest tak silnie kojarzony z
  wyścigami klienckimi, jak BMW M4 GT4. Szczególnym sukcesem było
  zwycięstwo w klasie SP10 podczas 24-godzinnego wyścigu Nürburgring. W
  serii Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) pojazdy te triumfowały w 9
  z 10 rund. Ponadto BMW M4 GT4 EVO zwyciężyło we wszystkich klasach GT4
  America. Znakomite wyniki zespołów GT4 pozwoliły BMW M Motorsport
  sięgnąć po tytuł producenta SRO w segmencie GT4. W sezonie 2026
  zadebiutuje BMW M2 Racing jako nowy podstawowy pojazd uzupełniający
  portfolio modeli do wyścigów klienckich.</p>
<p>
  <sup>
    <strong>* Zużycie paliwa i emisja spalin:</strong></sup></p>
<p>
  <sup>Dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i
    zasięgu dotyczą pojazdów oferowanych na rynku niemieckim. Wszystkie
    wartości zostały ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Dane
    dotyczące zużycia energii i emisji odnoszą się do niemieckiego
    rozporządzenia w sprawie etykietowania energetycznego samochodów
    osobowych (EnVKV).</sup></p>
<p>
  <sup>1 Dla hybryd plug-in: ważone, w cyklu mieszanym (ważone ładowanie
    AC EC)</sup></p>
<p>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:</strong></p>
<p>Hubert Fronczak, BMW Group Polska</p>
<p>telefon: +48 728 874 121, e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW
  Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli
  w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług
  finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje
  ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma
  dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.</p>
<p>W roku 2024 firma BMW Group sprzedała ponad 2,45 miliona samochodów
  oraz ponad 210 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed
  opodatkowaniem w roku finansowym 2024 wyniósł 11,0 mld euro przy
  obrotach wynoszących 142,4 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia
  2024 r. w BMW Group było zatrudnionych 159 104 pracowników.</p>
<p>Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i
  perspektywiczne myślenie, począwszy od łańcucha dostaw, poprzez
  produkcję, aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.
  Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej
  BMW Group i obejmuje wszystkie produkty od łańcucha dostaw i produkcji
  aż do końca ich okresu użytkowania.</p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">http://www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="https://www.linkedin.com/company/bmw-group/">https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWPolska">http://www.youtube.com/BMWPolska</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/BMW.Polska">https://www.facebook.com/BMW.Polska</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwpolska">https://www.instagram.com/bmwpolska</a></p>
<p>X: <a href="https://x.com/bmwgroup">https://x.com/bmwgroup</a></p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Zużycie energii, średnie, cykliczne: 17,6–17,2
  kWh/100 km i 5,0–4,8 l/100 km (WLTP); emisja CO2, średnia, cykliczna:
  114–108 g/km (WLTP); Klasy emisji CO2: z rozładowanym akumulatorem G,
  średnie, łączne C; zużycie paliwa z rozładowanym akumulatorem:
  10,7–10,5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Zużycie energii, średnie, łączne: 18,1–17,6
  kWh/100 km i 5,3–5,0 l/100 km (WLTP); Emisja CO2, średnia, cykliczna:
  119–114 g/km (WLTP); klasy emisji CO2: z rozładowanym akumulatorem G,
  średnia, cykliczna D–C; zużycie paliwa z rozładowanym akumulatorem:
  10,9–10,7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,2–9,7 l/100 km;
  emisja CO2, cykliczna: 230–221 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manualna skrzynia biegów):<br />Zużycie paliwa,
  cykliczne: 10,2–9,7 l/100 km; emisja CO2, cykliczna: 230–221 g/km
  (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,0 l/100 km; emisja CO2,
  cykliczna: 226 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW M3 (skrzynia manualna):<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,1
  l/100 km; emisja CO2, cykliczna: 230–229 g/km (WLTP), klasa emisji
  CO2: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 10,5 l/100 km;
  emisja CO2, cykliczna: 238 g/km (WLTP), klasa emisji CO2: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Zużycie paliwa, cykliczne: 8,3 l/100 km; emisja CO2,
  cykliczna: 189 g/km (WLTP); klasa emisji CO2: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Zużycie energii, cykliczne
  (WLTP): 20,9 kWh/100 km; emisja CO2, cykliczna (WLTP): 0 g/km, klasa
  emisji CO2: A</p>
<p>Przetłumaczono z DeepL.com (wersja darmowa)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M5,M3,BMW M,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Tue, 13 Jan 2026 15:12:38 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 13 Jan 2026 14:12:38 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/49b79292-d2dd-4761-8bcf-98749bc3558c/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nowe BMW M2 CS - dodatkowe zdjęcia.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/nowe-bmw-m2-cs---dodatkowe-zdjecia_20260903100235597/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/nowe-bmw-m2-cs---dodatkowe-zdjecia_20260903100235597/</guid><pp:caseid>804470</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Galeria zdjęć nowego BMW M2 CS, Silesia Ring, Polska.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Dodatkowe zdjęcia nowego BMW M2 CS, Silesia Ring, Polska.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>(Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km; emisja
  CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym wg WLTP: 226 g/km, klasa  emisji spalin:G)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 25 Jul 2025 10:24:11 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 25 Jul 2025 08:24:11 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b316612d-8916-4b9d-ab05-aa99634505ff/500_P90612078_highRes_bmw-m2-cs-07-2025.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b316612d-8916-4b9d-ab05-aa99634505ff/500_P90612078_highRes_bmw-m2-cs-07-2025.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b316612d-8916-4b9d-ab05-aa99634505ff/P90612078_highRes_bmw-m2-cs-07-2025.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90612078_highRes_bmw-m2-cs-07-2025.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M2 CS ustanawia nowy rekord na Północnej Pętli Nürburgring z czasem 7:25,5 minuty.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m2-cs-ustanawia-nowy-rekord-na-polnocnej-petli-nurburgring-z-czasem-7255-minuty/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m2-cs-ustanawia-nowy-rekord-na-polnocnej-petli-nurburgring-z-czasem-7255-minuty/</guid><pp:caseid>804502</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Nowe BMW M2 CS najszybszym samochodem kompaktowym na „Zielonym Piekle” +++ 20,832 km po raz pierwszy z czasem poniżej 7:30 minut +++ Kamień milowy w świecie kompaktowych samochodów o wysokich osiągach +++.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nowe BMW M2 CS (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km;
  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 226 g/km wg WLTP, klasa CO2: G)*
  ustanowiło 11 kwietnia 2025 r. na legendarnej północnej pętli toru
  Nürburgring nowy punkt odniesienia. Samochód z inżynierem BMW M
  Jörgiem Weidingerem za kierownicą pokonał liczącą 20,823 km północną
  pętlę Nürburgring w 7:25,5 minuty, bijąc tym samym poprzedni rekord
  samochodów kompaktowych o osiem sekund. Tym rekordowym czasem BMW M2
  CS nie tylko wyznacza nowy standard w segmencie samochodów
  kompaktowych, ale również umacnia pozycję BMW M jako producenta
  pojazdów o wysokich osiągach, które przekonują zarówno na drodze, jak
  i na torze wyścigowym.</p>
<p>„Czas okrążenia na  Północnej Pętli wynoszący 7:25,5 minuty jest
  istotnym kamieniem milowym dla BMW M2 CS i pokazuje, co jest możliwe,
  jeśli w jednym samochodzie połączy się moc, technikę i wyjątkową
  dynamikę jazdy” – mówi Franciscus van Meel, Managing Director BMW M
  GmbH. „Jesteśmy dumni, że wraz z tym rekordem M2 CS znacząco podnosi
  poprzeczkę w segmencie samochodów kompaktowych”.</p>
<p>
  <strong>Kontynuacja historii sukcesu.</strong></p>
<p>Dotychczasowy rekordowy czas BMW M2 wynoszący 7:38,7 minuty
  ustanowiony został przez J. Weidingera w kwietniu 2023 r. Dwa lata
  później pobił ten wynik o 13 sekund, ustanawiając również rekord klasy
  i sprowadzając go po raz pierwszy poniżej poprzeczki 7 minut i 30
  sekund. Nowy rekordowy czas przejazdu demonstruje wyjątkowe możliwości
  BMW M2 CS, jak również innowacyjność i kunszt inżynieryjny BMW M GmbH.</p>
<p>Przy wcześniejszych rekordowych przejazdach na  Północnej Pętli czas
  poniżej 7:30 minut udało się osiągnąć w BMW M4 CS, BMW M4 CSL i BMW M3
  CS. BMW M4 CSL uzyskało również najlepszy czas okrążenia jaki
  kiedykolwiek zanotowano dla seryjnego samochodu BMW Group. Oficjalny i
  notarialnie poświadczony wynik wynosi 7:18,137 minuty.</p>
<p>
  <strong>Mit „Zielonego Piekła”:  Północna Pętla jako próba sił.</strong></p>
<p> Północna Pętla (Nordschleife), nazywana często „Zielonym Piekłem”,
  uważana jest za jeden z najbardziej wymagających i najtrudniejszych
  torów wyścigowych na świecie. Trasa o długości 20,832 km licząca ponad
  70 zakrętów jest najwyższym wyzwaniem zarówno dla kierowców, jak
  i pojazdów. Szybki czas okrążenia na tym torze jest dowodem na świetne
  osiągi i prowadzenie pojazdu. Czasy okrążeń na Północnej Pętli są
  miernikiem sportowej wydajności i dynamiki jazdy pojazdu. Rekordowe
  przejazdy monitorowane są przez neutralną organizację nadzorczą, a
  pojazdy sprawdzane są pod kątem ich stanu seryjnego. Ta szczegółowa
  weryfikacja zapewnia, że rekordy mierzone są na podstawie pojazdów seryjnych.</p>
<p>
  <strong>Nürburgring – Home of BMW M.</strong></p>
<p>BMW M i Nürburgring – partnerstwo od ponad ćwierćwiecza. Trybuna BMW
  M Power i most BMW M, BMW M Driving Experience, centrum testowe BMW M
  oraz jazdy testowe na  Północnej Pętli dla modeli M w ramach
  przygotowań do produkcji seryjnej – od ponad 25 lat partnerstwo między
  BMW M a torem Nürburgring jest wielkim sukcesem. Północna Pętla służy
  jako stanowisko testowe dla każdego modelu M. Centrum Testowe BMW M
  oferuje nowoczesne warunki techniczne umożliwiające firmie BMW M
  testowanie pojazdów przygotowywanych do produkcji seryjnej
  bezpośrednio na legendarnej  Północnej Pętli w najbardziej
  wymagających warunkach oraz projektowanie nowych pojazdów.</p>
<p>Samochody wyścigowe BMW M Motorsport odnosiły liczne sukcesy w
  różnych seriach wyścigowych, w tym 21 zwycięstw w klasyfikacji
  generalnej w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring. Kolejnym
  sztandarowym projektem współpracy jest M Power Showroom odnowiony w
  2021 roku. Od tego czasu pozycja toru Nürburgring jako domu
  macierzystego miejsca BMW M jeszcze bardziej się umocniła.</p>
<p>
  <strong>Nowe BMW M2 CS: większa moc, lepsza dynamika jazdy i
    konsekwentna redukcja masy.</strong></p>
<p>Nowe BMW M2 CS nawiązuje do tej tradycji i ponownie pokazuje, że BMW
  M GmbH wyznacza standardy w segmencie kompaktowych samochodów
  sportowych o wysokich osiągach. Połączenie mocy, lekkiej konstrukcji
  i innowacyjnych rozwiązań technicznych sprawia, że BMW M2 CS to
  samochód, który fascynuje zarówno kierowców, jak i entuzjastów. BMW M2
  CS daje jeszcze większą radość z jazdy w segmencie premium dzięki
  wyższym osiągom i wyjątkowej zwinności. Udoskonalony sześciocylindrowy
  silnik rzędowy z technologią BMW M TwinPower Turbo rozwija w BMW M2 CS
  imponującą moc 390 kW / 530 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 650
  Nm. Specjalne w tym modelu łożyskowanie silnika, zawieszenie
  adaptacyjne M oraz układ hamulcowy M z pływającymi tarczami znacznie
  przyczyniają się do jego sportowego charakteru. Za transmisję mocy
  odpowiada oferowana w wyposażeniu standardowym 8-stopniowa skrzynia
  Steptronic z układem Drivelogic. Odpowiednie zastosowanie lekkiej
  konstrukcji, między innymi wielu elementów zewnętrznych i wewnętrznych
  z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP), zmniejsza masę BMW M2
  CS o około 30 kg, czyniąc go najlżejszym modelem obecnej generacji M2
  i znacząco przyczyniając się do jego wyjątkowej dynamiki jazdy. BMW M2
  CS wyposażone jest standardowo w kute obręcze kół M ze stopów lekkich.
  BMW M2 CS produkowane w meksykańskich zakładach w San Luis Potosí jest
  modelem limitowanym, który wejdzie na rynek pod koniec lata 2025 roku
  w cenie od 520 000 pln w Polsce.</p>
<p>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:</strong></p>
<p>Hubert Fronczak, BMW Group Polska</p>
<p>telefon: +48 728 874 121, e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW
  Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli
  w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług
  finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje
  ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma
  dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.</p>
<p>W roku 2024 BMW Group osiągnęła globalną sprzedaż na poziomie 2,45
  miliona samochodów oraz ponad 210 tysięcy motocykli na całym świecie.
  Dochód przed opodatkowaniem w roku finansowym 2023 wyniósł 17,1 mld
  euro przy obrotach wynoszących 155,5 mld euro. Według stanu na dzień
  31 grudnia 2023 r. w BMW Group było zatrudnionych 154 950 pracowników</p>
<p>Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i
  perspektywiczne myślenie, począwszy od łańcucha dostaw, poprzez
  produkcję, aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.</p>
<p>www.bmwgroup.com</p>
<p>
  <a name="_Hlk161393701"></a><a name="_Hlk161389617"></a>LinkedIn: <a href="https://www.linkedin.com/company/bmw-group/">https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWPolska">http://www.youtube.com/BMWPolska</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/BMW.Polska">https://www.facebook.com/BMW.Polska</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwpolska">https://www.instagram.com/bmwpolska</a></p>
<p>X: <a href="https://twitter.com/BMW_Polska">https://twitter.com/BMW_Polska</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>Dane dotyczące zużycia i emisji:</strong></p>
<p>(Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km; emisja
  CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym wg WLTP: 226 g/km, klasa  emisji
  spalin: G).</p>
<p>Dane dotyczące zużycia paliwa, emisji CO2, zużycia energii i zasięgu
  odnoszą się do pojazdów na rynku motoryzacyjnym w Niemczech. Wszystkie
  wartości zostały ustalone zgodnie z nowym cyklem testowym WLTP. Dane
  dotyczące zużycia i emisji odnoszą się do rozporządzenia EnVKV dla
  samochodów osobowych w Niemczech.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 10 Jul 2025 09:56:11 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 10 Jul 2025 07:56:11 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9a2672b5-1aba-4c05-8b0d-cc0297401985/500_P90608180_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9a2672b5-1aba-4c05-8b0d-cc0297401985/500_P90608180_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9a2672b5-1aba-4c05-8b0d-cc0297401985/P90608180_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90608180_highRes_the-bmw-m2-cs-sets-n.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nowe BMW M2 CS.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/nowe-bmw-m2-cs_20260903092710831/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/nowe-bmw-m2-cs_20260903092710831/</guid><pp:caseid>804374</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Nowe BMW M2 CS (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 226 g/km wg WLTP, klasa emisji CO2: G)* po raz kolejny podnosi poprzeczkę w zakresie czystej radości z jazdy w segmencie kompaktowych samochodów sportowych o wysokich osiągach. Najnowszy ekskluzywny model specjalny BMW M GmbH zachwyca wyjątkową zwinnością, znacząco zwiększoną mocą, doskonałą dynamiką jazdy i wybitnie sportowymi cechami stylistycznymi, dzięki którym jazda nim staje się ekscytującym doświadczeniem. Nowe BMW M2 CS kontynuuje imponującą historię sukcesu, która rozpoczęła się od legendarnego BMW 2002 turbo, a której kontynuacją było BMW serii 1 M Coupé oraz pierwsze BMW M2, w tym pierwszy wariant CS, który zadebiutował w 2019 roku. BMW M GmbH po raz pierwszy zaprezentowało wygląd zewnętrzny BMW M2 CS 23 maja w ramach wyjątkowego konkursu nad jeziorem Como.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Najnowsza edycja modelu specjalnego oferuje radość z jazdy na
  najwyższym poziomie – zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas
  codziennej jazdy. BMW M2 CS jest produkowane wspólnie z BMW M2 Racing,
  bazującym na płycie podłogowej obecnej generacji M2, w zakładach
  BMW Group w San Luis Potosí w Meksyku. Podobnie jak w przypadku innych
  specjalnych modeli BMW M GmbH, produkcja BMW M2 CS jest limitowana.
  Najważniejszymi rynkami zbytu są USA, Niemcy i Chiny. Wprowadzenie na
  rynek rozpocznie się pod koniec lata 2025 r., a cena w Polsce będzie
  wynosić 520 000 PLN.</p>
<p>Nowe BMW M2 CS bazuje na drugiej generacji BMW M2 (zużycie paliwa w
  cyklu mieszanym: 9,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 223 g/km
  wg WLTP, klasa emisji CO2: G) i znacznie poprawia jego   wyjątkowe
  osiągi. Wysokoobrotowy sześciocylindrowy silnik rzędowy z układem M
  TwinPower Turbo w BMW M2 CS rozwija imponującą moc 390 kW / 530 KM. To
  o 37 kW / 50 KM więcej niż w obecnym BMW M2. Stawia to BMW M2 CS na
  równi z BMW M3 Competition Limuzyna  z napędem M xDrive (zużycie
  paliwa w cyklu mieszanym: 10,2 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym:
  230 g/km wg WLTP, klasa emisji CO2: G) i BMW M4 Competition Coupé z
  napędem M xDrive (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,1 l/100 km;
  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 229 g/km wg WLTP, klasa emisji CO2: G).
  Napęd przekazywany jest w BMW M2 CS na tylne koła za pośrednictwem
  sprawdzonej 8-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej M Steptronic z układem
  Drivelogic, która jest oferowana w standardzie.</p>
<p>
  <strong>Odczuwalna redukcja masy dzięki inteligentnej lekkiej konstrukcji</strong></p>
<p>BMW M GmbH zmniejszyło masę modelu specjalnego o około 30 kg
  w porównaniu z modelem podstawowym, częściowo dzięki ukierunkowanej
  lekkiej konstrukcji z dużą liczbą elementów zewnętrznych i
  wewnętrznych wykonanych z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem
  węglowym (CFRP). Samochód wyposażony jest standardowo w kute obręcze
  kół M ze stopów lekkich. Tym samym BMW M2 CS jest najlżejszym BMW M2
  obecnej generacji.</p>
<p>
  <strong>Udoskonalony sześciocylindrowy silnik rzędowy o znacznie
    zwiększonej mocy i momencie obrotowym</strong></p>
<p>BMW M GmbH postawiło w BMW M2 CS na 3-litrowy rzędowy silnik
  sześciocylindrowy zmodyfikowany w porównaniu z modelem bazowym, co
  daje jeszcze bardziej intensywne wrażenia w jazdy, zwłaszcza
  w niezwykle dynamicznych sytuacjach. Oferuje charakterystykę mocy w
  jeszcze bardziej wyrazistej formie i doskonale podkreśla typowe dla
  modeli M liniowe oddawanie mocy, które trwa nieprzerwanie aż do
  wysokich zakresów obciążenia. W porównaniu do BMW M2 ze standardową
  8-biegową skrzynią M Steptronic z układem Drivelogic maksymalny moment
  obrotowy wzrósł o 50 Nm do 650 Nm i jest dostępny w szerokim zakresie
  od 2650 do 5730 obr/min. Silnik osiąga maksymalną moc 390 kW / 530 KM
  przy 6250 obr/min, a maksymalna prędkość obrotowa to 7200 obr/min. Aby
  zapewnić błyskawiczne reakcje na naciśnięcie pedału gazu i
  zagwarantować, że poprawione parametry i  ostrzejsza charakterystyka
  silnika dostarczą szczególnie intensywne doświadczenie,
  zoptymalizowano działanie  przyspieszenia i reakcję we wszystkich
  trybach jazdy wybieranych w menu M Setup.</p>
<p>
  <strong>Fenomenalne osiągi dzięki motorsportowemu know-how</strong></p>
<p>Dzięki jeszcze wyższej mocy nowe BMW M2 CS umacnia swoją pozycję
  lidera w segmencie kompaktowych samochodów o wysokich osiągach.
  Tę charakterystykę mocy uzyskano poprzez modyfikację sterownika
  silnika, co jest kolejnym dowodem wyjątkowego potencjału
  sześciocylindrowego silnika rzędowego opracowanego przez BMW M GmbH,
  który jest również bazą dla jednostki napędowej stosowanej
  w wyścigowym BMW M4 GT3 EVO. Układ M TwinPower Turbo silnika obejmuje
  dwie turbosprężarki typu mono-scroll, z których każda dostarcza
  sprężone powietrze do trzech cylindrów, intercooler zasilany z obiegu
  niskotemperaturowego oraz elektronicznie sterowaną przepustnicę.
  Pakiet technologiczny obejmuje również bezpośredni wtrysk benzyny High
  Precision Injection działający przy maksymalnym ciśnieniu 350 barów,
  zmienne sterowanie zaworami VALVETRONIC i bezstopniową regulację wałka
  rozrządu Double VANOS. Silnik ma również wiele detali zaczerpniętych
  bezpośrednio z motorsportu, które wzmacniają przede wszystkim jego
  błyskawiczną reakcję, moment obrotowy i łatwość wchodzenia na wysokie
  obroty na torze wyścigowym. Jednostka napędowa ma również beztulejową,
  wyjątkowo sztywną skrzynię korbową w konstrukcji zamkniętej, lekki
  kuty wał korbowy, gładzie cylindrów z żelazową powłoką nakładaną
  metodą metalizacji łukowej (LDS) oraz rdzeń głowicy cylindrów wykonany
  w procesie druku 3D.</p>
<p>Układ chłodzenia charakterystyczny dla modeli M zapewnia optymalną
  temperaturę pracy komponentów napędu nawet przy dużych obciążeniach.
  Również układ olejowy został zaprojektowany z myślą o bardzo
  dynamicznej jeździe. Pompa oleju sterowana mapą zapewnia niezawodne
  dostarczanie oleju nawet przy ekstremalnych przyspieszeniach
  wzdłużnych i poprzecznych.</p>
<p>Standardowo silnik połączony jest z 8-stopniową skrzynią M Steptronic
  z układem Drivelogic. Charakterystykę zmiany biegów można dostosować
  przyciskiem Drivelogic w dźwigni w trzech wyraźnie różnych stopniach.
  Oprócz dźwigni biegów w aktualnej stylistyce M Design karbonowe
  łopatki przy kierownicy umożliwiają także sekwencyjną interwencję
  w wybór przełożenia.</p>
<p>
  <strong>BMW M2 CS pokonuje granicę 4 s w standardowym sprincie</strong></p>
<p>Charakterystyczne dla tego modelu umieszczenie silnika pozwala w BMW
  M2 CS na znacznie sztywniejsze połączenie napędu z karoserią.
  Niezwykle bezpośrednie przekazywanie mocy do układu napędowego
  optymalizuje jego reakcję. Błyskawiczne oddawanie mocy w \ i niższą
  masą pozwalają BMW M2 CS przełamać barierę 4 sekundw standardowym
  sprincie od 0 do 100 km/h. Wynik to 3,8 s – dwie dziesiąte sekundy
  mniej niż w modelu podstawowym. Przyspieszenie określone metodą
  „1-Foot-Rollout”* wynosi 3,5 s. Zwiększona moc jest również zauważalna
  w przyspieszaniu od 0 do 200 km/h. Wynik ten jest lepszy o 1,2 s i
  wynosi 11,7 s, a przy metodzie „1-foot rollout”** 11,4 s. Sprint od 80
  do 120 km/h zajmuje 3,4 s. Prędkość maksymalna modelu specjalnego
  wyposażonego standardowo w pakiet M Driver jest ograniczona
  elektronicznie do 302 km/h. Dynamikę oddawania mocy podkreśla
  emocjonujące brzmienie napędu typowego dla M układu wydechowego z
  elektrycznie sterowanymi klapami i charakterystycznymi dla BMW M
  czterema końcówkami wydechu, które w BMW M2 CS są wykonane w matowej
  czerni. W ofercie M Performance Parts do BMW M2 CS po raz pierwszy
  dostępny jest opracowany specjalnie do modeli CS układ wydechowy M
  Performance z końcówkami z włókna węglowego i tytanu. Lekki układ
  wydechowy z klapami z tytanowym tłumikiem końcowym wyróżnia się
  emocjonującym, wyścigowym brzmieniem. We wnętrzu Active Sound Design
  zapewnia autentyczne, a w trybach SPORT i SPORT PLUS wybieranych
  przełącznikiem właściwości jezdnych, bardzo intensywne przenoszenie
  brzmienia napędu.</p>
<p>
  <strong>Zoptymalizowane zawieszenie i hamulce dla zwiększonej wydajności</strong></p>
<p>Zawieszenie i układ hamulcowy BMW M2 CS są precyzyjnie dostrojone do
  charakterystyki silnika i balansu masy tego modelu specjalnego.
  Zawieszenie zostało obniżone o 8 mm i dostosowane do pojazdu poprzez
  dostrojenie sprężynowania, amortyzacji i systemów kontroli układu
  jezdnego. Modyfikacje te znacząco poprawiają dynamikę jazdy..
  Ustawienia dynamicznej kontroli stabilności DSC i trybu M Dynamic
  zostały przy tym specjalnie dostosowane do jazdy na torze wyścigowym.
  Standardowe zawieszenie adaptacyjne M jest tak samo starannie
  dostrojone do tego modelu, jak układ kierowniczy M Servotronic,
  mechanizm różnicowy M Sport i zintegrowany układ hamulcowy. Montowany
  standardowo układ hamulcowy M z pływającymi tarczami i czerwonymi
  zaciskami hamulcowymi gwarantuje precyzyjne hamowanie. Opcjonalnie
  oferowane są hamulce węglowo-ceramiczne M ze złotymi zaciskami.
  Standardowe wyposażenie obejmuje również ekskluzywne dla CS kute
  obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke w matowym kolorze Gold
  Bronze. Mają one rozmiar 19 cali na przedniej osi i 20 cali na tylnej
  osi i są standardowo wyposażone w opony torowe o rozmiarze 275/35 ZR19
  z przodu i 285/30 ZR20 z tyłu. Na życzenie dostępne są opony Ultra
  Track oraz opony sportowe, również dostępne w standardzie w tych
  samych rozmiarach.</p>
<p>
  <strong>Liczne elementy z karbonu i ekskluzywne detale zewnętrzne</strong></p>
<p>Wyrazisty wygląd zewnętrzny BMW M2 CS charakteryzuje się licznymi
  elementami z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP)
  i innymi ekskluzywnymi detalami. Oprócz nakładek lusterek zewnętrznych
  M znanych z BMW M2 z efektownego karbonu o widocznej strukturze
  włókien wykonany jest dach M i dyfuzor tylny CS oferowane standardowo
  w tym modelu specjalnym. Sportowy wygląd dopełnia przedni splitter w
  matowym kolorze czarnym i ekskluzywna czarna osłona chłodnicy BMW M ze
  zoptymalizowanymi wlotami powietrza. Niezwykle charakterystycznym
  elementem jest lekka tylna klapa z karbonu ze zintegrowanym spojlerem
  typu ducktail. Znaczek modelu „M2 CS” z tyłu otoczony jest czerwonymi
  konturami. W nowym BMW M2 CS dostępne są cztery kolory lakieru:
  Sapphire Black metallic, , , BMW Individual Velvet Blue metallicM
  Brooklyn Grey metallic i M Portimao Blue metallic. Samochód wyposażony
  jest standardowo w adaptacyjne reflektory diodowe, w tym  asystenta
  świateł drogowych BMW Selective Beam i światła M Shadow Line z
  ciemnymi wstawkami.</p>
<p>
  <strong>Karbon i wyścigowa atmosfera we wnętrzu</strong></p>
<p>Wnętrze nowego BMW M2 CS łączy w sobie ekskluzywny wygląd ze
  sportowym charakterem szlachetnej alcantary i innowacyjną lekką
  konstrukcją. Panel sterowania jest wykonany z tworzywa sztucznego
  wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). Kierowca i pasażer obok siedzą
  na lekkich, podgrzewanych karbonowych fotelach kubełkowych M z szeroką
  gamą opcji elektrycznej regulacji i podświetlanym napisem „CS”.
  Zintegrowane zagłówki można też zdemontować, a możliwość montażu
  wielopunktowych pasów bezpieczeństwa pozwala przystosować samochód do
  jazdy na torze wyścigowym. Fotele obite są skórą Merino.</p>
<p>Standardowa i opcjonalnie podgrzewana trójramienna kierownica M
  z alcantary przenosi autentyczny wyścigowy klimat do kokpitu dzięki
  spłaszczonej u dołu obręczy, łopatkom zmiany biegów, czerwonemu
  znacznikowi środkowemu zlokalizowanemu na godzinie 12 i dwóm
  przyciskom M do aktywacji indywidualnych konfiguracji ustawień
  pojazdu. Listwy ozdobne na desce rozdzielczej i konsoli środkowej
  wykonane są z karbonu M. Inne charakterystyczne detale to czerwony
  napis „CS” na centralnym panelu , pasy bezpieczeństwa M i listwy
  progowe, które po raz pierwszy są czarne i mają napis „M2 CS” oraz
  czerwone akcenty. Po raz pierwszy boczki drzwi mają podświetlane logo
  „CS”. Kolor światła można ustawić indywidualnie w taki sam sposób, jak
  standardowego oświetlenia ambientowego. Po wyłączeniu widoczna jest
  struktura karbonu. Sportowy wygląd wnętrza dopełnia podsufitka M w
  kolorze antracytowym.</p>
<p>
  <strong>System operacyjny BMW 8.5, cyfrowe sterowanie funkcjami klimatyzacji</strong></p>
<p>Standardowe wyposażenie nowego BMW M2 CS obejmuje również dwustrefową
  klimatyzację automatyczną, dostęp komfortowy, system nagłośnienia
  Harman Kardon Surround oraz BMW Live Cockpit Professional wraz z
  systemem nawigacji BMW Maps. Oprócz wyświetlacza BMW Head-Up obejmuje
  on również rozszerzony widok na wyświetlaczu kontrolnym. Standardowa
  integracja smartfonów umożliwia korzystanie z Apple CarPlay® i Android
  Auto™. Charakterystyczne dla M wyświetlacze na zakrzywionym ekranie
  BMW i BMW Head-Up nadają kokpitowi progresywny oraz sportowy
  charakter. W pełni cyfrowy zestaw ekranów obejmuje wyświetlacz
  wskaźników o przekątnej 12,3 cala i wyświetlacz kontrolny o przekątnej
  14,9 cala. Służą one jako platforma dla systemu obsługi BMW iDrive
  opartego na systemie operacyjnym BMW 8.5, który umożliwia również
  cyfrową obsługę funkcji klimatyzacji. Temperatury, intensywność
  nawiewu, ogrzewania foteli można teraz obsługiwać dotykowo w
  specjalnym punkcie menu w dolnej części wyświetlacza kontrolnego lub
  za pomocą poleceń głosowych inteligentnego asystenta osobistego BMW.</p>
<p>
  <strong>Specjalna koncepcja obsługi M oferuje szeroki dostęp bezpośredni</strong></p>
<p>Nowoczesna koncepcja obsługi do indywidualizacji konfiguracji
  przejęta została z BMW M2. Centralne miejsce zajmuje przycisk Setup na
  panelu kontrolnymj. Zapewnia on bezpośredni dostęp do opcji ustawień
  silnika, adaptacyjnego zawieszenia M, układu kierowniczego M
  Servotronic, zintegrowanego układu hamulcowego M Compound oraz funkcji
  M Traction Control, za pomocą której można indywidualnie ustawić progi
  interwencji ograniczenia poślizgu kół. Optymalnym towarzyszem podczas
  jazdy, który zapewnia dodatkową dawkę adrenaliny jest M Drive
  Professional. Tryb M TRACK i dziesięciostopniowa kontrola trakcji M
  Traction Control umożliwiają dostosowanie właściwości jezdnych
  samochodu. M Drift Analyser rejestruje kąt i czas jazdy w
  kontrolowanym poślizgu. M Laptimer wspiera w walce o najlepszy czas okrążenia.</p>
<p>W zakresie systemów zautomatyzowanej jazdy i parkowania standardowo
  dostępne są: ostrzeganie przed kolizją czołową, regulator prędkości z
  funkcją hamowania, wskazanie ograniczeń prędkości i zakazów
  wyprzedzania, ostrzeganie przed opuszczeniem pasa ruchu oraz Park
  Distance Control. W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest aktywny
  tempomat z funkcją Stop & Go oraz system asystujący kierowcy.</p>
<p>
  <strong>W przypadku pytań prosimy o kontakt:</strong></p>
<p>Hubert Fronczak, BMW Group Polska</p>
<p>telefon: +48 728 874 121, e-mail: <a href="https://pressclub.bmwgroup.net/pressclub/ssob/pl/mailto:">hubert.fronczak@bmw.pl</a></p>
<p>
  <strong>BMW Group</strong></p>
<p>BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW
  Motorrad, jest wiodącym na świecie producentem samochodów i motocykli
  w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług
  finansowych i mobilnościowych. Sieć produkcyjna BMW Group obejmuje
  ponad 30 zakładów produkcyjnych i montażowych na całym świecie; firma
  dysponuje międzynarodową siecią dystrybucji w ponad 140 krajach.</p>
<p>W roku 2024 firma BMW Group sprzedała ponad 2,45 miliona samochodów
  oraz ponad 210 tysięcy motocykli na całym świecie. Dochód przed
  opodatkowaniem w roku finansowym 2024 wyniósł 11,0 mld euro przy
  obrotach wynoszących 142,4 mld euro. Według stanu na dzień 31 grudnia
  2024 r. w BMW Group było zatrudnionych 159 104 pracowników.</p>
<p>Podstawą sukcesu BMW Group były zawsze odpowiedzialne działania i
  perspektywiczne myślenie, począwszy od łańcucha dostaw, poprzez
  produkcję, aż po końcową fazę użytkowania wszystkich produktów.
  Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem strategii korporacyjnej
  BMW Group i obejmuje wszystkie produkty od łań-cucha dostaw i
  produkcji aż do końca ich okresu użytkowania.</p>
<p>
  <a href="http://www.bmwgroup.com">http://www.bmwgroup.com</a></p>
<p>LinkedIn: <a href="https://www.linkedin.com/company/bmw-group/">https://www.linkedin.com/company/bmw-group-polska/</a></p>
<p>YouTube: <a href="http://www.youtube.com/BMWPolska">http://www.youtube.com/BMWPolska</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/BMW.Polska">https://www.facebook.com/BMW.Polska</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwpolska">https://www.instagram.com/bmwpolska</a></p>
<p>X: <a href="https://x.com/bmwgroup">https://x.com/bmwgroup</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>(Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km; emisja
  CO<sub>2</sub> w cyklu mieszanym wg WLTP: 226 g/km, klasa  emisji spalin:G)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M2,G87,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 28 May 2025 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 27 May 2025 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/f02e465c-ec3b-47c2-b4cf-60ced3b98377/500_P90600846_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/f02e465c-ec3b-47c2-b4cf-60ced3b98377/500_P90600846_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/f02e465c-ec3b-47c2-b4cf-60ced3b98377/P90600846_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90600846_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M świętuje światową premierę nowego BMW M2 CS podczas Concorso d&#039;Eleganza Villa d&#039;Este 2025.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m-swietuje-swiatowa-premiere-nowego-bmw-m2-cs-podczas-concorso-deleganza-villa-deste-2025/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/pl-pl/bmw-m-swietuje-swiatowa-premiere-nowego-bmw-m2-cs-podczas-concorso-deleganza-villa-deste-2025/</guid><pp:caseid>804406</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Projekt nowego BMW M2 CS został zaprezentowany w piątkowy wieczór w ramach wyjątkowego wydarzenia Concorso d'Eleganza Villa d'Este, które odbywa się w dniach 23–25 maja 2025 r. nad jeziorem Como.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Zdjęcia przeznaczone do użytku mediów są już dostępne online.
  Oficjalne wprowadzenie pojazdu na rynek, w tym udostępnienie danych
  technicznych, zaplanowane jest na 28 maja 2025 r. o 00:01 CEST.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">Spalanie i emisja CO2</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji:</strong>
  <br />Zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0 l/100 km [28,3 mpg imp];
  emisja CO2 w cyklu mieszanym: 226 g/km w cyklu WLTP, klasa CO2: G.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Kontakt prasowy: Hubert Fronczak<br>Tel: +48-728-874-121<br>Adres e-mail: <a href="mailto:hubert.fronczak@bmw.pl">hubert.fronczak@bmw.pl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M2,G87,G87 CS,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Sun, 25 May 2025 12:50:35 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 25 May 2025 10:50:35 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/95605641-d244-4289-a3eb-e69d72364ead/500_P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/95605641-d244-4289-a3eb-e69d72364ead/500_P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/95605641-d244-4289-a3eb-e69d72364ead/P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90600963_highRes_the-new-bmw-m2-cs.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>