<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Nederland]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/</link>
                    <description></description>
                    <language>nl</language>
                    <lastBuildDate>Wed, 14 Oct 2026 16:20:44 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Wed, 29 May 2024 00:30:00 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Nederland]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-bmw-m3-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-bmw-m3-touring/</guid><pp:caseid>796709</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring belichamen de legendarische prestaties en veelzijdigheid die kenmerkend zijn voor BMW M GmbH. Beide modellen ondergingen aanzienlijke verbeteringen, waaronder een vermogenstoename van 15 kW (20 pk) voor de xDrive modellen, nieuwe design- en uitrustingskenmerken en verdere digitalisering. Dit alles draagt bij aan een nieuw hoofdstuk in hun succesverhaal.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Rijswijk. </strong>De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring
  belichamen de legendarische prestaties en veelzijdigheid die
  kenmerkend zijn voor BMW M GmbH. Beide modellen ondergingen
  aanzienlijke verbeteringen, waaronder een vermogenstoename van 15 kW
  (20 pk) voor de xDrive modellen, nieuwe design- en
  uitrustingskenmerken en verdere digitalisering. Dit alles draagt bij
  aan een nieuw hoofdstuk in hun succesverhaal.<br />
  <br />De vernieuwde koplampen en stuurwielen zorgen voor frisse
  accenten in het ex- en interieur. Daarnaast zijn er nieuwe gesmede
  lichtmetalen wielen, nieuwe interieurelementen en vormt BMW Operating
  System 8.5 voortaan de basis van de nieuwste versie BMW iDrive.<br />
  <br />In zijn nieuwste gedaante levert de krachtigste versie van de
  6-cilinder-in-lijn benzinemotor met M TwinPower Turbo technologie een
  vermogen van 390 kW (530 pk). Het extra vermogen van de nieuwe BMW M3
  Competition Sedan met M xDrive en de nieuwe BMW M3 Competition Touring
  met M xDrive wordt via een 8-traps M Steptronic transmissie met
  Drivelogic overgebracht op alle vier de wielen.<br />
  <br />De nieuwe BMW M3 Competition Sedan (zonder xDrive) beschikt over
  een vermogen van 375 kW (510 pk) en is eveneens voorzien van een
  8-traps M Steptronic transmissie met Drivelogic. Voor wie op zoek is
  naar pure prestaties die door geen enkele andere auto in dit segment
  worden geboden, combineert de BMW M3 Sedan de 353 kW (480 pk) sterke
  versie van de 6-cilinder-in-lijn met een handgeschakelde transmissie
  met zes versnellingen en achterwielaandrijving.<br />
  <br />Alle modelvarianten van de nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring
  worden geproduceerd in de BMW Group fabriek in München. De wereldwijde
  introductie en productiestart vinden plaats in juli 2024.<br />
  <br />
  <strong>Traditioneel racegevoel, verschillende
  karakters.<br /></strong>Het racegevoel dat zo typerend is voor de BMW
  M3, is bij het nieuwste model op totaal verschillende manieren te
  ervaren. De BMW M3 Sedan heeft gezelschap van een Touring, die de
  sportieve prestaties combineert met extra praktische eigenschappen en
  gebruiksgemak. De BMW M3 Touring is uitsluitend leverbaar in
  combinatie met de krachtigste versie van de 6-cilinder-in-lijn
  benzinemotor van de BMW M3/M4 modellen, in combinatie met intelligente
  M xDrive vierwielaandrijving. Met de achterbank neergeklapt wordt de
  bagageruimte vergroot van 500 naar 1.510 liter. De eerste BMW M3
  Touring was een sensatie en werd door verschillende automedia met
  onderscheidingen bekroond.<br />
  <br />Met hun afzonderlijke carrosserieconcepten en eigenschappen
  vormen de Sedan en Touring duidelijk verschillende karakters binnen
  het M3 aanbod. Een belangrijk gedeeld element is echter het opvallende
  design met typerende M kenmerken. De grote, verticale BMW nierengrille
  met dubbele spijlen, de dorpelverbreders in contrasterend hoogglans
  zwart en de inserts in de bumpers maken het dynamische potentieel van
  de twee modellen direct duidelijk. De BMW M3 Sedan heeft standaard een
  koolstofvezel dak. Het dak van de BMW M3 Touring is standaard voorzien
  van dakrails en uitgevoerd in hoogglans zwart. Een Gurney-spoiler aan
  de achterzijde zorgt voor optimale luchtgeleiding.<br />
  <br />
  <strong>Motortechnologie uit de autosport.<br /></strong>Alle BMW M3
  Sedan en BMW M3 Touring modellen zijn voorzien van een hoogtoerige
  6-cilinder-in-lijn met M TwinPower Turbo technologie. Alle
  vermogensvarianten van de 3,0-liter motor hebben de lineaire
  vermogensopbouw die zo kenmerkend is voor de high-performance modellen
  van BMW M GmbH.<br />
  <br />Verschillende elementen die zijn afgeleid van raceautomotoren
  zorgen ervoor dat de krachtbron van de M3 modellen zowel op de weg als
  op het circuit optimale prestaties levert. Een gesmede, lichtgewicht
  krukas maakt bovendien een extreem hoog koppel mogelijk. De
  3D-geprinte kern van de cilinderkop – ook weer een speciaal M kenmerk
  – zorgt voor een optimaal verloop van de koelkanalen, die bij
  traditionele gietmethodes niet mogelijk is. Het oliecircuit is
  eveneens ontworpen om bestand te zijn tegen de krachten die ontstaan
  bij rijden op een circuit. Een specifieke aansturing van de oliepomp
  zorgt ervoor dat de olietoevoer ook bij hoge G-krachten is gegarandeerd.<br />
  <br />De M TwinPower Turbo technologie bestaat uit twee monoscroll
  turbocompressoren, die ieder drie cilinders bedienen. Een indirecte
  intercooler en twee speciaal ontworpen compressoren zorgen voor nog
  meer vermogen. High Pressure Injection, dat werkt met maximaal 350 bar
  voor een verfijnde atomisering van de brandstof, VALVETRONIC variabele
  kleptiming en dubbele VANOS variabele kleptiming maken het
  technologiepakket compleet.<br />
  <br />Bij de nieuwe BMW M3 Competition Sedan met M xDrive en de nieuwe
  BMW M3 Competition Touring met M xDrive levert de motor 15 kW (20 pk)
  extra dankzij een geoptimaliseerde digitale motoraansturing. Daarmee
  levert de 6-cilinder-in-lijn nu een maximaal vermogen van 390 kW (530
  pk) bij 6.250 t/min. De verbeterde motor vormt ook de basis voor de
  krachtbron van de BMW M4 GT3 en levert zijn maximale koppel van 650 Nm
  tussen de 2.750 en 5.730 t/min. Dat is een hoger toerenbereik dan
  voorheen, wat alles bij elkaar zorgt voor een nog directere en
  langdurige vermogensontwikkeling en een nog intensere rijbeleving op
  de limiet.<br />
  <br />De acceleratiecijfers zijn nog indrukwekkender dan voorheen. De
  nieuwe BMW M3 Competition Sedan met M xDrive accelereert van 0 naar
  100 km/h in 3,5 seconden en de nieuwe BMW M3 Competition Touring met
  xDrive doet daar 3,6 seconden over. Het extra vermogen voor de
  achterwielaangedreven modellen vertaalt zich in 0-200 km/h tijden die
  voor alle modellen 0,5 seconde sneller is. De sedan doet er nu 11,8
  seconden over, de Touring 12,4 seconden.<br />
  <br />Alle varianten van de nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring
  hebben standaard een elektronisch begrensde topsnelheid van 250 km/h.
  Met het optionele M Driver’s Pack neemt dit toe tot 290 km/h voor de
  sedans en 280 km/h voor de Touring.<br />
  <br />
  <strong>Modelspecifieke opstelling van motor, transmissie en
  onderstel.<br /></strong>Net als de standaard 8-traps M Steptronic
  transmissie met Drivelogic voor de Competiton modellen is de
  handgeschakelde transmissie met zes versnellingen van de BMW M3 Sedan
  afgestemd op optimale prestaties. Ook de modellen met automatische
  transmissie hebben een handgeschakelde modus, dankzij de standaard
  schakelpaddles aan het stuurwiel. Door het aanpassen van de
  schakelkarakteristiek met de Drivelogic knop is de rijbeleving nog
  beter aan te passen aan persoonlijke voorkeuren.<br />
  <br />De twee krachtigste modellen zijn voorzien van M xDrive, dat de
  nadruk legt op de achterwielen. Het systeem werkt samen met het
  volledig variabele Actieve M Sperdifferentieel op de achteras, met als
  resultaat een onmiskenbaar M gevoel in bochten. Naast de standaard 4WD
  instelling kan de bestuurder via het M Setup menu ook kiezen voor 4WD
  Sport. Dan wordt een nog groter deel van het vermogen op de
  achterwielen overgebracht. Met Dynamic Stability Control (DSC)
  uitgeschakeld wordt 2WD modus beschikbaar met alleen
  achterwielaandrijving. Zo geniet de ervaren bestuurder zonder ingrepen
  van controlesystemen van een pure rijbeleving.<br />
  <br />De hoge torsiestijfheid van de BMW vormt de ideale basis voor
  indrukwekkende rijdynamiek en een zeer directe reactie op
  stuurbewegingen. Aanvullend op de extra verstevigingen van de BMW M3
  Sedan heeft de BMW M3 Touring ook extra torsiestaven achter, zodat hij
  optimaal de dynamiek, wendbaarheid en precisie biedt van een BMW M model.<br />
  <br />De M specifieke voor- en achterwielophanging zorgt voor een
  harmonieuze combinatie van extreem dynamische handling en verfijnd
  comfort voor dagelijks gebruik en op lange afstanden. Het standaard,
  adaptieve M onderstel is naar wens via het M Setup menu aanpasbaar in
  drie instellingen, dankzij de elektronisch aangestuurde dempers.<br />
  <br />M Servotronic besturing en het geïntegreerde remsysteem werken
  samen met de standaard M Compound-schijfremmen en de optionele M
  Carbon keramische remmen. Beide remsystemen hebben vaste remklauwen
  met zes zuigers voor en zwevende éénzuiger remklauwen achter. De
  grotere, hittebestendige remschijven van het M Carbon keramische
  remsysteem zijn in hoge mate bestand tegen fading en zorgen zelfs
  onder extreme omstandigheden voor een compromisloze vertraging. Ze
  zijn dankzij een lichtgewicht constructie bovendien zo’n 14 kg lichter
  dan de standaard M Compound-schijfremmen. De standaard blauwe
  remklauwen van de M Compound-schijfremmen zijn optioneel leverbaar in
  rood of zwart. Het M Carbon keramische remsysteem heeft in goud
  metallic uitgevoerde remklauwen.<br />
  <br />Zeker in M Dynamic Mode heeft het DSC een zeer sportieve
  instelling, waarbij het later ingrijpt voor extra dynamische
  prestaties. Het DSC is ook volledig uitschakelbaar. Optioneel voor de
  nieuwe BMW M3 Sedan en standaard voor alle Competition modellen is het
  in tien standen instelbare M Traction Control. Zo kan de bestuurder op
  zijn eigen tempo de fysieke limieten op het circuit verkennen. De M
  Laptimer en M Drift Analyser helpen de persoonlijke prestaties van de
  bestuurder bij te houden en te verbeteren.<br />
  <br />
  <strong>Aangepaste wielmaten, gesmede lichtmetalen M wielen met een
    nieuw design.<br /></strong>Alle nieuwe BMW M3 modellen zijn
  standaard voorzien van gesmede lichtmetalen M wielen. De twee
  achterwielaangedreven sedans hebben wielen in Dubbelspaak styling
  Orbitgrau metallic, in de maat 18 inch voor en 19 inch achter.
  Standaard voor de Competition modellen met M xDrive zijn gesmede
  lichtmetalen wielen in Dubbelspaak styling in Jetblack, in de maat 19
  inch voor en 20 inch achter. Deze combinatie is optioneel leverbaar
  voor de nieuwe BMW M3 Sedan en de nieuwe BMW M3 Competition Sedan
  zonder xDrive. Het riante assortiment optionele uitrustingen is verder
  uitgebreid met nieuwe gesmede lichtmetalen M wielen in 19 en 20 inch.
  Die zijn voor het eerst leverbaar in Silver, voor een sportieve en
  hoogwaardige uitstraling.<br />
  <br />
  <strong>Uitgebreide selectie assistentiesystemen, M Mode voor
  personalisatie<br /></strong>De nieuwe BMW M3 Sedan en nieuwe BMW M3
  Touring zijn net als de andere BMW 3 Serie modellen voorzien van een
  uitgebreid aanbod standaard en optionele geautomatiseerde rij- en
  parkeersystemen, die verder bijdragen aan een hoge mate van comfort en
  veiligheid. De mate van assistentie van deze systemen is instelbaar
  via de M Mode knop op de middenconsole. In de optionele TRACK
  instelling, bedoeld voor gebruik op circuits, wordt alle comfort- en
  veiligheidsassistentie bijvoorbeeld tijdelijk gedeactiveerd.<br />
  <br />
  <strong>Nieuwe koplampen en opvallende details.<br /></strong>Nieuw
  ontworpen LED koplampen combineren dim- en grootlicht in één module en
  geven de voorzijde een frisse aanblik. Twee elegante, verticale
  pijlvormige LED units in iedere module fungeren als dagrijverlichting
  en als richtingaanwijzer. De slanke LED achterlichten met kenmerkende
  L-vorm hebben een progressieve en technologische uitstraling.
  Optioneel leverbaar zijn adaptieve LED koplampen met matrix
  grootlicht, inclusief bochtverlichting en eventueel in combinatie met
  M Shadowline koplampen met donkere accenten.<br />
  <br />
  <strong>Nieuwe stuurwielen en interieurelementen voor de M
  cockpit.<br /></strong>In het interieurdesign is het autosport-DNA
  direct duidelijk. Een nieuw multifunctioneel driespaaks en met leder
  bekleed M Sportstuurwiel met rode 12-uursmarkering en afgeplatte
  onderzijde speelt een grote rol bij de dynamische rijbeleving. Twee M
  toetsen voor het oproepen van persoonlijke instellingen en de
  schakelpaddles – standaard voor de Competiton modellen – zorgen voor
  de intense beleving van een raceauto. Voor het eerst optioneel
  leverbaar is een met Alcantara bekleed M Sportstuurwiel met hetzelfde
  design. Beide stuurwielen zijn optioneel verwarmbaar. Op de
  middenconsole naast de rode start-/stopknop en de BMW iDrive
  Controller bevinden zich de M Setup knop en M Mode knop voor
  persoonlijke instellingen.<br />
  <br />Hoogwaardige materialen en M specifieke designdetails zorgen
  voor een moderne premium-sportieve ambiance. Het dashboard,
  bedieningspaneel en afdekking van de bekerhouder zijn standaard
  uitgevoerd in Dark Graphite mat. Optioneel zijn een dashboard in
  Sensatec en interieurlijsten in Aluminium Rhombicle Anthrazit, M
  Carbon en het nieuwe Fine Brushed Aluminium. Ook delen van het
  stuurwiel en de schakelpaddles van Competition modellen zijn met M
  Carbon bekleed.<br />
  <br />De standaard M Sportstoelen bieden vele
  instellingsmogelijkheden, inclusief een Memory functie voor de
  bestuurder. Een highlight zijn de geïntegreerde hoofdsteunen met
  verlicht logo. Eveneens standaard is stoelverwarming voorin, met
  stoelventilatie als optie. De stoelen zijn standaard bekleed in Merino
  leder, met als optie Merino volleder, BMW Individual Merino leder met
  uitgebreide omvang en BMW Individual Merino volleder – ieder in vier kleuren.<br />
  <br />De optionele, volledig elektrisch instelbare en verwarmbare M
  Carbon kuipstoelen bieden een zitpositie zoals in een raceauto. Dat
  zorgt voor een optimale connectie tussen bestuurder en BMW, met
  tegelijkertijd uitstekend comfort op lange afstanden. De toepassing
  van met koolstofvezel versterkt kunststof (CFRP) zorgt samen met
  uitsnedes voor een gewichtsbesparing van 9,6 kg ten opzichte van de
  standaard M Sportstoelen.<br />
  <br />
  <strong>BMW Curved Display en BMW Operating System
  8.5.<br /></strong>De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring zijn ook
  voorzien van de nieuwste generatie BMW iDrive, op basis van BMW
  Operating System 8.5. Dankzij het naar de bestuurder gerichte, hoge
  resolutie BMW Curved Display en de verbeterde BMW Personal Assistant
  verloopt de bediening volledig via aanraking en natuurlijke
  spraakcommando’s. Het 12,3 inch digitale instrumentarium en 14,9 inch
  centrale display hebben een M specifieke weergave, inclusief
  informatie over de status van de BMW. Optioneel is het BMW Head-Up
  Display inclusief weergave van toerentallen in kleur, Shift Lights en
  M View.<br />
  <br />De standaard automatische klimaatcontrole is voortaan te
  bedienen via een speciaal menu onderaan het Control Display of door
  middel van een spraakcommando. Deze nieuwste vooruitgang op het gebied
  van digitale bediening zorgt voor een verdere vermindering van het
  aantal knoppen en bedieningselementen in de cockpit en een nieuw
  ontwerp voor het instrumentenpaneel. Met nieuwe bedieningselementen
  voor de luchtuitstroomopeningen in het midden van het
  instrumentenpaneel en aan de bestuurders- en bijrijderszijde van de
  cockpit kan de richting van de luchtstroom worden aangepast met behulp
  van draai- en kantelbewegingen.<br />
  <br />De standaard Ambiance verlichting omvat nu ook
  contourverlichting rond de centrale luchtuitstroomopeningen. Eveneens
  standaard zijn het op cloud-gegevens gebaseerde BMW Maps, de BMW Live
  Cockpit Plus, een Wi-Fi interface en Smartphone Integratie voor Apple
  CarPlay® en Android Auto™. De BMW M3 Sedan en BMW M3 Touring zijn
  aanvullend ook voorzien van een HiFi audiosysteem met 10 speakers en
  een 205 watt versterker.<br />
  <br />
  <strong>M Carbon exterieurpakket, M Race Track Pack en BMW M
    Performance Parts.<br /></strong>Alle nieuwe BMW M3 modellen zijn
  leverbaar met een eigen M Carbon exterieurpakket. Met inserts voor de
  brede luchtinlaten en een voor ieder model unieke diffusor achter,
  aangevuld met buitenspiegelkappen en – voor de BMW M3 Sedan – een
  achterspoiler van CFRP krijgen de nieuwe BMW M3 modellen een scherp raceautokarakter.<br />
  <br />Het M Race Track Pack omvat het M Carbon keramische remsysteem,
  M Carbon kuipstoelen voorin en Carbon interieurelementen. Alles bij
  elkaar wordt het gewicht van de BMW met tot 25 kilogram verlaagd.<br />
  <br />BMW M Performance Parts bieden nog meer mogelijkheden voor het
  personaliseren van de high-performance sportauto’s. De selectie van
  modelspecifieke opties varieert van CFRP exterieurcomponenten en
  gesmede M Performance wielen met centrale wielmoer tot M Performance
  vloermatten en M Performance stuurwielen.<br />
  <br />Het brandstofverbruik van de nieuwe BMW M3 modellen bedraagt
  gemiddeld 10,4-9,7 l/100 km en de CO<sub>2</sub> emissie gemiddeld
  235-220 g/km. Deze waarden zijn vastgesteld volgens de WLTP cyclus.
  Alle cijfers met betrekking tot prestaties, verbruik en emissies zijn voorlopig.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.1 – 10.0 l/100 km [28.0 – 28.2 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230 – 227 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 9.9 – 9.7 l/100 km [28.5 – 29.1 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 224 – 220 g/km in the WLTP cycle,
  <br />CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan with M xDrive</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.2 – 10.1 l/100 km [27.7 – 28.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230 – 227 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Touring with M xDrive</strong></p>
<p>Fuel consumption, combined: 10.4 – 10.3 l/100 km [27.2 – 27.4 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 235 – 233 g/km in the WLTP
  cycle, CO<sub>2</sub> class: G</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Sedan,Touring,G80,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 29 May 2024 00:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 28 May 2024 22:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/543ad942-23ec-4599-a7e8-e7ef6ca8d85a/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/543ad942-23ec-4599-a7e8-e7ef6ca8d85a/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/543ad942-23ec-4599-a7e8-e7ef6ca8d85a/P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De nieuwe BMW M3 CS.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-cs-nl_20260828092505376/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-cs-nl_20260828092505376/</guid><pp:caseid>796576</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Ook in 2023 komt BMW M GmbH met bijzonder aantrekkelijke, speciale modellen. De nieuwe BMW M3 CS belichaamt meer dan ooit passie voor de autosport. De BMW M3 CS heeft een doordachte lichtgewicht constructie met veel componenten van met koolstofvezel versterkte kunststof (CFRP), extra motorvermogen, een modelspecifieke onderstelafstemming, exclusieve designkenmerken en een uitrusting die is gericht op optimale beleving van de prestaties op het circuit.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Rijswijk. </strong>Ook in 2023 komt BMW M GmbH met bijzonder
  aantrekkelijke, speciale modellen. De nieuwe BMW M3 CS belichaamt meer
  dan ooit passie voor de autosport. De BMW M3 CS heeft een doordachte
  lichtgewicht constructie met veel componenten van met koolstofvezel
  versterkte kunststof (CFRP), extra motorvermogen, een modelspecifieke
  onderstelafstemming, exclusieve designkenmerken en een uitrusting die
  is gericht op optimale beleving van de prestaties op het circuit. Dat
  alles wordt gecombineerd met het praktische gebruiksgemak van de BMW
  M3 Sedan. Zo heeft de nieuwe BMW M3 CS een eigen karakter, waarmee hij
  ook op de openbare weg iedere kilometer weer overtuigt met een
  puristisch en fascinerend M gevoel.<br />
  <br />Het aandrijfconcept van de nieuwe BMW M3 CS omvat een 405 kW
  (550 pk) sterke 6-cilinder-in-lijn benzinemotor, een 8-traps M
  Steptronic transmissie en intelligente M xDrive vierwielaandrijving.
  Deze combinatie maakt een acceleratie van 0 naar 100 km/h in 3,4
  seconden mogelijk en zorgt voor imponerende rijeigenschappen die op
  alle vier de zitplaatsen volledig tot hun recht komen. De BMW M3 CS
  gaat in maart 2023 in kleine aantallen in productie in de fabriek van
  BMW Group in München. De marktintroductie vindt eveneens plaats in
  maart 2023. De belangrijkste markten voor dit speciale M model zijn de
  Verenigde Staten, Duitsland, Groot-Brittannië en Japan. In Nederland
  is de BMW M3 CS leverbaar voor € 191.844.<br />
  <br />
  <strong>Meer vermogen, minder gewicht, fascinerende
  prestaties.<br /></strong>Meer vermogen, minder gewicht – dat is de
  formule die de nieuwe BMW M3 CS zijn fascinerende prestaties en
  exclusieve uitstraling geeft. Als krachtbron dient een specifiek voor
  dit model doorontwikkelde versie van de 6-cilinder-in-lijn
  benzinemotor van de BMW M3/BMW M4, met M TwinPower Turbo techniek en
  een hoogtoerig karakter. De 3,0 liter motor vormt ook de basis van de
  aandrijflijn van de BMW M4 GT3, die in DTM seizoen 2022 direct de
  titel op zijn naam schreef.<br />
  <br />Daarmee is ook de motor van de BMW M3 CS voorzien van talrijke
  van de autosport afgeleide technologieën. Het carter heeft
  bijvoorbeeld een closed-deck ontwerp zonder voering, een zeer hoge
  stijfheid en is daarmee bestand tegen hoge druk. Lichtgewicht
  cilindervoeringen met een ijzercoating, aangebracht door middel van
  een boogdraadspuitproces (LDS), verminderen de inwendige wrijving. Met
  hun bijzonder hoge torsiestijfheid zorgt de gesmede, lichtgewicht
  krukas voor de vermogensafgifte en het hoogtoerige karakter van de
  motor. De kern van de cilinderkop is gemaakt met een 3D printproces.
  Daardoor krijgen de kanalen voor de koelvloeistof de ideale vorm, die
  niet haalbaar is met traditionele metaalgietprocessen. Net als het
  koelsysteem is ook de olietoevoer afgestemd op de bijzonder hoge
  krachten bij gebruik op het circuit.<br />
  <br />
  <strong>6-cilinder-in-lijn benzinemotor met 405 kW (550
  pk).<br /></strong>De motor van de nieuwe BMW M3 CS is gericht op hoge
  toerentallen en het leveren van maximaal vermogen. Daardoor ligt het
  topvermogen met in totaal 405 kW (550 pk) nog eens 30 kW (40 pk) hoger
  dan dat van de BMW M3 Competition Sedan. Het extra vermogen gaat samen
  met een uitstekende stabiliteit en levensduur en is te danken aan
  doelgerichte aanpassingen aan de M TwinPower Turbo techniek. Centraal
  daarbij staat de verhoogde turbodruk van de twee Mono-Scroll
  turbocompressoren, van 1,7 naar 2,1 bar, evenals de modelspecifieke
  afstemming van het motormanagement.<br />
  <br />Bovendien zorgen specifieke motorsteunen met verhoogde demping
  voor een bijzonder sterke verbinding tussen de krachtbron en de
  structuur van de BMW. Daardoor reageert de motor nog directer op input
  van de bestuurder en brengt die het vermogen nog directer over op de
  rest van de aandrijflijn. Al tussen de 2.750 en 5.950 toeren per
  minuut is het maximumkoppel van 650 Nm beschikbaar. Het
  maximumvermogen is beschikbaar bij 6.250 toeren per minuut, het
  maximale toerental van de motor is 7.200 toeren per minuut.<br />
  <br />Kenmerkend is de continue vermogensontwikkeling tot in het
  hoogste toerengebied. Dat wordt begeleid door een meeslepend geluid
  vanuit het dubbele uitlaatsysteem met elektronisch gestuurde kleppen,
  een lichtgewicht titanium einddemper en de twee matzwart uitgevoerde
  uitlaateindpijpen, die typerend zijn voor een M model. In de
  rijprogramma’s SPORT en SPORT+ in het M Setup menu neemt het geluid
  toe tot een onmiskenbaar autosportgeluid, dat in het bijzonder het
  wisselen van versnelling met de bijbehorende toerentalverschillen
  akoestisch accentueert.<br />
  <br />
  <strong>Indrukwekkend vermogen, direct op de weg overgebracht: 8-traps
    M Steptronic transmissie, M xDrive, actief M
  differentieel.<br /></strong>De motor van de BMW M3 CS is gekoppeld
  aan een 8-traps M Steptronic transmissie met Drivelogic. Die wordt
  bediend met een M specifieke transmissiehendel op de middenconsole of
  met in carbon uitgevoerde schakelpaddles aan het stuurwiel. Met de in
  de transmissiehendel geïntegreerde Drivelogic toets is het
  schakelgedag aan te passen. Er is keuze uit een op comfort gerichte,
  een sportieve en een voor het circuit geoptimaliseerde instelling.<br />
  <br />De BMW M3 CS dankt zijn tractie en dynamiek aan de M xDrive
  vierwielaandrijving. De elektronisch aangestuurde lamellekoppeling
  verdeelt het koppel traploos en volledig variabel over de voor- en
  achterwielen. De geoptimaliseerde olietoevoer van de lamellenkoppeling
  zorgt ook tijdens het leveren van topprestaties op het circuit voor
  optimale prestaties van de vierwielaandrijving. Met zijn afstemming
  met de nadruk op de achterwielen, gecombineerd met het eveneens
  volledig variabele actieve M differentieel op de achteras, versterkt
  de M xDrive vierwielaandrijving het kenmerkende M gevoel tijdens
  acceleraties en dynamisch bochtenwerk.<br />
  <br />Via het M Setup menu kan de bestuurder behalve de
  standaardinstelling 4WD ook kiezen voor de modus 4WD Sport. Daarmee
  komt de nadruk nog meer op de achterwielen te liggen. Bij
  uitgeschakelde Dynamische Stabiliteits Controle (DSC) is bovendien de
  modus 2WD beschikbaar. Daarin gaat de volledige aandrijfkracht naar de
  achterwielen en verrichten de regelsystemen geen stabiliserende
  ingrepen, om ervaren bestuurders zo een bijzonder actieve rijbeleving
  te bieden.<br />
  <br />Het samenspel tussen motor, transmissie en M xDrive zorgt voor
  indrukwekkende prestatiecijfers. De sprint vanuit stilstand naar de
  100 km/h rondt de BMW M3 CS in 3,4 seconden af. Na 11,1 seconden is
  vanuit stilstand al de 200 km/h bereikt. De tussensprint van 80 naar
  120 km/h duurt 2,6 seconden (in de vierde versnelling) of 3,3 seconden
  (vijfde versnelling). De topsnelheid van de BMW M3 CS, die standaard
  is voorzien van het M Driver’s Pack, is elektronisch begrensd op 302 km/h.<br />
  <br />
  <strong>Ondersteltechniek en stabiliteitsregeling met modelspecifieke
    afstemming, standaard sportbanden.<br /></strong>De
  ondersteltechniek van de BMW M3 CS is nauwkeurig afgestemd op het
  karakter van de motor, het voertuigconcept en de gewichtsverdeling van
  de auto. Bovendien zijn de modelspecifieke instellingen van de DSC en
  de M Dynamic Mode gericht op de bijzondere vereisten van zeer
  dynamisch gebruik op het circuit. Onafhankelijke askinematica zorgt
  samen met de modelspecifieke wielvlucht, dempers, veren en
  stabilisatoren voor een nog nauwkeuriger besturing, een betere
  overdracht van zijdelingse krachten en een betere vering en demping.
  Ook hebben de elektronisch aangestuurde schokdempers van het Adaptieve
  M Onderstel, de elektromechanische M Servotronic besturing met
  variabele overbrenging en het geïntegreerde remsysteem van de BMW M3
  CS een modelspecifieke afstemming.<br />
  <br />De standaarduitrusting van dit speciale M model omvat onder meer
  M Compound-schijfremmen met naar keuze rood of zwart gelakte
  remklauwen. Optioneel is een M Carbon-keramisch remsysteem; de
  remklauwen daarvan zijn leverbaar in een matte goudkleur of rood.
  Standaard is de BMW M3 CS ook voorzien van gesmede lichtmetalen M
  wielen in een exclusieve V-spaak styling in Gold Bronze. Optioneel
  zijn deze lichtmetalen M wielen ook leverbaar in mat zwart. De wielen
  in de maat 19 inch voor en 20 inch achter zijn standaard voorzien van
  speciaal voor dit model ontwikkelde sportbanden in de maat 275/35 ZR
  19 voor en 285/30 ZR 20 achter. Optioneel zijn voor dit op
  circuitgebruik gerichte model zonder meerprijs ook high-performance
  banden in dezelfde maat beschikbaar.<br />
  <br />
  <strong>Lichtgewicht dankzij carbon, geoptimaliseerde
  carrosseriestijfheid.<br /></strong>De prestaties en het exclusieve
  karakter van de nieuwe BMW M3 CS zijn voor een groot deel te danken
  aan modelspecifieke gewichtsbesparingen. Centraal daarbij staat het
  gebruik van met koolstofvezel versterkte kunststof (CFRP). Zo is niet
  alleen het dak van dit speciale M model gemaakt van carbon, maar zijn
  ook de motorkap, frontsplitter, luchtinlaten voor,
  buitenspiegelkappen, achterdiffusor en achterspoiler gemaakt van dit
  hightech lichtgewicht materiaal. In het interieur zijn de
  middenconsole, de knoppen op het stuurwiel en de interieurlijsten van
  CFRP gemaakt. De standaard M Carbon kuipstoelen zorgen voor een
  verdere gewichtsbesparing. Dankzij de titanium einddempers is ook het
  uitlaatsysteem van de BMW M3 CS meer dan vier kilogram lichter. In
  totaal zorgt alle gewichtsbesparing dat de BMW M3 CS zo’n 20 kilogram
  lichter is dan de BMW M3 Competition Sedan met M xDrive.<br />
  <br />In de motorruimte van de BMW M3 CS zorgt een optioneel
  precisiesteunenpakket voor extra stijfheid van de carrosserie. Ook dit
  pakket is gericht op gewichtsbesparing. De uit aluminium gegoten
  lichtgewicht elementen tussen de veerpoten en de voorzijde zijn qua
  geometrie exact afgestemd op de krachten die onder uiteenlopende
  rijomstandigheden op de auto inwerken.<br />
  <br />
  <strong>Exclusieve designkenmerken benadrukken fascinerende
  prestaties.<br /></strong>Individuele designkenmerken verwijzen al bij
  de eerste aanblik nadrukkelijk naar de aangescherpte prestaties van de
  BMW M3 CS. Exclusief voor het nieuwste speciale model van BMW M GmbH
  is de carrosseriekleur Frozen Solid White. Een zichtbare
  carbonstructuur is toegepast op het dak, op de motorkap, de
  frontsplitter, de voorste luchtinlaten, de M buitenspiegelkappen, de
  achterspoiler en de achterbumper. Dit zorgt samen met de zwarte
  dorpelverbreders en M kieuwen voor een aantrekkelijk contrast met de
  nieuwe carrosseriekleur. Optioneel zijn ook de carrosseriekleuren
  Signal Green uni, Brooklyn Grey metallic en Saphirschwarz metallic beschikbaar.<br />
  <br />Aan de voorzijde valt de lichtgewicht BMW nierengrille zonder
  omlijsting op met zijn bijzonder puristische en op de autosport
  geïnspireerde stijl. Rode contourlijnen en het opschrift ‘M3 CS’ op de
  bovenste horizontale spijlen benadrukken het modelspecifieke design.
  De typeaanduiding aan de achterzijde heeft zwarte oppervlakken in
  combinatie met een rode omlijsting.<br />
  <br />Een bijzonder markant accent aan de voorzijde van de BMW M3 CS
  zijn de standaard BMW Laserlight koplampen. Zowel bij de Welcome
  lichteffecten na het ontgrendelen van de portieren als bij geactiveerd
  dim- en grootlicht heeft de LED dagrijverlichting geen wit, maar geel
  licht. Een duidelijke verwijzing naar de succesvolle GT raceauto’s.<br />
  <br />
  <strong>M Carbon kuipstoelen met exclusieve oppervlakken en
  stiksels.<br /></strong>Het interieur van de nieuwe BMW M3 CS
  combineert de cockpit van een op rijplezier en maximale prestaties
  gerichte sportauto met moderne digitale technologieën en exclusieve
  designelementen. Bestuurder en voorpassagier nemen plaats op
  modelspecifieke M Carbon kuipstoelen. Die zijn volledig elektrisch
  instelbaar en voorzien van stoelverwarming, geïntegreerde hoofdsteunen
  en een verlichte modelaanduiding. Daarmee leggen ze een unieke
  connectie tussen autosportgevoel en comfort voor lange reizen. De
  lichtgewicht constructie is ook weer te danken aan het gebruik van
  CFRP in de structurele delen van het zitvlak en de rugleuning, maar
  ook aan de kenmerkende open zijwangen en onderste helft van de hoofdsteun.<br />
  <br />De M Carbon kuipstoelen van de BMW M3 CS zijn voorzien van
  lederen bekleding Merino in een exclusief design in de kleurcombinatie
  zwart met rood en met contrasterend stiksel. Het tweekleurige design
  wordt voortgezet op de zitplaatsen achterin. Zowel voorin als achterin
  zijn de portieren volledig met zwart leder bekleed. Op de lichtgewicht
  middenconsole is een rood ‘CS’ opschrift aangebracht. De
  standaarduitrusting van de BMW M3 CS omvat verder ook M
  veiligheidsgordels met een ingeweven streeppatroon in de kleuren van
  BMW M GmbH, instaplijsten met ‘M3 CS’ opschrift, antracietkleurige
  hemelbekleding, interieurlijsten in Carbon Fibre en een met Alcantara
  bekleed M stuurwiel met CFRP schakelpaddles en rode 12-uursmarkering.<br />
  <br />
  <strong>Setup toets voor individuele
  voertuiginstellingen.<br /></strong>Het M specifieke bedieningssysteem
  bestaat onder meer uit de Setup toets op de middenconsole. Die biedt
  direct toegang tot de instellingsmogelijkheden voor motor, onderstel,
  besturing, remmen en M xDrive. Twee individueel samengestelde
  instellingsvarianten zijn met de voorkeursinstellingen voor
  motorgeluid, DSC, de Auto Start-/Stop functie en de karakteristiek van
  de 8-traps M Steptronic transmissie op te slaan en altijd aanpasbaar.
  Ze zijn met de M toets op het stuurwiel op te roepen.<br />
  <br />Ook standaard voor de BMW M3 CS is het systeem M Drive
  Professional. Daarmee biedt dit speciale M model niet alleen functies
  als de M Drift Analyser en M Laptimer, maar ook de 10-traps M Traction
  Control. Met die eerste zijn de rijvaardigheid en de prestaties op het
  circuit te evalueren en op te slaan, terwijl de tractiecontrole alle
  voorwaarden biedt voor ambitieus rijplezier op afgesloten parcours.
  Ook onderdeel van M Drive Professional is de M Mode toets op de
  middenconsole. Daarmee zijn de bestuurdersassistentiesystemen en de
  weergave op het informatiedisplay en het optionele BMW Head-up display
  te beïnvloeden. De BMW M3 CS biedt keuze uit de instellingen ROAD,
  SPORT en TRACK.<br />
  <br />
  <strong>BMW Curved Display met M specifieke
  weergave.<br /></strong>Bij het BMW iDrive van de nieuwste generatie,
  op basis van het BMW Operating System 8, hoort het BMW Curved Display.
  In de cockpit van de BMW M3 CS bestaat het uit een 12,3 inch
  informatiedisplay en een Control Display met een diagonaal van 14,9
  inch, die samen één gebogen glazen oppervlak vormen. Het BMW Curved
  Display is ergonomisch op de bestuurder gericht en maakt intuïtieve
  aanraakbediening nog gemakkelijker.<br />
  <br />De grafische weergave van het informatiedisplay en de in
  kenmerkende M stijl getoonde inhoud ondersteunen de op prestaties
  gerichte rijbeleving. Alle voor het rijden relevante gegevens en
  informatie over de status van de BMW en instellingen zijn
  overzichtelijk weergegeven – met bovenaan de M typerende Shift Lights
  en onderaan de modi van de stabiliteitssystemen, M xDrive en de
  tractiecontrole. Op het thuisscherm van het Control Display zijn
  specifieke tegels met informatie over actuele voertuiginstellingen te
  zien, maar ook over zaken als bandenspanning en -temperatuur.<br />
  <br />
  <strong>Hoogwaardige opties voor rijplezier, comfort en
  gebruiksgemak.<br /></strong>De functieomvang van het standaard BMW
  Live Cockpit Professional omvat onder meer het navigatiesysteem BMW
  Maps, Smartphone Integratie, telefonie met Wireless Charging en een
  WiFi Hotspot. Optioneel zijn het BMW Head-Up display met M specifieke
  weergave en de BMW Drive Recorder.<br />
  <br />Bovendien biedt de BMW M3 CS op puur rijplezier gerichte
  comfortvoorzieningen en bestuurdersassistentiesystemen. Standaard
  aanwezig zijn de nieuwste versie van Comfort Access, automatische
  airconditioning, het Harman Kardon Surround Sound System, Park
  Distance Control, Front Collision Warning, Lane Departure Warning en
  Speed Limit Info. Optioneel zijn een alarmsysteem, automatische
  achterklepbediening en de systemen Driving Assistant en Parking Assistant.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption combined: 10.4 – 10.1 l/100 km [27.2 – 28.0 mpg
  imp]; CO2 emissions combined: 234 – 229 g/km in the WLTP cycle;
  figures for the NEDC cycle: – </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 25 Jan 2023 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 24 Jan 2023 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/3907d2ad-6e6e-469e-87bb-0b18a62719a0/500_P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/3907d2ad-6e6e-469e-87bb-0b18a62719a0/500_P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/3907d2ad-6e6e-469e-87bb-0b18a62719a0/P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH sluit het jubileumjaar af met een nieuw verkooprecord.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-sluit-het-jubileumjaar-af-met-een-nieuw-verkooprecord-nl/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-sluit-het-jubileumjaar-af-met-een-nieuw-verkooprecord-nl/</guid><pp:caseid>796581</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ 177.257 BMW M auto's werden wereldwijd geleverd, een stijging van 8,4 procent ten opzichte van het voorgaande jaar +++ Succesvolle start van de transformatie naar elektrische mobiliteit: BMW i4 M50* is meteen het best verkochte BMW M model, gevolgd door de BMW XM*, de eerste geëlektrificeerde high-performance auto +++ Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich</strong>. At the end of its anniversary year, BMW M
  GmbH has once again achieved record results. Global sales of
  performance and high-performance cars rose to 177,257 vehicles during
  the 2022 financial year. This represents an increase of 8.4 per cent
  compared to the previous year, despite the continuing challenging
  conditions in the area of logistics and supply chains. The most
  important single market in 2022 was again the USA, with the second
  most important sales region again being the German domestic market,
  followed by the UK.</p>
<p>“The enthusiasm of the M community for emotionally powerful
  performance on the road and on the racetrack has carried us through
  the entire anniversary year,” says Franciscus van Meel, Chairman of
  the Board of Management of BMW M GmbH. “This is also expressed in a
  new sales record for BMW M automobiles, which gives us a positive
  outlook for 2023.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50: the best-selling BMW M automobile drives locally
    emission-free. <br /></strong>At the same time, 2022 marks BMW M
  GmbH's successful start into the age of electric mobility. “The
  best-selling BMW M automobile of 2022 is the all-electric BMW i4 M50,”
  says Timo Resch, Head of Customer, Brand and Sales at BMW M GmbH. “For
  us, this is a clear signal that the unique M feeling has arrived in
  the world of electrified vehicles.” The BMW i4 M50 is powered by an
  electric motor on both the front and rear axles, which together
  generate a maximum output of 400 kW/544 hp. The perfectly coordinated
  power delivery of the two e-motors and independent suspension tuning
  ensure an M-typical driving experience characterised by dynamics,
  agility and precision, which proved to be a real crowd-puller right
  from the outset.</p>
<p>With the BMW iX M60*, a second all-electric performance car from BMW
  M GmbH made a highly successful debut. During the course of 2023, BMW
  M GmbH will continue its product offensive with, among other things,
  the first electrified high-performance automobile, the BMW XM, and the
  BMW i7 M70, a BMW M automobile based on the fully electric BMW i7. The
  further transformation towards electric mobility has also already been
  mapped out. In order to be able to include high-performance cars with
  purely electric drive in the range in the future, BMW M GmbH will
  intensify the corresponding concept testing in 2023. The focus will be
  on an integrated driving dynamics control system and an electric M
  xDrive all-wheel drive system with four electric motors, which will
  ensure that the emotionally powerful M feeling reaches an even higher level.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Anniversary year with spectacular premieres, BMW M3 and BMW M4
    remain on the road to success, fast-paced launch for the new BMW
    M240i xDrive Coupe*. <br /></strong>The celebrations of the 50th
  anniversary of BMW M GmbH were accompanied by debuts for numerous
  spectacular new models. The broad spectrum of new releases ranged from
  the second generation of the puristic BMW M2*, with its combination of
  straight six-cylinder engine, 6-speed manual transmission and
  rear-wheel drive, which evokes classic driving pleasure in a
  high-performance automobile, to the extroverted BMW XM with its
  480 kW/653 hp M HYBRID drive. The first BMW M3 Touring* also offers
  completely new ways to experience M-typical performance. This
  diversity creates ideal conditions for attracting additional target
  groups and generating further growth in 2023.</p>
<p>The current increase in sales figures is also based on sales
  successes in a wide range of vehicle segments. The high-performance
  sports cars of the BMW M3 and BMW M4 series, which – including the new
  BMW M3 Touring – are available in four body variants, in two
  performance levels, with a choice of a 6-speed manual or an 8-speed M
  Steptronic transmission, as well as with rear-wheel drive or the
  all-wheel drive system M xDrive, continued to enjoy particularly
  widespread popularity in 2022. BMW M GmbH thus covers a wide range of
  customer needs in this core segment.</p>
<p>With an exceptionally strong performance within their competitive
  environment, the high-performance cars based on BMW X models also
  contributed to BMW M GmbH's new sales record. The upcoming upgrade for
  the BMW X5 M and BMW X6 M models in spring 2023 will provide effective
  impetus for a continuation of this success story.</p>
<p>The successful launch of the new BMW M240i xDrive Coupe in 2022
  proved to be a highlight in the performance car segment. The new
  edition of the compact two-door is powered by a 275 kW/374 hp
  straight-six engine and is now also available with classic rear-wheel
  drive. “The new sales record for BMW M Automobiles is based on our
  successful presence in a broad range of vehicle segments,” says Timo
  Resch. “With our wide-ranging product portfolio, we are also ideally
  positioned for the future.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Premiere at Daytona: the new BMW M3 CS* and the BMW M Hybrid V8.</strong>
  <br />In addition, BMW M GmbH fulfils the desire for particularly
  concentrated racing characteristics with attractive special models –
  as early as 2022 with the BMW M4 CSL* and soon with the new BMW M3 CS.</p>
<p>The BMW M3 CS will make its world debut on the last weekend of
  January as part of the 24-hour race at Daytona. The tradition-steeped
  competition in the US state of Florida is also the venue for BMW M
  Motorsport's comeback to endurance racing. The new BMW M Hybrid V8
  will compete there for the first time. 47 years after the Daytona
  overall victory of the legendary BMW 3.0 CSL, the new LMDh prototype
  is set to race for points in the IMSA GTP class of the WeatherTech
  SportsCar Championship before also competing in the official FIA World
  Endurance Championship at Le Mans and elsewhere in 2024.</p>
<p>The final phase of the development process and the subsequent test
  drives on various race tracks were among the highlights of 2022 for
  the BMW M GmbH motorsport department, while the all-important success
  on the race track was the overall victory in the DTM drivers' and
  teams' championships. South African Sheldon van der Linde and Team
  Schubert Motorsport secured the title win in the prestigious touring
  car championship in the very first season with the new BMW M4 GT3.</p>
<p> </p>
<p>*<strong>Consumption and emission values:<br />BMW i4 M50:
  </strong>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.<br />
  <strong>BMW XM:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  1.6 – 1-5 WLTP; Power consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9
  WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.<br />
  <strong>BMW iX M60:</strong> Power consumption in kWh/100 km combined:
  24.7 – 21.9 WLTP.<br />
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  200 – 185 WLTP.<br />
  <strong>BMW M2:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 Touring:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  235 – 229 WLTP.<br />
  <strong>BMW M4 CSL:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.1 – 9.9 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 CS:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i4 M50: </strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 1.6 – 1-5 WLTP; Power
  consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 24.7 – 21.9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 – 9.9 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31-70-4133-227<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@partner.bmw.nl">bryan.barendrecht@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,M4,M2,F95,F96,G26,i20,G80,i4 M50,G09,XM,G87,M240,iX M60,3.0 CSL,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Jan 2023 12:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Jan 2023 11:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De eerste BMW M3 Touring ooit.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-eerste-bmw-m3-touring-ooit/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-eerste-bmw-m3-touring-ooit/</guid><pp:caseid>796591</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW M GmbH voegt een nieuwe carrosserievariant toe aan de line-up van high-performance modellen in de premium middenklasse. De eerste BMW M3 Touring ooit combineert authentiek autosportgevoel met een onderscheidend karakter en vele praktische kwaliteiten.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Rijswijk. </strong>BMW M GmbH voegt een nieuwe
  carrosserievariant toe aan de line-up van high-performance modellen in
  de premium middenklasse. De eerste BMW M3 Touring ooit combineert
  authentiek autosportgevoel met een onderscheidend karakter en vele
  praktische kwaliteiten. De aandrijftechnologie is volledig gericht op
  het leveren van verleidelijke prestaties. De 375 kW (510 pk) sterke
  zescilinder-in-lijn M TwinPower Turbo benzinemotor wordt gecombineerd
  met de 8-traps M Steptronic transmissie met Drivelogic en M xDrive
  vierwielaandrijving. Het nieuwe M model is dan ook exclusief leverbaar
  als BMW M3 Competition Touring met M xDrive.<br />
  <br />Het veelzijdige interieur van de eerste BMW M3 Touring zorgt
  voor een onderscheidend karakter, een nieuwe manier om M typerende
  prestaties te combineren met praktisch gebruiksgemak. Het nieuwe BMW
  iDrive met BMW Curved Display zorgt voor geavanceerde
  bedieningsmogelijkheden en connectiviteit in het interieur.<br />
  <br />Het modellenoffensief van BMW M GmbH wordt in het 50<sup>e</sup>
  jubileumjaar voortgezet met de introductie van een vierde model binnen
  het BMW M3/M4 aanbod, naast de Sedan, Coupé en Cabrio. De BMW M3
  Touring beleeft zijn wereldpremière tijdens het Goodwood Festival of
  Speed in juni 2022. De orderboeken openen in september 2022, gevolgd
  door de marktintroductie en productiestart in november 2022. De BMW M3
  Touring wordt net als de BMW M3 Sedan geproduceerd in de BMW Group
  fabriek in München.<br />
  <br />
  <strong>Uniek concept met extravagant design.<br /></strong>De eerste
  BMW M3 Touring maakt de traditionele M belofte volledig waar met
  dynamische flair, wendbaarheid en precisie en combineert dat met
  ongelimiteerde praktische eigenschappen en dagelijkse inzetbaarheid.
  Het extravagante exterieurdesign benadrukt het unieke concept en
  creëert een duidelijk onderscheid binnen het aanbod met een
  ongeëvenaard dynamische uitstraling.<br />
  <br />Heldere oppervlakken en atletische vormen benadrukken het
  prestatiepotentieel van de BMW M3 Touring, net als de M specifieke
  designdetails en functionele elementen als de openingen voor de
  koellucht en de aerodynamica. In het bijzonder opvallend zijn de
  verticale BMW nierengrille zonder omlijsting, de grote luchtinlaten
  aan de zijkant, de krachtig gevormde wielkuipen en de prominente
  dorpelverbreders. Samen met de extra elementen van de voor- en
  achterbumper vormen de dorpelverbreders een hoogglans zwarte lijn rond
  de auto. Andere kenmerken zijn de M kieuwen in de voorpanelen en de in
  de achterbumper geïntegreerde dubbele uitlaateindpijpen links en rechts.<br />
  <br />Ongeacht de gekozen carrosseriekleur is het dak van de BMW M3
  Touring standaard uitgevoerd in hoogglans zwart. Het eveneens
  standaard dakdraagsysteem en de modelspecifieke dakspoiler zijn
  uitgevoerd in dezelfde kleur. Optioneel is het dak uit te voeren in
  carrosseriekleur. Eveneens optioneel is het M Carbon exterieur pakket.<br />
  <br />
  <strong>Hoogtoerige zescilinder-in-lijn.<br /></strong>Deze versie van
  de zescilinder-in-lijn M TwinPower Turbo benzinemotor is speciaal
  ontwikkeld voor de Competition modellen van de BMW M3 en M4 en levert
  een maximaal vermogen van 375 kW (510 pk) en een maximaal koppel van
  650 Nm. Het hoogtoerige karakter waar M motoren om bekend staan vormt
  samen met de lineaire vermogensafgifte van de 3,0 liter
  zescilinder-in-lijn de basis voor de motor van de nieuwe BMW M4 GT3
  raceauto. De koel- en oliesystemen zijn ontworpen voor de extreem
  sterke krachten die vrijkomen op het circuit. Het M specifieke
  uitlaatsysteem met elektronisch aangestuurde kleppen genereert een
  karakteristieke  soundtrack die de rijbeleving een extra laag geeft.<br />
  <br />De motor is gekoppeld aan een 8-traps M Steptronic transmissie
  met Drivelogic, die is voorzien van drie schakelprogramma’s en ook
  bediend kan worden met de schakelpaddles aan het stuurwiel. Het
  vermogen van de motor wordt op de weg overgebracht door de M xDrive
  vierwielaandrijving, die samenwerkt met het Actieve M Differentieel op
  de achteras.<br />
  <br />De verdeling van het vermogen over de wielen wordt aangepast op
  de situatie, zodat de BMW M3 Competition Touring met M xDrive altijd
  over optimale tractie, dynamiek en stabiliteit beschikt. De
  acceleratie van 0 naar 100 km/h duurt 3,6 seconden en de sprint van 0
  naar 200 km/h slechts 12,9 seconden. Met het M Driver’s Pack wordt de
  topsnelheid verhoogd van 250 km/h naar 280 km/h.<br />
  <br />Naast de reguliere 4WD instelling kan de bestuurder via het
  Setup menu ook kiezen voor 4WD Sport. Dan legt de M xDrive
  vierwielaandrijving nog meer de nadruk op de achterwielen voor een nog
  intensere rijbeleving. Het uitschakelen van het DSC (Dynamische
  Stabiliteits Controle) zorgt voor de 2WD modus – ofwel pure achterwielaandrijving.<br />
  <br />
  <strong>Ideale balans tussen prestaties en comfort.<br /></strong>De
  ondersteltechnologie is afgestemd op zowel de krachtige prestaties van
  de aandrijflijn als het specifieke concept van de BMW M3 Touring. Dat
  zorgt voor een ideale balans tussen sportieve prestaties en hoogstaand
  rijcomfort, of het nu gaat om dagelijkse ritten of een lange reis.
  Tijdens intensieve tests op circuits, buitenwegen en in stedelijke
  omgeving is tot op detailniveau aandacht besteed aan een optimale
  afstemming. De hoge torsiestijfheid van de carrosserie zorgt voor nog
  meer wendbaarheid, dynamiek en precisie en wordt versterkt door
  modelspecifieke verstevigingen in bodem en laadruimte.<br />
  <br />Zowel de dubbele voorwielophanging als de five-link achteras
  hebben een M specifieke afstelling en combineren lichtgewicht design
  met een bijzonder hoge stijfheid. Een Adaptief M Onderstel met
  elektronisch aangestuurde schokdempers en M Servotronic besturing met
  variabele verhouding zijn standaard voor de BMW M3 Touring. Het
  geïntegreerde remsysteem heeft twee instellingen voor het
  pedaalgevoel. Optioneel zijn M Carbon-keramische remmen als
  alternatief voor het M Compoundremsysteem. Standaard zijn gesmede
  lichtmetalen M wielen van 19 inch (voor) en 20 inch (achter),
  optioneel voorzien van circuit banden.<br />
  <br />Bij het DSC systeem is de tractiecontrole geïntegreerd in de
  aansturingseenheid van de motor. Behalve van M Dynamic Mode is de BMW
  M3 Touring ook standaard voorzien van M Traction Control. In de 2WD
  modus van de M xDrive vierwielaandrijving kan de bestuurder het
  ingrijpen van de tractiecontrole in tien fasen beperken en zo
  zorgeloos de fysieke grens van de remmen op het circuit opzoeken.<br />
  <br />
  <strong>Racegevoel in de cockpit, zeer veelzijdig
  achterin.<br /></strong>Standaard vanaf introductie is het BMW Curved
  Display, een frisse interpretatie van het cockpitdesign die zorgt voor
  een intense beleving van de rijprestaties. Het volledig digitale
  scherm bestaat uit een 12,3 inch informatiedisplay en een 14,9 inch
  BMW Touch Control Display. Beide zijn geplaatst achter één gebogen
  glazen paneel dat naar de bestuurder is gericht. Het informatiedisplay
  achter het stuurwiel toont alle voor het rijden relevante informatie
  met nieuwe graphics in een M kenmerkende stijl. M specifieke widgets
  met informatie over de instellingen van de BMW en de conditie van de
  banden zijn te zien op het thuisscherm van het BMW Touch Control
  Display. Een BMW Head-Up Display met M specifieke weergave is
  optioneel leverbaar.<br />
  <br />Elektrisch instelbare M Sportstoelen met geheugenfunctie,
  stoelverwarming en Merino lederen bekleding behoren tot de
  standaarduitrusting van de BMW M3 Touring. De optionele M Carbon
  kuipstoelen voor bestuurder en voorpassagier bieden een unieke
  combinatie van autosportgevoel, lichtgewicht design, hoogwaardig
  vakmanschap en comfort voor lange afstanden. Het gebruik van met
  koolstofvezel versterkte kunststof (CFRP) in de structurele elementen
  van het zitvlak en de rugleuning zorgt samen met de uitsneden in de
  wangen en onder de hoofdsteunen voor een gewichtsbesparing van 9,6 kg
  ten opzichte van de standaard M Sportstoelen.<br />
  <br />Achter in de BMW M3 Touring bevinden zich drie volwaardige
  zitplaatsen. De rugleuning van de achterbank is in de verhouding
  40:20:40 neerklapbaar. Door de achterbank geheel of in delen neer te
  klappen is de bagageruimte naar wens uit te breiden van 500 naar
  maximaal 1.510 liter. Zowel automatische achterklepbediening als een
  separaat te openen achterruit zijn standaard. Een opbergvak onder de
  bagageruimte biedt plaats aan de afdekking voor de bagageruimte en het
  afscheidingsnet. Optioneel zijn antisliprails die automatisch uit de
  bagageruimtevloer omhoogkomen. Deze rails voorkomen dat bagage begint
  te schuiven onder dynamische rijomstandigheden.<br />
  <br />
  <strong>Standaard M Drive Professional en BMW Maps
  navigatiesysteem.<br /></strong>Standaard zorgen 3-zone automatische
  airconditioning, de BMW Live Cockpit Plus met BMW Maps
  navigatiesysteem, ambiance verlichting, het Hi-Fi audiosysteem en het
  spiegelpakket voor in- en exterieur voor meer comfort aan boord van de
  BMW M3 Touring. Ook is er een ruime keuze uit geautomatiseerde rij- en
  parkeersystemen. Approach Control Warning, weergave van
  snelheidslimieten en inhaalverboden, Lane Departure Warning, en Park
  Distance Control zijn alle standaard. Optioneel zijn onder meer de
  Driving Assistant Professional met Steering and Lane Control
  Assistant, Active Cruise Control met Stop & Go functie, herkenning
  van verkeerslichten, Active Navigation en de Parking Assistant met
  Reversing Assistant (achteruitrijassistent).<br />
  <br />Het M specifieke bedieningssysteem omvat de Setup knop, die
  direct toegang biedt tot de instellingen voor de motor, het onderstel,
  de besturing, het remsysteem en de M xDrive vierwielaandrijving. Via
  de M toetsen op het stuurwiel zijn twee algemene voertuiginstellingen
  op te slaan en op te roepen. Naast M Traction Control behoort ook M
  Drive Professional tot de standaarduitrusting, inclusief M Drift
  Analyser en M Laptimer. Met de M Mode knop op de middenconsole is de
  mate van reactie van de bestuurdersassistentiesystemen en de inhoud
  van het informatiedisplay en BMW Head-Up Display in te stellen. Ook
  biedt de BMW M3 Touring keuze uit de instellingen ROAD, SPORT en TRACK.<br />
  <br />De nieuwste generatie BMW iDrive in de BMW M3 Touring is de
  belichaming van progressieve digitalisering. Het systeem is gebaseerd
  op BMW Operating System 8 en is samen met de BMW Intelligent Personal
  Assistant en het BMW Curved Display ontworpen voor een intuïtieve
  interactie tussen bestuurder en BMW. De bediening verloopt via
  natuurlijke spraak en aanraking. Het nieuwe BMW iDrive biedt ook
  mogelijkheden voor personalisatie, via het BMW ID, en de My BMW App.
  Ook Smartphone Integratie met Apple CarPlay® en Android Auto™ behoort
  tot de standaarduitrusting. Een antennesysteem geschikt voor 5G zorgt
  voor optimale connectiviteit aan boord.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>De eerste BMW M3 Touring ooit.<br /></strong>Het
  brandstofverbruik van de nieuwe BMW M3 Competition Touring bedraagt
  gemiddeld 10,1–10,4 l/100 km en de CO<sub>2</sub> emissie gemiddeld
  229–235 g/km. Deze waarden zijn vastgesteld volgens de WLTP cyclus.
  Alle cijfers met betrekking tot prestaties, verbruik en emissies zijn
  voorlopige cijfers.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 22 Jun 2022 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 21 Jun 2022 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7714f758-b56d-4503-b71a-3a03325ba2c1/500_P90468211_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7714f758-b56d-4503-b71a-3a03325ba2c1/500_P90468211_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7714f758-b56d-4503-b71a-3a03325ba2c1/P90468211_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90468211_highRes_the-first-ever-bmw-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>50 jaar BMW M. Speciale uitvoeringen van BMW M3 en BMW M4 markeren het jubileum van BMW M.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/50-jaar-bmw-m-speciale-uitvoeringen-van-bmw-m3-en-bmw-m4-markeren-het-jubileum-van-bmw-m-nl/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/50-jaar-bmw-m-speciale-uitvoeringen-van-bmw-m3-en-bmw-m4-markeren-het-jubileum-van-bmw-m-nl/</guid><pp:caseid>796612</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Om de start van het zesde decennium van zijn bestaan te vieren, introduceert BMW M GmbH exclusieve jubileummodellen, gebaseerd op zijn supersportieve auto’s in de premium middenklasse. Dit zijn speciale, beperkt leverbare uitvoeringen met unieke designdetails en een marktspecifieke uitrusting.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Rijswijk. </strong>Om de start van het zesde decennium van
  zijn bestaan te vieren, introduceert BMW M GmbH exclusieve
  jubileummodellen, gebaseerd op zijn supersportieve auto’s in de
  premium middenklasse. Dit zijn speciale, beperkt leverbare
  uitvoeringen met unieke designdetails en een marktspecifieke uitrusting.<br />
  <br />BMW M GmbH viert de eerste vijftig jaar van zijn bestaan. Op 24
  mei 1972 tekenden BMW en BMW Motorsport GmbH hun
  samenwerkingsovereenkomst. Nu, exact vijftig jaar later, presenteert
  het bedrijf dat nu BMW M GmbH heet exclusieve speciale uitvoeringen
  ter gelegenheid van het jubileum.<br />
  <br />
  <strong>Unieke en persoonlijke jubileumuitvoeringen<br /></strong>Met
  de BMW M 50 Jahre uitvoeringen van de BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé
  kunnen M fans overal ter wereld uiting geven aan hun passie voor de
  autosport en hun besef van traditie. Deze exclusieve uitvoeringen, die
  in beperkte aantallen worden geproduceerd, zijn voorzien van
  exclusieve details en persoonlijk te selecteren optionele
  uitrustingen, zodat elk exemplaar van de jubileumuitvoering uniek is
  en de persoonlijke stijl van zijn eigenaar uitstraalt.<br />
  <br />De BMW M 50 Jahre uitvoeringen zijn gebaseerd op de huidige
  generatie van de meest succesvolle modellen in de geschiedenis van BMW
  M GmbH. Wereldwijd zijn de modelnamen BMW M3 en BMW M4 synoniem aan
  hoge prestaties in de premium middenklasse. De speciale modellen
  worden aangedreven door een hoogtoerige 6-cilinder-in-lijn motor met
  vermogens tot wel 375 kW (510 pk) en M TwinPower Turbo technologie.
  Afhankelijk van het model wordt het vermogen naar de achterwielen
  overgebracht via een handmatig bediende 6-trapstransmissie of een
  8-traps automatische M Steptronic transmissie met Drivelogic, óf
  volledig variabel verdeeld over alle wielen via M xDrive vierwielaandrijving.<br />
  <br />Het exclusieve karakter van de jubileummodellen is het resultaat
  van de marktspecifieke configuratie, met unieke designdetails en een
  strikt beperkt aantal te produceren exemplaren per model. Daarmee
  ontstaan fascinerende, unieke auto’s voor de belangrijkste markten
  wereldwijd. Voor de speciale jubileummodellen worden beeldbepalende
  kleuren uit de historie van BMW M GmbH opnieuw gebruikt. Die worden
  gecombineerd met gesmede M wielen in eveneens opvallende en exclusieve
  kleuren en bijzondere accenten in het interieur.<br />
  <br />
  <strong>Europa: BMW M4 Coupé Edition 50 Jahre BMW M<br /></strong>In
  Europa en andere markten biedt BMW M GmbH ter gelegenheid van zijn
  jubileum een exclusieve uitvoering van de BMW M4 Coupé aan. Deze
  tweedeurs BMW M 50 Jahre uitvoering is leverbaar in de kleuren
  Carbonschwarz, Macau Blau, Brands Hatch Grau, Imola Rot en San Marino
  Blau. Hun opvallende uiterlijk wordt nog versterkt door de gesmede M
  wielen – 19 inch vóór en 20 inch achter – in Dubbelspaak styling. De
  wielen zijn er voor het eerst in de kleuren Orbitgrau en Goldbronze mat.<br />
  <br />
  <strong>China: BMW M4 Coupé Edition 50 Jahre BMW M<br /></strong>Voor
  de Chinese markt verschijnt een eveneens beperkt leverbare speciale
  jubileumuitvoering van de BMW M4 Coupé. Die wordt geleverd in de
  kleuren Feuer Orange of Stratus Grau. Deze kleuren verwijzen naar het
  feit dat het jubileum van BMW M GmbH samenvalt met het Chinese Jaar
  van de Tijger. De gesmede M wielen van deze auto’s zijn afgewerkt in
  Orbitgrau mat in combinatie met de carrosseriekleur Feuer Orange en in
  Goldbronze mat met de carrosseriekleur Stratus Grau.<br />
  <br />Het interieur van alle exemplaren van de speciale
  jubileumuitvoering van de BMW M4 Coupé is voorzien van instaplijsten
  met het opschrift ‘Edition 50 Jahre BMW M’, een metalen plaquette op
  de middenconsole met het opschrift ‘M4 Edition 50 Jahre BMW M’ en
  dezelfde tekst in reliëf in de hoofdsteunen van de M Sportstoelen of
  de optionele M Carbon kuipstoelen voor bestuurder en voorpassagier.<br />
  <br />
  <strong>VS en Canada: BMW M3 Sedan Edition 50 Jahre BMW
  M<br /></strong>Het jubileummodel op basis van de BMW M3 Sedan is
  voorbehouden aan de Verenigde Staten van Amerika en Canada. Er is
  keuze uit vijf carrosseriekleuren voor de oplage van vijfhonderd
  exemplaren van dit jubileummodel en elke kleur doet denken aan een
  kleur uit de historie van BMW M: van Zinnoberrot tot Techno Violett,
  via Interlagos Blau, Feuer Orange tot Limerock Grau. Alle
  carrosseriekleuren worden gecombineerd met gesmede M wielen in
  Orbitgrau mat en een aantal BMW M Performance Parts. Tot die speciale
  onderdelen – geïnspireerd op de autosport als het gaat om design en
  technologie en onderdeel van het gamma uitrustingen voor het
  jubileummodel – behoren ook de BMW M Performance frontsplitter Carbon,
  de BMW M Performance achterspoiler Carbon en de BMW M Performance
  uitlaateindstukken in Carbon/Titanium.<br />
  <br />De ‘Edition 50 Jahre BMW M’ opschriften op de instaplijsten en
  de M striping op de hoofdsteun van beide voorstoelen en de buitenste
  zitplaatsen achterin zijn opvallende kenmerken in het interieur.
  Verder siert een exclusief gestikt patroon de M Sportstoelen en de
  optioneel leverbare M Carbon kuipstoelen in de jubileummodellen. Een
  metalen plaquette op het deksel van de bekerhouder in de middenconsole
  draagt de inscriptie ‘M3 Edition 50 Jahre BMW M’ en de verwijzing ‘1/500’.<br />
  <br />Het brandstofverbruik van de BMW M3 Sedan 50 Jahre BMW M
  bedraagt gemiddeld 9,8–10,2 l/100 km en de CO<sub>2</sub> emissie
  gemiddeld 223–231 g/km. Het brandstofverbruik van de BMW M4 Coupé 50
  Jahre BMW M bedraagt gemiddeld 9,8–10,1 l/100 km en de CO<sub>2</sub>
  emissie gemiddeld 223–230 g/km. Deze waarden zijn vastgesteld volgens
  de WLTP cyclus. Alle cijfers met betrekking tot prestaties, verbruik
  en emissies zijn voorlopige cijfers.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan<br /></strong>Fuel consumption combined: 10.2 –
  9.8 litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions combined: 231 – 223 g/km
  according to WLTP; data according to NEDC: – .<br />
  <br />
  <strong>BMW M4 Coupe<br /></strong>Fuel consumption combined: 10.1 –
  9.8 litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions combined: 230 – 223 g/km
  according to WLTP; data according to NEDC: – .</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 24 May 2022 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 23 May 2022 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/10e08897-d34f-4f04-83ad-573ab13f0c3b/500_P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/10e08897-d34f-4f04-83ad-573ab13f0c3b/500_P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/10e08897-d34f-4f04-83ad-573ab13f0c3b/P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH start haar jubileumjaar met een nieuw recordverkoop.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-start-haar-jubileumjaar-met-een-nieuw-recordverkoop/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-start-haar-jubileumjaar-met-een-nieuw-recordverkoop/</guid><pp:caseid>796594</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Verkoopgroei zette zich voort in 2021 – BMW M GmbH was voor het derde jaar op rij de wereldwijde marktleider in het segment performance auto's en high-performance auto's – In het 50-jarig jubileumjaar staan nieuwe producten, verleidelijke special-edition modellen en de volgende fase in het elektro-offensief voor het merk centraal. Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich. </strong>For the third time in a row, BMW M GmbH ended
  the financial year as the global market leader in the performance and
  high-performance car segment. Indeed, the company posted record sales
  once again in 2021. A total of 163,542 BMW M cars were delivered to
  customers worldwide last year, a 13 percent increase on 2020.</p>
<p>This growth was spread equally between the High-Performance sports
  cars and Performance cars made by BMW M GmbH, with both product
  categories raising their sales figures to a new level. “This success
  is the perfect start to our anniversary year,” says Franciscus van
  Meel, CEO of BMW M GmbH. “M is in a stronger position than ever as it
  celebrates its 50th birthday.”</p>
<p>
  <strong>New BMW M3 and new BMW M4 enjoy immediate success.</strong></p>
<p>The biggest drivers of growth among the High-Performance sports cars
  were the new BMW M3 and BMW M4 models introduced in spring 2021.
  Fuelled by a vehicle concept focused squarely on emotionally charged
  dynamism and unprecedented diversity in the model range, the new BMW
  M3 Sedan (fuel consumption combined: 10.2 – 10.0 l/100 km [27.7 – 28.3
  mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 231 – 227 g/km as per
  WLTP), new BMW M4 Coupé (fuel consumption combined: 10.1 – 9.9 l/100
  km [28.0 – 28.5 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined:
  230 – 226 g/km as per WLTP) and new BMW M4 Convertible (fuel
  consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 233 – 231 g/km as per WLTP) got off to an
  extremely successful start. The latest model generation is the first
  to offer customers two output levels topping out at 375 kW/510 hp, the
  M xDrive all-wheel-drive system and a choice of either a six-speed
  manual gearbox or the eight-speed M Steptronic transmission.</p>
<p>“The response to the new generation of the BMW M3 and BMW M4 has been
  simply overwhelming,” reports Timo Resch, Vice President Customer,
  Brand and Sales at BMW M GmbH. “We can therefore expect demand for
  these iconic sports cars to continue on an upward curve in 2022.”</p>
<p>Also making a powerful contribution to the latest rise in
  High-Performance model sales at BMW M GmbH were the BMW X5 M
  Competition (fuel consumption combined: 13.6 – 13.3 l/100 km [20.8
  – 21,2 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 308 – 303 g/km as
  per WLTP) and BMW X6 M Competition (fuel consumption combined:
  13.4 – 13.1 l/100 km [21.1 – 21.6 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions
  combined: 305 – 299 g/km as per WLTP). Following the successful market
  launch of the latest model generation the previous year, the
  charismatic High-Performance sports cars in the Sports Activity
  Vehicle and Sports Activity Coupé segment – both powered by a 460
  kW/625 hp V8 engine – increased their sales figures once again in 2021.</p>
<p>
  <strong>Alluring and in demand: the BMW M models in the BMW 4 Series range.</strong></p>
<p>The dynamic excellence, agility and precision for which M is renowned
  also enabled the brand’s Performance models to delight and excite a
  wide range of customers over the past year. Credit for the latest
  boost to sales goes above all to the M models based on the new BMW 4
  Series. Particularly popular were the variants of the new BMW 4 Series
  Coupé, whose line-up consists of the BMW M440i Coupé (fuel consumption
  combined: 8.1 – 7.4 l/100 km [34.8 – 38.2 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 184 – 167 g/km as per WLTP) and BMW
  M440i xDrive Coupé (fuel consumption combined: 8.2 – 7.5 l/100 km
  [34.5 – 37.7 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined:
  186 – 170 g/km as per WLTP) powered by a 275 kW/374 hp six-cylinder
  in-line petrol engine, and the BMW M440d xDrive Coupé (fuel
  consumption combined: 6.3 – 5.7 l/100 km [44.8 – 49.6 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 165 – 150 g/km as per WLTP), whose
  six-cylinder in-line diesel unit produces 250 kW/340 hp.</p>
<p>The latest BMW X models within the ranks of M’s Performance cars also
  proved extremely desirable. Indeed, the BMW X3 M40i powered by a
  six-cylinder in-line engine with 265 kW/360 hp (fuel consumption
  combined: 9.5 – 8.8 l/100 km [29.7 – 32.1 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 216 – 199 g/km as per WLTP) and the BMW X7 M50i
  (fuel consumption combined: 12.8 – 12.3 l/100 km [22.1 – 23.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 292 – 280 g/km as per WLTP)
  with its 390 kW/530 hp V8 unit both posted an increase in new registrations.</p>
<p>
  <strong>Looking ahead to an anniversary year brimming with highlights.</strong></p>
<p>BMW M GmbH will continue its product offensive in this anniversary
  year with the addition of new High-Performance and Performance models.
  Highlights include the new BMW M240i xDrive Coupé (fuel consumption
  combined: 8.8 – 8.1 l/100 km [32.1 – 34.9 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 200 – 185 g/km as per WLTP) and the arrival later
  in the year of the first BMW M3 Touring and an exclusive
  special-edition model based on the new BMW M4 Coupé.</p>
<p>In addition, the BMW Group subsidiary – which was founded as BMW
  Motorsport GmbH in May 1972 and enjoys the status of an independent
  manufacturer – will also drive the transformation to electric
  mobility. Following in the tyre tracks of the BMW i4 M50 (electric
  power consumption combined: 22.5 – 18.0 kWh/100 km as per WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 0 g/km) in the first half of 2022
  will be the likewise fully electric BMW iX M60 (projected electric
  power consumption combined: 24.7 – 21.7 kWh/100 km as per WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 0 g/km).</p>
<p>
  <strong>The most powerful BMW M model ever made points the way to the
    future of the brand.</strong></p>
<p>The anniversary year will be crowned by the start of production of
  the BMW XM. The most powerful BMW M car ever to go into series
  production is also the brand’s first High-Performance model to employ
  a plug-in hybrid drive system. Its newly developed M Hybrid technology
  brings together a V8 engine and a high-performance electric motor to
  develop maximum output of 550 kW/750 hp and peak torque of 1,000 Nm
  (737 lb-ft). The design of the BMW XM majors on presence and extrovert
  appeal and in so doing sends out a clear statement in the luxury segment.</p>
<p>“Our first standalone model since the legendary BMW M1 represents a
  complete re-imagining of the high-performance car segment,” says van
  Meel. “The BMW XM blends expressive design and progressive interior
  luxury with an incomparable driving experience that serves up both
  sublime performance and the ability to glide along in near silence in
  all-electric mode. In so doing, it provides an inimitable expression
  of poise and assurance, and at the same time points the way to the
  future of our brand.”</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Competition Limousine </strong>Fuel consumption
  combined:  9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions
  combined : 224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Limousine</strong> Fuel consumption combined: 10.2 –
  10.0 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 231 – 227 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé </strong>Fuel consumption combined:
   9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions combined: 
  224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong> Fuel consumption combined: 10.1 – 9.9
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 230 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Cabrio</strong> Fuel consumption combined: 10.2 l/100
  km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 233 – 231 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440i Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.1 – 7.4
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 184 – 167 g/km gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.2
  – 7.5 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 186 – 170 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 6.3
  – 5.7 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 165 – 150 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X3 M40i</strong> Fuel consumption combined: 9.5 – 8.8
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 216 – 199 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.6
  – 13.3 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 308 – 303 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X6 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.4
  – 13.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 305 – 299 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X7 M50i</strong> Fuel consumption combined: : 12.8 – 12.3
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 292 – 280 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: :
  8.8 – 8.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 200 – 185 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong> Combined power consumption: 22.5 – 18.0
  kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 0 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong> projected electric power consumption
  combined: 24.7 – 21.7 kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions
  combined: 0 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Andrew Mason<br>Tel: +31-70-4133-338<br>e-mailadres: <a href="mailto:andrew.mason@bmw.nl">andrew.mason@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,Press Release,M3,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,BMW i,M4,4 Series,G01,G07,X7,F97,X3 M,F95,F96,G26,i20,iX,G80,i4 M50,M240,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jan 2022 08:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jan 2022 07:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Debuut M xDrive in BMW M3 en BMW M4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/debuut-m-xdrive-in-bmw-m3-en-bmw-m4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/debuut-m-xdrive-in-bmw-m3-en-bmw-m4/</guid><pp:caseid>796552</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[M specifieke vierwielaandrijving voor nieuwe BMW M3 Competition Sedan en BMW M4 Competition Coupé brengt dynamiek, wendbaarheid en stuurprecisie naar hoger niveau.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Meer prestaties, meer aangedreven wielen, meer ongeëvenaard M gevoel.
  Slechts een paar maanden na de introductie van de nieuwe BMW M3 Sedan*
  en BMW M4 Coupé* voegt BMW M GmbH nog twee varianten toe. Voor het
  eerst zijn de high-performance sportauto’s leverbaar met M xDrive
  vierwielaandrijving. Het vermogen van de motor wordt nauwkeurig
  verdeeld over alle vier de wielen, waardoor de superieure dynamiek van
  de BMW M3 Competition Sedan en BMW M4 Competition Coupé nog beter tot
  zijn recht komt.<br />
  <br />Het vermogen van de 375 kW (510 pk) sterke
  zescilinder-in-lijnmotor wordt bij de nieuwe modellen via een 8-traps
  M Steptronic transmissie met Drivelogic over alle vier de wielen
  verdeeld. De M specifieke vierwielaandrijving zorgt voor extra
  wendbaarheid, richtingsstabiliteit, tractie en op het circuit gerichte
  dynamiek. Hierdoor ervaart de bestuurder de kenmerkende M
  karakteristieken nog intenser, zoals onder meer bij een nog snellere
  acceleratie. De introductie van de BMW M3 Competition Sedan met M
  xDrive en BMW M4 Competition Coupé  met M xDrive is in juli 2021.<br />
  <br />
  <strong>M xDrive en Actief M Sperdifferentieel voor superieure
  handling.<br /></strong>De minutieuze vermogenscontrole van het M
  xDrive systeem is al bij verschillende high-performance modellen van
  BMW M GmbH een rijplezier verhogende factor in vergelijking met
  klassieke achterwielaandrijving. De vierwielaandrijving werkt samen
  met het Actieve M Sperdifferentieel, dat zorgt voor een volledig
  variabele verdeling van de aandrijfkracht over de achterwielen. Dit
  helpt om het motorkoppel zonder vermogensverlies over te brengen op de
  weg, zeker wanneer de limieten worden opgezocht of als de auto aan een
  kant minder grip heeft. Het M xDrive systeem en Actieve M
  Sperdifferentieel – compleet met geïntegreerde, M specifieke
  tractiecontrole – werken samen met de Dynamische Stabiliteits Controle
  (DSC) voor een nauwkeurige interactie op basis van de actuele
  rijsituatie. Het doel is een zeer dynamische rijbeleving met het
  gebruikelijke M gevoel, gecombineerd met merkbaar verbeterde tractie
  en richtingsstabiliteit.<br />
  <br />Het M xDrive systeem maakt gebruik van een elektronisch
  aangestuurde multi-plaatkoppeling in de tussenbak voor een vloeiende,
  volledig variabele verdeling van koppel tussen de voor- en
  achterwielen. De olietoevoer van de koppeling is geoptimaliseerd zodat
  het mechanisme ook in snelle bochten op het circuit effectief werkt.
  Het vermogen wordt op het voor- en achterdifferentieel overgebracht
  via een aandrijfas die speciaal is ontwikkeld voor de BMW M3
  Competition Sedan met M xDrive en BMW M4 Competition Coupé met M
  xDrive. Ook de aandrijfassen naar de wielen zijn specifiek voor deze
  modellen gemaakt. De vierwielaandrijving is volgens klassieke M stijl
  nadrukkelijk gericht op de achterwielen.  Onder normale omstandigheden
  wordt het vermogen volledig naar de achterwielen geleid, waarbij de
  voorwielen alleen worden bijgeschakeld zodra de achterwielen niet nog
  meer vermogen aan kunnen.<br />
  <br />De tussenbak is voorzien van een modelspecifieke
  besturingseenheid en geïntegreerde wielslipbeperking. Verschillen in
  de draaisnelheid tussen voor- en achterwielen worden hiermee
  uitzonderlijk snel gecompenseerd, nog voordat het centrale DSC
  ingrijpt. De vierwielaandrijving is zo nog effectiever en intensiveert
  de rotsvaste stabiliteit waar M modellen om bekend staan, zoals bij
  een gecontroleerde drift in bochten.<br />
  <br />De combinatie van M xDrive en Actief M Sperdifferentieel zorgt
  niet alleen voor verbeterde tractie, stabiliteit, wendbaarheid en
  dynamiek, maar ook voor superieure sprintprestaties. De BMW M3
  Competition Sedan met M xDrive en BMW M4 Competition Coupé met M
  xDrive hebben beide slechts 3,5 seconden nodig om vanuit stilstand de
  100 km/h te bereiken. Daarmee zijn ze 0,4 seconde sneller dan de
  achterwielaangedreven versies.<br />
  <br />De BMW M3 Competition Sedan met M xDrive en BMW M4 Competition
  Coupé met M xDrive brengen hun dynamische prestaties op de weg met
  standaard lichtmetalen M wielen van 19 inch voor en 20 inch achter. De
  gesmede wielen in Dubbelspaak styling Jet Black zijn voorzien van
  banden met de maat 275/35 R 19 voor en 285/30 R 20 achter. Optioneel
  zijn speciaal ontworpen banden voor het circuit leverbaar met dezelfde maten.<br />
  <br />
  <strong>Grote technische aanpassingen optimaliseren
  prestaties.<br /></strong>De vierwielaandrijvingstechnologie van de
  nieuwe BMW M3 Competition Sedan met M xDrive en BMW M4 Competition
  Coupé met M xDrive wordt aangevuld door een opnieuw ontworpen
  voorwielophanging met dubbele verbindingen, een speciaal aangepaste
  geometrie en een individueel afgestelde stuurratio. Deze uitgebreide
  modelspecifieke aanpassingen voor de vierwielaandrijving zorgen ervoor
  dat zowel de huidige achterwielaangedreven varianten als de nieuwe M
  xDrive versies zich onderscheiden met hun compromisloze en kenmerkende
  M stuurkarakteristiek. De vierwielaangedreven modellen profiteren
  bovendien nog van een aangepast olietoevoersysteem dat extra bestand
  is tegen extreem dynamische prestaties.<br />
  <br />
  <strong>Drie M xDrive modi voor een aangepast M
  gevoel.<br /></strong>M xDrive maakt het ook mogelijk om de
  karakteristiek en prestaties van de vierwielaandrijving aan te passen
  aan persoonlijke voorkeuren. De gewenste instelling is direct te
  selecteren in het Setup menu van het M specifieke bedieningssysteem.
  Er is keuze uit drie verschillende modi. In de standaard 4WD modus
  biedt de vierwielaandrijving maximale tractie en een nauwkeurige
  handling, terwijl de kenmerkende nadruk op achterwielaandrijving
  behouden blijft. In de modus 4WD Sport wordt in verhouding nog meer
  vermogen naar de achterwielen gestuurd, zelfs in extreem dynamische
  situaties. Dit zorgt voor nog scherpere rijeigenschappen. De lineaire
  opbouw van de zijdelingse krachten, kenmerkend voor M modellen, maakt
  het nu ook mogelijk om gecontroleerde drifts uit te voeren. Het DSC
  systeem is ook geheel uit te schakelen, met de 2WD modus. Het vermogen
  gaat dan volledig naar de achterwielen. Met het optionele M Traction
  Control kan de tractie in deze modus nauwkeurig in tien niveaus worden
  afgesteld, net als bij de achterwielaangedreven modellen. Hiermee
  kunnen ervaren bestuurders genieten van een opmerkelijk pure
  rijbeleving en hun vaardigheden verder verbeteren met behulp van de
  optionele M Drift Analyser.<br />
  <br />Het is ook mogelijk favoriete M xDrive instellingen de M1 en M2
  toetsen op te slaan, waaronder ook de instellingen voor de
  motorkarakteristiek, dempers, stuurkarakteristiek, het remsysteem en
  andere zaken. Een configuratie is via een van de twee M toetsen op het
  stuurwiel op ieder moment op te roepen.<br />
  <br />
  <strong>Individeel M gevoel: zes modellen met een eigen
  karakter.<br /></strong>Met de twee nieuwe vierwielaangedreven
  modellen biedt BMW M GmbH nu een ongeëvenaarde variatie aan
  high-performance modellen in de middenklasse. De BMW M3 Sedan* en BMW
  M4 Coupé* bieden een unieke combinatie van achterwielaandrijving en
  handgeschakelde zesversnellingsbak. Bij de BMW M3 Competition Sedan en
  BMW M4 Competition Coupé gaat het vermogen eveneens naar de
  achterwielen, maar dan via een 8-traps M Steptronic transmissie met Drivelogic.<br />
  <br />Dit kwartet wordt nu aangevuld met de nieuwe BMW M3 Competition
  Sedan met M xDrive en BMW M4 Competition Coupé met M xDrive. Dat
  betekent dat de nieuwste modelgeneratie al bestaat uit zes modellen
  met onderscheidende karakters. Ieder biedt zijn eigen, individuele
  recept voor een sublieme high-performance sportauto met onbeperkte
  dagelijkse inzetbaarheid. Binnenkort is te kiezen uit een nog groter
  aanbod met de introductie van de nieuwe BMW M4 Cabrio later dit jaar.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg
  imp] in the WLTP cycle; CO2 emissions combined: 231 – 226 g/km in WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 231 – 226 g/km in WLTP.</p>
<p>
  <strong> BMW M3 Competition Sedan:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 9.8 – 9.6 l/100 km [28.8 – 29.4 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 224 – 219 g/km in WLTP. </p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé:</strong>
  <br />Fuel consumption combined: 9.8 – 9.6 l/100 km [28.8 – 29.4 mpg
  imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 224 – 219 g/km in WLTP. </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Coupé,M4,G80,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 19 Apr 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 18 Apr 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/22cb4054-2f6a-452f-b00a-c4ec22c6b22f/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/22cb4054-2f6a-452f-b00a-c4ec22c6b22f/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/22cb4054-2f6a-452f-b00a-c4ec22c6b22f/P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Prijzen nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé bekend.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/prijzen-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-bmw-m4-coupe-bekend/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/prijzen-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-bmw-m4-coupe-bekend/</guid><pp:caseid>796533</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[De prijzen van de nieuwe BMW M3 Sedan en nieuwe BMW M4 Coupé zijn bekend. De nieuwe BMW M3 Sedan en de nieuwe BMW M4 Coupé bieden een nog hoger niveau van circuitwaardige prestaties én inzetbaarheid voor dagelijks gebruik. Van beide modellen is er een nog krachtiger Competition uitvoering. De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé. staan vanaf 13 maart 2021 bij de dealer.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>De prijzen van de nieuwe BMW M3 Sedan en nieuwe BMW M4 Coupé zijn
  bekend. De nieuwe BMW M3 Sedan en de nieuwe BMW M4 Coupé bieden een
  nog hoger niveau van circuitwaardige prestaties én inzetbaarheid voor
  dagelijks gebruik. Van beide modellen is er een nog krachtiger
  Competition uitvoering. De nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé. staan
  vanaf 13 maart 2021 bij de dealer met onderstaande vanafprijzen:<br />
  <br /></p>

  
    
      
    
      
    
      
    
      
    
      <table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse;width: 458.9pt;" width="100%"><tr style="height: 37.3pt;"><td style="width: 76.45pt;"><p>
          <strong> </strong></p>
        <p>
          <strong> </strong></p></td><td style="width: 98.3pt;"><p>
          <strong>Consumenten<br /></strong>
          <strong>adviesprijs</strong></p></td><td style="width: 78.6pt;"><p>
          <strong>Fiscale<br />waarde</strong></p></td><td style="width: 65.4pt;"><p>
          <strong>Netto<br /></strong>
          <strong>prijs</strong></p></td><td style="width: 75.1pt;"><p>
          <strong>BTW<br /></strong>
          <strong>21%</strong></p></td><td style="width: 65.05pt;"><p>
          <strong>BPM</strong></p></td></tr><tr style="height: 23.95pt;"><td style="width: 76.45pt;"><p>BMW M3</p></td><td style="width: 98.3pt;"><p>
          <strong>€ 124.376</strong></p></td><td style="width: 78.6pt;"><p>€ 123.129</p></td><td style="width: 65.4pt;"><p>€ 69.100</p></td><td style="width: 75.1pt;"><p>€ 14.511</p></td><td style="width: 65.05pt;"><p>€ 39.518</p></td></tr><tr style="height: 23.95pt;"><td style="width: 76.45pt;"><p>BMW M3 Competition</p></td><td style="width: 98.3pt;"><p>
          <strong>€ 129.269</strong></p></td><td style="width: 78.6pt;"><p>€ 128.022</p></td><td style="width: 65.4pt;"><p>€ 76.000</p></td><td style="width: 75.1pt;"><p>€ 15.960</p></td><td style="width: 65.05pt;"><p>€ 36.062</p></td></tr><tr style="height: 23.95pt;"><td style="width: 76.45pt;"><p>BMW M4</p></td><td style="width: 98.3pt;"><p>
          <strong>€ 128.179</strong></p></td><td style="width: 78.6pt;"><p>€ 126.932</p></td><td style="width: 65.4pt;"><p>€ 72.600</p></td><td style="width: 75.1pt;"><p>€ 15.246</p></td><td style="width: 65.05pt;"><p>€ 39.086</p></td></tr><tr style="height: 23.95pt;"><td style="width: 76.45pt;"><p>BMW M4 Competition</p></td><td style="width: 98.3pt;"><p>
          <strong>€ 131.862</strong></p></td><td style="width: 78.6pt;"><p>€ 130.615</p></td><td style="width: 65.4pt;"><p>€ 78.500</p></td><td style="width: 75.1pt;"><p>€ 16.485</p></td><td style="width: 65.05pt;"><p>€ 35.630</p></td></tr></table>
<p> </p>
<p>
  <strong>Highlights</strong></p>
<ul>
  <li>Nieuwste generatie van high-performance sportauto’s: <strong>BMW
      M3 Sedan: </strong> 353 kW (480 pk); acceleratie 0 – 100 km/h: 4,2
    seconden; gemiddeld brandstofverbruik: 10,8 l/100 km;
    CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 248 g/km.<br />
    <strong>BMW M3 Competition Sedan: </strong>375 kW (510 pk);
    acceleratie 0 – 100 km/h: 3,9 seconden; gemiddeld brandstofverbruik:
    10,2 l/100 km; CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 234 g/km.<br />
    <strong>BMW M4 Coupé:</strong> 353 kW (480 pk); acceleratie 0 – 100
    km/h: 4,2 seconden; gemiddeld brandstofverbruik: 10,8 l/100 km;
    CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 248 g/km.<br />
    <strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>375 kW (510 pk);
    acceleratie 0 – 100 km/h: 3,9 seconden; gemiddeld brandstofverbruik:
    10,2 l/100 km; CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 234 g/km.<br />
    <br /></li>
  <li>High-performance auto’s met authentieke allure, met toonaangevende
    racetechnologie en het karakter dat past in de traditie van de
    originele BMW M3 van 35 jaar geleden.<br />
    <br /></li>
  <li>Nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé met ongeëvenaarde
    prestatiegericht voertuigconcept. Ontwikkeling heeft plaats gevonden
    samen met de nieuwe BMW M4 GT3 raceauto. Met dezelfde mix van de M
    dynamiek, wendbaarheid en precisie en geschiktheid voor dagelijks gebruik.<br />
    <br /></li>
  <li>Meer keuze uit aandrijflijnen. Authentieke, sportieve ervaring in
    de nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé dankzij handgeschakelde
    6-versnellingsbak, uniek in dit segment. BMW M3 Competition Sedan en
    BMW M4 Competition Coupé met 8-traps M Steptronic transmissie, voor
    het eerst ook leverbaar met M xDrive vierwielaandrijving, verwacht
    vanaf zomer 2021.<br />
    <br /></li>
  <li>6-cilinder-in-lijn motor met M TwinPower Turbo techniek,
    hoogtoerig karakter, maximumvermogen 375 kW (510 pk) en
    maximumkoppel 650 Nm. Twee turbo’s, geoptimaliseerde directe
    brandstofinjectie, koeling en oliesmering voor circuitgebruik,
    modelspecifiek uitlaatsysteem met elektronisch geregelde kleppen
    voor een oorstrelend geluid.<br />
    <br /></li>
  <li>Modelspecifieke handgeschakelde 6-versnellingsbak met Gear Shift
    Assistant voor extreme rijdynamiek. Nieuwste generatie 8-traps M
    Steptronic transmissie met Drivelogic en drie schakelprogramma’s. M
    xDrive gekoppeld aan Actief M Sperdifferentieel, op
    achterwielaandrijving gerichte setup, keuze uit drie rijprogramma’s:
    4WD, 4WD Sport en 2WD voor pure achterwielaandrijving en
    uitschakelbare Stability Control.<br />
    <br /></li>
  <li>Het Adaptieve M Sportonderstel met elektronisch aangestuurde
    schokdempers en M Servotronic besturing met variabele overbrenging
    zijn standaard. M specifieke afstemming voor de voor- en
    achterwielen. Nieuw geïntegreerd remsysteem met twee settings voor
    pedaalgevoel en respons. M Compound remmen standaard, M Carbon
    keramische remmen optioneel.<br />
    <br /></li>
  <li>Dynamic Stability Control (DSC) inclusief M Dynamic Mode en, voor
    het eerst, geïntegreerde wielslip limitatie en M Traction Control in
    tien standen instelbaar.<br />
    <br /></li>
  <li>Gesmede M lichtmetalen wielen, voor 18 inch en achter 19 inch
    (Competition versies met M xDrive, voor 19 inch en achter 20 inch).
    Semi-slick banden optioneel.<br />
    <br /></li>
  <li>Extreem sterke carrosseriestructuur en wielophanging dankzij
    specifieke verbindingselementen in het motorcompartiment, voor het
    subframe met aluminium panelen aan de voorzijde, onder de vloer en
    voor het zeer stijf met de carrosserie verbonden subframe achter.<br />
    <br /></li>
  <li>Twee carrosserievarianten met hun eigen design en
    aantrekkingskracht. De BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé met op
    prestaties gerichte features: M specifieke verticale BMW
    nierengrille, krachtig gevormde wielkuipen met opvallende M kieuwen,
    prominent verbrede dorpels met optische verbinding met de onderrand
    van de bumpers, dak gemaakt van koolstofvezel met aerodynamische
    vinnen, plus een achterspoiler en twee paar dubbele M
    uitlaateindpijpen. Nieuwe carrosseriekleuren. M Carbon
    exterieurpakket en BMW M Performance Parts als opties.<br />
    <br /></li>
  <li>Ergonomisch geoptimaliseerde sportautocockpit met M specifieke
    displays en bediening. Nieuw ontwikkelde M Sportstoelen en verfijnde
    Merino lederen bekleding met uitgebreide omvang; optioneel met
    stoelventilatie. Nieuwe M Carbon kuipstoelen optioneel.<br />
    <br /></li>
  <li>M specifiek controle- en bedieningssysteem met Setup knop om de
    settings van motor, onderstel, stuurbekrachtiging en remsysteem,
    afhankelijk van het model en de specificaties, ook voor M xDrive,
    Gear Shift Assistant en Traction Control. Twee individueel
    samengestelde configuraties voor de totale setup zijn op te slaan en
    te activeren met de M knoppen op het stuurwiel.<br />
    <br /></li>
  <li>M Mode knop voor het aanpassen van de respons en karakteristieken
    van de bestuurdersassistentiesystemen, de displays in het
    instrumentenpaneel en het Head-Up Display. ROAD en SPORT modi
    standaard; TRACK mode voor circuitgebruik is onderdeel is van de
    uitrusting M Drive Professional.<br />
    <br /></li>
  <li>Première van M Drive Professional (inclusief M Drift Analyser, M
    Laptimer en M Traction Control), voor een bijzonder intense
    performance ervaring op het circuit.<br />
    <br /></li>
  <li>Significante uitbreiding van het aantal
    bestuurdersassistentiesystemen. Park Distance Control, Front
    Collision Warning en Lane Departure Warning, plus Speed Limit Info
    standaard. Opties zijn onder meer het systeem Driving Assistant
    Professional met de Steering & Lane Control Assistant, BMW Drive
    Recorder, BMW Head-Up Display met M specifieke informatie en Parking
    Assistant met Reversing Assistant.<br />
    <br /></li>
  <li>BMW Live Cockpit Professional met volledig digitaal
    instrumentenpaneel, navigatiesysteem BMW Maps en de BMW Intelligent
    Personal Assistant zijn ook standaard.<br />
    <br /></li>
  <li>M Race Track Pack voor het eerst beschikbaar voor zo’n 25 kilogram
    minder gewicht dankzij componenten als M Carbon keramische remmen,
    lichtere M lichtmetalen wielen en M Carbon kuipstoelen.</li></ul><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Sales &amp; Finance,Pricing,M4,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 11 Dec 2020 14:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 11 Dec 2020 13:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/55f4178e-4e27-4cfc-88ff-b0deec344e5c/500_P90399175_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/55f4178e-4e27-4cfc-88ff-b0deec344e5c/500_P90399175_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/55f4178e-4e27-4cfc-88ff-b0deec344e5c/P90399175_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90399175_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De nieuwe BMW M3 Sedan en de nieuwe BMW M4 Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-de-nieuwe-bmw-m4-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-m3-sedan-en-de-nieuwe-bmw-m4-coupe/</guid><pp:caseid>796496</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[35 jaar na het debuut van de eerste BMW M3 presenteert BMW M GmbH de nieuwste generatie van zijn iconische high-performance sportauto’s. De nieuwe BMW M3 Sedan en de nieuwe BMW M4 Coupé bieden een nog hoger niveau van circuitwaardige prestaties én inzetbaarheid voor dagelijks gebruik. Van beide modellen is er een nog krachtiger Competition uitvoering. Daarnaast debuteert het eerste M model bij BMW Motorrad: de nieuwe BMW M 1000 RR.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/dce75f05-a1c1-461a-bb04-81bc757a81d4/P90398987_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/ddce017c-25cf-428b-be40-a499016fc134/P90398989_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/a08f7a66-9665-4808-a6f7-6ce45f54986c/P90398991_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/8855e4ad-4320-4102-8d27-8ef44f1abc06/P90398988_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/4c44a320-dd15-464e-9ee6-dfba19510d47/P90398990_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/d6475c5b-801b-4107-bad2-8d1a7f12f6f1/P90398992_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/2c1656f0-2303-4960-8f57-fe32337a81bb/P90398994_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/96d1e522-afd4-44fd-9890-4c1061d5da8b/P90398996_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/20655951-f6af-4ef9-86cd-9037ef88fce0/P90398993_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/80c896db-e0b5-45db-85f2-aaf2154bdb38/P90398995_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p> </p>
<ul>
<li>Nieuwste generatie van high-performance sportauto’s:<br/>
<strong>BMW M3 Sedan: </strong> 353 kW (480 pk); acceleratie 0 – 100
    km/h: 4,2 seconden; gemiddeld brandstofverbruik: 10,8 l/100 km;
    CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 248 g/km.<br/>
<strong>BMW M3 Competition Sedan: </strong>375 kW (510 pk);
    acceleratie 0 – 100 km/h: 3,9 seconden; gemiddeld brandstofverbruik:
    10,2 l/100 km; CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 234 g/km.<br/>
<strong>BMW M4 Coupé:</strong> 353 kW (480 pk); acceleratie 0 – 100
    km/h: 4,2 seconden; gemiddeld brandstofverbruik: 10,8 l/100 km;
    CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 248 g/km.<br/>
<strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>375 kW (510 pk);
    acceleratie 0 – 100 km/h: 3,9 seconden; gemiddeld brandstofverbruik:
    10,2 l/100 km; CO<sub>2­</sub> emissie gemiddeld: 234 g/km.<br/>
<br/></li>
<li>High-performance auto’s met authentieke allure, met toonaangevende
    racetechnologie en het karakter dat past in de traditie van de
    originele BMW M3 van 35 jaar geleden. Marktintroductie per maart 2021.<br/>
<br/></li>
<li>Nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé met ongeëvenaarde
    prestatiegericht voertuigconcept. Ontwikkeling heeft plaats gevonden
    samen met de nieuwe BMW M4 GT3 raceauto. Met dezelfde mix van de M
    dynamiek, wendbaarheid en precisie en geschiktheid voor dagelijks gebruik.<br/>
<br/></li>
<li>Meer keuze uit aandrijflijnen. Authentieke, sportieve ervaring in
    de nieuwe BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé dankzij handgeschakelde
    6-versnellingsbak, uniek in dit segment. BMW M3 Competition Sedan en
    BMW M4 Competition Coupé met 8-traps M Steptronic transmissie, voor
    het eerst ook leverbaar met M xDrive vierwielaandrijving, verwacht
    vanaf zomer 2021.<br/>
<br/></li>
<li>6-cilinder-in-lijn motor met M TwinPower Turbo techniek,
    hoogtoerig karakter, maximumvermogen 375 kW (510 pk) en
    maximumkoppel 650 Nm. Twee turbo’s, geoptimaliseerde directe
    brandstofinjectie, koeling en oliesmering voor circuitgebruik,
    modelspecifiek uitlaatsysteem met elektronisch geregelde kleppen
    voor een oorstrelend geluid.<br/>
<br/></li>
<li>Modelspecifieke handgeschakelde 6-versnellingsbak met Gear Shift
    Assistant voor extreme rijdynamiek. Nieuwste generatie 8-traps M
    Steptronic transmissie met Drivelogic en drie schakelprogramma’s. M
    xDrive gekoppeld aan Actief M Sperdifferentieel, op
    achterwielaandrijving gerichte setup, keuze uit drie rijprogramma’s:
    4WD, 4WD Sport en 2WD voor pure achterwielaandrijving en
    uitschakelbare Stability Control.<br/>
<br/></li>
<li>Het Adaptieve M Sportonderstel met elektronisch aangestuurde
    schokdempers en M Servotronic besturing met variabele overbrenging
    zijn standaard. M specifieke afstemming voor de voor- en
    achterwielen. Nieuw geïntegreerd remsysteem met twee settings voor
    pedaalgevoel en respons. M Compound remmen standaard, M Carbon
    keramische remmen optioneel.<br/>
<br/></li>
<li>Dynamic Stability Control (DSC) inclusief M Dynamic Mode en, voor
    het eerst, geïntegreerde wielslip limitatie en M Traction Control in
    tien standen instelbaar.<br/>
<br/></li>
<li>Gesmede M lichtmetalen wielen, voor 18 inch en achter 19 inch
    (Competition versies met M xDrive, voor 19 inch en achter 20 inch).
    Semi-slick banden optioneel.<br/>
<br/></li>
<li>Extreem sterke carrosseriestructuur en wielophanging dankzij
    specifieke verbindingselementen in het motorcompartiment, voor het
    subframe met aluminium panelen aan de voorzijde, onder de vloer en
    voor het zeer stijf met de carrosserie verbonden subframe achter.<br/>
<br/></li>
<li>Twee carrosserievarianten met hun eigen design en
    aantrekkingskracht. De BMW M3 Sedan en BMW M4 Coupé met op
    prestaties gerichte features: M specifieke verticale BMW
    nierengrille, krachtig gevormde wielkuipen met opvallende M kieuwen,
    prominent verbrede dorpels met optische verbinding met de onderrand
    van de bumpers, dak gemaakt van koolstofvezel met aerodynamische
    vinnen, plus een achterspoiler en twee paar dubbele M
    uitlaateindpijpen. Nieuwe carrosseriekleuren. M Carbon
    exterieurpakket en BMW M Performance Parts als opties.<br/>
<br/></li>
<li>Ergonomisch geoptimaliseerde sportautocockpit met M specifieke
    displays en bediening. Nieuw ontwikkelde M Sportstoelen en verfijnde
    Merino lederen bekleding met uitgebreide omvang; optioneel met
    stoelventilatie. Nieuwe M Carbon kuipstoelen optioneel.<br/>
<br/></li>
<li>M specifiek controle- en bedieningssysteem met Setup knop om de
    settings van motor, onderstel, stuurbekrachtiging en remsysteem,
    afhankelijk van het model en de specificaties, ook voor M xDrive,
    Gear Shift Assistant en Traction Control. Twee individueel
    samengestelde configuraties voor de totale setup zijn op te slaan en
    te activeren met de M knoppen op het stuurwiel.<br/>
<br/></li>
<li>M Mode knop voor het aanpassen van de respons en karakteristieken
    van de bestuurdersassistentiesystemen, de displays in het
    instrumentenpaneel en het Head-Up Display. ROAD en SPORT modi
    standaard; TRACK mode voor circuitgebruik is onderdeel is van de
    uitrusting M Drive Professional.<br/>
<br/></li>
<li>Première van M Drive Professional (inclusief M Drift Analyser, M
    Laptimer en M Traction Control), voor een bijzonder intense
    performance ervaring op het circuit.<br/>
<br/></li>
<li>Significante uitbreiding van het aantal
    bestuurdersassistentiesystemen. Park Distance Control, Front
    Collision Warning en Lane Departure Warning, plus Speed Limit Info
    standaard. Opties zijn onder meer het systeem Driving Assistant
    Professional met de Steering & Lane Control Assistant, BMW Drive
    Recorder, BMW Head-Up Display met M specifieke informatie en Parking
    Assistant met Reversing Assistant.<br/>
<br/></li>
<li>BMW Live Cockpit Professional met volledig digitaal
    instrumentenpaneel, navigatiesysteem BMW Maps en de BMW Intelligent
    Personal Assistant zijn ook standaard.<br/>
<br/></li>
<li>M Race Track Pack voor het eerst beschikbaar voor zo’n 25 kilogram
    minder gewicht dankzij componenten als M Carbon keramische remmen,
    lichtere M lichtmetalen wielen en M Carbon kuipstoelen.</li></ul><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
<strong>The new BMW M3 Sedan:<br clear="all"/></strong>fuel
  consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions
  combined: 248 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M3 Competition Sedan:<br clear="all"/></strong>fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7
  mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M4 Coupé: <br clear="all"/></strong>fuel
  consumption combined: 10.8 l/100 km [26.2 mpg imp]; CO2 emissions
  combined: 248 g/km.</p>
<p>
<strong>The new BMW M4 Competition Coupé:<br clear="all"/></strong>fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7
  mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br/>Tel: +31-70-4133-106<br/>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Coupé,M4,G80,G82,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/e7b8a0ef-240e-44b0-aaf5-d475da5739ba/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/e7b8a0ef-240e-44b0-aaf5-d475da5739ba/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/e7b8a0ef-240e-44b0-aaf5-d475da5739ba/P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>