<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
     xmlns:pp="http://www.presspage.com/rss/"
     version="2.0"
     xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
                <channel>
                    <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Česko]]></title>
                    <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/</link>
                    <description></description>
                    <language>cs-cz</language>
                    <lastBuildDate>Tue, 13 Oct 2026 09:38:06 +0200</lastBuildDate>
                    <pubDate>Wed, 29 May 2024 00:30:00 +0200</pubDate>
<xhtml:meta xmlns:xhtml="http://www.w3.org/1999/xhtml" name="robots" content="noindex" />
                    <image>
                        <title><![CDATA[BMW Group Newsroom Česko]]></title>
                        <url>https://content.presspage.com/clients/150_3240.png</url>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/</link>
                        <width>144</width>
                    </image><item>
                        <title>Nové BMW M3 Sedan a nové BMW M3 Touring.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-nove-bmw-m3-touring/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-nove-bmw-m3-touring/</guid><pp:caseid>798555</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Jsou nositeli legendárního jména a zároveň jsou ukázkovými příklady strhujících výkonů a ničím neomezené každodenní využitelnosti, což jsou dlouhodobě charakteristické speciální atributy vozů BMW M GmbH. A nyní jsou úchvatné vlastnosti všestranných modelů BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring v mnoha oblastech ještě lepší.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Jsou nositeli legendárního jména a zároveň jsou ukázkovými příklady
  strhujících výkonů a ničím neomezené každodenní využitelnosti, což
  jsou dlouhodobě charakteristické speciální atributy vozů BMW M GmbH. A
  nyní jsou úchvatné vlastnosti všestranných modelů BMW M3 Sedan a BMW
  M3 Touring v mnoha oblastech ještě lepší. Zvýšení výkonu o 15 kW/20 k
  u variant s pohonem všech kol, nové designové a výbavové prvky a
  vylepšené funkce digitalizace otevírají cestu k další kapitole jejich
  úspěšného příběhu. Nově tvarované světlomety a volanty dodávají
  exteriéru i interiéru svěží nádech. K nim se přidávají nová kovaná
  kola z lehké slitiny, nová obložení interiéru a uvedení BMW Operačního
  systému 8.5, který je základem nejnovější generace ovládacího konceptu
  BMW iDrive. Nejnovější etapa ve vývoji těchto vysokovýkonných modelů
  prémiové střední třídy posouvá jejich závodní charakter a jedinečné
  schopnosti jízdy na dlouhé vzdálenosti na zcela novou úroveň pro
  řidiče a jeho až čtyři spolucestující.</p>
<p>Nejsilnější verze řadového šestiválce s technologií M TwinPower Turbo
  dosahuje v novém provedení tohoto legendárního modelu výkonu 390
  kW/530 k. U nového BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive
  (kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 230–227 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G) a nového BMW M3 Competition Touring s pohonem
  M xDrive (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,3 l/100 km; kombinované
  emise CO<sub>2</sub>: 235–233 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G) je zvýšený výkon motoru přenášen na všechna kola
  prostřednictvím osmistupňové převodovky M Steptronic s funkcí Drivelogic. </p>
<p>Pohonná jednotka nového BMW M3 Competition Sedan (kombinovaná
  spotřeba paliva: 9,9–9,7 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>:
  224–220 g/km v cyklu WLTP, emisní třída CO<sub>2</sub>: G) generuje
  maximální výkon 375 kW/510 k. Je rovněž spojena s osmistupňovou
  převodovkou M Steptronic s funkcí Drivelogic, která posílá hnací sílu
  na zadní kola. A pro majitele, kteří hledají ryzí jízdní zážitky, jaké
  nenabízí žádný konkurent v tomto segmentu, je tu nové BMW M3 Sedan
  (kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–10,0 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 230–227 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G), poháněné řadovým šestiválcem o výkonu 353 kW/480
  k a se šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem zadních kol.</p>
<p>Všechny modelové varianty nového BMW M3 Sedan a nového BMW M3 Touring
  se budou vyrábět v mnichovském závodě BMW Group. Postupné uvádění na
  světové trhy odstartuje v červenci 2024. Nejdůležitějšími prodejními
  trhy BMW M3 Sedan jsou USA, Čína, Velká Británie, Austrálie a Německo.
  BMW M3 Touring je mimořádně populární především v Německu, ale také ve
  Velké Británii, dalších evropských zemích a Austrálii.</p>
<p>
  <strong>Tradi</strong>
  <strong>č</strong>
  <strong>n</strong>
  <strong>í</strong>
  <strong> atmosf</strong>
  <strong>é</strong>
  <strong>ra z</strong>
  <strong>á</strong>
  <strong>vodn</strong>
  <strong>í</strong>
  <strong>ho vozu, osobit</strong>
  <strong>é</strong>
  <strong> charaktery.</strong>
  <strong>
    <br /></strong>Nyní, ve své šesté generaci, je BMW M3 výkonnější,
  suverénnější a jistější, vyspělejší a praktičtější než kdykoli
  předtím. Sedan navazuje na pokrevní linii vysokovýkonných sportovních
  vozů, sahající již téměř 40 let do minulosti. První generace BMW M3,
  představená v roce 1986, se stala celosvětově nejúspěšnějším závodním
  cestovním vozem. Stejně jako dnes, i tehdy doprovázela závodní úspěchy
  rostoucí popularita sériového modelu a nevšední zážitky majitelů za
  jeho volantem.</p>
<p>Závodní pocit spojený s BMW M3, který má řidič na dosah ruky na
  každém kilometru za volantem, lze v této nejnovější generaci zažít
  v různých podobách. BMW M3 Sedan nyní doplňuje také provedení Touring,
  přičemž BMW M3 Touring kombinuje proslulé jízdní vlastnosti tohoto
  modelu s ještě větší praktičností a schopností přepravy nákladu. K
  dispozici je výhradně s nejvýkonnější verzí řadového šestiválce
  určeného pro BMW M3/M4 a s inteligentním systémem pohonu všech kol M
  xDrive. Sklopením opěradel zadních sedadel se objem zavazadlového
  prostoru zvětší z 500 na maximálních 1510 litrů.</p>
<p>BMW M GmbH svým novým konceptem vozu prémiové střední třídy vyvolalo
  okamžitou senzaci nejen mezi fanoušky značky, ale i v řadách odborné
  veřejnosti. Hned v prvním roce výroby získalo BMW M3 Touring cenu
  „Zlatý volant“, udělovanou motoristickým časopisem „Auto Bild“ a
  německými novinami „Bild am Sonntag“. Ve Velké Británii bylo časopisem
  „Autocar“ korunováno titulem „Auto snů“ a magazín „Top Gear“ mu v
  rámci ankety „Auto roku“ udělil titul „Nejvšestrannější automobil“.</p>
<p>Modely Sedan a Touring zaujímají díky odlišným koncepcím karoserie
  a specifickým vlastnostem v rámci modelové řady M3 zcela odlišnou
  pozici. Jedním z jejich nejdůležitějších společných prvků je vizuálně
  výrazný design s charakteristickými M prvky vytvořenými přesně podle
  technických požadavků na přívod chladicího vzduchu a aerodynamiku.
  Dynamický potenciál těchto dvou modelů jasně naznačuje velká
  vertikální BMW maska ve tvaru ledvinek s charakteristickými M
  dvojitými vodorovnými lamelami, mohutně tvarované blatníky, rozšířené
  boční prahy v kontrastní leskle černé barvě a nástavce předního a
  zadního nárazníku. BMW M3 Sedan je standardně vybaveno střechou
  z uhlíkových kompozitů. Střecha BMW M3 Touring je stejně jako
  standardně dodávané střešní ližiny černá. Střešní spoiler je vybaven
  Gurneyho odtrhovou lištou, která funguje jako další prvek pro
  usměrňování proudění vzduchu.</p>
<p>
  <strong>Řadový šestiválec s technologií ze světa motorsportu a novou
    výkonovou verzí.</strong>
  <br />Řadové šestiválcové pohonné jednotky použité v novém BMW M3
  Sedan a novém BMW M3 Touring kombinují pro motory od BMW M GmbH
  typickou vysokootáčkovou charakteristiku s nejnovější verzí
  technologie M TwinPower Turbo. Všechny varianty třílitrových motorů
  přesvědčují citlivým dávkováním výkonu, vysokým zátahem a točivým
  momentem až do nejvyšších otáček. Tyto vlastnosti stojí za
  nezaměnitelnou lineární výkonovou charakteristikou, která byla vždy
  typickým znakem automobilů BMW M.</p>
<p>Konstrukční prvky motoru přímo vycházejí ze světa motorsportu. Patří
  mezi ně extrémně tuhý uzavřený blok motoru bez vložek, odlehčený
  kovaný klikový hřídel a ocelový povlak, který je na stěny válců
  nanášen nástřikem. Tvar vnitřní části hlavy válců je vyrobený
  s použitím 3D tisku, který umožnil dále zdokonalit vedení chladicích
  kanálů, jež by nebylo možné realizovat běžnou technologií odlévání
  kovů. Tímto způsobem se podařilo snížit hmotnost a zefektivnit
  teplotní regulaci. Stejně jako chladicí systém, je i přívod oleje
  přizpůsoben speciálním požadavkům provozu na závodním okruhu.</p>
<p>Součástí technologie M TwinPower Turbo jsou dvě jednokomorová
  turbodmychadla, z nichž každé zásobuje stlačeným vzduchem tři válce.
  Nepřímý chladič stlačeného vzduchu připojený k nízkoteplotnímu
  chladicímu okruhu a speciální čerpadla přispívají ke zvýšení výkonu
  přeplňovaného motoru. Připraveno je také přímé vstřikování High
  Precision Injection, pracující s maximálním tlakem 350 barů,
  variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a plynulá regulace
  časování vačkových hřídelů Double VANOS.</p>
<p>Maximální výkon varianty řadového šestiválce, která pohání jak nové
  BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive, tak nové BMW M3
  Competition Touring s pohonem M xDrive, byl zvýšen z původních 375
  kW/510 k na 390 kW/530 k. Této hodnoty dosahuje při otáčkách motoru
  6250 min<sup>-1</sup>. Dále zdokonalený motor dosahuje maximálního
  točivého momentu 650 Nm v rozšířeném spektru otáček mezi 2750 a 5730
  min<sup>-1</sup>. Výsledkem je ještě plynulejší dodávka výkonu, která
  dále zvyšuje radost z jízdy zejména při dynamickém jízdním stylu.
  Zvýšení výkonu bylo dosaženo úpravou řídicí jednotky motoru a jde o
  další důkaz mimořádného potenciálu tohoto řadového šestiválce
  vyvinutého společností BMW M GmbH, který je základem pro poháněcí
  jednotku vozu BMW M4 GT3 určeného pro vytrvalostní závody.</p>
<p>Zatímco nové BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive dokáže
  zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, nové BMW M3 Competition
  Touring s pohonem M xDrive potřebuje k dosažení stejné rychlosti z
  klidu 3,6 sekundy. Zvýšený výkon obou modelů s pohonem všech kol se
  projevuje v časech zrychlení z 0 na 200 km/h, které jsou v obou
  případech o 0,5 sekundy kratší. Sedan nyní dosahuje času 11,8 sekundy,
  Touring 12,4 sekundy.</p>
<p>Všechny modelové varianty nového BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring
  dosahují elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h. Tuto
  hodnotu lze volitelným paketem M Driver's zvýšit na 280 km/h u BMW M3
  Competition Touring s M xDrive nebo na 290 km/h.</p>
<p>
  <strong>U každého modelu specifické sladění motoru, převodovky a podvozku.</strong>
  <br />Stejně jako 8stupňová převodovka M Steptronic s Drivelogic,
  kterou jsou vybaveny všechny ostatní modelové varianty, je i 6stupňová
  manuální převodovka nového BMW M3 Sedan dokonale přizpůsobena výkonové
  charakteristice daného motoru. Nejvýkonnější verze řadového šestiválce
  je navíc kombinována s inteligentním pohonem všech kol M xDrive. Díky
  tomu mají nové BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive a nové BMW
  M3 Competition Touring s pohonem M xDrive vynikající trakci. Tento
  systém pohonu současně přináší typický pocit z jízdy pro modely M, při
  rozdělování hnací síly preferuje kola zadní nápravy, mezi nimiž je
  umístěn variabilní Aktivní M diferenciál. Prostřednictvím menu SETUP
  má řidič možnost zvolit kromě výchozího nastavení 4WD také režim 4WD
  Sport, v němž je ještě větší procento točivého momentu směrováno na
  zadní kola. Po deaktivaci systému DSC je dále k dispozici režim 2WD,
  tedy ryzí pohon zadních kol. </p>
<p>Mimořádně tuhá karoserie a její pevné spojení s podvozkem vytváří
  ideální předpoklady pro fascinující agilitu a spontánní reakce na
  pohyby volantu. Specifické výztuhy karoserie pomáhají tomuto
  vysokovýkonnému modelu poskytovat pro BMW M typickou kombinaci
  dynamického, agilního a přesného řízení.</p>
<p>M charakteristická geometrie a elastokinematika přední nápravy
  s dvojitými spodními rameny a pružicí/tlumicí vzpěrou a zadní
  pětiprvkové nápravy zaručují harmonii mezi extrémní jízdní dynamikou a
  vyváženými komfortními vlastnostmi u všech variant této modelové řady.
  U Adaptivního M podvozku je možné prostřednictvím funkce M Setup
  zvolit jednu ze tří charakteristik. Další součásti podvozku tvoří
  posilovač řízení M Servotronic a integrovaný brzdový systém, který je
  efektivní jak ve spojení se standardními dvoudílnými M brzdami, tak s
  volitelnými M karbon-keramickými brzdami, lehčími o 14 kg.</p>
<p>V rámci daného segmentu poskytuje jedinečnou podobu radosti z jízdy
  stabilizační systém DSC (Dynamic Stability Control), jehož součástí je
  režim M Dynamic Mode spolu s možností nastavení intenzity
  protiprokluzové funkce M Traction Control v deseti stupních. Ta je pro
  BMW M3 Sedan k dispozici volitelně, zatímco pro všechny modely
  Competition je součástí standardní výbavy. Umožňuje řidiči postupně
  omezovat zásahy systému, aby se například při jízdě na závodním okruhu
  v bezpečí přiblížil fyzikálním limitům. Funkce M Lap Timer a M Drift
  Analyser pomáhají podtrhnout dynamický charakter těchto
  vysokovýkonných modelů na uzavřených tratích. Efektivní sladění všech
  systémů pohonu, které bylo cizelováno kromě jiného na Nordschleife
  okruhu Nürburgring, zaručuje i v běžném provozu mimořádně dynamické a
  přesné jízdní vlastnosti.</p>
<p>
  <strong>Kola s různým průměrem pro přední a zadní nápravu, M kovaná
    kola z lehké slitiny s novým designem.</strong>
  <br />Různé průměry kol pro jednotlivé nápravy zajišťují při
  dynamickém průjezdu zatáčkou mimořádně harmonický přenos bočních sil.
  Nové modely s pohonem zadních kol jsou standardně vybaveny 18palcovými
  M kovanými koly z lehké slitiny vpředu a 19palcovými vzadu. Standardní
  konfigurace BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive a BMW M3
  Competition Touring s pohonem M xDrive obsahuje M kovaná kola z lehké
  slitiny o průměru 19 palců vpředu a 20 palců vzadu.</p>
<p>Kombinace 19- a 20" M kol z lehké slitiny je na přání dostupná
  také pro nové BMW M3 Sedan a nové BMW M3 Competition Sedan. Novinkou v
  nabídce volitelné výbavy pro všechny modelové varianty jsou M kovaná
  kola z lehké slitiny ve výše uvedených rozměrech s dvojitými paprsky a
  poprvé se stříbrnou povrchovou úpravou. Jejich lesklé povrchy jim
  dodávají sportovní, propracovaný a elegantní výraz.</p>
<p>
  <strong>Asistenční systémy s konfigurovatelnou nabídkou funkcí.</strong>
  <br />K nezaměnitelnému zážitku z jízdy přispívá také další
  zdokonalení asistenčních systémů pro automatizovanou jízdu a
  parkování, které v daném segmentu stanovují nová měřítka. Činnosti
  asistenčních systémů lze nastavovat rovněž prostřednictvím tlačítka M
  Mode umístěného na středové konzole. Například ve volitelně dostupném
  režimu TRACK, který je určen pro jízdu na závodním okruhu, jsou
  všechny komfortní a bezpečnostní systémy dočasně deaktivovány.</p>
<p>Standardní výbava nového BMW M3 Sedan a nového BMW M3 Touring
  zahrnuje přední a zadní ukazatel vzdálenosti při parkování PDC, systém
  udržování rychlosti s brzdnou funkcí, varování před čelní srážkou s
  brzdným zásahem, varování před opuštěním jízdního pruhu s funkcí
  aktivního návratu a ukazatel rychlostních limitů s indikátorem zákazu
  předjíždění. Parkovací asistent zajišťuje automatické parkování a
  standardně obsahuje také couvací asistent. Součástí volitelné výbavy
  pro modely Competition je asistent řízení a udržování v jízdním pruhu
  s automatickým omezovačem rychlosti a aktivní udržování rychlosti
  jízdy s funkcí Stop & Go, které jsou součástí výbavy Driving
  Assistant Professional. </p>
<p>
  <strong>Moderní designové prvky: nový design předních světlometů,
    zadní světla s laserovou technologií.</strong>
  <br />Přepracované světlomety dodávají přední části nového BMW M3
  Sedan i nového BMW M3 Touring moderní vzhled. Vnitřní část dále
  zdokonalených LED světlometů, které jsou nyní součástí standardní
  výbavy, je ještě výrazněji strukturovaná. Jak potkávací, tak dálková
  světla jsou nyní tvořena stejným LED modulem. Funkci obrysových
  světel, světel denního svícení a směrovek přebírají vertikálně
  orientované LED jednotky ve tvaru šipek. </p>
<p>Na přání jsou k dispozici adaptivní LED světlomety s matrixovými
  dálkovými světly s neoslňující funkcí. Jsou rozpoznatelné podle
  modrých ozdobných prvků a disponují režimem svícení ve městě a
  odbočovacími světly. Adaptivní LED světlomety jsou k dispozici také ve
  variantě M Shadow Line se zatmavenými vnitřními plochami.</p>
<p>
  <strong>Nový volant a obložení interiéru pro novou M specifickou
    sportovní palubní desku.</strong>
  <br />Interiér nových vysokovýkonných modelů od BMW M prošel dalším
  vývojem, jehož cílem bylo dále podtrhnout závodní DNA. Je použit nový
  design volantu a některých ovládacích prvků, ale aplikovány jsou také
  nové materiály na palubní desce a obložení interiéru. Poprvé je
  v nabídce volitelné výbavy M Alcantarový volant se stejným tvarem a
  funkčními prvky. </p>
<p>Zážitky z jízdy zintenzivňuje také nově navržený tříramenný M kožený
  volant s multifunkčními tlačítky a červeným středicím proužkem na 12.
  hodině. Nově má zploštělou spodní část a upravený byl také tvar jeho
  paprsků. Dvě M tlačítka pro aktivaci individuálně nakonfigurovaných
  nastavení a řadicí páčky (standard u modelů Competition) umožňují
  rychlé zásahy do procesu volby převodových stupňů osmistupňové
  převodovky M Steptronic. M Alcantarový volant ve stejném designu a se
  stejnými funkčními prvky je nyní poprvé k dispozici jako volitelná
  výbava. Pro obě varianty volantu je na přání k dispozici funkce vyhřívání.</p>
<p>Součástí pro M specifických prvků obsluhy je také středový ovládací
  panel, na němž je umístěn M volič převodovky (nebo řadicí páka),
  červené tlačítko Start/Stop, ovladač BMW iDrive a tlačítka Setup a M
  Mode, jimiž lze aktivovat různá nastavení vozu, přizpůsobená aktuální
  jízdní situaci. </p>
<p>Interiéry M modelů se vyznačují charakteristickou kombinací
  sportovního stylu a prémiové atmosféry. Jde o výsledek kombinace
  propracovaného designu a kvalitních použitých materiálů. Obložení
  interiéru je nyní standardně v matně šedém provedení Dark Graphite.
  Volitelně jsou pro nové modely BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring
  k dispozici hliníkové obložení Aluminium Rhombicle Anthracite,
  karbonové M Carbon Fibre a další jemně leštěné hliníkové. Více
  exkluzivity do interiéru přinese volitelná palubní deska potažená
  materiálem Sensatec s propracovanější strukturou povrchu.</p>
<p>M sportovní sedadla s vyhříváním, elektrickým nastavování a paměťovou
  funkcí na místě řidiče jsou součástí standardní výbavy. Zaujmou také
  integrovanými opěrkami hlavy a osvětleným označením modelu. Volitelně
  je připravena ventilace předních sedadel. Standardní výbavou je kožené
  čalounění Merino, které může nahradit celokožené čalounění Merino, BMW
  Individual rozšířené kožené čalounění Merino nebo celokožené čalounění
  BMW Individual Merino. Ve všech případech jsou připravena čtyři
  barevná provedení.</p>
<p>Na seznamu volitelné výbavy jsou též elektricky nastavitelná a
  vyhřívaná skořepinová sedadla M Carbon, jež zajišťují těsnější spojení
  mezi řidičem a vozem. Kombinují vlastnosti lehkých závodních sedadel,
  prvotřídní zpracování a vysokou úroveň komfortu při cestách na dlouhé
  vzdálenosti. Použití uhlíkových kompozitů na nosné prvky sedáků a
  opěradel a otvory v opěradlech a pod hlavovými opěrkami zajistily ve
  srovnání se standardními sportovními sedadly snížení hmotnosti o 9,6 kg.</p>
<p>
  <strong>BMW Prohnutý displej a nový BMW Operační systém 8.5.</strong>
  <br />Nové BMW M3 Sedan a nové BMW M3 Touring v sobě více než kdykoli
  předtím spojují exkluzivní atmosféru sportovního vozu s pokročilou
  digitalizací. Na BMW Prohnutém displeji se informace zobrazují v M
  specifické grafice. Širokoúhlý displej v sobě kombinuje 12,3palcový
  přístrojový panel a na řidiče natočený 14,9palcový dotykový displej.</p>
<p>Ovládací systém BMW iDrive v nových modelech BMW M3 Sedan a BMW M3
  Touring pracuje s BMW Operačním systémem 8.5. Grafika a obsah jsou
  specifické pro M modely, kontrolní displej byl doplněn novými prvky
  pro obsluhu standardně dodávané třízónové automatické klimatizace.
  Nastavení teploty, intenzity ventilace, vyhřívání sedadel i volantu
  lze nyní v závislosti na výbavě obsluhovat buď dotykově na speciálním
  liště ve spodní části kontrolního displeje, nebo hlasovým ovládáním.</p>
<p>Neustále zdokonalovaný systém hlasového ovládání pomocí služby BMW
  Intelligent Personal Assistant umožnil dále omezit počet ovládacích
  tlačítek a použít přepracovanou palubní desku. Nové jsou například
  ovladače pro výdechy ventilace. Standardní výbavou je nyní rozšířené
  vnitřní osvětlení kombinující nepřímá světla se světelnými linkami,
  které umožňuje nastavení jasu a výběr jedné z devíti barev. </p>
<p>Součástí standardní výbavy BMW Live Cockpit Professional je cloudový
  navigační systém BMW Maps. Další standardní výbavou je BMW Head-Up
  Displej, který v M specifické grafice promítá informace související
  s jízdou a řízením na čelní sklo. Zobrazuje se například otáčkoměr,
  ukazatel řazení, případně je připraven pohled M View. </p>
<p>Součástí výbavy BMW Live Cockpit Professional jsou dále dva USB porty
  pro přenos dat a bezdrátové síťové rozhraní, jakož i integrace
  chytrých telefonů umožňují bezdrátové spojení prostřednictvím Apple
  CarPlay<sup>®</sup> a Android Auto<sup>TM</sup>. Ve výbavě nových
  modelů BMW M3 Sedan a BMW M3 Touring nechybí ani systém Hi-Fi
  reproduktorů s 10 zdroji zvuku a zesilovačem o výkonu 205 W. Volitelně
  je připravena bezdrátová nabíječka kompatibilních telefonů.</p>
<p>
  <strong>Individualizace na míru pomocí exteriérového paketu M Carbon,
    paketu M Race Track a dílů BMW M Performance.</strong>
  <br />Pro individualizaci přesně na míru těchto vysokovýkonných
  automobilů je k dispozici exteriérový paket M Carbon, který ještě
  intenzivněji zvýrazňuje závodní charakter obou modelů. Jeho součástí
  jsou karbonové vsadky krajních nasávacích otvorů v přídi, zadní
  difuzor a kryty vnějších zpětných zrcátek. Pro nové BMW M3 Sedan je
  připraven také zadní spoiler vyrobený z plastu zesíleného uhlíkovými
  vlákny. Volitelně dostupný paket M Race Track snižuje hmotnost vozu až
  o 25 kg. Kromě M karbon-keramických brzd jsou jeho součástí rovněž
  skořepinová sedadla M Carbon a lesklé karbonové obložení interiéru
  Carbon Fibre. </p>
<p>Příslušenství BMW Performance Parts poskytuje další možnosti, jak
  přizpůsobit intenzivní zážitek z jízdy a dynamickou auru nových
  vysokovýkonných sportovních modelů preferencím jejich řidičů. Spektrum
  možností dodatečné výbavy, specifické pro daný model, zahrnuje vnější
  komponenty z uhlíkových kompozitů, kovaná kola M Performance se
  středovou maticí, M Performance podlahové rohože nebo M Performance
  obložení volantu.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–10,0 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 230–227 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G </p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 9,9–9,7 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 224–220 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G </p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan s M xDrive</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 230–227 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G </p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Touring s M xDrive</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,3 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 235–233 g/km v cyklu WLTP, emisní třída
  CO<sub>2</sub>: G </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,Sedan,Touring,M3,G80,G81,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 29 May 2024 00:30:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 28 May 2024 22:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/5d13f7f1-b3ec-4a81-9211-3e97bbc974a8/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/5d13f7f1-b3ec-4a81-9211-3e97bbc974a8/500_P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/5d13f7f1-b3ec-4a81-9211-3e97bbc974a8/P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90551074_highRes_the-new-bmw-m3-sedan.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Fotogalerie BMW M3 Competition M xDrive Touring na sněhu. 02/24.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotogalerie-bmw-m3-competition-m-xdrive-touring-na-snehu-0224/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotogalerie-bmw-m3-competition-m-xdrive-touring-na-snehu-0224/</guid><pp:caseid>798545</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Fotogalerie BMW M3 Competition M xDrive Touring na sněhu. 02/24.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Fotogalerie BMW M3 Competition M xDrive Touring na sněhu. 02/24.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Fri, 16 Feb 2024 15:55:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Fri, 16 Feb 2024 14:55:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/60cb5bea-0c8f-41a1-a92d-147b174cf8ab/500_P90538373_highRes_bmw-m3-touring-02-20.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/60cb5bea-0c8f-41a1-a92d-147b174cf8ab/500_P90538373_highRes_bmw-m3-touring-02-20.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/60cb5bea-0c8f-41a1-a92d-147b174cf8ab/P90538373_highRes_bmw-m3-touring-02-20.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90538373_highRes_bmw-m3-touring-02-20.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Set lokálních snímků BMW M2 s doplňky MPP a BMW M3 CS z Autodromu v Mostě.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/set-lokalnich-snimku-bmw-m2-s-doplnky-mpp-a-bmw-m3-cs-z-autodromu-v-moste/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/set-lokalnich-snimku-bmw-m2-s-doplnky-mpp-a-bmw-m3-cs-z-autodromu-v-moste/</guid><pp:caseid>798482</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[V příloze je k dispozici set lokálních snímků BMW M2 s doplňky MPP a BMW M3 CS z Autodromu v Mostě.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>V příloze je k dispozici set lokálních snímků BMW M2 s doplňky MPP a
  BMW M3 CS z Autodromu v Mostě.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M2 8stupňová převodovka M
  Steptronic: <br /></strong>kombinovaná spotřeba paliva v cyklu WLTP:
  9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub> v cyklu WLTP: 222
  – 218 g/km.</p>
<p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 234–229 g/km, podle WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M2,G80,G87,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 09 Aug 2023 14:40:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 09 Aug 2023 12:40:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/e2691df6-036f-4afd-9454-26f2b717b039/500_P90517726_highRes_bmw-m2-and-m3-cs-at-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/e2691df6-036f-4afd-9454-26f2b717b039/500_P90517726_highRes_bmw-m2-and-m3-cs-at-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/e2691df6-036f-4afd-9454-26f2b717b039/P90517726_highRes_bmw-m2-and-m3-cs-at-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90517726_highRes_bmw-m2-and-m3-cs-at-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Fotografie z národní prezentace BMW M2 s doplňky M Performance Parts. 07/2023.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotografie-z-narodni-prezentace-bmw-m2-s-doplnky-m-performance-parts-072023/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotografie-z-narodni-prezentace-bmw-m2-s-doplnky-m-performance-parts-072023/</guid><pp:caseid>798451</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Stáhněte si fotografie z národní prezentace BMW M2 s doplňky M Performance Parts. 07/2023.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Stáhněte si fotografie z národní prezentace BMW M2 s doplňky M
  Performance Parts. 07/2023.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 12 Jul 2023 17:00:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 12 Jul 2023 15:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/80d1ac74-c0fa-49a5-8c47-dda23291d72a/500_P90514670_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/80d1ac74-c0fa-49a5-8c47-dda23291d72a/500_P90514670_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/80d1ac74-c0fa-49a5-8c47-dda23291d72a/P90514670_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90514670_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Fotografie z národní prezentace BMW M3 CS. 07/2023.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotografie-z-narodni-prezentace-bmw-m3-cs-072023/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/fotografie-z-narodni-prezentace-bmw-m3-cs-072023/</guid><pp:caseid>798459</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Stáhněte si fotografie z národní prezentace BMW M3 CS. 07/2023.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Stáhněte si fotografie z národní prezentace BMW M3 CS. 07/2023.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 12 Jul 2023 16:59:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 12 Jul 2023 14:59:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/cebf5c1e-1a98-4dc8-bbc1-f6e7b9a75d5f/500_P90514798_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/cebf5c1e-1a98-4dc8-bbc1-f6e7b9a75d5f/500_P90514798_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/cebf5c1e-1a98-4dc8-bbc1-f6e7b9a75d5f/P90514798_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90514798_highRes_bmw-m-test-day-set-o.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M3 Competition Touring. Zimní sada fotografií.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m3-competition-touring-zimni-sada-fotografii/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m3-competition-touring-zimni-sada-fotografii/</guid><pp:caseid>798316</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Sada zimních fotografií BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive od kolegů z Polska.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Sada zimních fotografií BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive
  od kolegů z Polska.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 15 Feb 2023 16:04:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 15 Feb 2023 15:04:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/6d84c44f-a728-4296-b6a9-e960ac11da37/500_P90494713_highRes_bmw-m3-touring-winte.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/6d84c44f-a728-4296-b6a9-e960ac11da37/500_P90494713_highRes_bmw-m3-touring-winte.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/6d84c44f-a728-4296-b6a9-e960ac11da37/P90494713_highRes_bmw-m3-touring-winte.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90494713_highRes_bmw-m3-touring-winte.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 CS stojí 3 965 000 Kč.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-cs-stoji-3-965-000-kc/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-cs-stoji-3-965-000-kc/</guid><pp:caseid>798340</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW M3 CS je vysokovýkonný sportovní sedan navržený pro jízdy na závodních okruzích. Jeho cena byla stanovena na 3 965 000 Kč včetně DPH. Tento výjimečný vůz, který vznikne v limitovaném množství.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Praha.</strong> BMW M3 CS je vysokovýkonný sportovní sedan
  navržený pro jízdy na závodních okruzích. Jeho cena byla stanovena na
  3 965 000 Kč včetně DPH. Tento výjimečný vůz, který vznikne
  v limitovaném množství, kombinuje přeplňovaný zážehový 6válec M
  TwinPower Turbo s výkonem 405 kW (550 k) s osmistupňovou převodovkou M
  Steptronic a inteligentním systémem pohonu všech kol M xDrive. </p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 234–229 g/km, podle WLTP. </p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Sales &amp; Finance,Pricing,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 25 Jan 2023 00:06:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 24 Jan 2023 23:06:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/505c3ce1-f603-4543-95b4-a5cbe3000f96/500_P90492773_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/505c3ce1-f603-4543-95b4-a5cbe3000f96/500_P90492773_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/505c3ce1-f603-4543-95b4-a5cbe3000f96/P90492773_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90492773_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 CS.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-cs_20260831095648180/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-cs_20260831095648180/</guid><pp:caseid>798341</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[BMW M GmbH bude i v roce 2023 rozšiřovat své produktové řady o mimořádně atraktivní speciální modely. Nové BMW M3 CS (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 234–229 g/km, podle WLTP) přináší ještě intenzivnější závodní charakter, který je pro úspěšné vysokovýkonné modely společnosti v prémiovém segmentu střední třídy typický.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> BMW M GmbH bude i v roce 2023 rozšiřovat své
  produktové řady o mimořádně atraktivní speciální modely. Nové BMW M3
  CS (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 234–229 g/km, podle WLTP) přináší ještě intenzivnější
  závodní charakter, který je pro úspěšné vysokovýkonné modely
  společnosti v prémiovém segmentu střední třídy typický. Inteligentní
  lehká konstrukce s velkým počtem komponentů z plastu vyztuženého
  uhlíkovými vlákny (CFRP), zvýšený výkon motoru, na míru naladěný
  podvozek, exkluzivní designové prvky a celkové nastavení precizně
  navržené tak, aby poskytovalo vzrušující zážitky z jízdy na okruhu, se
  snoubí s funkčností a každodenní použitelností modelu BMW M3 Sedan.
  Díky tomu se BMW M3 CS vyznačuje svým vlastním charakterem a dokáže
  nabídnout neředěný M pocit, který na každém kilometru na silnici i na
  okruhu svého řidiče fascinuje a uchvacuje.</p>
<p>Koncepce pohonu nového BMW M3 CS spojuje řadový šestiválec o výkonu
  405 kW/550 k s osmistupňovou převodovkou M Steptronic a inteligentním
  systémem pohonu všech kol M xDrive. Jejich kombinací je dosaženo
  zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a působivých jízdních
  schopností, které si lze vychutnat na každém ze čtyř sedadel. Nové BMW
  M3 CS se bude vyrábět jako limitovaná série v mnichovské továrně BMW
  Group od března 2023, přičemž jeho uvádění na trh odstartuje ve
  stejném měsíci. Nejdůležitějšími prodejními trhy pro nový speciální
  model jsou USA, Německo, Velká Británie a Japonsko.</p>
<p>
  <strong>Výkonnější, lehčí a přesvědčivější na silnici.</strong>
  <br />Kombinace vyššího výkonu a nižší hmotnosti propůjčuje novému BMW
  M3 CS přesvědčivé dynamické vlastnosti a exkluzivní auru. Jeho výkon
  produkuje speciálně upravená verze vysokootáčkového řadového
  šestiválce s technologií M TwinPower Turbo vyvinutého pro modely BMW
  M3 a BMW M4. Tento 3litrový agregát je také základem motoru, který v
  roce 2022 BMW M4 GT3 dovezl k titulu v Německém mistrovství cestovních
  vozů DTM. </p>
<p>Motor pracující pod kapotou nového BMW M3 CS se proto vyznačuje celou
  řadou technologických prvků, které přímo vycházejí ze závodní pohonné
  jednotky. Konstrukce s uzavřeným blokem dává bloku motoru extrémně
  vysokou pevnost. To umožňuje pracovat s mimořádně vysokými tlaky
  uvnitř spalovacích prostorů, což má přímý vliv na výkon. Stěny válců
  pokryté nastříkanou vrstvou oceli snižují třecí ztráty i hmotnost.
  Lehký kovaný klikový hřídel pohonné jednotky přispívá zásluhou své
  nízké setrvačnosti k vysokootáčkovému charakteru a současně účinně
  zrychluje reakce motoru. Kromě toho se pro vnitřní kanály hlavy
  řadového šestiválce používá technologie 3D tisku, což umožnilo
  navrhnout optimální tvar vedení kanálů chladicí kapaliny, jehož by
  nebylo možné dosáhnout běžnými metodami odlévání kovů.</p>
<p>
  <strong>Šestiválec s přímým vstřikováním paliva dosahuje výkonu 405
    kW/550 k.</strong>
  <br />Tyto pečlivě přizpůsobené úpravy odrážejí intenzivní zaměření na
  dosažení vysokých otáček a maximálního výkonu motoru nového BMW M3 CS.
  Značný potenciál této jednotky pro úpravy připravil půdu pro zvýšení
  maximálního výkonu ve srovnání s BMW M3 Competition Sedan s pohonem M
  xDrive (kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–10,0 l/100 km; kombinované
  emise CO<sub>2</sub>: 230–228 g/km, podle WLTP) o 30 kW/40 k, což ve
  výsledku znamená celkových 405 kW/550 k. Jeho značné výkonové rezervy
  umožnily výrazné zvýšení výkonu, aniž by bylo nutné dělat ústupky z
  hlediska spolehlivosti nebo životnosti. Klíčem k tomuto nárůstu výkonu
  bylo zvýšení maximálního plnicího tlaku obou jednokomorových
  turbodmychadel z 1,7 na 2,1 bar a pro tento model specifická úprava
  řídicí jednotky.</p>
<p>Speciálně navržené a zesílené uložení motoru navíc vytváří extrémně
  pevné spojení mezi pohonnou jednotkou a karoserií. Na sešlápnutí
  plynového pedálu tak motor reaguje ještě rychleji a okamžitým přenosem
  jeho výkonu na hnací ústrojí. Motor v novém BMW M3 CS dosahuje
  nejvyššího točivého momentu 650 Nm v rozmezí od 2750 do 5950 1/min.
  Maximální výkon 405 kW/550 k nastupuje při 6250 1/min.</p>
<p>Specifickým výkonovým charakteristikám motoru dominuje jeho
  neutuchající výkon v horním spektru využitelných otáček. K tomu se
  přidává emotivní zvukový doprovod, který vydává dvojitý výfukový
  systém s elektricky ovládanými klapkami, odlehčeným koncovým titanovým
  tlumičem, a jak je u M zvykem, také se dvěma páry koncovek výfuku v
  matně černém provedení. Aktivací režimů SPORT nebo SPORT+ pro
  nastavení motoru v menu M Setup se zvuk motoru zesílí a výfuk začne
  vyluzovat nezaměnitelný tón závodního vozu. Při jízdě tak lze zažít
  skutečné zvukové drama, a to zejména při přeřazování či meziplynech.</p>
<p>
  <strong>Efektivní přenos mimořádného výkonu na silnici: 8stupňová
    převodovka M Steptronic, pohon M xDrive, Aktivní M diferenciál.</strong>
  <br />Hnací síla motoru nového BMW M3 CS je přenášena prostřednictvím
  osmistupňové převodovky M Steptronic s technologií Drivelogic. Ovládá
  se buď specifickou M volicí pákou na středové konzole, nebo řadicími
  páčkami z uhlíkových vláken na volantu. Řidič může pomocí tlačítka
  Drivelogic integrovaného do volicí páky měnit charakteristiku řazení
  převodovky, přičemž si může vybrat mezi komfortním, sportovním a
  okruhovým nastavením.</p>
<p>Trakci a agilitu nového BMW M3 CS zvyšuje pohon všech kol M xDrive,
  který využívá elektronicky řízenou vícelamelovou spojku v rozvodové
  skříni k zajištění plně variabilního a velmi plynulého rozdělování
  výkonu motoru mezi přední a zadní kola. Přívod oleje do vícelamelové
  spojky byl upraven tak, aby systém pohonu všech kol fungoval efektivně
  i při ostré jízdě na okruhu. K charakteristickému M pocitu při
  akceleraci nebo průjezdu zatáčkami přispívá upřednostňování pohonu kol
  zadní nápravy a zadní Aktivní M diferenciál, jehož svorný účinek je
  rovněž plně variabilní.</p>
<p>V menu M Setup může řidič přepnout z výchozího nastavení pohonu 4WD
  na režim 4WD Sport, který posílá ještě větší část točivého momentu
  motoru na zadní kola. Řidič také může zcela vypnout stabilizační
  systém DSC (Dynamic Stability Control) a zapnout režim 2WD. Tím, že je
  hnací síla přenášena výhradně na zadní kola a řídicí systémy
  nezasahují do regulace stability, zapojuje toto nastavení zkušené
  řidiče do řízení ještě intenzivněji.</p>
<p>Motor, převodovka a pohon M xDrive spojují své síly a dosahují
  ohromujících časů zrychlení. Nové BMW M3 CS zrychlí z 0 na 100 km/h za
  pouhé 3,4 sekundy a z klidu na 200 km/h za 11,1 sekundy. Pružné
  zrychlení z 80 na 120 km/h zabere 2,6 sekundy (na 4. rychlostní
  stupeň), resp. za 3,3 sekundy (na 5. rychlostní stupeň). BMW M3 CS se
  standardně dodává s paketem M Driver's a má elektronicky omezenou
  maximální rychlost na 302 km/h. </p>
<p>
  <strong>Unikátní naladění podvozku a systému DSC; standardně dodávané
    okruhové pneumatiky.</strong>
  <br />Technika podvozku nového BMW M3 CS byla naladěna přesně podle
  výkonových charakteristik motoru, celkové koncepce vozu a rozložení
  jeho hmotnosti. U tohoto modelu bylo specifickým požadavkům jízdy na
  okruhu cíleně přizpůsobeno nastavení systému DSC a režimu M Dynamic Mode. </p>
<p>Individuální nastavení kinematiky zavěšení s nastavením na míru
  přizpůsobeným odklonu kol, tlumičů, pomocných pružin a stabilizátorů
  slouží ke zlepšení přesnosti řízení, přenosu bočních ovládacích sil
  při průjezdu zatáčkou, odezvy pružin a tlumičů a pozice kol.
  Elektronicky řízené tlumiče adaptivního M podvozku nového BMW M3 CS,
  stejně jako elektromechanické řízení M Servotronic s proměnným
  převodem a integrovaný brzdový systém mají pro tento model specifické nastavení.</p>
<p>Standardní výbava speciální edice zahrnuje dvoudílné M brzdy s
  brzdovými třmeny lakovanými v červené nebo černé barvě. Na přání jsou
  v nabídce také M karbon-keramické brzdy, jejichž brzdové třmeny jsou k
  dispozici v matné zlaté nebo červené barvě. Na seznamu standardní
  výbavy nového BMW M3 CS jsou také M kovaná kola z lehké slitiny v
  exkluzivním designu V-spoke s povrchovou úpravou Gold Bronze. Tato M
  specifická kola z lehké slitiny lze na přání objednat rovněž v matně
  černém provedení. Kola o průměru 19 palců na přední nápravě a 20 palců
  vzadu jsou standardně obuta do okruhových pneumatik, které byly
  vyvinuty přímo pro tento model a mají rozměry 275/35 ZR19 vpředu a
  285/30 ZR20 vzadu. Jako alternativu k těmto pneumatikám, které jsou
  speciálně navrženy pro jízdu na okruhu, mají zákazníci možnost
  bezplatně zvolit vysokovýkonné sportovní pneumatiky stejných rozměrů.</p>
<p>
  <strong>Lehká konstrukce s rozsáhlým využitím uhlíkových vláken;
    zvýšená tuhost karoserie.</strong>
  <br />Rozsáhlá, pro tento model specifická odlehčení hrají významnou
  roli při formování jízdních vlastností a exkluzivního charakteru
  nového BMW M3 CS. Klíčový význam zde má použití komponentů z plastu
  vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) uvnitř i vně automobilu. Kromě
  střechy z uhlíkových vláken je z tohoto lehkého a technologicky
  vyspělého materiálu vyrobena také přední kapota, spodní nástavec
  předního spoileru, přední nasávací otvory, kryty vnějších zpětných
  zrcátek, zadní difuzor a zadní spoiler. Středová konzola, řadicí páčky
  na volantu a obložení interiéru jsou rovněž vyrobeny z materiálu CFRP.
  Hmotnost uvnitř vozu snižují také standardně dodávaná M karbonová
  sedadla. O více než 4 kilogramy snižuje hmotnost výfukového systému
  nového BMW M3 CS titanový koncový tlumič výfuku. Různá další odlehčení
  přinášejí ve srovnání s BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive
  celkovou úsporu hmotnosti přibližně 20 kilogramů.</p>
<p>Tuhost karoserie lze dále zvýšit objednáním paketu vzpěr motorového
  prostoru, které byly rovněž navrženy s ohledem na nízkou hmotnost.
  Hliníkové odlitky spojující horní uložení předních tlumičů mají tvar,
  který byl s pomocí numerických modelů přesně přizpůsoben silám
  působícím v různých jízdních situacích.</p>
<p>
  <strong>Exkluzivní designové prvky slibují vzrušující výkon.</strong>
  <br />Nové BMW M3 CS dává najevo svůj ostřejší charakter řadou
  individuálních designových prvků. Bílý metalický lak Frozen Solid
  White je vyhrazený pouze pro nejnovější speciální edici modelu od BMW
  M GmbH. Pohledový karbon na střeše, dva prolisy v kapotě, spodní
  nástavec předního nárazníku, nasávací otvory, kryty vnějších zpětných
  zrcátek M, zadní spoiler a zadní nárazník v kombinaci s černými
  bočními prahy a boční M žábry vytvářejí k novému bílému laku karoserie
  ohromující kontrast. Jako alternativní barvy karoserie jsou k
  dispozici zelená Signal Green, šedá metalíza Brooklyn Grey a černá
  metalíza Sapphire Black.</p>
<p>Přední část vozu má bezrámovou BMW masku ve tvaru ledvinek, která
  šetří hmotnost a připomíná závodní stroje. Speciálně pro tento model
  byly použity designové červené linky a nápis „M3 CS“ na horní ze dvou
  vodorovných lamel masky chladiče. Logo modelu na přední straně i jeho
  protějšek na víku zavazadlového prostoru jsou černé s červeným lemováním.</p>
<p>Laserové světlomety BMW Laserlight, které jsou součástí standardní
  výbavy, jsou dalším mimořádně výrazným prvkem přední části nového BMW
  M3 CS. Tím, že svítí žlutě místo bíle, a to jak během uvítací sekvence
  při odemknutí vozidla, tak při zapnutí potkávacích nebo dálkových
  světel, odkazují na úspěšné závodní vozy GT.</p>
<p>
  <strong>M karbonová skořepinová sedadla s exkluzivním povrchem a švy.</strong>
  <br />V interiéru nového BMW M3 CS se snoubí palubní deska sportovního
  vozu navržená s ohledem na ryzí radost z jízdy a maximální výkon s
  pokročilými digitálními technologiemi a exkluzivními designovými
  prvky. Řidiče a spolujezdce na předních sedadlech uvítají standardně
  dodávaná M karbonová skořepinová sedadla se specifickým provedením pro
  tento model. Jsou plně elektricky ovládaná a vyhřívaná, mají
  integrované opěrky hlavy a podsvícený znak modelu, což vytváří
  jedinečnou kombinaci závodního stylu a komfortu při cestách na dlouhé
  vzdálenosti. Použití materiálu CFRP v konstrukčních prvcích sedáku a
  opěradla, stejně jako efektní výřezy v bočnicích a pod opěrkami hlavy
  svědčí o konstrukci zaměřené na co nejnižší hmotnost.</p>
<p>M karbonová skořepinová sedadla nového BMW M3 CS jsou čalouněna kůží
  Merino a mají exkluzivní design v černo-červeném barevném provedení
  s výrazným kontrastním prošíváním. Toto dvoubarevné provedení se
  opakuje i u dvou sedadel v zadní části tohoto sedanu. Výplně dveří
  jsou vpředu i vzadu celé čalouněné černou kůží, zatímco červený nápis
  „CS“ zdobí odlehčenou středovou konzolu. Seznam standardní výbavy
  nového BMW M3 CS zahrnuje také M bezpečnostní pásy s trikolorou v
  barvách BMW M GmbH, prahové lišty s nápisem „M3 CS“, antracitové
  čalounění stropu, karbonové ozdobné lišty interiéru a M Alcantarový
  volant s „karbonovými“ řadicími páčkami a červeným středicím proužkem
  na 12. hodině.</p>
<p>
  <strong>Tlačítko Setup pro úpravu nastavení vozu.</strong>
  <br />M specifický systém ovládání nastavení je tvořen především
  tlačítkem Setup na středové konzole, které umožňuje přímý přístup k
  možnostem nastavení motoru, podvozku, řízení, brzdového systému a
  pohonu M xDrive. Dvě individuálně nakonfigurované varianty nastavení
  lze trvale uložit do paměti spolu s preferovaným nastavením zvuku
  motoru, systému DSC, funkce automatického Start/Stop systému a
  charakteristiky řazení osmistupňové převodovky M Steptronic a poté je
  vyvolat pomocí M tlačítek na volantu.</p>
<p>Nové BMW M3 CS je standardně vybaveno také systémem M Drive
  Professional. Tato speciální edice proto využívá nejen funkci M Drift
  Analyser a časomíru M Laptimer pro vyhodnocování a zaznamenávání jízdy
  a jízdních výkonů na okruhu, ale navíc je vybavena i systémem M
  Traction Control s možností v deseti stupních měnit nastavení
  protiprokluzového systému, což je efektivní funkce pro ostré jízdy na
  závodních okruzích.</p>
<p>Tlačítkem M Mode na středové konzole, které je rovněž součástí
  systému M Drive Professional, lze nastavit úroveň činnosti
  asistenčních systémů i obsah zobrazovaný na přístrojovém panelu a
  volitelném Head-Up Displeji. K dispozici jsou možnosti nastavení ROAD,
  SPORT a TRACK.</p>
<p>
  <strong>BMW Prohnutý displej s M specifickou grafikou.</strong>
  <br />Nové BMW M3 CS je vybaveno nejnovější generací systému BMW
  iDrive využívajícího BMW Operační systém 8, jehož součástí je BMW
  Prohnutý displej. Ten je tvořen 12,3palcovým přístrojovým panelem a
  kontrolním displejem s úhlopříčkou 14,9 palce, které jsou společně
  umístěny za prohnutým krycím sklem. Díky ergonomickému umístění
  orientovanému na řidiče je již tak intuitivní dotykové ovládání BMW
  Prohnutého displeje uživatelsky ještě přívětivější.</p>
<p>M grafika přístrojového panelu a specificky zobrazovaný obsah
  přispívají k soustředěnému zážitku z jízdy zaměřenému na dynamiku.
  Všechny údaje související s jízdou i informace o stavu a nastavení
  vozidla jsou na něm přehledně uspořádány. V horní části přístrojového
  panelu se objevují známá M řadicí světla, zatímco na spodním okraji
  jsou zobrazeny režimy stabilizačního systému, pohonu M xDrive a
  protiprokluzového systému. Na domovskou obrazovku kontrolního displeje
  lze přidat speciální widgety s informacemi o aktuálním nastavení
  vozidla a také o tlaku a teplotě v pneumatikách.</p>
<p>
  <strong>Prvotřídní prvky výbavy pro větší radost z jízdy a pohodlí při
    každodenním používání. </strong>
  <br />Součástí standardně dodávané výbavy BMW Live Cockpit
  Professional je navigační systém BMW Maps, digitální asistent BMW
  Intelligent Personal Assistant, integrace telefonů s bezdrátovým
  nabíjením a rozhraní Wi-Fi. Ze seznamu volitelné výbavy lze objednat M
  specifický BMW Head-Up Displej a záznamník BMW Drive Recorder.</p>
<p>Nové BMW M3 CS navíc zákazníkům nabízí mnoho prvků komfortní výbavy
  a asistenční systémy, přičemž důraz je vždy kladen na ryzí radost z
  jízdy. Standardní výbavou je třeba nejnovější verze komfortního
  přístupového systému, dvouzónová automatická klimatizace, prostorový
  audiosystém Harman Kardon, ukazatel vzdálenosti při parkování (PDC),
  varování před čelní srážkou, upozornění na nechtěné opuštění jízdního
  pruhu a ukazatel rychlostních limitů. Volitelně je dispozici alarm,
  automatické ovládání víka zavazadlového prostoru, systém Driving
  Assistant a Parkovací asistent.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 CS:</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 234–229 g/km, podle WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 25 Jan 2023 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 24 Jan 2023 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/441720e5-4c6c-4622-8644-dcaeefd649e5/500_P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/441720e5-4c6c-4622-8644-dcaeefd649e5/500_P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/441720e5-4c6c-4622-8644-dcaeefd649e5/P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90492670_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Oslava 50 let BMW M GmbH na Festivalu rychlosti V Goodwoodu 2022.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/oslava-50-let-bmw-m-gmbh-na-festivalu-rychlosti-v-goodwoodu-2022/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/oslava-50-let-bmw-m-gmbh-na-festivalu-rychlosti-v-goodwoodu-2022/</guid><pp:caseid>798380</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[+++ BMW M GmbH oslaví na Festivalu rychlosti v Goodwoodu v roce 2022 své 50. výročí. +++ Pozoruhodná „centrální socha“ před Goodwood House představuje ikonické modely BMW M. +++ Světová premiéra prvního BMW M3 Touring, britská premiéra nového BMW M4 CSL. +++ BMW Group Classic se k oslavám připojuje historickými závodními vozy vystavenými na centrální expozici a účastí v tradičním závodě do vrchu. +++ K vidění bude také BMW iX1 a BMW i7.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Goodwood.</strong> Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2022
  bude veškerá pozornost upřena na BMW M GmbH, protože legendární divize
  BMW Motorsport zde oslaví pět desetiletí úspěchů. Návštěvníci
  festivalu budou svědky světové premiéry vůbec prvního BMW M3 Touring a
  britské premiéry BMW M4 CSL, které se během čtyřdenní světově proslulé
  akce zúčastní i tradičního závodu do vrchu. To vše na pozadí výrazné
  centrální sochy umístěné na trávníku před Goodwood House, která byla
  navržena jako pocta 50 letům úspěchů v motoristickém sportu. Budou na
  ní k vidění nejikoničtější modely BMW M. Na dalších místech si
  návštěvníci budou moci prohlédnout – a v některých případech i řídit –
  nejnovější modely ze vzrušující nabídky BMW, včetně nových BMW iX1,
  i7, i4 a iX M60.</p>
<p>Poprvé v historii doplní nabídku BMW M také BMW M3 Touring, které je
  destilátem technologické dokonalosti a know-how rodiny BMW M3 a M4 v
  kombinaci s praktičností pětidveřového cestovního modelu. Tento
  nejnovější model BMW M bude představen ve čtvrtek 23. června v 10:00
  hodin dopoledne (GMT) spolu s verzí M3 Touring doplněnou díly M
  Performance Parts. Poté bude k vidění v závodě do vrchu v kategorii
  „First Glance“ každý den festivalu.</p>
<p>Vedle M3 Touring a safety caru BMW M3 Touring MotoGP se v závodě do
  vrchu představí nové BMW M4 CSL, které oslaví svou britskou premiéru.
  Toto ultimativní dvoumístné kupé s upravenou technikou pro použití na
  okruhu se vyznačuje zvýšením výkonu o 40 koní na 550 k oproti
  současnému BMW M4 Competition Coupé a současně také důrazem na
  snižování hmotnosti, které přineslo celkové odlehčení o 100 kg (ve
  standardní specifikaci pro německý trh). Díky tomu nové BMW M4 CSL
  dosáhlo historicky nejlepšího času na kolo na Nordschleife okruhu
  Nürburgring pro silniční vozy BMW.</p>
<p>Skulptura před centrální budovou goodwoodského panství oslavující BMW
  M GmbH představí poutavou expozici minulých, současných a budoucích
  vozů BMW M. BMW UK doplní expozici o legendární BMW 3.0 CSL a BMW
  Group Classic poskytne další tři exempláře: BMW M1 Procar z konce 70.
  let, BMW řady 3 E90 z WTCC a BMW V12 LMR, které zvítězilo v Le Mans v
  roce 1999. Expozici doplní závodní vůz BMW M LMDh, který bude mít
  premiéru příští rok.</p>
<p>Kromě poskytnutí historických vozů BMW M pro centrální expozici
  přiveze BMW Group Classic na goodwoodský závod do vrchu další čtyři
  slavné závodní vozy. Pedro Piquet (BR), syn trojnásobného mistra světa
  F1 Nelsona Piqueta, bude řídit první přeplňovaný vůz mistrovství světa
  F1 na světě – Brabham BMW BT52 z roku 1983.</p>
<p>Steve Soper (GB) bude ve čtvrtek zdolávat kopec s vozem BMW V12 LMR.
  Po něm se v pátek, v sobotu a v neděli za volant posadí Markus Flasch
  (generální ředitel BMW M GmbH v letech 2018–2021).</p>
<p>Jeho výsost Leopold princ Bavorský (D) bude řídit žraločí BMW 635CSi
  a Bruno Spengler (CAN) pojede se svým slavným BMW Z4 GTR v livreji
  Michela Vaillanta ze závodu 24h Spa-Francorchamps 2015.</p>
<p>Pro mnohé bude hlavním prvkem oslav během prodlouženého víkendu
  expozice BMW M umístěná podél trati. Stánek korunovaný originálním BMW
  M1 bude hostit ikonické modely ze slavné minulosti BMW M, od
  legendárního BMW M3 E30 po uctívané BMW M3 CSL E46. Ty zaujmou své
  místo vedle vzrušující řady moderních velikánů BMW M, od ultimativního
  BMW M5 CS s výkonem 635 koní, přes závodní BMW M4 GT3 až po exkluzivní
  nové BMW M850i Cabrio a inovativní elektrické BMW i4 M50. Návštěvníci
  budou moci nahlédnout do budoucnosti BMW M v podobě BMW Concept XM,
  které je vizí nekompromisního vysokovýkonného a extravagantního luxusu.</p>
<p>Prostranství „Stable Yard“ se bude věnovat nejnovější řadě čistě
  elektrických a elektrifikovaných modelů BMW. Bude možné spatřit
  ohromující koncept BMW i Vision Circular, který ilustruje odhodlání
  společnosti stát se nejudržitelnější automobilkou. BMW i Vision
  Circular, navržené pro oběhové hospodářství a s cílem dosáhnout 100%
  využití recyklovaných a recyklovatelných materiálů, nabízí pohled na
  kompaktní a zároveň luxusní čistě elektrický vůz pro rok 2040 se
  zaměřením na udržitelnost.</p>
<p>Stejně tak je zaměření BMW na udržitelnost patrné z nového BMW i7,
  které bude po své nedávné premiéře taktéž vystaveno v sekci „Stable
  Yard“. Nejnovější verze vrcholného sedanu značky díky nové úrovni
  elektrifikace a digitalizace nově definuje luxusní segment. Jeho
  nejmodernější čistě elektrický pohon doplňuje kombinace luxusního
  designu interiéru s multisenzorickým systémem BMW iDrive a unikátním
  31,3palcovým 8K displejem BMW Theatre. Tyto prvky se objeví také v
  novém plug-in hybridním modelu BMW M760e s výkonem 571 k.</p>
<p>Nedávno odhalené BMW iX1 bude mít na Festivalu rychlosti v Goodwoodu
  britskou premiéru. Třetí generace BMW X1 se vyznačuje ostřejším
  designem, komplexně pojatou udržitelností a špičkovými digitálními
  inovacemi. BMW iX1 xDrive30, které je poprvé k dispozici s čistě
  elektrickým pohonem, nabídne dojezd na elektřinu v rozmezí 413–438 km
  (WLTP, předběžné údaje).</p>
<p>K těmto modelům se připojí také technologická vlajková loď BMW – nové
  BMW iX M60. Toto čistě elektrické Sports Activity Vehicle kombinuje
  radost z jízdy bez emisí a sportovní agilitu s komfortem luxusního
  salónku. BMW iX M60, poháněné dvěma elektromotory BMW M eDrive, které
  zajišťují inteligentní pohon všech kol BMW xDrive, dokáže zrychlit z 0
  na 100 km/h za suverénních 3,8 s, a přesto dosáhnout dojezdu až 561 km
  (WLTP) na jedno nabití.</p>
<p>Veřejnost se bude moci o strhujícím výkonu BMW iX M60 přesvědčit na
  vlastní kůži během pátečních „čistě elektrických“ testovacích jízd.
  K dispozici budou také modely BMW i4, vůbec první plně elektrické Gran
  Coupé značky a praktické BMW iX3.</p>
<p>Frank van Meel, generální ředitel BMW M, řekl: „Není lepšího místa
  pro oslavu našeho 50. výročí než mezi našimi fanoušky na letošním
  Festivalu rychlosti v Goodwoodu v obklopení ikonickými vozy, které
  upevnily naši pozici v historii motorsportu. Na této světoznámé akci
  se však budeme věnovat i budoucnosti, představíme výběr vzrušujících
  nových modelů z naší inovativní elektrifikované řady a globální
  premiéru bude mít netrpělivě očekávané první BMW M3 Touring.“</p>
<p>Festival rychlosti v Goodwoodu se koná čtyři dny od 23. do 26. června 2022.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Touring:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,3
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 235 g/km (předběžné hodnoty).</p>
<p>
  <strong>BMW M4 CSL:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,8
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 227–222 g/km.</p>
<p>
  <strong>BMW iX1:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny:
  18,4–17,3 kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 413–438 km.</p>
<p>
  <strong>BMW i7:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny: 19,6–18,4
  kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 590–625 km.</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,5–21,9
  kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 561 km.</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–18,0
  kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 416–521 km.</p>
<p>
  <strong>BMW i4 eDrive40:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny:
  19,1–16,1 kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 493–590 km.</p>
<p>
  <strong>BMW iX3:</strong> kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,9–18,5
  kWh/100 km; emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km; dojezd: 453–461 km.</p>
<p>Všechny hodnoty jsou určené na základě cyklu WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,BMW i,M4,G26,G08,iX3,i4,i20,G80,i7,i4 M50,U11,iX1,G70,iX M60,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 07 Jun 2022 01:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 06 Jun 2022 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/07becfdd-c25b-46f4-9d9c-f798e0df7e25/500_P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/07becfdd-c25b-46f4-9d9c-f798e0df7e25/500_P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/07becfdd-c25b-46f4-9d9c-f798e0df7e25/P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90466433_highRes_celebrating-50-years.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>50 Jahre BMW M: Speciální edice BMW M3 a BMW M4 oslavující výročí společnosti.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/50-jahre-bmw-m-specialni-edice-bmw-m3-a-bmw-m4-oslavujici-vyroci-spolecnosti/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/50-jahre-bmw-m-specialni-edice-bmw-m3-a-bmw-m4-oslavujici-vyroci-spolecnosti/</guid><pp:caseid>798329</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Limitovaná edice, unikátní designové prvky, pro daný trh specifická výbava: jako oslavu vstupu do šestého desetiletí své existence nabízí BMW M GmbH nadšencům písmene M po celém světě exkluzivní kolekci raritních automobilů, postavených na základě svých vysokovýkonných sportovních vozů prémiového segmentu střední třídy.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> BMW M GmbH v rámci velkolepých akcí, při
  nichž se představují různé nové modely, a společně se svou
  celosvětovou komunitou slaví v těchto týdnech a měsících prvních pět
  desetiletí své existence. Dne 24. května 1972 byla podepsána smlouva
  o založení společnosti BMW Motorsport GmbH. O 50 let později – na den
  přesně – představuje společnost, nyní známá jako BMW M GmbH, v rámci
  aktuálního výročí exkluzivní kolekci edičních modelů.</p>
<p>Edicí nazvanou BMW M 50 Jahre pro modely BMW M3 Sedan (kombinovaná
  spotřeba paliva: 10,2–9,8 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>:
  231–223 g/km, podle WLTP) a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotřeba paliva:
  10,1–9,8 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 230–223 g/km,
  podle WLTP) mohou fanoušci písmene M po celém světě vyjádřit svou
  vášeň pro závodění a tradici. Díky omezenému počtu vyrobených kusů,
  exkluzivním designovým prvkům a individuálně volitelným prvkům výbavy
  se každý automobil této edice může stát unikátním vozem, odrážejícím
  osobní styl svého majitele.</p>
<p>Edice BMW M 50 Jahre vychází z aktuální generace nejúspěšnější
  modelové řady v historii BMW M GmbH. Modelová označení BMW M3 a BMW M4
  platí za celosvětové synonymum pro vysoký výkon v prémiovém segmentu
  střední třídy. Výroční modely pohání vysokootáčkový řadový šestiválec
  o výkonu až 375 kW/510 k s technologií M TwinPower Turbo. V závislosti
  na modelové variantě je jeho výkon přenášen na zadní kola
  prostřednictvím 6stupňové manuální převodovky nebo 8stupňové
  převodovky M Steptronic s technologií Drivelogic, případně je plně
  variabilně rozdělován na všechna čtyři kola pomocí inteligentního
  pohonu všech kol M xDrive.</p>
<p>Exkluzivní charakter výročních modelů je výsledkem specifické
  konfigurace pro daný trh s jedinečnými designovými prvky a přísně
  omezeným počtem kusů pro obě varianty. Díky tomu vznikly fascinující
  raritní automobily pro nejdůležitější světové trhy. Do nabídky barev
  karoserie těchto automobilů se znovu vracejí barvy, které tvořily
  historii BMW M GmbH. Ty doplňují M kovaná kola z lehké slitiny v
  podobně exkluzivním barevném provedení a osobité detaily v interiéru.</p>
<p>BMW M GmbH nabízí v Evropě a na dalších vybraných trzích exkluzivní
  edici BMW M4 Coupé u příležitosti svého výročí. Edice BMW M 50 Jahre
  ve dvoudveřovém provedení je připravena v černé barvě Carbon Black,
  modré Macao Blue, šedé Brands Hatch Grey, červené Imola Red a modré
  San Marino Blue. Jejich výrazný vzhled umocňují 19palcová M kovaná
  kola na přední nápravě a 20palcová kola na zadní nápravě, která jsou
  vůbec poprvé nabízena v matně šedé barvě Orbit Grey nebo matně
  bronzové Gold Bronze.</p>
<p>Pro čínský trh navíc vznikne podobně omezený počet kusů BMW M4 Coupé,
  které bude nabízeno v oranžové barvě Fire Orange a šedé Stratus Grey.
  Tento výběr barev souvisí s tím, že výročí společnosti BMW M GmbH se v
  Číně slaví v roce tygra. Ve spojení s oranžovou barvou Fire Orange
  jsou M kovaná kola těchto automobilů lakována matně šedou barvou Orbit
  Grey a automobily v šedém provedení Stratus Grey mají kola lakovaná
  matně bronzovou barvou Gold Bronze.</p>
<p>V interiéru všech výročních automobilů postavených na základech BMW
  M4 Coupé se objevují prahové lišty s nápisem „Edition 50 Jahre BMW M“,
  kovová plaketa na středové konzole s nápisem „M4 Edition 50 Jahre BMW
  M“ a na opěrkách hlavy standardně dodávaných M sportovních sedadel
  nebo volitelných M karbonových skořepinových sedadel loga odkazující
  na toto výročí.</p>
<p>Edice postavená na základech modelu BMW M3 Sedan byla navržena
  výhradně pro USA a Kanadu. Pro 500 plánovaných kusů čtyřdveřového
  vysokovýkonného sportovního vozu je na výběr z pěti barev karoserie,
  přičemž každý z nich odkazuje na jednu z pěti předchozích generací: od
  červené Vermilion Red přes fialovou Techno Violet, modrou Interlagos
  Blue a oranžovou Fire Orange až po šedou Limerock Grey. Všechny barvy
  karoserie jsou kombinovány s M kovanými koly v matné barvě Orbit Grey
  a vybranými doplňky BMW M Performance. Mezi komponenty, které jsou
  designově i technologicky inspirovány závodními vozy a jsou součástí
  výbavy výročních edicí, patří také karbonový nástavec předního
  nárazníku BMW M Performance, karbonový zadní spoiler BMW M Performance
  a karbon-titanové koncovky výfuku BMW M Performance.</p>
<p>Interiér charakterizuje nápis „Edition 50 Jahre BMW M“ na prahových
  lištách a M trikolora na opěrkách hlavy předních a zadních sedadel.
  Exkluzivní vzor švů navíc zdobí jak standardní M sportovní sedadla,
  tak na přání dodávaná M karbonová skořepinová sedadla. Kovová plaketa
  na krytu držáku nápojů na středové konzole nese nápis „M3 Edition 50
  Jahre BMW M“ a označení „1/500“.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–9,8 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 231–223 g/km, podle WLTP.</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong></p>
<p>kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,8 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 230–223 g/km, podle WLTP.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 24 May 2022 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 23 May 2022 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/48cd66d1-96fa-4e67-bc46-3580e179772f/500_P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/48cd66d1-96fa-4e67-bc46-3580e179772f/500_P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/48cd66d1-96fa-4e67-bc46-3580e179772f/P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90463301_highRes_the-bmw-m4-50-jahre-.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH vstupuje do jubilejního roku novým prodejním rekordem.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m-gmbh-vstupuje-do-jubilejniho-roku-novym-prodejnim-rekordem/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m-gmbh-vstupuje-do-jubilejniho-roku-novym-prodejnim-rekordem/</guid><pp:caseid>798318</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Růst prodejů pokračoval i v roce 2021 – BMW M GmbH bylo již třetím rokem po sobě lídrem světového trhu segmentu výkonných a vysokovýkonných vozů. Ve svém jubilejním 50. roce se soustředí na uvedení nejnovějších produktů, lákavé speciální edice a další etapu elektrifikační ofenzivy.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> BMW M GmbH zakončilo finanční rok jako
  světový lídr v segmentu výkonných a vysokovýkonných vozů již potřetí
  za sebou. V roce 2021 tato divize opět zaznamenala rekordní prodeje. V
  loňském roce bylo zákazníkům po celém světě dodáno celkem 163 542 vozů
  BMW M, což je o 13 % více než v roce 2020.  </p>
<p>Tento růst byl rovnoměrně rozdělen mezi vysokovýkonné sportovní
  modely a výkonné vozy BMW M GmbH, přičemž obě kategorie produktů
  posunuly své prodeje na novou úroveň. „Tento úspěch je skvělým
  začátkem našeho jubilejního roku,“ říká Franciscus van Meel, generální
  ředitel BMW M GmbH. „Společnost M má v době, kdy slaví své
  50. narozeniny, silnější pozici než kdykoliv předtím.“</p>
<p>
  <strong>Nové modely BMW M3 a BMW M4 zaznamenaly okamžitý úspěch.</strong>
  <br />Největší meziroční nárůst mezi vysokovýkonnými vozy zaznamenaly
  nové modely BMW M3 a BMW M4, které byly představeny na jaře 2021. Nové
  BMW M3 Sedan je vozem nekompromisně zaměřeným na emocionální dynamiku
  a současně ohromuje nebývalou rozmanitostí své modelové řady
  (kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–10,0 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 231–227 g/km WLTP). Nové BMW M4 Coupé (kombinovaná
  spotřeba paliva: 10,1–9,9 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>:
  230–226 g/km WLTP) a BMW M4 Cabrio (kombinovaná spotřeba paliva: 10,2
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 233–231 g/km WLTP)
  odstartovala velmi úspěšně. Nejnovější generace modelu je první, která
  zákazníkům nabízí dvě úrovně výkonu s maximem až 375 kW (510 k),
  systém pohonu všech kol M xDrive a možnost volby šestistupňové
  manuální nebo osmistupňové automatické převodovky M Steptronic.</p>
<p>„Ohlasy na novou generaci BMW M3 a BMW M4 jsou prostě ohromující,“
  říká Timo Resch, viceprezident pro zákazníky, značku a prodej BMW M
  GmbH. „Lze proto očekávat, že poptávka po těchto ikonických
  sportovních vozech bude i v roce 2022 nadále stoupat.“</p>
<p>K současnému nárůstu prodejů vysokovýkonných vozů BMW M GmbH významně
  přispěly také modely BMW X5 M Competition (kombinovaná spotřeba
  paliva: 13,6–13,3 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 308–303
  g/km WLTP) a BMW X6 M Competition (kombinovaná spotřeba paliva:
  13,4–13,1 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 305–299 g/km
  WLTP). Po úspěšném uvedení nejnovější generace modelů v loňském roce
  se charismatickým vysokovýkonným sportovním vozům ze segmentů Sports
  Activity Vehicle a Sports Activity Coupé poháněným motorem V8 o výkonu
  460 kW (625 k) podařilo v roce 2021 opět zvýšit jejich prodejní čísla.</p>
<p>
  <strong>Atraktivní a žádoucí: Modely BMW M v BMW řady
  4.<br /></strong>Dynamická dokonalost, agilita a přesnost jsou
  vlastnosti, kterými jsou M modely proslulé, a současně na stejném
  základě umožnily vzniknout modelům Performance, jež v uplynulém roce
  nadchly a potěšily širokou škálu zákazníků. Zásluhu na nejnovějším
  nárůstu prodejů mají zejména M modely vycházející z nového BMW řady 4.
  Obzvláště oblíbené byly verze Coupé nového BMW řady 4, jejichž nabídku
  tvoří BMW M440i Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 8,1–7,4 l/100 km;
  kombinované emise CO<sub>2</sub>: 184–167 g/km WLTP) a BMW M440i
  xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 8,2–7,5 l/100 km;
  kombinované emise CO<sub>2</sub>: 186–170 g/km WLTP). Jsou poháněny
  zážehovým řadovým 6válcem o výkonu 275 kW (374 k). Doplňuje je BMW
  M440d xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 6,3–5,7 l/100 km;
  kombinované emise CO<sub>2</sub>: 165–150 g/km WLTP), jehož vznětový
  řadový 6válec má výkon 250 kW (340 k).</p>
<p>Nejnovější M modely BMW X, řadící se do skupiny vozů Performance,
  také potvrdily svoji atraktivitu. BMW X3 M40i je poháněno zážehovým
  řadovým 6válcem o výkonu 265 kW (360 k) (kombinovaná spotřeba paliva:
  9,5–8,8 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 216–199 g/km
  WLTP). V nabídce mu dělá společnost BMW X7 M50i (kombinovaná spotřeba
  paliva: 12,8–12,3 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 292–280
  g/km WLTP) se zážehovým motorem V8 o výkonu 390 kW (530 k).</p>
<p>
  <strong>Těšíme se na jubilejní rok plný zajímavých události a novinek.</strong>
  <br />V tomto jubilejním 50. roce své existence bude divize BMW M GmbH
  pokračovat ve své produktové ofenzivě a uvede na trh nové výkonné
  a vysokovýkonné modely. Mezi hlavní novinky patří nové BMW M240i
  xDrive Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 8,8–8,1 l/100 km;
  kombinované emise CO<sub>2</sub>: 200–185 g/km WLTP), které později v
  tomto roce doplní první BMW M3 Touring a exkluzivní speciální edice
  vycházející z nového BMW M4 Coupé.</p>
<p>Dceřiná společnost BMW Group, která byla založena v květnu 1972 jako
  BMW Motorsport GmbH a má status nezávislého výrobce automobilů, navíc
  projde transformací směrem k elektromobilitě. Po BMW i4 M50
  (kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–18,0 kWh/100 km WLTP;
  kombinované emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km) přijde na trh v první
  polovině roku 2022 čistě elektrické BMW iX M60 (předpokládaná
  kombinovaná spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km WLTP; kombinované
  emise CO<sub>2</sub>: 0 g/km).</p>
<p>
  <strong>Nejvýkonnější model BMW M, který kdy vznikl, ukazuje cestu
    k budoucnosti značky.</strong>
  <br />Jubilejní rok završí příchod modelu BMW XM na trh. Je to
  nejvýkonnější vůz s označením BMW M, který se kdy začal sériově
  vyrábět, a zároveň první vysokovýkonný model s plug-in hybridním
  pohonem. Nově vyvinutá technologie M Hybrid kombinuje zážehový motor
  V8 a mimořádně výkonný elektromotor s maximálním výkonem 550 kW (750
  k) a maximálním točivým momentem 1000 Nm. Design BMW XM je
  nezaměnitelný a vyznačuje se extrovertní přitažlivostí, kterou se
  tento model jednoznačně prosazuje v luxusním segmentu.</p>
<p>„Náš první samostatný model od dob legendárního BMW M1 představuje
  kompletní přehodnocení segmentu vysokovýkonných vozů,“ říká van Meel.
  „BMW XM kombinuje expresivní design a progresivní luxus interiéru
  s nenapodobitelnými zážitky z jízdy, nabízí působivý výkon a možnost
  téměř neslyšné jízdy v čistě elektrickém režimu. Zaujme tak svojí
  vyvážeností a sebevědomím, jimiž ukazuje cestu k budoucnosti naší značky.“</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Competition </strong>
  <strong>Sedan</strong>
  <strong> </strong>Kombinovaná spotřeba paliva:  9,8–9,6 l/100 km podle
  WLTP; Kombinované emise CO2: 224–219 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M3 </strong>
  <strong>Sedan</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–10,0 l/100
  km; Kombinované emise CO2: 231–227 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé</strong>
  <strong> </strong>Kombinovaná spotřeba paliva:  9,8–9,6 l/100 km podle
  WLTP; CO<sub>2</sub> emissions combined:  224–219 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,9
  l/100 km; Kombinované emise CO2: 230–226 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Cabrio</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: 10,2 l/100
  km; Kombinované emise CO2: 233–231 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440i Coupé</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: 8,1–7,4
  l/100 km; Kombinované emise CO2: 184–167 g/km podle WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW M440i xDrive Coupé</strong> Kombinovaná spotřeba paliva:
  8,2–7,5 l/100 km; Kombinované emise CO2: 186–170 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M440d xDrive Coupé</strong> Kombinovaná spotřeba paliva:
  6,3–5,7 l/100 km; Kombinované emise CO2: 165–150 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X3 M40i</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: 9,5–8,8
  l/100 km; CO<sub>2 </sub>emissions combined: 216–199 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW X5 M Competition</strong> Kombinovaná spotřeba paliva:
  13,6–13,3 l/100 km; Kombinované emise CO2: 308–303 g/km podle WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X6 M Competition</strong> Kombinovaná spotřeba paliva:
  13,4–13,1 l/100 km; Kombinované emise CO2: 305–299 g/km podle WLTP </p>
<p>
  <strong>BMW X7 M50i</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: : 12,8–12,3
  l/100 km; Kombinované emise CO2: 292–280 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW M240i xDrive Coupé</strong> Kombinovaná spotřeba paliva: :
  8,8–8,1 l/100 km; Kombinované emise CO2: 200–185 g/km podle WLTP</p>
<p>
  <strong>BMW i4 M50</strong> Kombinovaná spotřeba elektřiny: 22,5–18,0
  kWh/100 km podle WLTP; Kombinované emise CO2: 0 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW iX M60</strong> Předpokládaná kombinovaná
  spotřeba elektřiny: 24,7–21,7 kWh/100 km podle WLTP; Kombinované emise
  CO2: 0 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,X3,M3,Sales &amp; Finance,BMW i,M4,X6 M,4 Series,X5 M,G01,G07,X7,G26,iX,F97,X3 M,F95,F96,i20,G80,i4 M50,M240,Product,BMW,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 13 Jan 2022 08:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 13 Jan 2022 07:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1218a0a3-73a6-4132-a137-2abac99fcd56/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1218a0a3-73a6-4132-a137-2abac99fcd56/500_P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1218a0a3-73a6-4132-a137-2abac99fcd56/P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90448961_highRes_bmw-m-gmbh-enters-it.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Další forma vysokého výkonu: Pohon M xDrive debutuje v modelech BMW M3 a BMW M4.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/dalsi-forma-vysokeho-vykonu-pohon-m-xdrive-debutuje-v-modelech-bmw-m3-a-bmw-m4/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/dalsi-forma-vysokeho-vykonu-pohon-m-xdrive-debutuje-v-modelech-bmw-m3-a-bmw-m4/</guid><pp:caseid>798212</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Na míru konfigurovaný M pohon všech kol pro nové BMW M3 Competition Sedan a BMW M4 Competition Coupé posunuje dynamiku, agilitu a preciznost na další úroveň. Uvedení na trh dalších modelových variant proběhne v červenci 2021.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> Více výkonu, větší počet hnaných kol, větší
  dávka nenapodobitelného M pocitu. Jen několik měsíců poté, co se
  začalo prodávat nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé, rozšiřuje BMW M GmbH
  tuto modelovou řadu sportovních vozů prémiového segmentu střední třídy
  o další dvě varianty se systémem pohonu všech kol M xDrive. Přesné
  rozdělování výkonu umožňuje BMW M3 Competition Sedan M xDrive* a BMW
  M4 Competition Coupé M xDrive* nabídnout nejvyšší možnou jízdní dynamiku. </p>
<p>Hnací sílu šestiválcového motoru o výkonu 375 kW/510 k, který pohání
  nové modely, přenáší osmistupňová automatická převodovka M Steptronic
  s funkcí Drivelogic. M specifický pohon všech kol ji dále podle
  potřeby rozděluje mezi přední a zadní nápravu s cílem za všech
  okolností zlepšit agilitu, směrovou stabilitu, trakci a okruhově
  orientovanou jízdní dynamiku vozu. Řidič tak může zažít opojnou
  interpretaci typické M jízdní dynamiky, která se kromě jiného projeví
  ještě rychlejší akcelerací. Prodej BMW M3 Competition Sedan s pohonem
  M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s pohonem M xDrive bude zahájen
  v červenci 2021.</p>
<p>
  <strong>Pohon M xDrive a Aktivní M diferenciál pro vynikající jízdní
  dynamiku.<br /></strong>Pohon M xDrive se speciálně naladěným přenosem
  výkonu je k dispozici již v mnoha vysokovýkonných modelech společnosti
  M GmbH, v případě modelů BMW M3/M4 je alternativou ke klasickému
  pohonu zadních kol, která při jízdě zaručeně dokáže vyvolat nadšení.
  Pohon všech kol spolupracuje se zadním Aktivním M diferenciálem, který
  je aktivním prvkem cíleně měnícím rozdělení točivého momentu mezi
  zadní kola. Systém je navržen tak, aby dokázal přenést hnací sílu na
  vozovku bez její ztráty v podobě prokluzu zejména při vyloženě
  dynamické jízdě nebo pokud se některé z kol potýká s menší
  přilnavostí. Systém pohonu M xDrive a Aktivní M diferenciál,
  integrované do jednoho celku s M protiprokluzovým systémem, jsou
  s ostatními systémy vozu propojeny stabilizačním systémem DSC (Dynamic
  Stability Control) s cílem zajistit precizně vyváženou spolupráci
  všech systémů v konkrétní jízdní situaci. Jednoznačným cílem systému
  je nabídnout mimořádně dynamický jízdní zážitek, který kombinuje dobře
  známý M pocit z jízdy s výrazně lepší trakcí a směrovou stabilitou. </p>
<p>Systém M xDrive zcela plynule a variabilně rozděluje točivý moment
  mezi přední a zadní kola pomocí elektronicky řízené vícelamelové
  spojky umístěné v rozvodovce. Mazání vícelamelové spojky bylo navrženo
  tak, aby mechanismus rozdělování hnací síly fungoval účinně i při
  mimořádně dynamické jízdě. Hnací sílu k přednímu a zadnímu
  diferenciálu přivádějí speciálně pro BMW M3 Competition Sedan M xDrive
  a BMW M4 Competition Coupé M xDrive vyvinuté spojovací hřídele.
  Poloosy přenášející sílu motoru z diferenciálů na kola jsou taktéž
  navržené přímo na míru těmto vysokovýkonným sportovním modelům. Systém
  pohonu všech kol klasickým M způsobem upřednostňuje kola zadní
  nápravy. Za normálních okolností je hnací síla směrována na zadní
  nápravy, přičemž přední se do hry vloží pouze v případě, že zadní kola
  již nejsou schopna přenášet výkon na vozovku. </p>
<p>Rozvodovka je vybavena na míru naprogramovanou řídicí jednotkou a
  integrovaným systémem kontroly trakce. Může tak výjimečně rychle
  vyrovnávat rozdíly v rychlosti otáčení mezi předními a zadními koly,
  aniž by bylo nutné aktivovat systém DSC. Výsledkem je dále vylepšená
  dynamika pohonu všech kol, jehož hlavním účinkem je další posílení
  neochvějného pocitu z jízdy, kterým jsou M modely ve vysoce
  dynamických jízdních situacích, jako je průjezd zatáčkou v
  kontrolovaném přetáčivém smyku, proslulé.</p>
<p>Zlepšení trakce, řízení, agility a dynamiky, které přinesla kombinace
  pohonu M xDrive a Aktivního M diferenciálu, se také promítlo do
  působivé akcelerace. BMW M3 Competition Sedan s pohonem M xDrive a BMW
  M4 Competition Coupé s pohonem M xDrive potřebují ke zrychlení z klidu
  na 100 km/h pouhé 3,5 sekundy, což je o 0,4 sekundy méně než u jejich
  ekvivalentů s pohonem zadních kol.</p>
<p>Dynamický přenos výkonu na silnici probíhá v případě BMW M3
  Competition Sedan s pohonem M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s
  pohonem M xDrive prostřednictvím standardně dodávaných M kol z lehké
  slitiny s průměrem 19 palců vpředu a 20 palců vzadu. Kovaná kola v
  designu twin-spoke v černém provedení Jet Black používají pneumatiky
  o rozměru 275/35 R19 vpředu a 285/30 R20 vzadu. Na přání jsou k
  dispozici také speciálně navržené okruhové pneumatiky se stejným rozměrem.</p>
<p>
  <strong>Hlavní technické úpravy vylepšují výkonové charakteristiky.</strong>
  <br />Technologii pohonu všech kol nového BMW M3 Competition Sedan s
  pohonem M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s pohonem M xDrive
  doplňuje přepracovaná přední náprava s dvojicí oddělených spodních
  ramen a svislou pružicí vzpěrou, která se vyznačuje speciálně
  upravenou geometrií a přímo pro tento model navrženým převodem řízení.
  Tyto na míru navržené rozsáhlé úpravy systému pohonu všech kol
  zaručují, že jak stávající provedení s pohonem zadní nápravy, tak i
  jejich noví sourozenci s pohonem M xDrive vynikají svým
  charakteristickým, bez kompromisů v otázkách přesnosti navrženým
  M řízením. Modely s pohonem všech kol samozřejmě taktéž využívají
  speciálně upravený systém mazání, navržený pro extrémně dynamickou jízdu.</p>
<p>
  <strong>Tři režimy M xDrive umožňují řidiči na míru přizpůsobený M pocit.</strong>
  <br />M xDrive řidiči umožňuje přizpůsobit svoji charakteristiku
  jízdní situaci a individuálním preferencím jeho řidiče. Požadované
  nastavení lze vybrat přímo ve speciálním M menu pro nastavení
  jednotlivých systémů, k dispozici jsou tři různé režimy přenosu hnací
  síly. Ve výchozím nastavení poskytuje systém pohonu všech kol
  maximální trakci a precizní ovladatelnost při zachování výrazného
  upřednostňování pohonu zadní nápravy. V režimu 4WD Sport putuje
  k zadním kolům více točivého momentu, a to i v extrémně dynamických
  jízdních situacích, výsledkem je ještě větší agilita. Lineární nárůst
  bočního zrychlení, které je tak charakteristické pro M modely, nyní
  umožňuje provádět i v tomto nastavení řízené přetáčivé smyky. Řidiči
  mohou také systém DSC zcela vypnout a poté aktivovat režim 2WD, kdy se
  hnací síla přenáší pouze na zadní kola. Pokud je součástí výbavy
  volitelná M kontrola trakce, lze při vypnutém DSC upravit nastavení
  protiprokluzového systému v deseti stupních stejným způsobem jako u
  modelů s pohonem zadních kol. Tato forma přenosu síly bez jakéhokoliv
  zásahu regulačních systémů podvozku umožňuje zkušeným řidičům dopřávat
  si mimořádně ryzího zážitku z jízdy. Mohou je také své jízdní
  schopnosti zlepšovat pomocí volitelné funkce M Drift Analyzer.</p>
<p>Řidiči si mohou preferovaný režim M xDrive nastavit a uložit společně
  s nastavením charakteristiky motoru, tlumičů, řízení, brzdového
  systému a dalších parametrů jako součást dvou individuálních
  konfigurací M1 a M2. Obě konfigurace lze poté kdykoliv okamžitě
  vyvolat stisknutím jednoho ze dvou M tlačítek na volantu.</p>
<p>
  <strong>Osobitý M pocit: šest modelů, každý s vlastním charakterem.</strong>
  <br />Rozšířením nabídky o dva modely s pohonem všech kol nyní BMW M
  GmbH nabízí bezkonkurenčně pestrou škálu vysokovýkonných automobilů
  střední střídy. BMW M3 Sedan* a BMW M4 Coupé* svou kombinací manuální
  převodovky a pohonu zadních kol nabízejí oproti konkurenci unikátní
  konfiguraci. Hnací síla BMW M3 Competition Sedan* a BMW M4 Competition
  Coupé* rovněž směřuje pouze na zadní kola, v tomto případě
  prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky M Steptronic s
  funkcí Drivelogic.</p>
<p>K tomuto kvartetu se nyní připojuje nově příchozí BMW M3 Competition
  Sedan s pohonem M xDrive a BMW M4 Competition Coupé s pohonem M
  xDrive. To znamená, že nejnovější generace těchto modelů již zahrnuje
  šest vozidel s odlišnými charaktery, z nichž každé přináší své vlastní
  pojetí vysoce výkonného sportovního automobilu nabízejícího neomezenou
  každodenní použitelnost. Zákazníci přitom již brzy dostanou další
  možnosti osobitého přístupu divize M: v letošním roce do této modelové
  řady přibyde ještě BMW M4 Cabrio.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–9,9
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 231–226 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,2–9,9
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 231–226 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 9,8–9,6 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 224–219 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 9,8–9,6 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 224–219 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan M xDrive: </strong>komb. spotřeba:
  10,1–10,0 l/100 km; komb. emise CO<sub>2</sub>: 231–228 g/km</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Competition Coupé M xDrive:</strong> komb. spotřeba:
  10,1–10,0 l/100 km; komb. emise CO<sub>2</sub>: 230–227 g/km</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,Coupé,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 19 Apr 2021 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Sun, 18 Apr 2021 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/fe9b14ce-834b-43b3-959e-53c0b880779e/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/fe9b14ce-834b-43b3-959e-53c0b880779e/500_P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/fe9b14ce-834b-43b3-959e-53c0b880779e/P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90416613_highRes_the-all-new-bmw-m3-c.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Sada fotografií nového BMW M3 Competition Sedan a nového BMW M4 Competition Coupé z českého prostředí.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/sada-fotografii-noveho-bmw-m3-competition-sedan-a-noveho-bmw-m4-competition-coupe-z-ceskeho-prostredi/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/sada-fotografii-noveho-bmw-m3-competition-sedan-a-noveho-bmw-m4-competition-coupe-z-ceskeho-prostredi/</guid><pp:caseid>798226</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[V příloze je k dispozici sada fotografií nového BMW M3 Competition Sedan a BMW M4 Competition Coupé z českého prostředí (04/2021).]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>V příloze je k dispozici sada fotografií nového BMW M3 Competition
  Sedan a BMW M4 Competition Coupé z českého prostředí (04/2021).</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.<br />
  <strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,M4,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 07 Apr 2021 12:03:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 07 Apr 2021 10:03:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/803d7a40-8678-43f2-b47a-05a2bae3cf9e/500_P90417767_highRes_set-of-local-picture.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/803d7a40-8678-43f2-b47a-05a2bae3cf9e/500_P90417767_highRes_set-of-local-picture.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/803d7a40-8678-43f2-b47a-05a2bae3cf9e/P90417767_highRes_set-of-local-picture.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90417767_highRes_set-of-local-picture.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Uvedení na český trh, verze a ceny.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe-uvedeni-na-cesky-trh-verze-a-ceny/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe-uvedeni-na-cesky-trh-verze-a-ceny/</guid><pp:caseid>798249</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Dlouho očekávané novinky v segmentu vysokovýkonných prémiových vozů střední třídy – BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé – vstoupily v polovině března 2021 na český trh. Ceny začínají na 2 233 400 Kč.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Praha.</strong> Dlouho očekávané novinky v segmentu
  vysokovýkonných prémiových vozů střední třídy – BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé – vstoupily v polovině března 2021 na český trh. Při uvedení do
  prodeje jsou oba tyto modely připraveny ve dvou variantách: puristické
  s výkonem 353 kW/480 k, kombinující pohon zadních kol a šestistupňovou
  manuální převodovku, a Competition s pohonem zadních kol, motorem
  posíleným na 375 kW/510 k a 8stupňovou převodovkou M Steptronic.
  Automobily jsou k dispozici u BMW Autorizovaných Dealerů.</p>
<p>
  <strong>Ceny modelů BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé na českém trhu:</strong></p>
<p>BMW M3 Sedan                       353 kW/480
  k         MT      2 233 400 Kč</p>
<p>BMW M3 Competition Sedan   375 kW/510 k         AT       2 340 000 Kč</p>
<p>BMW M4 Coupé                       353 kW/480 k        
  MT      2 273 700 Kč</p>
<p>BMW M4 Competition Coupé  375 kW/510 k         AT       2 380 300 Kč</p>
<p>V polovině roku 2021 nabídku těchto BMW M3 Competition Sedan a BMW M4
  Competition Coupé doplní také varianty s pohonem BMW M xDrive. </p>
<p> </p>
<p>
  <strong>V příloze je k dispozici video představující nové M modely
    s českým komentářem.</strong></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br />
  <strong>BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.<br />
  <strong>BMW M4 Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br />
  <strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,M4,Pricing,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Tue, 23 Mar 2021 08:30:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 23 Mar 2021 07:30:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/d8c3d288-6d36-4322-a660-9107470208b6/500_P90414964_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/d8c3d288-6d36-4322-a660-9107470208b6/500_P90414964_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/d8c3d288-6d36-4322-a660-9107470208b6/P90414964_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90414964_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Competition Sedan a nové BMW M4 Competition Coupé - Dodatečné fotografie a videa.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-competition-sedan-a-nove-bmw-m4-competition-coupe---dodatecne-fotografie-a-videa/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-competition-sedan-a-nove-bmw-m4-competition-coupe---dodatecne-fotografie-a-videa/</guid><pp:caseid>798258</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[V příloze jsou k dispozici fotografie a videa z mezinárodního představení nového BMW M3 Competition Sedan a nového BMW M4 Competition Coupé.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>V příloze jsou k dispozici fotografie a videa z mezinárodního
  představení nového BMW M3 Competition Sedan a nového BMW M4
  Competition Coupé.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>Nové BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 – 10,0 l/100 km (WLTP), 10,2 l/100 km (NEDC); kombinované
  emise CO2: 234 - 228 g/km (WLTP), 234 g/km (NEDC).</p>
<p>
  <strong>Nové BMW M4 Competition Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 – 9,9 l/100 km (WLTP), 10,2 l/100 km (NEDC); kombinované
  emise CO2: 233 - 227 g/km (WLTP), 234 g/km (NEDC).</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,M4,Coupé,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 10 Mar 2021 00:01:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 09 Mar 2021 23:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/1a0c2b7a-46f0-48b3-a3d9-af8a5203e136/500_P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/1a0c2b7a-46f0-48b3-a3d9-af8a5203e136/500_P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/1a0c2b7a-46f0-48b3-a3d9-af8a5203e136/P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90415091_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Šest generací BMW M3 – fotogalerie.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/sest-generaci-bmw-m3---fotogalerie/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/sest-generaci-bmw-m3---fotogalerie/</guid><pp:caseid>798202</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Před příchodem nové generace modelů BMW M3 Competition a BMW M4 Coupé Competition jsme tyto modely postavili vedle jejich pěti předchozích generací.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> Při příležitosti příchodu nových modelů BMW
  M3 Competition a BMW M4 Coupé Competition jsme k sobě postavili pět
  předchozích generací, které reprezentují více než 35 let od vzniku
  tohoto fascinujícího sportovního vozu.</p>
<p>Několik měsíců velkého očekávání po zveřejnění prvních zpráv v
  médiích týkajících se nejrychlejšího modelu řady 3 se svět konečně
  dočkal na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 1985. BMW M3
  (E30) se stalo skutečným vozem snů několika dalších generací nadšenců
  vysokovýkonných automobilů. V posledních 35 letech je to také
  referenční a nezpochybnitelný lídr v segmentu sportovních vozů své kategorie.</p>
<p>Pro inženýry divize BMW M – v té době známé jako BMW Motorsport –
  nebylo snadné vytvořit model, který se měl v budoucnu stát ikonou své
  značky: jeho vývoj musel být přizpůsoben velmi krátkému termínu a
  navíc měl nést na svých bedrech odpovědnost a sloužit jako základ pro
  homologaci závodních variant skupiny A. BMW M3 Group A se brzy stalo
  nejúspěšnějším cestovním závodním vozem a nakonec vzniklo v ne méně
  než 17 970 kusech. Výjimečné číslo vzhledem k tomu, že cílem, v
  souladu s předpisy FIA, bylo vyrobit 5000 vozů.</p>
<p>Tak se zrodil hrdina, který ztělesňuje a přenáší hodnoty BMW M během
  35leté historie ságy M3 do pěti dalších generací, jejíž poslední
  zástupce, M3/M4 Competition, zanedlouho vstoupí na trh, kde si hodlá
  udržet svoji vedoucí pozici ve skupině vysokovýkonných vozů střední třídy.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,Heritage,M4,Corporate Heritage,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Thu, 04 Mar 2021 10:41:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Thu, 04 Mar 2021 09:41:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/f8eca42e-e39b-4212-8e52-3546e796a69b/500_P90414268_highRes_bmw-m3-generations.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/f8eca42e-e39b-4212-8e52-3546e796a69b/500_P90414268_highRes_bmw-m3-generations.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/f8eca42e-e39b-4212-8e52-3546e796a69b/P90414268_highRes_bmw-m3-generations.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90414268_highRes_bmw-m3-generations.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Technické údaje BMW M3 Sedan a BMW M3 Competition Sedan, platné od 03/2021.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/technicke-udaje-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-platne-od-032021/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/technicke-udaje-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-platne-od-032021/</guid><pp:caseid>798215</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Technické údaje BMW M3 Sedan a BMW M3 Competition Sedan, platné od 03/2021.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Technické údaje BMW M3 Sedan a BMW M3 Competition Sedan, platné od 03/2021.</p><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[M3,Technical Data,Fact &amp; Figures,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 17 Feb 2021 16:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Wed, 17 Feb 2021 15:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/fad2a2d0-efe5-4051-90e2-05a219847709/500_1920_com-templates-1980x1080-230131-af6.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/fad2a2d0-efe5-4051-90e2-05a219847709/500_1920_com-templates-1980x1080-230131-af6.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/fad2a2d0-efe5-4051-90e2-05a219847709/1920_com-templates-1980x1080-230131-af6.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[1920_com-templates-1980x1080-230131-af6]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>BMW M GmbH je i v roce 2020 nadále na cestě udržitelného růstu: celosvětově dodáno 144 218 vozidel.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m-gmbh-je-i-v-roce-2020-nadale-na-ceste-udrzitelneho-rustu-celosvetove-dodano-144-218-vozidel/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/bmw-m-gmbh-je-i-v-roce-2020-nadale-na-ceste-udrzitelneho-rustu-celosvetove-dodano-144-218-vozidel/</guid><pp:caseid>798268</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Dalším novým prodejním rekordem pokračovalo BMW M GmbH v růstu i ve fiskálním roce 2020. I přes dopady koronavirové pandemie na prodeje se podařilo zvýšit počet dodaných automobilů BMW M o 6 procent na celkových 144 218 kusů.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> Dalším novým prodejním rekordem pokračovalo
  BMW M GmbH v růstu i ve fiskálním roce 2020. I přes dopady
  koronavirové pandemie na prodeje se podařilo zvýšit počet dodaných
  automobilů BMW M o 6 procent na celkových 144 218 kusů. Díky tomuto
  výsledku dceřiná společnost BMW Group se statusem nezávislého výrobce
  významně posílila v rámci konkurence své vedoucí postavení na trhu,
  které poprvé získala v roce 2019. „Skutečnost, že jsme tento mimořádně
  náročný rok uzavřeli dalším prodejním rekordem, jednoznačně potvrzuje
  naši důslednou strategii růstu,“ říká Markus Flasch, předseda
  představenstva společnosti BMW M GmbH. „Můžeme být obzvláště hrdí na
  skutečnost, že jsme dokázali nejen obhájit naši dominanci na trhu
  jakožto nejúspěšnějšího výrobce výkonných a vysokovýkonných
  automobilů, ale také ji dokonce zvětšit.“</p>
<p>Další nárůst prodejů byl mimo jiné vyvolán úspěšným uvedením modelů
  BMW X5 M a BMW X6 M na trh. S pohonnými jednotkami V8 dosahujícími
  výkonu až 460 kW/625 k nabízejí tyto automobily BMW M segmentu Sports
  Activity Vehicle a Sports Activity Coupé obzvláště osobitý zážitek z
  vysokého výkonu. Pozitivní ohlasy sklidil rovněž speciální model BMW
  M2 CS, který se stal základem nového závodního automobilu od BMW
  Motorsport. Jen v sektoru vysokovýkonných modelů se povedlo oproti
  roku 2019 zvýšit počet celosvětově prodaných kusů o 4 procenta.</p>
<p>Navíc to byly hlavně výkonné deriváty nového BMW řady 3 a nového BMW
  řady 4, které tak rázně pomohly zvýšit prodeje BMW M GmbH. Díky
  výkonným zážehovým a vznětovým řadovým šestiválcům, specifickému
  naladění podvozku a jedinečným designovým prvkům zaručují také
  vrcholná provedení BMW řady 3 Sedan, BMW řady 3 Touring a BMW řady 4
  Coupé v prémiovém segmentu střední třídy charakteristický M zážitek
  kombinovaný s ničím neomezenou využitelností v každodenním provozu a
  na dlouhých cestách. </p>
<p>
  <strong>Rostoucí poptávka na všech důležitých trzích.</strong>
  <br />Technologie přenesená z automobilových závodů, dokonale sladěné
  prvky v oblastech systémů pohonu, podvozku, aerodynamiky, designu
  interiéru a provozu, jakož i výsledný autentický charakter automobilů
  BMW M vytvářejí fascinaci, která i v roce 2020 po celém světě
  uchvátila stále větší počet na výkon orientovaných zákazníků. Nových
  prodejních rekordů bylo dosaženo například v USA, nejdůležitějším trhu
  pro automobily BMW M, a také v Číně. V Rusku i v Koreji se tržby
  zvýšily o více než 60 procent a v Itálii o 47 procent. A také ve Velké
  Británii překročil počet dodaných vozidel naše očekávání. „Neustále
  rostoucí poptávku po automobilech BMW M jsme zaznamenali na všech
  důležitých trzích,“ vysvětluje Thomas Felbermair, vedoucí prodeje
  a marketingu BMW M GmbH. „Z tohoto důvodu a díky zapojení naší husté
  sítě prodejců jsme byli mimořádně úspěšní při zvládání výzev, které
  pandemie představuje.“ </p>
<p>
  <strong>Připraveno: BMW M5 CS, BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.</strong>
  <br />Při pohledu do budoucnosti se největší pozornost přesouvá na
  světovou premiéru BMW M5 CS, která se uskuteční v lednu 2021.
  Speciální provedení BMW M5 se v nabídce objeví vůbec poprvé –
  s mimořádným výkonem a s exkluzivními závodními vlastnostmi. Poté se
  hlavní pozornost zaměří na uvedení nového BMW M3 Sedan v březnu 2021 a
  nového BMW M4 Coupé. Dva vysokovýkonné automobily představují podstatu
  nezaměnitelného pocitu M. Ihned po světové premiéře vzbudila nová
  generace modelů po celém světě velký zájem. </p>
<p>V budoucnu budou přání komunity M naplněna mimořádnou rozmanitostí:
  Každá varianta s klasickým manuálním řazením bude doplněna modelem
  Competition s 8stupňovou převodovkou M Steptronic s funkcí Drivelogic.
  V létě 2021 navíc do portfolia pohonů pro BMW M3 a BMW M4 poprvé
  přibude systém pohonu všech kol M xDrive. A na léto bude představeno
  také BMW M4 Cabrio. Naproti tomu úplně první BMW M3 Touring stále
  prochází procesem sériového vývoje.</p>
<p>
  <strong>Náhled do budoucnosti: Pokračující růst, nový M pocit díky
    elektrifikaci a jedno výročí.</strong>
  <br />„Je pozoruhodné, že nového prodejního rekordu bylo možné
  dosáhnout ještě před uvedením našich nejdůležitějších modelů,“ říká
  Markus Flasch. „Nová generace BMW M3 a BMW M4 nám nabízí příslib
  dynamického růstu i v roce 2021.“ Flasch se kromě toho také těší na
  představení zcela nového podání osobitého M pocitu. Jeho základem bude
  elektrifikace. V průběhu roku 2021 totiž BMW M GmbH představí první
  elektricky poháněný výkonný automobil.</p>
<p>S tímto nastavením výrobního programu, s nímž byla v rámci modelové
  řady BMW M GmbH realizována strategie širokého výběru „Power of
  Choice“, a mimořádně atraktivní modelovou řadou směřuje BMW M GmbH
  plné optimismu směrem k nadcházejícímu výročnímu roku. Rok 2022 bude
  rokem, kdy BMW M GmbH slaví 50 let své existence. Markus Flasch již
  ohlásil „rok plný překvapení“: „Pokud zmíním klíčové slovní spojení –
  speciální edice – mělo by být jasné, na co se mohou naši zákazníci
  během jubilejního roku těšit.“</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW X5 M </strong></p>
<p>Kombinovaná spotřeba paliva: 13,1 – 12,6 l/100 km podle WLTP, 13,0 –
  12,8 l/100 km podle NEDC; kombinované emise CO2: 298 – 287
  g/km podle WLTP, 296 – 287 g/km podle NEDC,</p>
<p>
  <strong>BMW X6 M </strong></p>
<p>Kombinovaná spotřeba paliva: 13,4 – 13,1 l/100 km podle WLTP,
  13,1 l/100 km podle NEDC; kombinované emise CO2: 305 – 300 g/km podle
  WLTP, 301 g/km podle NEDC,</p>
<p>
  <strong>BMW M2 CS </strong></p>
<p>Kombinovaná spotřeba paliva: 10,1 – 9,2 l/100 km podle WLTP, 10,4 –
  9,4 l/100 km podle NEDC; kombinované emise CO2: 229 – 210 g/km podle
  WLTP, 238 – 214 g/km podle NEDC,</p>
<p>
  <strong>BMW M3 </strong>
  <strong>Sedan</strong></p>
<p>Kombinovaná spotřeba paliva: 10,6 – 10,3 l/100 km podle WLTP, 10,8
  l/100 km podle NEDC; kombinované emise CO2: 241 – 236 g/km podle WLTP,
  248 g/km podle NEDC,</p>
<p>
  <strong>BMW M4 Coupé </strong></p>
<p>Kombinovaná spotřeba paliva: 10,5 – 10,3 l/100 km podle WLTP, 10,8
  l/100 km podle NEDC; kombinované emise CO2: 240 –  235 g/km podle
  WLTP, 248 g/km podle NEDC.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Release,M3,Sales &amp; Finance,M4,X6 M,Coupé,Gran Coupé,X5 M,F82,M2,F87,M8,F93,F95,F96,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Mon, 18 Jan 2021 18:00:00 +0100</pubDate>
            <pp:lastModified>Mon, 18 Jan 2021 17:00:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/0bafd64d-efb3-43d5-9a3c-379fa259dcd1/500_P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/0bafd64d-efb3-43d5-9a3c-379fa259dcd1/500_P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/0bafd64d-efb3-43d5-9a3c-379fa259dcd1/P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90383712_highRes_the-all-new-bmw-x5-m.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Široká nabídka dílů M Performance Parts již od uvedení na trh nového BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/siroka-nabidka-dilu-m-performance-parts-jiz-od-uvedeni-na-trh-noveho-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/siroka-nabidka-dilu-m-performance-parts-jiz-od-uvedeni-na-trh-noveho-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe/</guid><pp:caseid>798240</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Mnoho možností pro další zdokonalení vysokovýkonných modelů.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
  <strong>Mnichov.</strong> S mnoha inovacemi v oblasti pohonu,
  brzdového systému a podvozků nové BMW M3 Sedan a nové BMW M4 Coupé
  (kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emise
  CO<sub>2</sub>: 248 g/km), stejně jako nové BMW M3 Competition Sedan a
  nové BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 10,2
  l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km) již zanedlouho
  stanoví nová měřítka v segmentu vysokovýkonných sedanů a kupé.
  Základem pro špičkovou jízdní dynamiku je jejich nově vyvinutý řadový
  šestiválec, který je ve srovnání s předchozí generací mnohem
  výkonnější. Je k dispozici ve dvou úrovních výkonu: variantě
  produkující 353 kW/480 k s šestistupňovou manuální převodovkou a také
  modelu Competition nabízejícím výkon 375 kW/510 k, který bude spojen
  s 8stupňovou převodovkou M Steptronic s funkcí Drivelogic. Technologie
  M TwinPower Turbo a vysokootáčková koncepce použité v těchto motorech
  zaujmou výkonovou charakteristikou odvozenou přímo ze světa
  automobilových závodů, ovšem jak je pro M modely typické, bez omezení
  při použití v každodenním životě. Pro další posílení DNA světa
  automobilových závodů nového BMW M3 Sedan a nového BMW M4 Coupé bude
  již od jejich uvedení na trh v březnu příštího roku k dispozici také
  rozsáhlá nabídka dílů z příslušenství M Performance Parts. Ty umožní
  posílit individualizaci těchto vozů nejen výraznějším vnějším
  designem, ale také dalším posílením jejich sportovních vlastností.</p>
<p>Mimořádně kvalitní příslušenství bylo vyvinuto v přímé spolupráci
  s BMW M GmbH s využitím zkušeností získaných na závodních tratích
  celého světa a aplikací rozsáhlého know-how jeho specialistů na
  závodní program. Komponenty, které byly speciálně přizpůsobené
  vlastnostem nového BMW M3 Sedan a nového BMW M4 Coupé, dále zvýrazňují
  jejich extrémně sportovní vzhled. Kromě toho platí, že většina dílů má
  také funkční přínos, a to zejména ve snížení hmotnosti a zlepšení
  aerodynamiky, což jsou vlastnosti dále zlepšující excelentní dynamické
  schopnosti obou těchto vysokovýkonných modelů. </p>
<p>
  <strong>Podvozek a zvuk ještě více propojené se světem motorsportu.</strong>
  <br />Dokonalým příkladem toho, jak díly M Performance Parts obvykle
  nezlepšují pouze vzhled, ale také výkonnost, představuje M Performance
  titanový tlumič výfuku. Lehký výfukový systém s aktivní klapkou byl
  speciálně vyvinut pro M modely a vznikl na základě zkušeností
  získaných při účasti v automobilových závodech. Váží o přibližně 5
  kilogramů méně než standardní komponent a zajišťuje ještě sportovnější
  jízdní projev díky zlepšenému odvodu výfukových plynů. Mimořádně
  emotivní zvuk, který je podobný tomu, jaký je slyšet v automobilových
  závodech, byl naladěn na míru jednotlivým jízdním režimům. Čtveřice
  titanových, keramikou potažených koncovek výfuku zajišťuje
  nezaměnitelně výrazný vzhled.</p>
<p>Také M Performance sportovní podvozek, který byl laděn na mnoha
  různých závodních okruzích, je přímo spojen s motorsportem. Podvozek
  tvořený integrovanými pružicími a tlumicími jednotkami (coilover)
  umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 5 až 20 mm (doporučené snížení
  je –10 mm oproti standardnímu M modelu). Bez změny nastavení tlumení
  těží řidič z nižšího těžiště, menšího naklánění karoserie a vyšších
  rychlostí v zatáčkách. Kromě zlepšené dynamiky ale snížení podvozku
  přináší také ještě sportovnější vzhled.</p>
<p>Přímo od BMW Motorsport odvozené M Performance sportovní brzdové
  destičky zajistí kratší brzdné dráhy, lepší zpětnou vazbu a zlepšenou
  odolnost vůči vysokým teplotám. Řidiči, kteří často chtějí objevovat
  vysokovýkonný potenciál jejich BMW M3 Sedan nebo M4 Coupé na závodních
  okruzích, budou ve srovnání se standardní konfigurací nadšeni z pocitu
  z řízení při intenzivním brzdění před zatáčkou.</p>
<p>
  <strong>Karbon jako hi-tech materiál dále přiostří vzhled.</strong>
  <br />Pro karbon, který je právem považován za high-tech materiál, je
  typické, že při mimořádné pevnosti a tvrdosti je současně také
  extrémně lehký. Uhlíkovými vlákny zesílené plasty jsou s nelakovanou
  odkrytou mřížkovanou strukturou používané v mnoha oblastech
  motorsportu. Právě to je důvod, proč M Performance komponenty pro
  exteriér vyrobené z tohoto materiálu vytvářejí tak intenzivní
  atmosféru světa automobilových závodů a současně účinně zvýrazňují
  sportovní výraz BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Mimořádně působivý vzhled
  vytvářejí například karbonové M Performance doplňky v přední části,
  mezi něž patří třeba splitter, lišty a další aerodynamické plošky. Při
  pohledu z boku zaujmou karbonové M Performance ozdobné prvky na
  bočních vzduchových průduších a také karbonové M Performance nástavce
  prahů, které automobil opticky prodlužují. Tečkou za dokonale
  sportovním vzhledem jsou karbonové M Performance odtrhové plošky na
  spodní hraně zadního nárazníku a výrazný karbonový M Performance zadní
  spoiler na víku zavazadlového prostoru.</p>
<p>Skutečným vrcholem karbonových M Performance dílů je zadní difuzor
  kombinovaný s M Performance titanovým výfukovým systémem a modulem M
  Performance titanových koncovek výfuku s keramickým povrchem v matně
  černém provedení. Standardní výfukový systém BMW M3 Sedan a BMW M4
  Coupé lze taktéž individualizovat, a to prostřednictvím M Performance
  koncovek výfuku z karbonu a titanu. Vysokovýkonné modely lze dále
  přizpůsobit vlastnímu vkusu fóliemi M Performance Motorsport. Sada
  samolepicích fólií pro každou stranu vozu má na míru navržený tvar a
  zaujme trojicí typických BMW M barev: modrou, červenou a fialovou.</p>
<p>
  <strong>Kovaná kola s kombinovanými pneumatikami a průměrem až 21 palců.</strong>
  <br />Již při uvedení do prodeje nového BMW M3 Sedan a nového BMW M4
  Coupé bude nabídka dílů M Performance Parts obsahovat dvojici
  kompletních sad letních kol. Výchozím provedením budou kovaná kola M
  Performance <br />Y-spoke 963M v matné šedé barvě Frozen Gunmetal Grey
  s nápisy M Performance a kombinovanými pneumatikami s průměrem 19
  palců pro přední a 20 palců pro zadní nápravu. Jejich unikátní a
  nepřehlédnutelný design se vyznačuje mimořádně vysokou pevností,
  nízkou hmotností a současně omezeným odporem vzduchu ve vysokých
  rychlostech. Specialitou nabídky kol pro letní období jsou kovaná kola
  BMW M Performance Cross-spoke 1000M v matně zlaté barvě Gold Bronze
  nebo matně černé barvě Jet Black a s nápisy M Performance. Tato kola
  jsou k dispozici výhradně v rámci programu M Performance Parts
  v rozměrech 20 palců pro přední a 21 palců pro zadní nápravu.</p>
<p>
  <strong>Dokonalá trakce pro zimní období: sněhové řetězy pro 19</strong>
  <strong>“</strong>
  <strong> sadu kol.</strong>
  <br />Součástí nabídky M Performance Parts je také kompletní sada
  zimních 19“ kol Double-spoke 829M vhodných pro použití sněhových
  řetězů. Kola lakovaná matně černou barvou jsou navržena pro zimní
  podmínky a vyznačují se snadným čištění. Pro uložení a pohodlné
  převážení sad kol doporučujeme použít M Performance obaly na kola.
  Obaly jsou navržené pro kola s průměrem od 17 do 22 palců, chrání je
  před špínou a pomocí jednoznačného označení zajistí jejich snadnou
  identifikaci. Kromě toho jejich výrazný M Performance design přinese
  do garáže majitele velkou dávku atmosféry automobilových závodů.</p>
<p>
  <strong>Karbon a Alcantara přinášejí ducha motorsportu do interiéru.</strong>
  <br />Zákazníci současně mohou sportovní a zároveň komfortní interiér
  jejich BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé dále vizuálně i funkčně vylepšit
  pomocí světem motorsportu inspirovaných dílů z široké nabídky BMW
  M Performance Parts. Duch automobilových závodů se objeví okamžitě po
  otevření dveří prostřednictvím M Performance krytů prahů s karbonovými
  vsadkami a barevným nápisem M Performance. S nimi dokonale ladí M
  Performance přední a zadní koberce, jež se vyznačují nápisem M
  Performance, vlajkou s M barvami a lemy se vzhledem kůže doplněnými
  dekorativním kontrastním prošíváním. K propojení exteriéru a interiéru
  nových vysokovýkonných modelů přispívá také karbonové obložení. Zaujme
  fascinující kombinací otevřených pórů matného karbonu a elegantní
  Alcantary. Tyto díly jsou ručně vyráběny náročným procesem, takže
  každý z nich je originálem. Alcantarové M Performance opěrky pro
  kolena na středové konzole představují další součást nabídky
  příslušenství pro interiér.</p>
<p>Pro M Performance Pro volant je typické hojné použití materiálu
  Alcantara, který je nejen pro svoji přilnavost velmi využívaný ve
  světě automobilových závodů. Alcantara je proto použita v místech
  úchopu volantu, doplněných výrazným tvarováním pro položení palců.
  Tímto řešením se dosáhlo maximálního gripu a přímé zpětné vazby od
  řízení. Dalším prvkem odvozeným z motorsportu je modrý středicí
  proužek na 12 hodinách, stejně jako ručně provedené obšití stehem M
  s typickými M barvami. Kromě tohoto volantu mohou standardní kožený
  volant nahradit také M Performance volanty s nápisem M Performance a
  obložením v provedení karbon/Alcantara nebo karbon/kůže. M Performance
  volant lze dále doplnit M Performance karbonovými řadicími páčkami
  s povrchem s otevřenými póry, jež nahradí standardní chromované díly.</p>
<p>Sada M Performance diapozitivů pro BMW LED dveřní projektory upoutá
  pohled při každém nastupování a vystupování. Po otevření dveří se na
  zem vedle vozu promítne logo BMW M nebo jiný M Performance motiv. Při
  odemykání a zamykání vozu si řidič může přístup M Performance
  připomenout vizuálně i hapticky kvalitním alcantarovým obalem na
  klíček doplněným karbonovou vsadkou. Klíčenka je pevně spojena
  s klíčkem šestihranným šroubem ve světle modré barvě M Light Blue,
  který umožní klíč jednoduše otočením schovat do klíčenky, kde je
  účinně chráněn před poškrábáním.</p>
<p>M Performance plachta pro vnitřní použití ochrání vůz před ušpiněním
  a poškrábáním v době, kdy je zaparkován v garáži. Plachta dodávaná
  v praktické tašce je vyrobena z elastického a prodyšného polyesteru
  s měkkou podšívkou a lze ji prát v pračce. Plachta má tvar vyrobený
  přímo na míru karoserie a vyznačuje se různými designovými prvky
  daného vozu, jako je například dvojitá maska chladiče ve tvaru
  ledvinek, ale také barevným logem M a nápisy M Performance.</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>Nové BMW M3 Sedan:</strong>
  <br clear="all" />Kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 248 g/km.</p>
<p>
  <strong>Nové BMW M3 Competition Sedan:</strong>
  <br clear="all" />Kombinovaná spotřeba paliva: 10,2 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 234 g/km.</p>
<p>
  <strong>Nové BMW M4 Coupé:</strong>
  <br clear="all" />Kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 248 g/km.</p>
<p>
  <strong>Nové BMW M4 Competition Coupé:<br clear="all" /></strong>Kombinovaná spotřeba paliva: 10,2 l/100 km;
  kombinované emise CO2: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,BMW M,M4,Coupé,G82,G80,Product]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:10:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:10:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/864249f6-5d15-47ab-8557-4fc656080275/500_P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/864249f6-5d15-47ab-8557-4fc656080275/500_P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/864249f6-5d15-47ab-8557-4fc656080275/P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90398952_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé. Ceny.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe-ceny/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m4-coupe-ceny/</guid><pp:caseid>798244</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Ceny nových vysokovýkonných prémiových modelů střední třídy začínají na 2 233 400 Kč.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>Nové BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé, včetně odvozených verzí
  Competition, vstoupí na trh v březnu 2021. Již nyní je lze objednávat.
  Jejich ceny jsou následující:</p>
<p>BMW M3 Sedan                     353 kW/480 k             2 233 400 Kč</p>
<p>BMW M3 Competition Sedan 375 kW/510 k             2 340 000 Kč</p>
<p>BMW M4 Coupé                     353 kW/480 k             2 273 700 Kč</p>
<p>BMW M4 Competition Coupé 375 kW/510 k             2 380 300 Kč</p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
  <strong>BMW M3 Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br />
  <strong>BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.<br />
  <strong>BMW M4 Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br />
  <strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br>Tel: +420225990052<br>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,M4,Coupé,F82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:02:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:02:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/b00998a7-c467-4190-be88-07f15ec25e68/500_P90399294_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/b00998a7-c467-4190-be88-07f15ec25e68/500_P90399294_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/b00998a7-c467-4190-be88-07f15ec25e68/P90399294_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90399294_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item><item>
                        <title>Nové BMW M3 Sedan a BMW M3 Competition Sedan. Nové BMW M4 Coupé a BMW M4 Competition Coupé.</title>
                        <link>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-nove-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-competition-coupe/</link>
                        <guid>https://newsroom.bmwgroup.com/emea/cs-cz/nove-bmw-m3-sedan-a-bmw-m3-competition-sedan-nove-bmw-m4-coupe-a-bmw-m4-competition-coupe/</guid><pp:caseid>798245</pp:caseid><pp:summary><![CDATA[Klasičtí zástupci radosti z jízdy závodním vozem v každodenním provozu jsou připraveni vyrazit do akce ve zcela nové generaci. Nové BMW M3 Sedan a nové BMW M4 Coupé stojí bok po boku ve své charakteristické interpretaci dynamicky vzrušující radosti z jízdy, kterou charakterizuje dlouhodobě uznávaný sportovní duch a špičkové technologie.]]></pp:summary><description><![CDATA[<div class="imported-article"><p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/e614fb68-0587-4c71-9573-1a4b5b7f5d45/P90398987_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/1d9713ba-b469-45c6-9bb1-9ac049c9eb5f/P90398989_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/03be0535-5e33-4ee1-a794-6e2c9c792082/P90398991_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/dc0f5bc0-37a3-4759-9b80-d6bbc95b0b44/P90398988_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/e6246d89-59af-47a0-814a-1488cd914e60/P90398990_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/e41f892f-7f02-4bb8-9663-3f65cf4f295b/P90398992_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/f1323290-34b3-4733-9179-faf527f40551/P90398994_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/d5cb9647-c6ce-460e-9959-b41ac37efb99/P90398996_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/4ef7d76f-4b19-49e5-a57d-75b7cf80f02e/P90398993_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<p>
<span style=""><img src="https://content.presspage.com/uploads/3240/db337105-3f76-4289-824f-102ab6cf27c3/P90398995_highRes_the-new-bmw-m4-compe.jpg"/></span></p>
<ul>
<li>
<p>
<strong>Pohon.<br/></strong>Řadový šestiválec ve dvou výkonových
      stupních, manuální nebo 8stupňová samočinná převodovka; volitelně
      pohon všech kol M xDrive.       </p>
<p>
<strong>Podvozek.<br/></strong>Charakteristická M preciznost,
      maximální prostor pro individualizaci.   </p>
<p>
<strong>Design.<br/></strong>Vizuálně expresivní a emocionálně
      nezapomenutelné.                                   </p>
<p>
<strong>Výbava.<br/></strong>Interiér a koncept obsluhy s aurou
      závodních vozů.                                        </p>
<p>
<strong>BMW M Performance
      Parts.<br/></strong>Individualizovatelná dynamika je připravena.
                                                       </p>
<p>
<strong>Nové BMW M 1000 RR.<br/></strong>M radost z jízdy na dvou
      kolech.                                                          
            </p>
<p> </p>
<p>
<strong>Pohon.<br/>Řadový šestiválec ve dvou výkonových verzích;
        manuální převodovka nebo osmistupňová převodovka M Steptronic;
        volitelný pohon všech kol M xDrive.</strong></p>
<p>
<strong> </strong></p>
<p>Klasičtí zástupci radosti z jízdy závodním vozem v každodenním
      provozu jsou připraveni vyrazit do akce ve zcela nové generaci. 35
      let poté, co na scénu dorazilo první BMW M3, představuje BMW M
      GmbH nejnovější generaci svých vysoce výkonných modelů prémiového
      segmentu střední třídy. Nové BMW M3 Sedan a nové BMW M4 Coupé
      stojí bok po boku ve své charakteristické interpretaci dynamicky
      vzrušující radosti z jízdy, kterou charakterizuje dlouhodobě
      uznávaný sportovní duch a špičkové technologie. Oba vozy spadají
      do různých kategorií: první je sedan nabízející prostor pro pět
      cestujících, druhý čtyřmístné kupé. Technologie pohonu řidičům
      přináší větší prostor k uspokojení osobních preferencí než
      kdykoliv předtím. Vysokootáčkový řadový šestiválec s technologií M
      TwinPower Turbo, který je srdcem obou modelů, je k dispozici ve
      dvou výkonových verzích. U žádného jiného modelu tohoto segmentu
      nemohou zákazníci zvolit pro svůj vysokovýkonný sportovní
      automobil šestistupňovou manuální převodovku. Na seznamu možných
      konfigurací se dále objevuje osmistupňová převodovka M Steptronic
      s funkcí Drivelogic a inteligentní pohon všech kol M xDrive, který
      je alternativou ke klasickému pohonu zadní nápravy.</p></li></ul>
<p>
<strong>Kompletní tisková zpráva je v příloze.</strong></p><div class="co2emission"><div class="co2emission-headline">CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.</div><div class="co2emission-text"><p>
<strong>BMW M3 Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br/>
<strong>BMW M3 Competition Sedan:</strong> kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.<br/>
<strong>BMW M4 Coupé:</strong> kombinovaná spotřeba paliva: 10,8 l/100
  km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 248 g/km.<br/>
<strong>BMW M4 Competition Coupé: </strong>kombinovaná spotřeba
  paliva: 10,2 l/100 km; kombinované emise CO<sub>2</sub>: 234 g/km.</p></div></div><div class="import-contacts-wrapper"><div class="import-contact">Tiskový kontakt: David Haidinger<br/>Tel: +420225990052<br/>E-mail: <a href="mailto:david.haidinger@bmwgroup.com">david.haidinger@bmwgroup.com</a></div></div></div>]]></description><category><![CDATA[Press Kit,M3,M4,Coupé,G82,G80,Product,BMW M]]></category>
            <pubDate>Wed, 23 Sep 2020 00:01:00 +0200</pubDate>
            <pp:lastModified>Tue, 22 Sep 2020 22:01:00 +0000</pp:lastModified>
            <enclosure url="https://content.presspage.com/uploads/3240/d1ad0b1c-0399-449a-8e66-b8bfbe02ab8c/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000" length="0" type="image/jpg" />
                <pp:image>https://content.presspage.com/uploads/3240/d1ad0b1c-0399-449a-8e66-b8bfbe02ab8c/500_P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:image>
                <pp:imageOriginal>https://content.presspage.com/uploads/3240/d1ad0b1c-0399-449a-8e66-b8bfbe02ab8c/P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg?10000</pp:imageOriginal><pp:imageTitle><![CDATA[P90399285_highRes_the-new-bmw-m3-compe.jpg]]></pp:imageTitle></item></channel>
                    </rss>