<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Nederland]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/</link>
                    <description></description>
                    <language>nl</language>
                    <lastBuildDate>Tue, 13 Oct 2026 09:35:09 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Fri, 09 Jan 2026 13:00:00 +0100</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Nederland]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Aanhoudende groei voor performance auto’s: BMW M GmbH noteert 14e opeenvolgende recordjaar</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/aanhoudende-groei-voor-performance-autos-bmw-m-gmbh-noteert-14e-opeenvolgende-recordjaar/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/aanhoudende-groei-voor-performance-autos-bmw-m-gmbh-noteert-14e-opeenvolgende-recordjaar/</guid><pp:caseid>797075</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Verkoop gestegen naar 213.457 voertuigen +++ BMW M GmbH voor het 7e jaar op rij de meest succesvolle fabrikant binnen zijn directe concurrentieveld +++ BMW X3 M50 is het bestverkochte model +++ BMW M5 en BMW M5 Touring stuwen groei in het high-performance segment +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>München.</strong> BMW M GmbH heeft in 2025 opnieuw een
  indrukwekkende verkoopgroei gerealiseerd. Voor het 14e jaar op rij
  noteerde de fabrikant van high-performance en performance voertuigen
  een verkooprecord. En voor het 7e achtereenvolgende jaar verkochten
  BMW M GmbH-voertuigen aanzienlijk beter dan die van de concurrentie.
  Met een totaal van 213.457 verkochte voertuigen werd het uitstekende
  resultaat van het voorgaande jaar (206.582 voertuigen) met drie
  procent overtroffen. Zowel de high-performance als de performance
  modellen zetten nieuwe maatstaven. Sleutels tot het succes in alle
  markten zijn een ultramodern modellengamma dat vele voertuigklassen
  beslaat en een uitgebreid aanbod aan aandrijflijnen. In 2025 was bijna
  één op de tien verkochte BMW modellen een BMW M-model. Dit aandeel van
  9,8 procent betekent opnieuw een mijlpaal.<br />
  <br />“Ons 14e opeenvolgende verkooprecord bevestigt onze strategie.
  We blijven performance- en high-performance voertuigen aanbieden in
  het volledige BMW modellengamma, met volledig elektrische, deels
  elektrische en volledig verbrandingsmotor-aandrijflijnen,” aldus
  Franciscus van Meel, CEO van BMW M GmbH.<br />
  <br />
  <strong>High-performance topmodellen stuwen groei<br /></strong>De
  high-performance modellen van BMW M GmbH combineren circuitprestaties
  met volledige dagelijkse bruikbaarheid. De BMW M5 modellen waren in
  2025 belangrijke groeimotoren. De BMW M5 Sedan<em> en de BMW M5
    Touring </em>kenden enorme verkoopstijgingen in hun eerste volledige
  jaar op de markt en droegen daarmee aanzienlijk bij aan het succes van
  BMW M GmbH. Beide voertuigen beschikken over een modelspecifieke
  versie van het M HYBRID-systeem met een piekvermogen van 535 kW/727 pk
  en een maximaal systeemkoppel van 1.000 Nm. Een hoogtoerige V8-motor
  met M TwinPower Turbo-technologie en een elektromotor werken samen met
  een achttraps M Steptronic-transmissie en leveren vermogen aan het M
  xDrive vierwielaandrijvingssysteem. De grote aantrekkingskracht van de
  BMW M5 Touring werd onderstreept door de toekenning van het “Gouden
  Stuurwiel”. Deze prijs wordt uitgereikt door “Auto Bild” en “Bild am
  Sonntag”, beide uitgegeven door Axel Springer SE. Het high-performance
  model behaalde de hoogste score van alle finalisten in de competitie.
  Bovendien beoordeelde de vakjury de BMW M5 Touring als beste in alle
  rijdisciplines, evenals op het gebied van efficiëntie en prijs-kwaliteitverhouding.<br />
  <br />De BMW M2 Coupé was het bestverkochte high-performance voertuig
  van 2025. Dit model is ook leverbaar met handgeschakelde transmissie
  en als de nog meer op circuitgebruik gerichte BMW M2 CS. Deze levert
  390 kW/530 pk en vestigde onlangs een nieuw record op de Nürburgring
  met een tijd van 7:25,5 minuten.<br />
  <br />
  <strong>Favoriet onder performance-liefhebbers: de BMW
  M3-familie<br /></strong>De BMW M3-modellen vormen een andere familie
  van high-performance bestsellers. De serie overtuigt met perfect
  afgestemde modelvarianten en omvat sedans met verschillende
  vermogensniveaus. Het instapmodel van de BMW M3 is een bijzonder
  puristisch voertuig met een handgeschakelde zesversnellingsbak en 353
  kW/480 pk. <em>Daarnaast zijn er de zeer populaire Touring-varianten.
    In 2025 werd ook de BMW M3 CS Touring geïntroduceerd</em>, het meest
  sportieve exemplaar met 405 kW/551 pk. Het grote aantal verkopen van
  de BMW M3-familie benadrukt de blijvende aantrekkingskracht van deze
  modelreeks en draagt aanzienlijk bij aan het nieuwe record van bijna
  71.500 verkochte high-performance voertuigen.<br />
  <br />
  <strong>M Performance-model is bestverkochte BMW M GmbH-voertuig</strong>
  <br />Een bijzonder populair model en tevens het bestverkochte BMW M
  GmbH-voertuig van 2025 was de BMW X3 M50. <em>Deze topsporter in het
    premium middensegment SAV biedt unieke prestaties en een
    charismatisch uiterlijk. De M TwinPower Turbo-motor, gecombineerd
    met 48-volt mild hybrid-technologie, levert een maximaal
    systeemvermogen van 293 kW/398 pk. De kracht van de BMW X3 M50 wordt
    aangevuld met specifieke ondersteltechnologie en kenmerkende
    M-designelementen. Met deze eigenschappen streefde hij de BMW i4 en
    diens M60 Gran Coupé xDrive-variant </em>voorbij, die een vermogen
  van 442 kW/601 pk en een actieradius tot 551 km biedt. De elektrische
  BMW i4 was van 2022 tot 2024 het bestverkochte BMW M GmbH-model<br />
  <br />In 2025 was bijna één op de tien verkochte BMW’s een BMW
  M-model, en het verkooppercentage van 9,8 procent (9,4 procent in het
  voorgaande jaar) betekent opnieuw een record. BMW M-voertuigen zijn
  vooral populair in Zwitserland, waar bijna één op de vier bestelde
  BMW’s een M-model is.<br />
  <br />
  <strong>Uitzonderlijke verkoopcijfers, topposities in individuele
  markten<br /></strong>In de belangrijkste markten voerden BMW M
  GmbH-voertuigen de ranglijsten aan en lieten ze de concurrentie ruim
  achter zich. De modellen waren vooral gewild in de VS, de grootste
  individuele markt met meer dan 72.000 verkochte eenheden. Maar ook in
  Canada, Duitsland, Korea, Zuid-Afrika en het Verenigd Koninkrijk
  behaalden BMW M-modellen topposities. In China realiseerde BMW M GmbH
  de grootste absolute verkoopstijging.<br />
  <br />
  <strong>Gerichte modelstrategie om toppositie te behouden en uit te
  breiden<br /></strong>Het ultramoderne modellenportfolio met een breed
  aanbod aan verbrandingsmotoren, plug-in hybrides en volledig
  elektrische voertuigen vormt de kern van het succes van BMW M GmbH. De
  ontwikkeling van modellen op basis van de Neue Klasse zal voor extra
  momentum zorgen. “Onze strategie om open te staan voor nieuwe
  technologieën heeft zich in 2025 opnieuw uitbetaald. BMW M GmbH staat
  voor optimale prestaties, ongeacht het type aandrijving. In alle
  markten en in alle voertuigklassen. Klanten die op zoek zijn naar een
  performance- of high-performance voertuig, vinden dat altijd bij BMW M
  GmbH,” aldus Sylvia Neubauer, Vice President Customer, Brand, Sales
  bij BMW M GmbH.<br />
  <br />
  <strong>Motorsport blijft een belangrijke pijler bij BMW M GmbH</strong>
  <br />De BMW M Motorsport-raceauto’s – de BMW M Hybrid V8, de BMW M4
  GT3 EVO en de BMW M4 GT4 EVO – behaalden in 2025 samen meer dan 180
  overwinningen. In de fabrieksmotorsport leverde de BMW M Hybrid V8 een
  competitieve prestatie in de eerste helft van het FIA WEC-seizoen en
  BMW M GmbH noteerde het 14e opeenvolgende recordjaar. Het beste
  resultaat in een seizoen met hoogte- en dieptepunten was de 1-2-finish
  op Road America. De BMW M4 GT3 EVO kende een geweldig seizoen. Terwijl
  de 1-2-overwinning bij de Bathurst 12 Hour-race in Australië nog werd
  behaald door het voorgaande model, zette de EVO-versie de reeks
  naadloos voort met topresultaten. Overwinningen bij de 24 Uur van de
  Nürburgring (Duitsland), de Suzuka 1000 (Japan), de Indianapolis 8
  Hour en in de GTD Pro-klasse bij de 6 Hours of the Glen en de Petit Le
  Mans (beide VS) behoren tot de hoogtepunten van een seizoen met meer
  dan 80 overwinningen en 100 extra podiumplaatsen.<br />
  <br />Teams met de BMW M4 GT4 EVO behaalden meer dan 100 overwinningen
  in het seizoen 2025. Meer dan welk ander model ook wordt de BMW M4 GT4
  geassocieerd met klantenteams. De overwinning in de SP10-klasse bij de
  24 Uur van de Nürburgring was een bijzonder hoogtepunt. In de
  Nürburgring Langstrecken-Serie (NLS) wonnen deze voertuigen negen van
  de tien races. Bovendien triomfeerde de BMW M4 GT4 EVO in alle klassen
  van de GT4 America. De sterke resultaten van de GT4-teams hielpen BMW
  M Motorsport aan de SRO-fabrikantstitel in het GT4-segment. In het
  seizoen 2026 debuteert de BMW M2 Racing als nieuw instapmodel voor
  klantenteams en wordt het modellenportfolio voor klantensport verder uitgebreid.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M5 Sedan:<br />Energy consumption, weighted, combined: 17.6–17.2
  kWh/100 km and 5.0–4.8 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub> emissions,
  weighted, combined: 114–108 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub> classes: with
  discharged battery G, weighted, combined C; fuel consumption with
  discharged battery: 10.7–10.5 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M5 Touring:<br />Energy consumption, weighted, combined:
  18.1–17.6 kWh/100 km and 5.3–5.0 l/100 km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  emissions, weighted, combined: 119–114 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  classes: with discharged battery G, weighted, combined D–C; fuel
  consumption with discharged battery: 10.9–10.7 l/100 km (WLTP)</p>
<p>BMW M2 Coupé:<br />Fuel consumption, combined: 10.2–9.7 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 Coupé (manual transmisson):<br />Fuel consumption, combined:
  10.2–9.7 l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–221 g/km
  (WLTP), CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M2 CS:<br />Fuel consumption, combined: 10.0 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 226 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW M3 (manual transmission):<br />Fuel consumption, combined: 10.1
  l/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined: 230–229 g/km (WLTP),
  CO<sub>2</sub> class: G</p>
<p>BMW M3 CS Touring:<br />Fuel consumption, combined: 10.5 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 238 g/km (WLTP), CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>BMW X3 M50:<br />Fuel consumption, combined: 8.3 l/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions, combined: 189 g/km (WLTP); CO<sub>2</sub>
  class: G</p>
<p>
  <br />BMW i4 M60 Gran Coupé xDrive:<br />Energy consumption, combined
  (WLTP): 20.9 kWh/100 km; CO<sub>2</sub> emissions, combined (WLTP): 0
  g/km, CO<sub>2</sub> class: A</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M5,BMW M,M2,F90,G26,i4 M50,G45,X3 M50,G87 CS,Product]]></category>
            <pubDate>Fri, 09 Jan 2026 13:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 09 Jan 2026 12:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/21e7e899-a6d2-44f5-8d60-9a57cb4afa98/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/21e7e899-a6d2-44f5-8d60-9a57cb4afa98/500_P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/21e7e899-a6d2-44f5-8d60-9a57cb4afa98/P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90557508_highRes_the-all-new-bmw-m5-0.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW modelupdates met ingang najaar 2025</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-modelupdates-met-ingang-najaar2025/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-modelupdates-met-ingang-najaar2025/</guid><pp:caseid>797056</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ Nieuwe benzinemotoren voor BMW M240i xDrive Coupé en instapmodellen in de wereld van BMW M in de BMW 3 Serie en 4 Serie +++ Meer vermogen en lagere emissies +++ Groter aanbod van exterieurkleuren voor BMW 2 Serie Gran Coupé +++ BMW X3 met extra interieurupgrades +++ Diverse verbeteringen voor BMW Connected Drive +++]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>München.</strong> Herfst 2025 brengt herziene aandrijflijnen,
  nieuwe functies en praktische details naar het huidige BMW
  modellengamma. De instapmodellen in de wereld van BMW M – de BMW M240i
  xDrive Coupé evenals de bijbehorende modellen in de BMW 3 Serie en 4
  Serie – zullen in de toekomst krachtigere en zuinigere benzinemotoren
  hebben. In de BMW 4 Serie Gran Coupé en de BMW i4 zullen de optionele
  Adaptieve LED-koplampen nu ook laserachterlichten bevatten.<br />
  <br />
  <strong>Meer vermogen, verminderd verbruik voor BMW M240i xDrive Coupé
    en de instapmodellen in de wereld van BMW M in de BMW 3 Serie en BMW
    4 Serie.<br /></strong>Herfst 2025 zal zowel de BMW M340i xDrive
  Sedan als de BMW M340i xDrive Touring voorzien van een krachtigere
  variant van de 3.0-liter zes-in-lijnbenzinemotor. Deze heeft nu een
  vermogen van 288 kW/392 pk, waarbij het Mild Hybrid systeem 9 kW/12 pk
  bijdraagt. De totale vermogensstijging ten opzichte van het vorige
  model is 13 kW/18 pk. Het maximale koppel is ook verhoogd met 40 Nm,
  tot 540 Nm.<br />
  <br />Deze herziene aandrijflijn zal in de toekomst ook worden
  gebruikt in de BMW M440i xDrive, de BMW M440i xDrive Cabriolet en de
  BMW M440i xDrive Gran Coupé. <br />
  <br />De vermogensstijging zorgt voor nog dynamischere prestaties in
  de hierboven genoemde BMW 3 Serie en BMW 4 Serie modellen. Het verkort
  de tijd die elk model nodig heeft om van 0 naar 100 km/u te
  accelereren met 0,1 seconde. Hierdoor kan de BMW M340i xDrive Sedan
  deze sprint nu in slechts 4,3 seconden uitvoeren. De BMW M240i xDrive
  Coupé is nu ook uitgerust met deze krachtigere motor.<br />
  <br />Naast de vermogensstijging profiteren alle modellen van een
  significante toename in motor efficiëntie. Hierdoor daalt het WLTP
  brandstofverbruik van de BMW M240i xDrive Coupé bijvoorbeeld van
  8,8–8,7 liter/100 km naar 8,0 liter/100 km. De CO2-uitstoot is
  eveneens verminderd, van de vorige 200–199 g/km naar 183 g/km.
  Onderaan het persbericht is het gehele overzicht te vinden voor alle
  brandstofverbruik en emissiecijfers van de nieuwe aandrijflijnen.<br />
  <br />
  <strong>Nieuwe exterieurkleuren voor de BMW 2 Serie Gran Coupé,
    Adaptieve LED-koplampen beschikbaar voor meer modellen van de BMW 4
    Serie en aanvullende praktische toevoeging voor de BMW 5 Serie familie.</strong>
  <br />Vanaf herfst 2025 zal een extra exterieurkleur beschikbaar zijn
  als optie voor alle versies van de BMW 2 Serie Gran Coupé met het M
  Sport Design- of het M Sportpakket. Cape York Grun kan voor het eerst
  worden besteld in combinatie met deze uitrustingsniveaus.</p>
<p>De optionele Adaptieve LED-koplampen voor de BMW 4 Serie Gran Coupé
  en BMW i4 zullen ook genieten van een significante upgrade. Naast
  koplampen die de weg in elke situatie gelijkmatig verlichten, zal deze
  optie nu ook laserachterlichten bevatten. Bovendien zijn Adaptieve
  LED-koplampen ook beschikbaar als een individuele optie zonder het M
  Sport pakket Pro voor de BMW 420i, BMW 420d en BMW 420d xDrive.<br />
  <br />In combinatie met Veganza en Merino bekleding, omvat de
  uitgebreide standaarduitrusting in de BMW X3 nu ook achterhoofdsteunen
  en zijsecties van de tweede zitrij in de bekledingskleur. Dit verhoogt
  de premium uitstraling van het BMW X3 interieur verder.<br />
  <br />Alle BMW 5 Serie, BMW i5 en BMW M5 Sedan en Touring modellen
  zullen in de toekomst een zeer handige functie bieden. Een kledinghaak
  op de B-stijl bekleding, standaard meegeleverd, maakt het vervoeren
  van jassen en mantels bijzonder eenvoudig.<br />
  <br />
  <strong>Verbeteringen met betrekking tot BMW Connected
  Drive</strong>.<br />Vanaf herfst 2025 zal de Laadgids in het
  Explore-tabblad van de My BMW app relevante hulp bieden over alle
  aspecten van laden – bijvoorbeeld "Hoe laad ik?", of
  "Hoe optimaliseer ik het laden?" Dit helpt om laadstops zo
  comfortabel en efficiënt mogelijk te maken.<br />
  <br />BMW Maps laad-geoptimaliseerde routeplanning voor volledig
  elektrische voertuigen is nu ook beschikbaar in BMW voertuigen met
  Operating System 8 en 8.5 in Bulgarije, Kroatië, Griekenland,
  Roemenië, Servië en Singapore.</p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="width: 100.0%;">
  
    <tr style="height: 22.7pt;">
      <td colspan="4" nowrap="nowrap" style="width: 100.0%;"><p>
          <strong>Overzicht:<br /></strong>
          <strong>Alle herziene aandrijflijnen voor BMW 2 Serie Coupé,
            BMW 3 Serie en BMW 4 Serie in het najaar van 2025*</strong></p></td></tr>
    <tr style="height: 46.95pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>
          <strong>BMW 2 Serie Coupé</strong></p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>Max. vermogen (kW/pk)</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>Brandstofverbruik
          WLTP<br />gecombineerd<br />(EnVKV) (l/100 km) </p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>CO2-uitstoot
          WLTP<br />gecombineerd<br />(EnVKV) (g/km)</p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M240i xDrive
        Coupé</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>8.0</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>183</p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>
          <strong>BMW 3 Serie</strong></p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;" valign="top"><p>Max. vermogen
        (kW/pk)</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;" valign="top"> </td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p> </p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M340i xDrive
        Sedan</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>7.5</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>172</p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M340i xDrive
        Touring</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>7.9</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>181</p></td></tr>
    <tr style="height: 30.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>
          <strong>BMW 4 Serie</strong></p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;" valign="top"><p>Max. vermogen
        (kW/pk)</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;" valign="top"> </td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p> </p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M440i xDrive
        Coupé</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>7.7</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>175</p></td></tr>
    <tr style="height: 21.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M440i xDrive
        Convertible</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>7.7</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>176</p></td></tr>
    <tr style="height: 30.0pt;">
      <td nowrap="nowrap" style="width: 29.8159%;"><p>BMW M440i xDrive
          <br />Gran Coupé</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.4057%;"><p>288/392</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 23.8067%;"><p>7.8</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 22.9717%;"><p>179</p></td></tr></table>
<p> </p>
<p>
  <sup>*Alle nieuwe modellen beschikbaar met start van productie in
    november of december 2025.</sup></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW M340i xDrive Sedan (WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 7.5
  litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions 172 g/km;
  CO<sub>2</sub> class F) and the BMW M340i xDrive Touring (WLTP
  combined (EnVKV): fuel consumption 7.9 litres/100 km; CO<sub>2</sub>
  emissions 181 g/km; CO<sub>2</sub> class G) fitted with a more
  powerful variant of the 3.0-litre six-cylinder in-line petrol engine.
  It now has an output of 288 kW/392 hp, with the mild hybrid system
  contributing 9 kW/12 hp. The overall increase in power over the
  previous model is 13 kW/18 hp. Maximum torque has also increased by 40
  Nm, to 540 Nm.</p>
<p> </p>
<p>BMW M440i xDrive Coupé (WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 7.7
  litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions 175 g/km; CO<sub>2</sub> class
  F), the BMW M440i xDrive Convertible (WLTP combined (EnVKV): fuel
  consumption 7.7 litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions 176 g/km;
  CO<sub>2</sub> class G) and the BMW M440i xDrive Gran Coupé (WLTP
  combined (EnVKV): fuel consumption 7.8 litres/100 km; CO<sub>2</sub>
  emissions 179 g/km; CO<sub>2</sub> class G).</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW,3 Series,BMW i,BMW M,4 Series,Gran Coupé,2 Series,5 Series,G26,F74,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 24 Sep 2025 17:14:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 24 Sep 2025 15:14:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/3b17429a-73d6-4d01-bc34-8918fb6304b4/500_P90444247_highRes_bmw-m240i-xdrive-cou.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/3b17429a-73d6-4d01-bc34-8918fb6304b4/500_P90444247_highRes_bmw-m240i-xdrive-cou.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/3b17429a-73d6-4d01-bc34-8918fb6304b4/P90444247_highRes_bmw-m240i-xdrive-cou.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90444247_highRes_bmw-m240i-xdrive-cou.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW modelupdates met ingang zomer 2025</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-modelupdates-met-ingang-zomer-2025/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-modelupdates-met-ingang-zomer-2025/</guid><pp:caseid>796894</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ BMW i4 krijgt verbeterde energie-efficiëntie en een groter rijbereik +++ Nieuwe BMW i4 topmodel met nog meer vermogen +++ BMW Digital Key voorkeursmethode voor toegang tot veel BMW modellen +++ Bandenreparatieset Plus nu standaard op diverse modellen +++ BMW Individual speciale lakkleuren nu beschikbaar in de BMW Configurator +++ Gratis verlengde garantie op hoogspanningsbatterijen +++ Nieuwe BMW Maps functies.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><ul>
  <li>Nieuwe BMW M2 CS (zie persbericht).<br />
    <br /></li>
  <li>Technische verbeteringen aan de BMW i4 voor een grotere
    actieradius (tot +31 km). Het gebruik van een nieuwe SiC-omvormer
    (siliciumcarbide), nieuwe componenten voor vermogenselektronica en
    andere maatregelen om de efficiëntie te optimaliseren, vergroten het
    bereik van de BMW i4 aanzienlijk. De capaciteit van de batterij
    blijft bij elk model hetzelfde.<br />
    <br />
    <ul>
      <li>De maximale (WLTP) actieradius van de BMW i4 <br />
        <br />
        <strong>eDrive35</strong> stijgt van 483 tot 514 km, +31 km.<br />
        <strong>eDrive40</strong> stijgt van 597 tot 613 km, +16 km.<br />
        <strong>xDrive40</strong> blijft gelijk met 546 km.</li>
      <li>De nieuwe BMW i4 <strong>M60 xDrive</strong> volgt de BMW i4
        M50 xDrive op. Het motorvermogen stijgt met 57 pk naar 601 pk en
        0 tot 100 km/u wordt nu bereikt in 3,7 seconden (-0,2 seconden
        t.o.v. M50). De maximale (WLTP) actieradius stijgt van 522 tot
        542, +20 km.<br />
        <br /></li></ul></li>
  <li>De digitale sleutel op een smartphone of smartwatch wordt de
    belangrijkste sleutel op veel BMW-modellen. Deze kan worden
    verzonden en gedeeld met vrienden (maximaal 18 keer). De nieuwe BMW
    iX was de eerste die hiervan profiteerde en nu volgt een groot
    aantal andere modellen.<br />
    <br /></li>
  <li>Verlengde garantie voor de hoogspanningsbatterijen voor volledig
    elektrische BMW-modellen. Een batterijcapaciteit van ten minste 70%
    is gegarandeerd gedurende maximaal 8 jaar (vanaf de datum van eerste
    ingebruikname) of 160.000 km, afhankelijk van wat zich het eerst
    voordoet. Deze nieuwe garantie is vanaf 1 april 2025 van kracht
    geworden voor alle nieuwe en gebruikte volledig elektrische modellen.</li></ul>
<p> </p>
<p>
  <strong>Munich.</strong> Summer 2025 is set to bring innovations in
  electric drive technology and digitalisation as well as new standard
  and optional equipment features that will make the current BMW model
  range even more attractive. New power electronics in the all-electric
  BMW i4 result in even greater efficiency and increased range. The most
  powerful BMW i4 will also debut at the same time. Numerous BMW models
  will come as standard with Comfort Access and the BMW Digital Key,
  which has now become even easier to set up.</p>
<p>From summer 2025, the BMW X1, BMW X2 and BMW 2 Series Active Tourer
  will be available with new exterior and interior options. Standard
  equipment for the BMW 1 Series and BMW 2 Series Gran Coupé now
  includes heated front seats. The BMW Intelligent Personal Assistant
  now offers an alternative voice.</p>
<p>
  <strong>BMW Digital Key: smartphone used as key enables many
    additional functions.</strong></p>
<p>The BMW Digital Key will soon become the tool of choice to unlock and
  lock many BMW models, courtesy of a simplified set-up process. The BMW
  iX was the first to be updated in March 2025, and many model series
  will follow from July 2025: the BMW 1 Series, BMW 2 Series Gran Coupé,
  BMW 2 Series Active Tourer, BMW X1, BMW X2, BMW 5 Series Sedan,
  BMW 5 Series Touring, BMW M5, BMW M5 Touring and BMW 7 Series. The BMW
  X5, BMW X5 M, BMW X6, BMW X6 M, BMW X7 and BMW XM models will follow
  from August 2025. The BMW X3 will come with the new set-up process in
  the US from August 2025 and in South Africa from September 2025.</p>
<p>The feature will then include a physical key, a Setup Card and a
  Service Card. The new Setup Card makes it easier than ever to set up
  the BMW Digital Key on smartphones from all major manufacturers by
  simply holding the card to the mobile phone or scanning the QR code on
  the back. The next step takes the user straight into the My BMW app.
  After authorisation via the Setup Card, the BMW ID is linked to the
  vehicle and the BMW Digital Key is then activated. After activation,
  the customer can easily share the Digital Key with other people by
  sending them a text message. Activation is possible on up to 18
  devices. Owners can define various roles and permissions for each
  vehicle user. A particularly useful function ideal for novice drivers
  is limiting acceleration and top speed, for example. If a physical key
  does need to be handed over, for example in the workshop or in the
  event of a breakdown, the new Service Card can be used. This should
  always be carried deactivated so it can be activated as a
  fully-fledged key when needed, via a click on the central display.</p>
<p>
  <strong>More equipment for BMW 1 Series and BMW 2 Series Gran Coupé.</strong></p>
<p>Standard equipment for the BMW 1 Series and BMW 2 Series Gran Coupé
  will from summer 2025 be even more comprehensive and include heated
  front seats and an alarm system. The optional M Technology Package II
  available for the BMW M135 xDrive (WLTP combined (EnVKV): fuel
  consumption 8.3 litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions 188 g/km;
  CO<sub>2</sub> class G) and the BMW M235 xDrive Gran Coupé (WLTP
  combined (EnVKV): fuel consumption 8.2 litres/100 km; CO<sub>2</sub>
  emissions 185 g/km; CO<sub>2</sub> class G) now includes M seat belts
  with M colours in the weave.</p>
<p>
  <strong>For all eventualities: tyre repair kit and tyre repair kit Plus.</strong></p>
<p>From summer 2025, the tyre repair kit will come as standard for
  various BMW models. These include the BMW 1 Series, BMW 2 Series Gran
  Coupé, BMW 2 Series Coupé, BMW 3 Series Sedan, BMW 3 Series Touring,
  BMW 4 Series Coupé and the BMW 4 Series Convertible. The optional tyre
  repair kit Plus is available for the BMW X3 (excluding the BMW X3 30e xDrive).</p>
<p>
  <strong>Individual paintwork finishes at a glance, in the BMW Configurator.</strong></p>
<p>Customers appreciate the BMW Individual paintwork colours as a way to
  add a personal touch to their new BMW. Special paintwork finishes
  which previously required looking up in the BMW Individual Visualiser
  can now be selected from within the BMW Configurator. This applies to
  all BMW models except for the BMW 2 Series Active Tourer.</p>
<p>
  <strong>BMW BEV models: free extended warranty for high-voltage batteries.</strong></p>
<p>Since 1 April 2025, BMW has offered a global complimentary extended
  warranty for the high-voltage batteries in all-electric BMW models.
  The new warranty applies up to a vehicle age of eight years or a
  maximum mileage of 160,000 kilometres, whichever comes first. Should a
  high-voltage battery’s capacity drop below 70 per cent during the
  warranty period, BMW will remedy this loss of capacity at no extra
  cost to the customer. This applies to all new and used all-electric
  BMW models from 1 April 2025.</p>
<p>
  <strong>New colours for BMW 2 Series Active Tourer, BMW X1 and BMW X2.</strong></p>
<p>Summer 2025 will bring new exterior and interior options for the BMW
  2 Series Active Tourer, BMW X1 and BMW X2. New paintwork colours
  include Fire Red metallic and Night Dusk Blue for the BMW 2 Series
  Active Tourer as well as Dune Grey metallic for the BMW X2. All three
  colours are also available for the BMW X1, along with BMW Individual
  Frozen Portimao Blue metallic. Veganza perforated upholstery in the
  colours Castanea, Smoke White and Atlas Grey/Smoke White is newly
  available for customising the interior of the BMW 2 Series Active
  Tourer and BMW X2. The Castanea and Smoke White colourways are
  available for the BMW X1. The Econeer Bicolour Blue upholstery can be
  ordered from summer 2025 in combination with front sport seats only.
  Another new option is the Brushed Aluminium Shadow interior trim.</p>
<p>
  <strong>More comprehensive equipment for BMW 7 Series, BMW X3 and BMW iX.</strong></p>
<p>The BMW 7 Series and BMW i7 now feature laminated safety glass with
  contrast print as standard. From summer 2025, comfort glazing, sun
  protection glazing and the Heat Comfort package will also be available
  as individual options for the first time, enabling even more specific customisation.</p>
<p>A new equipment option for the BMW X3 is the attractive M door sill
  trim. It can be ordered for the M Sport package, M Sport package Pro
  and the BMW X3 M50 xDrive (WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 8.3
  litres/100 km; CO<sub>2</sub> emissions 189 g/km; CO<sub>2</sub> class G).</p>
<p>BMW Individual Frozen Pure Grey metallic is a new paintwork finish
  with a particularly distinctive character, available as an option for
  the BMW iX from summer 2025.</p>
<p>
  <strong>Comprehensively upgraded BMW iDrive.</strong></p>
<p>Among the numerous innovations in the area of digital services is the
  upgraded BMW Intelligent Personal Assistant in BMW Operating System 9.
  It now offers customers in Turkey, Greece and Hungary natural-language
  voice control in their native languages.  </p>
<p>In the BMW 1 Series, BMW 2 Series Gran Coupé and BMW X3, customers in
  many countries* can now link their own Amazon Alexa account to the BMW
  Intelligent Personal Assistant. This enables them to use intuitive
  voice control to enjoy music via the “Hey BMW” command – courtesy of
  Alexa running in the background, just like at home. In addition, a
  second voice is now available for the assistant.** Further
  improvements in language understanding and faster processing speeds
  contribute to a more harmonious overall experience.</p>
<p>From summer 2025, BMW Digital Premium with BMW Operating System 9
  will, subject to country-specific availability, enable customers to
  use the Zoom app on their Curved Display for videoconferencing when
  the vehicle is stationary. To avoid distractions, the app
  automatically deactivates the video while driving.</p>
<p>* US, Canada, Mexico, Germany, France, United Kingdom, Spain, Italy.</p>
<p>** In the US, United Kingdom, Ireland, Canada, Mexico, France,
  Germany, Spain, Italy, Portugal, Switzerland, Austria, Iceland, Malta,
  Netherlands, Belgium, Luxembourg, Liechtenstein.</p>
<p>
  <strong>Parking Assistant Plus upgrade.</strong></p>
<p>From July 2025, the functions of the Parking Assistant Plus will be
  enhanced for many BMW models. It will now also use marker lines around
  parking spots to help identify available spaces and ensure parking
  precision. Previously, this feature was only available as part of the
  Parking Assistant Professional.</p>
<p>
  <strong>BMW Maps user interface upgrades in BMW Operating System 8.5.</strong></p>
<p>BMW Maps offers intuitive destination entry and intelligent route
  guidance and will come with further user interface improvements from
  summer 2025. For faster access to frequently used functions, the home
  screen of the control display will feature direct touch buttons for
  “Home” and “Work” in the BMW Maps QuickSelect Widget, for example.</p>
<p>
  <strong>* Consumption and emissions data:<br /></strong>The figures
  for fuel consumption, CO<sub>2</sub> emissions, energy consumption and
  range are for vehicles as offered on the German market. All data are
  based on the new WLTP test cycle. Energy consumption and emissions
  data refer to the German Passenger Car Energy Labelling Regulation (EnVKV).</p>
<p>** All new models due to enter production in July 2025.</p>
<p> </p>
<p>In case of queries, please contact:</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Corporate Communications</strong></p>
<p> </p>
<p>Cypselus von Frankenberg, Product Communication BMW Automobiles</p>
<p>Telephone: +49-89-382-30641</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Cypselus.von-Frankenberg@bmw.de">Cypselus.von-Frankenberg@bmw.de</a></p>
<p> </p>
<p>Alexandra Landers, Head of Product and Brand Communication BMW</p>
<p>Telephone: +49-89-382-30871</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Ingo.Wirth@bmw.de">Alexandra.Landers@bmw.de</a></p>
<p> </p>
<p>Internet: https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>E-mail: presse@bmw.de</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong>The BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>With its four brands BMW, MINI, Rolls-Royce and BMW Motorrad, the BMW
  Group is the world’s leading premium manufacturer of automobiles and
  motorcycles and also provides premium financial services. The BMW
  Group production network comprises over 30 production sites worldwide;
  the company has a global sales network in more than 140 countries. </p>
<p> </p>
<p>In 2024, the BMW Group sold over 2.45 million passenger vehicles and
  more than 210,000 motorcycles worldwide. The profit before tax in the
  financial year 2024 was € 11.0 billion on revenues amounting to
  € 142.4 billion. As of 31 December 2024, the BMW Group had a workforce
  of 159,104 employees. </p>
<p> </p>
<p>The economic success of the BMW Group has always been based on
  long-term thinking and responsible action. Sustainability is a key
  element of the BMW Group’s corporate strategy and covers all products
  from the supply chain and production to the end of their useful life.  </p>
<p> </p>
<p>www.bmwgroup.com</p>
<p>LinkedIn: <a href="http://www.linkedin.com/company/bmw-group/">http://www.linkedin.com/company/bmw-group/</a></p>
<p>YouTube: <a href="https://www.youtube.com/bmwgroup">https://www.youtube.com/bmwgroup</a></p>
<p>Instagram: <a href="https://www.instagram.com/bmwgroup">https://www.instagram.com/bmwgroup</a></p>
<p>Facebook: <a href="https://www.facebook.com/bmwgroup">https://www.facebook.com/bmwgroup</a></p>
<p>X: <a href="https://www.x.com/bmwgroup">https://www.x.com/bmwgroup</a></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>The BMW i4 eDrive35:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): energy consumption 17.5 kWh/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 0 g/km; CO<sub>2</sub> class A; range 428 km)</p>
<p>The BMW i4 eDrive40:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): energy consumption 17.8 kWh/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 0 g/km; CO<sub>2</sub> class A; range 510 km)</p>
<p>The BMW i4 M60 xDrive:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): energy consumption 20.9 kWh/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 0 g/km; CO<sub>2</sub> class A; range 433 km).</p>
<p>The BMW M135 xDrive:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 8.3 litres/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 188 g/km; CO<sub>2</sub> class G)</p>
<p>The BMW M235 xDrive Gran Coupé:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 8.2 litres/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 185 g/km; CO<sub>2</sub> class G)</p>
<p>The BMW X5 M Competition:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 12.9 litres/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 292 g/km; CO<sub>2</sub> class G)</p>
<p>The BMW X6 M Competition:</p>
<p>(WLTP combined (EnVKV): fuel consumption 12.8 litres/100 km;
  CO<sub>2</sub> emissions 289 g/km; CO<sub>2</sub> class G)</p>
<p> </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,1 Series,3 Series,Coupé,X5 M,X6 M,BMW i,2 Series,F95,F96,G26,i4,i20,iX,G42,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 28 May 2025 08:53:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 28 May 2025 06:53:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/ac51b27d-fa86-4798-8ff8-e48329f92f36/500_P90546610_highRes_the-new-bmw-i4-e-dri.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/ac51b27d-fa86-4798-8ff8-e48329f92f36/500_P90546610_highRes_the-new-bmw-i4-e-dri.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/ac51b27d-fa86-4798-8ff8-e48329f92f36/P90546610_highRes_the-new-bmw-i4-e-dri.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90546610_highRes_the-new-bmw-i4-e-dri.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Prijzen nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé bekend.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/prijzen-nieuwe-bmw-i4-en-bmw-4-serie-gran-coupe-bekend/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/prijzen-nieuwe-bmw-i4-en-bmw-4-serie-gran-coupe-bekend/</guid><pp:caseid>796672</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Het zijn pioniers in de premium middenklasse, met een bijzondere combinatie van esthetiek, rijplezier, elektrificatie en digitalisering. Met doelgerichte upgrades op al deze facetten bouwen de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé voort aan hun unieke status.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Rijswijk. </strong>Het zijn pioniers in de premium
  middenklasse, met een bijzondere combinatie van esthetiek, rijplezier,
  elektrificatie en digitalisering. Met doelgerichte upgrades op al deze
  facetten bouwen de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé voort aan
  hun unieke status. Nieuwe carrosseriekleuren en lichtmetalen wielen,
  opvallende Adaptieve LED-koplampen en de optionele achterlichten met
  laser technologie accentueren de gedurfde visuele impact van de twee modellen.<br />
  <br />Vanbinnen vormt het BMW Curved Display het ideale podium voor de
  nieuwste evolutie van BMW iDrive met QuickSelect, op basis van BMW
  Operating System 8.5. Het systeem is optioneel leverbaar met Augmented
  View weergave voor het BMW Maps navigatiesysteem. Het geüpdatete
  dashboard en de nieuwe stuurwielen, interieurlijsten en bekledingen
  zijn andere opvallende zaken in het interieur.<br />
  <br />De nieuwe BMW i4 en nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé worden
  geproduceerd in de BMW Group Fabriek München. De wereldwijde
  marktintroductie vindt plaats in juli 2024. De nieuwe BMW i4 is
  leverbaar vanaf € 59.728 en de nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé is
  leverbaar vanaf € 63.154. Het volledige modelaanbod is als volgt opgebouwd:<br />
  <br />
  <strong>BMW i4</strong></p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
  
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>
          <strong>Modelomschrijving</strong></p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>
          <strong>Consumentenadviesprijs</strong></p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>
          <strong>Fiscale waarde</strong></p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW i4
        eDrive35</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        59.728</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 58.443</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW i4
        eDrive40</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        63.358</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 62.073</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW i4
        xDrive40</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        65.899</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 62.073</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW i4
        M50</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        77.999</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 76.714</p></td></tr></table>
<p>
  <strong>
    <br />BMW 4 Serie Gran Coupé</strong></p>
<table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0">
  
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>
          <strong>Modelomschrijving</strong></p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>
          <strong>Consumentenadviesprijs</strong></p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>
          <strong>Fiscale waarde</strong></p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW 420i</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€ 63.154</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 61.824</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW 430i
        xDrive</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        72.888</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 71.558</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW M440i
        xDrive</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        103.437</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 102.102</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW 420d</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€ 67.504</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 66.174</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW 420d
        xDrive</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        72.235</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 70.900</p></td></tr>
    <tr>
      <td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>BMW 430d
        xDrive</p></td><td style="width: 156.35pt;" valign="top"><p>€
        84.019</p></td><td style="width: 156.4pt;" valign="top"><p>€ 82.684</p></td></tr></table>
<p>
  <strong>
    <br />Exterieur- en interieurdesign met frisse nieuwe
  details.<br /></strong>Zorgvuldig uitgedachte aanpassingen, nieuwe
  carrosseriekleuren en lichtmetalen wielen benadrukken de esthetiek van
  de elegante nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé. De smalle
  koplampen en de verticale BMW nierengrille hebben dankzij een
  vernieuwd design nog meer visuele impact. De omlijsting van de
  nierengrille is voortaan standaard uitgevoerd in mat chroom. Bij de
  BMW i4 heeft de BMW nierengrille een volledig gesloten bovenste deel,
  met daaronder een hoogglans zwart oppervlak met een in mat Silver
  uitgevoerd honingraatpatroon. De nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé heeft
  een in mat Quarts Silver uitgevoerde gaasstructuur.<br />
  <br />De nieuwe structuur van de LED units in de vernieuwde koplampen
  zorgt voor een technologische uitstraling. Dim- en grootlicht zijn
  geïntegreerd in één LED module. Verticale, subtiel pijlvormige LED
  elementen vormen de dagrijverlichting en richtingaanwijzers. In
  combinatie met de optionele Adaptieve LED-koplampen met blauwe inserts
  bieden de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé ook zeer expressieve
  achterlichten met laser technologie.<br />
  <br />Het M Sportpakket biedt hoogglans zwarte elementen en bij de
  modellen met brandstofmotor zijn de uitlaateindpijpen vergroot van 90
  tot 100 millimeter in diameter. Optioneel zijn ook de
  uitlaateindpijpen uitgevoerd in hoogglans zwart, in combinatie met de
  M hoogglans Shadow Line met uitgebreide omvang. Nieuwe
  carrosseriekleuren voor de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé
  zijn Cape York Green metallic en Fire Rot metallic.<br />
  <br />Het aanbod lichtmetalen wielen is uitgebreid met vijf nieuwe
  designs, waaronder 19 inch aerodynamische M wielen in Dubbelspaak
  styling en 20 inch aerodynamische BMW Individual wielen in Dubbelspaak
  styling, beide uitgevoerd in Bicolor en met bredere achterbanden.<br />
  <br />De aanpassingen aan het interieur van de nieuwe BMW i4 en BMW 4
  Serie Gran Coupé zijn gericht op digitalisering en aangescherpte
  sportiviteit. Dankzij een verbeterd BMW iDrive met QuickSelect zijn er
  minder fysieke knoppen in de cockpit. De automatische klimaatcontrole
  en de – optionele – stuur- en stoelverwarming zijn te bedienen via het
  BMW Curved Display of de BMW Intelligent Personal Assistant. De
  luchtuitstroomopeningen in het dashboard hebben een vernieuwde
  bediening voor het regelen en richten van de luchtstroom.<br />
  <br />De nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé zijn standaard
  bekleed met geperforeerd Sensatec. Optioneel is Vernasca leder, dat nu
  ook leverbaar is in Bicolor zwart/rood, en BMW Individual Merino leder
  met uitgebreide omvang. Nieuwe interieurlijsten in Dark Graphite mat
  zorgen voor een premium ambiance. Nieuw op de optielijst zijn
  interieurlijsten in Fineline Hell met open structuur en Edelhout Esche
  Graubraun. Voortaan behoort Ambiance verlichting tot de
  standaarduitrusting, inclusief Welcome and Goodbye animatie en
  lichtsignalen voor binnenkomende telefoonoproepen of niet goed
  gesloten portieren.<br />
  <br />De nieuwe stuurwielen dragen verder bij aan de sportieve
  ambiance van het interieur. Standaard is een tweespaak stuurwiel met
  veelhoekige rand en verlichte multifunctionele toetsen. Het M
  Sportpakket omvat een met leder bekleed M Sportstuurwiel met driespaak
  design en subtiele 12-uursmarkering. Bij de modellen met
  brandstofmotor zijn schakelpaddles standaard.<br />
  <br />De optielijst is overzichtelijker gemaakt voor doelgerichte
  personalisatie. Nieuwe opties zijn een Luxury dashboard bekleed met
  Sensatec (ook op de portieren) en CraftedClarity glasapplicaties voor
  de transmissieschakelaar, BMW iDrive Controller en Start-/Stopknop op
  de middenconsole. De standaarduitrusting is sterk verbeterd door de
  toevoeging van een Alarmsysteem klasse 3, Personal eSim,
  stoelverwarming voorin en de Parking Assistant. <br />
  <br />
  <strong>Aandrijflijn en opladen: frisse energie voor sportief
  rijplezier.<br /></strong>De BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé zijn
  leverbaar met de nieuwste BMW eDrive technologie en benzine- en
  dieselmotoren, in combinatie met traditionele achterwielaandrijving of
  intelligente BMW xDrive vierwielaandrijving. Bij modellen met
  brandstofmotor is de 8-traps Steptronic Sport transmissie standaard.<br />
  <br />De nieuwe BMW i4 xDrive40 is het tweede model met volledig
  elektrische vierwielaandrijving. Die accelereert van 0 naar 100 km/h
  in 5,1 seconden. De hoogvoltage-accu van 81,1 kWh is goed voor een
  actieradius van 473 tot 544 km volgens de WLTP cyclus. Alle
  modelvarianten van de nieuwe BMW i4 kunnen AC laden met tot 11 kW. Bij
  een DC snellaadstation heeft de nieuwe BMW i4 een laadvermogen tot 205
  kW, waardoor binnen tien minuten 135 tot 154 km kan worden bijgeladen
  (afhankelijk van uitvoering).<br />
  <br />
  <strong>Onderstel en bestuurdersassistentie: dynamiek, comfort,
    veiligheid en een echte BMW rijbeleving.<br /></strong>Wendbaarheid,
  dynamiek en indrukwekkend comfort op lange afstanden zijn de bepalende
  kwaliteiten van de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé. Dankzij
  verfijnde ondersteltechnologie met modelspecifieke afstemming leveren
  alle modellen de hoogstaande rijbeleving waar BMW om bekend staat, met
  een ideale balans tussen sportiviteit en rijcomfort. Enkele highlights
  zijn de geïntegreerde veerpootbruggen, een van aluminium gemaakt
  paneel onder de voorzijde, verstevigingselementen onder de bodem aan
  de achterzijde en aangepaste dempers die carrosseriebewegingen sterk
  verminderen. Aanvullend heeft de BMW i4 een laag geplaatste accu in
  een dragende behuizing voor extra stijfheid van de carrosserie.
  Standaard heeft dit model zelf nivellerende luchtvering op de achteras.<br />
  <br />Alle modellen met M Sportpakket zijn bovendien leverbaar met M
  Sportonderstel, Adaptief M Onderstel met Variable Sport Steering en
  het M Sportremsysteem. Standaard voor alle modellen is een uitgebreid
  aanbod van bestuurdersassistentiesystemen, optioneel uit te breiden
  met Driving Assistant Professional. Dat omvat onder andere Steering
  and Lane Control Assistant, Active Cruise Control met Stop&Go
  functie, automatische Speed Limited Assist, verkeerslichtherkenning en
  een uitwijkassistent.<br />
  <br />
  <strong>BMW i4 eDrive35 M Sport Edition.<br /></strong>De BMW i4
  eDrive35 is leverbaar als M Sport Edition vanaf € 61.223,-. Met de M
  Sport Edition wordt het krachtige en sportieve design van de BMW i4
  extra benadrukt door het M Sportpakket en een BMW metallic
  exterieurkleur* uit het reguliere aanbod.<br />
  <br />De BMW i4 eDrive35 M Sport Edition in één oogopslag:</p>
<ul>
  <li>M Aerodynamicapakket.</li>
  <li>BMW metallic exterieurkleur.*</li>
  <li>M Sport onderstel.</li>
  <li>18 inch lichtmetalen M wielen Aerodynamisch (styling 858 M) in
    Bicolor Midnight</li>
  <li>Grau.</li>
  <li>M Sport interieurpakket.</li>
  <li>Bekleding in Sensatec Schwarz geperforeerd.</li></ul>
<p>
  <sup>
    <br /></sup>
  <sup>* Het reguliere aanbod BMW metallic exterieurkleuren voor de BMW
    i4 bestaat uit: Saphirschwarz, Mineralweiss. </sup>
  <sup>M Portimao Blau, Fire Rot, Skyscraper Grau en Cape York Grün.<br />
    <br /></sup>
  <strong>De M Performance modellen van de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie
    Gran Coupé.<br /></strong>De BMW i4 M50 biedt een bijzonder intense
  combinatie van kenmerkende M prestaties en een volledig elektrische
  aandrijving. Zijn vermogen overstijgt zelfs dat van de BMW M440i
  xDrive Gran Coupé. De elektromotor op de achteras levert een vermogen
  van 230 kW (313 pk) en de elektromotor op de vooras 190 kW (258 pk).
  Samen zorgen ze voor elektrische vierwielaandrijving en moeiteloze
  prestaties onder alle omstandigheden. De vermogensverdeling is
  bovendien variabel – van efficiënte achterwielaandrijving tot
  vierwielaandrijving voor maximale grip. Een boost functie in SPORT
  modus zorgt met 50 kW (68 pk) gedurende 10 seconden voor een
  piekvermogen van 400 kW (544 pk) en een totaal koppel van 795 Nm. Met
  deze Sport Boost functie accelereert de BMW i4 M50 vanuit stilstand
  naar de 100 km/h in slechts 3,9 seconden. De topsnelheid is
  elektronisch begrensd op 225 km/h.<br />
  <br />Ook de BMW M440i xDrive Gran Coupé met 6-cilinder-in-lijn
  benzinemotor met M TwinPower Turbo technologie profiteert van
  elektrificatie in de vorm van een 48V Mild Hybrid systeem voor een nog
  scherpere vermogensopbouw en geoptimaliseerde efficiëntie. Het
  maximale vermogen bedraagt 275 kW (374 pk) met een koppel van 500 Nm.
  De 48V Mild Hybrid technologie zorgt voor een tijdelijke elektrische
  boost van 8 kW (11 pk). Samen met de 8-traps Steptronic Sport
  transmissie en intelligente xDrive vierwielaandrijving accelereert de
  BMW M440i xDrive Gran Coupé van 0 naar 100 km/u in 4,7 seconden. Het M
  Sportuitlaatsysteem zorgt voor een bijpassende geluidservaring. De
  topsnelheid is elektronisch begrensd op 250 km/u.<br />
  <br />Beide modellen hebben aerodynamisch geoptimaliseerde
  exterieurelementen en M specifieke ondersteltechnologie. De BMW
  nierengrille heeft een hoogglans zwarte omlijsting en horizontale
  spijlen met BMW M logo. Exterieurelementen die voorheen waren
  uitgevoerd in Ceriumgrau, zijn nu eveneens hoogglans zwart. <br />
  <br />Beide modellen hebben elektronisch aangestuurde dempers en
  Variable Sport Steering. Daarnaast is het sportieve duo voorzien van
  het M Sportremsysteem, bij de BMW M440i xDrive Gran Coupé aangevuld
  met een M Sportdifferentieel op de achteras. Standaard zijn 18 inch
  lichtmetalen M wielen. Lichtmetalen wielen tot 20 inch en sportbanden
  zijn optioneel.<br />
  <br />Het nieuwe, met leder beklede driespaaks M Sportstuurwiel heeft
  voortaan een afgeplatte onderzijde, decoratieve stiksels in M kleuren
  en een rode 12-uursmarkering. De BMW M440i xDrive Gran Coupé heeft
  daarnaast ook schakelpaddles. Zowel de standaardstoelen als de M
  Sportstoelen zijn optioneel leverbaar met Vernasca lederen bekleding,
  dat nu ook beschikbaar is in zwart met blauwe contrasterende stiksels
  of in de nieuwe Bicolor combinatie zwart/rood. Eveneens standaard voor
  de M Performance modellen zijn interieurlijsten in Aluminium Rhombicle
  Anthrazit, M instaplijsten, M pedalen, M voetsteun voor de bestuurder,
  hemelbekleding in antraciet en M specifieke weergaven voor het BMW
  Curved Display.<br />
  <br />
  <strong>BMW Charging: intelligent opladen met Connected Home Charging
    en Charge Multi Contract.<br /></strong>De BMW i4 wordt in Europa
  geleverd met zowel een BMW Charging Card als de Professional laadkabel
  (Mode 3) voor openbaar opladen. Daarmee is driefase laden met tot 11
  kW mogelijk. Optioneel leverbaar is de noodlaadkabel (Mode 2) voor AC
  laden met tot 11 kW via huishoudelijke en verzwaarde stopcontacten.
  Eveneens optioneel leverbaar is de BMW Wallbox voor driefase laden met
  tot 11 kW.<br />
  <br />De nieuwe BMW i4 is een van de eerste modellen van het merk met
  de Plug & Charge Multi Contract functie. Dit maakt het opladen bij
  openbare laadstations nog eenvoudiger. De BMW identificeert zichzelf
  (via ISO15118-2), waardoor aanmelden via een app of met een laadpas
  niet meer nodig is. Plug & Charge Multi Contract is een
  baanbrekende functie die vooralsnog uniek is op de markt. Klanten
  kunnen tot vijf energiecontracten van verschillende aanbieders aan hun
  BMW koppelen. De identificatie voor het opladen en afrekenen verloopt
  automatisch bij de deelnemende laadpunten.<br />
  <br />
  <br />
  <sup>Het brandstofverbruik van de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran
    Coupé bedraagt gemiddeld 8,7–4,9 l/100 km, de CO2 emissie gemiddeld
    199–130 g/km, het stroomverbruik gemiddeld 22,0–15,1 kWh/100 km en
    de actieradius varieert tussen de 386–600 km. Deze waarden zijn
    vastgesteld volgens de WLTP cyclus. Alle cijfers met betrekking tot
    prestaties, verbruik en emissies zijn voorlopig.</sup></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <sup>Het brandstofverbruik van de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran
    Coupé bedraagt gemiddeld 8,7–4,9 l/100 km, de CO2 emissie gemiddeld
    199–130 g/km, het stroomverbruik gemiddeld 22,0–15,1 kWh/100 km en
    de actieradius varieert tussen de 386–600 km. Deze waarden zijn
    vastgesteld volgens de WLTP cyclus. Alle cijfers met betrekking tot
    prestaties, verbruik en emissies zijn voorlopig</sup></p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31638729011<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,4 Series,G26,i4,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Tue, 04 Jun 2024 13:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 04 Jun 2024 11:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/9d814223-e4a2-4738-ae65-8aafc4889a8c/500_P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/9d814223-e4a2-4738-ae65-8aafc4889a8c/500_P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/9d814223-e4a2-4738-ae65-8aafc4889a8c/P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De nieuwe BMW i4 en nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-i4-en-nieuwe-bmw-4-serie-gran-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-nieuwe-bmw-i4-en-nieuwe-bmw-4-serie-gran-coupe/</guid><pp:caseid>796726</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Technologie- en designupdate voor beide modellen.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
<span>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/d9a1a9da-a6c2-456e-83fe-4aea2e79e30d/P90546711_highRes_the-new-bmw-i4-highl.jpg"/></span></span>
<span>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/4a9ee008-1f7c-4e59-b0b2-bf0c342d2553/P90546713_highRes_the-new-bmw-i4-edriv.jpg"/></span></span></p>
<ul>
<li>De volledig elektrische BMW i4 en de BMW 4 Serie Gran Coupé –
    pioniers op het gebied van lokaal emissievrij rijplezier en
    vooruitstrevend design in het premium middensegment – zijn nu nog
    aantrekkelijker. Nieuwe variant van de BMW i4 <a name="_Hlk164773131"></a>met elektrische vierwielaandrijving. Alle
    versies van de BMW 4 Serie Gran Coupé met een verbrandingsmotor nu
    standaard voorzien van een 8-traps Steptronic Sport transmissie.
    Exterieur en interieur licht aangepast. Verbeterde BMW iDrive met
    QuickSelect en aanvullende digitale diensten.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Met nieuwe voorzieningen versterkt de succesvolste
    carrosserievariant van de BMW 4 Serie het gevoel van sportieve
    elegantie. Premium interieur nu meer verfijnd door een uitgebreide
    standaarduitrusting. Aanbod van optionele uitrustingen opnieuw gestructureerd.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>De BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé zijn pioniers van de flexibele
    aandrijfsysteemarchitectuur van BMW. Alle modelvarianten worden
    geproduceerd in BMW Group Fabriek München. Wereldwijde
    marktintroductie van de nieuwe modellen start in juli 2024.
    Belangrijkste afzetmarkten zijn Verenigde Staten, Duitsland,
    Verenigd Koninkrijk en China.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Het vooraanzicht heeft een krachtigere uitstraling dankzij nieuw
    ontworpen BMW nierengrille met gaasstructuur, die gedeeltelijk
    gesloten is voor de BMW i4. Omlijsting van de grille standaard
    uitgevoerd in mat chroom, zwart hoogglans is optioneel.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Opvallend vormgegeven koplampen met nieuwe indeling van de
    LED-units. Verticale lichtbronnen voor stadslicht, dagrijverlichting
    en richtingaanwijzers. Nieuwe Welcome Light Animation voor de
    versies met optionele Comfort Access. Adaptieve LED koplampen met
    niet-verblindend matrixgrootlicht, stadslicht en exclusieve
    Laserlight achterlichten in stijl van BMW M4 CSL zijn eveneens
    optioneel beschikbaar.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Optioneel M Sportpakket en M Performance-modellen met M-specifieke
    designkenmerken. M Sportpakket nu met diffusorelement achter in
    hoogglans zwart en uitlaatpijpen nu met grotere diameter van 100
    millimeter. M Sportpakket Pro af fabriek leverbaar. Modelspecifieke
    BMW M Performance Parts te bestellen uit assortiment Originele BMW Accessoires.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Nieuwe carrosseriekleuren Cape York Grün metallic en Fire Rot
    metallic. Uitgebreide keuze uit BMW Individual lakken en BMW
    Individual speciale lakken. Extra mogelijkheden voor personalisatie
    dankzij nieuwe, aerodynamische 19 inch M wielen en 20 inch BMW
    Individual wielen in Dubbelspaak styling.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Modern en sportief interieur met BMW Curved Display en nieuw
    ontworpen stuurwielen. Standaard stuurwiel in 2-spaak styling met
    veelhoekige rand en verlichte multifunctionele knoppen. Optioneel
    met leder bekleed M stuurwiel in 3-spaak styling met afgeplatte rand
    aan de onderzijde en discrete markering op 12-uurpositie óf met rode
    markering en decoratieve stiksels in BMW M kleuren voor de M
    Performance modellen. De versies met een verbrandingsmotor zijn nu
    standaard voorzien van schakelpaddles aan het stuurwiel.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Sportstoelen met geperforeerde bekleding Veganza zijn standaard..
    Optionele lederen bekleding Vernasca met decoratief stiksel nu ook
    leverbaar in de nieuwe combinatie zwart-rood. BMW Individual lederen
    bekleding Merino in drie kleuren is optioneel leverbaar.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Instrumentenpaneel met minder knoppen en bedieningselementen
    dankzij consistente digitalisering. Ventilatie- en klimaatregeling
    en optionele verwarming van stoel- en stuurwiel nu te bedienen via
    aanraking van Touch Control Display, spraakopdrachten en – voor de
    ventilatie – via nieuwe bedieningsknoppen van de ventilatieopeningen.<br/>
<br clear="all"/></li>
<li>Nieuwe interieurlijsten in Dark Graphite mat zijn standaard.
    Optionele M Sportpakket omvat interieurlijsten in Aluminium
    Rhombicle Anthrazit.<br/>
<br/></li>
<li>Aanvullingen op de standaarduitrusting van de nieuwe BMW i4 en
    nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé omvatten ook Ambiance verlichting –
    met extra contourverlichting geïntegreerd rond nieuwe centrale
    ventilatiesleuven – en het binnen- en buitenspiegelpakket. Optioneel
    instrumentenpaneel uitgevoerd in Sensatec met verder verfijnde
    oppervlaktestructuur. Ook nieuw zijn stijlvolle CraftedClarity
    kristalelementen voor de BMW iDrive Controller,
    transmissieschakelaar en start/stop-knop<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Het concept van een 4-deurscoupé biedt consistente balans tussen
    functionaliteit, gebruiksgemak voor alledag én voor lange afstanden
    – met elektrische óf conventionele aandrijving. Vijf zitplaatsen en
    grote, hoog te openen achterklep. De bagageruimte van alle versies
    van de BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé is uit te breiden van 470
    naar 1.290 liter.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Volledig elektrische BMW i4 nu verkrijgbaar in vier varianten.
    Nieuwe BMW i4 xDrive40 met elektrische vierwielaandrijving, maximaal
    systeemvermogen van 295 kW (401 pk) en actieradius van 444 - 548 km
    (WLTP). Andere versies: BMW i4 M50 xDrive, BMW i4 eDrive40 en BMW i4 eDrive35.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Gecombineerde lader voor BMW i4 maakt AC-laden (wisselstroom) met
    maximaal 11 kW en DC-laden (gelijkstroom) tot 205 kW mogelijk (BMW
    i4 eDrive35: 180 kW). Plug & Charge Multi Contract maakt
    gemakkelijk opladen onderweg mogelijk.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Nieuwe BMW 4 Serie Gran Coupé met keuze uit verschillende
    motorvarianten, waaronder de 275 kW (374 pk) sterke
    6-cilinder-in-lijn benzinemotor (BMW M440i xDrive Gran Coupé), twee
    4-cilinder-in-lijn benzinemotoren, een 6-cilinder-in-lijn
    dieselmotor en een 4-cilinder-in-lijn dieselmotor. De 6-cilinders en
    de 4-cilinder dieselmotoren zijn voorzien van 48V MildHybrid
    technologie. Een 8-traps Steptronic Sport transmissie is standaard
    voor alle motorvarianten. Afhankelijk van de modelvariant wordt het
    motorvermogen via klassieke achterwielaandrijving of BMW xDrive
    intelligente vierwielaandrijving op de weg overgebracht.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>De nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran Coupé bieden altijd het
    vertrouwde sportieve rijgedrag en de goed doordachte
    rijeigenschappen van BMW, dankzij modelspecifieke afstemming van de
    ondersteltechnologie. Elektromechanische besturing met Servotronic
    functie, geïntegreerd remsysteem en doorslipbegrenzing zijn
    standaard. De modellen met het M Sportpakket zijn uit te rusten met
    M Sport wielophanging, adaptieve M wielophanging met Variable Sport
    Steering en M Sport remmen. De BMW i4 is standaard uitgerust met
    luchtvering achter.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Uitgebreide keuze aan bestuurdersassistentiesystemen voor veilig
    en comfortabel rijden en parkeren. De standaarduitrusting omvat
    onder meer Speed Limit Info, Front Collision Warning, Parking
    Assistant en Reversing Assistant met achteruitrijcamera. Optioneel
    zijn Driving Assistant Professional met Steering and Lane Control,
    Active Cruise Control met Stop&Go en Parking Assistant Plus.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>De standaarduitrusting van de nieuwe BMW i4 en BMW 4 Serie Gran
    Coupé omvat BMW iDrive met QuickSelect op basis van BMW Operating
    System 8.5. Intuïtieve en gebruiksvriendelijke bediening via
    aanraking van Touch Control Display en spraakopdrachten. Nieuw
    startscherm met verticaal gerangschikte symbolen op één niveau.
    Snelle toegang met QuickSelect maakt directe selectie van functies
    mogelijk zonder submenu’s. De menubalk aan de onderkant van het
    bedieningsdisplay biedt nu ook directe toegang tot de
    klimaatregeling. BMW Intelligent Personal Assistant biedt nu extra
    talen en nieuwe graphics.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>Standaard BMW Live Cockpit Plus met cloud-based BMW Maps
    navigatie. Nauwkeurige, voor het opladen geoptimaliseerde
    routebegeleiding in de BMW i4 is uniek in dit segment. Optioneel
    omvat BMW Live Cockpit Professional ook de BMW Head-Up Display en
    Augmented View op het Touch Control Display of instrumentenpaneel.<br/>
<br/></li>
<li>Vereenvoudigde eerste aanmelding in auto en synchronisatie met BMW
    ID door scannen QR-code met smartphone. My BMW App maakt overzicht
    van voertuigstatus en diverse externe functies mogelijk. Ook
    laadproces en preconditioning van de BMW i4 zijn via de My BMW App
    te regelen.<br/>
<br/></li></ul>
<ul>
<li>De persoonlijke eSIM kan in de auto worden geactiveerd voor
    optimale connectiviteit door standaard 5G mobiele communicatie.
    Betalen voor parkeren kan digitaal vanuit auto.</li></ul><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4:  </p>
<p>WLTP combined: energy consumption 19,4-15,1 kWh/100km; CO2 emissionen
  0 g/km; CO2 class A; range 386-600 km </p>
<p> </p>
<p>BMW 4 Series Gran Coupé:</p>
<p>WLTP combined: energy consumption 8,7-4,9 l/100km; CO2-emissionen
  199-130 g/km; CO2 class D-G </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br/>Tel: +31638729011<br/>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@bmw.nl">bryan.barendrecht@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,4 Series,Gran Coupé,G26,i4,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 24 Apr 2024 14:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 24 Apr 2024 12:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1876b9eb-e3f9-4fca-9f7a-33eb65475b38/500_P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1876b9eb-e3f9-4fca-9f7a-33eb65475b38/500_P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1876b9eb-e3f9-4fca-9f7a-33eb65475b38/P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90546598_highRes_the-new-bmw-i4-and-t.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH sluit het jubileumjaar af met een nieuw verkooprecord.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-sluit-het-jubileumjaar-af-met-een-nieuw-verkooprecord-nl/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-sluit-het-jubileumjaar-af-met-een-nieuw-verkooprecord-nl/</guid><pp:caseid>796581</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ 177.257 BMW M auto's werden wereldwijd geleverd, een stijging van 8,4 procent ten opzichte van het voorgaande jaar +++ Succesvolle start van de transformatie naar elektrische mobiliteit: BMW i4 M50* is meteen het best verkochte BMW M model, gevolgd door de BMW XM*, de eerste geëlektrificeerde high-performance auto +++ Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich</strong>. At the end of its anniversary year, BMW M
  GmbH has once again achieved record results. Global sales of
  performance and high-performance cars rose to 177,257 vehicles during
  the 2022 financial year. This represents an increase of 8.4 per cent
  compared to the previous year, despite the continuing challenging
  conditions in the area of logistics and supply chains. The most
  important single market in 2022 was again the USA, with the second
  most important sales region again being the German domestic market,
  followed by the UK.</p>
<p>“The enthusiasm of the M community for emotionally powerful
  performance on the road and on the racetrack has carried us through
  the entire anniversary year,” says Franciscus van Meel, Chairman of
  the Board of Management of BMW M GmbH. “This is also expressed in a
  new sales record for BMW M automobiles, which gives us a positive
  outlook for 2023.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50: the best-selling BMW M automobile drives locally
    emission-free. <br /></strong>At the same time, 2022 marks BMW M
  GmbH's successful start into the age of electric mobility. “The
  best-selling BMW M automobile of 2022 is the all-electric BMW i4 M50,”
  says Timo Resch, Head of Customer, Brand and Sales at BMW M GmbH. “For
  us, this is a clear signal that the unique M feeling has arrived in
  the world of electrified vehicles.” The BMW i4 M50 is powered by an
  electric motor on both the front and rear axles, which together
  generate a maximum output of 400 kW/544 hp. The perfectly coordinated
  power delivery of the two e-motors and independent suspension tuning
  ensure an M-typical driving experience characterised by dynamics,
  agility and precision, which proved to be a real crowd-puller right
  from the outset.</p>
<p>With the BMW iX M60*, a second all-electric performance car from BMW
  M GmbH made a highly successful debut. During the course of 2023, BMW
  M GmbH will continue its product offensive with, among other things,
  the first electrified high-performance automobile, the BMW XM, and the
  BMW i7 M70, a BMW M automobile based on the fully electric BMW i7. The
  further transformation towards electric mobility has also already been
  mapped out. In order to be able to include high-performance cars with
  purely electric drive in the range in the future, BMW M GmbH will
  intensify the corresponding concept testing in 2023. The focus will be
  on an integrated driving dynamics control system and an electric M
  xDrive all-wheel drive system with four electric motors, which will
  ensure that the emotionally powerful M feeling reaches an even higher level.</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Anniversary year with spectacular premieres, BMW M3 and BMW M4
    remain on the road to success, fast-paced launch for the new BMW
    M240i xDrive Coupe*. <br /></strong>The celebrations of the 50th
  anniversary of BMW M GmbH were accompanied by debuts for numerous
  spectacular new models. The broad spectrum of new releases ranged from
  the second generation of the puristic BMW M2*, with its combination of
  straight six-cylinder engine, 6-speed manual transmission and
  rear-wheel drive, which evokes classic driving pleasure in a
  high-performance automobile, to the extroverted BMW XM with its
  480 kW/653 hp M HYBRID drive. The first BMW M3 Touring* also offers
  completely new ways to experience M-typical performance. This
  diversity creates ideal conditions for attracting additional target
  groups and generating further growth in 2023.</p>
<p>The current increase in sales figures is also based on sales
  successes in a wide range of vehicle segments. The high-performance
  sports cars of the BMW M3 and BMW M4 series, which – including the new
  BMW M3 Touring – are available in four body variants, in two
  performance levels, with a choice of a 6-speed manual or an 8-speed M
  Steptronic transmission, as well as with rear-wheel drive or the
  all-wheel drive system M xDrive, continued to enjoy particularly
  widespread popularity in 2022. BMW M GmbH thus covers a wide range of
  customer needs in this core segment.</p>
<p>With an exceptionally strong performance within their competitive
  environment, the high-performance cars based on BMW X models also
  contributed to BMW M GmbH's new sales record. The upcoming upgrade for
  the BMW X5 M and BMW X6 M models in spring 2023 will provide effective
  impetus for a continuation of this success story.</p>
<p>The successful launch of the new BMW M240i xDrive Coupe in 2022
  proved to be a highlight in the performance car segment. The new
  edition of the compact two-door is powered by a 275 kW/374 hp
  straight-six engine and is now also available with classic rear-wheel
  drive. “The new sales record for BMW M Automobiles is based on our
  successful presence in a broad range of vehicle segments,” says Timo
  Resch. “With our wide-ranging product portfolio, we are also ideally
  positioned for the future.”</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Premiere at Daytona: the new BMW M3 CS* and the BMW M Hybrid V8.</strong>
  <br />In addition, BMW M GmbH fulfils the desire for particularly
  concentrated racing characteristics with attractive special models –
  as early as 2022 with the BMW M4 CSL* and soon with the new BMW M3 CS.</p>
<p>The BMW M3 CS will make its world debut on the last weekend of
  January as part of the 24-hour race at Daytona. The tradition-steeped
  competition in the US state of Florida is also the venue for BMW M
  Motorsport's comeback to endurance racing. The new BMW M Hybrid V8
  will compete there for the first time. 47 years after the Daytona
  overall victory of the legendary BMW 3.0 CSL, the new LMDh prototype
  is set to race for points in the IMSA GTP class of the WeatherTech
  SportsCar Championship before also competing in the official FIA World
  Endurance Championship at Le Mans and elsewhere in 2024.</p>
<p>The final phase of the development process and the subsequent test
  drives on various race tracks were among the highlights of 2022 for
  the BMW M GmbH motorsport department, while the all-important success
  on the race track was the overall victory in the DTM drivers' and
  teams' championships. South African Sheldon van der Linde and Team
  Schubert Motorsport secured the title win in the prestigious touring
  car championship in the very first season with the new BMW M4 GT3.</p>
<p> </p>
<p>*<strong>Consumption and emission values:<br />BMW i4 M50:
  </strong>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.<br />
  <strong>BMW XM:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  1.6 – 1-5 WLTP; Power consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9
  WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.<br />
  <strong>BMW iX M60:</strong> Power consumption in kWh/100 km combined:
  24.7 – 21.9 WLTP.<br />
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  200 – 185 WLTP.<br />
  <strong>BMW M2:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 Touring:</strong> Fuel consumption in l/100 km
  combined: 10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined:
  235 – 229 WLTP.<br />
  <strong>BMW M4 CSL:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.1 – 9.9 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.<br />
  <strong>BMW M3 CS:</strong> Fuel consumption in l/100 km combined:
  10.4 – 10.1 WLTP; CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW i4 M50: </strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 22.5 – 18.1 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW XM:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 1.6 – 1-5 WLTP; Power
  consumption in kWh/100 km combined: 30.1 – 28.9 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 36 – 33 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong></p>
<p>Power consumption in kWh/100 km combined: 24.7 – 21.9 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupe:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 8.8 – 8.1 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 200 – 185 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M2:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 9.8 – 9.6 WLTP; CO<sub>2</sub>
  emissions in g/km combined: 222 – 218 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.1 – 9.9 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 227 – 224 WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>Fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions in g/km combined: 234 – 229 WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Bryan Barendrecht<br>Tel: +31-70-4133-227<br>e-mailadres: <a href="mailto:bryan.barendrecht@partner.bmw.nl">bryan.barendrecht@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,M4,M2,F95,F96,G26,i20,G80,i4 M50,G09,XM,G87,M240,iX M60,3.0 CSL,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 12 Jan 2023 12:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 12 Jan 2023 11:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/500_P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c8c71e65-755f-4615-befe-4a7f3b48d303/P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90491598_highRes_bmw-m-gmbh-closes-an.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Reizen met BMW i7 naar de G7-top in Schloss Elmau. BMW Group biedt lokaal emissievrije shuttleservice voor de bijeenkomst van staatshoofden en regeringsleiders, en kondigt zijn nieuwe generatie hoogbeveiligde voertuigen aan - waaronder voor het eerst een volledig elektrisch model.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/reizen-met-bmw-i7-naar-de-g7-top-in-schloss-elmau-bmw-group-biedt-lokaal-emissievrije-shuttleservice-voor-de-bijeenkomst-van-staatshoofden-en-regeringsleiders-en-kondigt-zijn-nieuwe-generatie-hoogbeveiligde-voertuigen-aan---waaronder-voor-het-eerst-een-volledig-elektrisch-model/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/reizen-met-bmw-i7-naar-de-g7-top-in-schloss-elmau-bmw-group-biedt-lokaal-emissievrije-shuttleservice-voor-de-bijeenkomst-van-staatshoofden-en-regeringsleiders-en-kondigt-zijn-nieuwe-generatie-hoogbeveiligde-voertuigen-aan---waaronder-voor-het-eerst-een-volledig-elektrisch-model/</guid><pp:caseid>796590</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[De staatshoofden en regeringsleiders van 's werelds belangrijkste geïndustrialiseerde landen kwamen op 26-28 juni 2022 bijeen in Schloss Elmau in Opper-Beieren voor de G7-top. BMW Group zorgde voor een shuttle service voor het evenement, dat werd geïnitieerd door de Duitse regering. Naast de nieuwste serieproductiemodellen bevatte de vloot ook drie voorbeelden van de gloednieuwe BMW i7 xDrive60 (stroomverbruik gecombineerd in WLTP-cyclus: 19,6 - 18,4 kWh/100 km; CO2-uitstoot: 0 g/km), die slechts enkele weken geleden werd onthuld. Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich</strong>
  <strong>. </strong>The heads of state and government from the world’s
  most important industrialised nations convened at Schloss Elmau in
  Upper Bavaria on 26 – 28 June 2022 for the latest G7 summit. The BMW
  Group provided a shuttle service for the event, which was initiated by
  the German government. As well as the latest series-production models,
  the fleet of shuttles also featured three examples of the brand new
  BMW i7 xDrive60 (electric power consumption combined in WLTP cycle:
  19.6 – 18.4 kWh/100 km; CO<sub>2</sub> emissions: 0 g/km; figures in
  NEDC cycle: – ), which was unveiled just a few weeks ago. The presence
  of the BMW i7 in the fleet gave the assembled dignitaries the
  opportunity to experience the immense driving comfort and futuristic
  ambience of the electrically powered sedan a full five months before
  its global launch gets underway. A high-security vehicle based on the
  new BMW 7 Series will be added to the line-up during the course of
  2023. The BMW Group’s Protection Vehicles are tailored to individuals
  requiring special protection, and examples with an all-electric drive
  system will now be available for the first time.</p>
<p>Over more than 40 years, the BMW Group has amassed exceptional
  expertise and experience in the development and manufacture of
  vehicles designed specially for the specific requirements of
  authorities and public representatives. “We will continue this
  tradition in 2023 with a high-security vehicle combining the dynamic
  prowess, ride comfort and interior comfort of the new BMW 7 Series
  with an integrated protection concept that is unique in this segment,”
  says Oliver Zipse, Chairman of the Board of Management of BMW AG. “And
  we will also introduce an all-electric high-security vehicle for the
  first time – with no comprises when it comes to the standard of
  protection for our customers. It will be based on the BMW i7,
  demonstrating how sustainability and security can go hand in hand.”</p>
<p>The vehicle architecture of the new 7 Series range was devised from
  the outset for both internal combustion engines and electrified drive
  systems. The production development process for the luxury sedan
  already made allowance for the next-generation high-security vehicle’s
  new and innovative protection concept.</p>
<p>This integrated security concept, together with the “craft
  manufacturing” process at BMW Group Plant Dingolfing, ensures that the
  electric variant of the new high-security vehicle also boasts an
  unrivalled combination of protection, poise & assurance,
  spaciousness and sustainability. “The new BMW i7 brings together a
  unique, all-electric driving experience with the most advanced package
  of technologies anywhere in the industry,” says Frank Weber, Member of
  the Board of Management of BMW AG, responsible for Development. “So
  using this high-tech product as a platform for a top-class
  high-security vehicle seemed to us like the obvious thing to do.”</p>
<p>The BMW Group presented a concept vehicle demonstrating the
  compatibility of increased protection levels and sustainable mobility
  back at the IAA Mobility 2021 event. The BMW Concept iX5 Hydrogen
  Protection VR6 was equipped with a hydrogen-powered fuel-cell drive
  system, making it the first ever concept for a high-security vehicle
  from a large-scale carmaker worldwide to offer zero tailpipe emissions
  and certified class VR6 protection.</p>
<p> </p>
<p>The fuel consumption, CO<sub>2</sub> emissions, electric power
  consumption and operating range figures are determined according to
  the European Regulation (EC) 715/2007 in the version applicable. They
  refer to vehicles in the German market. Where a range is shown, the
  figures take into account the impact of any optional extras.</p>
<p> </p>
<p>All values were calculated based on the new WLTP test cycle. WLTP
  values are taken as the basis for determining vehicle-related taxes or
  other duties based (at least inter alia) on CO<sub>2</sub> emissions
  as well as eligibility for any applicable vehicle-specific subsidies.
  Further information on the WLTP and NEDC measurement procedures can
  also be found at <a href="http://www.bmw.de/wltp">www.bmw.de/wltp</a>.</p>
<p> </p>
<p>Further information on official fuel consumption figures and specific
  CO<sub>2</sub> emission values of new passenger cars is included in
  the following guideline: 'Leitfaden über den Kraftstoffverbrauch, die
  CO<sub>2</sub>-Emissionen und den Stromverbrauch neuer
  Personenkraftwagen' (Guide to the fuel economy, CO<sub>2</sub>
  emissions and electric power consumption of new passenger cars), which
  can be obtained free of charge from all dealerships, from Deutsche
  Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760
  Ostfildern-Scharnhausen and at <a href="https://www.dat.de/co2/">https://www.dat.de/co2</a>.</p>
<p> </p>
<p>In the event of enquiries please contact:</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Corporate Communications</strong></p>
<p> </p>
<p>Sarah Berghammer, Product Communication BMW Automobiles</p>
<p>Telephone: +49-89-382-28120</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Sarah.Berghammer@bmw.de">Sarah.Berghammer@bmw.de</a></p>
<p> </p>
<p>Dr. Maik Boeres, Government and External Affairs, Head of Mobility
  and Digital Car</p>
<p>Telephone: +49-89-382-30469</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Maik.Boeres@bmwgroup.com" target="_blank">Maik.Boeres@bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Ingo Wirth, Head of Product and Brand Communication BMW</p>
<p>Telephone: +49-89-382-25814</p>
<p>E-mail: <a href="mailto:Ingo.Wirth@bmw.de">Ingo.Wirth@bmw.de</a></p>
<p> </p>
<p>Internet: https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</p>
<p>E-mail: presse@bmw.de</p>
<p>              </p>
<p>
  <strong>
    <br /></strong>
  <strong>The BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>With its four brands BMW, MINI, Rolls-Royce and BMW Motorrad, the BMW
  Group is the world’s leading premium manufacturer of automobiles and
  motorcycles and also provides premium financial and mobility services.
  The BMW Group production network comprises over 30 production sites
  worldwide; the company has a global sales network in more than 140 countries.</p>
<p> </p>
<p>In 2021, the BMW Group sold over 2.5 million passenger vehicles and
  more than 194,000 motorcycles worldwide. The profit before tax in the
  financial year 2021 was € 16.1 billion on revenues amounting to
  € 111.2 billion. As of 31 December 2021, the BMW Group had a workforce
  of 118,909 employees.</p>
<p> </p>
<p>The success of the BMW Group has always been based on long-term
  thinking and responsible action. The company set the course for the
  future at an early stage and consistently makes sustainability and
  efficient resource management central to its strategic direction, from
  the supply chain through production to the end of the use phase of all products. </p>
<p> </p>
<p>www.bmwgroup.com</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p>
<p> </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>Electric power consumption combined in WLTP cycle: 19.6 – 18.4
  kWh/100 km; CO2 emissions: 0 g/km; figures in NEDC cycle: – )</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Andrew Mason<br>Tel: +31-70-4133-338<br>e-mailadres: <a href="mailto:andrew.mason@bmw.nl">andrew.mason@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,7 Series,G26,i7,G70,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Thu, 30 Jun 2022 14:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 30 Jun 2022 12:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/a647188d-d659-410b-aa12-fc83d7bfe714/500_P90471148_highRes_travelling-by-bmw-i7.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/a647188d-d659-410b-aa12-fc83d7bfe714/500_P90471148_highRes_travelling-by-bmw-i7.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/a647188d-d659-410b-aa12-fc83d7bfe714/P90471148_highRes_travelling-by-bmw-i7.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90471148_highRes_travelling-by-bmw-i7.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Het eerste volledig elektrische BMW xDrive systeem in de BMW iX en de BMW i4 M50.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/het-eerste-volledig-elektrische-bmw-xdrive-systeem-in-de-bmw-ix-en-de-bmw-i4-m50-nl/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/het-eerste-volledig-elektrische-bmw-xdrive-systeem-in-de-bmw-ix-en-de-bmw-i4-m50-nl/</guid><pp:caseid>796584</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Sneller, nauwkeuriger en efficiënter: Het eerste volledig elektrische BMW xDrive systeem in de BMW iX en de BMW i4 M50. Twee motoren, vier aangedreven wielen en een wereldwijd uniek motorkoppel-controlesysteem garanderen optimale tractie, rijstabiliteit en dynamiek in elke situatie. Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Faster, more precise, more efficient: The first fully electric
    BMW xDrive system in the BMW iX and the BMW i4 M50.</strong></p>
<p>Two engines, four driven wheels and a globally unique drive torque
  control system ensure optimal traction, driving stability and dynamics
  in every situation.<br />
  <br />
  <strong>Munich.</strong> More than 35 years ago, all-wheel drive
  provided a new form of driving pleasure for the first time in a BMW,
  and the intelligent distribution of power between the front and rear
  axles has been known as BMW xDrive for almost two decades. The
  fascination of four driven wheels now reaches an additional,
  particularly sustainable dimension. The first fully electric BMW
  xDrive system can now be experienced on the road. It makes its debut
  in the BMW iX and the BMW i4 M50 (combined power consumption:
  22.5 – 18.0 kWh/100 km according to WLTP; combined CO<sub>2</sub>
  emissions: 0 g/km).</p>
<p>Like all BMW iX vehicle types, the fully electric Gran Coupé from BMW
  M GmbH is powered by an engine on both the front and rear axles. This
  creates an axle-parallel all-wheel drive without a mechanical
  connection between the front and rear wheels. The interaction of the
  two engines is optimised by an innovative and globally unique drive
  torque control system. The electric BMW xDrive system thus ensures the
  ideal form of power transmission in every driving situation – combined
  with a typical BMW driving experience.</p>
<p>Intelligent networking of driving stability control, actuator
  contiguous wheel slip limitation and drive control.</p>
<p>The fully electric BMW xDrive system makes it possible to transform
  outstanding drive power, expressed for example in the BMW i4 M50 with
  a system output of up to 400 kW/544 hp and a maximum torque of 795 Nm,
  into superior driving dynamics. This requires precise distribution of
  the drive torque. This is ensured by linking the DSC (driving
  stability control) system with the all-wheel drive-specific version of
  the actuator contiguous wheel slip limitation and the Combined
  Charging Unit (CCU), whose highly integrated range of functions for
  the first time includes both charging and drive electronics.</p>
<p>The intelligent networking of all systems makes it possible to
  distribute the drive torque requested by the driver between the two
  engines in such a way that traction and driving stability, dynamics
  and efficiency are guaranteed to an optimum extent in the respective
  driving situation. DSC defines the general conditions under which the
  electric BMW xDrive system can operate. It permanently analyses the
  vehicle's wheel speeds, steering angle, driving speed, longitudinal
  and lateral acceleration and yaw rate. Based on these parameters, a
  speed corridor is determined in which the two drive units may be
  active to ensure a stable driving condition. The My Mode selected by
  the driver and whether the DTC (Dynamic Traction Control) is activated
  are also taken into account. This mode is a special DSC mode in which,
  in interaction with actuator contiguous wheel slip limitation and
  other control functions, an even sportier driving style is possible on
  normal surfaces without interventions, among other things through
  increased intervention thresholds. In addition, a maximum drive is
  achieved on loose ground such as snow, sand or gravel.</p>
<p>From the data supplied by DSC and the drive torque requested by the
  driver, the CCU calculates the ideal distribution between front and
  rear-wheel drive. The fully electric xDrive system can react
  noticeably faster and with significantly higher control quality to any
  change in driving situation than would be possible with a transfer box
  between the axles familiar from BMW models with combustion engines.</p>
<p>The drive control of the CCU, actuator contiguous wheel slip
  limitation and the driving stability control system interact flexibly
  and precisely. If required, the data supplied by DSC about the driving
  situation can already proactively include an all-wheel drive request.
  In many driving situations, a change in the distribution of drive
  torque between the front and rear engines alone can increase driving
  stability without requiring any further intervention. If one wheel
  threatens to lose grip with the road surface, actuator contiguous
  wheel slip limitation with its particularly fast and precise reactions
  comes into play first. Only in critical situations does DSC also
  assist with wheel-specific braking interventions.</p>
<p>Optimal traction, perfect directional stability, maximum efficiency.</p>
<p>During driving off and accelerating, the desired drive torque is
  distributed between both engines by the CCU to provide optimised
  traction. In addition to the road friction values and the driver's
  choice, the electric BMW xDrive and actuator contiguous wheel slip
  limitation also take into account environmental parameters such as
  wind, uphill or downhill gradients, the vehicle settings of the My
  Modes and the DTC, as well as the dynamic axle-load distribution,
  which provides more weight and better power transmission to the rear
  axle during acceleration. Due to the direct integration of actuator
  contiguous wheel slip limitation into the drive torque control system
  of the CCU, long signal paths to the driving stability control system
  are eliminated, meaning that interventions can be performed at a speed
  that is up to 10 times higher and in a particularly precise dosage.
  This ensures unwavering directional stability of the vehicle even
  during extremely dynamic acceleration manoeuvres.</p>
<p>When the accelerator pedal is pressed moderately, a continuously
  higher proportion of drive torque is provided by the rear electric
  drive unit as the speed increases. In phases of constant driving, the
  drive is finally provided solely by the engine acting on the rear
  wheels. This creates the traditional BMW driving experience. At the
  same time, the efficiency of the drive system and, with it, the range
  of the vehicle is optimised.</p>
<p>Full all-wheel drive functionality is available at all times. For
  example, even when driving in My Mode Efficient, any spontaneous load
  demand is immediately met with a significant increase in drive torque
  on the front axle. When cornering dynamically, on the other hand, the
  proportion of rear-wheel drive is increased. The front wheels can
  therefore absorb higher cornering forces due to the reduced drive
  torque. In this way, the vehicle's driving stability and agility are
  increased in equal measure. Depending on the driving situation, the
  fully variable electric BMW xDrive system can implement any form of
  power transmission: traction-optimised all-wheel drive with variable
  torque distribution as well as pure front or rear-wheel drive.</p>
<p>Precisely controlled energy recovery optimises driving stability and efficiency.</p>
<p>In coasting and braking phases, both engines can feed energy back
  into the high-voltage battery by means of a generator function. This
  makes a significantly higher recuperation performance possible than
  just one motor. The fully electric BMW xDrive system also makes it
  possible to control these energy recovery processes in such a way as
  to ensure maximum driving stability and efficiency at all times. The
  system is designed so that the more powerful engine on the rear axle
  also takes on the main role in recovering energy. In curves and in
  adverse road conditions, on the other hand, a higher proportion of
  energy recovery performance is provided by the front engine.</p>
<p>Just like the drive torque, the energy recovery torque can also be
  divided quickly and precisely between the two engines. In addition,
  the intelligently networked drive torque control system ensures that a
  stable driving condition is also guaranteed during deceleration
  processes. The slip control set by DSC helps to prevent unstable
  driving conditions caused by excessive braking recovery. The
  transition from deceleration through recovery to the intervention of
  the hydraulic braking system is not perceptible to the driver. The
  integrated braking system also contributes to this, providing a
  constant pedal feel at all times.</p>
<p> </p>
<p>The figures for fuel consumption, CO<sub>2</sub> emissions, power
  consumption and range are measured using the methods required
  according to Regulation (EC) 2007/715 as amended. These figures refer
  to vehicles on the automotive market in Germany. For span widths, the
  specifications take into account the effects of any optional equipment.</p>
<p> </p>
<p>All values were calculated based on the new WLTP test cycle. WLTP
  values are taken as the basis for determining vehicle-related taxes or
  other duties based (at least inter alia) on CO<sub>2</sub> emissions
  as well as eligibility for any applicable vehicle-specific subsidies.
  Further information on the WLTP and NEDC measurement procedures can
  also be found at <a href="http://www.bmw.de/wltp">www.bmw.de/wltp</a>.</p>
<p> </p>
<p>More information about the official fuel consumption figures and the
  official specific CO<sub>2</sub> emissions of new passenger cars can
  be obtained from the "Guideline on fuel consumption,
  CO<sub>2</sub> emissions and power consumption of new passenger
  cars", available free of charge from all outlets, from Deutschen
  Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760
  Ostfildern-Scharnhausen, and at https://www.dat.de/co2/.</p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Please address any queries to:</p>
<p> </p>
<p>
  <strong>Corporate Communications and Policies </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>Bernhard Ederer, BMW Group Innovations and Design
  Communications<br />Tel.: +49 (0) 176 601 28556, Email: <a href="mailto:Bernhard.Ederer@bmwgroup.com">Bernhard.Ederer@bmwgroup.com</a><br />
  <br /></p>
<p>Dieter Falkensteiner, BMW Group Innovations and Design Communications</p>
<p>Tel: +49 (0) 151 601 51813, Email: <a href="mailto:Dieter.Falkensteiner@bmwgroup.com">Dieter.Falkensteiner@bmwgroup.com</a></p>
<p> </p>
<p>Almut. Stollberg, Head of Communication Innovation, Design, Technology</p>
<p>Tel: +49 (0) 151 601 96543, Email: Almut.Stollberg@bmwgroup.com<br />
  <br /></p>
<p>Internet: <a href="https://newsroom.bmwgroup.com/global/en">https://newsroom.bmwgroup.com/global/en</a></p>
<p>E-mail: presse@bmw.de</p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <strong> </strong></p>
<p>
  <a name="_Hlk66304934"></a><strong>The BMW Group</strong></p>
<p> </p>
<p>With its four brands BMW, MINI, Rolls-Royce and BMW Motorrad, the BMW
  Group is the world’s leading premium manufacturer of automobiles and
  motorcycles and also provides premium financial and mobility services.
  The BMW Group production network comprises 31 production and assembly
  facilities in 15 countries; the company has a global sales network in
  more than 140 countries.</p>
<p> </p>
<p>In 2021, the BMW Group sold over 2.5 million passenger vehicles and
  more than 194,000 motorcycles worldwide. The profit before tax in the
  financial year 2020 was € 5.222 billion on revenues amounting to
  € 98.990 billion. As of 31 December 2020, the BMW Group had a
  workforce of 120,726 employees.</p>
<p> </p>
<p>The success of the BMW Group has always been based on long-term
  thinking and responsible action. The company set the course for the
  future at an early stage and consistently makes sustainability and
  efficient resource management central to its strategic direction, from
  the supply chain through production to the end of the use phase of all products.</p>
<p> </p>
<p>www.bmwgroup.com</p>
<p>Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup</p>
<p>Twitter: http://twitter.com/BMWGroup</p>
<p>YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView</p>
<p>Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup</p>
<p>LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>(combined power consumption: 22.5 – 18.0 kWh/100 km according to
  WLTP; combined CO<sub>2</sub> emissions: 0 g/km)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,BMW i,G26,i4,i20,iX,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Tue, 22 Feb 2022 09:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Feb 2022 08:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6ffd06e2-1eb3-48ad-bf38-ceb19e492c05/500_P90446384_highRes_the-bmw-ix-and-bmw-i.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6ffd06e2-1eb3-48ad-bf38-ceb19e492c05/500_P90446384_highRes_the-bmw-ix-and-bmw-i.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6ffd06e2-1eb3-48ad-bf38-ceb19e492c05/P90446384_highRes_the-bmw-ix-and-bmw-i.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90446384_highRes_the-bmw-ix-and-bmw-i.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH start haar jubileumjaar met een nieuw recordverkoop.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-start-haar-jubileumjaar-met-een-nieuw-recordverkoop/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/bmw-m-gmbh-start-haar-jubileumjaar-met-een-nieuw-recordverkoop/</guid><pp:caseid>796594</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Verkoopgroei zette zich voort in 2021 – BMW M GmbH was voor het derde jaar op rij de wereldwijde marktleider in het segment performance auto's en high-performance auto's – In het 50-jarig jubileumjaar staan nieuwe producten, verleidelijke special-edition modellen en de volgende fase in het elektro-offensief voor het merk centraal. Bijgaand het volledige, Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich. </strong>For the third time in a row, BMW M GmbH ended
  the financial year as the global market leader in the performance and
  high-performance car segment. Indeed, the company posted record sales
  once again in 2021. A total of 163,542 BMW M cars were delivered to
  customers worldwide last year, a 13 percent increase on 2020.</p>
<p>This growth was spread equally between the High-Performance sports
  cars and Performance cars made by BMW M GmbH, with both product
  categories raising their sales figures to a new level. “This success
  is the perfect start to our anniversary year,” says Franciscus van
  Meel, CEO of BMW M GmbH. “M is in a stronger position than ever as it
  celebrates its 50th birthday.”</p>
<p>
  <strong>New BMW M3 and new BMW M4 enjoy immediate success.</strong></p>
<p>The biggest drivers of growth among the High-Performance sports cars
  were the new BMW M3 and BMW M4 models introduced in spring 2021.
  Fuelled by a vehicle concept focused squarely on emotionally charged
  dynamism and unprecedented diversity in the model range, the new BMW
  M3 Sedan (fuel consumption combined: 10.2 – 10.0 l/100 km [27.7 – 28.3
  mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 231 – 227 g/km as per
  WLTP), new BMW M4 Coupé (fuel consumption combined: 10.1 – 9.9 l/100
  km [28.0 – 28.5 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined:
  230 – 226 g/km as per WLTP) and new BMW M4 Convertible (fuel
  consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 233 – 231 g/km as per WLTP) got off to an
  extremely successful start. The latest model generation is the first
  to offer customers two output levels topping out at 375 kW/510 hp, the
  M xDrive all-wheel-drive system and a choice of either a six-speed
  manual gearbox or the eight-speed M Steptronic transmission.</p>
<p>“The response to the new generation of the BMW M3 and BMW M4 has been
  simply overwhelming,” reports Timo Resch, Vice President Customer,
  Brand and Sales at BMW M GmbH. “We can therefore expect demand for
  these iconic sports cars to continue on an upward curve in 2022.”</p>
<p>Also making a powerful contribution to the latest rise in
  High-Performance model sales at BMW M GmbH were the BMW X5 M
  Competition (fuel consumption combined: 13.6 – 13.3 l/100 km [20.8
  – 21,2 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 308 – 303 g/km as
  per WLTP) and BMW X6 M Competition (fuel consumption combined:
  13.4 – 13.1 l/100 km [21.1 – 21.6 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions
  combined: 305 – 299 g/km as per WLTP). Following the successful market
  launch of the latest model generation the previous year, the
  charismatic High-Performance sports cars in the Sports Activity
  Vehicle and Sports Activity Coupé segment – both powered by a 460
  kW/625 hp V8 engine – increased their sales figures once again in 2021.</p>
<p>
  <strong>Alluring and in demand: the BMW M models in the BMW 4 Series range.</strong></p>
<p>The dynamic excellence, agility and precision for which M is renowned
  also enabled the brand’s Performance models to delight and excite a
  wide range of customers over the past year. Credit for the latest
  boost to sales goes above all to the M models based on the new BMW 4
  Series. Particularly popular were the variants of the new BMW 4 Series
  Coupé, whose line-up consists of the BMW M440i Coupé (fuel consumption
  combined: 8.1 – 7.4 l/100 km [34.8 – 38.2 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 184 – 167 g/km as per WLTP) and BMW
  M440i xDrive Coupé (fuel consumption combined: 8.2 – 7.5 l/100 km
  [34.5 – 37.7 mpg imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined:
  186 – 170 g/km as per WLTP) powered by a 275 kW/374 hp six-cylinder
  in-line petrol engine, and the BMW M440d xDrive Coupé (fuel
  consumption combined: 6.3 – 5.7 l/100 km [44.8 – 49.6 mpg imp];
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 165 – 150 g/km as per WLTP), whose
  six-cylinder in-line diesel unit produces 250 kW/340 hp.</p>
<p>The latest BMW X models within the ranks of M’s Performance cars also
  proved extremely desirable. Indeed, the BMW X3 M40i powered by a
  six-cylinder in-line engine with 265 kW/360 hp (fuel consumption
  combined: 9.5 – 8.8 l/100 km [29.7 – 32.1 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 216 – 199 g/km as per WLTP) and the BMW X7 M50i
  (fuel consumption combined: 12.8 – 12.3 l/100 km [22.1 – 23.0 mpg
  imp]; CO<sub>2</sub> emissions combined: 292 – 280 g/km as per WLTP)
  with its 390 kW/530 hp V8 unit both posted an increase in new registrations.</p>
<p>
  <strong>Looking ahead to an anniversary year brimming with highlights.</strong></p>
<p>BMW M GmbH will continue its product offensive in this anniversary
  year with the addition of new High-Performance and Performance models.
  Highlights include the new BMW M240i xDrive Coupé (fuel consumption
  combined: 8.8 – 8.1 l/100 km [32.1 – 34.9 mpg imp]; CO<sub>2</sub>
  emissions combined: 200 – 185 g/km as per WLTP) and the arrival later
  in the year of the first BMW M3 Touring and an exclusive
  special-edition model based on the new BMW M4 Coupé.</p>
<p>In addition, the BMW Group subsidiary – which was founded as BMW
  Motorsport GmbH in May 1972 and enjoys the status of an independent
  manufacturer – will also drive the transformation to electric
  mobility. Following in the tyre tracks of the BMW i4 M50 (electric
  power consumption combined: 22.5 – 18.0 kWh/100 km as per WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 0 g/km) in the first half of 2022
  will be the likewise fully electric BMW iX M60 (projected electric
  power consumption combined: 24.7 – 21.7 kWh/100 km as per WLTP;
  CO<sub>2</sub> emissions combined: 0 g/km).</p>
<p>
  <strong>The most powerful BMW M model ever made points the way to the
    future of the brand.</strong></p>
<p>The anniversary year will be crowned by the start of production of
  the BMW XM. The most powerful BMW M car ever to go into series
  production is also the brand’s first High-Performance model to employ
  a plug-in hybrid drive system. Its newly developed M Hybrid technology
  brings together a V8 engine and a high-performance electric motor to
  develop maximum output of 550 kW/750 hp and peak torque of 1,000 Nm
  (737 lb-ft). The design of the BMW XM majors on presence and extrovert
  appeal and in so doing sends out a clear statement in the luxury segment.</p>
<p>“Our first standalone model since the legendary BMW M1 represents a
  complete re-imagining of the high-performance car segment,” says van
  Meel. “The BMW XM blends expressive design and progressive interior
  luxury with an incomparable driving experience that serves up both
  sublime performance and the ability to glide along in near silence in
  all-electric mode. In so doing, it provides an inimitable expression
  of poise and assurance, and at the same time points the way to the
  future of our brand.”</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Competition Limousine </strong>Fuel consumption
  combined:  9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions
  combined : 224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Limousine</strong> Fuel consumption combined: 10.2 –
  10.0 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 231 – 227 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé </strong>Fuel consumption combined:
   9.8 – 9.6 l/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2</sub> emissions combined: 
  224 – 219 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong> Fuel consumption combined: 10.1 – 9.9
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 230 – 226 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Cabrio</strong> Fuel consumption combined: 10.2 l/100
  km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 233 – 231 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440i Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.1 – 7.4
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 184 – 167 g/km gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 8.2
  – 7.5 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 186 – 170 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: 6.3
  – 5.7 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 165 – 150 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X3 M40i</strong> Fuel consumption combined: 9.5 – 8.8
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 216 – 199 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.6
  – 13.3 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 308 – 303 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X6 M Competition</strong> Fuel consumption combined: 13.4
  – 13.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 305 – 299 g/km
  gemäß WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X7 M50i</strong> Fuel consumption combined: : 12.8 – 12.3
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 292 – 280 g/km gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong> Fuel consumption combined: :
  8.8 – 8.1 l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined : 200 – 185 g/km
  gemäß WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong> Combined power consumption: 22.5 – 18.0
  kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 0 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong> projected electric power consumption
  combined: 24.7 – 21.7 kWh/100 km gemäß WLTP; CO<sub>2 </sub>emissions
  combined: 0 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Andrew Mason<br>Tel: +31-70-4133-338<br>e-mailadres: <a href="mailto:andrew.mason@bmw.nl">andrew.mason@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[X3,Press Release,M3,Sales &amp; Finance,X5 M,X6 M,BMW i,M4,4 Series,G01,G07,X7,F97,X3 M,F95,F96,G26,i20,iX,G80,i4 M50,M240,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jan 2022 08:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jan 2022 07:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/44de126f-7af5-4915-8668-aa36901bb6e5/P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De allereerste BMW i4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-allereerste-bmw-i4-nl/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-allereerste-bmw-i4-nl/</guid><pp:caseid>796540</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW Group presenteert zijn eerste volledig elektrische model voor de premium middenklasse. De BMW i4 biedt wendbaarheid en dynamiek voor het BMW typerende rijplezier, maar ook comfort en moderne functionaliteit. De i4 combineert sportieve duurzaamheid met gracieus design, ruimte en gebruiksgemak van een vierdeurs Gran Coupé.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>BMW Group presenteert zijn eerste volledig elektrische model voor de
  premium middenklasse. De BMW i4 biedt wendbaarheid en dynamiek voor
  het BMW typerende rijplezier, maar ook comfort en moderne
  functionaliteit. De i4 combineert sportieve duurzaamheid met gracieus
  design, ruimte en gebruiksgemak van een vierdeurs Gran Coupé.<br />
  <br />De nieuwe BMW i4 zet niet alleen de standaard op het gebied van
  rijdynamiek, comfort op lange afstand en elegant en opvallend design.
  Ook is hij toonaangevend met premium materiaalkeuze en vakmanschap. De
  nieuwste generatie van het iDrive systeem, baanbrekende innovaties op
  het vlak van geautomatiseerd rijden en parkeerassistentie en een rijk
  aanbod voor personalisatiemogelijkheden en uitrustingen zorgen samen
  voor een ronduit indrukwekkende rijbeleving.<br />
  <br />
  <strong>Prijzen</strong></p>

  
    
      
    
      
    
      <table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="height: 51.0px;"><tr style="height: 28.45pt;"><td nowrap="nowrap" style="width: 110.12px;height: 11.0px;" valign="top"> </td><td style="width: 91.0px;height: 11.0px;" valign="top"><p>
          <strong>Consumenten-adviesprijs</strong></p></td><td style="width: 70.41px;height: 11.0px;" valign="top"><p>
          <strong>Fiscale waarde</strong></p></td><td style="width: 66.8px;height: 11.0px;" valign="top"><p>
          <strong>Netto<br /></strong>
          <strong>catalogus-prijs</strong></p></td><td style="width: 66.8px;height: 11.0px;" valign="top"><p>
          <strong>BTW 21%</strong></p></td></tr><tr style="height: 11.9pt;"><td nowrap="nowrap" style="width: 110.12px;height: 20.0px;" valign="top"><p>BMW i4 eDrive40</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 91.0px;height: 20.0px;" valign="top"><p> €  
        60.697</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 70.41px;height: 20.0px;" valign="top"><p> €  
        59.200</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 66.8px;height: 20.0px;" valign="top"><p>€  
        48.926</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 66.8px;height: 20.0px;" valign="top"><p>€   10.274</p></td></tr><tr style="height: 11.9pt;"><td nowrap="nowrap" style="width: 110.12px;height: 20.0px;" valign="top"><p>BMW i4 M50</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 91.0px;height: 20.0px;" valign="top"><p> €  
        73.496</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 70.41px;height: 20.0px;" valign="top"><p> €  
        72.000</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 66.8px;height: 20.0px;" valign="top"><p>€
          59.504</p></td><td nowrap="nowrap" style="width: 66.8px;height: 20.0px;" valign="top"><p>€   12.496</p></td></tr></table>
<p> </p>
<p>
  <strong>Het design: een perfect mix van dynamiek en
  duurzaamheid.<br /></strong>Het hoogwaardige design sluit hier perfect
  op aan met een nieuwe stijl met een scherp en helder lijnenspel. De
  volledig elektrische aandrijving wordt zo gecombineerd met de
  sportieve elegantie en functionaliteit van een Gran Coupé. Met een
  exterieurlengte van 4.785 mm en wielbasis van 2.856 mm biedt de BMW i4
  ruim plaats aan vijf inzittenden. De brede bagageklep biedt toegang
  tot een veelzijdige bagageruimte met een inhoud van 470 tot 1.290
  liter. Alles tezamen biedt de BMW i4 een totaalpakket dat in
  onmiskenbare BMW stijl een nieuw tijdperk van rijplezier inluidt.<br />
  <br />De BMW i4 combineert de kenmerkende sportieve esthetiek van BMW
  coupés met het comfort van een vierdeurs model met een praktische,
  grote bagageklep. De elegante, langgerekte proporties zorgen voor een
  sportieve uitstraling. Korte overhangen, slanke dakstijlen en
  frameloze ruiten vormen samen met de vloeiende daklijn het kenmerkende
  silhouet van een BMW coupé. Accenten in BMW i blauw verwijzen naar de
  vele innovaties. Zo biedt de deels gesloten BMW nierengrille
  uitrustingsafhankelijk ook plaats aan radarsensoren voor de
  bestuurdersassistentiesystemen. De voorbumper heeft een minimaal
  aantal openingen, zoals de geïntegreerde Air Curtains die de
  luchtstroom efficiënt langs de wielen geleiden. Verzonken
  portiergrepen, aerodynamische wielen, diffusorelementen in de
  achterbumper en een vin aan de achterzijde dragen verder bij aan het
  optimaliseren van de aerodynamica.<br />
  <br />De BMW i4 M50 is het eerste elektrisch aangedreven model van BMW
  M GmbH en onderscheidt zich met klassieke designelementen van BMW M
  modellen, zoals de U-vorm in de voorbumper en verschillende Cerium
  Grey en hoogglans zwarte accenten. Een M specifieke achterspoiler
  maakt de kenmerkende prestatiegerichte uitstraling van de BMW i4 M50 compleet.<br />
  <br />Ook het optionele Model M Sport voor de BMW i4 eDrive40 maakt de
  dynamische eigenschappen van de auto direct duidelijk. Verder is een M
  Carbon exterieurpakket leverbaar op de BMW i4 M50, waarbij
  verschillende elementen zijn uitgevoerd in lichtgewicht, hightech
  koolstofvezel. Frozen “matte lakken” en hoogwaardige BMW Individual
  carrosseriekleuren maken de exterieuruitrusting compleet.<br />
  <br />De minimalistische, U-vormige lichtbuisjes van de standaard
  full-LED koplampen zijn een moderne interpretatie van de klassieke
  dubbele koplampen. Optioneel leverbaar zijn adaptieve LED koplampen
  met BMW Laserlight en het anti-verblindingsgrootlicht BMW Selective Beam.<br />
  <br />In het interieur komt het progressieve karakter tot uiting
  dankzij innovatieve, volledig digitale weergaven voor de nieuwste
  generatie BMW iDrive. Het BMW Curved Display laat het 12,3 inch
  instrumentenpaneel en 14,9 inch centrale display samensmelten tot één
  gebogen glazen oppervlak dat meer dan ooit naar de bestuurder is
  gericht. Dankzij de verborgen montagepunten lijkt het scherm boven het
  dashboard te zweven. Het aantal knoppen en schakelaars in het
  interieur is tot een minimum beperkt. De cockpit heeft een premium
  ambiance van elegantie en moderniteit, met hoogwaardige materialen en
  nauwkeurig vakmanschap.<br />
  <br />De standaard sportstoelen – optioneel elektrisch verstelbaar met
  Memory functie – en het multifunctionele sportstuurwiel – optioneel
  met leder bekleed M Sportstuurwiel – sluiten hier perfect op aan. De
  hoge middenconsole zorgt samen met de vloeiende lijnen die vanaf het
  dashboard doorlopen in de portieren voor een prettig omsloten en toch
  ruimtelijk gevoel. De middenconsole biedt plaats aan de vertrouwde
  bedieningselementen als de BMW Controller en Driving Experience
  Control. Blauwe accenten in de cockpit verwijzen naar de elektrische aandrijving.<br />
  <br />
  <strong>BMW typerende rijdynamiek en elektrische
  vierwielaandrijving.<br /></strong>De volledig elektrische BMW i4
  voldoet met zijn compromisloze premium kwaliteit en typerende
  dynamische karakter volledig aan de verwachtingen van de meest
  veeleisende klanten. Het direct beschikbare vermogen zorgt voor een
  snelle maar geruisloze acceleratie. De rijbeleving biedt zelfs onder
  de meest veeleisende omstandigheden een optimale balans tussen
  sportiviteit en comfort. Hij biedt alle kwaliteiten van een BMW Gran
  Coupé, maar combineert die voor het eerst met lokaal emissievrij
  rijden. De toevoeging van een BMW M model onderstreept de focus op
  sportiviteit. Het eerste volledig elektrische model van BMW M GmbH
  brengt de klassieke M formule van wendbaarheid, dynamiek en precisie
  naar het tijdperk van elektrische mobiliteit.<br />
  <br />Deze eigenschappen zijn mede te danken aan de ongeëvenaarde
  ondersteltechnologieën. Zo is het standaardmodel al voorzien van onder
  meer adaptieve demping, luchtvering achter, elektromechanische
  besturing met Servotronic, een geïntegreerd remsysteem en Dynamic
  Stability Control (DSC) met bijbehorende functies. Door vergaande
  integratie van de verschillende systemen reageren ze sneller dan ooit
  op de verschillende omstandigheden: tot tien keer sneller dan
  conventionele systemen. Aanvullend zorgt Traction Control voor een
  optimale acceleratie vanuit stilstand.<br />
  <br />De BMW i4 is gebaseerd op een flexibele voertuigarchitectuur die
  van meet af aan is ontwikkeld voor volledig elektrische aandrijving.
  De uitzonderlijk dunne hoogvoltage-accucellen zijn in de
  carrosseriestructuur geïntegreerd en laag in de vloer geplaatst. Dit
  zorgt voor een zeer laag zwaartepunt van de auto en daarmee voor een
  betere handling. Samen met de compacte aandrijftechnologie zorgt deze
  plaatsing bovendien voor een gebalanceerde gewichtsverdeling. De
  hoogwaardige ondersteltechnologie maakt tot slot ongeëvenaarde
  prestaties mogelijk. De decennialange ervaring van BMW Group met de
  ontwikkeling van uitzonderlijk sportieve premium modellen is in ieder
  aspect van de BMW i4 terug te zien.<br />
  <br />Het onderstel is specifiek voor de BMW i4 ontwikkeld en biedt
  zowel dynamiek als comfort, plus een zeer nauwkeurige handling. De
  elektromechanische besturing sluit hier perfect op aan en filtert alle
  ongewenste bewegingen van het stuurwiel weg, wat zeker op slecht
  wegdek zorgt voor meer rust en comfort. Het standaard Servotronic
  biedt twee instellingen – meer direct of meer comfort – te activeren
  via de Driving Experience Control. Het optionele Variable Sport
  Steering biedt op dit gebied nog meer mogelijkheden voor een op
  persoonlijke voorkeur aangepaste rijbeleving. De wielophanging van de
  BMW i40 eDrive40 is afgesteld voor een optimale balans tussen dynamiek
  en comfort. De optionele, adaptieve M wielophanging maakt het ook
  mogelijk om de afstelling aan te passen op de situatie en op de
  voorkeur van de bestuurder.<br />
  <br />De BMW i4 M50 heeft een modelspecifiek Adaptief M Onderstel met
  standaard individueel afgestelde vering en schokdempers,
  modelspecifieke anti-roll bars, een extra veerpootbrug voor, Variable
  Sport Steering, een M Sportremsysteem en tot 20 inch lichtmetalen M wielen.<br />
  <br />Voor het eerst wordt de vijfde generatie BMW eDrive technologie
  toegepast in combinatie met elektrische vierwielaandrijving voor een
  buitengewone mate van acceleratie, grip, stabiliteit en dynamiek onder
  alle omstandigheden. Het systeem past de hoeveelheid koppel per wiel
  continu aan op de verschillende rijsituaties. Onder minder veeleisende
  omstandigheden worden alleen de achterwielen aangedreven voor een
  betere efficiëntie en actieradius.<br />
  <br />Recuperatie van de remenergie zorgt ervoor dat de accu tijdens
  het afremmen wordt bijgeladen voor nog meer efficiëntie en een grotere
  actieradius. Het geïntegreerde remsysteem zorgt ervoor dat dit niet te
  merken is aan de feedback van het rempedaal. Het intrappen van het
  pedaal zorgt onder alle omstandigheden voor dezelfde mate van
  remkracht. De mate van recuperatieremkracht wordt automatisch
  aangepast op de specifieke situatie. In combinatie met een
  vooruitziende rijstijl kan tot 90 procent van alle remacties met
  recuperatie worden uitgevoerd. Gebruik van het rempedaal is dan bijna
  niet nodig. Wanneer het stroompedaal wordt losgelaten maar afremmen
  niet nodig is, zal de BMW uitrollen met uitgeschakelde aandrijving om
  zo verdere energie te besparen. Een grafische weergave in het BMW
  iDrive systeem toont de actuele energiestromen van de aandrijving.<br />
  <br />De BMW i4 is standaard voorzien van aerodynamisch
  geoptimaliseerde 17 inch lichtmetalen wielen, of 18 inch lichtmetalen
  M wielen voor de BMW i4 M50. Alle optionele 19 en 20 inch wielen zijn
  voorzien van bredere achterbanden. Voor de BMW i4 M50 zijn ook
  high-performance banden leverbaar, evenals een M Technic pakket met 20
  inch lichtmetalen M wielen, grotere remschijven voor het M
  Sportremsysteem en extra aerodynamische maatregelen voor het
  exterieur. Bij de BMW i4 debuteert standaard ook een meer geavanceerde
  versie van het bandenspanningscontrolesysteem, dat voor meer
  veiligheid en comfort zorgt en zelfs de levensduur van de band kan voorspellen.<br />
  <br />Carrosserie als onderstel vallen op door een lichtgewicht
  ontwerp waarbij veel gebruik is gemaakt van aluminium. Alle
  functionele componenten zijn geoptimaliseerd voor zowel een superieure
  stijfheid als optimale veiligheid bij een ongeval. Daarbij horen ook
  geïntegreerde veiligheidssystemen die de gevolgen van een ongeval
  maximaal beperken. De BMW i4 heeft een luchtweerstandscoëfficiënt van
  slechts 0,24 C<sub>w</sub>, mede te danken aan actieve luchtgeleiding
  zoals een afsluitbare BMW nierengrille. Deze vergaand geoptimaliseerde
  aerodynamica draagt verder bij aan een maximale actieradius.<br />
  <br />
  <strong>Duurzame vooruitgang: vijfde generatie BMW eDrive
  technologie.<br /></strong>De vijfde generatie BMW eDrive technologie
  bestaat uit de aandrijfelektronica, laadtechnologie, hoogvoltage-accu
  en elektromotoren die samen met de besturingselektronica en
  transmissie zijn geïntegreerd in één behuizing. Dankzij de
  decennialange ervaring van BMW met elektrische aandrijving heeft de
  vijfde generatie eDrive technologie een verbeterde efficiëntie. Zo
  hebben de elektromotoren nu een efficiëntie van liefst 93 procent en
  behoren daarmee tot de beste in hun klasse. Bovendien zijn elektrisch
  aangestuurde synchroonmotoren toegepast in plaats van conventionele
  elektromotoren met permanente magneten. Hierdoor zijn er geen zeldzame
  aardmetalen nodig voor de productie.<br />
  <br />Het accupakket heeft een nettocapaciteit van 80,7 kWh en een 20
  procent hogere energiedichtheid in vergelijking met de huidige BMW i3.
  Daarnaast is de laadcapaciteit dankzij een nieuwe Combined Charging
  Unit (CCU) verhoogd tot 200 kW. Bij een snellaadstation met dezelfde
  capaciteit is tien minuten opladen genoeg om weer 164 (eDrive40) of
  140 km (M50) ver te komen. De BMW i4 is verder geschikt voor zowel
  eenfase als driefase opladen aan een AC-oplaadpunt, met een maximale
  capaciteit van 11 kW. Volledig opladen duurt dan 8,5 uur.<br />
  <br />Dankzij dit alles kunnen in verhouding kleinere accu’s worden
  toegepast, wat het gewicht van de BMW helpt beperken. Voor optimale
  prestaties is het accupakket specifiek voor de BMW i4 ontwikkeld. De
  BMW i4 is standaard uitgerust met een geïntegreerd verwarmings- en
  koelingssysteem voor zowel interieur als aandrijflijn, inclusief zeer
  efficiënte warmtepomp. Zo blijft de accu op optimale
  bedrijfstemperatuur, wat verder bijdraagt aan een grotere actieradius.
  BMW biedt acht jaar of 160.000 km garantie op de accu.<br />
  <br />
  <strong>Twee uitvoeringen: BMW i4 eDrive40 en BMW i4
  M50.<br /></strong>De BMW i4 is bij introductie leverbaar in twee
  modelvarianten, waaronder het allereerste BMW M model met volledig
  elektrische aandrijving. De BMW i4 M50 is een sportmodel van BMW M
  GmbH en biedt zeer intensief rijplezier. Dankzij elektromotoren op
  zowel de voor- als achteras met een gecombineerd vermogen van 400 kW
  (544 pk), een koppel van liefst 795 Nm en M specifieke
  ondersteltechnologie biedt hij inspirerende prestaties en een
  actieradius van 510 kilometer (WLTP). Het piekvermogen van 400 kW (544
  pk) is gedurende tien seconden beschikbaar in SPORT modus. Bij de BMW
  i4 eDrive40 zorgt een 250 kW (340 pk) sterke elektromotor met een
  koppel van 430 Nm voor klassieke achterwielaandrijving en
  indrukwekkende sportiviteit. De actieradius bedraagt tot 590 kilometer (WLTP).<br />
  <br />Met de Sport Boost functie bereikt de BMW i4 M50 in 3,9 seconden
  de 100 km/h vanuit stilstand. De topsnelheid is elektronisch begrensd
  op 225 km/h. De BMW i4 eDrive40 sprint van 0 naar 100 km/h in 5,7
  seconden en heeft een elektronisch begrensde topsnelheid van 190 km/h.<br />
  <br />
  <strong>Interieur en uitrusting: een premium en individuele
  stijl.<br /></strong>Het productieproces van de BMW i4 maakt het
  mogelijk om ieder exemplaar volledig samen te stellen naar wens van de
  klant. Er zijn vrijwel oneindig veel mogelijkheden voor
  personalisatie, van design tot prestaties, comfort,
  veiligheidsfuncties en infotainment. Zo geniet iedere klant van
  optimaal rijplezier in een persoonlijke, op maat gemaakte BMW. Er is
  een grote keuze uit carrosseriekleuren, lichtmetalen wielen, het Model
  M Sport, het M Carbon exterieurpakket (leverbaar op de BMW i4 M50) en
  verschillende ook achteraf te installeren M Performance Parts om de
  BMW i4 volledig naar eigen smaak vorm te geven.<br />
  <br />Voor het interieur is er een ruime keuze uit geperforeerde
  Sensatec of Vernasca lederen bekleding in vijf kleurvarianten,
  aangevuld met stof/Sensatec combinaties. Ook lederen bekleding BMW
  Individual Merino met uitgebreide omvang en BMW Individual Merino
  vollederuitrusting behoren tot de mogelijkheden. Decoratieve stiksels,
  een met leder bekleed dashboard en interieurlijsten maken het aanbod compleet.<br />
  <br />De grote bagageklep opent en sluit standaard automatisch en in
  combinatie met het optionele Comfort Access zelfs op afstand. Een
  elektrisch inklapbare trekhaak is optioneel leverbaar en maakt het
  mogelijk om tot 1.600 kg te trekken. Voor nog meer praktisch
  gebruiksgemak biedt het interieur veel opbergmogelijkheden. USB
  poorten en een Bluetooth verbinding zorgen voor de nodige
  connectiviteit, evenals de optionele telefonie met draadloze
  oplaadmogelijkheid en inductielader voor smartphones.<br />
  <br />De BMW i4 beschikt standaard over 3-zone automatische
  airconditioning die is gekoppeld aan de verwarming of ventilatie van
  de stoelen. Voor het eerst zijn alle temperatuur- en comfortfuncties
  centraal te bedienen, eventueel met stemcommando. Baanbrekende
  nanovezel-filtertechnologie zorgt voor een zeer effectieve reiniging
  van de lucht in het interieur, ook in combinatie met de standaard voorconditioneringsfunctie.<br />
  <br />De BMW i4 is standaard uitrust met een geluiddempende voorruit,
  automatisch dimmende binnenspiegel en verwarmde buitenspiegels.
  Optioneel zorgt een groot glazen schuif-/kanteldak dat zich van voor
  tot achter uitstrekt ervoor dat het interieur baadt in licht. Daarbij
  is de lichtinval en hoeveelheid frisse lucht volledig naar voorkeur
  instelbaar. De LED verlichting voor leeslampjes en verschillende
  compartimenten wordt optioneel aangevuld door Ambiance verlichting,
  waarvan verdeling, intensiteit en kleur instelbaar zijn via het iDrive
  menu. Het Welcome Light Carpet en de dynamische interieurverlichting
  maken de exclusieve ambiance compleet.<br />
  <br />De BMW Live Cockpit Plus is standaard aanwezig en biedt een
  audiosysteem met DAB+ radio. Het HiFi luidsprekersysteem – optioneel
  voor de BMW i4 eDrive40 en standaard voor de BMW i4 M50 –  brengt het
  aantal luidsprekers op tien. Voor het ultieme luistergenot is er het
  Harman Kardon Surround Sound System met zestien luidsprekers en een
  digitale zevenkanaalsversterker met een audiovermogen van 464 watt.<br />
  <br />De volledig elektrische aandrijving zorgt ervoor dat de BMW i4
  van buiten geruisloos onderweg blijft. Om voetgangers te attenderen op
  zijn aanwezigheid is de BMW standaard uitgerust met akoestische
  voetgangersbescherming met een kenmerkend geluid. Aan boord wordt de
  elektrische rijbeleving naar wens versterkt met bijpassende geluiden
  die zijn gecomponeerd door de beroemde filmmuziekcomponist Hans Zimmer
  en Renzo Vitale, Creative Director Sound bij BMW Group. Deze geluiden
  versterken de rijbeleving zonder het comfort te beperken. In SPORT
  modus zijn de geluiden krachtiger en dominanter aanwezig. De BMW i4
  M50 heeft een bijzonder energieke toon. Via Remote Software Upgrade
  zal ook BMW IconicSounds Electric beschikbaar worden, dat een geheel
  nieuwe geluidsbeleving biedt.<br />
  <br />
  <strong>Het nieuwe BMW iDrive: een natuurlijke dialoog met de
  BMW.<br /></strong>De nieuwe generatie BMW iDrive brengt de interactie
  tussen bestuurder en BMW naar de digitale toekomst. Samen met het
  nieuwe BMW Operating System 8 met extreem krachtige connectiviteit en
  zeer snelle dataverwerking is de BMW i4 in iedere situatie een
  intelligente en proactieve metgezel. De intuïtieve bediening maakt een
  natuurlijke dialoog mogelijk tussen gebruiker en BMW, rekening houdend
  met persoonlijke voorkeuren. De BMW Intelligent Personal Assistant
  heeft extra vaardigheden. Zo werkt hij proactief en houdt hij rekening
  met de context. Wanneer de assistent actief is, verschijnt deze met
  een vloeiende animatie op de displays. Het systeem herkent wie er
  spreekt, zodat de animatie op de bijbehorende plaats op het
  beeldscherm verschijnt. Ook overige informatie wordt op de meest
  relevante plek op de beeldschermen getoond, ook weer aanpasbaar op
  persoonlijke voorkeuren.<br />
  <br />BMW Operating System 8 biedt ook meer mogelijkheden voor het
  up-to-date houden van de software. Zo kunnen via Remote Software
  Upgrade nieuwe functies aan de BMW worden toegevoegd en bestaande
  verbeterd via de geïntegreerde SIM kaart of via de My BMW App. Een
  bezoek aan de dealer is hierbij niet nodig. Bovendien zijn de upgrades
  van huidige functies gratis beschikbaar en duurt installeren zelden
  langer dan 20 minuten. Als er een nieuwe upgrade beschikbaar is,
  verschijnt er een melding op het Control Display en/of in de My BMW
  App. Het installatieproces is ook op een later moment in te plannen –
  bijvoorbeeld ’s nachts als de BMW toch geparkeerd staat.<br />
  <br />Het BMW ID maakt een nog verdere personalisatie van de
  gebruikservaring mogelijk. In het BMW ID worden verschillende
  persoonlijke instellingen opgeslagen, beveiligd met een PIN code. Via
  het BMW ID zijn alle persoonlijke instellingen en voorkeuren van de
  bestuurder direct beschikbaar wanneer hij instapt en het BMW ID
  aanmeldt, inclusief persoonlijke begroeting op het centrale display.
  Het BMW ID is ook te gebruiken voor BMW modellen met BMW Operating
  System 7.<br />
  <br />Ook BMW Maps is verder verbeterd. Routes worden niet alleen
  sneller, maar ook dynamisch berekend op basis van real-time
  informatie. Deze informatie bestaat uit kaartgegevens van HERE en uit
  data van de verschillende verbonden voertuigen van BMW Group – dat
  zijn wereldwijd al meer dan 14 miljoen voertuigen. Ook houdt het
  systeem met behulp van de diensten van Connected Charging rekening met
  de actuele actieradius van de BMW en plant indien nodig automatisch
  een laadpauze in. Inclusief handige informatie over het laadstation en
  voorzieningen in de buurt. Via de My BMW App is het eenvoudig om de
  laadsessies in de gaten te houden en eventueel in te plannen. Een
  belangrijke nieuwe functie is Learning Navigation, waarbij BMW Maps
  gebruikmaakt van het BMW ID voor een extra persoonlijke
  routebegeleiding. Ook BMW Maps wordt regelmatig geüpdatet via
  software-over-the-air updates.<br />
  <br />Connectiviteit via Apple CarPlay® en Android AutoTM maakt het
  mogelijk om talrijke smartphone apps van derden te gebruiken in de
  BMW. Apple Maps en Google Maps navigatie werken zelfs volledig
  geïntergreerd dankzij  smartphone integratie in BMW iDrive, inclusief
  routeweergave via het BMW Head-Up Display.<br />
  <br />
  <strong>Bestuurdersassistentiesystemen: intelligente technologie voor
    meer rijplezier, comfort en veiligheid.<br /></strong>De BMW i4 zet
  de nieuwe standaard voor elektrisch rijplezier. Alle componenten zijn
  ontwikkeld voor een emotioneel rijke beleving, aangevuld met de beste
  bestuurdersassistentiesystemen van dit moment. In totaal zijn er zo’n
  40 assistentiefuncties beschikbaar die de veiligheid en het comfort verhogen.<br />
  <br />De BMW i4 biedt technologieën voor geautomatiseerd rijden, zoals
  automatische Speed Limit Assist met verkeersbordenherkenning en
  optionele Active Cruise Control met Stop & Go functie die werkt op
  basis van de routebegeleiding. Zo houdt de BMW altijd de juiste
  snelheid voor de betreffende situatie aan, maar ook een veilige
  afstand tot de voorganger.<br />
  <br />Front Collision Warning met remfunctie en voetgangersherkenning,
  Speed Limit Info en verbeterde Lane Departure Warning behoren tot de
  standaarduitrusting. Optioneel leverbaar is de Driving Assistant met
  Rear Collision Prevention en Crossing Traffic Warning Achter. Dat
  laatste verhoogt de veiligheid bij achteruitrijden in overzichtelijke
  situaties. Lane Change Warning maakt inhalen veiliger door ook te
  waarschuwen voor tegemoetkomende of snel van achteren naderende voertuigen.<br />
  <br />Met het optionele Driving Assistant Professional worden het
  aantal assistentie- en veiligheidssystemen en standaard functies
  verder uitgebreid. Zo werkt de Active Cruise Control in combinatie met
  Driving Assistant Professional tot 180 km/h. Aanvullend zorgt Steering
  & Lane Control Assistant er tot diezelfde snelheid voor dat de BMW
  de juiste koers blijft volgen, indien nodig met vloeiende
  stuurcorrecties. Active Navigation assisteert de overige systemen,
  bijvoorbeeld door de snelheid van de cruise control aan te passen voor
  een naderende afrit. Andere beschikbare systemen zijn onder meer Lane
  Departure Warning, Evasion Assistant, Road Priority Warning, Wrong-way
  Warning en Crossroads Warning.<br />
  <br />Het parkeren wordt nog gemakkelijker en veiliger met de
  vertrouwde (optionele) systemen Parking Asisstant Plus met Active Park
  Distance Control en Reversing Assistant. Hiermee kan de BMW i4 zelf
  parkeerplaatsen herkennen en inparkeren. De BMW i4 voert de manoeuvres
  bovendien zelf uit, de bestuurder hoeft alleen nog voor alle zekerheid
  de situatie in de gaten te houden. Bij de Reversing Assistant neemt de
  BMW het sturen over en hoeft de bestuurder alleen nog de pedalen te
  bedienen. De aanvullende functies van Parking Assistant Plus zijn
  onder meer Top View, Panorama View en 3D View met 360 graden en 3D
  weergaven voor een nog beter overzicht van de situatie rondom de BMW,
  zelfs op afstand via de smartphone. <br />
  <br />Alle systemen zijn eenvoudig te bedienen en te gebruiken,
  bijvoorbeeld met afzonderlijke toetsen op het multifunctionele
  stuurwiel. Assisted View in het instrumentenpaneel biedt de bestuurder
  tot slot een extra overzicht van de geactiveerde systemen en de
  situatie rond de BMW.<br />
  <br />Bij Parking Assistant Plus hoort ook de BMW Drive Recorder. Met
  behulp van de camera’s van de assistentiesystemen registreert de BMW
  de situatie rond de auto en slaat beelden van maximaal 40 seconden
  indien gewenst op. Bij een ongeval worden de beelden automatisch
  opgeslagen. De beelden zijn terug te kijken via het Control Display en
  te exporteren via een USB stick.<br />
  <br />
  <strong>Lage gebruikskosten.<br /></strong>BMW Group biedt 12 jaar
  garantie op de carrosserie, terwijl alle slijtagedelen van het
  onderstel een extreem robuust ontwerp hebben. Bovendien slijten de
  remmen van de BMW i4 dankzij de energierecuperatie tijdens het
  afremmen minder snel dan bij een auto met verbrandingsmotor. Verder
  zijn er minder elementen die onderhoud nodig hebben en de reparatie
  van kleine schades is eenvoudig, zodat ook die eventuele kosten
  beperkt blijven. De energie- en gebruikskosten van de BMW i4 zijn
  onder de streep tot 30 procent lager dan voor een vergelijkbaar model
  met verbrandingsmotor. Eventuele subsidies zijn hier nog niet bij meegerekend.<br />
  <br />Daarnaast biedt BMW Charging een gestandaardiseerde
  tariefstructuur voor openbare laadstations. Klanten in 19 Europese
  landen kunnen kiezen tussen de Flex en Active basistarieven. Tot de
  BMW Charging service behoort hoe dan ook toegang tot snellaadstations.
  Bij het Active tarief kan de bestuurder voor een bescheiden
  maandbedrag voordelig opladen bij de laadstations van het steeds
  verder uitbreidende BMW Charging netwerk. Bovendien geldt bij het
  Active tarief geen basistarief gedurende de eerste 12 maanden na
  registratie van een nieuwe BMW i4. Uiteraard zijn ook alle andere
  producten en diensten van BMW Charging beschikbaar voor de BMW i4.<br />
  <br />
  <strong>Productie: flexibiliteit en duurzaamheid in de
  waardeketen.<br /></strong>De BMW i4 wordt geproduceerd in de BMW
  Group fabriek in München. De fabriek is met een investering van 200
  miljoen euro zodanig aangepast dat de BMW i4 geproduceerd kan worden
  op dezelfde productielijn als de modellen met verbrandingsmotor en
  plug-in hybride aandrijving uit de 3 Serie. Bij de productie wordt ook
  gebruikgemaakt van vele digitale hulpmiddelen, virtual reality en
  vergaande automatisering. Daarmee is de productie van de BMW i4 een
  case study voor flexibele, efficiënte en intelligent geïntegreerde
  productieprocessen. Zo kan de fabriek op ieder moment reageren op
  veranderende wensen van klanten. Bovendien wordt de fabriek, net als
  alle andere locaties in het internationale productienetwerk van BMW,
  van energie voorzien vanuit hernieuwbare bronnen van lokale aanbieders.<br />
  <br />De BMW i4 is ontwikkeld volgens een allesomvattend
  duurzaamheidsconcept. Er wordt gebruikgemaakt van een opmerkelijk
  groot aandeel hergebruikte materialen en de oorsprong van de
  grondstoffen wordt nauwkeurig in de gaten gehouden en geregistreerd.
  Bij de productie van de accucellen en vele andere componenten wordt
  alleen gebruikgemaakt van hernieuwbare energie. BMW Group produceert
  het benodigde kobalt en lithium zelf en levert dit vervolgens aan de
  accucelfabrikanten. Zo is de zorg voor milieu en mensenrechten
  gegarandeerd. Bovendien wordt het gebruik van kobalt tot een minimum
  beperkt en zijn er in het geheel geen zeldzame aardmetalen nodig voor
  de productie van de elektromotoren en accucellen. Deze
  verantwoordelijkheid voor duurzaamheid in de gehele waardeketen vormt
  de basis voor echte premium mobiliteit.<br />
  <br />Het stroomverbruik van de nieuwe BMW i4 bedraagt gemiddeld 16–24
  kWh/100 km. Deze waarden zijn vastgesteld volgens de WLTP cyclus. Alle
  cijfers met betrekking tot prestaties, stroomverbruik en actieradius
  zijn voorlopige cijfers.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>BMW i4 eDrive40*: Combined power consumption: 20 to 16 kWh/100km
  WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.</p>
<p>BMW i4 M50*: Combined power consumption: 24 to 19 kWh/100km WLTP; CO2
  emissions combined: 0 g/km WLTP. <br />(* = preliminary data. No
  homologation figures available yet.)</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Talisa Stewart<br>Tel: +31-70-4133-106<br>e-mailadres: <a href="mailto:talisa.stewart@partner.bmw.nl">talisa.stewart@partner.bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,BMW i,G26,i4,i4 M50,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 02 Jun 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 01 Jun 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/7850460b-cd74-4913-9600-4b866e43634d/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/7850460b-cd74-4913-9600-4b866e43634d/500_P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/7850460b-cd74-4913-9600-4b866e43634d/P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90423600_highRes_the-bmw-i4-edrive40-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Een glimp van de allereerste volledig elektrische BMW i4 op de BMW Group Annual Conference.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/een-glimp-van-de-allereerste-volledig-elektrische-bmw-i4-op-de-bmw-group-annual-conference/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/een-glimp-van-de-allereerste-volledig-elektrische-bmw-i4-op-de-bmw-group-annual-conference/</guid><pp:caseid>796488</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Op de BMW Group Annual Conference van vandaag werd de nieuwe BMW i4 onthuld.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Op de BMW Group Annual Conference van vandaag werd de nieuwe BMW i4
  onthuld. “Met zijn sportieve uiterlijk, de beste rijdynamiek in zijn
  klasse en geen lokale uitstoot, is de BMW i4 een echte BMW. Het laat
  het hart van BMW nu volledig elektrisch kloppen”, aldus Pieter Nota,
  lid van de Raad van Bestuur van BMW AG voor Customer, Brands, Sales.<br />
  <br />De BMW i4 is een volledig elektrische vierdeurs coupé en komt in
  de loop van 2021 op de markt, inclusief een BMW M Performance-model.
  Zijn verfijnde balans tussen kenmerkende BMW sportiviteit, comfort en
  duurzame prestaties zijn uniek in zijn segment.<br />
  <br />De BMW i4 zal beschikbaar zijn in verschillende versies met een
  actieradius tot 590 km (WLTP) en tot 300 mijl (EPA). Met een vermogen
  tot 390 kW / 530 pk sprint de BMW i4 van 0 naar 100 km/u in ongeveer 4 seconden.<br />
  <br />De eerste foto's, schetsen, beeldmateriaal en video zijn
  onderaan dit persbericht te vinden.</p>
<p> </p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Andrew Mason<br>Tel: +31-70-4133-338<br>e-mailadres: <a href="mailto:andrew.mason@bmw.nl">andrew.mason@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,Drive Technologies,Research &amp; Development,BMW i,G26,i4,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Wed, 17 Mar 2021 09:40:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 17 Mar 2021 08:40:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/c0bf7ad8-2220-4de4-a385-bbea92f0d856/500_P90416000_highRes_first-view-on-the-up.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/c0bf7ad8-2220-4de4-a385-bbea92f0d856/500_P90416000_highRes_first-view-on-the-up.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/c0bf7ad8-2220-4de4-a385-bbea92f0d856/P90416000_highRes_first-view-on-the-up.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90416000_highRes_first-view-on-the-up.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>De volledig elektrische BMW i4 in laatste testfase.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-volledig-elektrische-bmw-i4-in-laatste-testfase/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/nl/de-volledig-elektrische-bmw-i4-in-laatste-testfase/</guid><pp:caseid>796528</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Enkele maanden voor de wereldpremière ondergaat de BMW i4, de eerste volledig elektrisch aangedreven vierdeurs Gran Coupé, de laatste tests. De focus ligt hierbij onder andere op de geïntegreerde BMW ontwikkelingsexpertise voor nauwkeurig rijgedrag, indrukwekkende dynamiek in de bochten en een uitgebalanceerd comfort. Bijgaand het Engelstalige persbericht.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Munich.</strong> When an ideal balance is called for between
  dynamics and ride comfort, the BMW 3 Series and 4 Series models
  consistently set the benchmark within their segments in the premium
  market. In terms of electrically powered vehicles, the new BMW i4 is
  set to take on this role very soon. The first purely electrically
  powered 4-door Gran Coupé enriches locally emission-free mobility with
  sheer driving pleasure.<br />
  <br />“For the first time, we’ve developed a BMW with sporty DNA for
  purely electric driving entirely from scratch,” explains project
  manager David Alfredo Ferrufino Camacho. “The BMW i4 offers everything
  BMW stands for – and it’s fully electric, too.”  <br />
  <br />A few months prior to its world premiere, the BMW i4 is
  currently completing the final phase of driving dynamics testing. The
  focus here is on the integrated application of all drive and
  suspension components, ensuring that the spontaneous power delivery of
  the electric motor is combined with precisely controllable handling in
  every situation, fascinating cornering dynamics, optimised traction in
  all weather and road conditions and perfectly balanced ride comfort.
  For the purpose of this fine-tuning process, the BMW Group applies its
  technological expertise in the areas of drive and suspension drawn
  from decades of experience. This gives the new BMW i4 a mature premium
  character and makes for a driving experience that is unique within the
  competitive environment.<br />
  <br />
  <strong>Excitingly calm: sprinting with the BMW i4.<br /></strong>With
  a maximum output of up to 390 kW/530 hp, the electric powertrain in
  the BMW i4 enables impressive acceleration manoeuvres: it reaches the
  100 km/h mark in just four seconds from standstill. But even more
  impressive than its pure sprint capacity is the driving response it
  conveys. A model-specific damper technology reduces the dipping
  movements of the body at the moment of set-off, while the
  actuator-related wheel slip limitation (ARB) developed by BMW with its
  extremely fast and precise control guarantees optimum traction and
  perfect straight-line stability at all times – even on slippery road
  surfaces. This makes the catapult-like sprint in the new BMW i4 an
  experience that is both exciting and carefree, because it is not
  affected by drive slip or course corrections.<br />
  <br />However, fascinating acceleration is only one aspect of the
  superior performance characteristics that define the BMW i4. Other
  distinguishing features include its spontaneous reactions to every
  movement – not just of the accelerator pedal but also of the steering
  and the brake pedal. The prerequisites for this high level of agility
  and precision are anchored in the underlying vehicle concept of the
  BMW i4. This includes the car's long wheelbase, wide track widths,
  model-specific camber values, large wheels, as well as the high
  torsional rigidity and the vehicle’s low centre of gravity and weight balance.<br />
  <br />
  <strong>Effortless precision: taking the bend on the ideal
  line.<br /></strong>All these parameters were taken into account in
  detail in the integrated application of the drive and suspension
  components so as to ensure hallmark BMW sporty flair in every
  situation on the road. The design and tuning of the suspension and
  damping systems consistently ensure optimum road contact. At the same
  time, the virtually silent drive in combination with the sophisticated
  suspension technology gives the impression of an effortlessly floating
  vehicle even at higher speeds, entirely unaffected by bumps in the
  road or difficult traction conditions.<br />
  <br />“The BMW i4 conveys the feeling of being light and agile yet
  also solid and authoritative,” says project manager David Alfredo
  Ferrufino Camacho. “With its superior directional reliability and high
  level of cornering stability, it seems to literally attach itself to
  the road. All electric vehicles are capable of fast straight-line
  acceleration. But that’s not enough for us at BMW.”<br />
  <br />The BMW i4 is also effortlessly controllable – even in highly
  dynamic driving situations. In addition to its neutral self-steering
  behaviour and its powerful, precisely controllable brakes, the
  steering in the BMW i4 is a major contributing factor here: it
  responds directly and with a high degree of accuracy, offering the
  driver precise feedback at all times while remaining entirely
  independent of drive forces, even during intensive acceleration or
  deceleration. Lane changes at high speeds are mastered with ease,
  while relaxed driving over long distances is ensured by the
  speed-related Servotronic power steering and the fact that the vehicle
  is largely insusceptible to any disruption caused by road bumps.<br />
  <br />
  <strong>Typical BMW: the unique balance between sporty flair and ride
  comfort.<br /></strong>The distinctive driving dynamics of the BMW i4
  derive partly from the fact that its performance characteristics are
  not achieved at the expense of driving comfort. The purely
  electrically powered Gran Coupé is characterised by unrestricted
  suitability for day-to-day use. Fitted with a high-voltage storage
  system featuring the latest battery cell technology that enables a
  range of up to 600 kilometres (WLTP), the chassis technology of the
  BMW i4 is designed for long-distance comfort, too. It is based on the
  high-quality damper technology, supplemented with model-specific
  components and separately tuned. This effectively reduces body
  vibrations due to road unevenness and on bends. The model-specific
  fine-tuning of the suspension and damping contributes significantly to
  the harmonious driving characteristics of the BMW i4.<br />
  <br />At the same time as the final calibration runs are being held,
  preparations are underway for the production start-up at BMW Group
  Plant Munich. (See link to related press release.) <br />
  <br />Here, every single production step is currently undergoing
  validation before the BMW i4 receives its final stamp of approval for
  characteristic BMW delivery quality.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Press Contact: Andrew Mason<br>Tel: +31-70-4133-338<br>e-mailadres: <a href="mailto:andrew.mason@bmw.nl">andrew.mason@bmw.nl</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,G26,i4,Product,BMW]]></category>
            <pubDate>Fri, 22 Jan 2021 08:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 22 Jan 2021 07:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/ada94959-bf5f-4778-ac5b-0d81fd057e83/500_P90412301_highRes_bmw-i4-prototype-fin.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/ada94959-bf5f-4778-ac5b-0d81fd057e83/500_P90412301_highRes_bmw-i4-prototype-fin.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/ada94959-bf5f-4778-ac5b-0d81fd057e83/P90412301_highRes_bmw-i4-prototype-fin.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90412301_highRes_bmw-i4-prototype-fin.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>